adcov.com

clexane do iniekcji

Clexane Zastrzyki & Pain

Clexane jest lek, który rozrzedza krwi, aby zapobiec tworzeniu się nowych skrzepów. Niestety, jest on podawany w domu przez siebie iniekcji, które mogą być zarówno fizycznie, jak i emocjonalnej bolesne dla niektórych pacjentów. Na szczęście istnieją sposoby, aby zmniejszyć ból (w trakcie i po iniekcji), dzięki czemu można zobaczyć leczenia jako świadczenia zdrowotnego, a nie obciążeniem.

Przed wstrzyknięciem

Ponieważ ukłucie igły może zranić, zaleca się, że lód obszar wstawiania --- zazwyczaj kilka centymetrów na stronie pępka --- przed podaniem strzał.

Kłucie Sensation

Jeśli nie pozwalają alkoholu dezynfekcji dokładnie wysuszyć przed włożeniem igły, może czuć ostre pieczenie uczucie od alkoholu wchodzącego skórę.

Podczas iniekcji

Należy pamiętać, że użytkownicy będą odczuwać łagodne pieczenie jak wchodzi Clexane ciało i kilka minut później. Choć niewygodne, to uczucie jest normalne.

Po wstrzyknięciu

Skutki uboczne Clexane to siniaki --- zwłaszcza jeśli mają trafić mięśnie --- i ból w miejscu wstrzyknięcia.

Inne Pain

Po wstrzyknięciu, jeśli czujesz ból w zwiększonej części ciała innej niż w miejscu wstrzyknięcia (takie jak piersi czy nogi), należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Właściwa droga do wstrzykiwać Clexane

Właściwa droga do wstrzykiwać Clexane


Clexane, marka pod którym lek jest wprowadzany do obrotu enoksaparyny jest antykoagulantem do iniekcji, które stosuje się w zapobieganiu i leczeniu zakrzepicy żył głębokich lub zatoru w krążeniu płucnym. Clexane konkretnie zakrzepów krwi w całym organizmie i niesie mniejsze ryzyko krwotoku niż związane z heparyny narkotyków i warfaryny. Clexane jest podawany raz dziennie przez podskórne wokół miejsca wstrzyknięcia marynarki. Mając właściwą dawkę leku jest tylko połowa sukcesu, aby przepisany lek działał prawidłowo; podawania leku w odpowiedni sposób może stwierdzić, czy nie można dostać najwięcej z leków.

Instrukcje

1 Zastosuj rękawice i oczyścić powierzchnię jednego do dwóch centymetrów od marynarki wojennej w ruchu kołowego, ruchu na zewnątrz od dwóch do trzech centymetrów.

2 Zdejmij osłonę igły. Pociągnąć osłonę igły prosto strzykawki. Clexane jest w ampułko-strzykawce i muszą być przepisane przez lekarza.

3 Ściśnij rozdział jeden-calowy skóry, które zostały oczyszczone z gazikiem nasączonym alkoholem i wstrzykiwać Clexane w tkance tłuszczowej brzucha 01:59 cm od marynarki. Wstrzyknąć lek pod kątem 90 stopni przesuwając tłok do dołu strzykawki.

4 Trzymaj palce z trzonu tłoka, gdy lek został wstrzyknięty i usunąć strzykawkę z miejsca wstrzyknięcia. Pamiętaj, aby wyciągnąć igłę ze skóry, z dala od siebie i nikogo wokół ciebie i mocno wcisnąć tłok do uruchomienia bezpieczeństwa, który obejmie zużytą igłę. Usłyszysz kliknięcie hałas raz ten został z powodzeniem osiągnąć.

5 Umieść używane strzykawki natychmiast w "ostre przedmioty" pojemnika i umieścić plaster w miejscu wstrzyknięcia w razie potrzeby.

Wskazówki:

 • Systemy bezpieczeństwa aktywować go strzykawka została opróżniona i usunięto ze skóry pacjenta.
 • System bezpieczeństwa nie wymaga dodatkowej sterylizacji przed wstrzyknięciem.

Kiedy powtórzyć badanie USG Po Clexane dla DVT?

Kiedy powtórzyć badanie USG Po Clexane dla DVT?


Jeśli wystąpi ból nóg i podejrzewam, zakrzep krwi, lekarze mogą zalecić badanie USG w celu określenia i zdiagnozowania zakrzepicy żył głębokich (DVT). Jednak po przejściu leczenia - w tym Clexane - dla DVT, można się zastanawiać, kiedy się mieć drugie USG. Lekarz może zalecić serię ultradźwięków śledzenie rozwoju i rozdzielczość skrzepu krwi, ale w większości przypadków, pacjenci czekać trzy do sześciu miesięcy, zanim nie powtórzyć USG.

Seria ultradźwięków

Powtórz ultradźwięki w regularnych odstępach czasu w celu monitorowania skrzepów krwi, jeśli tak zalecił lekarz. To śledzi każdy ruch DVT - co może prowadzić do potencjalnie śmiertelnego zatoru tętnicy płucnej - i rozpuszczanie skrzepu jest. Notebook Lekarz rodzinny zaleca się, że masz dwa ultradźwięków w tygodniu przez dwa tygodnie po diagnozie, które mogą się pokrywać z lub po leczeniu Clexane.

Koniec leczenia

Umówić się na USG na koniec leczenia, aby określić, czy DVT nie ma. Zazwyczaj leczenie przeciwkrzepliwe trwa od trzech do sześciu miesięcy, ale może obejmować zastrzyki Lovenox przez pierwszy tydzień, lub do czasu trwania leczenia. Badanie USG po zakończeniu cyklu leczenia, ponieważ umożliwią lekarzowi zalecić dalsze leczenie lub nie, w zależności od tego, czy DVT nadal istnieje lub został rozwiązany. Według American Academy of Surgeons ortopedyczne, zakrzep w łydce może wymagać zaledwie sześciu tygodniach leczenia w takim przypadku należy powtórzyć badanie USG w tym czasie.

Najlepsze Miejsca iniekcji HGH

Najlepsze Miejsca iniekcji HGH


Ludzki hormon wzrostu (HGH) jest hormonem wydzielanym przez gruczoł przysadki mózgowej, który ma silny wpływ na wzrost dziecka. Według The Magic Fundacji, HGH również przyczynia się do gęstości kości, funkcji układu immunologicznego, siły serca i pojemność płuc. Gdy dziecko nie wytwarza wystarczającej ilości HGH, jej lekarz może przepisać zastrzyki z syntetycznego HGH (somatotropiny) być podawany podskórnie lub między jego warstwy skóry i mięśni. Ważne jest, aby obrócić HGH miejsca wstrzyknięć, aby uniknąć uszkodzenia skóry i tkanki podskórnej.

Brzuch

Genentech, firma, która produkuje Nutropin marki somatotropiny, mówi tkanki pod skórą brzucha robi wielką pracę wchłaniania leku.

Wybierz miejsce poniżej pasa, ale powyżej hipbones i między obszarem, gdzie krzywe ciała z boku i dwa cale od centrum brzucha. Trzymaj się z dala od pępka podczas wstrzykiwania HGH.

Może się okazać, zastrzyki brzucha mniej bolesne niż w innych dziedzinach, ale ważne jest, aby unikać wstrzykiwania w talii, więc ubrania nie podrażniają miejsce.

Uda

Przednie i zewnętrznej powierzchni ud są również dobre miejsca iniekcji.

Aby określić właściwe miejsce, Genentech zaleca "przepaść" między nogi kości biodrowych i kolanowych do trzecich. Wykonać zastrzyk HGH do skóry na środkowej jednej trzeciej części uda, zarówno w przedniej nogi lub na jednym z obszarów zewnętrznych. Delikatnie ściśnij się 01:59 centymetrów skóry przed wstrzyknięciem leku.

Zad

Górny, zewnętrzny aspekt pośladków wydaje się być dobrym miejscem na stosunkowo wolne od bólu zastrzyki. Choć to trudne, aby wprowadzić się właściwie na tych stronach, pacjent może leżeć na płaskiej powierzchni na brzuchu i wskazać swoje palce do wewnątrz tak opiekun może znaleźć odpowiednie miejsce. Wybierz miejsce poniżej pasa, ale nad pośladkami crack, a pomiędzy krzywą bocznej korpusu i kilka centymetrów od kręgosłupa.

Ramiona

Genentech sugeruje użycie największą część tylnej części ramion jako alternatywnego miejsca wstrzyknięcia za HGH. Strona ta będzie skuteczna tylko wtedy, gdy można uchwycić dość skórę do administrowania podskórnie lek. Oznacza to, musisz posiadać wystarczającą skórę między kciukiem i palcem wskazującym, aby wprowadzić igłę pod skórę pod kątem 45 do 90 stopni. Jeśli dajesz zastrzyk HGH do kogoś innego, stanąć obok i trochę za osobę i poprosić ją, aby umieścić rękę na biodrze.

Clexane Side Effects

W medycynie termin "skrzepu" odnosi się do naturalnej koagulacji krwi. Gdy otrzymasz obrażenia lub nacięcie, twój organizm produkuje zakrzep w celu zażegnać krwawienia wyjaśnia US National Library of Medicine. Jest to możliwe, jednak dla zakrzepów krwi w organizmie, gdy nie są potrzebne, co stwarza ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań, takich jak zawał serca lub udarów mózgu. W przypadku wystąpienia zakrzepów, lekarz może wykorzystać leki, aby pomóc rozpuścić masę krwi przed powoduje żadnych komplikacji. W Wielkiej Brytanii, lekarze opierają się na powszechnie znanej jako zastrzyk Clexane lub enoksaparyny do takich celów. Mimo jego skuteczności, Clexane nie jest dla wszystkich, ponieważ zawiera szereg zagrożeń dla działań niepożądanych i powikłań u niektórych pacjentów.

Niedokrwistość

Około 16 procent pacjentów, którzy otrzymują zastrzyki Clexane wystąpić niedobór czerwonych krwinek lub niedokrwistość, co to Najczęstszym działaniem niepożądanym leku. Niedokrwistość powoduje szereg objawów, w tym zmęczenie, bladość, zimna w kończynach i duszność. Nieleczona niedokrwistość powoduje u niektórych pacjentów, aby stać się zbyt zmęczony, żeby przeprowadzić normalne dnia na dzień działalności. Bardziej poważne komplikacje są również możliwe, takie jak nieregularnego bicia serca, trwałe uszkodzenie nerwu i zaburzenia funkcjonowania psychicznego. W związku z tym, lekarz może podać badania krwi regularnie podczas odbierania Clexane w celu zapewnienia czerwonych krwinek pozostają w normalnych poziomów.

Inne niewielkie skutki uboczne

Clexane również mogą powodować szereg innych efektów uciążliwe lub irytujące, ale nie jest to niebezpieczne, boczne. Około 8 procent z tych, którzy otrzymują Clexane zastrzyki rozwijać gorączki. Żołądkowo-jelitowe skutki uboczne, takie jak mdłości i biegunka występuje w 2 do 3 procent pacjentów. Około 3 procent użytkowników zauważyć ciemne plamy w miejscu wstrzyknięcia, a kolejne 2 procent doświadczenia bólu w miejscu. Najczęstszym reakcji w miejscu wstrzyknięcia jest tworzenie krwiaka lub małej skrzepu krwi w którym miejscu wstrzyknięcia. Odbywa się to w 5 procent pacjentów.

Krwawienie

Istnieją pewne leki, które mają potencjał do powodowania niebezpiecznego efektu ubocznego nadmiernego krwawienia, jeśli stosuje się w połączeniu z Clexane. Uśmierzających ból, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są jednym z takich leków. NLPZ, nawet ponad-the-counter leki z grupy NLPZ, takich jak Tylenol, aspiryna i ibuprofen, mają potencjał, aby spowodować krwawienie w nagłych wypadkach, gdy używana z Clexane. Leki przeciwzakrzepowe, takie jak dipirydamol lub doustnych leków przeciwzakrzepowych, takich jak warfaryna również zwiększać ryzyko krwawień, gdy podjęte z Clexane.

Hiperkaliemia

W połączeniu z niektórymi lekami, Clexane często powoduje wzrost stężenia potasu we krwi. W niektórych przypadkach prowadzi to do stanu zwanego hiperkaliemia, które mogą uszkodzić lub zakłócić serca i układu krążenia. Inhibitory ACE, leki moczopędne, takie jak lizynoprilu i cyklosporyna immunostymulującej tłumiące są wśród leków, które przyczyniają się do rozwoju hiperkaliemii. Dodatkowo, należy unikać przyjmowania suplementów potasu podczas leczenia z Clexane.

Zagrożenia

Oprócz niewielkie skutki uboczne i ryzyko interakcji Clexane ma potencjał, aby powodować poważne komplikacje medyczne. Po zabiegu z udziałem znieczulenia zewnątrzoponowego znieczulenia u pacjentów przyjmujących Clexane czasami rozwijać zakrzepów wzdłuż ich kręgosłupa. Zapalenie lub uszkodzenie wątroby jest również możliwe, biorąc Clexane. U niektórych pacjentów rozwijają niedobór płytek krwi lub małopłytkowości podczas leczenia leku, co zwiększa ryzyko wystąpienia krwawienia wewnątrz czaszki.

Informacje o Clexane Produkty

Informacje o Clexane Produkty


Clexane jest lek przeciwzakrzepowy stosowany u pacjentów, którzy potrzebują leki rozrzedzenie krwi. Clexane jest produktem heparyna, który miał problemy z zanieczyszczeniem w ciągu ostatnich kilku lat i dlatego przeszli intensywne i ciągłe testowanie.

Makijaż chemiczna

Clexane zawiera składnik chemiczny, enoxaperin inaczej znany jako heparyny. Skrzep krwi, który tworzy się w niewłaściwym miejscu nazywa zakrzepowo-zatorowa i utrzymuje krew z osiągnięciem ważnych organów. Clexane przyczyny trombiny nie aktywować, zapobiegając tworzeniu się zakrzepów.

Zastosowania

Podobnie jak inne produkty z bazy heparyny Clexane jest stosowany u pacjentów chirurgii serca, nerki powikłań i innych pacjentów z chorobami, które mają ryzyko krzepnięcia krwi. Clexane jest również używany do bezpośredniego leczenia zakrzepów.

Ostrzeżenia

Clexane został odwołany kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat z powodu ciężkich reakcji alergicznych u pacjentów na całym świecie. Ci z nieprawidłową masę, którzy ponad 80 lat lub którzy mają cukrzycę należy zachować ostrożność przy użyciu Clexane. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego leku.

Skutki uboczne

Efekty uboczne obejmują obrzęk, ból, krwawienie, osteoporozę, wysokie stężenie potasu i rdzenia zakrzepów. Alergia na Clexane nie jest niczym niezwykłym ani w użytkowników narkotyków.

Clexane Skutki uboczne leków

Clexane Skutki uboczne leków


Clexane wstrzykiwany jest lek stosowany w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa powstawania skrzepów krwi. Ten zastrzyk jest dostępny na receptę i powinny być podejmowane tylko zgodnie z zaleceniami.

Funkcja

Te leki rozrzedza krew i zmniejsza jego zdolność do krzepnięcia. Clexane pomaga ograniczyć tworzenie się skrzepów krwi.

Skutki uboczne

Niektóre wspólne działania niepożądane zgłaszane z Clexane zastosowania obejmują biegunkę, dezorientacja, ból, nudności, obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie lub krwawienie w miejscu wstrzyknięcia.

Ciężkie działania niepożądane

Ciężkie działania niepożądane związane z Clexane użytkowania są problemy z oddawaniem moczu, gorączka, osłabienie nóg, drętwienie, nietypowe krwawienie lub zasinienie.

Ostrzeżenia

Zastosowanie Clexane może spowodować płytek krwi i zwiększone ryzyko krwotoku. Pokrzywka, ucisk w klatce piersiowej i obrzęk twarzy, ust lub języka są objawy reakcji alergicznej. Pomoc medyczna powinna być stosowana w przypadku reakcji alergicznej.

Dozowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku Clexane jest brane 01:59 razy dziennie w zależności od zaleceń lekarza. Clexane jest zazwyczaj używany do wszędzie od sześciu do czternastu dni.

Powodów, aby Daj zastrzyk Clexane

Clexane jest marką dla dożylnie leki enoksaparyny. Pochodzące z lekiem krzepliwość krwi heparyny Clexane jest stosowany w leczeniu wielu schorzeń związanych z niebezpieczeństw związanych z krzepnięciem krwi.

Funkcja

Clexane działa zmniejszając skuteczność czynnika X, substancji, która powoduje, że komórki krwi sklejanie lub skrzepu. Dodatkowo Clexane powstrzymuje powstawanie trombiny enzymu, zapobiegając organizm z wytwarzania białka w procesie krzepnięcia krwi.

Leczenie

W leczeniu, lekarze dają zastrzyki Clexane i napary do pacjentów, którzy są znane mieć zakrzep krwi w organizmie w celu rozpuszczenia zakrzepów. Robi się to w celu zapobiegania zakrzep z podróży do płuc i mózgu, co może prowadzić do zatoru lub udaru.

Zapobieganie

Clexane jest również przewidziany w zapobieganiu zakrzepicy w sercu z powodu zawału serca lub dławicy piersiowej. Może być również stosowany u pacjentów, którzy są zabiegi chirurgiczne lub mają ograniczoną zdolność ruchu, w celu zapobieżenia tworzenia się skrzepów krwi w nogach lub reszty ciała.

Cechy

Clexane jest często stosowany z innym lekiem o nazwie warfaryną, w szczególności do leczenia istniejących skrzeplin krwi.

Rozważania

Clexane nie jest uważane za bezpieczne do stosowania u dzieci i kobiet w ciąży. Jeśli masz historii choroby naczyń krwionośnych, zaburzenia wzroku z powodu cukrzycy, chorób serca, wymiana zastawki serca, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, wątroby, wstrząs septyczny, wrzody żołądka lub małopłytkowością, może nie być bezpieczny, aby otrzymać zastrzyk Clexane ,

Heparyna vs. Clexane

Heparyna i Clexane (enoksaparyny) są leki przeciwzakrzepowe stosowane w celu zapobiegania tworzeniu się zakrzepów krwi. Heparyna nie jest stosowany w leczeniu istniejących skrzepów, jednak Clexane mogą być wykorzystane w tym celu.

Dostępne formy

Heparyna jest dostępny tylko przez wstrzyknięcie, ale Clexane jest dostępny w tabletkach, jak i do wstrzykiwania.

Wpływ heparyny boczne

Heparyna może powodować podrażnienie, ból, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Poważne działania heparyny boczne

Ciężkie działania niepożądane obejmują wszelkie nieregularne krwawienia, takich jak łatwe powstawanie siniaków, krwawienia z nosa, krwawe stolce (które wyglądają jak smoła) lub krew w moczu.

Skutki uboczne Clexane

Nudności, biegunka, obrzęk i nieregularne krwawienia są najczęstszymi działaniami niepożądanymi związanymi z leczeniem Clexane. Mniej częste działania niepożądane mogą powodować testów wątrobowych jest podwyższony. Może on również powodować ból i podrażnienia w miejscu wstrzyknięcia.

Poważne skutki uboczne Clexane

Są to krwawienia, który nie zatrzyma się, bladość skóry, łatwe powstawanie siniaków, nietypowe osłabienie, obrzęk, nagłe drętwienie lub osłabienie, ból głowy, dezorientacja, problemy z widzenia, mowy, równowagi, ból lub obrzęk w jednej lub obu nóg, kaszel, ból w klatce piersiowej lub trudności w oddychaniu.

Jak zatrzymać Stłuczenie Po iniekcji Copaxone

Jak zatrzymać Stłuczenie Po iniekcji Copaxone


Ludzie, którzy używają zastrzyki Copaxone zarządzać ich Stwardnienie rozsiane często doświadczają podrażnienia i zasinienie w miejscu podania. Jednak poważne siniaki, charakteryzuje powierzchni większej niż 50 procent z kawałkiem bardzo silny ból, mogą być powodem do niepokoju, a w tym przypadku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Do łagodnego siniaki, charakteryzującej powierzchni mniejszej niż kawałek 50 centów z mało do bez bólu, można podjąć kilka środków ostrożności w domu, aby zatrzymać siniaki.

Instrukcje

Jak zatrzymać Stłuczenie Po iniekcji Copaxone

1 Zapobieganie siniaki po iniekcji Copaxone jest najlepiej wykonać zawsze przy użyciu ostrych igieł i dając sobie tak szybko, jak to możliwe na strzał. Jeśli wolno włożyć i wyciągnąć igłę, będzie bardziej prawdopodobne, siniak.

2 zmienia się miejsc wstrzyknięć dziennie. Nigdy nie wstrzykiwać sobie w tym samym miejscu dwa razy z rzędu. Zwiększa to uraz tkanek na tym miejscu, dzięki czemu można bardziej prawdopodobne siniaków po iniekcji.

3 Zastosuj zimny okład z lodu owinięte w ręcznik bawełny do miejsca wstrzyknięcia, jak tylko skończysz z własnym podaniem Copaxone. To pomoże złagodzić uraz tkanek i zmniejszyć siniaki. Usuwania lodu po 15 minutach.

4 Wymieszać jedną część octu jabłkowego z jednej części wody i zwilżyć ręcznik w roztworze. Nałóż ręcznik na miejscu wstrzyknięcia przez kilka minut na raz, i zrobić to kilka razy dziennie. Według HealBlog.net, to leczyć i zapobiegać siniaki po iniekcji.

5 W przypadku wystąpienia silnych zasinienie lub dużej ilości dolegliwości, odwiedź swojego lekarza. Łagodne zasinienie jest efektem ubocznym Copaxone, ale tylko lekarz może stwierdzić, czy to, czego doświadcza się w zakresie normalnych i dopuszczalnych efektów ubocznych.

Wskazówki:

 • Pij co najmniej 64 uncji wody dziennie, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie. Pozwoli to upewnić się, że komórki i tkanki będą w stanie skutecznie leczyć i zmniejszyć czas odzyskiwania z siniakami.
 • W przypadku wystąpienia krwawienia z miejsca iniekcji, który utrzymuje się dłużej niż 15 minut, lub z ciężką siniaki, skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do lokalnego pogotowie. Mogą to być objawy poważniejszych skutków ubocznych, które wymagają pomocy medycznej.

Jak leczyć infekcje iniekcji Restylane

Restylane jest zatwierdzone przez FDA w leczeniu umiarkowanych lub ciężkich zmarszczek na twarzy i fałdy. Jest wstrzykiwany do obszaru, który ma być plumped, co powoduje zmarszczki lub fałdy są mniej widoczne. Ponieważ jest on stosowany przy użyciu igły z licznych wstrzyknięciach, istnieje ryzyko zakażenia.

Instrukcje

1 Obserwować oznaki infekcji. Jest to bardzo rzadko dostać zakażenia po zastrzyku Restylane. Jednakże mogą pojawić się infekcji w miejscu wstrzykiwania preparatu bakterii na skórze, które wprowadza się następnie w miejscu wstrzyknięcia. Istnieje również możliwość zakażenia wirusowe i wprowadzenie wirusa herpes simplex Restylane gdy wstrzykuje się wokół wlotu.

2 W celu zapobieżenia infekcji opryszczki przed wstrzyknięciem brać leki wymaganego do zmniejszenia szansy na wirusa, takiego jak Valtrex. Skonsultować się z lekarzem i uzyskać receptę przed wizytą w Restylane.

3 Przed wstrzyknięciem, umyć twarz i ręce wodą z mydłem antybakteryjnym. Upewnij się również, służby zdrowia podawanie Restylane umył ręce.

4 Zawsze należy upewnić się, że warunki spa medycznych lub biura wygląd lekarza czyste i higieniczne. Upewnij się, że osobiście zobaczyć okno i fiolkę, że Restylane został zapakowany w przed aplikacją. Widząc go usunąć z opakowania pomaga zapewnić otrzymujesz właściwego produktu.

5 Jeśli dostaniesz zakażenia od iniekcji, skonsultować się z lekarzem. Antybiotyki są zwykle określone jako leczenie dla tego typu infekcji.

Wskazówki:

 • Istnieją inne rzadkie, ale prawdziwe komplikacje z iniekcji Restylane. Wśród nich są martwica skóry, reakcje alergiczne, migracja z miejsca wstrzyknięcia, ziarniniaków i blizn.
 • Nie wolno ignorować niepokojące objawy lub samodzielnego leczenia, co Twoim zdaniem jest infekcja. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Clexane Leczenie & Ciąża

Clexane Leczenie & Ciąża


Clexane, wersja marką enoksaparyny, jest lekiem przeciwzakrzepowym. To rozbija skrzepy krwi i zapobiega tworzeniu się zakrzepów. Czasami, Clexane podaje się kobietom w ciąży, aby zapobiec poronienia i inne powikłania. Jak każdy lek, zwłaszcza tych, w czasie ciąży, Clexane należy traktować ostrożnie.

Prawdopodobnymi kandydatami

Kobiety, które cierpią z powodu wielu poronień, przedterminowych porodów i znanych zaburzeń krzepnięcia są zwykle kandydaci na Clexane w czasie ciąży.

Dozowanie

U większości ciężarnych Clexane podaje się profilaktycznie dawka, która jest niższa niż to może być wymagane przez pacjentów nieciężarnych.

Administracja

Clexane jest zazwyczaj podawana samodzielnie przez pacjentów w ciąży rozpoczynających się w bardzo wczesnym okresie ciąży. Zaleca się, aby leczenie zatrzymane lub dawki skorygowane pod koniec ciąży, aby uniknąć nadmiernego krwawienia w czasie porodu.

Ryzyko matki

Dodatkowo do możliwości nadmiernego krwawienia Clexane może spowodować siniaki w miejscu wstrzyknięcia (zwykle w jamie brzusznej), możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.

Zagrożenia płodu

Mimo, że było obawy wad wrodzonych niemowląt urodzonych przez matki, które stosowały Clexane, FDA klasyfikuje go jako lek kategorii B, co oznacza, że ​​jest to bezpieczne w czasie ciąży.

Przyszłe badania

Potrzebne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć, jak wiele Clexane jest najlepiej i kiedy pacjenci powinni zacząć używać narkotyków. Jak zauważa endokrynolog dr Randy S. reprodukcyjnego Morris, "Dopóki dalsze badania są wykonywane, możemy się tylko domyślać, co do poprawnych odpowiedzi."

Właściwa droga do wstrzykiwać Clexane bez utraty pęcherzyk powietrza

Właściwa droga do wstrzykiwać Clexane bez utraty pęcherzyk powietrza


Clexane, lek najczęściej podawany przez samowstrzyknięcia, jest cieńsza krwi stosowane w profilaktyce i leczeniu zakrzepów krwi. Wstrzyknięcie może być trudne na początku, ale odpowiednia technika - co często obejmuje wstrzykiwanie bańki powietrza na końcu do przechowywania leku w organizmie - umożliwia organizmowi skutecznie pochłaniają leki, w wyniku skutecznego leczenia.

Dezynfekcji Twój Styl

Czyszczenia wtrysku - zwykle miejsce na brzuchu co najmniej 2 cm od pępka - z alkoholem. Pozostawić do wyschnięcia alkoholu, aby zapobiec uczucie kłucia po włożeniu igły.

Wisienką Twój Styl

W razie potrzeby stosuje się lodu do obszaru wstawiania przez 60 sekund, jak to będzie znieczulić obszar, aby zapobiec czując nieprzyjemne ukłucie igły i zminimalizować uczucie pieczenia często związane z wtryskiem Clexane.

Przygotowanie strzykawki

Wyciągnąć zatyczkę igły od strzykawki w linii prostej, aby uniknąć pęknięcia igły. Jeśli zakrętów igieł lub zatrzaski, wyrzucić i zacząć od nowa z innym strzykawki tak źle igła nie łamie się pod skórą.

Pozycjonowanie pęcherzyk powietrza

Trzymać strzykawkę tak, aby igła była skierowana w dół. Jeżeli pęcherzyk powietrza nie jest już umieszczone w górnej części strzykawki - naprzeciwko igły - delikatne pukanie strzykawki do momentu, aż pęcherzyk powietrza do góry. Powinno być ostatnia część zawartości strzykawki do wstawienia.

Wkładanie Needle

Wolną ręką, szczypta cala swojej wstępnie oczyszczoną skórę - tak można złapać warstwę tłuszczu z brzucha - i włożyć całą igłę w skórę, korzystnie pod kątem 90 stopni.

Wkładanie leków i pęcherzyk powietrza

Trzymając szczyt strzykawki pomiędzy pierwszych i środkowych palców, powoli popchnąć tłok kciukiem. Kontynuuj, aż strzykawka będzie pusta i można zobaczyć lub usłyszeć pęcherzyk powietrza go w skórę, jak to pęcherzyk powietrza nie będzie cię skrzywdzić i zapewnia, że ​​wszystkie medycyna poszła w.

Wykończenie zastrzyku

Wyjąć igłę i zwolnić szczyptę skóry, bo skończysz!

Jak wykonać iniekcji śródskórnych

Śródskórne zastrzyki wprowadzić górne warstwy skóry. Najczęstsze śródskórne zastrzyki są testy skórne TB i strzały alergii. Śródskórne zastrzyki są bardziej trudne do podawania niż zastrzyków podskórnych lub domięśniowych, ponieważ chcemy, aby uniknąć zbyt wstrzykiwanie substancji w głąb skóry.

Instrukcje

Wykonywanie zastrzyków śródskórnych

1 Oczyścić miejsce wstrzyknięcia o średnicy dwóch cali z pad alkoholu i niech wyschnie całkowicie. Preferowanym miejscem do iniekcji śródskórnych jest przedniej (od strony dłoni) przedramienia w połowie drogi między nadgarstkiem a łokciem. Nie należy dotykać miejsca wstrzyknięcia, gdy zostały oczyszczone.

2 Wyciągnij skórę nauczał od około jednego cala w miejscu wstrzyknięcia. Wprowadzić igłę pod kątem 10 do 15 stopni, z fazą (kątowy otwór) od igły wskazał. Wstrzyknięcie powinno być na tyle płytkie, aby tylko pokryć skos i igły powinny być widoczne pod skórą.

3 Powoli wstrzyknąć substancję. Zdjęć alergików zmieni białej skórze, czy wtrysku jest wykonane prawidłowo; mały pęcherzyk skóry wzrośnie, jeśli testy TB skóra jest prawidłowo. Każdą substancję, w rzeczywistości, będzie tworzyć powierzchniową reakcji w skórze, co oczywiste, że iniekcja została wykonana poprawnie.

4 Blot się każda krew z gazą, ale zostawić miejsce wstrzyknięcia odkryte więc można oglądać reakcję skóry.

Wskazówki:

 • Wtrysku jest zbyt głęboko wejdzie tłuszczu pod skórą i nie może być skuteczne.
 • Zawsze należy wyrzucać zużytych igieł w odpowiednich pojemnikach na ostre narzędzia natychmiast po użyciu.
 • Nigdy nie próbować podsumować zużytą igłę.

Co to jest sterylnej wody do iniekcji?

Co to jest sterylnej wody do iniekcji?


Sterylna woda do iniekcji, USP sterylną wolną od bakterii, rozpuszczona wolne przygotowanie wody destylowanej do iniekcji. Jest on stosowany jako sterylny rozpuszczalnik lub rozcieńczalnik do leków lub roztworów odpowiednich do podawania dożylnie lub domięśniowo. W tym zastosowaniu, dostarcza wodę do hydratacji i podawania leku pacjentowi. Farmaceuta zazwyczaj wprowadza te dodatki i relabels pojemnik do stosowania pacjenta.

Identyfikacja

Wody do wstrzykiwań jest przejrzystym, bezbarwnym, bezwonnym cieczy chemicznie oznaczony jako H2O. Jest tak czysta, jak woda może być przetwarzany. Jałowej wody do wstrzykiwań jest rozcieńczalnik lub rozpuszczalnik odpowiedni do zastosowań pacjentów po pierwszym został izotoniczny przez dodanie odpowiedniej substancji rozpuszczonej. PH jest skierowany do 5,5 (5,0 do 7,0 zakres).

Wody do wstrzykiwań nie zawiera bakteriostatyku, środek przeciwbakteryjny, ani dodatku bufor i jest przeznaczony tylko dla iniekcji pojedynczej dawki po zmieszaniu z odpowiedniej substancji rozpuszczonej lub roztworu. Kiedy wymagane są mniejsze ilości, niewykorzystana część jest odrzucana. Jest on wyposażony w fiolki, butelki z tworzywa sztucznego, elastycznego i pojemników, w zakresie od 50 do 2000 mililitrów. Wolna przestrzeń nad kompozycją w pojemniku jest podciśnienie, kiedy szkła, aby ułatwić dodawanie leków.

Znaczenie

Po podaniu dożylnym jako nośnik leków, sterylną wodę do iniekcji stanowi źródło wody do pozajelitowego uzupełniania płynu Po odpowiednim osmolarność został osiągnięty. Osmolarność roztworu określa kierunek przepływu wody do lub z komórki. W normalnych warunkach ustrojowych, stężenie substancji rozpuszczonej wewnątrz i na zewnątrz komórki jest izotoniczny.

Mechanizmy działania

Działanie osmotyczne jest fizjologicznie istotna, ponieważ w błonach biologicznych i komórkowych, takich jak czerwone krwinki zachowują się w podobny sposób jak w półprzepuszczalnej membranie. Gdy czerwone krwinki zostały wystawione na działanie roztworu o wyższym ciśnieniu osmotycznym, będą kurczyć woda przepływa przez ich półprzepuszczalną membraną w celu zredukowania chemiczny gradient potencjału pomiędzy nimi. Uzyskanie efektywnego ciśnienia osmotycznego z dodatkami w roztworze określa się jako toniczności roztworu. Toniczność dotyczy przejścia wody przez półprzepuszczalną membranę. Rozwiązania, które mają ten sam toniczności krwi, co jest definiowane jako izotoniczne. Osoby z niższym toniczności nazywane są hipotoniczne, a te większe są nazywane hipertoniczny.

Aplikacje

Jałowej wody do iniekcji, jest przeznaczony do stosowania jedynie jako rozpuszczalnik lub rozcieńczalnik pojazdu dla pozajelitowego podawania leków lub roztworów oraz jako źródło wody do pozajelitowego uzupełniania płynu po odpowiednie dodatki są wprowadzane w celu uniknięcia toniczności krwi. W niektórych przypadkach może być stosowany jako środek do płukania lub płukania, ale izotoniczne roztwory odpowiednie do obszaru oddziaływania jest korzystna, gdy jest dostępna.

Środki ostrożności i ostrzeżenia

W przypadku podawania dożylnego, roztwory te muszą zostać dostosowane do izotoniczności, zwykle przez przeszkolony farmaceuty lub technika. Ze względu na swój potencjał pomylić z pojemnika dekstrozy 5% do wstrzykiwań lub 5% soli fizjologicznej do wstrzykiwań, sterylnej wody do pojemników wtryskowe są zazwyczaj trzymane z dala od podłogi pacjentów i wspólnych magazynów.

Potencjalne działania niepożądane mogą obejmować gorączkę, zakażenia odpowiedź w miejscu wstrzyknięcia, zakrzepica żylna lub zapalenie żył rozciągającej się od miejsca wstrzyknięcia, wynaczynienie i hiperwolemii.

Clexane Technika wtrysku

Clexane jest rozrzedzenie krwi leku, znany również jako antykoagulant, wykorzystywane w celu zmniejszenia występowania zakrzepicy żył głębokich (DVT). DVT jest niebezpieczne zaburzenia krzepnięcia krwi, które często występuje w nogach po urazach lub operacji, a które mogą prowadzić do zakrzepów w płucach. Lek ten, ogólnie znany jako enoksaparyny jest zazwyczaj podawane w postaci do wstrzykiwania, według Drugs.com.

Wstrzykiwanie Clexane

Jeśli zostały przepisane Clexane i wybrali wykonania wstrzyknięcia, należy najpierw usiąść w wygodnym fotelu z zaleconej zamkniętej strzykawce leków, wacikiem i alkoholem. Wybierz przeznaczonego miejsca wstrzyknięcia. Dla Clexane zalecane strona jest w części tłuszczowej w dolnej części brzucha często nazywany "uchwyty miłości." Należy zatrzymać się co najmniej dwa cale od pępka, zgodnie z kolana i ramienia Centrów New Jersey i Pensylwanii.

Dokładnie oczyścić wybrane miejsce wstrzyknięcia wacikiem zamoczonym w alkoholu i pozostawić do wyschnięcia. Otworzyć probówkę strzykawki Clexane ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia lub zgięcia igły. Nie jest konieczne, aby flick strzykawkę lub wyrzucenie wszelkich pęcherzyków powietrza, które mogą być obecne, ponieważ lek ten jest wstrzykiwana do tkanki tłuszczowej, a nie do krwiobiegu.

Ściskać miejsce wtrysku pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, aby około cala tłuszczu jest zamocowany pomiędzy palcami. Centrum tego tłuszczu krotnie będzie celem do wstrzykiwań. Trzymać strzykawkę jak rzutki i szybko wprowadzić igłę tak, że jest całkowicie pokryte przez fałd skóry. Dokonywanie tego szybkie, ale nie gwałtowne, ruch będzie zminimalizować dyskomfort strzału.

Wcisnąć tłok do końca, aby wstrzyknąć lek i wycofać igłę za pomocą kciuka nadal tłok.

Urządzeń bezpieczeństwa

Strzykawki Clexane są wyposażone w urządzenie zabezpieczające, które pomaga w dyspozycji zużyte igły i uniemożliwia ich ponowne wykorzystanie. Po wycofane igłę po wstrzyknięciu, wskazują strzykawkę od siebie i nacisnąć tłoczek kciukiem ponownie. Usłyszysz "kliknięcie", jak igła chowa do strzykawki, zgodnie z kolana i ramienia Centrów New Jersey i Pensylwanii. Prawidłowa utylizacja zużytych strzykawek.

Środki ostrożności

Clexane powinny być samodzielnie wstrzykiwany tylko wtedy, gdy z zaleceniami lekarza, aby to zrobić. Czasami Clexane podaje się dożylnie leku, a ta procedura nie byłaby odpowiednia dla takiego traktowania. Lek ten nie powinien być wstrzykiwany w mięsień, według Drugs.com, więc być pewni, że jesteście w pełni świadome, typu wtrysku są przewidziane i postępować zgodnie ostrożnie. Jeśli nie masz doświadczenia z samodzielnego wykonywania tej procedury, lekarz lub pielęgniarka może dać zastrzyk w ich biurze.

Clexane Instrukcja pomostowe

Clexane Instrukcja pomostowe


Clexane i warfaryna są dwa leki rozrzedzenie krwi, które zapobiegają tworzeniu się zakrzepów krwi. Jeśli wziąć warfarynę i wymagają operacji, masz zwiększone ryzyko krwawienia. Clexane jest stosowany tymczasowo zastąpić warfarynę przed operacją, ponieważ zmniejsza ryzyko krwawienia, ale zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. To jest nazywane Clexane mostkową.

Instrukcje

1. Znajdź jak najwięcej informacji można na temat warfaryny i Clexane. Strony internetowe i lokalny farmaceuta są dobre zasobów. Przygotuj listę pytań, aby zwrócić się do lekarza na następnej wizycie. Umówić się z lekarzem, dwa do trzech tygodni przed terminem zabiegu.

2 Przynieś listę pytań do powołania lekarza. Będzie to pomocne przynieść kogoś z was, którzy mogą robić notatki na informacjach lekarz zapewnia. Lekarz omówi przyczyny, dlaczego jest potrzebne leczenie Clexane i wyjaśnić zagrożenia i korzyści. Otrzymasz pisemne arkuszu instrukcji nakreśla kiedy przerywać warfarynę i kiedy rozpocząć przyjmowanie Clexane. Lekarz będzie również dać ci receptę na Clexane, który musi być wypełniony przed pierwszym dniu leczenia. Clexane jest w uprzednio napełnionych strzykawkach i powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Dawki są oparte i waga różnią się wśród pacjentów.

3. Dowiedz się, jak samodzielnie administrować zastrzyki Clexane. Clexane jest podawany z małej igły podskórne. Normalne dawkowanie dwa strzały dziennie, podawane co 12 godzin. Pielęgniarka w gabinecie lekarskim będzie uczyć, jak administrować zastrzyki. Będą dostarczane z instrukcją i mieć czas na praktykę postępowania. Dowiesz się również, gdzie na swoim ciele, aby wbić igłę i jak obrócić miejsca wstrzyknięcia. To może być przerażające raz pierwszy dać sobie zastrzyk. Upewnij się, że są wygodne z procedury przed wyjazdem gabinecie.

4 Postępuj zgodnie z instrukcjami swoich pomostowe dokładnie. Instrukcje będą zwykle trzeba by przerywać warfarynę cztery do pięciu dni przed zabiegiem chirurgicznym. Spodziewaj krwi pobierana codziennie, więc lekarz może monitorować, jak szybko warfaryna pozostawia system mieć. Możesz również rozpocząć dając sobie Clexane zastrzyki jeden lub dwa dni po zatrzymaniu swój warfarynę. Powiesić arkusz z instrukcją lekarza, w widocznym miejscu w celu łatwego dostępu. Jeśli nie postępuj zgodnie z instrukcjami dokładnie, pojawia się ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, zgodnie z instrukcją lub masz pytania, skontaktuj się z lekarzem.

5 natychmiast powiadomić lekarza, jeśli wystąpią jakieś komplikacje. Najczęstszym powikłaniem terapii Clexane jest krwawienie. Uważaj na znaki ostrzegawcze, takie jak osłabienie, splątanie, omdlenia, czarne stolce, siniaki lub krwawienia, które jest nietypowe lub nie zatrzyma.

Wskazówki:

 • Unikać czynności, które zwiększają ryzyko wystąpienia krwawienia.
 • Należy zapytać farmaceutę, do pojemnika do utylizacji zużytych igieł.
 • Należy zachować ostrożność podczas golenia lub mycia zębów.
 • Natychmiast powiadomić lekarza o wszelkich objawów krwawienia.
 • Postępuj dokładnie z zaleceniami lekarza.
 • Zapytaj lekarza przed podjęciem jakichkolwiek over-the-counter leków.

Jak korzystać z igłą do iniekcji podskórnej do wstrzykiwania narkotyków

Igła podskórna jest ostry, puste urządzenie, które łączy się ze strzykawki i jest powszechnie stosowane do wtryskiwania ciekłych leków lub leków bezpośrednio do skóry (do skóry właściwej) lub do zbiornika, a czasami do ekstrakcji krwi. Kiedy trzeba uzyskać leków do organizmu szybko i gwałtownie, igła jest najlepszym rozwiązaniem.

Instrukcje

1 Umyj dokładnie ręce i załóż lateksowe rękawiczki.

2 Wybierz wskaźnik igły (rozmiar igły) zgodnie z leku, który ma administrować, i dołączyć igłę do strzykawki.

3 Określić dawkę leku. Przed napełnieniem strzykawki z lekiem, wypełniając ją w ilości powietrza, która jest równa wielkości dawki leku. Na przykład, w przypadku dawki leku jest 5 ml wypełnienie strzykawki 5 ml powietrza. Po wypełnić strzykawkę z przydzielonych ilości powietrza, wstrzyknąć go do fiolki z lekiem (pojemnika, w którym lek jest). Odwrócić fiolkę do góry nogami i napełnić strzykawkę dawkowaniu. Z fiolki wywrócone do góry nogami, powietrze wewnątrz wzrośnie do góry, co pozwala uzyskać dokładną ilość leku bez pęcherzyków w nim.

4 Wybrać miejsce wstrzyknięcia. Postaraj się znaleźć stronę, która nie została wykorzystana niedawno, bo nadużywania witryny może być bolesne.

5 Oczyścić miejsce wstrzyknięcia wacikiem nasączonym alkoholem.

6 Ściśnij skórę w miejscu wstrzyknięcia i wprowadzić igłę pod kątem 45 do 90 stopni. Wstrzyknąć lek powoli, aż strzykawka będzie pusta.

7 Wyjmij igłę i pozbyć się go. Wytrzeć miejsce wstrzyknięcia i pokrycie go przylepić plaster.

Co to jest docytoplazmatycznego iniekcja plemnika?

Doplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika (ISCI) Procedura jest zapłodnienie in vitro, który polega na pobraniu jednego spermą samców i wtryskiwanie go bezpośrednio do komórki jajowej pobranej od kobiet.

Znaczenie

ISCI jest zarezerwowane dla przypadków niepłodności męskiej, które może być spowodowane przez złą liczbę plemników, jakość lub możliwości poruszania się. Jest też opcja dla par, które wcześniej próbował w procedurach płodności vitro bez powodzenia.

Rozważania

Wskaźnik sukcesu ISCI zależy od wielu czynników, w tym wiek kobiety, jakość jaj, jakości laboratorium i poziomu umiejętności lekarza wykonującego zabieg.

Procedura

Ponieważ kobiety zazwyczaj produkują jedno jajo co miesiąc przeszli dwutygodniowe leczenie niepłodności więc produkują więcej jaj. Te dojrzałe jaja są usuwane od kobiety, wstrzyknięto plemników i przeszczepiane kobiety kiedy staną się zapłodnione.

Zagrożenia

Kobiety, które zaszły w ciążę dzięki ISCI są na większe ryzyko rozwoju zespołu hiperstymulacji jajników lub komplikacji z powodu ciąż mnogich.

Wady wrodzone

Według UCSF Medical Center, dzieci urodzone w wyniku ISCI są cztery razy bardziej narażone na rozwój zaburzeń chromosomalnych niż tradycyjnie poczętych dzieci.

Skutki uboczne HGH do iniekcji

Ludzki hormon wzrostu (HGH) jest substancją produkowaną przez przysadkę organizmu, stanowi integralną część układu hormonalnego. Od lat naukowcy badali HGH, aby dowiedzieć się więcej o jego właściwościach anti-aging i przydatności w leczeniu różnych chorób. Organizm ludzki aktywnie produkuje HGH od dojrzewania przez dorosłości, przestaje wytwarzać HGH całkowicie w wieku około 30. Podczas HGH może być korzystne dla niektórych pacjentów, ale również stwarza wiele potencjalnych skutków ubocznych.

Fakty

Lekarze i naukowcy nadal badać możliwości zastosowania HGH w regeneracji ludzkiego. Kiedy HGH jest obecny w naszych ciałach, ludzie mogą zapobiegać starzeniu biologicznej, poprawy ich pamięci, promować utrata masy ciała i zwiększenie ogólnej energii. HGH został wcześniej pobrany ze zwłok, ale ten hormon jest teraz rozwijana w laboratoriach.

Zastosowanie

HGH może być podjęta w formie tabletek, jako spray lub w zastrzyku. Najskuteczniejszym sposobem podawania hormonu wzrostu jest poprzez wstrzyknięcie pod skórę w rejonie brzucha i nóg. Osoby fizyczne mogą zobaczyć efekty HGH po około dwa miesiące, w tym poprawy snu, energii i apetytu.
HGH jest przeznaczone do użytku przez dzieci, które nie osiągnęły pożądanego wzrostu dla ich wieku i przez dorosłych, którzy mają słabą regenerację przed urazami, trudności radzenia sobie ze stresem, impotencji i innych warunków. HGH można nabyć jedynie na receptę, korzystnie od lekarza, który faktycznie ma doświadczenie w terapii HGH.

Obrzęk

Przy wysokich poziomów hormonu wzrostu podaje istnieje poważna możliwość, że osoba uzyska obrzęk lub obrzęk i nienormalne nagromadzenie wody pod skórą. W wieku osoby, zawartość wody w korpusie zmniejsza się. Od HGH przywraca zawartość wody w organizmie do młodszych poziomów, większe dawki powodują obrzęk.

Zespół cieśni nadgarstka

Innym efektem stosowania dużych dawek HGH jest zespół cieśni nadgarstka, stan charakteryzuje osłabienie, drętwienie i mrowienie w rękach i nadgarstkach. Wysokie dawki hormonu wzrostu może zwiększać masę kostną u korpusu, powodując zespół cieśni nadgarstka. Jednym rozwiązaniem jest wziąć witamin, zwłaszcza tych, które zawierają witaminę B-6.

Inne Ryzyka

Hormony wzrostu zwiększenia poziomu cukru we krwi, gdy podjęte w dużych dawkach. Jest to szczególnie niebezpieczne dla diabetyków. Każdy zainteresowany wtryskiwanego HGH powinien najpierw skonsultować jego lekarzem, określić właściwą dawkę i monitorować wyniki, aby uniknąć dalszych komplikacji. Ponadto, ponieważ hormony wzrostu wspomagać wzrost różnych tkanek w organizmie, mogą też bardzo małe ryzyko zachorowania na raka.