adcov.com

citrobacter freundii w moczu

Freundii Zakażenie układu moczowego

Zakażenia układu moczowego są wspólne, stosunkowo nieszkodliwe zapalenia układu moczowego. Są one spowodowane gdy bakterie, które są normalnie obecne w przewodzie pokarmowym lub w skórze jest rozłożona do układu moczowego. E. coli jest najczęstszą przyczyną infekcji dróg moczowych, lecz istnieje wiele innych rodzajów bakterii, które mogą prowadzić do infekcji dróg moczowych. Jednym z tych typów jest nazywany freundii Citrobacter spp.

Zakażenia układu moczowego

Istnieją trzy rodzaje zakażeń dróg moczowych, zaklasyfikowane przez jaką część układu moczowego są one wpływ. Najpoważniejszy typ nazywany odmiedniczkowe zapalenie nerek i obejmuje zakażenie nerek i moczowodów. Po infekcji dróg moczowych wpływa na pęcherz, nazywany pęcherza. Najczęstszym typem wpływa na cewkę moczową i nazywa się zapalenie cewki moczowej. Co do zasady, dalej w górę dróg moczowych zakażenie podróżował, bardziej poważne jest. Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest najbardziej poważna i wymaga najwięcej leczenia, a zapalenie cewki moczowej jest często traktowane z domu środków.

Citrobacter freundii

Citrobacter freundii jest typ bakterii, które znajdują się w wodzie, kał i jelit. Odgrywa on ważną rolę w fermentacji. Rzadko powoduje chorobę. Jednak, gdy rozprzestrzenia się do systemu moczowego, może spowodować infekcję. Wycieranie tyłu do przodu, po wypróżnieniu i normalnego współżycia seksualnego może zarówno służyć do Citrobacter freundii zakażenia dróg moczowych.

Objawy

Objawy freundii zakażeń układu moczowego Citrobacter obejmować uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Można również zauważyć wzrost parcia na mocz, nawet jeśli może być tylko w stanie niech się trochę w czasie. W niektórych przypadkach, nawet mocz może zawierać krew. Może także być po prostu ciemniejszy lub smellier niż normalnie. Można nawet poczuć pieczenie lub ból w dolnej części pleców lub miednicy.

Diagnoza

Aby zdiagnozować freundii Citrobacter zakażenia dróg moczowych, Twój dostawca opieki zdrowotnej poprosi o próbki moczu. Pamiętaj, aby umyć ręce i obszar wokół cewki moczowej, aby uniknąć zanieczyszczenia próbki. Moczu następnie analizowane na obecność bakterii, potwierdzając, że zakażenie jest obecny. Następnie bakterie, zostaną usunięte i pozostawiono do wzrostu w hodowli moczu w celu potwierdzenia, że ​​bakterie są rzeczywiście Citrobacter freundii. Zdarza się, że uprawiane bakterii z moczu są używane nawet sprawdzić, jak skuteczne mogą być leki na infekcje.

Leczenie

Większość pracownicy służby zdrowia przepisze antybiotyk recepta na infekcję danego Citrobacter freundii dróg moczowych. Należy zawsze sprawdzić z dostawcą opieki zdrowotnej, jeśli pacjent przyjmuje inne leki lub masz jakieś alergie, aby mógł dostosować swoje recepty, aby uniknąć działań niepożądanych. Ważne jest również, aby pamiętać, że można bardzo szybko poczuć ulgę od objawów infekcji. Mimo to, trzeba jeszcze wziąć receptę, dopóki go nie ma, aby uniknąć powtarzających się zakażeń układu moczowego. Zawsze należy skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub skutki uboczne.

Antybiotyki Służy do ZUM

Pośpiech, zwiększona częstotliwość i pieczenie są wszystkie charakterystyczne objawy zakażenia układu moczowego (ZUM). Zgodnie z Mayo Clinic, ZUM są spowodowane przez inwazję bakterii, ze bakterie zwykle wprowadzając swoje ciało za pośrednictwem cewki moczowej i przeniósł się do pęcherza, gdzie mnoży. Nieleczona infekcja może rozprzestrzeniać się do nerek i staje się coraz bardziej poważna. Antybiotyki są skuteczne w leczeniu tego stanu. Zazwyczaj ZUM są leczone amoksycylina, cyprofloksacyna, lewofloksacyną nitrofurantoinę lub sulfametoksazolem-timethoprim.

Amoksycylina

Amoksycylina jest częścią grupy antybiotyków beta-laktamy o nazwie (co obejmuje również penicylinę oraz cefalosporyny). Możliwe działania niepożądane to upławy, świąd pochwy, ból głowy, nudności, wymioty, ból brzucha, obrzęk języka, czarne przebarwienie języka i białe plamy wewnątrz gardła lub jamy ustnej (pleśniawki). Poważne działania niepożądane to reakcje alergiczne, gorączka, objawy grypopodobne, bóle mięśni, dreszcze, bóle głowy, problemy skórne, zmniejszenie oddawania moczu, drgawki, zaburzenia stanu psychicznego, żółtaczka i krwawe lub wodniste biegunki.

Cyprofloksacyna

Cyprofloksacyna (Cipro) jest częścią grupy antybiotyków zwanych fluorochinolony (zwany także chinolony). Lek ten jest przydatny w zwalczaniu bakterii, jak Citrobacter freundii, Serratia marcescens, Escherichia coli, Staphylococcis saprophyticus, Pseudomonas aeruginosa, Proteus mirabilis, wrażliwy na metycylinę Staphylococcus naskórka i Enterobacter cloacae. Jego działania niepożądane są podobne do amoksycyliny, ale także wspólnych problemów, szybkie bicie serca, zawroty głowy, ciemno zabarwienie moczu, drgawki, depresja i osłabienie.

Lewofloksacyna

Lewofloksacyna (Levaquin) jest częścią rodziny fluorochinolonów leków. Jest ona skuteczna w leczeniu skomplikowany UTIS spowodowanego przez bakterie, takie jak E. coli, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter cloacae, Enterococcus faecalis albo Proteus mirabilis. Lewofloksacyna było związane z podwyższonym ryzykiem problemów ze ścięgien, zwłaszcza u pacjentów w wieku powyżej 60. Najczęstsze działania niepożądane to gaz, zawroty głowy, zaparcia, biegunka, nudności i ból brzucha. Istnieje ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, podobnych do amoksycyliny i tym koszmary, bóle, zaburzenia kaszel, krwawe stolce, bezsenność, drgawki, pęcherzami skóry, silny ból brzucha, duszność, nieregularne poziomu cukru we krwi, żółtaczka, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia nerwowe i zwiększone ryzyko wystąpienia myśli samobójczych / działań.

Nitrofurantoina

Nitrofurantoina (Furadantin) służy zarówno do leczenia, jak również zapobiegania ZUM. To działa w organizmie przez zakłócenie procesów chemicznych bakteryjnych; w ten sposób zabijania bakterii i zapobiegania jego rozprzestrzenianiu się. Nie należy stosować, jeśli w przeszłości zaburzenia czynności wątroby, ciężką niewydolnością nerek, zmniejszone oddawanie moczu lub wstrzymane lub jeśli jesteś w ostatnich tygodniach ciąży. Działania niepożądane są podobne do amoksycyliny i to zardzewiałe zabarwienie moczu, bóle głowy, niewyraźne widzenie, ból za oczami i dzwonienie w uszach.

Sulfametoksazol-timethoprim

Sulfametoksazol-timethoprim (Bactrim) to lek sulfa powszechnie stosowane w leczeniu trzy dni. Częste działania niepożądane obejmują zmniejszyła apetytu, wymioty i nudności. Ciężkie działania niepożądane to reakcje alergiczne, pęcherzami skóry, halucynacje, smoliste stolce, skurcze brzucha i ból, podrażnienie pochwy, żółtaczka, duszność i ciężką lub uporczywego bólu głowy i nudności.

Dodatkowe opcje

Inne leki, które mogą być stosowane obejmują tetracykliny (takie jak doksycyklina, minocyklina i tetracyklina). Aminoglikozydy (takie jak amikacyną lub gentamycyny) są zazwyczaj zarezerwowane dla poważnych ZUM i muszą być podane razem z innymi antybiotykami. Fosomycin (Monurol) to pojedyncza dawka, że ​​leczenie może być przepisywany kobietom w ciąży. Doripenem (Doribax) jest antybiotykiem karbapenem że jest podawany w zastrzykach i został zatwierdzony przez FDA w 2007 roku do leczenia powikłanych ZUM.

Rozważania

Jeśli podejrzewasz, że cierpisz z ZUM, skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Będzie on określić prawidłowy lek dla indywidualnych okoliczności i poinformuje o wszelkich dodatkowych informacji, które należy znać.

Cipro Leczenie Zakażenia dróg moczowych

Zgodnie z Mayo Clinic, zakażenia układu moczowego (ZUM) mogą mieć wpływ na dowolnym z cewki moczowej do nerki. Pęcherza i cewki moczowej są najczęściej zaangażowani. Zakażenie charakteryzuje się objawami, takimi jak pieczenie podczas oddawania moczu, nagłe parcie na mocz, zwiększona częstotliwość, zmniejszenie objętości moczu, obecność krwi w moczu i mętny mocz o silnym zapachu. Prawidłowe leczenie jest konieczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na nerki. Jednym z powszechnie stosowanych antybiotyków jest cyprofloksacyna (marka Cipro).

Wskazania

Cipro należy do rodziny leków zwanych fluorochinolony. Ma składników przeciwbakteryjnych i jest skuteczny w leczeniu różnych rodzajów zakażeń bakteryjnych. Jest wskazany w leczeniu ZUM, które są spowodowane przez następujących szczepów bakterii: Enterococcus faecalis, Escherichia coli, Enterobacter cloacae, Klebsiella pneumoniae, Citrobacter diversus, Serratia marcescens, Providencia rettgeri, Proteus mirabilis, Morganella morganii, Citrobacter freundii, wrażliwe na metycylinę Staphylococcus Naskórek, Pseudomonas aeruginosa i Staphylococcis saprophyticus.

Przeciwwskazania

Pamiętaj, aby poinformować lekarza o całej historii choroby. Jeśli masz historię chorobami wątroby lub nerek, cukrzyca, schorzenia stawów, miastenia, niski poziom potasu lub napadów może być konieczne specjalne instrukcje dawkowania. Należy poinformować lekarza, jeśli masz w rodzinie lub osobistą historię zespołu wydłużonego QT. Nie należy Cipro jeśli masz historię alergii na ten lek lub podobne leki (takie jak lewofloksacyną ofloksacyna, moksifloksacynę lub lomefloksacyna).

Skutki uboczne

Możliwe działania niepożądane to zaburzenia widzenia, senność, nudności, zawroty głowy, wymioty, nerwowość, pobudzenie, niepokój, bezsenność, koszmary i zwiększoną wrażliwość skóry (szczególnie wrażliwość na światło słoneczne). Poważne działania niepożądane to reakcje alergiczne (charakteryzuje się wysypka, pokrzywka, trudności w oddychaniu lub obrzęk gardła lub twarzy), zawroty głowy, splątanie, omdlenia, szybkie bicie serca, omamy, bóle stawów nagle, nagle obrzęk stawów, depresja, zaburzenia zachowania, drgawki, zmniejszone oddawanie moczu, wysypka skórna, gorączka, ból głowy, ból gardła, blada skóra, pożółkły skóry, ciemne zabarwienie moczu, osłabienie, sinienie łatwo, nieprawidłowe krwawienia i krwawe lub wodnista biegunka. W przypadku wystąpienia poważnych skutków ubocznych, jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Interakcje

Aby uniknąć ryzyka poważnych interakcji lekowych, należy poinformować lekarza o wszystkich leków, które biorą (w tym ponad-the-counter leków, suplementów ziołowych i witamin). Cyprofloksacyna nie należy przyjmować z tyzanidyny. Inne leki mogą zakłócić Cipro tym warfaryny, klozapina, insulina, cyklosporyna, methtrexate, fenytoina, metoklopramid, ropinirol, takryna, probenecyd, NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna, ibuprofen i naproksen), teofilina i doustne steroidy (takie jak prednizon).

Czego unikać

Unikaj leki zobojętniające sok żołądkowy, sukralfat, didanozynę lub jakiekolwiek suplementy witaminowe zawierające cynk, żelazo czy wapń na sześć godzin przed podjęciem cyprofloksacyny lub dwie godziny po biorąc go od tych leków hamuje skuteczność Cipro. Cyprofloksacyna może nasilać działanie kofeiny. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i unikać solarium lub lampy opalające, jak Twoja skóra będzie bardziej wrażliwa i może spalić. Unikać stosowania Cipro produktów mlecznych, ponieważ mogą one zmniejszać skuteczność leczenia.

Przyczyny neurologiczne na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest spowodowane różnymi chorobami neurologicznymi. Choroby i warunki, które wpływają na mózg i centralny układ nerwowy może spowodować spadek zdolności poznawczych i utratę kontroli nad mięśniami, powodując nietrzymanie moczu.

Definicja

Nietrzymanie moczu lub nietrzymanie moczu, oznacza niezdolność do kontrolowania wydalania moczu z pęcherza moczowego. Stany neurologiczne mogą powodować nietrzymanie moczu, przerywając połączenie pomiędzy nerwów i dróg oddechowych.

Warunki

Zaburzenia neurologiczne, które mogą powodować nietrzymanie moczu obejmują stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera i udaru.

Rodzaje

Według Merck.com, nietrzymanie moczu z zaburzeniami neurologicznymi jest znany jako moczu funkcjonalnej. Inne rodzaje pęcherza moczu to nietrzymanie moczu, wysiłkowe nietrzymanie moczu i nietrzymania moczu z przepełnienia.

Świadomość

Choroba Alzheimera lub udar może spowodować nietrzymanie moczu, jak pacjenci z takimi zaburzeniami neurologicznymi może stracić świadomość potrzeby oddania moczu lub nie być w stanie zlokalizować toaletę.

Mięśnie

Pacjenci z chorobą Parkinsona i stwardnienie rozsiane mogą wystąpić nietrzymanie moczu z powodu braku koordynacji mięśniowej i siły spowodowane przez ich choroby. Mięśnie zwieracza może być zbyt słabe lub nie reagują na kontrolowanie uwalniania moczu.

Kolor pasków moczu ketozy

Kolor pasków moczu ketozy


Ketonowa występuje, gdy organizm przebiega z węglowodanów na energię. W rezultacie, korpus zaczyna przetwarzać tłuszczy i ciała do przeprowadzenia niezbędnych funkcji; Obecność ketonów w moczu wskazuje zatem na metabolizm tłuszczu. Paski testowe ketonowe ocenić obecność i stężenie ketonów, stosując próbki moczu. Ketoza jest dowodem reakcji chemicznej na klawiaturze badania, które będzie zmieniać kolory na podstawie stężenia ciał ketonowych.

Obecność ketonów

Obecność ketonów w moczu można przypuszczać, przez proste próby moczu. Niektóre Paski testowe dalszą ocenę obecności glukozy, białek i innych substancji w moczu. Jednakże, w badaniach w ketozy, taśmy potrzebny jest tylko do badania na obecność ketonów.

Korzystanie z paska testowego

Paski testowe ketonowe w moczu (odczynniki) lub paski są proste w użyciu. Podkładka testowania, na jednym końcu paska testowego, jest narażona na mocz; może być przepuszczana przez strumień moczu lub zanurzane w próbce moczu. Podkładka testowania zawiera związek chemiczny, który wchodzi w reakcję w obecności ketonów, zmienia kolor w zależności od stężenia.

Odczyty ketonowe

Za najwyższą dokładnością, odczyty ketonowe powinny być prowadzone dokładnie 15 sekund po ekspozycji na mocz. Na butelce testowej będzie mały wybór kolorowych kwadratów przedstawiających (w kolejności rosnącej) jakie kolory pad test Natomiast w przypadku, ketony są obecne.

Odczyty paska testowego

Ketonowe paski testowe mają zwykle pięć kategorii związanych z koncentracją ketonowych we krwi. Ujemne odczytu wskazuje brak ketony są obecne w moczu. Śladowych (5 mg / dl), niewielkie (15 mg / dl), średni (40 mg / dl) i duże (80 do 100 wraz mg / dl) są cztery pozytywne zakresy, oznaczone blado różowy (śladowego) przez głębokie bordo (duży) kolor na podkładce próbnej.

Dokładność

Podkładka badania nie muszą odzwierciedlać dokładnie stężenie ketonów w moczu. Różne warunki - takie jak odwodnienie lub zmian diety - mogą zmieniać wyniki testu odczynnikiem moczu. Podczas ketonowa jest ogólnie bezpieczna dla zdrowego osobnika, może wystąpić kwasica, jeśli ketony zbudować system cukrzyka w.

Vs HCG w surowicy HCG w moczu

Ludzka gonadotropina kosmówkowa, czy hCG jest hormonem, który jest wytwarzany i uwalniane do krwioobiegu podczas ciąży. Hormon ten można mierzyć zarówno w surowicy krwi i moczu.

HCG w surowicy

Badaną próbkę krwi mogą być stosowane w celu zrobienia testu jakościowego i ilościowego HCG testu HCG. Badanie krwi jest także podawać, czy niektóre nowotwory jajnika u kobiet lub u mężczyzn nowotworów jąder podejrzenia.

HCG w surowicy jakościowa

Jakościowych krwi HCG test sprawdza tylko, czy nie jest HCG we krwi. Wyniki będą albo pozytywne, jeśli pacjent jest w ciąży, lub negatywny, jeśli ona nie jest.

HCG w surowicy ilościowy

Ilościowe badanie HCG we krwi mierzy dokładną ilość HCG we krwi. Poziomy szybko zwiększa się podczas pierwszych tygodni ciąży test jest często stosowany w celu określenia, czy ciąża przebiega prawidłowo.

HCG w moczu

Próbka moczu może być również stosowane do badania na obecność HCG. Badania moczu są tylko jakościowe, w wyniku pozytywnego lub negatywnego, nie określone poziomy hCG. At-home są testy ciążowe HCG w moczu badania jakościowe.

Fałszywe lub nieprawidłowe wyniki

Jeśli podejrzewa się ciążę, ale wyniki któregokolwiek z tych testów są negatywne, należy powtórzyć badanie w ciągu jednego tygodnia, zgodnie z National Institutes of Health. Wyniki niższe niż normalne zagrożone może oznaczać poronienie lub ciążę pozamaciczną. Wysoki poziom, kiedy nie ma ciąży może oznaczać raka jajnika.

Moczu Problemy

Nietrzymanie moczu i kału są żenujące warunki, ale są one bardzo leczyć. Ogólnie rzecz biorąc, leki i zmiana stylu życia to wszystko, co jest potrzebne, aby doprowadzić cię do bardziej normalnego życia, za darmo, w przeważającej części, z upokarzające "wypadków".

Rodzaje

Nietrzymanie moczu jest nieodpowiednie rozluźnienie mięśni dna miednicy, które pozwala na wyciek moczu z pęcherza. Kału pojawia się, gdy nie można kontrolować swoje wnętrzności, i fekalia wycieka z odbytu.

Rozważania

Nietrzymanie moczu jest ogólnie uważana za symptom choroby, takie jak zakażenia dróg oddechowych, przerostu prostaty lub rak pęcherza. Kału może być spowodowane zaparcia, urazu lub po prostu proces starzenia się.

Cechy

Istnieje również szereg innych czynników, innych niż choroby, które mogą powodować nietrzymania moczu. Niektóre z nich są do picia alkoholu, zbyt dużo kofeiny, narkotyków lub odwodnienie.

Identyfikacja

Istnieje również stan zwany wysiłkowe nietrzymanie moczu, gdzie swoje przecieki pęcherza kiedy można zrobić coś takiego jak kichnięcie, podnosić ciężkich przedmiotów, a nawet śmiać się zbyt trudne.

Ostrzeżenie

Chociaż mówimy o nietrzymaniu moczu może być kłopotliwe, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem o tym, bo stan może być objawem poważniejszej choroby.

Rodzaje nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest terminem stosowanym do opisania utraty pęcherza moczowego (moczu) lub jelit (kału) kontroli. Wspólne typy nietrzymania moczu to wysiłkowe nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z przepełnienia, nietrzymanie moczu, funkcjonalne lub środowiska moczu.

Wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje, gdy ciśnienie w jamie brzusznej jest zwiększona. Wzrost ciśnienia może być z powodu kichania, podnoszenia ciężkich przedmiotów, a nawet ciśnienie od płodu w czasie ciąży. Osłabienie mięśni z procesem starzenia lub choroby mogą również spowodować wyciek.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu, znany również jako zespół nadreaktywnego pęcherza, częste jest wystąpienie nagłej potrzeby oddania moczu. Wspólną skargą osób starszych, nietrzymanie moczu może być również objawem infekcji lub w wyniku urazów lub niedawnej operacji.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia

Nietrzymanie moczu z przepełnienia występuje z powodu pełnego pęcherza moczowego lub niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza. Może to nastąpić, gdy kamienie lub powiększenie gruczołu prostaty blokuje cewkę moczową.

Nietrzymanie moczu funkcjonalne lub środowiska

Moczu funkcjonalne lub środowiskowe występuje, ponieważ człowiek nie był w stanie dostać się do łazienki w czasie. Choroba Alzheimera może mieć wpływ na ocenę danej osoby z konieczności wizyty w łazience lub zapalenie stawów może opóźnić lub szkodę osoby z dostaniem się do łazienki.

Nietrzymania stolca

Długotrwały zaparcia lub chorób, takich jak cukrzyca czy stwardnienie rozsiane mogą osłabić mięśnie lub uszkodzić nerwy używane do wykrywania i kontroli defekacji. Często biegunka powoduje nietrzymanie jelit, jak luźne stolce trudniejsze do opanowania.

Przyczyny Stałego jelita moczu

Przyczyny Stałego jelita moczu


Według Krajowej Informacji trawiennego Choroby Clearing House (NDDIC), jelita moczu, zwane także nietrzymanie stolca, dotyka ponad 5 milionów amerykańskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Kiszka moczu jest niezdolność kontrolować swoje ruchy jelit. Może się okazać, że nagle wyciek kału, może przy przejściu gazu, albo że nie jesteś w stanie powstrzymać się od kału aż do toalety. W celu kontroli defekacji, Twój układ nerwowy, odbytu i odbytnicy muszą działać prawidłowo, a Ty musisz posiadać psychiczne i fizyczne zdolności reagowania w normalny sposób. Jeśli którykolwiek z tych elementów są nieskuteczne, wynik może być nietrzymanie jelit. Istnieje wiele chorób i warunków, które mogą zakłócić normalne funkcjonowanie; Pierwszym krokiem do uzyskania leczenia, i miejmy nadzieję, ulgę, jest odkrycie przyczyny.

Przewlekłe zaparcia

Przewlekłe zaparcie jest jedną z wiodących przyczyn jelit, nietrzymanie moczu. Jeśli często doświadczają zaparcia stolca może stać się twój wpływ, w wyniku masowych suchych odchodów, który jest zbyt duży, aby przejść przez odbytu. Kałowymi może spowodować wiele szkód nieleczona: jelit, odbytu i odbytnicy mięśnie mięśnie mogą zostać rozciągnięte i słabe, a odbytu i odbytnicy nerwy mogą ulec uszkodzeniu, czyniąc je reagować, gdy twój mózg sygnalizuje je do "trzymaj. " Ponadto ciecz kału może zacząć przechodzić wokół zderzanie i wyciek z odbytu niekontrolowany.

Uszkodzenie mięśni

Wewnętrzne i zewnętrzne mięśnie zwieracza odbytu są pierścienie mięśni w odbytnicy, które pozwalają kontrolować wypróżnianie. Jeśli któryś z tych pierścieni ulec uszkodzeniu może nie być w stanie powstrzymać swój stołek i może wystąpić wyciek. Uszkodzenie mięśni zwieracza odbytu może być wynikiem porodu, nadużyć seksualnych, wypadanie odbytnicy, hemoroidy, chirurgii chirurgii odbytu lub innego urazu. W niektórych przypadkach może być roku pomiędzy rzeczywistym urazu i początkiem jelita moczu.

Uszkodzenia nerwów

Masz zakończeń nerwowych w swoich mięśni zwieracza odbytu i odbytnicy, które otrzymują sygnały mózgowe je, kiedy i jak działać mówienie. Jeśli w twoich nerwów mięśni zwieracza odbytu podtrzymania szkody, to nie może być w stanie utrzymać się w wypróżnienia. Jeżeli nerwów odbytu są uszkodzone, nie mogą one być w stanie wyczuć obecność stolcu, co w nieoczekiwany uwalniania kału. Uszkodzenie nerwu może być spowodowane przewlekłym zaparciu i parcia, poród, udar niepełnosprawności fizycznej lub stanów, które wpływają na nerwy, takich jak stwardnienie rozsiane lub cukrzyca.

Utrata Noclegi

Zazwyczaj twój odbyt potrwają aby pomieścić duże ilości stolca. Jeśli jednak ściany odbytnicy ponieśli wszelkiego rodzaju uszkodzenia, blizny lub ciężkim, przewlekłym podrażnieniem, odbytu mogą stracić wytrzymałość i elastyczność i jelit może wystąpić nietrzymanie. Uszkodzenia doodbytniczych ściany mogą być spowodowane przez chorobę zapalną jelit, odbytu, chirurgii i terapii radiacyjnej.

Zaburzenia Piętro miednicy

Uszkodzenia lub zaburzenia czynności mięśni i nerwów dna miednicy może powodować wypadanie odbytnicy, odbytnicy (odbytnicy występ przez pochwę), odbytu uszkodzenia nerwów, uszkodzenia zwieracza odbytu lub zwiotczenie dna miednicy, z których każdy może powodować jelit moczu. Zazwyczaj uszkodzenie miednicy podłogi występuje podczas porodu, ale może być również spowodowane przez operację miednicy, menopauza lub zaburzeń neurologicznych i tkanki łącznej.

Jak pozbyć się zapach moczu

Jak pozbyć się zapach moczu


Czy twój mocz pachnieć? Zapach moczu może zostać zatrzymany przez pozbawienie przyczynę moczu zapachu źle. Wiele osób odczuwa nieprzyjemny zapach podczas oddawania moczu i nie są pewni, dlaczego. Ten artykuł daje kroki podjąć, aby zdiagnozować problemy powodujące złe zapachu moczu. Unikanie różnych rodzajów żywności i lekarstw pomoże zatrzymać zapach moczu. Po zdrowego stylu życia, który jest wymieniony poniżej pomoże pozbyć się zapachu moczu z faul.

Instrukcje

1 Rozcieńczyć moczu. Wiele osób nie pić tyle wody. Rozcieńczonego moczu przez picie dużej ilości wody. Normalna rozcieńczony mocz zazwyczaj nie ma zapachu i jest dość jasne w kolorze. Jest odwodniony jest główny powód, dlaczego ludzie doświadczają nieprzyjemnych zapachów moczu.

2 Unikaj jedzenia szparagów. Jedzenia szparagi może powodować silny zapach amoniaku. Chociaż Szparagi jest dobre dla ciebie, może to uczynić w moczu zapach źle.

3 Unikaj zbyt wielu suplementów witaminowych. Niektóre witaminy, takie jak witaminy B6 może powodować zapach moczu źle. Nie przez to zrobić na swoich witamin, zbyt wiele może być niezdrowe dla Ciebie.

4 Wybierz swój Dr. Jeśli występują bóle pleców, dreszcze i gorączkę z zapach moczu, trzeba odwiedź dr Wiele osób może mieć infekcji wątroby, nerek lub pęcherza, które powodują zapach moczu. Zakażenia dróg moczowych, aby mocz ma nieprzyjemny zapach. Choroby wątroby będzie moczu mają zapach stęchlizny. Osoby chore na cukrzycę mogą mieć słodki zapach moczu.

Wskazówki

  • Znalezienie przyczyny w złej moczu zapach pomoże Ci pozbyć się go.
  • Pij dużo wody i regularne badania kontrolne Dr..

Skutki uboczne moczu

Skutki uboczne moczu


Nietrzymanie moczu to mimowolne oddawanie moczu u kobiet i mężczyzn. Nietrzymanie moczu może być w zakresie od drobnych przecieków podczas wykonywania całkowitą utratę kontroli pęcherza. W zależności od tego, jak poważne jest nietrzymanie moczu to mogą wystąpić skutki uboczne.

Utrata kontroli pęcherza

Według National Kidney Disease Urologicznego i Clearing House, niektórzy ludzie "mogą stracić kilka kropel moczu podczas pracy lub kaszel. Inni mogą czuć się silną, nagłą potrzebę oddania moczu przed utratą dużej ilości moczu."

Kichanie lub Laughing

Efekt uboczny wiele osób zauważy najpierw z moczu jest utrata moczu podczas kaszlu, kichania, a nawet śmiechu.

Nietrzymanie moczu ćwiczenia

Oddawanie moczu podczas ćwiczeń nazywany jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Kiedy skakać, biegać, czy wszelkiego rodzaju ćwiczenia wpływu, pęcherz jest pod ciśnieniem i może wyciek moczu. Być może trzeba będzie nosić podpaski podczas ćwiczeń.

Moczenie

Nietrzymanie moczu może prowadzić do moczenie. Według Narodowego Stowarzyszenia Continence, "Badania wykazują, że co najmniej 2 procent dorosłych ma brak kontroli oddawania moczu w nocy."

Wysypki i nieprzyjemny zapach

Kiedy moczu jest ciężka, może powodować wysypki skórne z moczu stale dotyka skóry. Może trzeba nosić duże dorosłych wkładek pochłaniających. Nietrzymanie moczu może powodować nieprzyjemny zapach moczu na skórze i odzieży. Ważne jest, aby zmienić pad i odzież często, jeśli masz przeciek.

Zakażenie układu moczowego

Infekcje dróg moczowych są częstsze u osób z nietrzymaniem moczu. Problem ten zaostrza się, kiedy zatrzymać picia cieczy w celu zmniejszenia częstości występowania utratę kontroli pęcherza.

Czy jest zdrowy do picia moczu?

Pomimo, że nadaje się do picia moczu przez krótki okres czasu, w końcu praktyka może być szkodliwe dla zdrowia.

Znaczenie

Około 95 procent moczu z jałowej wody a inne 5 procent zawiera produkty odpadowe takie jak wapnia i potasu.

Ostrzeżenie

Jeśli pijesz mocz dłużej niż kilka dni, że odpady będą budować w nerkach i może powodować problemy, takie jak ostra niewydolność nerek.

Expert Insight

Zgodnie z Podręcznikiem Army Field moczu jest wymieniony jako coś nie do picia, gdy stara się przetrwać, wraz z krwi i wody oceanu.

Nieporozumień

Niektórzy lekarze twierdzą, że holistyczne picie własnego moczu lub urotherapy, może być leczniczy. Inni lekarze, jak nefrologów i urologów powiedzieć, że to jest szkodliwe. Według American Cancer Society, urotherapy nie pomaga kontrolować raka.

Ciekawostka

Według The Wall Street Journal, mężczyzna przeżył sześć dni w Chinach przez picie własnego moczu po uwięziony przez trzęsienie ziemi.

Dlaczego częste oddawanie moczu występuje?

Częste oddawanie moczu jest objawem stanu chorobowego zwanym nadreaktywnego pęcherza. Istnieje kilka znanych przyczyn tego stanu.

Przyczyny

Znane są pewne warunki, które powodują pęcherza nadreaktywnego. Są to m.in. cukrzyca, zaburzenia czynności nerek, nowotwory pęcherza moczowego lub kamienie i ostre zakażenia układu moczowego. Inne przyczyny mogą obejmować mimowolne skurcze pęcherza, nadmierne spożycie kofeiny i płynny, i niektóre leki.

Czynniki ryzyka

Osoby starsze są bardziej podatne na nadreaktywnego pęcherza moczowego, ponieważ są one bardziej podatne na infekcje i choroby, które powodują choroby.

Komplikacje

Stan ten może spowodować, którzy cierpią z nim, aby stać się emocjonalnie trudnej sytuacji lub depresji. Pęcherz nadreaktywny może nie tylko spowodować osobę musiał oddawać mocz częściej; może również spowodować wyciek moczu, który może być przygnębiające i żenujące.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Niektóre przypadki nadreaktywnego pęcherza można zapobiec poprzez ograniczenie kofeiny i spożycie płynów, dbanie o infekcji i leczenia warunków, które powodują go.

Leczenie

Leczenia tej choroby obejmują włókna, ćwiczenia, leki na relaks pęcherza, w ciężkich przypadkach, chirurgii. Wszystkie te zabiegi pomogą uspokoić pęcherz i zwalnia parcia na mocz, jak często.

Jak przygotować się do moczu

Nietrzymanie moczu może mieć wpływ zarówno mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku. Powoduje to nagłe pragnienia i biegnie do łazienki, ale przy odrobinie przygotowania, swoje obawy podczas podróży lub pracy w moczu może być dużo łatwiejsze w obsłudze. Istnieje wiele opcji dla osób z nietrzymaniem moczu, więc wykonać badania i dowiedzieć się, który z nich działa najlepiej dla Ciebie. Nie ma powodu, moczu powinny kolidować ze swoim życiem.

Instrukcje

1 Śledzić jak często moczu wpływa na Ciebie. Jeśli masz wypadkom częściej niż raz w tygodniu, to prawdopodobnie masz jakąś formę nietrzymania moczu i trzeba skonsultować się z lekarzem i przygotować się do radzenia sobie z nim.

2 Porozmawiaj z lekarzem na temat problemów zostałeś o i jak często mają wypadki.

3 Wypróbuj różne marki pieluch dla dorosłych i poduszki, aby określić, które wolisz. Zakupić online za pośrednictwem takich firm jak diapers.com zapewnić pewną anonimowość, jeśli jesteś nieśmiały o zakupie przedmiotów w sklepie.

Się 4 Zdjęcie swoich ulubionych produktów. Ukryj je w różnych miejscach w swoim życiu (w torebce, samochodzie, łazience oraz w biurze), więc nie ma znaczenia, gdy zdarzy się wypadek, będziesz przygotowany.

5 Zachowaj mnóstwo Handi-chusteczki wokół, aby pomóc oczyścić i zapobiec zapach po wypadku.

6 Włóż wodoodporną obudowę materac na łóżku. Można również korzystać z arkuszy z tworzywa sztucznego, jeśli to konieczne.

Wskazówki

  • Skonsultować się z lekarzem, gdy po raz pierwszy objawy anonsów tak, że może ona dostarczyć użytecznych wskazówek na temat życia z moczu.
  • Poza pieluchy dla dorosłych, spodnie z tworzywa sztucznego są także opcja, ale na ogół są one stosowane tylko u pacjentów Homebound.

Jakie są przyczyny choroby Alzheimera moczu?

Nietrzymanie moczu jest objawem choroby Alzheimera i może być nieprzyjemny dla pacjenta. Bardzo ważne jest, aby określić przyczynę kału lub nietrzymania moczu.

Dieta

Dieta może czasem powodować moczu lub stolca u osoby z chorobą Alzheimera. Zrównoważona dieta jest niezbędna w utrzymaniu zdrowych jelit. Nasze ciała czasem stają się bardziej wrażliwe na pewne pokarmy, jak się starzejemy. Monitorowanie diety na kilka dni, aby zobaczyć, czy dana żywność powoduje nietrzymanie moczu.

Wpływ psychicznego

Alzheimer często zmienia stan i zachowanie emocjonalne, wpływając na sposób, w jaki nasz organizm reagowania. Kału często występuje w chorobach, które obejmują splątanie, manii i depresji.

Choroba

Kału może także być częścią podstawowego stanu medycznego, w tym osłabienie mięśni, urazu operacyjnego, biegunki, zaburzeń jelitowych i chorób lub zaburzeń układu nerwowego.

Medyczną

Jeśli istnieją inne problemy, takie jak ból w odbytnicy, krwawienie, biegunka, zmiany kału lub niewyjaśniona utrata masy ciała, należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Porady

Upewnij się, że pacjent Alzheimera wie, gdzie jest łazienka i dać mu dużo czasu, aby opróżnić pęcherz lub jelita. Wspierać, a nie krytyczne.

Co to oznacza, jeśli Kortyzol jest wysoka w moczu?

Co to oznacza, jeśli Kortyzol jest wysoka w moczu?


Ciało naturalnie uwalnia hormony przez moczu, jednak wysoki poziom hormonów może wskazać potencjalne choroby. Wysoki poziom kortyzolu w moczu może oznaczać, że masz chorobę, która uwalnia wysokie poziomy adrenokortykotropiną (Atch), hormonu odpowiedzialnego za uwalnianie kortyzolu.

Podstawy

Badanie kortyzolu w moczu mierzy poziom kortyzolu w moczu. Normalny zakres poziomów kortyzolu jest pomiędzy 10/24 i 100mcg z mcg / 24 oznaczającego ilość mikrogramów w ciągu 24 godzin.

Wysoki poziom

Jeśli masz więcej niż 100mcg kortyzolu w moczu w ciągu 24 godzin, stężenie kortyzolu może być za wysoki.

Choroby

Zgodnie z Medline Plus, wysoki poziom kortyzolu moczu może wskazywać zespół Cushinga, choroba Cushinga, lub pseudo-Cushinga. Może to także oznaczać, że masz ACTH uwalniającego guza.

Rozważania

Kilka leków lub silnego stresu emocjonalnego / fizyczne mogą utrudniać wyniki badania kortyzolu. W związku z tym testy są często podaje się trzy razy w celu uwzględnienia ewentualnego zakłócenia.

Leczenie

Leczenie na wysokim poziomie kortyzolu w moczu, co powoduje, że lek na poziom kortyzolu wzrasta. Dla ACTH uwalniającego nowotworu, środek może być po prostu usunięcie nowotworu.

Spodnie nietrzymania moczu plastikowa domowych

Spodnie nietrzymania moczu plastikowa domowych


Nietrzymanie moczu jest częstym schorzeniem, które dotyka milionów i dwa razy więcej kobiet niż mężczyźni. To właśnie z powodu struktury systemu zewnętrznego, a także naturalne efekty uboczne spowodowane ciążą, dzieci i menopauzy. Jednak moczu może być również doświadczenie w obu płci z powodu wad wrodzonych, udarów mózgu, wady wrodzone i naturalnego procesu starzenia. Nietrzymanie moczu może być źródłem wstydu, a zatem znalezienie rozwiązania jest to konieczne. Plastikowe pieluchomajtki mogą być ekonomicznie wykonane w domu i są bardzo skuteczne w rozwiązywaniu tego problemu.

Nietrzymanie moczu

Istnieją różne stopnie moczu, które mogą wystąpić, jak wyciek w postaci małych kropelek spowodowane nadmiernego wysiłku od kaszlu lub wysiłku. Może również manifestować w postaci utraty obfitości moczu. Nietrzymanie moczu jest wynikiem nerwów i mięśni, które są w stanie utrzymać moczu.

Z powodu niekorzystnych efektów ubocznych moczu, ważne jest dla osób cierpiących na znalezienie rozwiązania w celu uzyskania normalnych dni i aby móc mieć swobodę mają normalny rozkład życia.

Spodnie

Istnieją różne absorbujących wyrobów typu pieluchy, z którego można wybrać dla ochrony. Dla mniej ekstremalnych problemów nietrzymania moczu, wkładki lub poduszki może rozwiązać ten problem. Jeśli jest cięższy przypadek, to jednorazowe lub wielokrotnego użytku dla dorosłych bielizna może być odpowiedź. Jeśli pieniądze są czynnikiem, jest ekonomicznym sposobem wytwarzania własnych plastikowe pieluchomajtki, które są skuteczne.

Trzeba będzie kupić podpaski, który jest najbardziej wygodne dopasowanie do konkretnego rozmiaru użyć jako wzorca. Weź bawełniane ręczniki i umieścić podkładkę na szczycie. Narysuj kształt podkładki jest na ręcznik, a następnie wyciąć tyle kawałków, że uważasz, że możesz potrzebować do grubości. Następnie weź kawałek wodoodpornego tworzywa sztucznego, takie jak kurtyny prysznic lub obrusem i wyciąć taki sam kształt. Szyć wszystkie materiały razem na brzegach. Szyć elastyczne pasma włosów na końcach i połączyć się z pasa sanitarnej dla solidności. Mogą być prane w maszynie do mycia i wykorzystywane wielokrotnie. Następnie można przejść do przodu przez cały dzień normalnie z bezpieczeństwa, wiedząc, że są chronione.

Normalna Zapach moczu

Normalna Zapach moczu


Zmiany w moczu zapachu jest częstym źródłem niepokoju, ponieważ jego ewentualne oznaczenia stanów medycznych. Ważne jest, aby wiedzieć kiedy woń moczu, co jest normalne wahania mogą oznaczać. Mimo że zmiana jest zwykle nie ma powodu do niepokoju, zaleca się w niektórych przypadkach konsultacji z lekarzem.

Normalna Zapach

Według dr Kristie Leong w 05 czerwiec 2009, artykuł na stronie zdrowia Internecie HealthMad, mocz nie powinien mieć zapach w inny sposób zdrowej osoby, która jest dobrze nawilżona od picia dużo wody. Jednak pewne zmiany nie występują przy normalnym moczu zapachu. Jednak nawet w tym wariancie, zazwyczaj nie ma silny zapach. Normalny mocz jest słoma-żółty kolor. Wykrywalnego zapachu moczu wskazują różne warunki, w zależności od cech zapachu i objawów towarzyszących.

Co oznacza to,

Silny zapach amoniaku z moczu często wskazuje proste odwodnienie. Kiedy nie zastępują utracone przez pocenie się płynów podczas ćwiczeń, mocz staje się skoncentrowany, jak Leong wyjaśnia w swoim artykule. Podczas gdy normalny mocz jest słomkowy, skoncentrowany mocz ma ciemny kolor żółty. Rozwiązać problem picia więcej wody i zapobiec poprzez odpowiednie uwodnienie podczas ćwiczeń. Inne silne zapachy moczu są spowodowane przez niektórych pokarmów, zwłaszcza szparagów, lub leków lub witamin. Te zmiany w zapachu są tymczasowe.

Powodów do obaw

Niekontrolowanego cukrzycy, mocz ma słodki zapach. Stęchlizny zapachu moczu może wskazywać chorobę tarczycy. Pachnące lub zapachu stęchlizny moczu może wskazywać zaburzenia metaboliczne. Spalony karmel zapach do moczu jest spowodowany wrodzonym syrop klonowy choroby mocz, który jest rzadkim i zagrażający życiu.

Inne wskazania

Poza tym odwodnienie, silny zapach amoniaku w moczu może wskazywać infekcję bakteryjną, która jest częściej u kobiet niż u mężczyzn. Jednak, zakażenia dróg moczowych u mężczyzn może wskazywać na podstawowy problem medyczny, zgodnie Leong. Z zakażeniem dróg moczowych, mocz jest cuchnące i może również pojawić się słabe lub krwawe. Jeśli podejrzewasz, że masz zakażenie dróg moczowych, skonsultować się z lekarzem, który może zrobić test laboratoryjny zakażenia z próbką moczu.

Zamieszanie

Według Leong, częstą przyczyną infekcji pochwy, bakteryjne zapalenie pochwy, powoduje rybi zapach emanuje z pochwy, które mogą być mylone z silnym zapachu moczu. Jednak objawy towarzyszące, takie jak świąd i pieczenie pochwy należy poinformować, czy masz infekcję pochwy.

Rozwiązanie

Podczas gdy normalny zapach moczu waha się nieco i silnym zapachu moczu może być tymczasowy i być spowodowane żywności, leków lub odwodnienia, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub obawy, zwłaszcza jeśli zmiany w zapachu moczu odpowiada objaw medyczny Stan.

Wyciek moczu małych dzieci

Wyciek moczu małych dzieci


Mały wyciek moczu lub nietrzymanie moczu u dzieci może wystąpić, gdy dziecko nie śpi i śpi. Według Szpital Dziecięcy w Westmead, 20% dzieci w wieku około 5 będzie mokro się w pewnym momencie.

Efekty

Dzieci z dzienną zwilżania poczuje się tak, jakby potrzeba oddawania moczu nagle i wydostaną moczu, jeśli nie mogą dotrzeć do toalety salach. Niektóre dzieci będą również wyciek moczu po aktywności fizycznej i śmiech.

Przyczyny

Nadmiernie aktywny pęcherz jest powszechną przyczyną przeciekania moczu. Infekcje dróg moczowych i stres czasami przyczynia się do małej ilości wycieku moczu, jak również.

Identyfikacja

Aby określić przyczynę małego wycieku moczu, lekarz poprosi dziecko i jego rodziców o stresów w życiu dziecka, a kiedy pojawia się wyciek moczu. Jeśli przyczyna jest bardziej poważne podejrzenia, lekarz będzie włożyć cewnik, aby uzyskać próbkę moczu i przeprowadzić egzamin w obrębie miednicy.

Leczenie

Mały wyciek moczu zazwyczaj poprawia się w czasie u dzieci, jak ich pęcherze rosną i może pomieścić więcej moczu. Dla bardziej poważnych przypadkach, leki, takie jak imipramina desmopressin i są przewidziane.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby zapobiec jego wyciekaniu moczu, dzieci powinny oddawać mocz co 2 godziny i unikać płynów kilka godzin przed snem.

Bolesne oddawanie moczu u dzieci

Bolesne oddawanie moczu u dzieci


Dzieci mogą mieć trudności w oddawaniu moczu, od czasu do czasu. Stan ten może być bardzo bolesne dla dziecka i niepokojące dla rodziców. Chociaż bolesne oddawanie moczu u dzieci nie jest chorobą zakaźną, to nadal ważne, aby określić przyczynę.

Efekty

Dzieci, które mają bolesne oddawanie moczu będzie doświadczyć pieczenie i kłucie przy próbie oddania moczu. Mogą płakać i odczuwać potrzebę częstego oddawania moczu.

Przyczyny

Przyczyny bolesne oddawanie moczu u dzieci to zapalenie cewki moczowej, a także zakażenia nerek i pęcherza moczowego.

Identyfikacja

Aby ustalić, co jest przyczyną bolesnego oddawania moczu u dziecka, lekarz będzie zadawać pytania, takie jak historia choroby i wydarzeń prowadzących do objawów. Lekarz pobierze próbkę moczu do sprawdzenia dla bakterii.

Leczenie

Leczenie bolesnego oddawania moczu u dzieci obejmuje leki przeciwbólowe, zwiększenie ilości płynów i kąpieli w wannie z sody oczyszczonej.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Bolesne oddawanie moczu można zapobiec u dzieci poprzez właściwą higienę. Obejmuje dziewczyny wycierania od przodu do tyłu, po zakończeniu korzystania z toalety i chłopców wycierając czubek penisa Po zakończeniu oddawania moczu.