adcov.com

chlorowodorek loperamidu

Chlorowodorek loperamidu i wypadanie włosów

Chlorowodorek loperamidu i wypadanie włosów


Chlorowodorek loperamidu - znany pod nazwą handlową Imodium - jest często stosowany w celu łagodzenia krótko i przewlekłej biegunki. To jest również wskazany do zmniejszania objętości ekskrementów od ileostomies u pacjentów z poprzedniej choroby jelit. Mit o loperamidu użytku jest to, że powoduje wypadanie włosów po długotrwałym użytkowaniu.

Prawidłowe użycie chlorowodorek loperamidu

Zaleca dorosłych powinna 4mgs jako początkową dawkę, a następnie po 2 mg każdego luźnego stolca. Dzieci w wieku od 2 do 6 lat z krótkoterminowego diarrhrea powinien podjąć wstępną dawkę 3 mg; 6 do 8 lat powinny brać początkową dawkę 4 mg i dzieci w wieku od 8 do 12 powinny podjąć wstępną dawkę 6 mg. Po pierwszym zabiegu, dzieci powinny brać 1 mg / 20.2lbs z wieght ciała po luźnym stolcu. chlorowodorek loperamidu nie jest wskazany dla dzieci w wieku 2 lat lub osób z przewlekłą biegunką.

Częste działania niepożądane

Często skutki uboczne chlorowodorek loperamidu są trudne do distinguidh od objawów biegunki (to nudności, wymioty, zawroty głowy). Donoszono, że lek może powodować zaburzenia skórne, takie jak wysypkę, pokrzywkę, świąd i Stevens-Johnsona. Suchość w jamie ustnej, zatrzymanie moczu i zmęczenie donoszono również w mniej poważnych skutków ubocznych.

Poważne skutki uboczne

Biegunka powoduje zubożenie elektrolitu z organizmu. Dlatego lek należy przyjmować z dużą ilością wody. Nie należy przyjmować leku, jeśli występuje choroba żywo, gorączka, krwawe stolce, bóle brzucha, jesteś w ciąży lub karmi piersią. Jeśli którykolwiek z tych objawów podczas stosowania chlorowodorku loperamidu to należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, lub w przypadku zatruć podejrzewa się przedawkowanie.

Przedawkowanie

Jeśli loperamid nie jest brane jako skierowane, może wystąpić przedawkowanie. Może wystąpić obniżenie CNS (czyli depresja oddychania, zmniejszenie częstości akcji serca), zatrzymanie moczu i porażenie jelita. Jeśli objawy te występują, pogotowia ratunkowego należy szukać. W przypadku przedawkowania, nalokson jest często przepisywany do zwalczania objawów przedawkowania. Pacjentów monitoruje się następnie przez co najmniej 24 godzin, aż do poprawy objawów czynności życiowych.

Nieporozumień

Loperamid nie powoduje utraty włosów po długotrwałym użytkowaniu. Chociaż prawdą jest, że loperamid może naciskać na układ odpornościowy, nie ma dowodów, że loperamid powoduje wypadanie włosów. Jednak, biegunka i utrata włosów może występować jednocześnie w chorobach, które pokazują poziom składników odżywczych, których dotyczy luka w organizmie, w tym choroby Addisona, Leiszmanioza, przeszczep przeciwko gospodarzowi do choroby, nadczynności tarczycy lub choroby trzewnej. Jeśli masz zarówno wypadaniu włosów i biegunkę jednocześnie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, aby wykluczyć poważniejsze zaburzenia.

Co to jest chlorowodorek loperamidu?

Chlorowodorek loperamidu jest składnik aktywny w leku na rynek jako Imodium i Kaopectate nad-licznik. Chlorowodorek Loperamid stosuje się w leczeniu biegunki czasowo. Jednakże, jeśli objawy utrzymują się podczas przyjmowania tego leku lub trwać dłużej niż kilka dni, może być potrzebna pomoc medyczna.

Jak to działa?

Chlorowodorek loperamidu powoduje działalność w jelitach, aby spowolnić. Zmienia się również ruch obu elektrolitów i wody przez wnętrzności. Według Drugs.com może potrwać maksymalnie 48 godzin leku do opanowania objawów biegunki.

Dostępne typy

Chlorowodorek loperamidu można kupić albo jako cieczy lub w postaci kapsułek.

Dawkowanie

Chlorowodorek loperamidu należy przyjmować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu leku. Generalnie, dorośli wziąć albo 4 łyżeczki. lub dwie kapsułki po pierwszym epizodzie biegunki a potem 2 łyżeczki. lub jedna kapsułka po kolejnych epizodów biegunki. Lek należy przyjmować popijając szklanką wody i nie powinny być brane trzy razy więcej niż w okresie 24-godzinnym. To nie powinno być podjęte, jeśli pojawiają się krwawe stolce lub czarny. Ponadto, nie powinny być podejmowane jeżeli epizody biegunki wynikiem biorąc antybiotyk leki.

Inne informacje

Osoby biorące chlorowodorek loperamidu należy pić dużo wody, aby uniknąć odwodnienia. Ponadto, chlorowodorek loperamidu nie jest zalecany dla dzieci poniżej 2.

Skutki uboczne

Chlorowodorek loperamidu często powoduje suchość w ustach, które mogą być złagodzone przez gumę do żucia lub jedzenia landrynki. Inne działania niepożądane to zaparcia, senność i zawroty głowy. Niektóre osoby mogą mieć reakcję alergiczną na chlorowodorek loperamidu, które mogą objawiać się ciężka wysypka, gorączka, ból gardła lub dalszego biegunki.

Imodium i kot biegunka

Imodium i kot biegunka

Imodium to lek anty-biegunka, która zawiera loperamidu narkotyków. Loperamid mogą być sugerowane przez lekarza weterynarii w leczeniu kotów z przewlekłą przypadku biegunki, jednak leczenie kotów z Loperamid jest wysoce kontrowersyjna i powinna być wykonywana tylko z porad i nadzorem lekarza weterynarii.

Loperamid zastosowań

Loperamidu chlorowodorek loperamidu jest pochodna piperydyny, który jest sklasyfikowany jako opiod (syntetyczny opium). Loperamid działa jako słaby narkotyk, który pomaga złagodzić biegunka przez spowolnienie ruchu jelit. Według świata małych zwierząt weterynaryjnych stowarzyszenia Loperamid mogą być pomocne w zarządzaniu przewlekła biegunka u kotów.

Dostępność Loperamid

Loperamid jest FDA do stosowania u ludzi i można je nabyć bez recepty. Jest on dostępny od kilku firm farmaceutycznych pod różne nazwy handlowe, preparatów generycznych lub marki sklepu. Jednakże American Veterinary Medical Association ostrzega, że niektóre anty-biegunka preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy pochodne (takie jak bizmutu podsalicylan), które są toksyczne dla kotów, gdy podawany w dużych dawkach. Jeśli twój weterynarz sugeruje, za pomocą Immodium lub inne leki loperamidu dla kota, należy dokładnie sprawdzić na etykiecie leki. Nawiązywać kontakt twój weterynarz, jeśli lek zawiera żadnych składników oprócz loperamidu przed podaniem leków do swojego kota.

Skutki uboczne Loperamid

Według raportów opublikowanych w Merck Manual weterynaryjnych, kot, który ma już przedawkował lopermide może rozwinąć się zaparcia, spowolnione serca lub układu oddechowego Cena, zapalenie trzustki i ośrodkowego układu nerwowego zaburzenia, takie jak depresja lub zachowania pobudliwy. Wiele kotów są wrażliwe na opiods i mogą wykazywać objawy przedawkowania nawet, gdy poziomy dawki były odpowiednio regulowane.

Kiedy należy unikać Loperamid

Jeśli twój kot jest wymioty, ból lub działając letargu może mieć pewien bakteryjny infekcja. Zgodnie z Merck Manual weterynaryjnych Loperamid nie stosuje się, gdy kot cierpi na choroby zakaźne. Ponieważ lek działa poprzez spowolnienie ruchu w jelicie, toksyny z bakterii będzie siedzieć w jelicie dłużej i będzie więcej toksyn wchłaniane do krwiobiegu, co twój kot nawet chory.

Skonsultuj się z weterynarzem

Leki anty-biegunka jak loperamidu tylko leczyć objawy a nie przyczyny biegunki. Ponadto leczenie kota z wszelkie over-the-counter leków, które jest przeznaczone dla ludzi może być niebezpieczne dla zdrowia Twojego pupila. Dla bezpieczeństwa twój kot skonsultować się z lekarza weterynarii przed przy pomocy Immodium lub innych marek leków loperamidu.

Pomoc w nagłych wypadkach

Jeśli twój kot otrzymał przedawkowania przypadkowego loperamidu lub jest wykazujące skutki uboczne leku, skontaktuj się z lekarzem weterynarii lub zwierząt centrum kontroli zatruć. Pieścić infolinie dostępne obejmują ASPCA National Animal Poison Control Center (888-426-4435) i pieścić trucizny infolinia (800-213-6680).

Co to jest chlorowodorek pirydoksyny?

Chlorowodorek pirydoksyny jest postacią witaminy B6 (pirydoksyna), który jest stosowany w doustnych dodatków i witamin iniekcji. Jest on stosowany do korygowania niedoborów B6 i wspomagania gojenia się różnych warunków. Jest powszechnie dostępnych bez recepty, ale również w postaci korekcyjnych.

Fakty

Pirydoksyny jest witamina B6, rozpuszczalne w wodzie składniki odżywcze. Chlorowodorek pirydoksyny (HCl) jest postacią witaminy najczęściej stosowane w suplementach diety. Począwszy od 2002 roku, odpowiednie spożycie (AI) witaminy wynosi 1,3 mg dla większości dorosłych. Kobiety, które są w ciąży lub karmiących piersią i tych starszych niż 50 mają większe zapotrzebowanie na tę witaminę.

Korzyści

Pirydoksyna jest niezbędna dla przemiany tłuszczów, białek i węglowodanów przez organizm. Jest to szczególnie ważne dla zdrowia nerwów, mózgu, skóry i błon śluzowych. W ciąży, ważne jest dla zdrowego rozwoju dziecka.
Pirydoksyna HCI przeznaczone dla tego rodzaju zmiennych warunkach jak depresja, zespół cieśni nadgarstka, astma i depresji.

Wiele wspólnych leki zakłócać wchłanianie witaminy B6 w żywności, w tym pigułek antykoncepcyjnych i izoniazyd (stosowany w leczeniu gruźlicy). Nadużywanie alkoholu przeszkadza również w absorpcji B6. Chlorowodorek pirydoksyny mogą być podawane w celu zapobiegania niedoboru u tych pacjentów.

Źródła spożywcze z B6

Dobrym źródłem witaminy B6 to pełnoziarniste, banany, zielone warzywa, wątroba wołowa, ziemniaki, fasola, soja, lima i łososia. Uważa się, że wiele dodatków do żywności może przeszkadzać w absorpcji B6 od jedzenia.

Przeciwwskazania

Chlorowodorek pirydoksyny będzie zakłócać działania lewodopy, leku do leczenia danej choroby Parkinsona. Niektórzy ludzie mogą być nadwrażliwość na chlorowodorek pirydoksyny, i powinny ograniczyć ich spożycie. Począwszy od roku 2002, bezpieczne górna granica pirydoksyny Uważa się, że 100 mg na dzień. Ponieważ jest to rozpuszczalne w wodzie witaminy, nadmierne ilości są wydalane z moczem. Dlatego jest mało możliwe z dnia na dzień kumulacji w organizmie prowadzi do toksycznych przeciążenia.

Rozważania

Biorąc suplementy witaminy B włączy moczu jasnożółty. To jest wynikiem normalnego metabolizmu witaminy. Suplementy witaminy B należy przyjmować z jedzeniem. Przyjmować na pusty żołądek, często powodują multiwitaminy queasiness.Most zawiera wszystkie witaminy z grupy B, w tym pirydoksyny.

Korzysta z chlorowodorek pirydoksyny

Chlorowodorek pirydoksyny jest uzupełnienie witaminy B6. Jako członek grupy B witaminy, pirydoksyna odgrywa ważną rolę w wielu kluczowych funkcji biochemicznych. Głównym zastosowaniem chlorowodorku pirydoksyny jest uzupełnienie niski poziom witaminy B6, więc rolę pirydoksyny w organizmie musi być zbadane.

Definicja

Witamina B6 witaminy rozpuszczalne w wodzie, który jest łatwo wchłaniane do krwiobiegu i transportowane przez ciało. Witamina B6 jest dostępna w organizmie w trzech postaciach, pirydoksyna, pirydoksalu i pirydoksamina. Działa on jako koenzym, co oznacza, że ​​konieczne jest, aby enzymy wypełnienia ich funkcji, a enzymy są absolutnie niezbędne do rozpoczęcia reakcji chemicznych, które wspierają na zdolność organizmu do działania.

Funkcje

Jako enzym pirydoksyny (witamina B6) jest potrzebny do wytwarzania aminokwasów. Działa ona również na metabolizm węglowodanów i tłuszczy. Jest ona potrzebna do zainicjowania reakcji chemicznych, które przekształcają organizmu przechowywane glikogenu w glukozę, tak, że może stać się źródłem energii. Witaminy B12, B9, a prace B6 razem obniżyć poziom homocysteiny we krwi. Innym ważnym zastosowaniem dla witaminy B6 jest to, że pomaga w wytwarzaniu serotoniny i noradrenaliny, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Witamina B6 musi być obecny na melatoniny (kontrole spać / cykle wake) i hemoglobiny (przenosi tlen we krwi), które mają być produkowane.

Źródła

Witamina B6 występuje w szerokiej gamie produktów spożywczych, w tym zbożach, fasoli, mięsa, drobiu, ryb i niektórych owoców i warzyw. Gotowe do spożycia zbóż, która jest w 100 procentach obronny zapewnia wszystkie dziennej wartości dla B6. Cztery produkty, które naturalnie zawierają najwięcej B6 są ziemniaki (35 procent), banany (34 procent), fasola garbanzo (30 procent) i pierś z kurczaka (25 proc.) Pełną listę żywności i codziennych wymagań, patrz NIH Biuro suplementów diety wymienionych w Referencje. Oczywiście, witamina B6 jest również dostępny jako suplement pirydoksyny chlorowodorku. B6 suplementy mają potencjał do interakcji z lekami tak negatywnie powinny być podejmowane pod nadzorem lekarza. To jest niezwykłe z witamin rozpuszczalnych w wodzie, ponieważ kwoty są po prostu nadmiar wydalany z moczem, ale bardzo wysokie dawki B6 podjętej przez długi czas może powodować zaburzenia neurologiczne, skórne reakcje alergiczne, nadwrażliwość na światło, nudności, ból brzucha i utrata apetytu .

Braki

Z powodu, że obniża ilość homocysteiny, niskie spożycie witaminy B6 jest związane z wyższym ryzykiem choroby serca. Niski poziom witaminy B6 są związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Niedobory witaminy B6 wpływu na skórę powodujących zapalenie skutkują gładkiej języka a w przypadkach ekstremalnych może wpływać na układ nerwowy.

Badania

Od września 2009, strona ClinicalTrials.gov liście 79 studiów badawczych pirydoksyny w różnych etapach, a niektóre po prostu rekrutacji, podczas gdy inni skończyli zbieranie danych. Wiele różnych uniwersytetów i centra medyczne są badania potencjalnej skuteczności witaminy B6 w zapobieganiu udarom mózgu, zakrzepica żylna, zespół ręka-stopa i neuropatii spowodowanej chemioterapią. Jest również badane w leczeniu nudności w czasie ciąży, późna dyskinesea, schizofrenii, gruźlicy, u pacjentów z HIV oraz u dzieci z ADHD.

Siarczan glukozaminy vs. Chlorowodorek

Siarczan glukozaminy vs.  Chlorowodorek


Siarczan glukozaminy i chlorowodorek glukozaminy, gdy oba są w czystej postaci, dostarczania takiej samej ilości glukozaminy. Glukozamina jest stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Chlorowodorek glukozaminy

Chlorowodorek glukozaminy jest bardziej stabilna niż siarczan glukozaminy i ma większą trwałość. Jest to również około dwie trzecie kosztów siarczanu glukozaminy.

Siarczan glukozaminy

Siarczan glukozaminy rozkłada się szybciej, zwłaszcza gdy są wystawione na działanie wilgoci. Wywodzi się z chlorowodorku glukozaminy dzięki czemu około 1,5 razy droższe niż chlorowodorku glukozaminy. Siarczan glukozaminy ma zwykle soli (chlorku sodu lub chlorku potasu), aby ją ustabilizować. Glukozamina handlowa wynosi 20 procent soli.

Dawkowanie

W celu zapewnienia takiej samej ilości glukozaminy, dawki chlorowodorku glukozaminy i siarczan glukozaminy są 1500mg i 1995mg, odpowiednio. Dawki te są oparte na czystość (chlorowodorek w pobliżu 100 procent, siarczan 80 procent).

Porównanie

Dla obu form, jeśli butelka miał sześćdziesiąt 750 mg tabletki lub kapsułki, musisz 2,66 siarczanu tabletki do dwóch tabletek chlorowodorku (80 tabletki do 60 tabletek). W ciągu trzech miesięcy będzie trzeba trzy butelki chlorowodorku lub cztery butelki siarczanu, aby uzyskać taką samą ilość glukozaminy.

Nutra Rozważna Firma

Nutra zmysł Spółka tworzy 99 czystego czystej postaci chlorowodorku glukozaminy z pomocą Pfanstiehl Laboratories, Inc. Ich produkty są produkowane w USA.

Jak Adminster chlorowodorek betainy

Chlorowodorek betainy, powszechnie zwany kwasem chlorowodorowym, jest sok trawienny znaleziono w żołądku. Wiele uwagi zostało wniesione ostatnio na stan zwany chorobą refluksową, lub GERD, w którym żołądek nadprodukcja kwasu i ostatecznie szkodzi przełyku. Lekarze wiele razy przepisać inhibitor pompy protonowej bez wykonywania żadnych ostatecznych testów. Jest to niefortunne, ponieważ liczba objawów związanych z nadprodukcją kwasowej same objawy jak kwas niski. Gdy inhibitory pompy są przewidziane, to może zła sytuacja gorzej.

Instrukcje

1 Wniosek że test służby zdrowia do produkcji zarówno wysokiej i niskiej kwasu, jeśli wystąpią objawy, takie jak pieczenie lub uczucie ciężkości w klatce piersiowej lub brzuchu, nadmiar gazów, zaparcia i inne wskaźniki zwykle rozpoznawana jako refluksu kwasu. Jeśli zdiagnozowano niską produkcję kwasu solnego, lub jeśli nie możesz znaleźć lekarza, aby przeprowadzić test, należy wykonać następujące kroki.

2 Kup wysokiej jakości chlorowodorku betainy (HCL) produkt od renomowanego sprzedawcy.

3 Należy przyjmować jedną tabletkę na początku posiłku. Nie bierz tego dodatku na pusty żołądek, chyba że natychmiast będzie zacząć jeść, ponieważ może wystąpić pieczenie. Po tym wszystkim, to kapsułka jest taki sam jak własnego kwasu żołądkowego. Jeśli nie ma żadnych negatywnych skutków (wzrost spalania) z tej dawki w trakcie i po posiłku, należy przejść do następnego kroku. Jeśli nie doświadczenie palenie, nawet po jedzeniu, oryginalne objawy były prawdopodobnie wynikiem nadprodukcji kwasu, i należy rozpocząć leczenie tego stanu, a nie.

4 Weź dwie tabletki na początku następnego posiłku, jeśli tolerowali jedną tabletkę dobrze. Jeśli zgaga jest gorsze z dwóch tabletek, dawkowanie będzie tylko jedna tabletka do każdego posiłku. Jeśli tolerują dobrze dwie tabletki, przejdź do następnego kroku.

5 Weź trzy tabletki na początku następnego posiłku. Ponownie, jeśli dawka powoduje pieczenie w żołądku, wrócić do niższej dawki i tam pozostać. Jeśli tolerować trzy tabletki, to jest kwotę należy wziąć z każdego posiłku. Zdecydowana większość ludzi nie trzeba nic więcej niż to.

Wskazówki

  • Będzie najprawdopodobniej tylko trzeba wziąć betainę HCL tymczasowo. Można zauważyć, po pewnym czasie, że normalne dawki powoduje doświadczyć pieczenie lub uczucie ciężkości w żołądku, w trakcie i po posiłku. Gdy tak się stanie, należy obniżyć dawkę.
  • Nigdy nie bierz betainę HCL na pusty żołądek, chyba że masz zamiar zacząć jeść. Trzymaj tego dodatku w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli za dużo jest podjęta, albo jeżeli jest on gdy nie są potrzebne, ciężkie palenie w żołądku może spowodować.

Korzyści Chlorowodorek betainy

Chlorowodorek betainy (HCl) wynosi witaminy jak składnik organiczny znany także jako kwas chlorowodorowy. Suplementy chlorowodorek betainy może potencjalnie prowadzić do korzyści promowane przez obie naturalistycznych i tradycyjnych lekarzy za niewystarczającą kwasu żołądkowego. Betaina chlorowodorek jest szczególnie przydatna, jak ludzie starsi, ponieważ w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka produkują mniej i mniej kwasu solnego z wiekiem.

Zwalcza Niska Kwas solny

Kwas solny, powszechnie określany jako kwas żołądkowy, jest istotnym elementem prawidłowego trawienia. Suplementy Betatine HCl może zwalczać niską ciała produkowane HCl. Objawy niskiego HCl to wzdęcia, niestrawność, gazy jelitowe, wysypka, świąd wokół odbytu i przewlekłych pasożytów jelitowych. Objawy te mogą, w czasie, utoruje drogę do pełnowymiarową chorób, jeśli nie naprawione. Także ludzie wytwarzające sub-par ilości kwasu żołądkowego są bardziej narażone na zakażenia bakteryjne i jelit, oprócz pasożytów jelitowych.

Tłuszczu i białka Podział / Wchłanianie

Betaina HCl pomaga żołądek do rozkładania tłuszczów i białek. Jest to istotny składnik do metabolizowania żywności, i jest szczególnie potrzebna do absorbowania witaminy B12, wapnia i żelaza. Niedobór witaminy B12 może powodować osłabienie mięśni, zmęczenie, oprócz innych problemów układu nerwowego. Potrzebne są również wystarczające poziom kwasu żołądkowego do przyswojenia białka. Niezdolność do prawidłowego wchłaniania substancji odżywczych może prowadzić do dalszych i potencjalnie poważnych problemów zdrowotnych.

Trawienie / Detoksykacji

Betaina HCI jest znacząca pomoc dla osób z przewodu pokarmowego zła dieta, odwodnienie lub uogólnionego stresu. Betaina HCl może dostarczyć efektów lipotropowe, pomagając zapobiec gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie, w zależności Encyclopedia.com. Lipotropowe zazwyczaj pomaga w detoksykacji odpadów przemiany materii i toksyn, a może pomóc w utracie wagi.

Naturopatyczną Zastosowania

Betaina HCL jest zalecane dla różnych problemów, w tym, lecz nie wyłącznie, astmę, nadmiar Candida, alergie pokarmowe, gorączka sienna i tocznia. Zgodnie z University of Pittsburgh Medical Center, nie ma jednoznacznych badań naukowych na skuteczność Betaina HCl do żadnego z tych warunków.

Skutki uboczne chlorowodorek pirydoksyny

Chlorowodorek pirydoksyny, bardziej znany jako witamina B6 to suplement diety rozpuszczalny w wodzie stosowany w leczeniu niedoborów pirydoksyny spowodowane przez złą dietę, problemy przemiany materii i używania narkotyków. Biorąc dodatek może spowodować łagodnych skutków ubocznych, a ktoś planuje rozpocząć pirydoksyny chlorowodorek powinna skonsultować się dodatek z ich służby zdrowia.

Skutki uboczne

Jest bezpieczny dla dorosłych, aby trwać do 200 mg chlorowodorku pirydoksyny na dobę. Przyjmowanie więcej niż tej ilości przez dłuższy okres czasu może spowodować uszkodzenie nerwów czuciowych. Lista możliwych skutków ubocznych zawiera łagodne drętwienie, senność, utrata koordynacji, słabe krążenie, niski poziom kwasu foliowego w surowicy, nadwrażliwość na światło i podrażnienie w miejscu wstrzyknięcia, jeśli wstrzyknięta. Można również opracować zależności dla dodatku. Zazwyczaj objawy niepożądane odejdzie jeśli przerywać dodatek, ale niektóre objawy mogą pozostawać przez okres do 6 miesięcy. Jeśli wystąpią objawy, należy powiadomić lekarza prowadzącego.

Populacji narażonych na

Kobiety w ciąży lub karmiące powinny przed rozpoczęciem pułku chlorowodorek pirydoksyny skonsultować się z lekarzem. Nadmierne dawki chlorowodorku pirydoksyny podczas ciąży może spowodować u noworodka uzależnienie od leku. Kobiety karmiące piersią mogą wystąpić problemy w okresie laktacji.
Dzieci nie powinny mieć więcej niż zalecana dzienna robi chyba poinstruowani przez lekarza, ponieważ mogą być one bardziej podatne na skutki uboczne.

Nonlabeled Zastosowania

Chlorowodorek pirydoksyny znany jest również w leczeniu objawów odmian, które nie są oznaczone jako zastosowań, w tym zatrucia pestycydami, objawy napięcia przedmiesiączkowego, typu hiperoksaluria I, choroby rano, zespół cieśni nadgarstka, syderoblastycznej niedokrwistości związanej z wysokim żelaza w surowicy, późna dyskineza, trądzik, astma , zatrucia alkoholem, hemoroidy i pobudzenie apetytu.

Pirydoksyny w żywności

Pirydoksyny mogą być w zbożach, drożdże, wędliny (zwłaszcza narządów, takich jak wątroba), ryby, soja, orzeszki ziemne i kiełków pszenicy. Istnieją również niewielkie ilości pirydoksyny w mleku i zielonych warzyw.

Jak to działa?

Pirydoksyny przekształca się fosforanów w czerwonych komórkach krwi. Fosforany te działają jako koenzymy dla funkcji metabolicznych, które obejmują przetwarzanie białka, węglowodany i tłuszcze. Witaminy B są zwykle absorbowane przez jelita, z wyjątkiem ludzi cierpiących na zaburzenia wchłaniania. Pirydoksyny jest przechowywana w wątrobie, mięśniach i mózgu. Kwoty nadwyżki są wydalane z moczem.

Interakcje

Następujące leki mogą wchodzić w interakcje z chlorowodorek pirydoksyny i należy powiadomić lekarza przed rozpoczęciem schematu chlorowodorek pirydoksyny.
Azatiopryna
Chlorambucil
Kortykosteroidy
Kortykoliberyna
Cyklofosfamid
Cykloseryny
Cyklosporyna
Etionamid
Estrogeny
Hydralazyna
Izoniazyd
Lewodopy
Merkaptopuryna
Doustne środki antykoncepcyjne
Penicylamina

Co to jest cyklobenzaprinu chlorowodorek?

Cyklobenzaprinu Chlorowodorek (lub HCI) jest powszechnie przepisywany zwiotczający mięśnie i środek przeciwdepresyjny. Podczas gdy lek prowadzi pewien potencjał nadużycia, że ​​reguluje się lek na receptę, lecz nie sklasyfikowane jako substancji kontrolowanych. Ryzyko uzależnienia jest zdecydowanie za niska, jak jest niebezpieczeństwo przedawkowania, należy jednak zachować szczególną ostrożność, aby nie mieszać cyklobenzaprinu HCl wszelkie inhibitory monoaminooksydazy lub inhibitorów MAO, na ryzyko hyperserotonemia. Wszelkie pytania związane z przeciwwskazaniami między lekami powinny być kierowane do lekarza lub farmaceuty.

Zastosowania

Cyklobenzaprinu Hcl jest powszechnie stosowana zarówno jako środek zwiotczający mięśnie i leki utrzymywania w leczeniu depresji. Ostatnie badania wykazały również, że lek zawiera pewną skuteczność jako alternatywę Viagra "female". Najczęstszym nakazowy stosowanie jest jako leki zwiotczające mięśnie. Dodatkowo, cyklobenzaprinu Hcl powodzeniem stosowane w leczeniu pacjentów cierpiących na fibromialgii.

Nazwy wspólne Marki

Cyklobenzaprinu HCl jest obecnie sprzedawany pod markami Flexeril (dostępne w 5 i 10 mg tabletki), Fexmid (tabletki 7,5 mg) i przedłużonym uwalnianiu, lek dawka Amrix codziennie (15 i 30 mg kapsułki). Cyclobenzeprine HCl z odpowiednim preparatem byłoby odpowiednikiem generycznym. (Czyli "cyclobenzeprine hcl tab 5mg" na Flexeril karcie 5mg).

Interakcji lekowych

Cyclobenzeprine jest znany oddziaływać negatywnie z alkoholem i ośrodkowy układ nerwowy, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne, jak wspomniano powyżej, każdy oksydazy monoaminowej (MAO). Omówienia bieżących leki z lekarzem lub farmaceutą, aby zmniejszyć ryzyko negatywnej interakcji.

Nadużycie

Przypadki nadużyć z udziałem Cyclobenzeprine HCl nie są rzadkie, chociaż lek nie jest uważany przez DEA dalej niż te, które stosuje się do podstawowych leków na receptę wymaga regulacji. Cyclobenzeprine HCl nie jest narkotykiem, a zatem nie zaplanowane klasy kontrolowanej leku.

Wspólne lub Możliwe działania niepożądane

Działania niepożądane związane ze stosowaniem Cyclobenzaprene HCl obejmują pobudzenie (często u pacjentów w podeszłym wieku), zaburzenia widzenia, depresja, senność, suchość w ustach, bóle głowy i ciężkie zawroty głowy.

Chlorowodorek terbinafiny Krem może być wykorzystywane do trądziku?

Chlorowodorek terbinafiny Krem może być wykorzystywane do trądziku?


Chlorowodorek terbinafiny jest jednym z pierwszych leków przeciwgrzybicznych. Została odkryta w 1974 roku i zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych w 1992 roku do stosowania na skórę. Leczy infekcje grzybicze, ale nie trądzik.

Zastosowania

Chlorowodorek terbinafiny nie jest stosowany na trądzik, a trądzik nie jest grzyb. Chlorowodorek terbinafiny nie miałyby wpływ na trądzik. Jest on stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci i paznokci, skóry i pachwin.

Miejscowe leczenie trądziku receptę

Lotiony, które są czasami określone przez lekarzy w leczeniu trądziku należą tretinoinę i ich adapalen.

Antybiotyki

Lekarze często przepisują antybiotyki, doustne środki do zwalczania infekcji bakterii związanych z trądzikiem. Antybiotyki mogą również pomóc z zapaleniem związane trądzik.

Regulacja urodzeń

Doustne środki antykoncepcyjne stwierdzono zmniejszenie trądziku u niektórych kobiet posiadających ognisk w tym samym czasie co ich cyklu miesiączkowego.

Ciężkie przypadki

W ciężkich przypadkach trądzik, które nie reagują na leczenie, izotretynoina jest czasami zalecane. Jest to rzadko stosowane ze względu na poważne skutki uboczne. To nie może być stosowany przez kobiety, które są lub mogą być w ciąży, ponieważ może spowodować wady wrodzone. Jest on dystrybuowany wyłącznie w ramach specjalnego programu o ograniczonej niektórych usługodawców i aptek.

Chlorowodorek cetyryzyny vs Loratadine

Loratadyna (marki Alavert, Claritin, 24-godzinna Claritin Alergia, Claritin Hives Ulga, Clear-Atadine, omów Allergy Relief, Tavist ND) jest zatwierdzony przez FDA do stosowania w leczeniu alergicznego nieżytu nosa i pokrzywki lub pokrzywka.

Cetyryzyna chlorowodorek (marka Zyrtec) jest zatwierdzony przez FDA do stosowania w leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa i przewlekłej pokrzywki. Może on być również stosowany u pacjentów z równoczesnym astmy.

Mechanizm Działania

Według Dione, systemu zarządzania lek używany przez szpitale, loratadyna jest długo działający, trójpierścieniowe leki przeciwhistaminowe, które wybiórczo hamuje receptory histaminy 1 peryferyjnych i jest uważana za lek przeciwhistaminowy nonsedating.

Cetyryzyna jest długo działającym antagonistą receptora H1 selektywne histaminy i jest uważany drugiej generacji, o niskiej uspokajającego przeciwhistaminowy. Ponadto konkurencyjnie hamując histaminy w miejscach receptorów obwodowych, cetyryzyna wykazano, że hamują uwalnianie histaminy w czasie późnej fazy reakcji alergicznych.

Zgodnie z dionu, cetyryzyna wykazano bardziej uspokajającego niż loratadynę.

Dawkowanie i Przeciwwskazania

Loratadyna jest dostępny w 5 mg i 10 mg tabletki ulegające rozpadowi w ustach tabletki, i syrop.

Chlorowodorek cetyryzyny jest dostępny w tabletkach 10 mg, 5 mg lub tabletki do żucia o tym samym wytrzymałość i syropu.

Oba leki są przeciwwskazane u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i choroby wątroby.

Skutki uboczne

Zgłaszane działania niepożądane loratadyny to bóle głowy, nadciśnienie, niedociśnienie, kołatanie serca, nadkomorowe tachyarytmii, omdlenia, tachykardia, nudności, suchość w ustach, żółtaczka, zapalenie wątroby, i martwica wątroby.

Zgłaszane działania niepożądane chlorowodorek cetyryzyny obejmować ból głowy, zmęczenie, senność, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość, suchość w ustach, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie gardła, i zwiększony apetyt.

Ostrzeżenia dla Loratadine

Jedyne ostrzeżenia dla loratadyny zgłoszonych na dionu, które mogą powodować zawroty głowy, senność i zmęczenie u niektórych pacjentów i że u pacjentów przyjmujących ten lek powinien czekać, aby zobaczyć, w jaki sposób reagują na lek przed prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Ostrzeżenia dla chlorowodorek cetyryzyny

Według Dione, badania kliniczne wykazały wystąpienia senności i dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi potencjalnego niebezpiecznego maszyn.

Picie alkoholu lub przyjmowanie innych na ośrodkowy układ nerwowy, należy unikać, ponieważ czujność będzie dalej obniżona.

Niebezpieczeństwa chlorowodorek pirydoksyny

Niebezpieczeństwa chlorowodorek pirydoksyny


Chlorowodorek pirydoksyny, nazwa chemiczna witaminy B6, witaminy niezbędne jest dla organizmu ludzkiego. Pomaga w produkcji zdrowych komórek krwi. Jego najważniejszą funkcją jest pomoc skrętu ciała żywności w energię. Znaleziono w różnych stężeniach w chlebie, mięso, jajka, ryby, ziemniaki, banany i różnego rodzaju nakrętek, chlorowodorek pirydoksyny również pomocne w utrzymaniu równowagi hormonalnej ciała, zwłaszcza u kobiet. B6, ma jednak kilka niepożądanych efektów ubocznych, zwłaszcza jeśli spożywane w nadmiarze.

Niebezpieczeństwo dla matek karmiących

Badanie zatytułowane "Niebezpieczeństwa witaminy B6 w karmiących matek" w New England Journal of Medicine poinformował, że chlorowodorek pirydoksyny może spowolnić wzrost hormonu prolaktyny, który jest produkowany przez karmiących mothers.This hamuje wystarczającą produkcję mleka matki.

Problemy neurologiczne

Suplementy Health Guide, że przedawkowanie B6 okresie czasu może powodować problemy neurologiczne. B6 wykonane w postaci dodatku powyżej 200 mg mogą zakłócać funkcji systemu czuciowych, co prowadzi do otępienia i innych trudności. Uniwersytet Michigan potwierdza te ustalenia, ostrzegając, że przedawkowanie B6 może powodować trudności z chodzeniem.

Inne Potencjalne problemy

Healthline.com informuje również, że przedawkowanie może spowodować nudności, wymioty, bóle głowy, senność, trądzik i skóry alergie. Działania niepożądane mogą wystąpić, gdy zaczynają pacjentów przejmie 100 mg dziennie, chociaż do 200 mg dziennie może być bezpieczny pod nadzorem lekarza.

Jak jest chlorowodorek cetyryzyny Wykonane?

Chlorowodorek cetyryzyny jest lek przeciwhistaminowy, który pomaga zapobiec objawy alergii, takie jak kichanie, wyciek z nosa i łzawienie oczu. Zazwyczaj w postaci tabletek, chlorowodorek cetyryzyny może również złagodzić świąd i ból spowodowany wysypek skórnych. Jest to aktywny składnik marką alergii leki Zyrtec. Dla ludzi, którzy nie mogą przyjmować tabletek, chlorowodorek cetyryzyny może być również produkowane na syrop.

Chlorowodorek cetyryzyny jest związek racemiczny. Związek jest terminem używanym do opisania mieszaniny dwóch lub więcej elementów. W związku racemicznego, istnieją dwa enancjomery, które są obrazy lustrzane chemiczne lub przeciwstawne, które są obecne w równych ilościach. Chlorowodorek cetyryzyny jest dalej klasyfikowane jako antagonisty receptora H1 leku. Receptor H1 lek wiąże się z receptorami komórek oraz stymuluje produkcję histaminy. Jest to konieczne, gdy komórki nie wytwarzają wystarczającej ilości histaminy naturalnie walczyć objawy alergii. Receptora H1 pomaga naczyń krwionośnych i mięśni umowy. Przy piperazyny chloro difenylo metylo reaguje z 2-chloroetoksy octanu etylu, tworzy związek estrowy. Związek ten poddaje się następnie hydrolizie do cetyryzyny zasady, którą przekształca się w postaci dichlorowodorku leku.

Po zsyntetyzowaniu, chlorowodorek cetyryzyny może mieć różne formy. Po pierwsze, jest to biały, krystaliczny proszek, który jest wytwarzany w postaci tabletki do połykania. Ponadto może on być wykonany w postaci białego krystalicznego proszku, który jest następnie barwiony niebieskiego barwnika w postaci tabletki do żucia. Wreszcie lek ten jest dostępny w postaci jasnożółtego syropu leku ciekłej. Chlorowodorek cetyryzyny jest wytwarzany z nieaktywnymi składnikami dla smaku, wyglądzie i strukturze leku. Niektóre substancje pomocnicze, w postaci tabletki leku obejmują laktozę, koloidalny dwutlenek krzemu i stearynian magnezu. Niektórych z pozostałych składników z płynem obejmują sztuczne aromaty, lodowaty kwas octowy, glikol propylenowy i wodę cukru.

Co to jest chlorowodorek cetyryzyny?

Chlorowodorek cetyryzyny jest ogólna nazwa na receptę i ponad-the-counter leki przeciwhistaminowe. Lekarze zalecają chlorowodorek cetyryzyny w celu łagodzenia objawów związanych z alergią.

Funkcja

Chlorowodorek cetyryzyny działa poprzez blokowanie receptorów w organizmie, które są wrażliwe na histaminę, chemiczne uwalniane przez układ odpornościowy w obecności czegoś, co jest błędnie postrzega jako zagrożenie znany jako alergen.

Efekty

Ponieważ zmniejsza skutki histaminy, chlorowodorek cetyryzyny odciąża kichanie, swędzenie, łzawienie oczu i wycieku z nosa oraz swędzenie nosa, sezonowego alergie, takie jak te spowodowane przez ambrozji i całoroczne alergie na alergeny gospodarstwa domowego, takich jak roztocza kurzu. Chlorowodorek cetyryzyny jest również skuteczny w leczeniu wysypki skórne i pokrzywkę powodu alergii.

Rodzaje

Chlorowodorek cetyryzyny jest dostępny w zwykłej postaci, a także w terapii skojarzonej, który zawiera pseudoefedrynę, który jest wykorzystywany do łagodzenia przekrwienie błony śluzowej nosa, oprócz objawów alergii.

Zagrożenia

Niepożądane reakcje na chlorowodorek cetyryzyny bóle głowy, zapalenie gardła, ból brzucha, senność, biegunka, krwawienie z nosa, zwężenie drogi oddechowe, nudności i wymioty. Ponieważ chlorowodorek cetyryzyny ma potencjał, aby powodować senność, unikają pracy ciężkich maszyn lub jazdy, aż wiesz, jak lek wpływa na Ciebie.

Rozważania

Ponieważ chlorowodorek cetyryzyny jest znana przyczyna wady płodu u zwierząt laboratoryjnych, lekarzy ograniczyć stosowanie leku u kobiet w ciąży do przypadków, w których nie ma bezpieczną alternatywę dla leczenia, raporty Drugs.com. Jeśli masz historię powiększenie prostaty, zatrzymanie moczu lub blokad, jaskra, niedrożności jelit, wrzody żołądka lub choroby nerek lub wątroby, może nie być bezpieczny, aby wziąć leki przeciwhistaminowe, takie jak chlorowodorek cetyryzyny, ostrzega Mayo Clinic.

Chlorowodorek betahistyny idealna waga strata

Chlorowodorek betahistyny jest przepisywany głównie przez lekarzy w Wielkiej Brytanii w leczeniu Ménière na choroby, choroby dotykające ucha wewnętrznego. Odkryto, że u pacjentów przyjmujących ten lek w leczeniu ciężkich zawrotów głowy doświadczenie zadziwiające, ale nieoczekiwany spadek masy ciała. Znany również pod nazwą marki wzięły, to nie należy mylić z pomocy diety i jest tylko przepisane pacjentom z objawami związane z choroba Ménière w.

Używa

Chlorowodorek betahistyny idealna waga strata

W idei jest stosowany w leczeniu pacjentów, którzy cierpią z fluktuacjami słuchu, obrotowa zawroty głowy, szum w uszach i pełni fonetyczne, opisane przez centrum informacji choroba Ménière (menieresinfo.com). Badania skuteczności wzięły w pacjentów, które miał te rozprawy i problemy zawroty głowy badanie wykazało, że przy chlorowodorek betahistyny stracił średnio czterech funtów tygodniowo. Zgodnie z Timothy C. Hain, MD centralnie działające leki przeciwhistaminowe wydają się powodować przyrost masy ciała, i z tego samego powodu blokery histaminy może powodować utratę wagi.

Dostępność

Chlorowodorek betahistyny idealna waga strata

W idei jest produkowany przez Solvay Pharmaceuticals. Zdaniem Solvay wzięły potraktował ponad 130 milionów pacjentów i jest dostępny w ponad 90 krajach na całym świecie. Rośnie zainteresowanie tego leku, i różne firmy farmaceutyczne szukają do produkcji tego produktu dla utrata masy ciała, jeśli zostanie zatwierdzony przez US Food and Drug Administration. Lek ten jest obecnie dostępna tylko na receptę, więc należy najpierw skontaktować się z lekarzem dla diagnozy.

Korzyści

Zgodnie z gazet powiązane w Wielkiej Brytanii dichlorowodorek jest nowym otyłości cudownym lekiem, i pacjentów w badaniach klinicznych były podobno zdumiony ich szybkiego odchudzania i byli rozczarowani, gdy badania zakończył. Studia w Kanadzie i USA są nadal w toku, zgodnie z National Institutes of Health, aby określić, jeśli można wykazać chlorowodorek betahistyny, do utraty wagi.

Funkcje

Chlorowodorek betahistyny jest podawana w dawkach 8mg, 16mg, 24mg, typowe dawki jest 16mg i podjąć trzy do czterech razy dziennie. National Institutes of Health badania ustaliły, że większe efekty odchudzania są uzyskiwane, gdy wyższe dawki, takich jak wysokiej jako 48 mg, zostanie podjęta i że korzyści są oczywiste, w ciągu kilku dni do dwóch tygodni, a nie kilka miesięcy wcześniej zarejestrowane.

Ostrzeżenie

Skutki uboczne są wspólne z jakichkolwiek leków, i ostrożności zawsze jest konieczne. Chociaż działania niepożądane są minimalne z chlorowodorek betahistyny, u niektórych pacjentów wystąpiły zaburzenia żołądkowe, zwiększone problemy z astmą, ucisk w klatce piersiowej i bóle głowy.

Chlorowodorek glukozaminy dla psów

Chlorowodorek glukozaminy dla psów

Zapalenia stawów u psów starszych jest dość powszechne, i chlorowodorek glukozaminy, czy Glukozamina HCl, jest często zalecane przez lekarzy weterynarii w leczeniu zapalenia stawów i bólu stawów, mówi Oklahoma State University Center dla nauk weterynaryjnych. Podobnie jak ludzie psy produkcji glukozaminy naturalnie w ich ciałach, ale kwota ta może być niewystarczające do smarowania starszych lub uszkodzonych stawów. Chlorowodorek glukozaminy jest zazwyczaj podawane jako uzupełnienie jamy ustnej.

Typy

Glukozamina występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych, a także wytwarzane w organizmie, według Drs. wychowywać i Kowal. Glukozamina nutraceutyków lub suplementy są zazwyczaj wykonane z skorupiaki. Istnieją dwie formy - chlorowodorek glukozaminy i siarczan glukozaminy. Oba są równie skuteczne, ale Drs. wychowywać i Kowal utrzymania tego chlorowodorek glukozaminy jest bardziej czystej postaci i jest więcej biodostępną do psa. Glukozamina jest dostępny tylko w Suplemencie, ale często jest sformułowane z chrondroitin, inny naturalnie występująca substancja, która może pomóc smarować stawy.

Funkcja

Zapalenie stawów występuje, gdy chrząstka nie ma zdolności do odbudowy i wspólnego traci amortyzację płynu i często staje się stan zapalny. Glukozamina pomaga chrząstki naturalnie samonaprawy, co spowalnia lub nawet odwrócenia szkody do artretyzmu stawów.

Funkcja

Glukozamina formuł dla ludzi nie różni się od wykonane dla psów, i twój pies może bezpiecznie wziąć swoje Suplementy glukozaminy. Jednak, glukozamina sprzedawane dla psów jest często aromatyzowane aby uczynić go bardziej strawny dla nich--ma naturalnie nieprzyjemny smak. Jest on dostępny w pigułki, kapsułki i płynnych formuł, które mogą być skropiona ponad psa żywności. Niektóre gospodarstwa i konia dostawcy mają smaku słodu glukozaminy wspólnej formuły, która może być udzielona do psów, a także koni i innych zwierząt.

Względy

Zgodnie z Oklahoma State Glukozamina jest bardzo dobrze tolerowany, choć niektóre psy mają łagodny, tymczasowe biegunka podczas uruchomienia go. Nie ma żadnego powodu, dlaczego pies nie może zgłosić się do jej całe życie. Oklahoma State zauważa, że nie wszystkie formuły glukozaminy są skuteczne i może trwać sześć do ośmiu tygodni zanim będziesz wiedzieć, czy to działa dla swojego psa.

Teorie/spekulacji

Oklahoma State mówi, że badania na skuteczność glukozaminy są sprzeczne, a niektóre badania na psy i ludzi wykazały żadnej różnicy pomiędzy glukozaminy i placebo. Jednak niepotwierdzonych sugeruje, że to działa dla wielu psów i ponieważ to jest generalnie bezpieczne, to warto mieć psa na glukozaminy, jeśli wydaje się do pracy.

Skutki chlorowodorek tamsulozyny

Skutki chlorowodorek tamsulozyny

Dla człowieka z powiększenie gruczołu krokowego prosta czynność oddawania moczu jest walka. Nie uruchamia się strumień moczu, parcia na mocz nie zatrzymania oraz wycieczki na górze pokój dla mężczyzn. Chlorowodorek tamsulozyny, bloker alfa powszechnie przepisywany pod marką Flomax, może zmniejszyć objawy przerostu prostaty, znany jako łagodny rozrost gruczołu krokowego, lub BPH. Chociaż to nie będzie się kurczył prostaty powrót do oryginalnego rozmiaru, Tamsulosyna może przywrócić strumień moczu do normalnego.

Zwiększony przepływ

Prostaty - orzech wielkości gruczołu znajdujące się u podstawy pęcherza--owija się wokół cewki moczowej i produkują płynu znaleziono w nasieniu, według Narodowego Instytutu cukrzycy i pokarmowego i chorób nerek. Prostaty rośnie przez całe życie dorosłego człowieka, i NIDDK raportuje, że 90 procent mężczyzn w swoich 70-tych i 80-tych ma tyle prostaty rozszerzenia do powodować pewne problemy z dróg moczowych. Problem zaczyna się gdy prostaty rośnie wystarczająco duże, aby kompresować cewki moczowej i blok normalny przepływ moczu z pęcherza moczowego, stwierdza z Merck Manual dla profesjonalistów opieki zdrowotnej stronie. Z biegiem czasu strumień moczu może stać się słaby, niezdecydowana i przerwane. Moczu może kapać lub wycieku. Czasami mocz może przestanie płynąć całkowicie, co może spowodować uszkodzenie nerek. Gdy człowiek zaczyna biorąc doksazosyna, jednak lek relaksuje mięśnie prostaty i pęcherza moczowego, zmniejszenie ilości ciśnienia w cewce moczowej i pozwalając więcej moczu do przepływu.

Zmniejszenie częstotliwości i pilności

Ponieważ pęcherz może nigdy całkowicie pusty, człowiek z BPH może czują potrzebę oddawania moczu wiele razy przez cały dzień i noc, zgodnie z Merck.com. BPH może również powodować silne parcie na mocz. Przez obniżenie ciśnienia w cewce moczowej, Tamsulosyna pomaga pusty pęcherz pełniej, zmniejszając uczucie często lub pilnie potrzeby oddawania moczu.

Zmniejszenie wysiłku

Kiedy człowiek czuje potrzebę oddawania moczu, ale nie on może oczywiście odpowiedzieć przez wysiłku w wysiłek wobec popychać moczu przeszłości blokady w jego cewki moczowej. Z czasem jednak wysiłku może spowodować jeszcze więcej problemów, takich jak hemoroidy i przepukliny, Merck.com raporty. Zmniejszając blokada w cewce moczowej, Tamsulosyna zmniejsza potrzebę szczepu przy oddawaniu moczu.

Możliwe działania niepożądane

Oprócz jego efekty terapeutyczne Tamsulosyna może powodować działania niepożądane. Zgodnie z National Library of Medicine skutki uboczne mogą obejmować trudności snu, osłabienie, bóle, biegunki, nosa lub gardła zmiany, niewyraźne widzenie lub problemy z wytryskiem. Rzadko, ale poważny efekt znany jako priapizm wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Bolesny wzwód prącia niepowiązanych do stymulacji seksualnej, priapizm może trwać kilka godzin lub więcej, NLM raporty. Poważne reakcje alergiczne do doksazosyna, inny możliwy efekt uboczny, może spowodować wysypkę, świąd, pokrzywka, lub obrzęk oczu, twarzy, języka, gardła lub kończyn.

Różnica między siarczan glukozaminy idealna chlorowodorek glukozaminy

Różnica między siarczan glukozaminy idealna chlorowodorek glukozaminy

Chlorowodorek glukozaminy (HCl) i siarczan glukozaminy są dwa różne Sole glukozaminy, dodatek z skorupiaki. Oba są stosowane w leczeniu formą zwyrodnieniowej stawów znany jako choroby zwyrodnieniowej stawów.

Historia

Według stawów & centrum informacji glukozaminy siarczan glukozaminy była pierwszą formą glukozamina, która została zbadana w badaniach klinicznych. Od tego czasu inne formy glukozaminy, włączając sól HCl, zostały przetestowane.

Identyfikacja

Według stawów & glukozaminy Information Center jonów siarczanu i chlorowodorku są tylko nośnika cząsteczki do glukozaminy, więc oba produkty są równie skuteczne.

Ekspertów wgląd

Naukowcy opublikowali sprzeczne informacje o dwóch form glukozaminy. Niektórzy twierdzą, że siarczan glukozaminy nie lepiej o łagodzeniu bólu stawów, podczas gdy inni wykazały, że to chlorowodorek glukozaminy jest bardziej skuteczne.

Koszt

Według Nutrasense siarczan glukozaminy jest 50 procent droższe niż chlorowodorek glukozaminy, ale nie ma żadnych wartości dodanej do gwarantuje dodatkowe koszty.

Wskazówka

Może porównanie i kontrast różnych form glukozaminy przy użyciu produktu online przewodnik z stawów & informacje glukozaminy.

Ostrzeżenie

Unikać produktów siarczan lub chlorowodorek glukozaminy, które zostały dodane chlorku potasu (KCl) lub chlorek sodu (NACl). Dodać soli w diecie i faktycznie obniża skuteczność (działanie uśmierzające ból) produktu.

Skutki uboczne chlorowodorek cetyryzyny

Cetyryzyna (marka Zyrtec) działa poprzez zmniejszenie naturalny poziom histaminy w organizmie; a tym samym złagodzenie objawów takich jak katar, łzawienie oczu, kichanie i świąd. Podobnie jak wszystkie inne leki, nie jest pozbawione ryzyka skutków ubocznych.

Senność

Cetyryzyna może powodować senność lub upośledzać myślenie i reakcje. Należy zachować ostrożność w przypadku prowadzenia pojazdów mechanicznych lub wykonywania czynności, podczas których konieczna będzie być czujnym. Spożywanie alkoholu może nasilać senność.

Częste działania niepożądane

Według Drugs.com, częste działania niepożądane to także kaszel, ból głowy, ból gardła, zaparcia, nudności, suchość w ustach.

Poważne działania niepożądane

W przypadku wystąpienia poważnych działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania cetyryzyny i skontaktować się z lekarzem. Ciężkie działania niepożądane obejmują bezsenność, szybkie bicie serca, osłabienie, dreszcze, silny niepokój, splątanie, problemy z widzeniem, nadpobudliwość i obniżoną oddawanie moczu.

Reakcja alergiczna

W razie zauważenia jakichkolwiek objawów reakcji alergicznej, skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Znaki należą pokrzywka, wysypka, problemy z oddychaniem, obrzęk twarzy lub gardła.

Uniknięcia interakcji leków

Porozmawiaj z lekarzem o wszystkich innych leków, które biorą w celu uniknięcia możliwych interakcji leków (w tym ponad-the-counter leków, suplementów ziołowych i witamin).