adcov.com

chłonik prognozy

Prognozy na zapalenie opon mózgowych rakowy

Rakowy zapalenie opon mózgowych jest jednym z najbardziej agresywnych nowotworów. Jest on także znany jako leptomeningeal rakowy, raka leptomeningial, leptomeningial raka, przerzutów, opon mózgowo-rdzeniowych leptomeningial rakowy, opon mózgowo-rdzeniowych oraz przerzutów nowotworowych zapalenie opon mózgowych. Niezależnie od tego, która nazwa pacjent słyszy w momencie diagnozy, fale szoku i strachu są zasadne. Zapalenie opon rakowata rokowanie nie jest dobre.

Przyczyna

Rakowy zapalenie opon mózgowych jest rak wtórny. Najczęstszymi nowotwory pierwotne związane z rakowy meningitis raka piersi, raka jajnika i raka płuc. Rak rozprzestrzenia się od pierwotnego guza do opon mózgowych. Opon mózgowych są bardzo cienkie warstwy ochronne tkanek otaczających mózg i rdzeń kręgowy. Pięć z dziesięciu ludzi, którzy mają raka rozwijać rakowy zapalenie opon mózgowych.

Objawy

Rakowy zapalenie opon mózgowych jest zwykle rozpoznawana przez MRI lub rdzenia analizy płynu. Objawy obejmują splątanie, zawroty głowy, trudności ze słyszeniem i trudności w połykaniu. Osoba może doświadczyć indeksowania, pieczenie lub kolczaste odczucia całym ich ciałem. Nie może być ból pleców z utratą stosowania w rękach i nogach. Objawy wzrost liczby i ciężkości w miarę postępu raka.

Leczenie

Rakowy zapalenie opon mózgowych jest bardzo trudne do leczenia, więc leczenie koncentruje się na łagodzeniu objawów poprawy jakości życia pozostałą na osobnika. Leczenie polega na leki chemioterapeutyczne podawano bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego drodze punkcji lędźwiowej i radioterapii do mózgu.

Rokowanie

Rokowanie po diagnozie raka opiera się na jak długo ludzie żyją po pierwotnym rozpoznaniu. Rodzaj raka i czy pacjentów otrzymywało leczenie są również brane pod uwagę przy porównywaniu statystyk. Zapalenie opon rakowata rokowanie jest ponura. Mediana przeżycia dla osób, poddawanych chemioterapii i radioterapii wynosi od trzech do sześciu miesięcy. Mediana przeżycia dla osób, które nie otrzymują leczenia waha się od czterech do sześciu tygodni. Wyniki śmierci z postępującą pogorszenia stanu neurologicznego i pogorszenie układu nerwowego z zapaleniem opon mózgowych rakowata.

Rozważania

Mediana przeżycia nie są nieodwracalne. Indywidualne przypadki są analizowane jako leczenie postępuje lub nie. Wcześniej zdiagnozowano zapalenie opon rakowy, lepsze szanse na przedłużenie życia. Wybór, czy należy rozpocząć leczenie powinno być szczegółowo omówione z zespołu medycznego i członków rodziny, po otrzymaniu prognozy.

Jak wgrac budowlane profesjonalne prognozy

Jak wgrac budowlane profesjonalne prognozy

Wychodzi się z profesjonalnych budowlane oszacować lub cytat obejmuje dwa główne czynniki: koszt projektu surowców i koszty pracy. Podczas pisania jest oszacowanie budowlane, przejść do tak szczegółowo, jak to możliwe w odniesieniu do przewidywanych kosztów związanych z projektem. Warto również czynnikiem w innych elementach, takich jak oś czasu do zakończenia projektu.

Instrukcje

• Badanie właściwości gdzie odbędzie się projektem budowlanym. Porozmawiaj z właścicielem nieruchomości dotyczące dokładnie co projekt pociągnie. Również zapytać, jeśli właściciel nieruchomości chce określonego rodzaju materiał używany w projekcie (na przykład, właściciela nieruchomości może być wykonane w fliz zamiast betonu betonowa podjazd).

• Weź staranne pomiary projektu.

• Badania kosztów surowców - zwany także "twardym koszty" w domu poprawy i budowy podaż dom towarowy. Również spojrzeć na koszt zakupu materiałów bezpośrednio od producenta. Uwaga tę kwotę.

• Obliczyć stronie "Strona główna budynku odpowiedzi", co nazywa "miękkie koszty"--i czas pracy wymagany do wykonania projektu. Jest to obszar, gdzie będziesz miał najbardziej manewru. Możesz ładować do pracy na godziny lub ustaw jednakowego wynagrodzenia dla projektu. Suma kosztów pracy różnią się w zależności na trudności projektu, poziom umiejętności zaangażowanych w wypełnieniu go i lokalizacji projektu (na przykład pracy zazwyczaj kosztuje więcej w Kalifornii niż w Arkansas).

• Wybrać układ dla oszacowanej budowlane. Można użyć gotowych szablonów oferowane przez wiele firm internetowych, lub można utworzyć swój własny dokument w programie takich jak Microsoft Word.

• Wpisz imię i nazwisko (lub nazwę firmy) i kontakt na szczycie prognozy. Chcesz, aby twój potencjalny klient, aby móc skontaktować się z Tobą.

• Lista przewidywanych kosztów projektu. Umieścić wszystkie "twardy kosztów" w jednej sekcji, a wszystkie "miękkie koszty" do drugiego. Pójść o krok dalej w tym alternatywy (na przykład, mniej kosztowne materiału), więc właściciel nieruchomości można łatwo porównać koszty.

• Dodaj twardych i miękkich koszty razem wobec przyjść w górze rezygnować ostateczny szacunek uzyskany. Możesz umieścić ten numer na szczycie prognozy tak aby potencjalny klient może łatwiej znaleźć to.

• Zapisz przewidywanego czasu projektu.

• Czynnik w każdej ewentualności. Na przykład jak będzie koszt pracy zmiany jeśli projekt trwa dłużej, niż przewidywano? Z góry sprecyzowania tych wartości niematerialnych i prawnych będzie dać Tobie i właściciela nieruchomości pomysł, czego się spodziewać w "najgorszym przypadku."

• Pozostawić miejsce dla Ciebie i właściciela nieruchomości, na znak szacunku. Po oszacowanie ją podpisał, to kontrakt--i pracę nad projektem można rozpocząć.

Prognozy na uwięzi Spinal Cord

Prognozy na uwięzi Spinal Cord


Kiedy załączniki tkanki nieprawidłowo rozciągnąć kręgosłup wewnątrz kręgosłupa i ograniczyć jego ruch, wynikający stan nazywany jest zespół uwięzi rdzeń kręgowy. Z leczenia, rokowanie jest dobre, z większością pacjentów doświadczających normalną długość życia, ale niektóre osoby mogą mieć problemy neurologiczne i ruchowe.

Przyczyna

Nieprawidłowa wzrostu mózgu i rdzenia kręgowego (cewy nerwowej) podczas rozwoju płodu może prowadzić do syndromu uwięzi rdzenia kręgowego. Warunek jest często związane z rozszczepem kręgosłupa wada wrodzona, która obejmuje niepełny rozwój mózgu, rdzenia kręgowego lub ich powłoki ochronnej (opon mózgowych).

Objawy

Zespół uwięzi rdzenia kręgowego jest postępującym zaburzeniem neurologicznym. U dzieci objawy mogą obejmować zmiany, poprawki lub nowotworów włochate tłuszczowe na dolnej części pleców, a także ból nóg, drętwienie, mrowienie lub osłabienie, skolioza, bóle kręgosłupa lub jelit i pęcherza problemów.

Opóźniona diagnoza

W łagodnych przypadkach, zespół uwięzi rdzenia kręgowego może być obecne przy urodzeniu, ale nie rozpoznano dopiero w późniejszym okresie życia, kiedy dorosły doświadcza problemów ruchowych i czuciowych i jelit i pęcherza traci kontrolę.

Powoduje u dorosłych

Zakotwiczenie rdzenia kręgowego mogą również występować w późniejszym okresie życia z powodu nowotworu, łagodne, wzrostu tłuszczowych nazywanych tłuszczak, rdzenia kręgowego lub rdzeń chirurgii, zwykle ze względu na blizny, która tworzy się wokół rdzenia kręgowego.

Leczenie

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu, operacja może zapobiec wcześnie bardziej problemy neurologiczne u dzieci. Jeśli operacja nie jest wskazane, lekarze mogą wyciąć korzeni nerwowych rdzenia kręgowego w celu łagodzenia bólu. U dorosłych, chirurgii uwolnić rdzeń kręgowy może poprawić funkcję lub inne objawy. Wszelkie inne leczenie łagodzi tylko objawy.

Prognozy na niewydolność nerek

Prognozy na niewydolność nerek


Niewydolność nerek występuje w dwóch postaciach: ostrej i przewlekłej. Ostra niewydolność nerek jest odwracalne. Przewlekła niewydolność nerek, niestety, nie jest uleczalna. Jednakże rokowania przewlekłej niewydolności nerek nie oznacza natychmiastowy zdanie śmierci.

Objawy

Niektóre objawy przewlekłej niewydolności nerek to suchość skóry, wyjście wysokiego lub nie moczu, świąd i uczucie zmęczenia. Przewlekła niewydolność nerek rozwija się tak powoli, w ciągu miesięcy i lat, że nie mogą zauważyć objawy.

Krańcowe stadium niewydolności nerek

W ostatnim etapie, niewydolność nerek, prowadzi do ostatniego stadium choroby nerek (ESRD). ESRD występuje, gdy nerki przestają działać prawidłowo.

Leczenie

Według UAB Health System, osoby z niewydolnością nerek, zwłaszcza schyłkową niewydolnością nerek, żyją dłużej niż kiedykolwiek dzięki zabiegów takich jak dializy.

Dializa

Dializa polega na usunięciu odpadów z krwi, że nerki normalnie wyeliminowania.

Inne warunki

Niewydolność nerek może powodować inne warunki, takie jak anemia, uszkodzenia nerwów i choroby kości, według UAB Health System.

Prognozy krótkoterminowe Choroby Wieńcowej

Choroba niedokrwienna serca jest najczęstszą przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, zgodnie z Mayo Clinic. Wiadomo również jak choroba tętnic wieńcowych, że występuje, gdy ma zwężenie drobnych naczyń krwionośnych, które zasilają krwią i tlenu do serca. To zwężenie może powodować ograniczony dopływ krwi i powoduje uszkodzenie mięśni i tkanki, wraz z chorobą wieńcową serca. Wczesne wykrywanie i leczenie są najważniejsze do pozytywnego rokowania.

Przyczyny

Miażdżyca tętnic jest główną przyczyną choroby wieńcowej serca. Kiedy tablica opiera się na ściankach naczyń, to powoduje, że wąska. Po tętnice zaczynają zawęzić, przepływ krwi jest ograniczony i wpływa na zdolność organizmu do przemieszczania krwi przez serce. To ograniczenie co powoduje, że część głównych objawów choroby wieńcowej serca.

Czynniki ryzyka

Istnieje wiele czynników ryzyka związanych z chorobą wieńcową serca. Zachowań, stylu życia, które zwiększają ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca są: palenie tytoniu, siedzący tryb życia, otyłość, nieodpowiednia dieta oraz nadużywania alkoholu / narkotyków. Czynniki dziedziczne odgrywają również rolę podobnie jak mający cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i szereg innych istniejących warunków. Zazwyczaj ludzie w wieku 40 są w kategorii wysokiego ryzyka, podczas gdy kobiety mają większe ryzyko zachorowania na warunki po menopauzie.

Objawy

Objawy choroby wieńcowej należą: ból w klatce piersiowej i uczucie dyskomfortu, znany również jako dławica piersiowa, duszność i zmęczenie przy wysiłku. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Wczesne wykrywanie choroby wieńcowej serca jest kluczem do zdolności do skutecznego leczenia i kontrolowania stanu.

Zabiegi

Po choroba wieńcowa została zdiagnozowana, lekarz przedstawi Ci możliwości leczenia. Na wczesnym stadium choroby wieńcowej serca, zmiana stylu życia, razem z dziennymi dawkami aspiryny, jest zalecane w celu spowolnienia postępu choroby. Dodatkowe zmiany to zmniejszenie spożycia soli, zdrowej diety, zaprzestanie palenia i regularne ćwiczenia. Ważne jest również, aby kontrolować poziom cukru we krwi, jeśli pacjent choruje na cukrzycę. Zaawansowanej choroby niedokrwiennej serca, może być zalecane operacja. Opcje chirurgiczne mogą obejmować angioplastyki, w którym stent jest wstawiony do utrzymania statku otwarte lub operacji pomostowania.

Rokowanie

Rokowaniem choroby wieńcowej serca zależy od ciężkości stanu chorobowego i od etapu, w którym została wykryta. Wcześnie rozpoznane, zmian w stylu życia może być wystarczające, aby utrzymać chorobę w ryzach. Jeżeli zmiany te są realizowane, choroba może być zarządzana bez operacji i dalszego rozwoju. Dla osób o bardziej zaawansowanych przypadków, w których zaleca się operacja krótki rokowanie jest oparta na zdolności osoby do odzyskiwania z takiego działania głównych.

Prognozy na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest również chorobą postępującą dalej reumatoidalnym zapaleniem stawów kręgosłupa. Jest to przewlekła choroba zapalna, która dotyka głównie kręgosłupa oraz z powrotem, ale mogą rozprzestrzeniać się do stawów, ścięgien i narządach organizmu. Zgodnie z kręgosłupa Association of America, osoby, które mają pozytywny wynik genu HLA-B27 mają wyższe ryzyko zachorowania na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Jeśli członek rodziny zdiagnozowano zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, człowiek ma większe ryzyko rozwoju choroby.

Fakty

Zgodnie z kręgosłupa Association of America, 300 tysięcy Amerykanów, czyli zesztywniające zapalenie stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów kręgosłupa. Zesztywniające zapalenie stawów występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet. Pięć procent przypadków zapalenie stawów kręgosłupa są diagnozowane w okresie dzieciństwa. Większość przypadków zapalenie stawów kręgosłupa są diagnozowane u osób w wieku 16 i 35. Choroba często zaczyna się manifestować w biodra, kolana i stopy przed przejściem do kręgosłupa. Kości kręgosłupa, bioder, klatki piersiowej, klatki piersiowej, ramion i kolan mogą złączą się w ciągu lat. Ciało osoby z rozpoznaniem zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa mogą stać się sztywny w miarę postępu choroby.

Objawy

Początek, objawy, promocja, surowość i rokowanie zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa różnią się znacznie u osób z rozpoznaniem tej choroby. Początkowe objawy to ból i sztywność stawów lub plecach. Ból, sztywność postęp innych stawów, takich jak kolana i ramion. Gorączka, utrata apetytu, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie, bóle mięśni i zapalenie oczu może pojawić się w zaawansowanych przypadkach zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Leczenie

Zesztywniające zapalenie stawów lub reumatoidalnego zapalenia, objawy zapalenie stawów kręgosłupa są przez leków, takich jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), modyfikujących przebieg choroby (DMARD antirheumatoidic leków), czynnik martwicy nowotworu (TNF), blokery i kortykosteroidów. Fizykoterapii jest korzystne dla niektórych osób, które nie znajdują się w zaawansowanych stadiach choroby. Chirurgia joint-wymiana przynosi ulgę dla osób, których stawy są połączone razem. Operacja kręgosłupa rzadko się zdarza. Gdy to nastąpi, to musi być przeprowadzane przez chirurgów doświadczonych w tego typu operacji.

Rokowanie

Nie ma lekarstwa na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Bardzo niewiele osób z rozpoznaniem zapalenia stawów kręgosłupa będzie zostać poważnie wyłączona przez chorobę. Leczenia bólu, fizjoterapia i wsparcie emocjonalne umożliwiają osobom z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, aby poradzić sobie z chorobą i fizyczne deformacje, które mogą wynikać z tego.

Rozważania

Osoby z objawami kontroli zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, poprzez leki i fizykoterapii. Sterowanie mechanikę ciała, głębokie ćwiczenia oddechowe, spanie na twardym materacu, utrzymanie prawidłowej postawy i codzienne ćwiczenia złagodzić objawy. Wykonywanie ćwiczeń na wzmocnienie mięśni karku i pleców są skuteczne w zapobieganiu sztywność. Osoby z rozpoznaniem zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa są w stanie prowadzić normalne, aktywne życie.

Prognozy na złamaną rękę z osteoporozą

A osoby kości są ramy jego życia. Kości wspierać ciało dając jej strukturę i chroni narządy wewnętrzne. Jeśli osoba z osteoporozą nie jest ostrożny w swoich kruchych kości, osteoporoza może prowadzić do złamań, które ograniczają zdolność do poruszania się, chodzić i robić inne czynności.

Rokowanie

Kość łokciowa, promień i kości ramiennej są trzy kości ramienia, które może utrzymać złamania. Promienie rentgenowskie są brane wskazać lokalizację i określić zakres złamania.

Przyczyny

Osoby z osteoporozą są bardziej podatne na złamania kości ramienia, gdyż są bardziej kruche. Nawet niewielki spadek lub proste pociągnięcie ramienia może spowodować złamaną ręką u osób starszych z osteoporozą.

Leczenie

Leczenie złamania u ramienia zależy od stopnia uszkodzenia. Początkowe leczenie szynowanie uszkodzonej ramienia do unieruchamiania stawów powyżej i poniżej urazu, aby zapobiegać ruchowi w miejscu złamania. Według comsumerreports.org, bez leczenia, 12 na 100 osób z osteoporozą złamania kości będzie w ciągu najbliższych dwóch lat.

Zapobieganie

Tylko w ten sposób osoby z osteoporozą może zapobiec złamaniu ramienia jest, aby być ostrożnym w ich codziennej działalności.

Powikłania

Z osteoporozy Obecnie złamania, który rozciąga się do stawu może powodować zapalenie stawów tam lat później.

Jakie tematy mogłyby być omówione na MS Grupy Wsparcia dla członków rodziny?

Jakie tematy mogłyby być omówione na MS Grupy Wsparcia dla członków rodziny?


Stwardnienie rozsiane (MS) jest chorobą autoimmunologiczną, która dotyka mózg i rdzeń kręgowy. Blizny gromadzi się w centralnym układzie nerwowym, powodując utratę kontroli nad mięśniami, wizji i zagadnień bilansowych, jak i drętwienie. Diagnoza ta dotyczy wszystkich członków rodziny w jakiś sposób. Grupy wsparcia pomocy członków rodziny rozumie co ich bliskich z SM przechodzi i oferują wylot i zasobów dla własnych obaw i pytań.

Choroba

Ile osób z SM zdecyduje się powiedzieć o jego rodzinę choroba jest osobista decyzja. Ponieważ niektórzy chorzy nie czują się komfortowo dyskutując choroby, obejmujące przyczyny, objawy i przewidywanym rozwoju SM jest bezcenne w grupie wsparcia dla rodzin. Omawianie możliwości leczenia i potencjalne prognozy oferuje nowe perspektywy i informacje.

Komunikacja

Choroba może mieć komunikacja trudne. Członkowie grupy wsparcia, a także moderatora, doradzić w jaki sposób podejść do niektórych przedmiotów z pacjentem MS. Członkowie rodziny muszą nauczyć się, jak podzielić swoje uczucia i potrzeby, przy jednoczesnym poszanowaniu prywatności i emocje ich ukochanej. Uczenie się tolerancji i zrozumienia, gdy pacjent nie chce rozmawiać jest trudne, ale kluczowe znaczenie. Niektórzy ludzie mogą potrzebować pomocy przeciągania tematu z młodszymi dziećmi. Grupy wsparcia są również niezbędne środki na zrozumienie, jakie pytania zadać lekarzy i innych pracowników służby zdrowia.

Oczekiwania

Jako zaliczki MS, zmiany pojawią się w domu. Oprócz poziomu pomocy osoby mogą wymagać może być konieczne fizyczne zmiany w domu. Mogą być potrzebne podjazdy dla wózków inwalidzkich, łazienki i łóżka szpitalne. Jeśli rodzina wierzy, nie będą w stanie zapewnić opiekę konieczne, powinny rozważyć możliwość osobom starszym lub karmiących domów.

Rodzina Dynamiczne

Bez względu na rodzaj rodziny związków w obrębie struktury wiążą się zmieniać wraz z rozpoznaniem stwardnienia rozsianego. Dla pary, partnera pacjentki mogą czuć zwiększone obciążenie finansowe i emocjonalne. Kiedy małe dzieci są zaangażowane, mnóstwo pytań i problemów, pojawiają się, w tym, co im powiedzieć, jak ich opieka może zmienić i nowe obowiązki, które mogą być umieszczone na nich. Utrzymanie ukochanej SM zaangażowane w działania rodziny jest ważne, nawet jeśli oznacza to zmianę procedur. Inne rodziny w grupie wsparcia może być najlepszym źródłem informacji dla tych tematów.

Względy praktyczne

Praktyczne i logistyczne obawy mogą być przytłaczające. Od kosztów opieki zdrowotnej w perspektywie utraconego dochodu, względy finansowe często przyczyną niepokoju dla rodzin zajmujących się SM. Zwiększona codzienny stres jest normalne, kiedy choroba uderza w rodzinę i sposoby radzenia sobie z tym są niezbędne. Osoby stojące na SM powinni mieć świadomość Amerykanów Niepełnosprawnych ustawy i ich praw wynikających z niego.

Jak zapobiec migreny ze zmiany pogody

Zapobieganiu migreny wywołuje jak kofeina, MSG i rażące światła są dość łatwe do monitorowania. Unikanie ataków pogodowe wywołane jest większym wyzwaniem. Intensywne światło lub zbliża burze mogą wzbudzić ból głowy, ale to zazwyczaj szybkie zmiany temperatury, wilgotności lub ciśnienia atmosferycznego, który wyzwala migreny. Według dr Stephen Silberstein, MD, profesor neurologii na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona, choć migrenowe bóle głowy są spowodowane przez fizyczne zmiany w mózgu, około 85 procent osób cierpiących donoszą, że dieta lub zmiany środowiska wywołują że znajomy ból. Jeśli czujesz, pogoda jest istotną przyczyną swoimi atakami, istnieje kilka sposobów, aby skonfrontować te migreny, dzięki czemu można wygodnie i pewnie zacząć dzień.

Instrukcje

1 Uruchom dziennik ból głowy. Zapisać czas, datę i pogoda każdego dnia. Oznacz specyficzne warunki pogodowe lub zdarzenia, które mogą wywołać ataki. Szczególnie należy zwrócić uwagę na codzienne ciśnienie barometryczne. Naczyń krwionośnych w głowie rozwinąć lub zwinąć, aby zrekompensować ciśnieniem. Zmiana wielkości naczynia krwi jest jedną z głównych przyczyn migreny.

2 Zainwestuj w barometr cyfrowy. Zbadać kilka różnych rodzajów barometr. Barometr pokazuje wykres Historia zmian ciśnienia, na każde 2 do 48 godzin. Czuć objawy gdy ciśnienie nagle spada? Monitoruje go na pierwszy rzut oka. Jakość barometry cyfrowe nie są tanie, ale mają tendencję do nadawania dokładne, pomocne odczyty.

3 Spróbuj nawilżacza lub jonizatora. Dodanie wilgoci z powietrza w celu zwiększenia ilości tlenu. Maszyny te pomagają wyjaśnić wiele bóle głowy związane z pogodą. Jednakże, jeśli jesteś w wilgotnym unikać klimatu dodając więcej wilgoci z powietrza. Relaksujący spacer na zewnątrz może pomóc.

4 pić wodę. Kiedy wprowadzić niższą lub wyższą sezon, co pijemy zmiany też. Gulping sody lub mrożona herbata jest dobre z umiarem, ale oba zawierają kofeinę. Popijając kawę lub herbatę powinny być również wykonane z umiarem. Woda jest najczęściej zdrowe i faktycznego wyboru.

5 Sprawdź na stronie internetowej pogody. Wiele źródeł Weather Online mają teraz "bóle" prognozy. Eksperci oprzeć te prognozy na upuszczenie ciśnienia atmosferycznego, zwiększoną wilgotnością powietrza, a gwałtowne zmiany temperatury. Wystarczy wpisać swój kod pocztowy lub miasto.

6 Weź magnez. Magnez pomaga zrelaksować się naczyń krwionośnych. Badania wykazały wyższy wskaźnik niedoborów magnezu u chorych na migrenę. Niektórzy pacjenci zgłaszają zwolnienie z suplementów. Najpierw skonsultować się z lekarzem przed próbą jakiegokolwiek leku lub suplementu.

7 Jakość nosić okulary przeciwsłoneczne. Jasne światło słoneczne w okresie letnim lub odbite światło na stoku narciarskim może mieszać ból głowy. Zainwestuj w soczewki optyczne klasy. Pamiętaj oni powlekane dla promieni UVA i UVB. Bez powłoki, ciemny odcień będzie faktycznie ekspozycję na promienie UV gorszych pozwalając uczniowie rozszerzają i pozwalając więcej promieni UV, aby wejść do oka. Spolaryzowane soczewki są szczególnie skuteczne, ponieważ zmniejszają one światło rozproszone, co powoduje olśnienia.

Wskazówki

  • Czekolada Kiedyś ryzykowne żywności dla osób cierpiących na migrenę. Jednak według ostatnich badań, tęsknota do czekolady jest oznaką zbliżającego się bólu głowy. Leczenia pragnienie czekolady jako użytecznego ostrzeżenia.
  • Podczas pracy w domu, uniknąć odblasków na ekranie komputera. Dostosować poziom jasności lub zmienić położenie monitora tak górne światło uderza bezpośrednio.
  • Zmiana ciśnienia atmosferycznego, jest kolejnym powodem może cierpieć bóle głowy podczas lotu, turystyka i podróże.
  • Chociaż zazwyczaj niedostrzegalne dla ludzkiego oka, wszystkie świetlówki migoczą, które mogą powodować ataki migreny.

Badania genetyczne w Pary

Badania genetyczne w Pary


Pary, które chcą dzieci w 21 wieku mają więcej dostępnych opcji i decyzji do podjęcia, z powodu nauki identyfikacji genów i testowania. Dla par, badania genetyczne są dostępne, aby wykluczyć lub odkryj żadnych nieprawidłowości genów, które mogą być ewentualnie przekazane na swoich przyszłych dzieci i stwarzają poważne problemy zdrowotne. Ważne jest, aby pamiętać, że badania genów nie jest nauką ścisłą, wyniki są prognozy i prawdopodobieństwa.

Definicja

Badania genetyczne jest metoda naukowa dla rozpatrywania DNA lub genetycznej, od osoby fizycznej w celu identyfikacji znanych genów związanych z chorobą i niepełnosprawnością.

Funkcja

Wiele sytuacji prowadzić pary w kierunku badań genetycznych: wiek kobiety, historii rodzinnej dziedzicznej choroby, niewyjaśnionych poronień i wcześniejszych dzieci urodzonych z zidentyfikowano genu choroby lub niepełnosprawności. Warunki te są wszystkie wskaźniki możliwość zaburzeń genetycznych.

Badania sprzed ciąży

Testy nośnych jest wykonywany w stosunkowo bezbolesne próbce krwi, który bada się w określonych odziedziczonych mutacji genowych, które mogą być wykonane z rodzica dziecka. Rola testów nośnego wykluczyć lub potwierdzenie obecności dominującego genu lub genu recesywnego. Jeśli para stworzyła zarodki z ich spermy i jaj, mogą mieć je pod kątem chorób genetycznych - preimplantacyjnej diagnostyki genetycznej (PGD) - przed zarodki wszczepiono samicy.

Znaczenie

Informacje otrzymane z badań genetycznych może być zmienianie życia dla par. W zależności od wyników badań, para może zdecydować o zmianie swoich planów wyobrazić dzieci lub mogą być w obliczu decyzji prenatalnego życia lub śmierci do przeprowadzania dziecko do terminu.

Na przykład przyszła mama może dowiedzieć się, że nosi geny Bracha - BRCA1 i BRCA2 - rodzaj dominujących genów, często związane z rakiem piersi i jajnika. To odkrycie z pewnością przestraszyć dla kobiety, ale może również odgrywać rolę w decyzji par 'ponoszenia dzieci z obawy, że przyszła córka może odziedziczyć gen zmutowany przez mamy. W jednym innym przykładzie, para może odkryć, że obydwa niosą gen recesywny, który jest skojarzony z mukowiscydozą. Gen recesywny wymaga dwóch carriers-- mamę i tatę - przekazać go wraz z dzieckiem. W tym przypadku para może wybrać sobie wyobrazić dzieci mimo ryzyka, znaleźć zarodek dawcy, lub przyjąć.

Badania w czasie ciąży

Badania genetyczne mogą również być przeprowadzane w czasie ciąży. Jest to najczęściej wykonywana przez pobranie próbki płynu owodniowego lub próbki tkanki z łożyska. Dwa przykłady zaburzeń genowych poszukiwali w czasie ciąży jest zespół Downa i rozszczepem kręgosłupa. Choć ryzykowne, procedury naprawcze mogą być wykonywane na płód, w niektórych przypadkach, jeśli badania genetyczne ujawnia nieprawidłowości.

Poradnictwo genetyczne

Z decyzji zmieniających życie w grę, poradnictwo genetyczne jest zawsze sugerowane i zazwyczaj wymagane. Doradca genetyczny jest przeszkolony, aby pomóc para zrozumieć zalety i wady badań genetycznych, jego wyników, oraz dostępne na nich.

Koszt

Począwszy od 2010 roku, szacowany koszt badań genetycznych w zakresie od 200 dolarów do 3000 dolarów lub więcej, w zależności od podanych testów. Większość firm ubezpieczeniowych nie obejmuje badań genetycznych, o ile nie są sortowane przez lekarza.

Jak Know Your najbardziej urodzajne dni

Jak Know Your najbardziej urodzajne dni


Znając swoje najbardziej płodne dni może planowanie rodziny bardziej dokładne. Kobieta jest najbardziej płodna, kiedy jest owulacja. Dzieje się tak, gdy jajko uwalnia jej jajnika. Będzie czekać na zapłodnienie przez krótki okres czasu przed rozpoczęciem miesiączki. Miesiączka jest aktem rzuca wyściółki macicy i zapłodnione jajo. Kobieta, która pragnie zajść w ciążę chciałby mieć stosunek podczas owulacji, ale jakby chcąc zapobiec ciąży ona powstrzymać się w tym czasie.

Instrukcje

1 Nagraj swoje miesiączkowe daty okres w kalendarzu. Kiedy po raz pierwszy rozpocząć śledzenie owulacji może trzeba czekać kilka dni lub tygodni, zanim cokolwiek można zaznaczyć w kalendarzu.

2 Mark data Twój okres zaczyna się w kalendarzu.

3 Mark data okres kończy się w kalendarzu.

4 Spodziewaj owulacja występuje około 21 dni po pierwszym dniu ostatniej miesiączki. Nie zawsze jest to prawda, ale zacząć oglądać za zmianę wydzielin pochwowych około tej daty. Wzrost objętości wydzieliny jasne, śliskich, które przypominają białka jest wskazanie, że owulacja już się rozpoczęły.

5 Mark kalendarz dni wydzieliny rozpocząć, jeśli dotyczy. Jeśli to objaw owulacji nie nastąpi, nadal czeka na twój czas, aby rozpocząć.

6 Zaznacz pierwszy dzień okresu w kalendarzu, kiedy to zaczyna.

7 Policz dni od tego dnia z powrotem do daty ostatniej miesiączki. Jeśli liczba dni mieści się pomiędzy 28 i 32 następnie mają średnią cyklu miesiączkowego.

8 Hrabia 12 dni od pierwszego dnia miesiączki. Ten dzień i kolejne cztery dni jako swojego okresie owulacji. To są twoje najbardziej płodne dni, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży.

9 Kontynuuj wykresów swój czas i owulacji w kalendarzu. Najlepiej jest śledzić daty przez co najmniej trzy miesiące przed biorąc pod uwagę prognozy, aby być dokładne.

Wskazówki

  • Rozważyć inną metodę śledzenia jeśli twój cykl menstruacyjny jest więcej niż 32 dni długo. Na przykład, oprócz wykresów na kalendarz, należy przyjąć temperaturę każdego ranka z podstawowej termometr. Termometr jest bardzo czuły i rejestruje nawet niewielki wzrost temperatury ciała. Podejmując swoją temperaturę, jak tylko się obudzisz, zanim wstaniesz z łóżka, można zidentyfikować okres owulacji. Nagraj swoją temperaturę codziennie w kalendarzu. Gdy wzrasta o 0,2 stopni Celsjusza nad tym, co to było, to jesteś owulacji, stwierdza MedlinePlus.
  • Unikać współżycia kilka dni przed i kilka dni po planowanej daty owulacji, jeśli próbujesz uniknąć ciąży. W czasie, wykresów będzie bardziej dokładne, jak trzeba będzie wiele miesięcy danych.
  • Kobiet z nieregularnymi cyklami może nieoczekiwanie ciążę za pomocą metody tworzenia wykresów, które polegają na przewidywalność.

Definicje ubezpieczeń na życie

Definicje ubezpieczeń na życie


Polisa ubezpieczeniowa na życie zapewnia korzyści pieniężnej, gdy zazwyczaj posiadacz tej polityki umiera. Istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń na życie, w tym: termin, całego życia, życia, życia zmiennej uniwersalnej życia i powszechnego życia zmiennej.

Term Life Insurance

Terminowe ubezpieczenie na życie jest polityka, która płaci konkretny ryczałt na razie, że - ubezpieczający umiera. Również wypłata następuje tylko jeśli ubezpieczony umrze w określonym okresie czasu. Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń na życie termin o różnych okresach czasu przed wygaśnięciem polityka.

Cały Life Insurance

Cały ubezpieczenia na życie jest polityka, która obejmuje całe życie ubezpieczonego, tak długo, jak wypłacane są premie. Polityka wygasa gdy ubezpieczony umrze. Z tego typu polityki, pieniądze z premii stosuje się głównie dwa obszary: część ubezpieczeniową i część inwestycyjną polityki, która składa się z ręki, obligacji i funduszy inwestycyjnych.

Zmienna Life Insurance

Zmienna ubezpieczenia na życie jest formą całego ubezpieczeń na życie, które pozwala pożyczyć od swojej polityki w ciągu całego życia. Świadczenie z tytułu śmierci tej polityki i wartości pieniężne zmieniają się w zależności swoje wyniki inwestycyjne. Zmienna zazwyczaj także ubezpieczenia na życie gwarantuje świadczenie z tytułu śmierci nie spadnie poniżej pewnego poziomu.

Ubezpieczenie na życie uniwersalne

Uniwersalne ubezpieczenie na życie jest odmianą cały ubezpieczenia na życie, które umożliwia także pożyczyć od swojej polityki w ciągu całego życia. Według lifeinsure.com, uniwersalne ubezpieczenie na życie zakłada stopę procentową i wyjdzie z planowanej premii. "Jeśli prognozy firmy ubezpieczeniowe" na ich powszechnej polityki na życie nie są przez, a następnie być może trzeba będzie pochodzić z wyższych składek później, mają niższe niż oczekiwano wartości pieniężnych lub nawet stracić politykę. "

Zmienna Ubezpieczenie na życie uniwersalne

Uniwersalny zmienna ubezpieczenia na życie jest formą ubezpieczenia na życie, które cały pozwala kupić polityki, podczas gdy inwestycje w rynku pieniężnego, fundusze akcji i obligacji. CNN Pieniądze Magazine Editor Walter Updegrave mówi, że można pożyczyć pieniądze z polisy w formie pożyczki wynosi niskiego oprocentowania, unikanie podatków. Jednak, jak zauważa się w artykule z 2006 roku na money.cnn.com, "Po uruchomieniu pożyczki przeciwko polityce, musisz zachować płacąc składki do utrzymania polityki w życie. Jeśli pozwolisz jej wygaśnięcia, możesz być dla przerażające koszmar podatku. "

Kolonoskopia Zagrożenia dla Starszych

Od tradycyjnej nazwy "starszych" został ustalony na 65 lat, a od kolonoskopii wytyczne protokołu wskazują pierwsze kolonoskopia badania na obu wieku 50 lub 55, a następnie w odstępach 10-letnich, większość kolonoskopie wykonywane są na osoby, które w pewnym sensie jakości jako "starszych". W związku z tym, ryzyko kolonoskopii dla osób starszych jest uważany pierwsze pod względem zagrożeń istotnych dla kolonoskopii pacjentów w każdym wieku, a następnie o tym, czy nie to ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem lub nowe zagrożenia mogą być również przypisane do wieku. Niewystarczające dostępne informacje na temat zagrożeń i tendencyjnego komunikacji pomiędzy lekarzami i pacjentami przedstawić własne ryzyko z kolonoskopii protokołu. Istnieje również wiele zagrożeń, które mogą wynikać w każdym wieku od kolonoskopii w trzech etapach: podczas przygotowania wstępnego testu, w trakcie samego kolonoskopii i po protokołów zdarzeń niepożądanych. Niektóre z nich, o ile nie wszystkie, z tych czynników przynajmniej potencjalnie zwiększa się z wiekiem.

Kolonoskopia Zagrożenia: Nieodpowiednie Komunikacji i Informacji

W artykule "ryzyka i korzyści Kolonoskopia starszym Ppatients" autorzy zauważają, że nie ma "dużo danych, które będzie wspierać dobre odpowiedzi" na pytania dotyczące kolonoskopii ryzyka w odniesieniu do osób starszych. Jednym z podstawowych ogólnych ryzyka kolonoskopii w rzeczywistości to właśnie ten brak danych.

Rzeczywiście, z powodu ich zdaniem, że kolonoskopia jest niezwykle ważne badanie przesiewowe niektórzy lekarze odmawiają rozpoznania jakiegokolwiek uznania ryzyka badania. Jednak dla niektórych pacjentów, nawet tych, którzy nie są w podeszłym wieku, ryzyko może przewyższać korzyści.

Ten rodzaj niewłaściwych informacji i komunikacji między lekarzem a pacjentem jest ryzyko samo w sobie, gdyż utrudnia pacjentowi dokonanie świadomego wyboru kompromis korzyści / ryzyka protokołu.

Ryzyko kolonoskopii: Ogólne

Ryzyko kolonoskopii sam to krwawienie (potencjalnie mocno), perforacja jelita i działań niepożądanych do wymaganych leków stosowanych w procedurze.

Ponadto, mogą wystąpić działania niepożądane rozwiązań stosowanych na etapie przygotowania wstępnego protokołu. Niektórzy pacjenci mogą mieć poważne reakcje w fazie przygotowawczej, tak jak poprzez słabe słabe i w wyniku połączenia na czczo, roztwory konsumowane i oczyszczeniu jelita się.

Kolonoskopia jako inwazyjnym

Podczas gdy ryzyko kolonoskopii może wydawać się mała w porównaniu do znaczenia wczesnego wykrywania raka jelita grubego, jako procedury inwazyjne, kolonoskopia może spowodować śmierć. Choć jest to bardzo rzadko (u mniej niż 1 procent pacjentów poddanych protokołu), ludzie umierają w czasie kolonoskopii, lub po nich, jako bezpośredni wynik kolonoskopii. Jest to szczególnie ważne w przypadkach związanych z perforacja jelita, ale u osób z tendencją do leków wrażliwości, śmierć może wynikać z niepożądanych działań leków i środków oczyszczających jelita.

Należy rozważyć korzyści kontra ryzyka protokołów z co najmniej dwóch przypadkach, w których sam protokół potencjalnie może prowadzić do śmierci. Ponieważ w większości przypadków jest to tylko w kontekście inwazyjnej procedury, że uspokajający / leki znieczulenia ogólnego podano, zarówno kolonoskopia elementy, które przenoszą ryzyko spowodowania śmierci są związane ze statusem Protokołu jako procedury inwazyjnej. Osobista historia choroby mogą mieć wpływ własnej prognozy w odniesieniu do prawdopodobieństwa wystąpienia jednego lub więcej z tych zagrożeń.

Age-Related Wzrost Czynniki ryzyka

Informacje dostępne na czy ryzyko kolonoskopia wzrasta z wiekiem odbiega dziko. Niektórzy eksperci twierdzą, że ryzyko pozostanie taki sam, inni, że zwiększają one nieznacznie jako indywidualny wieku, a inni mówią, że ryzyko dla tych, 70 i starszych doświadcza poważnych zdarzeń ze strony przewodu pokarmowego są "znacznie podwyższone." W szczególności, niektórzy eksperci wskazują, że ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacja wzrost w wieku od 80 do 84 aż o 75 procent w stosunku do osób w wieku poniżej 70. Niektórzy eksperci sugerują również, że ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, do oczyszczania jelit również rozwiązań zwiększenie u pacjentów powyżej pewnego wieku, począwszy od wieku 70 lat w dowolnym miejscu do życia 85.

Po kolonoskopii Wydarzenia: szczególnie niebezpieczne dla osób starszych

Istotnym problemem w odniesieniu do kolonoskopii ryzyka w podeszłym wieku jest to, że niektóre dowody wskazują na wyraźny wzrost ryzyka po kolonoskopii niepożądanych. Niektórzy badacze odkryli, że u młodszych pacjentów żołądkowo-jelitowe działania niepożądane, w tym nakłucie jelita, zwykle występuje w trakcie lub bezpośrednio po kolonoskopii, u starszych pacjentów kolonoskopii może wystąpić takie działania niepożądane nawet 30 dni po zabiegu.

Aktualne trendy

Podczas gdy istnieje znaczna brak porozumienia wśród ekspertów na ten temat, istnieje tendencja do ponownego wartość kolonoskopii protokołu dla starszych pacjentów otrzymujących potencjalny wzrost ryzyka protokołu. US Preventive Services Task Task Force zaleca przed kolonoskopii dla osób powyżej 85. Inni eksperci sugerują, że korzyści z badań przesiewowych spadek z wiekiem, podczas gdy ryzyko zwiększyć, i sugerują wiek odcięcia 75 dla tego protokołu.

Jak zbudować swój układ odpornościowy Kiedy masz raka

Jeśli cierpi na raka, układ odpornościowy może być w stale osłabionym stanie. Sama choroba, w połączeniu z chemioterapią lub innych agresywnych form leczenia, może mieć poważne piętno na zdolność organizmu do zwalczania infekcji. To dlatego wielu chorych na raka cierpi również od wspólnych zakażeń zimnych lub bakteryjnych. Na szczęście, można podjąć kilka kroków, aby budować swój układ odpornościowy.

Instrukcje

1 Jedz specjalną dietę. Pewne środki spożywcze wykazano utrudniać proces u pacjentów z nowotworami, takimi jak mięso i inne produkty o dużej zawartości tłuszczu. Zbyt dużo białka może także pogorszyć zdolność układu immunologicznego do zwalczania komórek rakowych. Śledź diety wegetariańskiej, aby wzmocnić swój układ odpornościowy i zażegnać zakażeń. Ponieważ tłuszcze są niezbędnym elementem diety, zdecydować się na jednonienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak te znajdujące się w rzepaku lub oleju roślinnego. Niektóre produkty, szczególnie skuteczna do pobudzania układu immunologicznego u pacjentów z nowotworami, takimi jak grzyby, herbata i omega-3 kwasów tłuszczowych.

2 Ćwicz regularnie. Częsta aktywność fizyczna zwiększa ilość białych krwinek zwalczających choroby w krwiobiegu. Ćwiczenie ma również kluczowe znaczenie dla zapobiegania otyłości, cukrzycy i wielu innych warunków, które mogą komplikować swoje prognozy i osłabiać układ odpornościowy.

3 Relax. U pacjentów z wysokimi poziomami naprężeń, zwykle mają słabsze układu odpornościowego; adrenalina spowodowana przez stres zmniejsza skuteczność odpowiedzi immunologicznej organizmu. Wykonywania codziennych medytacji i ćwiczenia oddechowe, aby utrzymać stres w ryzach.

Wskazówki

  • Każdy pacjent jest różna; porozmawiać z lekarzem na temat planu immunologicznego systemu, który jest właśnie dla Ciebie.

Etap 4 prognoza dla gruczolakoraka

Rak gruczołowy rak jest występujące w tym linii komórek tkanki gruczołowej Rodzaje organów wewnętrznych, w tym płuc, piersi, prostaty, żołądka, wątroby, trzustki i szyjki macicy. Wszystkie nowotwory są oceniane w odniesieniu do ciężkości, opcje leczenia i rokowaniem w czterech etapach. Jednak rokowania z tych etapów może być różna w zależności od rodzaju nowotworu i, gdy to ma miejsce w organizmie.

Etapy gruczolakoraka

Etap I gruczolakorak jest zazwyczaj mały i zlokalizowane, i uleczalne. Etap II i III są nadal lokalne, ale wzrosła i może obejmować węzły chłonne. Etap IV jest nieoperacyjny rak, który metastized lub rozłożone do innych części ciała. Chociaż rokowanie lekarskie jest ważne w radzeniu sobie z rakiem Etap IV, postawę, wczesnego wykrywania i kompleksowej opieki, zgodnie z ośrodków leczenia raka w Ameryce, może również wpływać na wyniki.

Etap IV gruczolakorak płuc

Etap IV gruczolakoraka płuc jest do użytku i zazwyczaj nie reagują na promieniowanie lub chemioterapię. Według National Cancer Institute, tylko 17 procent z nich zdiagnozowano Stage IV przeżyć ponad pięć lat; osiem do 10 miesięcy jest zwykle rokowanie.

Etap IV Gruczolakorak trzustki

Trzydzieści procent osób z rakiem trzustki IV etap ma trzyletni wskaźnik przeżycia, ale mniej niż 5 procent przetrwać pięć lat, zgodnie z Washington University School of Medicine.

IV etap gruczolakorak piersi

Rokowania dla raka piersi Etap IV jest jednym z tych lepszych - ma 20-procentowy pięcioletni wskaźnik przeżywalności, zgodnie z American Cancer Society.

Stadium IV raka żołądka i żółciowych

Istnieje 7 procent pięcioletni wskaźnik przeżycia dla osób z rakiem żołądka Etap IV, według American Joint Committee on Cancer. Z przewodów żółciowych (raka wątroby dróg żółciowych), w przypadkach, w których chirurgiczna resekcja przewodów żółciowych nie jest możliwe, wskaźnik przeżycia pięcioletniego wynosi 0 procent; Ogólny wskaźnik przeżycia jest krótszy niż sześć miesięcy, zgodnie z Fundacji żółciowych.

Etap IV prostaty i raka szyjki macicy

Rokowanie trudno jest dokładnie określić z gruczołu krokowego i raka szyjki macicy, częściowo ponieważ nowotwory te dobrze reagują na leczenie, nawet w późniejszych etapach. Ponadto, raka prostaty, niektóre badania kliniczne mogą oznaczać lepszą indywidualnej prognozy dla niektórych pacjentów. Etap IV gruczolakoraka szyjki macicy, który rozprzestrzenił się do pęcherza moczowego lub odbytnicy ma od 20 do 30 procent pięcioletni wskaźnik przeżywalności, zgodnie Kobiet Cancer Center, po diagnozie i leczeniu.

Co to jest zmiany ogniskowej w wątrobie?

Co to jest zmiany ogniskowej w wątrobie?


Zmiany są częstym zjawiskiem w wątrobie, a prognozy zmian ogniskowych wątroby różnią.

Cechy

Termin "uszkodzenie" jest szeroki i obejmuje każdą ranę, ból, chorobę wrzodową, nowotworu lub innego uszkodzenia tkanki narządu. Ogniskowej uszkodzenie w wątrobie dotyczy jednego obszaru uszkodzenia tkanki zidentyfikowane w wątrobie, który różnym znaczenie w zależności od stanu zdrowia pacjenta i różnych innych czynników.

Rozważania

Rozpoznanie centralny zmiany wątroby mogą być zawężone przez szereg czynników, obejmujących wiek, płeć, stosowanie środków antykoncepcyjnych bądź leków hormonalnych, historii podróży oraz obecności marskości wątroby, choroby wątroby lub innych, przewiduje Medscape strona www. Rozważania te są istotne w ocenie przyczyny i znaczenie zmiany.

Wykrywanie

W wielu przypadkach, uszkodzenie wątroby są wykrywane przypadkowo podczas obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) i tomografii komputerowej (CT). Chyba że pacjent ma wyniki badań krwi, które powodują poważne choroby wątroby, biopsja zmiany ogniskowej jest zazwyczaj konieczne.

Powodem do niepokoju

Pacjenci z wirusowym zapaleniem wątroby, marskością wątroby lub ciężkim alkoholizmem powinna mieć biopsji wykonywanych w diagnostyce zmian chorobowych wątroby, według MS Campbell i KR Reddy Szpitala Uniwersytetu w Pensylwanii, ponieważ pacjenci są w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka wątroby, a uszkodzenie może być najpierw nowotworowy wzrost guza.

Rodzaje zmiany łagodne

Dwa główne klasyfikacje (nienowotworowych) łagodnych zmian są stałe i torbielowate (co oznacza, że ​​zmiany są wypełnione płynem). W ramach tych typów, podtypów to naczyniaków (najczęściej, zgodnie z California Pacific Medical Center), niedorozwój, ogniskowy guzkowy zmian ogniskowych torbieli tłuszczowych i torbiele dróg żółciowych.

Koniec etapach życia w raka chłoniaka

Koniec etapach życia w raka chłoniaka


To normalne dla pacjentów z chłoniakiem i członków ich rodzin do pytania o to, co mogą oczekiwać na koniec z eksploatacji stadiach choroby. Podczas gdy wszystkie przypadki są różne, istnieje kilka rzeczy, które mogą być przetworzone na które pomogą Ci w tym trudnym czasie. Należy pamiętać, że doświadczenie, dedykowane są dostępne dla specjalistów wsparcia w całym procesie umierania.

Przygotowania

Omów obawy o etapie swojego chłoniaka z lekarzem. Ona może dać realistyczne prognozy na temat stanu i możliwości zakończenia opieki życia dyskutować. Należy również omówić możliwości z członkami rodziny i przyjaciółmi, którzy będą dbać o Ciebie tak wiedzą swoje życzenia i może być przygotowany, aby Ci pomóc w tym czasie.

Uwarunkowania prawne

Według Cancer.net, ważne jest, aby znać swoje możliwości o końcowym okresie życia opieki medycznej, jeśli obliczu możliwości, nie jest w stanie wyrazić swoje opinie na etapach końcowych choroby. Dyrektyw, takich jak zaliczki nie reanimować zamówień (DNR) i salon chce nakreślić rodzaj opieki, który chcesz jako twój stan się pogarsza. Trwałe pełnomocnictwo dla opieki zdrowotnej określa szczególną osobę do podejmowania decyzji medycznych dotyczących opieki nad pacjentem, jeśli nie jesteś w stanie zrobić je samodzielnie.

Objawy

Jest ważne, aby wytworzyć za objawy związane z końcowym stadium chłoniaka, obejmujących senność, dezorientację, wycofywaniu i zmniejszenie czynności fizjologicznych. Gdy możliwości leczenia zostały wyczerpane, kontrola bólu, aby utrzymać pacjenta jak najbardziej komfortowy staje się priorytetem.

Podtrzymujące

Koniec z eksploatacji stadia raka chłoniaka są różne dla każdej osoby. Według National Cancer Institute, gdy nie ma więcej opcji do kontrolowania raka, przesunięcia do pielęgnacji z leczenia leczeniu wspomagającym. Opieka ta może obejmować usługi Hospicjum, który jest grupa pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, którzy oferują pomoc medyczną, duchową i wsparcie psychologiczne dla pacjenta i rodziny pacjenta w trakcie całego procesu umierania.

Wsparcie emocjonalne

Wsparcie emocjonalne od przyjaciół i członków rodziny jest niezwykle ważne podczas wycofanych z eksploatacji etapach jakiejkolwiek choroby. Pacjenci zagrożeni śmiercią twarzą szereg emocji, w tym strachu, złości, poczucia winy, niepokój i smutek, z których wszystkie są normalne. Mówić otwarcie o tych uczuciach z przyjaciółmi i rodziną, a także z wykwalifikowanych specjalistów może pomóc złagodzić umysł pacjenta.

Martwicze zapalenie płuc u dzieci

Martwicze zapalenie płuc u dzieci


Martwicze zapalenie płuc (NP) jest poważna, ale uleczalna powikłaniem pozaszpitalnego zapalenia płuc, charakteryzuje kawitacji i upłynniania tkanki płucnej. Zgłoszone przypadki NP u dzieci zostały na wzrost w ostatnich latach, choć jest to prawdopodobnie wynikiem wzrostu właściwej diagnozy.

Wzrost liczby

Od początku 2000 roku i kontynuowany przez dekady odnotowano wzrost odnotowanych przypadków martwiczego zapalenia płuc u dzieci i młodzieży, ale podejrzewa się, przez ekspertów, że było to wynikiem wzrostu świadomości NP jako odrębną chorobę, jak również bardziej spójne korzystać z tomografii komputerowej.

Objawy

Jak NP jest powikłaniem regularnych objawów zapalenia płuc to kaszel, dreszcze, trudności w oddychaniu, gorączka, wymioty i ból w klatce piersiowej; NP z wysięku opłucnowego objawy mogą być również obecne.

Testowanie

Martwicze zapalenie płuc, jeśli podejrzewa się u dziecka, płyn będą zbierane przez igłę z jamy opłucnej, a następnie zbadano.

Leczenie

Antybiotyk można podawać dziecko cierpi na martwicze zapalenie płuc i odprowadzanie piersi również mogą zostać wykonane.

Outlook

Gdy nie jest leczone dzieci mogą umrzeć z martwicze zapalenie płuc, ale podczas leczenia antybiotykami i drenażu klatki piersiowej prognozy jest bardzo dobra, z uszkodzenia płuc jest krótkotrwała sam.

Rodzaje kształtu komórek

Rodzaje kształtu komórek


Mimo że komórki mogą dzielić się szereg cech, ale nie mniej niż psy wykazują zdumiewającą różnorodność kształtu. W rzeczywistości różnica w kształcie dwóch komórek może uczynić różnicę między Saint Bernard i Chihuahua wyglądają niewielkie. To dlatego, że komórki uczestniczą w funkcjach biologicznych od oddychania do rozmnażania. Kształty komórek odzwierciedlają zróżnicowany charakter tych funkcji.

Krwinki czerwone

Czerwonych krwinek przypomina pączka z depresji po każdej stronie środkowej zamiast otworu, zauważa książkę "Fizjologia człowieka, 8th ed." Arthur Vander et al. Przez nadanie do komórki wysoki stosunek powierzchni do objętości, kształtu pączka ułatwia dyfuzję tlenu i dwutlenku węgla do i od krwinek czerwonych w wnętrza, należy zwrócić uwagę na autorów. Zwiększa to zdolność komórek do dostarczania tlenu do innych komórek podczas podnoszenia jako produkt uboczny dwutlenku węgla.

Białych krwinek

Niektóre białe krwinki, zwane neutrofile i makrofagi, może zmienić kształt, aby umożliwić im pochłonąć mikrobów, które atakują organizm. Znany jako fagocytoza, proces ten pochłania zaczyna się rozszerzenia cytoplazmie białych krwinek, według książki "Microbiology, 5th ed." Przez Jacquelyn G. Black. Rozszerzenia te, znane jako pseudopodia ponieważ przypominają pary kończyn, otaczają mikroba inwazji, a następnie doprowadzić go do celi, gdzie enzymy i inne substancje chemiczne mogą je strawić.

Komórek nerwowych i mięśniowych

Komórki nerwowe (neurony) w zakresie długości od mniej niż 1 mm na tyle długo, aby objąć odległość od nieco powyżej pasa na palcach, zauważa Gerard Tortora w swojej książce "Zasady anatomii człowieka, 9th Ed." Wydłużony kształt neuronu ułatwia przewodzenie sygnałów do mięśni, mięśnie, gdy mówił do umowy lub zrelaksować. Jak neurony, komórki mięśni szkieletowych również podłużny kształt. Komórki mięśniowe zwane włóknami, tworząc w czasie rozwoju embrionalnego z połączenia stu lub więcej komórek macierzystych, w wyniku czego włókna, które mogą skracać (umów) lub wydłużyć (relaks).

Komórki embrionalne i skórę

Niektóre komórki wykazują rozszerzeń. Na przykład, siedem dni po zapłodnieniu, kiedy zapłodniona ludzka jaju macicy, jego zewnętrzna warstwa komórek, trofoblastu, rozciąga palcowe występy do otaczającej tkanki matki, według książki "Biologia, 5th Ed." Neil Campbell i al. Prognozy te pozwalają na implantację zapłodnionego jaja się w ściany macicy. Posiadał również rozszerzeń są komórki skóry zwane melanocytów, które tworzą około 8 procent naskórka (zewnętrznej warstwy skóry), zauważa Tortora. Aby przesłać melaniny do innych komórek skóry, aby chronić je przed promieniowaniem ultrafioletowym, melanocyty mają długie, smukłe projekcje, które przenikają do innych komórek.

Plemników

Plemnik przypomina węża ze spiczastym głowy, a brzuch potęgą i długim ogonem nazwie wić. Sekcja środkowa zawiera liczne mitochondria, struktur komórkowych, które przekształcają energię w postaci komórki można wykorzystać do napędzania jej wici według Tortora. Przez pofałdowany, wić napędza plemnika do przodu tak, że może w końcu dotrzeć do jaja.

Jak testować Diagnozowanie więcej Candida Objawy

Jak testować Diagnozowanie więcej Candida Objawy


Candida albicans, również nazywane kandydoza, jest popularny rodzaj zapalenia pochwy lub drożdże, które powodują swędzenie, podrażnienie i absolutorium. Candida jest oportunistyczny mikroorganizm, który żyje spokojnie wewnątrz przewodu pokarmowego. Gdy jelita przeżywa niedobór zdrowych bakterii, zwanych probiotyków, Candida szybko związek i podróży do pochwy. Lista kontrolna i at-home badania śliny można określić, czy przerost Candida może, ale ważne jest, aby odwiedzić lekarza, który może dokładnie zdiagnozować infekcję poprzez wykonanie badania ginekologicznego.

Instrukcje

1 Przejrzyj listę kontrolną dla Candida albicans w sekcji "Zasoby" w tym artykule. Daj sobie punkt dla każdego objawu, że miałeś na dłużej niż jeden miesiąc.

2 ocenić swoją dietę. Jeśli jesz dużo przetworzonej żywności i słodkie przekąski kilka razy w tygodniu, można przetestować pozytywne dla drożdże.

3 Spit do szklanki z dala od wody, upewniając się, że nie wybulić śluz, i odczekaj 15 minut. Jeśli zauważysz cienkie prognozy rozszerzenia w dół do wody, jest prawdopodobne, że masz przerost Candida lub drożdże. Jeśli ślina wygląda słabe i osiada na dnie szklanki, że to kolejny znak, że możesz mieć Candida.

4 Porozmawiaj z lekarzem o swoich objawach. Lekarz będzie chciał wiedzieć, pełnej historii medycznej, i poprosi o ostatnich infekcji pochwy i chorób przenoszonych drogą płciową.

5 Odbieranie badanie miednicy. Lekarz egzamin narządy rozrodcze za nieprawidłowości i mogą zbierać próbki wszelkich wydzielin pochwowych do badań laboratoryjnych.

Wskazówki

  • Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy ślina przetestować pierwszą rzeczą, w godzinach porannych przed płukania gardła, jedzenie czy mycie zębów.
  • Auto testy nie są substytutem dla diagnostyki medycznej i leczenia. Udać się do lekarza z lekarzem, jeśli uważasz, że masz drożdże.