adcov.com

chemioterapia folfox i avastin

Leczenie raka jelita grubego z Avastin i FOLFOX

Leczenie raka jelita grubego z Avastin i FOLFOX


Rak jelita grubego występuje, gdy komórki w obrębie jelit mutują i zaczynają rosnąć w sposób niekontrolowany, tworząc guzy. Lekarze opierają się na szeregu metod leczenia raka jelita grubego, w tym terapii skojarzonej z zastosowaniem leków Avastin i FOLFOX.

Identyfikacja

FOLFOX jest chemioterapia dożylna receptę lek, który zawiera kwas foliowy, fluorouracyl i oksaliplatyny. Avastin jest marką o receptę na lek bewacyzumabu, który jest również podawany dożylnie.

Funkcja

Funkcje FOLFOX poprzez zapobieganie komórek nowotworowych z wykonywania kopii ich materiału genetycznego, co uniemożliwia im dalej rosnąć i ostatecznie prowadzi do ich śmierci. Avastin odcina dopływ substancji odżywczych, że komórki nowotworowe wymagające do przetrwania, co również przyczynia się do ich śmierci.

Wskazania

Lekarze zazwyczaj użyć Avastin i FOLFOX leczenie skojarzone dla etapów 3 i 4 raka jelita grubego, zgodnie z American Cancer Society. W niektórych przypadkach leczenie lekami, są używane po operacji usunięcia nowotworu jelita grubego.

Rama czasowa

Większość lekarze przepisują jeden wlew dożylny FOLFOX co dwa tygodnie przez okres do 12 tygodni leczenia, wyjaśnia, Cancer Research UK. Jak często otrzymujesz Avastin zależy od typu twojego raka jelita grubego.

Skutki uboczne

Najczęstsze skutki uboczne FOLFOX w leczeniu raka jelita grubego obejmują zwiększone ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnych lub wirusowych, zmęczenie, duszności, łatwe powstawanie siniaków i zmęczenie, ostrzega, Cancer Research UK. Efekty uboczne, często związane z Avastin to odbijanie, krwawienia z nosa, utrata równowagi, biegunka, suchość w ustach, utrata włosów, zgaga, niestrawność i utrata masy ciała, ostrzega Mayo Clinic.

Rozważania

Nawet z zabiegów, takich jak Avastin i FOLFOX, tylko 7 procent pacjentów z rakiem odbytnicy Etap 4 i 8 procent pacjentów z rakiem jelita grubego Etap 4 przetrwać przez pięć lat po zakończeniu leczenia, zgodnie z American Cancer Society. Etap 3 prognoza dla raka jest lepiej z 56 procentami pięcioletniej przeżywalności raka odbytnicy, a 44 do 83 procent przeżywalności z powodu raka jelita grubego.

Co to jest FOLFOX Chemia?

FOLFOX jest kombinacja trzech chemicznych - kwas foliowy, fluorouracylu i oksaliplatynę - są podawane dożylnie. Lekarze przepisują FOLFOX w chemioterapii raka jelita grubego.

Funkcja

Fluorouracyl i oksaliplatyna działają przez zapobieganie replikacji komórek nowotworowych lub rozprowadzania, które powoduje, że komórki w końcu śmierć. Kwas foliowy to rodzaj witaminy, które pomaga zwiększyć skuteczność obu leków w walce z rakiem, ale nie aktywnie zniszczyć komórki rakowe na własną rękę.

Rama czasowa

FOLFOX chemioterapia jest zwykle podawany w ciągu dwóch dni, z przerwą 12 dni między każdym zabiegu, zgodnie z Cancer Research UK. Ilość zabiegów wymagane różnić w zależności od stopnia i rodzaju swojej raka jelita i ogólnego stanu zdrowia, ale maksymalna ilość zabiegów FOLFOX podane jest 12.

Rodzaje

FOLFOX chemioterapia podawana jest zarówno przez rurkę włożoną w ramię lub za pośrednictwem centralnej linii, która jest włożona do klatki piersiowej. Środkowi lub klatki piersiowej FOLFOX chemioterapia jest czasami podawany w warunkach ambulatoryjnych, a typ podane przez ramię wymaga, aby być dopuszczone jako szpitalnych do szpitala w większości przypadków.

Zagrożenia

Działania niepożądane związane z FOLFOX chemioterapii bóle głowy, bóle mięśni, kaszel, bolesne oddawanie moczu, duszność, krwawienie z nosa, łatwe powstawanie siniaków, zmęczenie, drętwienie lub mrowienie w kończynach, nudności, wymioty i biegunka. Możesz być bardziej podatne na infekcje bakteryjne lub wirusowe w trakcie leczenia FOLFOX, i nie jest też ryzyko niepłodności, uszkodzenia nerwów do gardła i poważnych reakcji alergicznych, ostrzega, Cancer Research UK.

Rozwiązanie

Leki są dostępne w celu nawodnienia i zapobiega wymioty i biegunkę związaną z FOLFOX chemioterapii. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli wystąpią takie działania niepożądane, sugeruje, Cancer Research UK.

FOLFOX Side Effects

FOLFOX to leki chemoterapeutyczne stosowane do leczenia raków jelita. Pomimo skuteczności, lub FOLFOX ma potencjał do powodowania skutków ubocznych u niektórych pacjentów.

Częste działania niepożądane

Biegunka i nudności są częste działania niepożądane FOLFOX, występujące w 60 do 70 procent użytkowników. Usta ból dotyka 40 procent użytkowników.

Inne działania niepożądane

Inne skutki uboczne FOLFOX to zmęczenie, drętwienie w kończynach; ból w duchu, w którym otrzymują FOLFOX; bolesność, zaczerwienienie i złuszczanie na dłoniach i podeszwach stóp; i mrowienie, drętwienie i suchość wpływu na skórę.

Rama czasowa

Niektóre skutki uboczne FOLFOX nastąpić w ciągu godzin od pierwszego zabiegu, podczas gdy inne wziąć jeden tydzień do 10 dni, aby rozpocząć. Niektóre działania niepożądane, takie jak zmęczenie, może utrzymywać się przez okres do sześciu miesięcy po zakończeniu chemioterapii.

Zagrożenia

Wielu pacjentów doświadczenie spadki liczby krwinek białych, podczas gdy leczony FOLFOX. To zwiększa ryzyko zachorowania na bakteryjne, wirusowe, grzybicze i zakażenia pierwotniakami.

Rozważania

Ponieważ FOLFOX ma potencjał, aby spowodować uszkodzenie płodu lub poronienia, chemioterapia lek nie jest powszechnie stosowany w leczeniu kobiet w ciąży.

O Avastin i choroby Alzheimera

O Avastin i choroby Alzheimera


Avastin jest marką dla bewacyzumabu, lek stosowany w leczeniu raka jelita grubego, raka płuc i zaawansowanych guzów mózgu. Lek ten jest bardzo ciężkich działań niepożądanych, w tym z utratą zdolności organizmu do zwalczania zakażenia. Ponieważ pacjenci z chorobą Alzheimera tendencję do gojenia się w wypadkach, efekt ten strona musi być brane pod uwagę.

Rozważania

Ludzie z glejak wielopostaciowy (GBM), śmiertelną guza mózgu, często działają tak, jakby mieć Alzheimera. Ludzie zwykle umiera z roku diagnozy GBM. Obiecująco badania Avastin pomaga przedłużyć życie osób z GBM (patrz źródła). Objawy zarówno GBM i Alzheimera obejmują trudności w komunikacji, trudności w kontroli ciała, utratę pamięci i zmiany osobowości.

Efekty

Avastin jest stosowany w kombinacji z chemioterapią do leczenia raka i GBM. Może powodować neutropenię, która jest, gdy osoba nie może zrobić wystarczająco dużo białych krwinek. Bez białych krwinek, organizm może nie być w stanie oprzeć się infekcji wchodzą w kontakt z. Może to również powodować rany goją się znacznie wolniej i mogą powodować krwawienie z guza. Avastin jest również znana przyczyna perforacji przewodu pokarmowego, które mogą być śmiertelne.

Funkcja

Avastin działa poprzez odcięcie dopływu krwi do guza poprzez znaczne spowolnienie lub zatrzymanie większości naczyń krwionośnych, które odżywiają guza i sprawiają, że rosną. Gdy nowotwór nie jest podawany do krwi potrzebuje, to chemioterapia może być bardziej skuteczne w zabijaniu guza.

Znaczenie

Opiekunowie pacjentów z chorobą Alzheimera może być bardziej świadomi tego, jak poważne rany mogą być, gdy na Avastin. Dbanie o wszelkich urazach musi być zrobione natychmiast. Z powodu innych poważnych skutków ubocznych, u pacjenta jakiegokolwiek Alzheimera z płuc, jelita grubego lub raka odbytnicy w Avastin musi być ściśle nadzorowany.

Potencjał

Niektóre osoby z GBM może być błędnie jako o chorobie Alzheimera. Nie wiadomo, jak wiele osób błędnie z chorobą Alzheimera. W samej Ameryce, 10.000 ludzi są znane z GBM umiera w ciągu roku. Około 78.000 osób z rozpoznaniem GBM na świecie.

Chociaż Avastin ma potencjalnie śmiertelne skutki uboczne, szczególnie dla pacjentów z chorobą Alzheimera wypadków podatne, może lepiej spróbować lek zamiast pozwolić pacjent Alzheimera cierpi na raka płuc lub raka jelita grubego. Według Światowej Organizacji Zdrowia, ponad 1,3 mln ludzi na świecie diagnozuje się raka płuc każdego roku - czy mają także choroby Alzheimera, czy też nie.

Teorie / Spekulacje

Najnowszy wykorzystanie Avastin jest w leczeniu ciężkiej raka piersi, który został niedawno zatwierdzony przez Food and Drug Administration. Pacjenci z ciężką Alzheimera raka piersi może być przepisywany Avastin z chemioterapią.

Chemioterapia Leczenie wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Chemioterapia Leczenie wrzodziejące zapalenie jelita grubego


Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest bolesne choroby układu pokarmowego, że mogą powodować objawy jak biegunki i zaparcia. Niektórzy pacjenci znaleźli ulgę dzięki chemioterapii.

Metotreksat

Zdrowie i uroda strona LifeExtension.org informuje, że metotreksat, powszechnie stosowany jako chemioterapii chorych na nowotwory, jest skuteczne w leczeniu pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego zapalenia jelita grubego wrzodziejące.

Merkaptopuryna

Chociaż merkaptopuryna jest często stosowany jako lek chemioterapii, może przeszkadzać w niektórych leków stosowanych w leczeniu wrzodziejącego zapalenia okrężnicy.

Po chemioterapii jest przepisywany

Chemoterapia jest stosowana u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, którzy nie odpowiedzieli na leczenie kortykosteroidami.

Dodatkowe korzyści

Według TheDoctorWillSeeYouNow.com, stosując chemioterapię w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego mogą korzystać pacjentów poprzez zapobieganie uzależnienia od standardowych zabiegów, które wykorzystują sterydowych kortykosteroidów na zasadzie długoterminowej.

Chemoprewencja

Według News-Medical.net, w 2005 badań z Uniwersytetu w Michigan Health System wykazały, że chemioterapia, lub "chemoprewencja", jest skuteczne w zapobieganiu wrzodziejące zapalenie jelita grubego związane z raka jelita grubego.

Co Chemioterapia Czy dla pacjentów z twardziny?

Twardzina jest chorobą autoimmunologiczną sklasyfikowana jako zaburzenie reumatologicznym ponieważ wpływa tkanki łącznej organizmu. Nazwa pochodzi od greckiego słowa, czyli Skleros ciężko i derma, co oznacza skórę. Stan charakteryzuje skórką z powodu nagromadzenia tkanki bliznowatej podobne. Naukowcy nie odkryli, co powoduje, twardziny, ale niektóre są za pomocą chemioterapii ją leczyć.

Objawy

Najbardziej zgodne objawem twardziny jest zagęszczanie lub stwardnienie skóry. Pacjenci mogą również wystąpić obrzęk rąk i stóp, zwapnienie plamy na skórze, sztywne stawy, owrzodzenia palców u rąk i nóg, i ból w stawach. Niektórzy pacjenci również wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego, w tym zgaga, trudności w połykaniu, zaparcia i utrata masy ciała. Mogą one również mieć duszności, uporczywy kaszel, zmęczenie i wypadanie włosów.

Formularze

Istnieją dwa typy twardziny, miejscowe i ogólnoustrojowe. Zlokalizowane wpływa tylko na skórę i zwykle tylko kilka małych miejsc. Twardzina układowa wpływa nie tylko na skórę, ale również wewnętrzne systemy, w tym układu pokarmowego, funkcji układu oddechowego i nerek. Twardzina układowa może stanowić zagrożenie życia, uszkodzenia narządów.

Podobieństwa: Twardzina i rak

Twardzina jest chorobą autoimmunologiczną, w której korpus atakuje sam. Wykazuje, że jest to pro-zapalnych i odpowiedzi przeciwciał anty-DNA. Podobnie, wzrost komórek nowotworowych poprzez wykorzystanie sytuacji prozapalną, a akumulacja tych komórek powoduje wytwarzanie przeciwciał przeciwko DNA. Mimo, że istnieje bezpośredni związek między chorobami autoimmunologicznymi i raka nie został utworzony, podobieństwa zachęcają do dalszych badań.

Wpływ chemioterapii

Chemioterapii jest często leczenie z wyboru dla chorych na raka. Leki stosowane w chemioterapii są podawane w dużych dawkach w celu zabicia nieprawidłowych lub nowotworowych, komórek. Chemioterapia okazała się skuteczna, zmniejszanie lub eliminowanie nowotwory komórek nowotworowych. Jednakże, chemioterapia nie może wybrać komórki zabija. Dlatego wielu zdrowych komórek układu odpornościowego są zabite, co może powodować poważne efekty uboczne u pacjentów. Selektywność ta nie może jednak być korzystne dla pacjentów, którzy posiadają również chorób autoimmunologicznych.
Lekarze są udokumentowane przypadki, w tym przypadku kobiety leczonych chemioterapią dla niej chłoniaka Hodgkina, gdzie twardziny poszedł do remisji po leczeniu. Przypadki te skłoniły dalszych badań na temat wpływu chemioterapii na twardziny.

Badanie kliniczne

Więcej niż 300.000 ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi z powodu twardziny. W 2006 roku, z University of Texas Medical School w Houston zaczął prowadzić badania kliniczne w celu określenia długoterminowych skutków chemioterapii w leczeniu twardzinę. Wstępne wyniki są obiecujące, a badanie jest w toku.

Co Chemioterapia ochoty?

Chemoterapia jest silnym lekiem do leczenia pacjentów z nowotworami. To ma na atak raka (grupy komórek, który jest szybki i niekontrolowany dzielących), ale w procesie, lecz również kończy się śmiercią inne komórki, które dzielą się szybko, nawet jeśli są normalne i zdrowe. Oznacza to, że twoje ciało jest narażone na pewne niepożądane efekty uboczne.

Leczenie

Według Cancer.org, siadając do otrzymania chemioterapii czuje się podobnie jak otrzymywanie wszelkiego rodzaju lekarstw doustnie lub przez IV. Jeśli chemioterapia jest wykonywana dożylnie, może czuć początkową ukłucie igły, tak jak chcesz, jeśli masz zamiar się trochę krwi wyciągnąć, ale nie powinny wystąpić żadne inne doznania. Jeśli nie czujesz się dziwne uczucie w trakcie tego zabiegu, należy pozwolić nadzór lekarz lub pielęgniarka wiedzieć. Chemioterapia może trwać godzinę lub może trwać kilka godzin, więc można się nudzić, jeśli zapomni przynieść żadnego źródła rozrywki, aby utrzymać umysł zajęty.

Zmęczenie ciała

Po zabiegach, zmęczenie może prowadzić czuć się zmęczony, słaby, zapominalski i "mgła" w głowie. Nawet jeśli dużo spać nie może być w stanie uciec uczucie podpity. Chemioterapia jest wpływ na szpik kostny może prowadzić do siniaków lub krwawienia łatwiej niż normalnie. Jesteś również bardziej narażone na rozwój infekcji i mieć problemy walki to. Dlatego prawdopodobnie powinni umyć ręce i często uniknąć surowej żywności i unikać kontaktu z chorymi.

Utrata włosów

Możesz stracić wszystkie włosy na ciele w ciągu pierwszych dwóch lub trzech tygodni leczenia. Jako głowy włosy, włosy, a nawet ramię rzęsy i brwi wypadają, to aspekt chemioterapii może być trudne dla niektórych pacjentów do czynienia. Jednakże, utrata włosów jest tymczasowa i nie zagrażające życiu. Gdy włosy w końcu odrosną, może powrócić w innym kolorze i fakturze niż wcześniej.

Problemy żołądkowe

Przewód pokarmowy ma również wpływ chemioterapii, co oznacza, że ​​może czuć mdłości, utrata apetytu lub mają biegunkę. Jedna osoba może mieć wpływ bardziej ostro od drugiego i jeden chemioterapii lek może być znana przyczyna nudności więcej niż drugiego. Anty-nudności leki mogą być podjęte w celu zwalczania problemów żołądkowych, zanim przejmie. Jeśli utrata apetytu staje się ciężka, może wystąpić niedożywienie i stracić mięśni. Na szczęście, utrata apetytu jest zwykle tymczasowe. Dodatkowe mogą być konieczne w celu zapewnienia, że ​​otrzymasz odpowiednie odżywianie. Wytrzymałość organizmu wpływa na to, jak dobrze walczyć choroby i odpowiedzi na leczenie.

Zmiany w Rozrodczości i życia seksualnego

W zależności od rodzaju leków podawany, czasu trwania leczenia, wiek pacjenta, chemioterapia może wpływać popęd płciowy i zdolności do reprodukcji. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą doświadczać utratę libido (pragnienie seksu) w trakcie leczenia. Człowiek może doświadczać zaburzeń erekcji i jego sperma może mieć negatywny wpływ. Kobieta może wystąpić suchość pochwy, zakażenia pochwy, uszkodzenie jajników i wczesna menopauza. Ponadto, jeśli ciąża wystąpi gdy matka albo ojciec jest w trakcie chemioterapii, dziecko może mieć wady wrodzone.

Zespół & Chemioterapia Evans

Zespół & Chemioterapia Evans


Zespół Evansa, zaburzenia autoimmunologiczne, jest istnienie zaburzenia krwi i małopłytkowość autoimmunologiczna anemia hemolityczna (AIHA) u tego samego pacjenta. Te zaburzenia mogą występować dwa razem w tym samym czasie lub kolejno, mogą one występować w jednym lub w innych okresach wprowadzanych remisji i nasilenia. Trzeci zaburzenia krwi, neutropenia, mogą również wpływać na niektórych pacjentów z zespołem Evansa. Podłożem zespół jest znany. Nawet jego diagnoza jest znana jako jeden z wykluczeniem, co oznacza inne przyczyny należy najpierw wykluczyć. Chemioterapia jest jedną z opcji leczenia.

Zaburzenia krwi

Czerwone krwinki przenoszą tlen do naszych komórek i koszyk z dala produkty przemiany dwutlenku węgla. Niedokrwistość jest terminem używanym do opisania niskiej liczby czerwonych krwinek, co może mieć różne przyczyny. AIHA jest niedokrwistość, która wynika z autoimmunologiczną ataku. Białe krwinki opisuje grupę różnych typów komórek układu odpornościowego, które zwalczają zakażenia. Jednym z takich komórek nazywa się neutrofili; mała liczba krwinek białych obojętnochłonnych we krwi wiadomo od neutropenii. Zgodnie z Mayo Clinic, płytki krwi powoduje krzepnięcie krwi; niska liczba płytek krwi jest nazywany małopłytkowość.

Objawy

Objawy zespołu Evansa zależy od rodzaju zaburzeń krwi występują w organizmie pacjenta w określonym czasie. Objawy to zmęczenie, AIHA blady kolor skóry i duszność; w skrajnych przypadkach może spowodować żółtaczka lub zażółcenie skóry. Małopłytkowość może powodować nadmierne krwawienia i siniaki; i neutropenia może pacjenta bardziej podatne na zakażenia bakteryjne. Osoby z zespołem Evans może wystąpić jeden lub kombinacja tych objawów w danym czasie.

Kurs choroby

Zespół Evans może mieć wpływ na ludzi w każdym wieku, rasy, lokalizacji i płci. U niektórych pacjentów mogą wystąpić choroby przewlekłe, postępujące w okresie ich życia, podczas gdy inni będą mieć długie okresy remisji. Odpowiedzi pacjenta na leczenie jest zmienna, choć według eMedicine, pacjenci nie leczeni ogólnie doświadczają więcej komplikacji. Od czasu do czasu zespół Evans może być śmiertelne, najczęściej wynikające z mózgu krwotoku wewnętrznego lub innego powodu małopłytkowości.

Zabiegi

Zabiegi lecznicze z zespołem Evans może zawierać transfuzji krwi / płytek krwi, jak również chemioterapię. Określenie odnosi się do chemioterapii w leczeniu choroby z chemikaliami, chociaż w nowoczesnej hodowli często rozumieć terapię przeciwrakową leku. W celu leczenia zespołu Evansa, zabiegi steroidowe są uważane za leczenie pierwszego rzutu w celu ułatwienia wstrzymywania ostrych ataków oraz do zmniejszenia stanu zapalnego. eMedicine cytuje dożylnej immunoglobuliny (MG) jako środek stosowany w leczeniu tej choroby. IVIG jest rafinowany produkt krwi i działa jako środek immunomodulacyjny, co oznacza, że ​​jest tłumi odpowiedź układu odpornościowego.

Skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku wszystkich leków terapii korzyści wskaźników ryzyka musi być brane pod uwagę. Długotrwałe stosowanie prednizonu steryd może mieć negatywne skutki, takie jak wahania nastroju, problemy z oczami, ciała tkanki tłuszczowej, zwiększenie podatności na zakażenia oraz osteoporozy. Profil IVIG efekt uboczny terapii obejmuje choroby skóry, problemy z nerkami, krzepliwości krwi, choroby serca i aseptyczne zapalenie opon mózgowych, jak stwierdził eMedicine. Trwa regulacja leków przez lekarza powinny być częścią leczenia zespołu Evans, która jest chorobą na całe życie.

Avastin w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Leczeniu wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej z Avastin stanowi nadzieję dla więcej niż 10 milionów Amerykanów cierpiących na nieuleczalną chorobę oczu, według amerykańskiego Macular Degeneration Foundation (patrz odniesienia 3). Znany ze zdolności walki z rakiem, Avastin hamuje wzrost nowych naczyń krwionośnych w tylnej części oka. W marcu 2005 roku, Philip J. Rosenfeld, MD, Ph.D., profesor okulistyki na Uniwersytecie w Miami Bascom Palmer Eye Institute, powiedział, że potrzebne są dalsze badania, aby sprawdzić, czy ryzyko przewyższa korzyści wynikające z zastosowania preparatu Avastin w leczeniu zwyrodnienie plamki żółtej mokrej (patrz odniesienia 2).

Jak Avastin Przysmaki zwyrodnienia plamki żółtej

Zahamowanie wzrostu naczyń w siatkówce jest głównym celem Avastin według amerykańskiego Macular Degeneration Foundation (patrz odnośnik 2). Nieszczelne naczynia krwionośne w siatkówce przyczyny utraty wzroku, lub rozmyte plamy, dla chorych na zwyrodnienie plamki mokrych. Podawanie preparatu Avastin przez kroplówkę działa, aby zmniejszyć wzrost tych komórek. Biorąc pod uwagę, jako leku off-label, Avastin nie zostały zatwierdzone przez FDA do leczenia zwyrodnienia plamki żółtej. Stosowane przede wszystkim do leczenia raka, Avastin nie został przetestowany pod kątem zastosowań ocznych (patrz odnośnik 2).

Kiedy używać Avastin do zwyrodnienia plamki żółtej

Wykorzystane w ciągu pierwszych sześciu miesięcy do 12 miesięcy od wystąpienia u pacjentów z zwyrodnienia plamki może zobaczyć spowolnienie procesu choroby oczu. Avastin jest lekarstwem, należy leczenie, tak aby spowolnić wzrost komórek krwi. Avastin jest formuła marka bewacyzumabu produkowany przez Cerner Multum, Inc (patrz odnośnik 1).

Poprawa widzenia w ciągu tygodnia jest top punkt sprzedaży dla pacjentów badających Avastin w leczeniu ocznej. Dr Rosenfeld zauważyć również przywrócenie komórek ocznych po zabiegach Avastin (patrz odnośnik 2), dzięki czemu obróbka pożądane.

Ostrzeżenia dotyczące Avastin

Począwszy Avastin w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej, należy dokładnie rozważyć. Odczekać co najmniej cztery tygodnie, lub do cięcia jest całkowicie wyleczona, z każdego rodzaju operacji przed rozpoczęciem tej procedury (patrz odnośnik 1). Znana przyczyna zwiększonego krwawienia i zakażenia, Avastin może opóźnić pooperacyjne gojenie.

Oznaczone jako kategorii ciąża C przez FDA, Avastin nie została ustalona bezpieczna dla ciężarnych lub karmiących matek (patrz odnośnik 1). Nie wiadomo, czy lek może być przekazany do noworodków przez mleko matki.

W rzadkich przypadkach, Avastin został znany powodować zaburzenia neurologiczne, które wpływają na mózg (patrz odnośnik 1). Częste działania niepożądane to uczucie pustki w głowie, omdlenia lub zawroty głowy. Skutki fizyczne mogą zauważono podczas zabiegów z Avastin lub lat później, według Drugs.com. (Patrz odnośnik 1). Używany głównie z pacjentów chorych na raka, Avastin został udokumentowany powodować zwiększone ryzyko zawału serca i udaru mózgu (patrz odnośnik 2).

Jak komórki Chemioterapia Leki Zabij raka?

Zabiegi i kombinacje

Ponad 50 istnieją leki chemioterapeutyczne do leczenia raka, z których każdy może mieć uciążliwe skutki uboczne. Te działania niepożądane, jednak może być tymczasowy i zazwyczaj ustępują po zakończeniu leczenia. Różne leki można łączyć, i inne terapie, które mogą być dodawane do programu obróbki, takie jak radioterapia i chirurgii. Jednostki mogą ulegać poddawane obróbce na podstawie ciężkości i rodzaju raka, jak również miejsca w organizmie zostało osiągnięte raka.

Wpływ narkotyków

Do leków stosowanych w chemoterapii wpływu na komórki nowotworowe poprzez atakowanie je i uniemożliwiając ich rozprzestrzenianiem się w organizmie. Według American Cancer Society, środki alkilujące (klasa leków) bezpośrednio do uszkodzenia DNA do komórek rakowych zapobiega rozmnażaniu. Inne leki, takie jak antracykliny, antybiotyki przeciwnowotworowe. Leki te interferują z enzymami uczestniczącymi w replikacji DNA. Wiele innych leków i może być udzielona, ​​i istnieje kilka sposobów, leki mogą być podawane. Najczęściej jednak są one wykonane przez wstrzykiwanie. Gdy leki są wstrzykiwane do żyły, są prowadzone we krwi i w całym organizmie, znalezienie źródła nowotworów o ile takie istnieją. Kremy chemioterapia może być podana dla osób z chorobami skóry, a tabletki lub kapsułki są dla tych, na ustnej planu leczenia. Gdy leki podaje się w określonych obszarach, takich jak w jamie macicy i pęcherza moczowego, leki nie szkodzą zdrowe komórki, które występują w innych częściach ciała, jak leki pozostać na które je podawać.

Kursy i okresów odpoczynku

Ze względu na agresywność leki chemioterapeutyczne, korpus musi spoczywać między grupami w celu odzyskania komórek zdrowych. Przy każdej obróbce, bardziej nowotworu jest zniszczony. Po zabiegu, okres odpoczynku będzie. Inne leczenie mogą być wznawiane w celu zakończenia cyklu. Ilość zabiegów zależy od reakcji danego organizmu na leki.

Co robi Chemioterapia Czy do ciała?

Co robi Chemioterapia Czy do ciała?

Czym jest chemioterapia?

Lista chemioterapii leków, które są stosowane przez onkologów (lekarze raka) dzisiaj jest dość długa. Leki stosowane w chemioterapii są klasyfikowane zgodnie z ich działania w leczeniu choroby i jakie efekty mają na ciele. Kategorie leków chemoterapii są: alkaloidy roślinne, steroidy, leki przeciwnowotworowe, antymetabolity, nitrozomoczniki i najczęściej używane chemioterapii znane jako środkami alkilującymi. Co się dzieje wewnątrz ciała, a dokładnie, jak komórki nowotworowe są niszczone, zależy w dużej mierze od typu chemioterapii, który jest używany. Każdy lek działa chemioterapia w jeden z trzech sposobów. Będzie to albo zmienia DNA się raka, zapobiega replikacji komórek raka komórek nowotworowych lub zapobiegać z podziału.

Jak jest Chemioterapia Podawany?

Chemioterapię podaje się na kilka sposobów, i może również zawierać kombinację dwóch lub więcej leków. Caring4cancer.com wymienia najczęstsze formy podawania chemioterapii, jak doustnie, dożylnie i przy pomocy urządzenia dostępu żylnego (VAD). VAD jest często stosowany w przypadkach, gdy chemioterapia będą musiały być dostarczane w sposób ciągły. Każda postać podawania chemioterapii ma swoje wady i zalety, i każdy będzie mieć wpływ na ciało pacjenta inaczej. Jednak, nie ma kwestionuje, chemioterapia wykonuje wyczerpujące straty w organizmie. W rzeczywistości, często okres odpoczynku między dawkami do odzysku.

Skutki uboczne

Efektów ubocznych chemioterapii jest często nieprzyjemne i chociaż zarządzanie poprawa symptomów, ogólne uczucie unwellness może być nadal przytłaczająca. Według chemotherapy.com, chemioterapia może niszczyć zdrowe komórki wraz z szybko rozwijających się komórek rakowych. W niektórych sytuacjach terapeutycznych, niedokrwistość zakażenia krwi i może prowadzić, jak również problemów z krwawieniem. Problemy układu pokarmowego może również spowodować ze względu na silne dawek chemioterapii powodujących biegunkę, wymioty. Wypadanie włosów i owrzodzenie jamy ustnej są również problemem, ponieważ zmiany w libido.

Punkty do zapamiętania

Ospałość i brak apetytu są wśród długiej listy skutków ubocznych chemioterapii. I mimo, że może nie wydawać się alarmujące objawy, jak tych wymienionych powyżej, ważne jest, aby były one skierowane. Ponieważ pacjent może cierpieć z powodu raka, a także czuć osłabienie bardzo zmęczony, pomoc potrzebna jest czasem rodzina. Pomoc z codziennej rutyny i przygotowywania posiłków, które są tolerowane mogą być pomocne.

Chemioterapia Definicja

Chemioterapia Definicja


Chemotherapy, często skracany do chemioterapii jest stosowanie silnych leków chemicznych w celu zniszczenia szybko rosnące komórki, bakterie, grzyby i wirusy. Chemioterapia jest powszechnie stosowany w leczeniu raka, ponieważ komórki rakowe zazwyczaj rosną i rozmnażają się bardzo szybko.

Formularze

Podczas gdy większość leków stosowanych w chemoterapii są podawane dożylnie, mogą być również podawane poprzez pigułek i zastrzyków. Chorych na raka skóry zwykle używać żeli i kremów zawierających chemioterapii narkotyków.

Rodzaje

Chemioterapia niszczy komórki nowotworowe pokutujących po operacji, podczas gdy neoadiuwantowej chemioterapii zmniejsza guzy przed zabiegami chirurgii lub promieniowania. Chemioterapia paliatywna łagodzi ból i inne objawy raka.

Korzyści

Chemioterapii rozłożone w całym ciele. Chemikalia mogą niszczyć komórki rakowe, które rozprzestrzeniają się od guza pierwotnego.

Krótkoterminowe skutki uboczne

Typowe krótkotrwałe skutki uboczne leków stosowanych w chemioterapii są nudności, wymioty, zmęczenie, gorączka, utrata włosów i biegunkę. Te działania niepożądane zwykle ustępują po zakończeniu leczenia.

Długoterminowe skutki uboczne

Chemioterapia powoduje czasami skutki uboczne, które nie są widoczne, dopóki obróbka jest zakończona. Długotrwałe skutki uboczne to uszkodzenie płuc tkanek, uszkodzenia nerwów, bezpłodność i choroby serca i nerek.

Chemioterapia: Najlepsze sposoby, aby pomóc

Życie z rozpoznaniem raka nigdy nie jest łatwe, czy jesteś chory lub opiekun. Gdy wybór leczenia jest chemioterapia, strategie radzenia sobie pozwolić na leczenie pełni zrealizować swój potencjał. Dzięki świadomości edukacji Pacjenci i ich opiekunowie mogą rozwijać korzystne warunki, w których żadna ze stron nie czuje się zagrożony lub wyobcowani. Klucz próbuje zrozumieć chorobę, leczenie i siebie.

Czym jest chemioterapia?

Chemioterapia jest leczenie farmakologiczne stosowane do zabijania złośliwych komórek nowotworowych. Zatrzyma wzrost komórek nowotworowych przed ich dzielą się i mnożą w całym ciele. Zabiegi chemioterapii może zabić nie tylko komórki rakowe, ale może zmniejszyć rozmiar istniejących nowotworów, które powodują silny ból. Ten sposób traktowania może również współdziałać z innymi metodami leczenia raka, takich jak promieniowanie lub terapią biologiczną.

Wpływ chemioterapii

Niektórzy ludzie nie odczuwają żadnych objawów chorobowych po chemioterapii. Większość czasu, pacjentów zgłosiło czuje pewien rodzaj efektów ubocznych. Obejmują one, lecz nie są do nich ograniczone, zmęczenie, ból, biegunka, zaparcie, nudności, wymioty, utrata włosów, owrzodzenia jamy ustnej i niedokrwistości.

Być może największy wpływ chemioterapii jest na psychikę. Silny zespół składający się z emocjonalne wsparcie opiekuna, lekarza, pielęgniarki, duchowym doradcą i, oczywiście, pacjent powinien być na miejscu przed dokonaniem każdy kurs chemioterapii.

Metody Chemioterapii

Chemioterapia może być podawany do iniekcji mięśni biodra, ramię lub udo. Można go również podawać przez dotętniczo lub dożylnie, miejscowo (śmietany) lub pigułki można połknąć.

Przygotowanie

Zrozumieć chemioterapię, charakter swojego raka i medytacji mogą pracować razem, aby pomóc Ci opracować strategię radzenia sobie, jak przejść przez okres leczenia. Inne rzeczy, które pomogą przygotować się zbilansowana dieta chudego białka, owoców, pełnego ziarna, warzywa i lekkie rutyny chodzenia od 15 do 20 minut dziennie. Mogą one pomóc w zapobieganiu dokuczliwy zmęczenia, które często towarzyszy chemioterapii.

Opiekunowie

Opiekunowie muszą być również główne czynniki w konstrukcji nośnej pacjenta. Opiekunowie są podatne na uczucie wyobcowania, przytłoczeni i często brane za pewnik. Jeśli to możliwe, zorganizować opiekę zastępczą więc opiekun może mieć przerwę. Opieka ta obejmuje zarówno zapraszając kogoś z agencji zewnętrznej lub innego członka rodziny, aby przejąć obowiązki opieki krótko.

Przegląd FOLFOX uzupełniającej chemioterapii

Chemioterapię (podawanie leków) jest często stosowany do niszczenia komórek nowotworowych. Po chemioterapii innej obróbce w następujący sposób, na przykład operacji, jest ona znana jako adiuwant chemioterapii. FOLFOX jest powszechnie stosowany jako adiuwant w leczeniu raka jelita grubego.

Składniki

FOLFOX jest kombinacja trzech leków: leukoworyny wapnia lub kwas folinowy (fol) fluorouracyl i oksaliplatyna (lis). Według Drugs.com, zarówno fluorouracylu i oksaliplatyny pracy przez spowolnienie wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek rakowych. Kwas foliowy obsługuje dwa inne leki, pracy w celu zaradzenia niedobór kwasu foliowego. Drugs.com podkreśla, że ​​te leki w leczeniu objawów raka, tylko nie sobie raka.

Cykl leczenia

Według strony internetowej eChemo Therapy, w pierwszym dniu leczenia, kwas foliowy i oksaliplatyna są podawane przez dożylne kroplówki nad ciągu dwóch godzin. Fluorouracyl ten następnie podaje się IV wlewu przez 22 godzin. Na drugi dzień, dwie godziny kroplówki kwas foliowy jest podawana, a następnie przez dwie godziny fluorouracyl kroplówki. Od trzech do 14 dni, pacjent nie otrzymuje żadnego leczenia. Następnie cykl zaczyna się od nowa i można powtarzać aż przez 12 cykli w zależności od stadium zaawansowania raka i stanu zdrowia pacjenta.

Skutki uboczne

EChemo Terapii informuje, że najczęstszym działaniem niepożądanym FOLFOX jest zmęczenie. Inne działania niepożądane to nudności i zwiększone ryzyko infekcji.

Kiedy to było Chemioterapia własna?

Chemioterapia jest stosowanie leków lub środków chemicznych do leczenia komórek nowotworowych w organizmie człowieka. Pomysł chemioterapii zaczął z wykorzystaniem chemicznego wojennych w II wojnie światowej. Chemioterapia rozpoczęła się badania jednej substancji chemicznej, a dziś ilość leków stosowanych w chemioterapii nadal rośnie.

Musztarda gazu

Azot musztarda był środek chemiczny stosowany w czasie II wojny światowej. Azot musztarda, która została odkryta na początku 20 wieku, została wykorzystana do ataku na żołnierzy wroga. Wyniki ataków gazowych gorczycy były poważne oparzenia chemiczne.

Komórki krwi

Amerykański Departament Obrony odkryli, że osoby, które były narażone na działanie gazu musztardowego miał niski poziom krwinek białych. To odkrycie doprowadziło do przekonania, że ​​gaz musztardowy, podane przez krew, a nie w powietrzu, może pomóc leczyć raka.

Lekarze

Amerykański Departament Obrony przypisane Alfred Gilman i Louis S. Goodman przetestować korzyści z gazem musztardowym na raka. W połowie 1940 roku, duet eksperymentował na pacjentach z zaawansowanymi chłoniaków. Gilman i Goodman, które oceniły tę leczenie dać pacjentom tymczasową poprawę.

Antyfolany

Antyfoliany się drugi etap stosowania leków do leczenia raka. W latach 1940, Sidney Faber i Harriett Kilte studiował stosowanie kwasu foliowego, aby pomóc w leczeniu białaczki. Wyniki ich pracy były aminoprotein i amethopterin. Te środki przeciwpienne pomogło powolnego wzrostu komórek raka u dzieci.

Zabiegi nowotworowe

Leczenie metotreksat odkryto Roy Hertz i Min Chui Li w 1956. Leczenie to uważa się pierwszy guza leczone chemioterapią. Leczenie leczy nowotworu komórek zarodkowych.

First Choice

Według American Cancer Society, chemioterapia jest często pierwszym wyborem do walki z rakiem. Obecnie istnieje ponad 100 różnych leków stosowanych w chemioterapii.

Dlaczego Chemioterapia powodować działania niepożądane?

Wiele osób, gdy zdiagnozowano raka, mają do czynienia z chemioterapią i skutków ubocznych, które go wraz z takich zabiegów. Efekty uboczne mogą obejmować nudności, wymioty, wypadanie włosów, przyrost masy ciała i / lub strat żeby wymienić tylko kilka. Więc pytanie brzmi, dlaczego skutki uboczne chemioterapii przyczyny, takie jak te? Aby zrozumieć skutki uboczne, musimy najpierw przyjrzeć się, jak rak wpływa na ciało, a następnie w jaki sposób jest wykorzystywany chemioterapia i co robi dla organizmu.

Rak i Chemioterapii

Chemioterapia jest zalecane w wielu przypadkach raka zatrzymać szybkie rozprzestrzenianie się złośliwych komórek nowotworowych, które mogą rozprzestrzeniać się do innych arów ciała dość szybko. Nieleczony rak szybko rozprzestrzenia się do otaczających ważnych organów i jest to konieczne, gdy chemioterapia zwalniać i czasami powstrzymać rozprzestrzenianie się do tych narządów. Chemioterapia specjalnie gwałtownie atakuje te namnażania komórek, ale także zabija inne dobre komórki, co jest, co powoduje działania niepożądane.

Chemioterapia Efekty Krótkoterminowe

Chemioterapia walczy z rakiem, niszcząc wszelkie komórki, które odtwarzają w szybki sposób. Niestety, w którym znajdują się białe i czerwone krwinki i wszelkich innych dobrych komórek musimy żyć. Chemioterapia nie jest selektywny w tym, co zabija, ponieważ nie zna różnicę między dobrymi komórek i złe. Ze względu na to, że dobre komórki, które normalnie pracują, aby utrzymać funkcjonowanie organizmu są osłabione, a to może prowadzić do negatywnych skutków ubocznych chemioterapii pacjenci cierpią. Niektóre rzeczy, które mogą mieć wpływ w krótkim okresie przez chemię są okładziny śluzowe jamy ustnej, komórki, które tworzą włosy i całą wykładzinę i kwasy przewodu pokarmowego.

Efekty stałe

Zwykle nie ma trwałe uszkodzenie komórek z chemioterapią. Po zabiegi są przez organizm wraca do stanu normalnego. Czasami jest trwałe uszkodzenie narządów i nerki rozrodczych. Jednak te przypadki są rzadkie.

Zmniejszenie działania niepożądane

Ważne jest, aby zabrać swoje dawki chemioterapii zgodnie z planem i na czas, żeby zmniejszyć szanse na trwałe uszkodzenie tkanek. Możesz również zmniejszyć efekty uboczne pozostając nawilżona, używając procedury relaksacyjne, uczestnicząc w regularnych ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Porozmawiaj z lekarzem o swoich zabiegów chemio i zapytać, co można zrobić, aby zmniejszyć skutki uboczne.

Chemioterapia i promieniowania mogą być wykonane w tym samym czasie?

Chemioterapia i promieniowania mogą być wykonane w tym samym czasie?


Chemioterapia i radioterapia są dwa sposoby leczenia różnych postaci raka. Pomimo, że zazwyczaj stosowana osobno, sposoby leczenia często łączą się dwa, jak również inne formy terapii nowotworów.

Fakty

Według American Cancer Society, chemioterapia to nazwa leku przeznaczonego do leczenia lub zabić komórki rakowe uszkodzenia. Radioterapia osiąga ten sam cel poprzez stosowanie dawek wewnętrzne lub zewnętrzne promieniowanie jonizujące.

Typowe Zastosowania

Używany jako ukierunkowanego leczenia, efekty terapii promieniowaniem jednym obszarze ciała. Z drugiej strony, chemioterapia krąży w całym organizmie systemicznego leczenia raka.

Chemioterapia przed rozpoczęciem radioterapii

Chemoterapeutyczne stosowane do leczenia przed promieniowaniem skrinks rozmiar guzów. Gdy stosuje się w ten sposób, jest nazywany terapia neo-adiuwantem.

Chemioterapia po radioterapii

Przy stosowaniu po leczeniu chemioterapią promieniowanie niszczy wszelkich pozostałych komórek rakowych. Gdy stosuje się w ten sposób, jest nazywany w terapii wspomagającej.

Dodatkowe zabiegi

Lekarze często łączą dodatkowych zabiegów z chemioterapią lub radioterapią. Należą do nich operacji i leczenia biologicznego, który wykorzystuje związki, które zwiększają lub przywrócić bodyâ € ™ s odpowiedź immunologiczną.

Chemioterapia vs. Promieniowania dla leczenia raka piersi

Leczenie raka piersi jest decyzja podjęta przez pacjenta i lekarza (onkologa lub chirurga, który specjalizuje się w leczeniu raka), i może obejmować kilka procedur zabiegowych. Najczęstsze procedury w leczeniu raka piersi są promieniowanie i chemioterapia. Zrozumienie różnicy między nimi pomogą pacjentom podejmować świadome decyzje dotyczące ich opieki medycznej.

Leczenie raka piersi wspólne

Radioterapia w nieinwazyjny, radioterapia (Typ-ray-x) terapii, że cele określone komórki rakowe w określonych obszarach lub w miejscach ciała. Chemioterapia leczenie układowe, co oznacza, że ​​lek jest wprowadzany do korpusu w celu zabicia komórek rakowych.

Skutki uboczne

Ze względu na postęp w farmakoterapii, osób poddawanych chemioterapii lub radioterapii doświadcza skutków mniej niepożądanych niż wcześniej. Niemniej jednak, chemioterapia jest bardziej poważnych efektów ubocznych niż promieniowanie, ponieważ wszystkie komórki w organizmie może być ograniczona przez lek podczas użytkowania; Cele terapii promieniowaniem tylko określone obszary ciała dotknięte wzrostu komórek nowotworowych.
Najczęstsze skutki uboczne chemioterapii są nudności i wypadanie włosów, a najczęstsze skutki uboczne radioterapii są plamy skórne, nudności, zmęczenie i utrata apetytu.

Promieniowanie

Radioterapia wykorzystuje energię do zabijania komórek nowotworowych i jest przeznaczony do niszczenia i zmiany zdolności komórka rakowa do podziału i wzrostu. Istnieje kilka różnych typów i form terapii promieniowaniem, w tym wewnętrznej i zewnętrznej radioterapii i radioterapię systemową. Rodzaj stosowanego leczenia będzie określone przez rodzaj, położenie i stadium raka, z którym jednostka jest zdiagnozowanych.

Chemoterapia

Chemioterapia jest definicja medyczne do leczenia opartego na leku, który zabija komórki nowotworowe. Podobnie jak w przypadku promieniowania, leków stosowanych w chemioterapii są przeznaczone do uszkodzenia i zapobiec rozrost komórek raka i dzieląc. Leki stosowane zależeć będzie od typu, miejsca i bieżącego stadium raka.

Protokoły

Te dni, onkolodzy sugerują, że chemioterapia i promieniowanie zarówno być wykorzystane do walki z rakiem. Według Breastcancer.org, eksperci ustalili, że ponad 90 procent kobiet, które poddano chemioterapii, a następnie radioterapię była wolna od raka po okresie 10-letnim.

Chemioterapia dla GBM Tumor

GBM guza lub nowotworu glejaka wielopostaciowego jest typu guzem nowotworowym, który atakuje mózg i rdzeń kręgowy. Lekarze mogą leczyć nowotwory GBM z chemioterapią i innych rodzajów leczenia raka. Chemioterapia może powodować nieprzyjemne skutki uboczne.

Glejakiem wielopostaciowym

Według American Cancer Society, guzów glejaka wielopostaciowego to najszybciej rozwijający się i najbardziej rozpowszechnioną formą nowotworowych guzów mózgu, które uderzają dorosłych. Nowotwory te rozłożone powszechnie w mózgu i są trudne do całkowitego usunięcia z operacją.

Glejakiem wielopostaciowym Leczenie

Nowotwory GBM nie można wyleczyć operacyjnie, ale lekarz może usunąć jak najwięcej guza, jak to możliwe i kontynuować operację z radioterapią i chemioterapią.

Chemoterapia

Lekarzy w leczeniu guzów mózgu, takich jak nowotwory GBM z chemioterapią lekami, które są podawane dożylnie lub bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego lub kanału kręgowego. Lekarze używać kursy różnych kombinacji leków stosowanych w chemioterapii na 03:57 cyklach tygodniowych, które zabijają komórki nowotworowe i hamują ich wzrost.

Efekty uboczne chemioterapii

Pacjentów chemioterapii mogą wystąpić utrata włosów, nudności i zmęczenie, jak przejść przez okres leczenia. Pacjenci z nowotworami może zauważyć, że krwawią lub zmiażdży łatwiej i są bardziej podatne na infekcje, ponieważ chemioterapii.

Survival Rate

Około 20 procent pacjentów z guzem glejakiem, takich jak GBM, żyć na co najmniej pięciu lat od ich diagnozy, jak donosi American Cancer Society.

Co to jest Śródotrzewnowo Chemioterapia?

Dootrzewnowe chemioterapia Sposób podawania leków nowotworowych pożarów dzięki brzucha. Lekarze przepisują powszechnie dootrzewnowe chemioterapii do leczenia raka jajnika, choroby, która występuje u około 21.000 amerykańskich kobiet rocznie, zgodnie z American Cancer Society.

Funkcja

Dootrzewnowe chemioterapii wykorzystuje port lub rurki, która jest chirurgicznie wszczepiony do jamy brzusznej. Lekarze podawać leki przez ten port, który następnie zapobiega komórki nowotworowe na jajnikach od podziału i odtwarzania, co prowadzi do ich ewentualnej śmierci.

Rodzaje

Istnieją dwa główne leki stosowane w chemioterapii, dootrzewnowo, cisplatyna i paklitakselem, zgodnie z University of Pittsburgh Medical Center.

Rama czasowa

Każdy wlew dootrzewnowo chemioterapii poprzez port trwa od dwóch do trzech godzin, informuje University of Pittsburgh Medical Center. Pacjenci zazwyczaj otrzymują powtarzające się zabiegi chemioterapii dootrzewnowo przez około pięć do sześciu miesięcy.

Korzyści

Bo to jest dostarczane do jamy brzusznej, dootrzewnowo chemioterapii naraża komórek nowotworowych w jajnikach do 10 do 20 razy więcej leków niż te same leki, co zapewni, gdy podane przez ramienia lub klatki piersiowej, donosi National Cancer Institute. To dlatego, że leki stosowane w leczeniu nowotworów jajnika, pozostać w stanie nieaktywnym przez długi okres czasu dootrzewnowo chemioterapii.

Zagrożenia

Skutki uboczne i ryzyko związane z dootrzewnowo chemioterapii należą reakcje alergiczne, nudności, wymioty, bóle brzucha lub wzdęcia, duszność i zmniejszenie ilości czerwonych i białych krwinek lub płytek krwi. Jest również możliwe, że nieprawidłowe działanie portu, wyciek lub zostać zainfekowany.