adcov.com

calamyl lotion na oparzenia

Jak wybrać Lotion Z filtrami

Jak wybrać Lotion Z filtrami


Producenci kremów z filtrami, które pracowały w ostatnich latach, aby połączyć elementy ochronne swoich produktów z nawilżających i odmładzających składników balsam do rąk. Należy wybrać balsam z filtrami, aby zmniejszyć ilość butelek można nosić na co dzień.

Instrukcje

1. Decyzję w sprawie preferowanego sposobu stosowania. Ponadto pocierać na lotionów z filtrami odmiany rozpyłowo butelek są również dostępne. Jeśli wolisz bardziej precyzyjną aplikację, balsam trzeć na to najlepiej, gdy sprayu produkty są dobre dla szybkości i łatwości obsługi.

2 Wybierz balsam nawilżający z filtrami przeznaczony do codziennego noszenia. Nawet jeśli nie jest to słoneczny się, skóra może jeszcze zostać uszkodzone przez działanie promieni UV. Rynek tych produktów eksplodował, ale popularne opcje obejmują Aveeno Sunblock Continuous Protection Lotion Spray SPF 30, Neutrogena Krem ochronny do twarzy Ultra Sheer Dry-Touch z SPF 30 lub 45 i NO-AD filtrami Waterproof Ultra Lotion SPF 30.

3. Ogranicz wybór balsam kremów z filtrami do ofert z elementami nawilżających, które pomagają utrzymać kondycję skóry po wielokrotnych ekspozycji na słońce. Na przykład, trzy przykłady w etapie 2 zawiera składniki, takie jak aloe vera, masło kakaowe (NO-AD), białka soi (Aveeno), oraz witaminy A, C i E (Neutrogena).

4 Wybierz codzienną twarzy krem z SPF co najmniej 15 (najlepiej 30). Twoja twarz jest częścią ciała najbardziej narażonych na działanie żywiołów, więc będziemy chcieli podjąć zdecydowane kroki, aby chronić go przed uszkodzeniem słonecznym. Wypróbuj produkty jak Eucerin Extra ochronna Moisture Lotion SPF 30, Olay Pełna obrony Codziennie UV Moisturizer SPF 30 lub Sadzawce naprawić & Broń Intensive Moisturizer Protection SPF 15.

5 Wybierz generycznych balsamów kremów z filtrami, kiedy to możliwe, aby utrzymać koszty na niskim poziomie. Największych detalistów takich jak docelowa, Walgreens i Safeway wykorzystać własne laboratoria do tworzenia generycznych wersji popularnych balsamów kremów z filtrami w konkurencyjnej cenie.

Wskazówki:

 • Skoncentrować swoje poszukiwania balsam z filtrami o produktach z ochroną UVA / UVB. Promienie UVA powodują poważne uszkodzenia skóry z długotrwałego narażenia na działanie słońca, a promienie UVB są odpowiedzialne za oparzenia słoneczne. Balsamy do ciała z niedz blokowania możliwości powinien mieć informację UVA / UVB z przodu butelki.
 • Kilka sunblocks zapewniają dużo ochronę rozszerzonym pływania lub ciężkiego potu. Zdecydować się na większą butelkę balsamu filtrami dla aplikacji po wielokrotnych wejść w kontakt z wodą.

Jak uzyskać oparzenia słoneczne Relief

Oparzenia słoneczne mogą być bardzo bolesne i drażniące. Ważne jest, aby wiedzieć, jak uzyskać oparzenia słoneczne ulgę po poparzenie słoneczne i znaleźć się w bólu. Dowiedz się kilka prostych i niedrogich sposobów, aby pozbyć się bólu opalania i uzyskać zwolnienie z waszych oparzenia słoneczne.

Instrukcje

1 Miejscowe oparzenia słoneczne zadośćuczynienie aby uzyskać zwolnienie z bólu Sunburn
Pierwszy i najczęściej wybiera sposób złagodzić oparzenia słoneczne ból i pozbyć się oparzeń słonecznych jest stosowanie kremu do stosowania miejscowego. Pierwszą rzeczą jaką należy szukać w miejscowym opalania kremu jest lidokaina. Płyny z lidokainy nie tylko pomoże wrócić wilgoci skóra straciła z coraz oparzenia słoneczne, lidokaina zwalnia palić i żądło z opalenizny pomóc ból zniknie. Poszukaj opalania bólu produktu relief, który zawiera lidokainy i aloes czy masło kakaowe dla najlepszego ulgą. Niektóre wielkie opalaniu produkty pomocowe są Pszczoły Burta After Sun Lotion i Solarcaine Aloe Vera i lidokainy After Sun Lotion.

2 Strona główna zadośćuczynienie na objawy oparzeń słonecznych Pain
Istnieje wiele środków domu, aby złagodzić ból oparzenia słoneczne i pozbyć opalania bólu. Jedną z rzeczy, można spróbować kładzie zimne jogurt na oparzenia słoneczne. Składniki aktywne w jogurt pomoże złagodzić ból oparzenia słoneczne. Zimno myjka moczony w mleku może również pomóc złagodzić ból oparzenia słoneczne. Wreszcie, ocet jabłkowy można wykorzystać do przyspieszenia procesu gojenia oparzenia słoneczne i złagodzić ból. Sting będzie lekko, kiedy można umieścić go na skórę, ale składniki octu pomoże pozbyć się z bólu opalania.

3 recepty medycyny do opalenizny Pain Relief
Jeśli występują wielki ból z twojej opalenizny spróbuj biorąc uśmierzania bólu przez licznik jak Tylenol lub Advil. Te produkty pomogą zatrzymać zapalenie spowodowane przez oparzenia słoneczne i łagodzi oparzenia słoneczne ból.

4 Zapobieganie Oparzenia słoneczne od Rozpoczęcie objawy oparzeń słonecznych Pain
Najprostszym sposobem, aby zatrzymać oparzenia słoneczne ból jest nie poparzenie słoneczne na pierwszym miejscu. Użyj wielką kremu do opalania z SPF co najmniej 15. Spróbuj znaleźć kremu do opalania, który jest wodoodporny i ponownie często. Pozwoli to zatrzymać ból oparzenia słoneczne od zawsze zaczynając.

Wskazówki:

 • Pij dużo wody, aby zapobiec odwodnieniu przed słońcem i pomagają organizmowi odzyskać swoją naturalną wilgotność.
 • Jeśli masz ciężką pęcherzy lub zasłabnięcia udać się do lekarza od razu!

Zastosowań Phenolated Calamine Lotion

Zastosowań Phenolated Calamine Lotion


Phenolated Calamine Mleczko miejscowe leczenie w celu łagodzenia swędzenie i zaczerwienienie, które pochodzą z różnych chorób skóry. Ten różowy, gęsty płyn nakłada się bezpośrednio na skórę w celu łagodzić i chronić. Zawiera Calamine i tlenek cynku, które są stosowane do przykrywania i ochrony skóry przez zmniejszenie stanu zapalnego. Zawiera ona również fenol, który tworzy efekt przeciwświądowe, co oznacza, że ​​zapobiega lub łagodzi swędzenie.

Ukąszenia owadów

Jednym z najczęstszych zastosowań Phenolated Calamine Lotion jest tymczasowo złagodzić swędzenie związane z ugryzienia. Cienka warstwa Phenolated Calamine Lotion należy stosować na obszarze zagrożonym. Zaczerwienienie ukąszenia błąd zostanie zmniejszona, a potrzeba swędzenie zmniejszy również.

Poison Ivy

Innym częstym użycie Phenolated Calamine Lotion jest odciążenie ogólny dyskomfort, gdy skóra staje się podrażniona przez trujący bluszcz, trujący dąb i sumaka trucizny. Pomaga to zmniejszyć świąd i ból, który jest wynikiem, kiedy skóra styka się z tych roślin. Ponadto, lek ten wysusza sączenie na skórę podrażnioną, które jest spowodowane przez te rośliny.

Wysypki

W ogóle, Phenolated Calamine Lotion służy do tymczasowego zwalnia świąd, zaczerwienienie i pieczenie różnych podrażnień skóry. Te podrażnienia obejmują wysypkę, zaczerwienienie i nierówności, w tym tych, które pojawiają się na skórze w reakcji alergicznej. Łagodzi swędzenie, ale nie dostarcza lekarstwo. Phenolated Calamine Lotion jest zwykle przepisywany lub zalecane dla drobnych podrażnień skóry. Jeśli wystąpią ostre podrażnienie skóry, takie jak obrzęk, świąd lub zaczerwienienie po użyciu tego produktu, możesz być uczulony na to.

Ospa wietrzna

Każde dziecko przechodzi ospę raz w życiu. Ospa wietrzna to seria niekończących się czerwone plamy i swędzenie. Phenolated Calamine Lotion to rozwiązanie łagodzi swędzenie związane z ospa wietrzna, oraz zmniejszenie zaczerwienienia tych miejsc. Zastosuj ten balsam do poszczególnych miejsc. Pomoże to zmniejszyć swędzenie, przynajmniej tymczasowo.

Inne zastosowania

Chociaż rzadko, Phenolated Calamine Lotion może być stosowany w leczeniu trądziku. To pomaga zmniejszyć zaczerwienienie miejscu trądziku, jednocześnie zmniejszając potrzebę, aby ją porysować. Dlatego trądzik wysusza i goi się szybciej. Stosować ją z ostrożnością wokół oczu, nosa i ust. Phenolated Calamine Lotion można również stosować w celu zmniejszenia zaczerwienienie i świąd oparzenia słoneczne. Może on być również stosowany na skórę w celu łagodzenia zaczerwienienie, świąd i zgrubienia po zabiegach kosmetycznych, takich jak po wosku.

Jak zapobiec oparzenia

Sparzania jest drugi stopień spalić na skórę lub ciała spowodowanej parą wodną, ​​zwykle w postaci gorącej cieczy lub pary. Parzenie dotyka każdego roku tysiące ludzi z powodu wypadków lub zaniedbania obsługi gorących przedmiotów i płynów. Według Nassau County (Yew York) Fundacja pożaru, Fighters Zapobieganie, nr 1 przyczyną oparzenia u dzieci w wieku poniżej 4 jest parzenie. Zrobić w domu bezpieczniejsze i zapobiec wystąpieniu poparzeń poprzez podejmowanie działań zapobiegawczych.

Instrukcje

1 miejsce i małe dzieci w pióra grać z dala od kuchni, szczególnie gdy jesteś obchodzenia gorących płynów. Fundacja przypomina.

2 miejsce patelnie na tylnej palnika pieca podczas gotowania. Pan musi być skierowana w kierunku klamki do pieca. Nigdy nie zostawiaj gotowania potraw bez nadzoru.

3 Trzymaj przewody urządzenia krótkie, aby zapobiec ich jest ściągnął licznik lub potknąć. Jeśli jest nadmiar długości na sznury urządzenia, podjąć dodatkową długość poprzez składanie i użyć zip-tie.

4 Nie należy korzystać obrusy, ponieważ są podatne na poślizg lub przesuwne z tabel. Popularne przedmioty umieszczone na obrus można przypadkowo ściągnął też.

5 Usuń gorących pozycji z kuchenką mikrofalową i niech ustawić kilka minut przed zdjęciem pokrywy. Śledź wszystkie kierunki mikrofalowych, aby zapobiec urazom parowe.

6 podczas pracy gorące artykuły kuchenne nosić rękawic kuchennych.

7 Przechowywać podgrzewacz wody gorącej temperatury poniżej 120 stopni F. kąpieli wodnej przy użyciu łokcia lub nadgarstka plecy przed wejściem wanna lub prysznic, zwłaszcza z małymi dziećmi, Rada Bezpieczeństwa Home radzi.

Wskazówki

 • Zainstalować urządzenia anty-oparzenia hydraulicznych w kranach oraz prysznic. Urządzenia te będą ograniczać przepływ wody do strużka, jeśli temperatura wody przekracza 120 stopni C.
 • Natychmiast umieścić oparzenia pod chłodną bieżącą wodą.
 • Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli palić to bardzo źle.
 • Wprowadzenie lodu, masło lub balsam na oparzenia może jeszcze gorzej.

Baby-Lotion Oppskrift

Det har blitt bevist at i denne dag og tid så mange av produktene på dagens butikkhyllene er fylt med kjemikalier og giftstoffer. De kan til slutt ha skadelige bivirkninger på huden - spesielt sart hud av babyer. Heldigvis finnes det et antall alternative valg. Når det gjelder våre barn, bør deres hudpleie være en topp prioritet. Du kan lage din egen øko-vennlig lotion som vil være bedre for din søte babyens hud. Det finnes en rekke fristende alternativer som er enkel å lage.

Skin Texture babyens

En babyens sarte hud er ikke så fet som en voksen fordi det er mindre naturlig produsert melanin. Huden kan bekjempe bakterier, spesielt fra dagens toksisk miljø. I tillegg trenger ikke svetter babyer så mye, slik at det er vanskeligere å holde en jevn kroppstemperatur. Babyer vil lide virkningene av varmeutslett eller spedbarn ansikts akne som vises som små rosa flekker. Eksem skaper skjellete og rød hud og vugge cap fører crusty delen av hodebunnen. Derfor må en babyens hud spesiell oppmerksomhet i form av hjemmelagde naturlige kremer.

Honey Milk and Lavender baby Lotion

Det er et kjent faktum at honning er snill mot huden og bidrar til å myke den. Den er ideell for en liten baby. Honey Milk Baby-Lotion krever ½ kopp honning og ½ kopp melk eller fløte koker det over middels varme og blande de to godt. La det stå i fem minutter for å avkjøles før den settes inn i en glasskrukke for å kjøle den. Den kan brukes opp til en uke etter nedkjøling.

Lavender baby Lotion er et annet godt alternativ for å hjelpe til hudirritasjoner og hjelper å holde på fuktigheten og beskytte huden mot irritanter. Gjør det ved å blande 225g av petroleum gelé med 30 dråper lavendelolje, 30 dråper kamille, og 9 teskjeer olivenolje. Det ikke krever oppvarming. Bare bland det i en bolle med en gaffel, og pass på at alle ingrediensene er godt blandet. Kjøle den for et par timer. Det vil holde seg i opptil to uker.

Vitamin E Lotion etter at barnet er Bathtime

Et utmerket all-over fuktighetskrem for etter bad gang kommer i form av naturlige vegetabilske oljer. Det hjelper også med eksem og vugge cap. Bland sammen olje 2-3 vitamin E kapsler med en kopp grapeseed, mandel, solsikke eller olivenolje i en bolle. Sett inn en squeezable flaske. Vitamin E er ansett som en naturlig antioksidant, og, i tillegg, bidrar til å lege sår.

Jak leczyć oparzenia słoneczne dziecięca

Jak leczyć oparzenia słoneczne dziecięca


To nigdy nie jest zabawa mieć oparzenia słoneczne, zwłaszcza gdy jesteś dzieckiem. Wielu z nas zatrudniają środki ochronne, aby uniknąć oparzenia słoneczne, ale nie zawsze jest to możliwe, aby zapobiec całkowicie, w takim przypadku trzeba będzie wiedzieć, jak leczyć oparzenia słoneczne dzieci. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak leczyć oparzenia słoneczne dzieci.

Instrukcje

1 Wyjmij swoje dziecko przed słońcem przy pierwszych oznakach nadmiernego narażenia. Pokrycie jego skórę luźne warstwy ubrań bawełnianych, jeśli nie jesteś w stanie znaleźć cień, lub gdy musi wrócić na słońce.

2 Uruchom chłodne kąpieli dla dziecka, aby złagodzić ból i wyciągnąć ciepło z skóry. Podczas gdy prysznic może być najbardziej praktyczne rozwiązanie, natrysk wody może być bolesne surowego, szczelne skórę oparzenie słoneczne. Moczenie w chłodnym kąpieli z płatków owsianych koloidalnego lub sody oczyszczonej dodanej do niej mogą być bardzo kojące.

3 Zastosuj mokrych ścierek lub owinąć dziecko w mokry ręcznik, arkusza lub koszulę, jeśli nie mają łatwy dostęp do wanny. Kiedy jesteś na plaży może być trudno znaleźć wanna, ale woda i ręczniki są w obfitości.

4 Trzymaj dzieci nawodniony. Opalaniu często towarzyszą nudności i ból głowy, z których oba są spowodowane odwadniającego charakteru opalenizny. Upewnij się, że dzieci piją wystarczającej ilości płynów lub oddając w lodzie pojawia wymienić płyny. Zapewniając fajne i spokojne miejsce do odpoczynku może również pomóc złagodzić bóle głowy i mdłości.

5 Włóż balsam Calamine lub talku na tym terenie, aby pomóc wchłonąć część ciepła.

6 Użyj balsam lub krem nawilżający, który zawiera aloes po opalaniu ostygnie trochę. Balsam nie tylko zmiękczają opalonej skóry, ale także z aloesu jest naturalny produkt leczniczy, która zmniejsza obrzęk i ból. Na bardzo bolesne oparzenia słoneczne, zakup i używać balsamu, który zawiera również miejscowy środek znieczulający.

7 Daj dziecku ponad-the-counter lek przeciwbólowy dla dzieci, korzystając z instrukcji dawkowania na opakowaniu, aby pomóc w najgorszym bólu.

8 Pokrywa drobne pęcherze tylko wtedy, gdy zostaną one skompresowane lub potarciu o ubranie dziecka. Użyj luźną gaza bandaż, ale nie stosuje się maści lub kremu pod spodem.

9 Zgłoś oparzenia dziecka na jego kolejną wizytę z pediatrą. Nawet jeśli to nie było na tyle poważne, aby leczyć, ważne jest, że lekarz ma zapis opalaniu tyle istotny, aby spowodować uszkodzenia komórek. To daje pediatra up głowicę do miej oko na wszystkich nowych i nietypowych zmian skórnych.

Wskazówki

 • Skonsultuj się z lekarzem, jeśli oparzenie dziecka jest głęboko czerwony lub ma pęcherze większe niż rozmiar bilon. Może to wskazywać, oparzenie drugiego stopnia, które wymaga dalszej opieki, niż może być dostarczane w domu. Podobnie, skontaktuj się z lekarzem, jeśli dziecko ma zawroty głowy lub zdezorientowany, ponieważ może ona cierpieć na zatrucie słońce oprócz złej opalenizny.

Czy Noxzema Praca za oparzenia słoneczne?

Korzystanie Noxzema do opalania ulgi jest lekarstwem, które zostało przekazane od matki przez wiele lat. Noxzema obowiązuje dla ulgi opalania gdy stosowane bezpośrednio na oparzona skóra. Noxzema jest najbardziej znana z niebieskim 14 uncji wanna, białym kremowej konsystencji i charakterystycznym zapachu.

Składniki Noxzema

Główne składniki Noxzema które pomagają w łagodzeniu oparzeń słonecznych są kamfory, mentolu i eukaliptusa. Eukaliptusowy działa jako środek nawilżający, kamfora jest łagodny lek przeciwbólowy i mentolu odpowiada za silny zapach. Z tych trzech składników Noxzema oferuje natychmiastową ulgę spalania i chłodzi na tym terenie.

Jak korzystać Noxzema do opalenizny Relief

Zastosuj Noxzema gęsto do dotkniętych obszarów opalenizny. Poprawnie zastosowana krem ​​zmieni cały biały obszar, kolor Noxzema. Po obszar nie jest biały i wydaje się, że produkt suszy się na skórę, do spłukiwania, i ponownie. Efekt chłodzenia z Noxzema będzie tylko tak długo, jak to ma do wyschnięcia. Być może trzeba ponownie zastosować kilka razy, aby uzyskać pełną ulgę od dolegliwości.

Inne korzyści z Noxzema

Noxzema ma inne cechy, które są korzystne dla skóry inne niż łagodzi ból oparzenia słoneczne, w tym nawilża skórę, środek anty-swędzenie i łagodny ból reduktor na skórze. Noxzema jest popularny do mycia twarzy i działa skutecznie do usuwania makijażu i ogólnej pielęgnacji skóry.

Historia Noxzema

Noxzema zostało wprowadzone na rynek w 1960 roku i od tamtej pory odcinkowych urody dla konsumentów. Jest znany zapachu mentolu, kamfory i eukaliptusa i jej mrowienie uczucie składniki te świadczenia.

Jak leczyć oparzenia dla oka

Leczenia oparzeń chemicznych do oka nie jest trudne, pod warunkiem, że wiemy, czego szukać. Aby to zrobić, trzeba mieć najpierw trochę informacji ogólnych. Przednia część ludzkiego oka, które ogólnie podtrzymuje najczęstsze typy urazów, składa się z tęczówki, rogówki, gniazda, powieki i rzęsy. W tylnej części oka są twardówki, nerwu wzrokowego i mięśnie oczodołu. Oparzenia chemiczne do dowolnego regionu oka należy traktować bardzo poważnie. Oto kilka kroków, które pomogą.

Instrukcje

Leczenia chemicznego Tajne dla oka

1 Umyć oko. Używać dużo zimnej wody z kranu. Oczyścić zanieczyszczoną przez około 10 minut. Chodzi o to, aby tak szybko, jak można rozcieńczyć chemikalia. W przypadku wystąpienia poważnych oparzeń chemicznych, należy kontynuować aż do przybycia pomocy medycznej.

2 Dowiedz się, co się stało. Rodzaj uszkodzenia oczu poniesioną będzie zależeć od rodzaju substancji chemicznej miało kontakt z okiem. Mówi do poszkodowanej osoby pomogą ustalić, jaka część oka został spalony. Alkalicznych, kwasu i drażniące są trzy typy wspólnych oparzeń chemicznych. Spójrz na takie objawy, jak zaczerwienienie, zacieranie lub utraty wzroku.

3 Identyfikacja substancji. Poszukaj sprayem chemiczny, słoika lub beczki, jeśli to możliwe. Etykieta produktu może powiedzieć, jak leczyć konkretne obrażenia. Substancje chemiczne o wysokim pH (amoniak, na przykład) zwykle powodują najbardziej poważne uszkodzenie. Osoby z niskim pH, jak kwasy, może powodować uszkodzenia, ale nie mogą one przenikać przez oko jak zasady. Chociaż drażniących nie może powodować wiele szkód, mogą być bardzo bolesne.

4 Skonsultować się z lekarzem. Idź do lekarza, bez względu na to, jak drobne uważasz, że uraz oka się. Zbyt wiele długoterminowe urazy spowodowały po prostu dlatego, że ludzie, że wszystko jest "OK". Utraty wzroku może nastąpić po oparzeniu chemicznym do oka.

Wskazówki

 • Numer do kontroli zatruć w Stanach Zjednoczonych jest (800) 222-1222.
 • Być oceniana przez okulistę, a otrzymasz ponowne spotkanie.
 • Zawsze należy nosić sprzęt bezpieczeństwa przy obchodzeniu się z materiałami niebezpiecznymi.
 • Chemikalia domowe z dala od dzieci, sklep.

Jak leczyć oparzenia Chili

Kapsaicyna jest bezwonny chemiczne i aktywny składnik wielu rodzajów papryki - takie jak chilli - który zapewnia jej pikanterii. Wielu z nas doświadczyło zaczerwienienie, pieczenie i uczucie pieczenia, które występuje z niewłaściwego obchodzenia chilli, które zawierają kapsaicynę. Oparzenia Chili może trwać godzinami Nieleczona które mogą sprawić, że prawie niemożliwe do wykonywania codziennych obowiązków, a nawet spać.

Instrukcje

1 Zastosuj lodu bezpośrednio do obszaru dotkniętego. Lód może być stosowany do znieczulenia i zmniejszyć ból związany z oparzeniem chili.

2 Wytnij pomidora na dwie połowy. Nałożyć połowę pomidorów z każdego obszaru. Kwas przeciwdziała alkalicznych w kapsaicyny i łagodzi ból związany z chili palić.

3 Napełnij dużą miskę z mlekiem. Zanurzyć ręce w mleku przez 1 do 2 minut. Mleko jest wspólny środek stosowany do leczenia chili oparzenie i przyniesie natychmiastową ulgę. Ta ulga może być tymczasowe więc powtórzyć kroki w razie potrzeby.

4 umyć ręce wodą z alkoholem. Alkoholem jest powiedziane, aby zapewnić natychmiastową ulgę dla chili palić. Jest ona podobna do mleka, że ​​ulga może być tylko tymczasowe.

5 Scrub ręce z sody oczyszczonej, a następnie umyć ręce wodą z mydłem. Alternatywnie, można połączyć sody oczyszczonej i wody, aby utworzyć pastę, która może być stosowana bezpośrednio na obszarze zagrożonym.

6 Napełnij dużą miskę z świeżego soku pomarańczowego, soku z cytryny lub soku z limonki. Zanurzyć ręce w soku przez 30 sekund. Kwasu cytrynowego doprowadza olej kapsaicynę bezpośrednio do powierzchni dłoni. Umyć dokładnie ręce wodą z mydłem. W razie potrzeby powtórz kroki. To może potrwać cztery lub pięć prób, aby całkowicie usunąć olej z rąk kapsaicyny.

Żel na oparzenia blizna

Żel na oparzenia blizna


Oparzenia na skórze mogą być spowodowane przez ciepło, energię elektryczną, chemikalia, światło, promieniowanie lub tarcia. Normalnie podczas palić tylko naskórka i skóry właściwej warstwy skóry są uszkodzone, choć niektóre mogą wpłynąć na oparzenia mięśni, kości i naczynia krwionośne. Blizna jest sposobem organizmu uzdrowienia palić zastępując utracone skóry normalnej z tkanki włóknistej. Istnieje wiele dostępnych środków do stosowania miejscowego w celu zmniejszenia lub usunięcia blizny, oparzenia.

Silikon

Silikonowy żel samo stwierdzono być bardzo skuteczny w leczeniu blizn przerostowych oparzenia. Silikon stosowany do leczenia blizn jest wykonana z silikonu klasy medycznej polimerów. Jest to najczęściej stosowane przez arkusz i jest stosowany w celu zmniejszenia objętości i zwiększenie elastyczności hipertroficzne (czerwony, podniesiona) i bliznowców (błyszczące, w kształcie kopuły różowe lub czerwone), blizny i spalić rany. To wykazało skuteczność w badaniach klinicznych i stała powszechnie stosowany przez lekarzy i szpitale, a można kupić bez recepty przez osoby prywatne.

Kupalnik

Arnica montana roślin alpejskich została wykorzystana jako homeopatycznego leczenia oparzeń i blizn. Można go wytworzyć w postaci żelu, kremu lub olejku i jest stosowany miejscowo w celu zmniejszenia blizn, bólu z oparzenia i siniaki. Choć posiada reputację wśród osób jako wysoce skuteczne, są niewystarczające, aby ustalić, badania medyczne wartość naukowo.

Calendula

Calendula arvensis, Calendula micrantha i officianlis Calendula są różne gatunki roślin powszechnie zwanego nagietka i ekstrakty roślin z tej rodziny są często stosowane w leczeniu blizn, oparzeń i innych infekcji skórnych. Calendula można wytwarzać jako krem ​​lub żel, albo sam albo w kombinacji z innymi wyciągami, i stosowane w celu zmniejszenia blizn zaczerwienienie i objętość.

Witamina E

Witamina E jest rodziną z ośmiu związków, które są związane zarówno tokoferole i tokotrienole, z których cztery są naturalnie występujące w przyrodzie i cztery, które są syntetyczne. Witamina E jest przeciwutleniaczem, chroni organizm przed działaniem wolnych rodników, które mogą powodować uszkodzenia komórek. W postaci żelu, to wykazało skuteczność w zmniejszaniu bliznowacenia, jak również o wiele innych korzyści. Może być stosowany sam lub w połączeniu z innymi ekstraktami jako skutecznego żelu spalania blizny. Z naukowego punktu widzenia nie było wystarczająco dużo testów lub dowodów, aby stwierdzić jego kliniczną skuteczność w leczeniu oparzeń i blizn.

Wyciąg z cebuli

Ekstrakt z cebuli od dawna wspólny składnik w pielęgnacji skóry i produktów kosmetycznych, a obecnie stosowane w leczeniu blizn i oparzeń. Od dawna uznaje się, że ekstrakt z cebuli zawiera silne działanie przeciwbakteryjne i jest wykorzystywane w produktach do traktowania przerostowa blizn i keloidów. Badania kliniczne wykazały, że ekstrakt z cebuli wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciw-alergiczne. Istnieje kilka badań klinicznych żeli zawierających ekstrakt z cebuli, które wykazały, że jest skuteczny w leczeniu blizn, choć nie ma też badań wykazujących, że jest niejednoznaczne.

Jak leczyć oparzenia Naturalnie

Jak leczyć oparzenia Naturalnie


Bez użycia żadnych środków chemicznych ani sztucznych substancji, można leczyć oparzenia i rozpocząć proces leczenia. Wszystko co potrzebne jest kilka rzeczy, które można znaleźć w domu.

Instrukcje

1 oceny ciężkości oparzenia. Jeśli masz poważne oparzenia, obejmujące więcej niż kilka centymetrów kwadratowych na swoim ciele, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej. Jeżeli spalanie nie jest ciężkie lub dotyczy tylko niewielkiej części ciała, można przystąpić do leczenia oparzeń naturalnie.

2. Usunąć z zagrożonej strefy. Pamiętaj, aby usunąć brud i zanieczyszczenia na i wokół oparzenia. Użyj zimnej wody, aby dokładnie, ale delikatnie umyć spalony odcinek skóry. Jeśli zostawisz brud na lub wokół oparzenia, można uruchomić ryzyko wystąpienia infekcji.

3 Osusz całkowicie obszar. Użyj miękkiej szmatki do pat suchym miejscu. Nie szorować lub użyj szorstkim ręcznikiem, jak tylko zwiększy ból i uszkodzenia otaczającej skóry.

4 Zastosuj miód do wypalenia. Obejmują cały oparzenie warstwą miodu. Miód zabezpieczy teren i pomóc promować uzdrowienia. Miód pomaga także zwalczać bakterie, aby zapobiec zakażeniu.

5 Owiń palić w gazę. Miód powinien pomóc kij z gazy. Owinąć ten obszar całkowicie, i zabezpieczyć taśmą klejącą.

6 Zmień opatrunek raz dziennie, stosując więcej miodu każdym razem. Sprawdź spalony obszar, aby upewnić się, że jest uzdrowienie. Jeśli nie zobaczyć, objawy zakażenia lub powiadomienia, że ​​nie jest oparzenie uzdrawiającą, zrobić wycieczkę do lekarza.

Jak leczyć oparzenia na palcach

Oparzenie jest zawsze niewygodne i często bolesne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli oparzenie jest na ręce lub palce, które są często stosowane. W przypadku drobnych oparzeń, biorąc kroki mogą łagodzić ból i wspomagania gojenia.

Instrukcje

1 spalone natychmiast uruchomić palcem (s) pod chłodnym (nie zimnej) wody. Pozwoli to zatrzymać rzeczywiste uczucie pieczenia i ukoi na tym terenie. Napełnij miskę z zimną wodą i odpocząć rękę w nim na bieżąco ulgą.

2 Poszukaj uszkodzenia skóry. Łagodne oparzenie charakteryzuje czerwonej skóry i czasami małe pęcherze. Możesz leczyć łagodny palić w domu. Jednak, jeśli masz poważne oparzenia (duży pęcherzy zwęglone skóry, złuszczanie skóry), należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

3 Zastosuj, maść over-the-counter spalania do wypalenia. Pokrycie swoich rąk / palców z nielepiącego bandażem. Pozwoli to zminimalizować ryzyko zakażenia. Zmień swoje bandaże co najmniej raz dziennie.

4 Take over-the-counter lek przeciwbólowy, taki jak ibuprofen lub paracetamol, aby zmniejszyć dyskomfort.

5 Pij dużo wody. Jednym z efektów ubocznych oparzenia jest odwodnienie, więc upewnij się, aby utrzymać się nawilżona.

Wskazówki:

 • Jeżeli ręce lub palce stają się bardzo opuchnięte, zdrętwiałe, mrowienie, zimno, a nawet niebieski, zasięgnąć porady lekarza. Poważny obrzęk może powodować ograniczenie przepływu krwi, co jest niebezpieczne.
 • Unikać rękawic lub koszule, które ograniczają przepływ krwi lub podrażnić skórę.
 • Nie stosuje się masło lub balsam na bazie oleju lub maść na oparzenia; będzie to powodować dalsze podrażnienia.

Jak leczyć oparzenia drugiego stopnia

Jak leczyć oparzenia drugiego stopnia


Przebieg leczenia, która jest potrzebna do skutecznego leczenia oparzeń zależy w dużej mierze od tego, jak poważne, że spalanie jest. Z oparzeniami drugiego stopnia, największe czynniki, które odgrywają w wyborze leczenia są wielkość oparzenia i jego lokalizacji. Jeśli oparzenie jest jakaś większa niż około ćwierć wielkości, obejmuje rozdzierający ból lub znajduje się w szczególnie wrażliwych lub istotnej części ciała, to powinien być traktowany jak oparzenia trzeciego stopnia. W przeciwnym przypadku może być traktowany jak pierwszy stopień wypalenia.

Instrukcje

1 Ustal ciężkość oparzeń. Jeśli jest duża, bardzo bolesne lub w pobliżu żadnych istotnych obszarach, powinno być traktowane jako poważne.

2 Uspokój osobę poszkodowaną. W celu utrzymania chorej osoby z szkodząc jego lub siebie dalej, staraj się ich spokojny i zrelaksowany.

3 Uruchom chłodne wody na obszarze palić na jedną do dwóch minut, aby zatrzymać proces nagrywania i pomóc oczyścić teren.

4 Przykryć miejsce drugiego stopnia spalić ze sanitarnej, chłodnym, wilgotną szmatką lub ręcznikiem.

5 Szukajcie natychmiastowej pomocy medycznej w najbliższej placówki medycznej.

Leczenie dla Poważne oparzenia drugiego stopnia

6 Określić ciężkość oparzeń. Jeśli wydaje się poważne, traktować je jako takie. W przeciwnym razie, traktować go jako nie-poważne oparzenia drugiego stopnia.

7 Uruchom zimnej wody na miejscu oparzenia na kilka minut. Spowoduje to zatrzymanie procesu spalania, schłodzić uszkodzone miejsce i pomóc złagodzić ból zadane przez oparzenia.

8 spalonego osuszyć delikatnie skórę ręcznikiem sanitarnej.

9 Zastosuj leczniczych sprayu pierwszej pomocy na tym terenie, aby pomóc dezynfekcji miejsca spalania oraz dalsze ograniczenie ból chorej osoby.

10 Zastosuj ponownie leczniczych sprayu pierwszej pomocy na miejscu drugiego stopnia spalić kilka razy dziennie, aż objawy zaczynają zanikać i są prawie niezauważalne.

11 Trzymaj na poszukiwania infekcji, natychmiast szukają pomocy medycznej, jeśli istnieje podejrzenie, że zakażenie może być rozpoczęcie.

Wskazówki:

 • Oparzenia drugiego stopnia obejmować uszkodzenia drugiej warstwy skóry, poparzenia I stopnia, podczas gdy pierwsze wymaga jedynie górną warstwę skóry. Trzeci stopień oparzenia obejmować uszkodzenia dolnych warstw skóry, jak również.
 • Dla nie-poważnych oparzeń drugiego stopnia, over-the-counter leki przeciwbólowe mogą być stosowane, aby pomóc w leczeniu bólu związanego z poparzeniem.
 • Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co, szukać profesjonalnej pomocy medycznej dla swojego drugiego stopnia oparzenia.
 • Nie kłaść lodu na spalonego obszaru, nawet jeśli czuje się dobrze, aby to zrobić. To tylko jeszcze bardziej uszkodzić tkanki w okolicy.
 • Nie stosować środków domu do poważnych oparzeń. Może to poprawi tylko szanse na zakażenie i może startu czasy odzyskiwania znacznie wydłużyć.

Jak zrobić zabieg na oparzenia słonecznego

To łatwe do wykonania, i łagodne, leczenie jest idealny dla osób z ciężkimi oparzeniami słonecznymi. Ta naturalna obróbka może być również stosowany do mniej ciężkich oparzeń słonecznych. Pamiętaj, aby nie używać tego środka na oparzenia słonecznego, który jest krwawienie lub utworzonej pęcherze.

Instrukcje

1 Wlej olejek lawendowy i wodę do małej miski i wymieszaj delikatnie. Wlać do małego spryskiwacza. Olejek lawendowy jest stosowany od setek lat, aby pomóc leczyć poważne oparzenia.

2 przechowywać mieszaninę w lodówce między zastosowań, a przez około 20 minut przed pierwszym użyciem. Będzie świeży przez około miesiąc, a następnie proponuję tworzenia nowej partii.

3 Aby użyć, nanieść cienką warstwę na zmienioną chorobowo skórę. Możesz użyć tej mieszaniny w ciągu dnia, ile potrzeba. Upewnij się, że zastosowanie warstwy przed snem więc może pomóc uspokoić obszar noc. Proponuję za pomocą tego zabiegu aż opalaniu zaczyna się łuszczyć się nowa warstwa skóry rośnie.

Jak działa Słońce powodują oparzenia słoneczne?

Jak działa Słońce powodują oparzenia słoneczne?

Nauka

Praktycznie każdy, w takim czy innym czasie, doświadczył dyskomfort i swędzenie, które towarzyszy oparzenia słoneczne. Twoja skóra zmienia nieatrakcyjny - i bolesne - odcień czerwony, a kiedy ból i zaczerwienienie w końcu odejść, skóra zaczyna peeling off! Ale to, co powoduje, że to wszystko? Możesz winić palący ból w ultrafiolecie (UV) w promieniach słońca. Istnieją trzy różne rodzaje promieniowania UV: UVA, UVB i UVC. Każdy rodzaj promieniowania UV powoduje przedwczesne starzenie się i niszczy witaminy A w skórze. Jednak promienie UVB są odpowiedzialni za tym red hot bólu. Ponieważ te promienie te osiągnąć tylko wierzchnią warstwę skóry (tylko widoczne warstwy), powodują uszkodzeń kosmetycznych do skóry - inaczej znany jako opalenizny.

Promienie ultrafioletowe

Opalenizna jest dosłownie ultrafioletowe oparzenie skóry. Promieniowanie UVC jest najbardziej niebezpieczny rodzaj promieniowania ultrafioletowego, ale na szczęście, te promienie są pochłaniane przez warstwę ozonową Ziemi i dlatego nas nie dotrzeć. Jednak nie jest to sprawa dla promieni UVA i UVB. Chociaż promienie UVA są bardziej obfite niż UVB, nie powodują oparzenia słoneczne. Są one przeniknąć aż do warstwy bazowej na skórę i nie powodują widocznych uszkodzeń skóry.

Ale dlaczego ja Tajne?

UVB przenikają tylko wierzchnią warstwę skóry, a naturalna reakcja organizmu jest chronić skórę przed uszkodzeniem. Aby to zrobić, Twoja skóra potrzebuje pewnej ilości melaniny - pigmentu jej ochronną. Ilość melaniny w skórze jest oparta na naturalnym kolorze skóry - ciemniejsza skóra oznacza większe ilości melaniny. Ponieważ ilość melaniny w skórze zależy od genetycznej, gdy skóra jest prześwietlone promieniami UVB, organizm nie ma wystarczającej ilości melaniny, aby odpowiednio chronić się. Promienie słoneczne dosłownie uszkodzić komórki skóry, obracając górną warstwę swojej czerwonej skóry, słońce, ciepło i posiniaczona. Zazwyczaj skutki oparzenia słoneczne są widoczne około dwóch do sześciu godzin po ekspozycji. Uszkodzona skóra pozostaje czerwone przez trzy do pięciu dni później, następnie oczyszcza się z tych uszkodzonych komórek przez obieranie.

Strona główna Środki zaradcze na oparzenia słoneczne

Opalenizna jest fakt życia dla wielu ludzi, którzy korzystają z zewnątrz. Jaśniejszy kolor skóry, tym bardziej prawdopodobne będzie wystąpić oparzenia słoneczne, zwłaszcza, gdy ekspozycja na słońce trwa ponad godzinę. Oparzenia słoneczne mogą być bolesne, ale to fakt, sam nie odstrasza miłośników słońca. Zamiast tego, często kończy się radzenia sobie z konsekwencjami. Na szczęście istnieje wiele środków domu, aby pomóc podjąć żądło z opalenizny.

Zapobiegawcze środki zaradcze dla opalenizny

Nosić lekką odzież ochronną, szeroki brzegi kapelusz i okulary przeciwsłoneczne, kiedy w słońcu przez dłuższy czas. Stosować środki ochrony ochrony przeciwsłonecznej z SPF od 15 do 30, stosując ją wszędzie, że skóra będzie narażona. Trzymaj się z dala od produktów do opalania z wazeliną, która będzie czerpać ciepło w skórę i utrzymać ją w. Unikaj najsilniejsze promienie słoneczne między 10 rano i godzina piętnasta pić dużo wody z wyprzedzeniem, w trakcie i po ekspozycji na słońce, aby utrzymać skórę nawilżoną.

Kuchnia oparzenia słoneczne zadośćuczynienie

Pokrój ogórek wzdłuż i zastosować go do wypalenia na co najmniej 10 minut. Będzie koją skórę i pomóc znikną zaczerwienienia. Zastosuj fajne zwilżoną torebek do wypalenia na 15 minut, aby usunąć jego żądło. Pokrój cebulę albo żółtą lub surowego ziemniaka i natrzeć na oparzenia słoneczne, aby uspokoić i zmniejszyć stan zapalny. Wymieszać wodę i mąkę kukurydzianą na pastę i zastosować się do wypalenia. Niech przed płukaniem zimną wodą do wyschnięcia. Nałożyć jogurt do wypalenia przez 15 minut, a następnie spłukać w chłodnym prysznicem. Wymieszać 1 szklankę chłodnej wody z 3 cytryn i gąbki na pieczenie zabić bakterie na powierzchni i wspomagania gojenia.

Strona główna zadośćuczynienie opalaniu

Podzielić lewo rośliny Aloe Vera dół centrum wzdłużnym. Miarka się żelu i rozprowadzić go na oparzenia słoneczne, aby uspokoić skórę i zabrać bólu. Zwilżyć gazę z oczaru wirginijskiego i dotyczą palić przez 10 minut. Rub Pepto bismo lub olej z wątroby dorsza na oparzenia i niech przed płukaniem ją pod prysznicem to suche. Delikatnie wcierać witaminę E olej do wypalenia się odżywiają skórę i sprawiają, czas zwrotu krótszy.

Zadośćuczynienie opalaniu kąpieli

Dodaj ½ galon maślanki, aby uspokoić i pomóc zachowania elastyczności skóry. Dodać 3 łyżki. z wody różanej, aby uspokoić i zmiękczają skórę, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, blistrze i skórki. Dodaj 1 łyżkę. drzewa sandałowego lub olejku lawendowego. Sandałowego łagodzi, zmiękcza i równoważy skórę, odświeża lawendy i zabiera żądło palić w. Dodaj ¼ szklanki octu, aby złagodzić ból i równowagi chemii skóry. Dodaj 2 szklanki płatków owsianych, aby uspokoić skórę i łagodzi świąd. Dodaj 1 funt sody oczyszczonej, aby uspokoić skórę i pomaga jej zachować swoją naturalną wilgotność. Dodaj pomiędzy 30 kropli nalewki z nagietka pomaga leczyć spalił skórę z jego antybakteryjnych właściwości.

Jak korzystać z aloes na oparzenia słoneczne

Jak korzystać z aloes na oparzenia słoneczne


Aloes jest stosowany przez tysiące lat, aby nawilżać i chronić skórę, a także do leczenia oparzeń słonecznych i wielu innych chorób. Aloes jest niedrogi i bardzo skuteczny środek do stosowania na wszelkiego rodzaju oparzenia, nie tylko oparzenia słoneczne. Ponadto, aloes nie zawiera olejów lub innych substancji, które mogą zatkać pory i podrażniać oparzenia. Aloe antyseptyczne i antybiotyk i zwiększa natlenienie skóry.

Instrukcje

Wybierz swój aloes i leczyć Nagraj

1 Kup aloes balsam w sklepie ze zdrową żywnością lub w aptece. Wewnątrz aloe nie jest, wbrew powszechnemu przekonaniu, jasny zielony. Jasne zielone żele są sztucznie barwione.

2 Upewnij się, że żel można kupić za oparzenia słoneczne jest w całości składa się z żelu z aloesu lub jest w zasadzie składa się z żelu z aloesu. Niektóre płyny mają małą ilość aloes nich, ale zawierają innych składników, które nie nadają się do opalenizny.

3 Nanieść obficie i umieścić gazę lub luźne szmatki na obszarze ochrona oparzenie i zapobiec przed żelu wcierać off. Jeśli masz parę luźnych, długich piżamach, te mogą być najlepszym.

4 Dołącz skórkę, jeśli używasz aloes z zakładu. Jeśli używasz go z butelki, masz zamiar zastosować tylko żel, ale jeśli cięcia liści z rośliny aloesu podzielić go otwarte i umieść go na oparzenia, strona w dół i żel ciężko, skóra twarda na zewnątrz. Trzymać w miejscu z chustka lub gazą.

5 Ponownie zastosować żel z aloesu co najmniej dwa razy dziennie. Jeśli masz czas i energię, stosować częściej. Sucha, opalona skóra będzie chłonąć aloesu, i nie można stosować zbyt dużo.

6 Użyj żelu z aloesu na innych częściach ciała, jak również. Jeśli jedna część ciebie spalone, to reszta jest chyba suche i narażone na słońcu, a także, a może użyć liberalne stosowanie tego korzystnego i naturalnego żelu.

Wskazówki:

 • Przeczytaj listę składników na każdym żelu z aloesu można kupić. Kup jeden, który nie zawiera alkoholu, ponieważ może to powodować ból w okolicy opalonej. Ponadto, mniejsze składniki, lepiej. Idealnie, znajdziesz czysty żel z aloesu.

Jak uzyskać Oparzenia goją się szybciej

Jak uzyskać Oparzenia goją się szybciej


Oparzenia są urazy tkanek skóry, które zazwyczaj są spowodowane przez ogień, gorące płyny, słońce, chemicznych lub prądu elektrycznego. Pierwszego stopnia i drobne oparzenia drugiego stopnia mogą być traktowane w domu. Drobne oparzenia powodować zaczerwienienie, obrzęk, ból i czasami pęcherze. Leczenie oparzeń właściwie pomoże im szybko wyleczyć. Trzeciej i czwartej stopnia oparzenia może spowodować uszkodzenie tkanki pod zewnętrzne warstwy skóry i musi być traktowane przez lekarzy.

Instrukcje

1 Ustal rodzaj oparzenia. Oparzenie pierwszego stopnia powoduje ból i zaczerwienienie skóry. Oparzenie drugiego stopnia mogą obejmować objawy takie jak obrzęk, powstawanie pęcherzy i wilgotną wygląd. Trzeciej i fourth- oparzenia stopnia pojawi woskowy lub skórzaste. Trzeciej i fourth- oparzenia stopnia wymagają pilnej pomocy medycznej.

2 pieczenie przepłukać wodą o temperaturze pokojowej przez 15 do 30 minut. Ten schładza obszar rannego. Nie należy używać zimnej wody lub lodu, który może spowodować, że organizm się może dojść do uszkodzenia zbyt zimno i dodatkowych.

3 Nałożyć mleczko lub balsam na oparzenia. Kremy i żele znieczulenia aloes może łagodzić i zapobiegać suchości powierzchni. Nie należy używać masła lub maści, które będą trzymać ciepło w ranie i może zwiększyć ryzyko zakażenia.

4 bandaż ranę sterylną gazą. Na oparzenia drugiego stopnia, należy użyć opatrunek zapobiegającą przywieraniu, takie jak Tefla, która odbyła się w miejscu przez gazę lub taśmy. Bandaż trzyma powietrze poza tym terenie i może złagodzić ból. Owinąć gazą luźno wokół obszaru. Nie kłaść zbyt dużego nacisku na ranę. Zmiana opatrunku codziennie. Myj ręce przed zmianą opatrunku, należy delikatnie wyczyścić ten obszar i zastosować krem ​​znieczulający. Na oparzenia drugiego stopnia, należy umieścić w chłodnym, wilgotnej szmatki na tym terenie przez kilka minut przed wymianą opatrunku.

5 Użyj over-the-count leki przeciwbólowe. Weź aspirynę, ibuprofen, naproksen lub paracetamol dla złagodzenia bólu. Nie należy przyjmować więcej niż jest to zalecane.

6 Wash połamane pęcherze z antybakteryjnym mydłem. Nie łam pęcherze na celu. Połamane pęcherzyki są podatne na zakażenia.

Wskazówki:

 • Zasięgnąć porady lekarza w przypadku poważnych oparzeń, oparzenia twarzy i głowy, spala do pachwiny i na wdychanie dymu.
 • Sprawdź, jeśli się na bieżąco na Twoich zdjęć tężcowi. Oparzenia drugiego stopnia, a bardziej poważne oparzenia, są podatne na zakażenia tężcem.
 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli nie uzdrowił palić w ciągu kilku tygodni.
 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli palić towarzyszy gorączka.
 • Na tym terenie może być bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych przez okres do jednego roku. Nawet jeśli wydaje się, leczyć, należy stosować kremów z filtrami.
 • Idź do szpitala na oparzeń elektrycznych. Mogą one wpływać na narządy wewnętrzne, nawet jeśli obszar na zewnątrz wpływa nie wydaje poważnie uszkodzony.
 • Nie należy stosować maści na oparzenia chemiczne. Mogą one reagować ze środkiem chemicznym, aby uszkodzenie gorsze. Kontakt 911, zadzwoń do centrum kontroli zatruć lub udać się do lekarza na tego typu oparzeń.

Jak zatrzymać skórę przed Peeling Po oparzenia słoneczne

Jak zatrzymać skórę przed Peeling Po oparzenia słoneczne


Prawie każdy wie, co czuje się jak oparzenie słoneczne. Niektóre oparzenia słoneczne są bardziej poważne, że innych, ale większość z nich nie wymagają uwagi lekarza. Jednakże, należy zwrócić uwagę, czy nie są one właściwie leczyć. Uzdrawianie zaczyna się organizmu generującego nową skórę wymienić spalone skóry, a proces ten obejmuje zazwyczaj odsuwać od spalonej skóry. Jest prawie niemożliwe, aby całkowicie zatrzymać spalił skórę z peelingu, ponieważ jest to część procesu gojenia, ale istnieją sposoby, aby go zminimalizować. Wiedząc, co zrobić może zmniejszyć peelingu.

Instrukcje

1 Take leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub aspiryna, a, do czasu spadku zaczerwienienie i bolesność. To by Ci drapiąc skórę, co spowoduje, że się łuszczyć.

2 Użyj mleczka nawilżające często, ponieważ będą one utrzymać skórę przed wysychaniem i jest podatna na łuszczenie. Spójrz na płyny z aloesu, ponieważ aloes ma właściwości lecznicze i może pomóc złagodzić dyskomfort opalenizny. Aloe vera żel jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jego oleje pomóc promować uzdrowienia i może zmniejszyć łuszczenie.

3 Zanurzyć się w kąpieli sody oczyszczonej lub octu. Ocet pomaga przywrócić równowagę pH Twojej skóry, co jest ważne dla procesu zdrowienia. Sody również chłodzenie oczyszczająca efektów na skórze.

4 Naciskaj zimne paczki do opalonej skóry. Użyj ręcznika zwilżonego zimną wodą i umieścić go na oparzenia słoneczne. Chłodne prysznice lub kąpiele są inną opcję. Niższe temperatury zmniejszają ból oraz zmniejszenie opuchlizny skóry, co zmniejsza możliwość zdzierania.

5 pić płynów, aby utrzymać ciało nawilżona. Przebywanie na słońcu może się odwodnić i skórę. Pij dużo płynów, aby zastąpić utraconą wilgoć już będąc w słońcu.

Wskazówki:

 • Zawsze noś ochronę przed słońcem i filtry przeciwsłoneczne, gdy na zewnątrz.
 • Nie poddawaj dzieci lub nastolatki aspirynę.
 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent czuje się słabo lub zawroty głowy, jeśli szybko oddycha, jest bardzo spragniony, wilgotna lub mdłości.
 • Unikaj płynów zawierających benzokainę lub ropy naftowej, ponieważ te pułapki może ciepła wewnątrz skóry, co sprawia, że ​​bardziej niewygodne.
 • Unikać słońca, aż skóra jest uzdrowiony. Uszkodzona skóra jest słabsze i bardziej podatne na więcej szkód. Jeśli musisz być na zewnątrz, działa w cieniu, i pozostać zakryte.

Jak leczyć oparzenia skóry przed chlorem w basenach

Jak leczyć oparzenia skóry przed chlorem w basenach


Prawie każdy zna zapach chloru, który jest używany do dezynfekcji basenów, a większość z nich zna smak też od czasu do czasu biorąc w łyk wody podczas pływania. Możesz być zaskoczony tym, że zbyt dużo chloru w rzeczywistości może poparzyć skórę. Jeśli podejrzewasz, że masz oparzenie chloru z basenu, traktując swoje oparzenia jest dość prosta.

Instrukcje

1 Zdjąć żadnej biżuterii lub zegarków. Wziąć chłodny prysznic w 20 minut. Używać mydła i peeling całego ciała, aby upewnić się uzyskać wszystkie chlor się skóry. Jeśli przy użyciu peeling boli, użyj dłoni, aby delikatnie przetrzeć skórę z mydłem.

2 Zdejmij pan sobie strój kąpielowy w basenie jak najszybciej, i umyć ją mydłem i ciepłą wodą w pralce. Jeśli ubrania wciąż pachnie jak chlor przy zakończeniu cyklu podkładka, umyć je po raz drugi. Nie wkładać ubrania z powrotem na wcześniej chlor został wyeliminowany.

3 Weź aspirynę lub podobne over-the-counter lek przeciwbólowy w razie potrzeby.

4 Umieść czysty, sterylny opatrunek na oparzenia.

5 natychmiast zasięgnąć porady lekarza, jeśli ból nasila się, gdy spalone obszary krwawić lub jeśli oparzenia są znaczące i rąk lub stóp, pachwin, twarzy lub większych stawów.

Wskazówki:

 • Nie stosuje się do wszelkiego rodzaju oparzenia miejscowego leczenia, takich jak masła, tłuszczu lub nagrać maści.
 • Każdy wystawiony na działanie gazu surowego chloru musi natychmiast zgłosić się do lekarza.