adcov.com

brazowa plama na twardówce

Jak usunąć brązowe plamy na twardówce

Jak usunąć brązowe plamy na twardówce


Twardówki przebarwienia mogą mieć wiele różnych przyczyn, niektóre łagodne, a niektóre, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Najbardziej over-the-counter krople do oczu leczenie zaczerwieniona twardówki, zwykle poprzez przygotowanie, który zmniejsza wielkość powierzchni naczyń krwionośnych. Brązowe plamy na twardówki może nie reagować na tego rodzaju leczenia i choroby podstawowej może wymagać interwencji lekarza, więc wskazane jest, aby szukać profesjonalnej pomocy medycznej, a nie próby samodzielnego diagnozowania lub leczenia.

Instrukcje

1 Nie wszystkie brązowe zabarwienie spowodowane jest przez to samo, dlatego ważne jest, aby najpierw diagnozowania najbardziej prawdopodobnym źródłem w celu stwierdzenia, czy potrzebna jest obróbka. Na ogół, w większości brązowe plamy są łagodne w naturze i są one albo w ilości od urodzenia (jak plamka w oku) lub jest zjawiskiem normalnym z wiekiem. Niektóre oka przebarwienia mogą być spowodowane lekami takimi jak chlorpromazyna, lub połknięcie złota. Inne mogą być spowodowane twardówki melanocytosis, który jest łagodny, jak dobrze i jest bardziej powszechne w populacji azjatyckiej. Ciemnoskóry populacje mogą mieć "błotnisty" brązowy twardówki jako normalnego wariantu z ich zwiększonej liczby melanocytów. Wszelkie brązowych plam, które wydaje się być rosnące lub zmianę kształtu, jednak powinny być oceniane przez okulistę w celu zapewnienia, że ​​nie jest nowotworowy.

2 Niezależnie od przyczyny, brązowe plamy można usunąć tylko za pomocą procedur chirurgicznych i muszą być wykonywane przez uprawnionego i wykwalifikowanego pracownika medycznego. Jeżeli plamy są problemem kosmetycznym, jest mało prawdopodobne, że firmy ubezpieczeniowe będą płacić do zabiegu, aby je usunąć. Jeżeli plamy są nowotworowe, okulista określi odpowiednie leczenie i ewentualnie skierować osobę do onkologa na każdej obserwacji chemioterapii, które mogą być wymagane. Wszystkie zabiegi chirurgiczne muszą być wykonane przez uprawnionego okulisty i nigdy nie powinny być podejmowane przez świeckich-osoby.

3 Obie opcje chirurgiczne są wycinając tylko uszkodzoną powierzchnię twardówki lub usunąć warstwę spojówkowego oka (zwanego "conjuctivectomy") i pozostawić do regeneracji bez brązowego zabarwionego obszaru. Jeśli wymagana jest operacja, decyzja, o której metoda, to do okulisty i różni indywidualnych przypadkach.

Wskazówki

  • Każdy potencjalny zabieg należy podchodzić z dużą ostrożnością, a nie operacja powinna być zawsze wykonywane przez osoby bez licencji. Nie leczenie chorób oczu powinny być podejmowane bez udziału wykwalifikowanego lekarza okulistę lub innego lekarza okulisty. Powyżej recepty kropli do oczu, nie są odpowiednie dla osób z jaskrą, nawet jeśli mogą one pomagać w zmniejszaniu przebarwień oka.

Brązowe plamy na twardówki spowodowane przez Sun Ekspozycji

Twardówki lub otoczki oka, zawiera część oka powszechnie określany jako "biały" oka. Twardówki przylega przezierną rogówkę, który obejmuje soczewkę i przesłonę w przedniej części oka. Ze względu na jasnym kolorze białym twardówki i sieci naczyń krwionośnych, które zawiera, może być Okno zmiany w organizmie. Zmiany koloru twardówki, zwłaszcza w przypadku plam brunatnych, można alarmujący. Miejsca te są jednak zwykle wynikiem ekspozycji na słońce.

Osoby ciemniej karnacji mogą mieć brązowe plamy lub w błotnisty brązowe zabarwienie twardówki, nawet bez nadmiernej ekspozycji na słońce. Znaleziono powszechnie u osób pochodzenia afrykańskiego, te miejsca nie powinny zmienić wiele w czasie. Jednakże, pojawienie się nowych brązowych plam w twardówce lub zwiększenie rozmiaru lub przyciemnienia tonu istniejących brązowych plamek, może sygnalizować obecność choroby. Powinny pojawić się te znaki, okulista powinien być konsultowany, w celu wykluczenia choroby.

Brązowe plamy w twardówki są złogi melaniny, tworząc ciemne plamy na oku, tak jak robią to na skórze. Pigmentacja jest dziedziczna, ale inne siły mogą również wpływać zmiany zabarwienia w twardówki. Światło słoneczne jest przyczyną zmian w pigmentacji białej części oka. Stymulacja z promieniowania słonecznego powoduje wzrost melaniny obecnej już w twardówce co zwiększa kolor i brązowych plam. Niektóre leki, takie jak antybiotyki, mogą działać razem z promieni słonecznych do tworzenia brązowe plamy w oczach, jak również.

Odpowiednia ochrona oczu jest ważne w usuwaniu skutków słońce na oczach, w tym zapobiegania szkodom. Okulary z doskonałą ochronę światła ultrafioletowego powinny być noszone. Ochrona ta zmniejszy szansę brązowe plamy lub zmniejszyć te już obecne, i ograniczyć rozwój innych warunkach niepokojących produkowanych przez ekspozycji na słońce.

Jak rozpoznać zapalenie twardówki

Jak rozpoznać zapalenie twardówki


Zapalenie twardówki jest dowolną chorobę zapalną białej części oka (twardówki). Jest powszechne wynikiem zaburzeń autoimmunologicznych i potencjalnie oślepiające i bolesne. Zapalenie twardówki można podzielić na dwa rodzaje przedniej i tylnej w zależności od jego określonego położenia na twardówce.

Instrukcje

1 Przestrzegać początkowych prezentujących objawy twardówki. Pacjenci najczęściej zgłaszają się na leczenie z powodu bólu, który zwykle towarzyszy zaczerwienienie twardówki, zaburzenia wzroku, łzawienie i nadwrażliwość na światło.

2 Zbierz historię pacjenta do twardówki. Wiele chorób tkanki łącznej lub układu naczyniowego, oprócz różnych zaburzeń, takich jak dna moczanowa i trądziku różowatego może spowodować zapalenie twardówki. Urazy chemiczne i uraz oka są znane także powodować zapalenie twardówki.

3 przeprowadzić ogólne badanie pacjenta. Ból jest charakterystycznie ciężkie i promieniuje do brwi, czoło, szczęki i zatok, i sprawia, że ​​te obszary przetargu w dotyku. Mucopurulent wydzielina z chorego oka zazwyczaj jest obecny i zaczerwienienie będzie stopniowo wzrastać w ciągu najbliższych kilku dni.

4 Przeprowadź szczegółowe badanie twardówki z regularnym światła. To może być głęboki niebiesko-czerwone i po ataki zapalenia może być cienka i przezroczysta. Każdy proces, martwicze zapalenie twardówki może spowodować, aby stać się czarny, brązowy lub szary.

5 Sprawdź twardówki z lampą szczelinową. Głęboka sieć nadtwardówkowych będzie miejscem większości zatorów. Nie należy korzystać z miejscowego stosowania fenylefryny do Blanch to zatorów. Czerwone światło jest wolne pomocne w ocenie stopnia zatoru naczyń.

Co to jest twardówki Buckle?

Twardówki wyboczenia jest zabieg chirurgiczny w celu naprawy odwarstwienia siatkówki. Siatkówki oddziela się, gdy oddziela się od leżącej poniżej tkanki. W rezultacie siatkówki jest pozbawiony tlenu i substancji odżywczych, co może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Twardówki klamra reattaches siatkówki i pomaga w uzdrowieniu.

Opis i przeznaczenie

Zazwyczaj twardówki klamra składa się z gąbki krzemu lub gumy lub w rzadkich przypadkach metalu. Jest umieszczony albo na całym lub na części eyeball.The twardówki klamry zmniejsza średnicę wewnętrzną ciśnieniem wprowadzanie na siatkówkę oka. W ten sposób, siatkówki jest zmuszony do przylegania z powrotem do jego pierwotnego położenia, co ułatwia gojenie się odwarstwienia.

Procedura

Zgodnie z Mayo Clinic, twardówce procedura wyboczenie składa się z kilku etapów, w zależności od nasilenia odwarstwienia. Po pierwsze, uczniowie pacjenta są rozszerzone, a ona podaje znieczulenie. Następnie chirurg wykonuje witrektomii, jeśli jego widok na uszkodzenia jest zasłonięte krwawienia. Przed wszczepieniem klamry cryopexy lub fotokoagulacja laserowa jest wykorzystywana do wytworzenia tkanki bliznowatej. Tworzenie się tkanki bliznowatej zapobiega wyciekowi i pomaga uszczelnienie oderwania. Klamra krzemu wówczas umieszczona wokół całego obwodu części oka lub w części określonej przez ciężkość eksploatacji.

Potencjalne powikłania

Na stronie internetowej University of Michigan Kellogg Eye Center wskazuje, że potencjalne powikłania klamry twardówki zabiegu krwawienie, zaćmę, jaskrę podwójne widzenie, i szkliste krwotoki.

Poprawa

Poprawa twardówki chirurgii wyboczenia może potrwać kilka miesięcy. Generalnie operacja zakończy się powodzeniem; Jednakże, w niektórych przypadkach, druga operacja może być konieczne. Dodatkowo, ryzyko długoterminowe obejmują utratę wzroku i ślepoty.

Jak Wyjaśnić Procedury Buckle twardówki Chirurgia

Klamra twardówki chirurgii jest powszechnie stosowany w leczeniu odwarstwienia siatkówki, stan, który wpływa około 25.000 osób w Stanach Zjednoczonych każdego roku, zgodnie z Chirurgii internetową Encyklopedii. Operacja jest stosowany, gdy występuje jeden duży rozdarcie siatkówki lub wielu poszczególnych przerw. Wyjaśniając procedury związane z zabiegiem - i czego się spodziewać później - może pomóc swoim pacjentom podjąć świadomą decyzję o tym, czy ten zabieg jest dla nich.

Instrukcje

1 Wyjaśnij, że zamek ma twardówki kawałek jest kawałek gąbki silikonu, gumy, lub pół-twardy plastik, że chirurg przywiązuje do zewnętrznej części oka, aby pomóc zamknąć łzę w siatkówce. Według Amerykańskiej Akademii Okulistyki na okulistycznych Komitetu Procedura oceny, klamra pcha się, czy "klamry", twardówki kierunku środka oka. "Ten efekt wyboczenia na twardówce zwalnia naciąg (ciągnięcie) w siatkówce, umożliwiając retinal tear osiedlić się na ścianie oka" dodatkowej AAOCPA.

2 Wyjaśnij rodzaj znieczulenia, który będzie używany. W większości przypadków twardówki operacji klamra przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że ​​pacjent nie będzie świadomy podczas operacji. Mała liczba przypadków wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, jednak. W tym przypadku, oczu i otaczających go regionu będzie zdrętwiała. W przypadku obu rodzajów znieczulenia, krople do oczu będzie podawany w celu rozszerzenia źrenicy pacjenta. Jeżeli którykolwiek z tym stanowi potencjalne zagrożenie dla Twojego pacjenta, powiedz im, aby skonsultować się z lekarzem.

3 Opisz nacięcia, które zostaną przedstawione w trakcie postępowania. Po narkozie pacjent jest w pełni, chirurg przeciąć oko otwarte, aby odsłonić twardówki, powszechnie znany jako "biały" oka. Chirurg pokroić w twardówki, tworząc małą klapę z maleńkich nacięć, które zostaną obrane z powrotem do odsłonięcia siatkówki.

4 Powiedz pacjenta, jak chirurg przygotowanie siatkówki. Po wystawieniu na siatkówkę, chirurg użyć lasera (na małe łzy) lub (w przypadku dużych cryoprobe łez), aby uszczelnić otwór w siatkówce. Wtedy ona umieścić siatkówki na miejscu z twardówki klamry, zapobiegając ponownemu dziurę.

5 Wyjaśnij końcową. Po siatkówki znajduje się na swoim miejscu, chirurg spustowy podsiatkówkowe z oka pacjenta, aby ułatwić gładki ponownemu siatkówki. Klamra będzie przyszyty na miejsce i pokryte, a oko jest leczone antybiotykami, aby zapobiec zakażeniu przed poprawione.

Wskazówki:

  • Niektóre umiarkowany ból jest normalny w ciągu pierwszych kilku dni po operacji. Powiadomić lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek rosnący poziom bólu, zmniejszając stężenie widzenia, zaczerwienienie, obrzęk, wydzielina, lub zmiany w polu widzenia.
  • Niektóre zaburzenia widzenia może wystąpić z uwagi na zmianę kształtu chirurgicznym oka; pacjenci powinni zobaczyć ich okulisty sześć miesięcy po zabiegu w celu oceny zmian w widzeniu.
  • Więcej niż jedna operacja może być zaangażowany do prawidłowego leczenia odwarstwienia siatkówki. Oprócz zwykłych zagrożeń związanych z operacji i znieczulenia, szczególne ryzyko związane z chirurgii twardówki klamry to potencjał tworzenia zaćma, obrzęk, stan zapalny, zaburzenia widzenia, siatkówki blizny i oddziały z naczyniówki, która jest środkową warstwę tkanki w obrębie oko (powikłanie, które zwykle leczy się na własną rękę).

O: Broken naczyń krwionośnych

O: Broken naczyń krwionośnych


Rozbite naczynia krwionośne są w większości przypadków bardziej problem kosmetyczny niż jednej, która wymaga żadnej pomocy medycznej. Upada, stłuczki i grzywka wszystko może doprowadzić do pęknięcia naczyń krwionośnych, które pozostawiają po sobie nie tak atrakcyjnej siniak skóry. Oczywiście zawsze są te naczynia krwionośne, które rozkładają się na skutek starzenia się skóry, a mianowicie w obszarze twarzy, które mają tendencję do wpływają próżność i pewność siebie, a to nie są te, które występują w głębi ciała zwykle niezapowiedziane.

Identyfikacja

Rozbite naczynia krwionośne wystąpić bezpośrednio pod warstwą najbardziej zewnętrzną przezroczystej skórze. Małe naczynia krwionośne złamać zrobić urazu lub zranienia i może być ciemny lub jasny w wyglądzie i wyraźnie widoczne czerwone pod skórą. W przeważającej części, połamane naczyń spowodować mniejsze bólu po zetknięciu się i może przejść w zasadzie ukryte, gdy nie były one tak wizualnie zauważalny. Te drobne urazy skórne mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, w tym na twarzy i w twardówce oka.

Rodzaje

Istnieją dwa typy rozbitych naczyń krwionośnych występujących pod skórą. Jeden rodzaj to typowe zasinienie który pojawia się jako purpurowej ściągaczem, a drugi jest na miejscu we krwi, który pojawia się jako jaskrawo czerwoną rozprzestrzeniania komórek podskórnych. Każdy z nich może prowadzić do urazu, a plamy krwi mają szerszy zakres przyczyn, takich jak leki, niedożywienia, i choroby.

Rama czasowa

Czas gojenia skóry po naczyniach krwionośnych nie pękła, w znacznym stopniu zależy od tego, gdzie znajduje się siniaki. W większości przypadków te zranienia skóry regenerują się w ciągu dwóch do trzech tygodni po wystąpieniu urazu. Ale jest kilka domu środków, które mogą pomóc, aby przyspieszyć proces odzyskiwania. Naciskania na obszarze może pomóc, aby zatrzymać dalsze uszkodzenia naczyń krwionośnych w okolicy, jak również zimne okłady. Ale dla większości statków złamane krwi udaje się wyleczyć się bez pomocy. W przypadku plam z krwi, te pęknięcia mają dłuższy czas gojenia, jeśli w ogóle.

Rozważania

Przerwane naczynia krwionośne mogą wystąpić bez jednostki przypominając wcześniejsze urazy, które doprowadziły do ​​siniaków. Jest to zwykle w przypadku tych, które zmiażdży łatwo i tych starszych, bardziej dojrzałych stanu, którego skóra zaczęła tracić elastyczność. Mężczyźni są mniej popularne na złamane naczyń krwionośnych niż kobiet, a młodsze dzieci mają problem mniej niż obu. Plam z krwi może wystąpić w każdym wieku i są nieco bardziej trudno jest ustalić miarę przyczyny.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dla tych osób, które pozostały z bardziej trwałych rodzajów rozbitych naczyń krwionośnych, które powodują ich na własny sumienie, dermatolodzy mają rozwiązanie. Poprzez wstrzyknięcie obszar z lekami, które promują kurczących, połamane naczynia krwionośne mogą być rozpuszczone, przywracając bardziej młodzieńczy wygląd skóry. Inna procedura polega na leczenie laserem, który oferuje ten sam wynik bez bólu leczniczych wstrzykiwań.

Ostrzeżenie

Podczas gdy większość rozbite naczynia krwionośne nie przynoszą żadnych bezpośrednich zagrożeń dla zdrowia jednostek, te, które są obecne w mózgu, to już inna historia. Tętniaki są pęknięcia, które występują najczęściej u podstawy mózgu, rzadko oferują ostrzeżenia. W niektórych małych przypadkach, rozbite naczynia krwionośne w mózgu były znane oznaki zaburzenia mowy, podwójne widzenie, osłabienie, mrowienie, drętwienie, a w niektórych przypadkach bóle głowy przed zerwaniem.

Owrzodzenie rogówki Choroby reumatyczne i

Owrzodzenie rogówki Choroby reumatyczne i


Dwa warunki, które mogą mieć wpływ na ludzi w każdym wieku są owrzodzenie rogówki oraz choroby reumatyczne. Owrzodzenie rogówki jest otwarta rana lub owrzodzenie bezpośrednio na oko, na rogówce. Rogówka jest oczywiste, że błona obejmuje kolorową część oka, znany jako tęczówki. Choroby reumatyczne są wyniszczające choroby, które mogą powodować stan zapalny, ból i obrzęk stawów. Osoby, które cierpią z powodu tych chorób może cierpieć z powodu przewlekłego bólu i może być trudno do wykonywania codziennych czynności życia codziennego.

Owrzodzenie rogówki

Owrzodzenie rogówki, jest najczęściej wywołane przez zakażenia. Mogą one zawierać bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Ludzie, którzy noszą soczewki kontaktowe są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia owrzodzenia rogówki, jak i tych, którzy mają zaburzenia, takie jak porażenie Bella. Objawy związane z owrzodzeniem rogówki mogą obejmować obrzęk powieki, ból oka, efekt czerwonych oczu, łzawienie, ropa spływa z oka, niewyraźne widzenie i ból, gdy patrzy się bezpośrednio w jasnym świetle. W niektórych przypadkach może widoczna biała plama na rogówce. Leczenie owrzodzeń rogówki może obejmować usunięcie soczewki kontaktowe, antybiotyk kropli do oczu do zwalczania infekcji powodując owrzodzenia i leki doustne dla bólu. Krople do oczu na receptę może również przyczynić się do zmniejszenia bólu związanego z tą chorobą. Ludzie, którzy rozwijają poważne owrzodzenia rogówki, które mogą przedziurawić rogówki, może trzeba poddać się operacji, znany jako przeszczepu rogówki. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem dla wszelkich uszkodzeń oczu, ani na stan oczu. Według Emedicinehealth.com, nawet drobne uszkodzenia oka może doprowadzić do utraty wzroku w chorego oka.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Jednym z najbardziej powszechnych chorób reumatycznych jest zapalenie kości i stawów. Według WebMd.com, warunek ten dotyczy około 27 milionów Amerykanów. Choroba zwyrodnieniowa stawów wywołuje w organizmie ulegają zniszczeniu w okresie czasu, a może to prowadzić do zapalenia stawów, uszkodzenia stawów i bólu. Choroba zwyrodnieniowa stawów najczęściej dotyka bioder, kolan, szyi, palce i plecy. Objawy związane z chorobą zwyrodnieniową stawów mogą obejmować bóle stawów, sztywność stawów, obrzęk ciepłe w dotkniętych stawów, osłabienie mięśni, zwiększenie bólu podczas chodzenia, trudności i problemy, pochylając się nad wykonywanie codziennych zadań, takich jak szczotkowanie włosów czy ubieranie. Na leczenie chorób reumatycznych, takich jak zapalenie kości i stawów mogą obejmować leki przeciwzapalne, ćwiczenia, zmniejszenie stresu i odpoczynku.

Lupus

Toczeń jest chorobą reumatyczną, która dotyka milionów ludzi na całym świecie. Przyczyną tocznia jest nieznany i może powodować objawy, takie jak zmęczenie, ból stawów, sztywność stawów, nadwrażliwość na światło, wysypka całej policzkach, wypadanie włosów, niedokrwistość, zakrzepów, udarów mózgu, drgawki, ból w klatce piersiowej i przebarwienia palców i palce po ekspozycji na zimno. W celu zdiagnozowania tocznia, lekarz może wykonać badanie krwi znany jako testu przeciwciała lub przeciwciał przeciwjądrowych ANA. Pozytywny wynik testu ANA jest wskazanie, że pacjent cierpi na toczeń, stwierdza WebMd.com.

Jak uniknąć zaczerwienienie oka

Wyniki zaczerwienienie oczu po naczynia krwionośne w twardówce (białe z oka) rozszerzają i stają się widoczne. Może to być spowodowane przez coś od zbyt wielu godzin przed ekranem komputera do poważnych problemów zdrowotnych. Niezależnie od przyczyny, za pomocą kropli do oczu mające na celu zmniejszenie zaczerwienienia oka nie robi nic, aby wyleczyć ten problem, a może nawet jeszcze gorzej.

Instrukcje

1 Bądź oczy stają się czerwone, gdy po spędzeniu dużo czasu przy komputerze, czytanie, oglądanie telewizji lub cokolwiek innego, co może mieć napięte oczy. Możesz uniknąć zmęczenia oczu poprzez częste przerwy z tych zadań. Skupić się na czymś innym lub po prostu zamknąć oczy na kilka minut.

2 Spróbuj kilka sztucznych łez. Będą smarować oczy bez dodawania leków, które mogą doprowadzić do przekrwienia odbicia, w którym naczynia krwionośne w twoich oczach stać się uzależniony od leku pozostać niewielka. Po zatrzymaniu za pomocą leczniczych krople do oczu, zaczerwienienie będzie gorzej.

3 Zastosuj zimny, wilgotny myjkę do oczu, jeśli zaczerwienienie jest spowodowane przez alergie, takie jak katar sienny. Możesz także spróbować biorąc lek przeciwhistaminowy.

4 Przepłukać oczy z przemywania oczu lub sterylnym roztworem soli fizjologicznej, jeśli podejrzewasz, że zaczerwienienie oczu jest spowodowane przez obce cząstki w oku.

5 Wyjąć soczewki kontaktowe na chwilę. Upewnij się, że dokładnie oczyścić je przed ich ponownym włożeniem lub spróbuj nową parę. To dobry pomysł, aby wykupić swoje soczewki przez kilka godzin dziennie, zamiast usuwać je tylko wtedy, gdy idziesz do łóżka.

6 Należy unikać środowisk, które mają zanieczyszczenia w powietrzu, który może podrażniać oczy, takie jak dym, smogu, kurzu, pyłków i cząsteczek przez wiatr, takich jak piasek.

Wskazówki

  • Jeśli na oku pojawia się czerwony plaster ale twoja wizja nie ma wpływu i nie masz odczuwania bólu, może masz podspojówkowo krwotok, który może być spowodowany przez coś tak drobne, jak energicznie kaszlu. Prawdopodobnie znika samoistnie w ciągu kilku dni; jeśli tak nie jest, należy skontaktować się z lekarzem okulistą
  • Staraj się nie trzeć oczu. Używać sztucznych łez lub zimne okłady, aby złagodzić swędzenie towarzyszące oczu zaczerwienienia.
  • Jeśli twoje oczy są czerwone i masz problemy ze wzrokiem, wrażliwość na światło, ból lub wydzielina, zobaczyć się z lekarzem okulistą. Może masz infekcję w oku.
  • Jeśli twoje oczy są czerwone i masz ból w twoich oczach, bóle głowy, zawroty głowy, splątanie lub nudności lub jeśli zaczniesz widzieć aureole wokół obiektów, to jest stanem zagrożenia życia, więc należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Wady soczewek kontaktowych hydrożelu

Wady soczewek kontaktowych hydrożelu


Hydrożelowe soczewki kontaktowe, znane także jako miękkich soczewek kontaktowych, składają się z połączonych ze sobą polimerów, superchłonnych. Od 2010 roku istnieją dwa główne rodzaje tych obiektywów na rynku: tradycyjne lub HEMA soczewki, które zawierają związek metakrylan 2-hydroksyetylowy i silikonowe soczewki hydrożelowe, które używają silikon zamiast. Oba rodzaje soczewek hydrożelowych mają zalety w stosunku do ich twardych odpowiedników, znanych jako RGP (sztywny) gazu przepuszczalnych soczewek kontaktowych. Jednakże mają też pewne wady.

Trudne w obsłudze

Według Jorge E. Roldan, kiedy był w Zakładzie Nauk Biologicznych na Louisiana Tech University w 2003 roku, hydrożelowe kontakty mają niską wytrzymałość mechaniczną, co oznacza, że ​​nie można łatwo wytrzymać przyłożenie siły zewnętrzne. Więc kiedy próbujesz odebrać hydrożelu obiektyw palcami, to często tymczasowo tracą swój kształt, a w najgorszym przypadku, może to łza. To sprawia, że ​​są znacznie trudniejsze do obróbki w stosunku do ich odpowiedników twardych. Obchodzenie się problemy powodują proces wkładania i wyjmowania soczewek hydrożelowych na dłużej, a także może spowodować przypadkowo upuścić obiektywu.

Przepuszczalność powietrza Ograniczenia

Podczas soczewek z hydrożelu silikonowego często zapewnić wystarczającą przepuszczalność powietrza, tradycyjne odmiany hydrożelowych nie. Zgodnie z artykułem 2004 roku przez Roberta B. Steffen i Kevin P. McCabe w Contact Lens Spectrum, częstym problemem w przypadku tradycyjnych soczewek hydrożelowych jest to, że nie pozwalają na wystarczającą ilość powietrza. Może to spowodować twoje kontakty i uczucie suchości oczu, po długich okresach (przez cały dzień), a w najgorszych scenariuszy, może spowodować obrzęk rogówki. Według Innvista, obrzęk rogówki jest odpowiedzią organizmu na nadmierną suchością oka i związane z moczenia rogówki płynami. Płyny te mogą powodować zaburzenia widzenia, aureole wokół świateł i ból oczu.

Zanieczyszczenie Zagadnienia

Silikonowe hydrożelowe soczewki kontaktowe, pomimo wysokiego poziomu przepuszczalności powietrza, wykonać źle, jeśli chodzi o zanieczyszczenia, i jest bardziej prawdopodobne, aby wywołać infekcję niż ich tradycyjnych odpowiedników. Według artykułu z roku 2004 Robert B. Steffen i Kevin P. McCabe w Contact Lens Spectrum, możliwe problemy, które mogą wynikać z zanieczyszczenia soczewek silikonowo-hydrożelowych obejmują powstawanie zmian nabłonkowych najwyższej łukowatych (uszczelki), które dzieli w nabłonek oka, a zapalenie spojówek (CLPC) kontakt związane obiektyw-, stan, w którym cienka tkanka znany jako spojówki pęcznieje w białej części lub twardówce oka, zgodnie z artykułem E. Lawrence'a Bickford jest na połączeniu Eyecare.

Wymagania sterylizacji

Według dokumentu w 1999 roku (zmienionego Szkole Optometrii Uniwersytetu Missouri-St. Louis), hydrożelowych soczewek kontaktowych wymaga chemikaliów sterylizacji, które są bardziej złożone, a zatem droższe niż te wymagane do twardych soczewek kontaktowych. Kontakt z hydrożelu silikonowego w szczególności wymagają specjalistycznego-i kosztowne leczenie lub powlekanie powierzchni w celu ich utrzymania ich wilgotność.

Lampa Techniki szczeliny

Lampa Techniki szczeliny


Optyków użyciu lampy szczelinowej badania różnych struktur oka. Lampa składa się z ciętej światła o dużej intensywności i dwuokularowego mikroskopu. Mikroskopem umożliwia powiększenie od sześciu do 40 razy, a źródło światła może być regulowana. Sprzęganie oświetlony wiązkę mikroskopem koncentruje się w jednym punkcie, ale Oddzielenie niekiedy korzystne. Badanie lampy szczelinowej można wykryć problemy z okiem, w tym urazów rogówki, zaćma i odwarstwienia.

Focal Oświetlenie bezpośrednie lub

Do przeglądania struktur na przedniej części oka, jest najczęstszą techniki. Skupić oświetlenia przez szczelinę i zwiększyć powiększenie do maksimum, aby wyświetlić szczegółowe obszary zainteresowania.

Oświetlenie pośrednie

Po cechą został zlokalizowany przez bezpośrednie oświetlenie, de-para belki i przenieść go na stronie. Struktury poza oświetlone punktowym światłem i plaster łatwiej jest korzystać bez blasku. Zobacz nerwów rogówki i zmętnienie z tej techniki.

Oświetlenie retro

Inną formą oświetlenia pośredniego, oświetlenie retro odbija światło off tęczówki lub siatkówki pozwalających mikroskop do badania soczewki lub rogówka w świetle odbitym.

Oświetlenie rozproszone

Dyfuzor jest wymagane, aby zmiękczyć światło systemu świetlnej. Całkowicie otworzyć szczelinę i ustawić powiększenie do sześciu razy, aby umożliwić duże pole widzenia. Ta technika jest dobra dla ogólnej obserwacji oka i dodatkowych struktur, takich jak powieki i łzowych.

Lustrzane odbicie

Okular technika, która odzwierciedla oświetlenia ze szczeliny pod kątem lustro, metoda ta pozwala na światło jest odbijane od przedniej lub tylnej powierzchni rogówki. Użyj zwierciadlane odbicie zbadać obiektyw nabłonka, śródbłonka, filmu łzowego i krystaliczną.

Rozproszenie sklerotyczną

Za pomocą wąską szczelinę do odbijania światła od wewnątrz w rogówce. Światło rozproszone przez twardówce lub białka oka, dzięki czemu ciała obce w oku może być widoczne.

Rodzaje zadziorów Eye

Rodzaje zadziorów Eye


Oczne zadziorów jest używany przez lekarza, aby pomóc usunąć pierścień rdzy z rogówki oka. Rdza często tworzy pierścień, gdy ciało obce wykonane ze stali lub żeliwa pozostał na rogówce na dłużej niż kilka godzin, mówi merck.com. Od czasu do czasu, gdy ciało obce nie zaszczepił się na rogówce, swoim okulisty można stosować do usuwania zadziorów z przedmiotów, zanim usunie się pierścień. Diamentowych zadziory są często stosowane w leczeniu nawracające erozji rogówki, według British Journal of Ophthalmology.

Alger Brush

Alger Szczotka jest Burr bateryjny do usuwania rdzy i plam na rogówce pierścienie. Końcówka zadziorów obraca się z dużą prędkością, lecz jeżeli jest używana, nie może przenikać przez rogówkę. Obrotów zatrzymuje się automatycznie, gdy rada spotyka opór, mówi opt.indiana.edu.

Diament

Zadziory diamentu mogą być stosowane w procesie zwanym powierzchniowej keratektomiafotorefrakcyjna leczenia erozji rogówki, które mogą wystąpić podczas rogówki zeskrobuje lub rannych mówi British Journal of Ophthalmology. Zazwyczaj erozji rogówki lub na ścieranie może być leczone za pomocą szczelnego oku na tydzień lub dwa, ale powtarzających przypadkach zadziorów diament może być stosowany do leczenia powierzchnię oka.

Profesjonalne Uwaga

Otarcia mogą przyjść i odejść na własną rękę, czasami z dnia na dzień. Ale każdy na ścieranie, które powoduje nadmierne łzawienie i ból powinny być sprawdzone przez lekarza okulistę. Nigdy nie należy umieszczać coś w oku, aby spróbować usunąć obcy obiekt i utrzymać makijaż oczu i nawilżające z bezpośredniej okolicy oczu. Podobnie jak lekarza, trzeba pamiętać: po pierwsze, nie szkodzić.

Rodzaje wrodzonej łamliwości kości

Rodzaje wrodzonej łamliwości kości


Choroby kości wpływa na dzieci, młodzieży i dorosłych i może powodować wiele objawów. Najczęstsze formy choroby kości obejmują osteoporozy i choroby zwyrodnieniowej stawów. Inny bardziej rzadkie choroby kości, zwany osteogenesis imperfecta, znany również jako Ol oznacza tworzenie kości niedoskonałe, stwarza różne cechy, objawy i zagrożenia, w zależności od nasilenia objawów.

Opis

Wrodzonej łamliwości kości jest chorobą, która osłabia kości we wszystkich obszarach ciała, dzięki czemu bardzo łatwo złamać lub zniszczyć kości. Stan wpływa na dzieci i dorosłych i jest stosunkowo rzadko, u około 50.000 osób w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z imperfecta Fundacji łamliwością kości. Choroba jest sklasyfikowany w rodzaju, aby ocenić różne objawy i nasilenie procesu chorobowego.

Rodzaje

Osteogenezy imperfecta, znany również jako Ol dzieli się na osiem różnych typów, przy czym każdy z ich właściwości. Przykładowo, typ I jest uważane za najczęstszą postacią choroby, jak również w odniesieniu do najłagodniejsze objawy i cechy charakterystyczne. Z tego typu, jest bardzo mało, deformacja kości i można cieszyć normalnego wzrostu. Złamanie kości łatwo, choć większość złamań występuje przed osiągnięciem dojrzałości płciowej. Najpoważniejsza forma OI jest typ II. Ten rodzaj choroby w wyniku deformacji i niedoskonałości wynikające w bardzo łatwo złamane kości wzrostu. Niemowlęta z rozpoznaniem typu II OI mogą wystąpić problemy z oddychaniem, które mogą spowodować śmierć.

Rodzaje typu III przez VIII wykazują różne charakterystyki. Możesz mieć w kształcie beczki klatki piersiowej lub twarzy w kształcie trójkąta, jest niskiego wzrostu lub doświadczenia ograniczonego zakresu ruchu w przedramieniu. Objawy różnych typów wrodzonej łamliwości kości często nakładają się na siebie. Wszystkie rodzaje wyniku OI w słabych lub kruche kości zdolnych do złamania podczas nawet łagodnych działań.

Objawy

Objawy stanu zależeć od ciężkości i klasyfikacją choroby. Na przykład, typu II i III wrodzonej łamliwości kości może powodować problemy z oddychaniem, łatwo złamań kości, skrzywienie kręgosłupa, kruche zęby i utratę słuchu. Większość typów choroby powodują także odbarwionej twardówce lub białek oczu. Twardówki może być szary, fioletowy lub niebieski. Niektóre utrata słuchu jest także możliwość, jak są słabo rozwinięte płuca.

Diagnoza

Rozpoznanie i klasyfikacja wrodzonej łamliwości kości odbywa się przez DNA i badań molekularnych. Testy pomiaru ilości kolagenu występujących w organizmie. Kolagen jest wykonana z tkanki łącznej, który zapewnia strukturę białka i wsparcie swojego kośćca i stawów. Jeśli masz OI, zostały zmniejszone ilości kolagenu we krwi, tkanek i układu mięśniowo-szkieletowego.

Obcasy na sucho leczy

Obcasy na sucho leczy


Sucha skóra na stopach, szczególnie po piętach, jest powszechne dolegliwości stóp, które często mogą być łatwo leczone środków domu. Choroba ta może wahać się od stosunkowo niewielkich plam suchą, twardą skórę i zrogowacenia na opuszkach stóp do bardziej poważnych pęknięć pięty, które wymagają pękanie i krwotocznych. Ponieważ skóra stóp jest najgrubszy na swoim ciele, to wydaje się być sucha i szorstka.

Przed rozpoczęciem pracy

Twoje stopy wsparcia masy ciała na dobę i są w stałym, często intensywny, kontakt z podłożem. Jako takie, twoje stopy są integralnymi częściami ciała, które nie powinny być zaniedbywane. Częsty schemat nawilżenia i złuszczania może utrzymać stopy zdrowe i sprawne.

Jeśli pielęgnacja stóp jest dla ciebie nowa, zacząć z profesjonalnym pedicure. Procedura ta stosunkowo tanie (25 dolarów do 30 dolarów) jest to dobry sposób, aby usunąć suchą skórę i zmiękczają stopy wystarczająco przed próbą środków domu. Oglądając prace paznokci technika pozwala również zorientować się, w jaki sposób wykorzystywane są specjalne narzędzia.

W Domu pielęgnacja stóp Regimen

Rozpocząć leczenie w domu pieszo przez moczenie stóp przez 30 lub więcej minut w ciepłej wodzie z bąbelkami lub leczonych specjalnie opracowanych produktów do kąpieli. Ziemia Therapeutics, Dr Scholl i produkty królowej Helene Footherapy są pewne, że działa dobrze.

Po kąpieli stóp, złuszczają szorstką, suchą skórę. Aby to zrobić, należy użyć pliku stóp, pumeksu lub wyspecjalizowany produkt stóp jak PED-Egg. Jeśli chcesz, możesz też spróbować opcjonalne skórki kwasu glikolowego stóp Avon Foot Works jak Pedi-Peel dalszego zmiękczają skórę.

Gdy stopy są gładkie, natychmiast zastosować obfite ilości łagodny balsam. Istnieje wiele produktów można wybrać specjalność, ale każdy balsam masz pod ręką powinien działać tak samo dobrze. Podczas gdy stopy są pokryte balsamem, bawełniane skarpetki lub zastosować żel botki na "pułapkę w" wilgoci z moczyć i balsam. Przechowywać skarpetki na kilka godzin do pełnej absorpcji i zmiękczania lub iść spać z butami na i obudzić się gładsze nogi.

Powtórz cały proces raz w tygodniu lub gdy nogi zaczynają czuć szorstka. Balsam i skarpetki stosowane nightly mogą szybko i znacząco poprawić miękkość stóp.

Ostrzeżenia

Osoby chore na cukrzycę lub słabego krążenia powinny przed rozpoczęciem schemat pielęgnacji stóp skonsultować się z lekarzem lub podiatrist regularny. Jeśli problemy ze stopami ustępują, zobaczyć lekarza, aby wykluczyć te i inne bardziej poważne warunki.

Zachowaj ostrożność przy złuszczający lub stosowania produktów na uszkodzoną skórę lub krwawienie nogi.

Noś buty, które dobrze pasują, nie uciskać krążenie i pozwalają stopom oddychać.

Jak wyczyścić umywalkę Witraż porcelany

Jak wyczyścić umywalkę Witraż porcelany

Umywalki porcelanowe zapewnia błyszczący dodatek do Twojej kuchni i łazience. Niestety postaci z płynów, takich jak kawa czy herbata wylewa do zlewu lub złóż wody plam. Twarda woda zawiera minerały, które produkują skalę biały lub brązowe plamy na Zlewozmywaki. Czyszczenia barwione porcelanowa umywalka nie jest trudne, gdy używasz prawo roztworów czyszczących.

Instrukcje

• Wymieszać roztwór cztery części octu i wody jednej strony w wiadrze. Przelać do butelki w aerozolu lub pozostawić w wiaderku.

• Zastosowanie roztworu octu do plam na zlew porcelany. Umożliwić umyć octem siedzieć na plamy na 10-15 minut. Właściwości kwasowe w occie pałaszować na plamy. Zmyć roztworze octu wilgotną gąbką.

• Wymieszać roztwór jednej części wybielacza i cztery części woda w wiadrze. Zastosowanie bleach rozwiązanie do barwione porcelany czy umyć octem nie usunąć cały plama.

• Spłukać bleach rozwiązanie wody 30 sekund na minutę po zastosowaniu bo bleach otępia powierzchni porcelany.

• Suche porcelanowa umywalka z czystym ręcznikiem, aby usunąć wszelkie stojącej wody.

Jak się okropny zapach z lodówki

Nieprzyjemny zapach w lodówce w wyniku gnicia, żywności i drożne lub przechowywania żywności z silnych zapachów. Kiedy okropny zapach unosi z lodówki każdym otwarciu drzwi, należy określić źródło zapachu skutecznie wyeliminować go. Gdy źródło jest usunięty lub prawidłowo przepakowane, można użyć prostych materiałów i technik czyszczenia pozbyć się okropny zapach, który utrzymuje się wewnątrz lodówki.

Instrukcje

• Przejrzyj i lodówka, zwracając szczególną uwagę na produkcję mięsa, aby zobaczyć, jeśli jakiekolwiek butwieją żywności jest przyczyną zapachu. Odrzucić warzyw, owoców lub mięsa, który będzie zły. Przepakować żywności z silnych zapachów, takich jak cebula, aby zapobiec ich zatruwając cały lodówka.

Jak się okropny zapach z lodówki

Łączą w sobie 1/2 galonów białego octu z ciepłej wody 1/2 galon. Zakładać gumowe rękawice do ochrony rąk przed bezpośrednim kontakcie z zarodników pleśni i pleśni.

• Umyć wewnątrz lodówki z zabić pleśni, pleśni, czyste żywności i napojów pozostałości roztworu rozcieńczonego octu i deodorise lodówka. Jak odebrać plamy i zapach powodując materiałów, wypłukać ściereczka często przed zastosowaniem więcej roztworze octu. Soda do pieczenia posypać na ściereczką aby pomóc usunąć wszelkie sprawy tkwi na plamę w lodówce.

• Przetrzeć wnętrze lodówki z czystą, suchą szmatką. Otwarte drzwi podparte na 10 minut, aby pozwolić zakończyć suszenie i powietrzu krążyć i obecnie.

• Pokrycie dolnej części płytkiej patelni z sody oczyszczonej. Miejsce na patelni w dolnej części lodówki i pozostawić go tam na noc. Soda do pieczenia pochłoną wszelkich pozostałych zapachów. Odrzucić sody następnego dnia.

Najlepszy sposób, aby usunąć twarde soczewki kontaktowe z oczu

Soczewki kontaktowe przepuszczalne dla gazów mają mniejszą średnicę niż miękkich soczewek kontaktowych i są wykonane z twardego tworzywa sztucznego; nazywane są również twarde soczewki kontaktowe. Ze względu na różnice w wielkości i materiałów Sposób usuwania gazów z przepuszczalną twarde obiektywu oku jest znacznie różni się od sposobu miękkich soczewek kontaktowych. Oba wymagają manipulacji oka i powieki, więc wymagane są czyste ręce i ostrożnie.

Przygotowanie

Typowym miejscem do usuwania gazu przepuszczalną soczewki kontaktowej z oka jest nad umywalką. Najpierw umyć obie ręce z bezzapachowego mydła, całkowicie i suche spłukać ręczniku. Czyste ręce mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na bakterie na obiektywie lub w oczy. Ponadto, paznokcie powinny być przycięte i nie poszarpane, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia oka lub tkanek wokół oka podczas zdejmowania soczewek.

Umieszczając ręcznik w zlewie (po zamknięciu odpływu) jest dobrym pomysłem, ponieważ palce mokre z kontaktu roztworu obiektywu lub łez; wilgotność sprawia, że ​​trudniej jest uzyskać dobrą przyczepność na skórze. Ręcznik oferuje również pewną ochronę, czy obiektyw jest odrzucany, a może łatwiej znaleźć. Kontakt futerał na obiektyw powinien być otwarty na ręcznik, z świeże rozwiązanie przechowywania soczewek kontaktowych już w dołkach.

Usuwanie

Zawsze zaczynaj z tym samym okiem, aby zminimalizować nieporozumienia podczas usuwania soczewki. Pociągnij skórę w zewnętrzny kącik powieki, z dala od nosa; stwarza to ciśnienie na soczewkach kontaktowych.

Umieść drugą rękę pod okiem i mrugać oko ze skórą nadal napięta; Obiektyw powinien pop prosto w ręce. Jeśli tak nie jest na pierwszym mgnieniu zmienić pozycję powiekę i spróbuj ponownie. Po pierwsze soczewki usuwa się powtórzenie procedury w celu usunięcia pozostałej soczewki z oka.

Niektórzy ludzie, którzy noszą twarde lub gazu przepuszczalnych soczewek użyć małego przyssawkę do usunięcia soczewki z oka. Przyssawki może być również stosowany do usuwania gazów przepuszczalne soczewki, które zostają przemieszczone w oku (nie znajduje się na rogówce). Można je kupić w aptece lub uzyskać z biura oka lekarza. Przyssawka powinny być umieszczone bezpośrednio na soczewki (nie oczu) i delikatnie odkręcona. Soczewka powinna ślizgać się w urządzeniu ssącym, więc soczewka może być czyszczony i umieszcza w przypadku przechowywania.

Obie procedury trzeba trochę praktyki i prawdopodobnie należy zweryfikować okulisty, gdy soczewki są najpierw kupić. Metoda blink jest prawdopodobnie najczęściej stosowaną metodą dzisiaj, ale metoda przyssawka jest dostępny w nagłych przypadkach i dla tych, którzy nie są w stanie korzystać z lub są niewygodne metodą blink.

Bez względu na zastosowaną metodę, soczewki kontaktowe muszą być czyszczone niezwłocznie po usunięciu i umieszczono w przypadku.

Jak korzystać Bakłażan usunąć plam słonecznych

Jak korzystać Bakłażan usunąć plam słonecznych


Plamy starcze są zwykle spowodowane uszkodzeniem słonecznym skóry. Można je znaleźć w starszych i może być opisany jako zmiany zabarwienia skóry. Plamy słoneczne są zwykle z tyłu rąk, z tyłu szyi, twarzy i górnej części klatki piersiowej. Najczęściej czasy, plamy są nieszkodliwe. Bakłażany można stosować do skutecznego zmniejszenia wygląd plam na skórze.

Instrukcje

1 Pokroić bakłażana do 1-calowy kostki nożem kuchennym. Umieścić kostki bakłażana w słoju. Wlać tyle ocet jabłkowy cydr na pokrycie kawałki bakłażana. Przykręcić pokrywką słoika i pozwolić mu siedzieć na trzy dni. Przechowywać w lodówce słoik aby formuła dłużej.

2 Wyjmij mieszankę z lodówki. Zanurz wacik do octu jabłkowego i bakłażana mieszaniny. Delikatnie osuszyć plamy starcze z nasączonym wacikiem. Wymaz lub zimnica w wieku dostrzega dwa do trzech razy dziennie.

3 namoczyć wacik całkowicie w mieszaninie. Przyklej wacik na górnej części problematycznych plam starczych taśmą medyczną i pozwalają na noc. Usuń rano i pozwolić obszar do wyschnięcia. Powtórz ten proces na noc w razie potrzeby.

Co jest przyczyną Dark plama na korony zęba?

Co jest przyczyną Dark plama na korony zęba?


Dla osoby, aby utrzymać jej zdrowia zębów, ważne jest, że wizualnie bada zęby regularnie. Nie wszystkie stomatologiczne problemy zdrowotne zaczynają się od bólu zęba. Wiele rozpoczyna się widocznych objawów, takich jak ciemne plamę na korony zęba.

Korona zęba

Korony zęba jest widoczna część zęba powyżej linii dziąseł. Koronka jest pokryta warstwą szkliwa. Szkliwo jest twarde i pozwala oderwać zęby i żuć żywności. Szkliwo zębów jest zwykle jednolity biały kolor. Z biegiem czasu, środki do barwienia może prowadzić do zmiany koloru w korony zęba, w tym zażółcenie.

Ciemne plamy

Ciemne plamy mogą pojawić się w dowolnym miejscu na korony zębów, w tym w pobliżu linii dziąseł lub wyższym, po stronie zęba. W zębach trzonowych, nie jest niczym niezwykłym, aby zobaczyć ciemne plamy w okolicach szczeliny na szczytach zębów. Mogą one od jasnego brązu do ciemnego brązu do czerni.

Przyczyny

Ciemna plama na korony zęba może być spowodowane przez zmineralizowanych osadów płytki, znany również jako kamienia nazębnego. Te osady mogą być niewielkie lub może być na tyle duża, aby pokryć cały bok zęba. Ubytki w zębach są destrukcyjne zmiany, które często zaczynają jako bardzo małe, ciemne plamy, które rosną w czasie. U dzieci, niedawno pojawiły się ząb może mieć część naskórka szkliwa na nim. Ten naskórek, który otacza ząb, gdy był jeszcze w środku gumy dziecka, wygląda jak ciemny plamę na ząb.

Leczenie

Leczenie ciemnym plamę na koronie zależy od przyczyny. Tatar można oczyścić się przez dentystę. W przypadku wnęki, uszkodzenie i uszkodzenie tkanek, może zostać usunięty przez dentystę, a próżnia pozostawione może być wypełniona porcelany, kompozytu lub stopu metalu, takiego jak srebro lub złoto. W ciężkich przypadkach może być potrzebne kanałowe lub korony dentystyczne. Naskórek Emalia jest łatwo usunąć poprzez szczotkowanie nowo pojawiły się ząb.

Rozważania

Ponieważ ciemne plamy na koronie może sygnalizować uszkodzenie zębów, dentyści wolą, aby zapobiec ich zamiast traktować je. Szczotkowanie i nitkowanie zębów regularnie może zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej, która prowadzi do kamienia nazębnego. Może on również zatrzymanie powstawaniu ubytków w pierwszym miejscu. Regularne egzaminy zawodowe mogą pomóc złapać ciemne plamy, podczas gdy są one małe i zapobiec ich poważne problemy zdrowotne.

Jak pozbyć się pleśń w lodówce

Jak pozbyć się pleśń w lodówce

Pleśń w lodówce może być brzydki, faul zapach i potencjalnie niebezpieczne dla Twojego zdrowia, w przypadku połknięcia. Na szczęście jak pozbyć się pleśń w lodówce jest prosty oczyścić zadanie. W celu ochrony swojej lodówki uszczelki i powierzchnie przed uszkodzeniem, to najlepiej użyć bezpiecznego, jeszcze skuteczne, domowe czyszczącego.

Instrukcje

• Mieszanka wody i octu w dużej misce.

• Dodać sody do pieczenia do mieszanki. Roztwór rozpocznie się piana. Czekać na syczenie ustępują.

• Zastosowanie roztworu czyszczącego do spleśniałych powierzchnie za pomocą gąbki lub czystą szmatką. Szorować obszaru, by usunąć pleśń.

• Usuwanie uporczywych plam i trudno dostępnych miejscach w plomby z zębów.

• Wytrzeć dół suchą ściereczką.

Jak usunąć brązowe plamy na twardówki

Jak usunąć brązowe plamy na twardówki

Twardówka przebarwienia mogą mieć wiele różnych przyczyn, niektóre łagodne i niektóre z nich są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Najbardziej over-the-counter krople do oczu leczeniu zaczerwienione twardówki, zwykle poprzez przygotowanie, który zmniejsza wielkość powierzchni naczyń krwionośnych. Brązowe plamy na twardówka może nie reagować na tego rodzaju leczenia, i choroby mogą wymagać interwencji medycznej, więc wskazane jest, aby szukać profesjonalnej zamiast próby samodzielnego diagnozowania lub leczenia.

Instrukcje

• Nie wszystkie brązowe przebarwienia jest spowodowane przez to samo, więc ważne jest, aby najpierw zdiagnozować najbardziej prawdopodobne źródło aby podjąć decyzję, jeśli leczenie jest konieczne. Ogólnie rzecz biorąc większość brązowe plamy są łagodne w przyrodzie i albo są obecne od urodzenia (jak plamka na oku) lub są normalnym rozwoju wraz z wiekiem. Niektóre przebarwienia oko może być spowodowane przez leki, takie jak chloropromazyny, lub po spożyciu złota. Inni mogą być z powodu twardówki melanocytosis, który jest łagodny jak również i jest bardziej powszechne w Azji populacji. Ciemnoskóry populacji może mieć "zamulony" brązowy twardówki jako normalny wariant z ich zwiększoną liczbę melanocytów. Plama brązowa, który wydaje się być rosnące lub zmiana kształtu, jednak, powinny być oceniane przez lekarza okulistę w celu zapewnienia, że nie jest nowotworowych.

• Niezależnie od przyczyny, brązowe plamy mogą być usunięte poprzez zabiegi chirurgiczne i muszą być wykonane przez licencjonowanych i kwalifikacje medyczne usługodawcy. Jeśli plamy są kosmetyczne obawy, to jest mało prawdopodobne, że firmy ubezpieczeniowe będą płacić do zabiegu chirurgicznego w celu ich usunięcia. Jeśli plamy są nowotworowych, okulista będzie ustalić odpowiednie leczenie i ewentualnie dotyczyć poszczególnych onkolog dla wszelkich dalszych chemioterapii, które mogą być wymagane. Wszystkie zabiegi chirurgiczne muszą być wykonane przez licencjonowanych okulisty i nigdy nie musi być podjęta przez laika.

• Dwie opcje leczenia chirurgicznego są do obszaru dotkniętego twardówki tylko numer identyfikacyjny podatku akcyzowego, lub usunąć warstwę spojówek oka (o nazwie "conjuctivectomy") i pozostawić do regeneracji bez obszaru brązowy pigmentowane. Jeśli wymagane jest chirurgia, decyzja o którą metodę należy zastosować do Okulisty i różni się w poszczególnych przypadkach.