adcov.com

bóle miesiączkowe

Jak zatrzymać krwawienie miesiączkowe ciężki

Czy cierpisz z ciężkiego krwawienia miesiączkowego? Jeśli tak, to na pewno nie są sami. Wiele kobiety doświadczają nadmierne krwawienie (krwotok) co miesiąc w okresie ich. Według Narodowego Zdrowia Kobiet Resource Center, średni okres trwa od 5 do 7 dni, a kobiety zwykle tracą około 1 do 2 uncji krwi podczas każdego cyklu miesiączkowego. Jednak kobiety, które mają ciężkie cykle mogą krwawić w dowolnym miejscu od 10 do 25 razy tej kwoty. Wiele kobiet znaleźć ciężkie krwawienie miesiączkowe jest bardzo nieprzyjemne i bolesne. Na szczęście są bezpieczne i skuteczne metody leczenia, aby zatrzymać ciężkie krwawienie miesiączkowe.

Instrukcje

1 Odwiedź lekarza, dla oceny medycznej. W celu powstrzymania ciężkie krwawienie miesiączkowe, należy dowiedzieć się, co jest w rzeczywistości, powodując nadmierne krwawienie. Tak ważne jest, aby zobaczyć swojego ginekologa lub dostawcy opieki zdrowotnej dla oceny, badania fizykalnego i pracy w laboratorium.

2 Spotkaj się z lekarzem w celu omówienia stanu zdrowia. Lekarz pyta o objawy, aktualnego stanu zdrowia, historii medycznej i pyta o leki, które biorą (określonych i ponad-the-counter). Lekarz mówi także do ciebie o testach, że musi dać ci w celu wskazać przyczynę swojego obfitego krwawienia.

3 Wypełnij wymagane badania lekarskie i testy. Lekarz daje badanie fizykalne, egzamin miednicy, USG (z macicy, miednicy i jajników) i ewentualnie wymaz szyjki macicy. Ona może również wziąć próbki krwi i moczu, aby wysłać do laboratorium do badań dodatkowych. Lekarz wykonuje te badania w celu ustalenia, czy istnieje choroba podstawowa lub zakażenie, które powoduje ciężkie krwawienie miesiączkowe.

4 Dyskusja wyników badań i możliwości leczenia z lekarzem. Lekarz zaleca odpowiednią opcję leczenia na podstawie oceny, wyników badań i przyczyny ciężkiego krwawienia. Lekarz może dać leczenia farmakologicznego (leczenie hormonalne lub doustne środki antykoncepcyjne), procedury chirurgiczne (w celu usunięcia guzów mięśniaków, chusteczki, polipy lub endometrium w macicy), histerektomia (usunięcie macicy i szyjki macicy), antybiotyki leczenia infekcji (jak zapalenia narządów miednicy mniejszej "PID") lub leków do leczenia chorób (takich jak endometrioza, zaburzenia czynności tarczycy, wątroby lub nerek lub raka). Jeśli masz obfite krwawienia z powodu wszczepionego urządzenia antykoncepcyjne (takie jak wewnątrzmacicznego urządzenia "IUD"), potem lekarz po prostu usuwa go z macicy.

5 Wykonaj polecenia lekarza. Pamiętaj, aby zakończyć metody leczenia zgodnie z zaleceniami lekarza. Weź wszystkie swoje leki i przejść do dalszych wizyt. Jeśli masz poważne choroby, takie jak rak medycznej (szyjki macicy, macicy lub jajników), a następnie lekarz informuje o konkretnych krokach, które trzeba wykonać w celu prawidłowego leczenia raka.

Strona główna Leki na bóle miesiączkowe

Menstruacyjny skurcze, lub bolesne miesiączkowanie, jest chorobą wiele kobiet cierpi w czasie cyklu miesięcznego. , Podczas gdy dieta, aktywność fizyczna, stres i hormony wszystko może przyczynić się do skurcze, niektóre środki do domu może zmniejszyć lub nawet złagodzić objawy. Nie wszystkie metody pracy dla wszystkich kobiet, a niektóre środki mogą pracować tylko część czasu dla każdego, ponieważ każdy okres jest inny. Start środków są łatwe do wykonania i bezpieczne w użyciu.

Relaks ciała

Stres może powodować bóle miesiączkowe. Sposoby na zmniejszenie stresu obejmują ćwiczenia głębokiego oddychania, medytacji i rozciągające. Metody te zrelaksować całe ciało, w tym mięśnie brzucha. Ciepło rozluźnia też mięśnie, więc gorąca kąpiel lub poduszka elektryczna umieszczona na brzuchu może zmniejszyć ból. Dla niektórych kobiet, orgazm jest świetny lek stres, który łagodzi bóle miesiączkowe. Aktywność fizyczna pomaga zmniejszyć stres, więc codzienne ćwiczenia mogą zmniejszyć dolegliwości menstruacyjne. Uwalnia również endorfiny, które zmniejszają ból. Ćwiczenia aerobowe jak pływanie lub chodzenie jest pomocny, tak jak joga i tai chi. Wreszcie, zanotuj sytuacjach, które wydają się powodować stres w swoim życiu, i dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić lepiej.

Lepiej jeść

Dla niektórych kobiet, ból menstruacyjny ma wpływ diety. Spróbuj prowadzenie dziennika żywności. Przez prowadzenie ewidencji, co jesz kilka dni przed rozpoczęciem okresu, można dowiedzieć się, co żywności może wywołać bóle miesiączkowe. Przez modyfikację diety można zarządzać lub wyeliminować bóle menstruacyjne. Na przykład, używać mniej soli. Dla niektórych kobiet zbyt sodu stanowi ból gorsze. Jeść zdrowszej żywności, takich jak owoce, warzywa i błonnik, a zmniejszyć kofeiny lub alkoholu.

Suplementacja

Istnieją pewne dowody, że niedobór witamin i minerałów może przyczynić się do problemów menstruacyjnych. Mayo Clinic zaleca przyjmowanie wapnia, cynku i magnezu, aby pomóc w cyklu miesiączkowym. Podejmują także witaminy E i B6. , Podczas gdy coraz minerałów i witamin z pożywienia jest preferowanym źródłem, suplementy są skutecznym sposobem, aby uzyskać wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Lek na bóle miesiączkowe

Skurcze menstruacyjne są objawem miesiączki. Każdego miesiąca w czasie jej okresu, kobieta może doświadczyć wiele objawów, z których jeden jest ból brzucha lub skurcze. Istnieje kilka różnych rodzajów leków, aby złagodzić ból.

Rodzaje

Lekarz może zalecić over-the-counter leków z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) lub NLPZ na receptę. Hormonalne pigułki antykoncepcyjne są również przewidziane. Są też leki ziołowe na skurcze.

Korzyści

Biorąc leki na bóle miesiączkowe zmniejsza lub eliminuje ból. Dla niektórych kobiet, miesięczne skurcze są wyniszczające. Medycyna pozwala cierpiących prowadzić normalne życie.

Funkcja

Zgodnie z Mayo Clinic hormony w pigułki antykoncepcyjne "zapobiega owulacji i złagodzić bóle miesiączkowe." Oprócz tabletki, zastrzyki lub plaster może zapewnić hormonów.

Przyczyny

Podczas cyklu, prostaglandyny, które są hormony, wywołać skurcze macicy do Slough od jego podszewkę. Przy wysokich poziomów prostaglandyn, skurcze są bardziej intensywne.

Teorie / Spekulacje

Zgodnie z Mayo Clinic, "Wielu ekspertów uważa, że ​​silne skurcze zwężenie naczyń krwionośnych dostarczających macicy."

Rozważania

Skurcze menstruacyjne są także spowodowane przez endometriozę, włókniaki macicy i choroby zapalnej miednicy (PID) i innymi zaburzeń ginekologicznych.

Jak Uwolnić Nadmierne krwawienie miesiączkowe

Jak Uwolnić Nadmierne krwawienie miesiączkowe


Nadmierne krwawienia miesiączkowe, krwotoki miesiączkowe lub mogą być wywołane przez niektóre dolegliwości, takich jak endometrioza, w którym fragmenty błony śluzowej macicy migrują poza macicą; włókniaki macicy, które są łagodne guzy macicy; i wahania hormonów. Rak szyjki macicy lub endometrium mogą również powoduje ciężkie krwawienie miesiączkowe. Leki takie jak aspiryna czy krwi rozcieńczalnika może przyczynić się do nadmiernego krwawienia miesiączkowego, podobnie jak witamina E. Według cdc.gov, zaburzenia takie jak choroby von Willebranda krwawienia mogą powodować ciężkie krwawienia. Stan ten występuje wtedy, gdy organizm jest w stanie wytworzyć białka, które są niezbędne w procesie krzepnięcia krwi. Trzeba będzie ocenę i leczenie nadmiernego krwawienia miesiączkowego Twojej, ponieważ niespełnienie tego wymogu może spowodować ciężką niedokrwistość i progresji choroby podstawowej.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z lekarzem. Lekarz będzie musiał ustalić przyczynę nadmiernego krwawienia miesiączkowego swojej. Może przeprowadzić rozmaz PAP, gdzie będzie gromadzić komórki szyjki macicy i wysłać je do laboratorium do oceny. Możesz także otrzymać miednicy badanie, podczas którego lekarz uciskania macicy i jajników w celu wykrycia nieprawidłowości. Inne badania lekarskie mogą być wskazane, takie jak badania krwi i badania obrazowe medycznych, w tym badań ultrasonograficznych.

2 Weź suplementów żelaza. Jeśli krwawienie miesiączkowe jest nadmierne, może stać się anemię. Niedokrwistość może powodować zmęczenie, duszność i kołatanie serca. Lekarz będzie zwrócić krew w celu określenia stopnia niedokrwistości, a jeżeli jest to uzasadnione, będzie polecam suplementy żelaza.

3 Zapytaj o leki przeciwzapalne. Według Mayoclinic.com leki przeciwzapalne można zmniejszyć nadmiernej utracie krwi z miesiączki. W dodatku do zmniejszenia ciężkich krwawień miesiączkowych, leki przeciwzapalne łagodzi skurcze menstruacyjne, które są często związane z krwotok miesiączkowy.

4 Zapytaj o doustnych środków antykoncepcyjnych. Ponadto, aby zapewnić kontrolę urodzeń, hormonalne doustne środki antykoncepcyjne mogą regulować cykl menstruacyjny i zmniejszyć częstość występowania długotrwałego i nadmiernego krwawienia miesiączkowego.

5 dowiedzieć się o wkładki. Wewnątrzmacicznego urządzenia, lub wkładki mogą złagodzić nadmierne krwawienie miesiączkowe. ZPD uwalnia hormon, który typ cienki błony śluzowej macicy, zmniejsza przepływ krwi i łagodzi bóle miesiączkowe.

Wskazówki

  • Jeśli nadmierne krwawienie miesiączkowe jest przyczyną anemii, a to znaczący destrukcyjne do życia, należy poprosić lekarza o histerektomii. Chirurgiczne usunięcie macicy zatrzyma się i wyeliminować okresy menstruacyjnych krwawień. Histerektomia jest zarezerwowana dla najbardziej ekstremalnych przypadkach może powodować uciążliwe skutki uboczne, takie jak uderzenia gorąca, rozrzedzenia kości i suchość pochwy. Histerektomia eliminuje również możliwość rodzenia dzieci.
  • Jeśli krwawienie miesiączkowe staje się coraz bardziej wygórowane i towarzyszą zawroty głowy, duszność lub błąd, zadzwoń na 911. Możesz być krwotok, która jest stanem zagrożenia życia i wymaga szybkiej interwencji lekarskiej.

Jak zmniejszyć bóle miesiączkowe

Podczas cyklu menstruacyjnego bolesne skurcze miesiączkowe może wystąpić miesięcznie. Ból menstruacyjny, zaburzenia miesiączkowania i mogą być spowodowane przez substancje chemiczne w ciele prostaglandyn. Prostaglandyny są wytwarzane z macicy, co powoduje obkurczania, gdy są one wytwarzane. Na początku cyklu miesiączkowego, krążące prostaglandyny są znacznie zwiększone, co powoduje skurcze. Po kilku dniach, zmniejsza poziom prostaglandyn, a objawy zwykle ustępują. Bóle miesiączkowe może być wyniszczające i powinny być traktowane. Jeśli nie zgłaszają się na leczenie, mogą zakłócać codziennego życia.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z lekarzem. Może określić przyczynę twoich skurczów menstruacyjnych. Chociaż w większości związane są ze wzrostem prostaglandyn innych warunków, takich jak mięśniaki macicy może być sprawcą. Według Amerykańskiego Kongresu Położnictwa i Ginekologii, mięśniaki macicy, które są łagodne przerosty macicy, może powodować ciężkie krwawienie miesiączkowe i ból.

2 brać leki przeciwzapalne. Hamują produkcję prostaglandyn, które może zmniejszyć bóle miesiączkowe. Leki te mogą być uzyskane przez licznik, ale mogą one powodować skutków ubocznych, takich jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe i wątroby, uszkodzenia.

3 Zapytaj o leki na receptę. Jeśli skurcze menstruacyjne są wyniszczające, zapytać o leki przeciwbólowe na receptę. Mogą zmniejszyć się bóle miesiączkowe, ale ostrzegamy mogą powodować znaczne senność. Nie jeździć, biorąc te leki, ponieważ wiele z nich jest opartych na kodeinę, które mogą upośledzać twoje odruchy.

4 Za pomocą poduszki elektrycznej. Ciepło jest kojący i mogą zrelaksować się skurcze macicy. Nigdy nie stosować poduszki bezpośrednio do skóry i nie spać z nim na.

5 Zapytaj o antykoncepcji hormonalnej. Według strony internetowej optyczny, w www.acog.org, pigułki antykoncepcyjne mogą być skuteczne w redukcji bóle miesiączkowe i ból. Hormony w pigułek antykoncepcyjnych może pomóc kontrolować wzrost macicy podszewka, zmniejszając produkcję prostaglandyn. Omów zastosowanie pigułek antykoncepcyjnych dokładnie z lekarzem, ponieważ mogą one powodować skrzepy krwi i udaru mózgu.

Wskazówki

  • Pić herbatę ziołową. Herbaty ziołowe, takie jak rumianek może zmniejszyć skurcze macicy i bóle miesiączkowe.
  • Jeśli skurcze menstruacyjne są ciężkie i towarzyszy nadmiernego krwawienia miesiączkowego, należy powiadomić lekarza. Możesz mieć poważny stan ginekologicznych. Według www.healthsystem.virginia.edu, procedury diagnostyczne dla bolesnego miesiączkowania obejmują laparoskopię, MRI i USG. Te mogą być skutecznym narzędziem określania chorób ginekologicznych.

Pokarmy, które łagodzą bóle miesiączkowe

Dla wielu kobiet, skurcze menstruacyjne może być koszmarem. Mając silne skurcze mogą zrobić kobiety czują się bezradni, a może to kolidować z jej z dnia na dzień działalności. Kobieta, która przeżywa poważne skurcze mogą kupić over-the-counter produktów, aby pomóc złagodzić objawy, ale wiele kobiet interesuje się do źródła problemu i rozwiązywania go od wewnątrz.

Żywność, aby obniżyć

Redukcji soli, cukru i kofeiny około jednego tygodnia przed okresem ma się rozpocząć menstruacyjny może pomóc zmniejszyć objawy, w tym skurcze i tkliwość piersi, podczas okresu. Jeśli to nie całkowicie pozbyć się skurcze, może przyczynić się do zmniejszenia jej sporo. Podczas gdy jesteś na to, ograniczyć pokarmy bogate w wapń, jak mleko, jogurt i zielone, liściaste warzywa. Unikać siedzącej przez długie okresy czasu, aż do przemieszczania się wokół często (co najmniej dwóch lub trzech minut po godzinie) i ogrzewaj w razie potrzeby.

Pokarmy, jeść więcej

Jeść różnorodne owoce, warzywa, pełnoziarnistych produktach i chudego białka. Oznacza to, że jedzenie dużo ryb i drobiu, a decydując się na całego makaronu ziarna i ryż. Częściej jedzenia może pomóc zmniejszyć ciężkość miesiączkowego skurcze i innych objawów. Oprócz zmniejszenia spożycia kofeiny, kobiety mogą również rozważyć zmniejszenie spożycia alkoholu co najmniej na tydzień przed ich okres ma się rozpocząć.

Witamina B6 jest polecany pomaga złagodzić bóle miesiączkowe naturalnie. W rzeczywistości, to może pomóc złagodzić wiele objawów powszechnie związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Trwać od 50 do 200 mg dziennie witaminy B6, w zależności od tego, jak skuteczne jest to dla Ciebie. Olej magnezu, witamina E i wiesiołka może również pomóc złagodzić objawy PMS.

Skurcze i wapnia

Co dziwne, choć zaleca się, aby kobiety spożywają mniej wapnia poprzez żywność i cieczy w trakcie cyklu miesiączkowego, aby zmniejszyć skurcze i inne objawy, suplementacja wapnia może pomóc złagodzić objawy. Estrogen reguluje metabolizm wapnia i wchłanianie wapnia jest znana będzie się zmieniać w cyklu menstruacyjnego. Objawy mogą obejmować depresję, zły humor i ogólne rozdrażnienie. Columbia University College przeprowadził badanie na temat wapnia i jej wpływu na wskaźniki ciała i zmiany nastroju podczas cyklu menstruacyjnego. Okazało się, że kobiety, które miały wapnia wykazały poprawę 75 procent.

Pokarmy leczyć bóle miesiączkowe

Pokarmy leczyć bóle miesiączkowe


Gdy dodać tygodnie - miesiąc po miesiącu, rok po roku - że przeciętna kobieta ma jej miesiączki, wynosi pięć lat swojego życia. Pięć lat to długi czas cierpieć przez dyskomfort, że miesiączka przyczyny. Zmęczenie, wzdęcia i skurcze nie muszą ograniczać życie kobiety dłużej jednak. Naukowcy uważają, niektóre pokarmy mogą rzeczywiście leczyć bóle miesiączkowe.

Przyczyny skurcze

Istnieją dwie klasyfikacje: spazmatyczne skurcze menstruacyjne i zastoinowej. Kobiety z kurczowego skurcze mają nadmiar serii 2 prostaglandyn, które powodują skurcz mięśni gładkich, w tym macicy. Zwiększone wytwarzanie prostaglandyn w pobliżu końca cyklu kobiecego powoduje skurcze, nudności, zaparcie lub biegunkę. Choć dotkliwe w młodzieży i kobiet w wieku 20, spazmatyczne skurcze zazwyczaj ból po porodzie i zwiększa się wraz z wiekiem.

Zastoinową skurcze są związane z wzdęcia, bólu głowy, zatrzymanie wody i ból sutka. Jedzenia niektórych pokarmów, takich jak pszenica, produktów Mleko, margaryna, sól oraz napojów alkoholowych i zawierających kofeinę może zaostrzyć stan. Według dr Susan M. Skowronek, dyrektor Centrum Samopomocy PMS i menopauzy, w Los Altos w Kalifornii, w trakcie miesiączki mogą złagodzić zmiany żywieniowe kobiety jakość życia.

Wapń

Dieta bogata w wapń została pokazana oferować dramatyczny ulgę menstruacyjnych. James G. Penland, Ph.D., psycholog z amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, okazało się, że 1340 mg dziennie wapnia zmniejsza skurcze i retencji wody, a także poprawiają koncentrację i wahania nastroju. , Podczas gdy owoce i warzywa są korzystne, jeden kubek jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu lub mleka o niskiej zawartości tłuszczu będzie dostarczać 300 do 400 miligramów wapnia.

Mangan

Potrzebne są dalsze badania, ale co najmniej cztery badania wykazały, że dieta w tym 2 mg na dobę manganu może zmniejszyć krwawienie miesiączkowe i skurcze. Konserwy sok ananasowy, nasiona, orzechy, kakao, skorupiaki i herbata są dobrym źródłem manganu.

Witamina B6

Witamina B6 pomaga w produkcji prostaglandyn, seria 1 "dobrych" prostaglandyn, które prowadzą menstruacyjny skurcze pod kontrolą. Utrzymać dzienną dawkę do maksymalnie 100 miligramów z żywności, takich jak banany, awokado, kurczaka, brązowy ryż, soja, orzeszki ziemne i orzechy włoskie.

Niacyna

Lark z Centrum Samopomocy PMS i menopauzy donosi, że badania wskazują, że niacyna jest skuteczna w 90 proc łagodzi bóle miesiączkowe. Ona sugeruje dzienne spożycie 25 do 100 mg niacyny pośrednictwem żywności, w tym piersi z kurczaka, cielęciny i zbożach.

Dobre przekąski, aby złagodzić bóle miesiączkowe

Dobre przekąski, aby złagodzić bóle miesiączkowe


Przyczyną menstruacyjnych jest uwalnianie prostaglandyn w tkance. Jak prostaglandyny wydaniu, skurcze macicy odpowiada, że ​​czują się jak skurcze menstruacyjne. Skurcze menstruacyjne mogą być łagodne do ciężkiego i może wystąpić w każdej chwili od dnia przed rozpoczęciem okresu do końca swojego okresu. Podczas gdy niektóre kobiety mogą znaleźć ulgę od leków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, bardziej naturalne podejście, wybierając dobre jedzenie, aby złagodzić bóle menstruacyjne.

Wapń

Badania opublikowane w 1998 numerze American Journal of Obstetrics and Gynecology wskazuje, że istnieje silny związek między objawami PMS, jak skurcze menstruacyjne, a wchłanianie wapnia (patrz odnośnik 2). W Columbia University College of Lekarze badania (patrz odnośnik 2), dodatek węglanu wapnia pomógł złagodzić objawy PMS u niektórych kobiet nawet o 75 procent. Ponieważ wapń pomaga walczyć inne warunki, takie jak osteoporoza, wielu lekarzy zaleca kobietom przyjmować suplement wapnia lub zwiększyć pokarmy bogate w wapń w diecie. Jeśli zdecydujesz się wziąć dodatek, dziewczyny w wieku dziewięciu do 18 potrzebujących 1300 mg na dzień; kobiet w wieku od 19 do 50 potrzeba 1000 mg na dzień; i kobiety powyżej 50 trzeba 1200 mg na dobę.

Siemię lniane

Siemię lniane, forma pochodzenia roślinnego kwasu tłuszczowego omega-3, w rzeczywistości hamuje uwalnianie prostaglandyn do swojej tkanki. Oznacza to, że nie ma powodu do macicy do skurczu, przynoszą ulgę od menstruacyjny skurcze. Siemię lniane jest również organizmowi niezbędne kwasy omega-3. Ciesz się jedną lub dwie łyżeczki mielone siemię lniane codziennie w większości korzyści. Można posypać ją na kasze, wmieszać do smoothie lub mieszać się z sałatki, więc jest to wygodne i łatwe do jedzenia.

Unikaj czerwonego mięsa

Czerwone mięso może rzeczywiście przynieść na napływ prostaglandyn w tkance, więc można rozważyć unikanie że duży stek lub hamburgera w czasie miesiączki. Zamiast wybierać niskie białka tłuszczu jak kurczaka i ryby.

Profilaktycznej opieki

Zdrowe odżywianie nie zawsze wystarcza do zwalczania bóle miesiączkowe. Ponieważ można potencjalnie cierpieć niski poziom cukru we krwi i zmęczenie z powodu utraty krwi, które występuje w trakcie okresu, jeść zdrową żywność w krótkich odstępach czasu. Zamiast trzech dużych posiłków dziennie, cieszyć sześć mniejszych posiłków. Pomoże to utrzymać poziom cukru we krwi w górę, daje energię, aby ją przez cały dzień, i pomóc znaleźć ulgę od menstruacyjny skurcze. Jeśli zatrzymanie wody podczas okresu, wybrać żywność o niskiej zawartości sodu. Może to również pomóc zmniejszyć spożycie kofeiny i alkoholu, w tym czasie, aby pomóc ciału pobyt uwodniony.

Zachować zdrowie przez cały miesiąc

Jedzenia różnych owoców, warzyw, chudego białka, całe ziarna, oleje zdrowe i niskotłuszczowych produktów mlecznych w ciągu miesiąca może pomóc zachować swoje ciało w równowadze i zapobiec menstruacyjny skurcze podczas miesiączki. Utrzymywanie regularnych rutynowych ćwiczeń może również pomóc zmniejszyć intensywność skurczów menstruacyjnych i innych objawów menstruacyjnych można doświadczyć w trakcie cyklu.

Jak Naturalnie Łatwość bóle miesiączkowe

Jak Naturalnie Łatwość bóle miesiączkowe


Istnieją naturalne sposoby, możemy złagodzić bóle miesiączkowe przez naszych ziół, jeść prawo i poprzez relaks. Oto kilka sposobów, możesz wiatr poprzez swoje skurcze menstruacyjne.

Instrukcje

1 Zainwestuj w niektórych organicznych malina herbaty. Native American kobiety zostały z wykorzystaniem tego od lat, jak i kobiet w Europie. To jest dobre dla menstruacyjny skurcze i pomaga uregulować cykl, jeśli cykl jest nieregularny. Również organicznych malina herbata jest dobra dla Ciebie w czasie ciąży, jednak porozmawiać z lekarzem na temat korzystania z organicznych malin herbaty liściastej, gdy jesteś w ciąży.

2 Spróbuj śpi. Spoczywa ciało jest bardzo dobry i naturalny sposób, aby pomóc złagodzić ból. Spróbuj spanie w pozycji kuli się i kładąc poduszkę pod Ciebie.

3 pić cieplejsze napoje. Picie gorącej herbaty, ciepłej wody i innych gorących napojów pomoże złagodzić swoje bóle miesiączkowe. Zimna woda powinna być sama, kiedy jest się bóle miesiączkowe oprócz ciepła woda jest dla was lepsze.

4 Jedz prawo złagodzić bóle miesiączkowe. Zwykle, zanim się na naszych okresów, mamy tendencję do pragną dużo słodyczy. Staraj się unikać słodyczy, kiedy wiesz, że jesteś przyjść na miesiączki. Jeśli jesteś pragnienie słodyczy, można spróbować jedzenia naturalnych słodyczy jak owoce lub jedzenia coś mniej cukru. Ponadto, czasami możemy mieć złe skurcze, ponieważ jesteśmy zaparcia i trzeba poruszać się wnętrzności.

Miesiączkowe Objawy rowerowe

Miesiączkowe Objawy rowerowe


Cykl miesiączkowy, lub okres, to proces, w którym ciało samica przygotowuje się do ciąży, co miesiąc. Proces ten polega na wahania poziomu hormonów, co może powodować wiele objawów emocjonalnych i fizycznych.

Krwawienie

Najczęstszym objawem cyklu miesiączkowego krwawienia z pochwy. Menstruacyjny krwi jest mieszaniną krwi i macicy podszewki.

Kurcze

Bóle miesiączkowe są zwykle spowodowane przez prostaglandyny, które są chemikalia organizm wytwarza do sprawnego umowy mięśnie macicy. Bóle miesiączkowe zwykle trwa tylko kilka dni.

Wzdęcia

Innym częstym objawem cyklu miesiączkowego jest wzdęcia. Retencja wody może powodować obrzęk brzucha i kończyn.

Żywność Pragnienia

Wiele kobiety wzrosły apetyty i konkretne głodu w trakcie i tuż przed ich cykle miesiączkowe. Wspólne pragnienia obejmują czekoladę, sól i żywność bogatą w cukier.

Wahania nastroju

Kobiety często cierpią na wahania nastroju przed i podczas ich cyklu menstruacyjnego. Podczas gdy niektóre kobiety stają się przygnębiony i przejść na płacz poszarpania, inni stają się drażliwe i podatne na zły wybuchy.

PMS

PMS, lub zespół napięcia przedmiesiączkowego, wymaga bardziej poważne objawy cyklu miesiączkowego, które pojawiają się na około tydzień przed kobieta zaczyna jej okres. Objawy PMS mogą obejmować bóle pleców, zaparcia lub biegunki, dezorientację, niezdarność i trudności z koncentracją.

Miesiączkowe Objawy: Nagłe silne krwawienie

Każdego miesiąca, że ​​kobieta nie począć dziecko, jej cykl miesiączkowy zakończy się okres. Okres, lub menstruacyjny przepływu krwi, ma miejsce, gdy ściany macicy rzuca podszewkę, która buduje każdego miesiąca w gotowości do ewentualnych poczęcia. Normalny przepływ krwi może trwać trzy do pięciu dni i może być lekki, normalny lub ciężki. Jednak zbyt ciężkie krwawienie miesiączkowe lub nadmierne mogą powodować problemy dla kobiety.

Krwotok miesiączkowy

Nadmierne lub ciężkie krwawienie jest również nazywany hypermenorrhea i krwotok. Według lifesteps.com ciężkie krwawienia miesiączkowe występuje w 9 do 14 procent wszystkich kobiet. Dodatkowo, często zdarza się krwotok kilka lat po kobieta zaczyna miesiączkować, a na krótko przed menopauzą. Gdy kobieta cierpi na ciężkie krwawienia miesiączkowego, nie jest sama niedogodności zatrzymuje jej życie. Ona zwykle nie można wyjść z domu przez pierwsze dwa dni z powodu utraty krwi i zmęczenie.

Objawy

Kobieta może cierpieć z 11 objawów, które występują w czasie silnego miesiączki krwawienia. Objawy mogą obejmować krwawienie, które zakłócają kobiecych codziennych czynności, dużych skrzepów we krwi, ból podbrzusza, która jest stała od początku okresu i niedokrwistości. Wyniki Anemia w duszność, zmęczenie i uczucie zmęczenia. Inne objawy konieczności noszenia podpaski i tampon w celu sterowania przepływem krwi i konieczności zmiany tamponu i podpaski każda jedną lub dwie godziny, w środku nocy. Jeśli okres kobiety trwa dłużej niż siedem dni, jeśli ona traci więcej niż cztery łyżki na 1 szklankę krwi, lub jeśli ma nieregularne miesiączki, powinna skontaktować się z lekarzem.

Przyczyny

Możliwe przyczyny ciężkiego krwawienia miesiączkowego może zawierać kilka czynników, w tym nienowotworowych włókniaki, nadmierne tworzenie się błony śluzowej macicy, tarczycy i zaburzenia równowagi hormonalnej. Brak równowagi hormonalnej może wystąpić w każdym wieku podczas kobiecych wieku rozrodczym i może wynikać z nieprawidłowego użytkowania hormonalnych leków. Istnieją trzy możliwe powikłania kobieta może mieć co może przedłużyć lub powodować ciężkie krwawienie. Na przykład, silne skurcze i ból w czasie krwawienia miesiączkowego lub bolesne miesiączkowanie, może powodować obfite krwawienia. Niemożność albo urodzić lub do tworzenia i niedokrwistość z niedoboru żelaza może również powodować komplikacje miesiączkowe.

Rozważania

Lekarz zdiagnozuje krwotok po czterech lub więcej testów. Kobieta może przejść badanie fizykalne z testu Pap, badania krwi i badania żelaza. Ponadto, aby pomóc lekarzom zdiagnozować krwotok, prowadzić dziennik ilu podpasek i tamponów użyty i jak często trzeba było je zmienić. Ciąg dalszy utrata krwi z powodu obfitego krwawienia może powodować anemię. Ciężkie krwawienie miesiączkowe może być bardzo niebezpieczne, więc wezwać pomoc lekarską, jeśli przepływ trwa ponad siedem dni lub staje się bardzo ciężkie.

Zabiegi

Mirena, hormonalne Urządzenie wewnątrzmaciczne, uwalnia lewonorgestrel, który jest rodzajem progesteronu, który zmniejsza pogrubienie ściany macicy, skurcze i przepływ krwi. Doustne środki antykoncepcyjne mogą zmniejszyć nadmierne krwawienie oprócz regulacji cykli. Suplementy żelaza mogą poprawić niski poziom żelaza, podczas gdy niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) może pomóc w utracie krwi. Oral progesteronu zmniejsza obfite krwawienia i koryguje braku równowagi hormonalnej. Jednakże progesteron należy 10 dni każdego cyklu menstruacyjnego.

Jak leczyć bóle miesiączkowe Naturalnie

Skurcze menstruacyjne wpływają niemal wszystkie kobiety podczas miesiączki. Na szczęście, skurcze menstruacyjne są jednym z najłatwiejszych do leczenia objawów menstruacyjnych naturalnie. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej skutecznych naturalnych środków, które mogą być używane do skurczów menstruacyjnych.

Instrukcje

1 Weź pospolity w formie dodatkowego codziennie podczas miesiączki zarówno zapobiegać i leczyć skurcze. Jeśli nie lubisz przyjmowania suplementów, można dodać kilka kropli nalewki z wodą lub herbatą zamiast.

2 Weź Niacyna począwszy dodatek około 5 dni przed miesiączką zwykle zaczyna, nadal biorąc go aż około 2 dni po zakończeniu swojego cyklu menstruacyjnego. Niacyna jest bardzo skuteczne w łagodzeniu skurcze dowolnego typu. Pomaga przez rozcieńczenie naczyń krwionośnych, co pozwala więcej tlenu i przepływ do ściany macicy.

3 Weź suplement omega 3 kwasów tłuszczowych dziennie i kontynuować przyjmowanie go regularnie, nawet gdy nie miesiączkować. Kwasy tłuszczowe pomagają zapobiec skurcze mięśni, co jest czynnikiem skurcze menstruacyjne.

Jak leczyć bóle miesiączkowe Z Akupresura

Jeśli cierpisz na PMS i skurcze menstruacyjne, ale preferują bardziej holistyczne podejście do leczenia dolegliwości, może się okazać, że proste, akupresura działa dla Ciebie. Opiera się na zasadach akupunktury, akupresury działa kluczowych punktów nacisku wzdłuż meridianów ciała, aby poprawić przepływ Chi, lub energii i łagodzenia bólu.

Instrukcje

1 Odpoczynek na plecach w wygodnej pozycji i zastosować delikatny ucisk w miejscu rezydencji domek, położony między kości miednicy w naturalnej przetłoczenie tworzone gdzie nogi spełnia brzucha i około dwóch palców poniżej pępka. Ten punkt pomoże złagodzić ból menstruacyjny skurcze i bóle brzucha.

2 Przejdź do pędzącego punktu drzwi, tylko dwie szerokości palca poniżej punktu dwór domku na naturalnej przetłoczenie nogi. Ponownie, to punkt pomaga się zrelaksować i złagodzić skurcze brzucha.

3 Odszukaj morze punkt energii w centrum obszaru miednicy, około dwóch szerokości palca poniżej pępka. Manipulowanie to czuły punkt może pomóc złagodzić skurcze, PMS, bezpłodność, upławy, nieregularne lub nietypowe okresy i zaparcia.

4 Przejdź do punktu początkowego brama, dwie szerokości palca poniżej morza energii i czterech palców poniżej pępka. Korzyści te są podobne do morza energii, ale również przyczynia się do łagodzenia moczu.

5 Roll over na brzuchu lub siedzącej w wygodnej pozycji do pracy na sakralne punkty tuż powyżej kości ogonowej u podstawy kręgosłupa. Istnieją trzy punkty na każdej stronie kręgosłupa, w pobliżu rdzenia kręgowego oraz kolejne pięć po każdej stronie, jeden lub dwa palce poza szerokość pierwszego zestawu. Te tworzą kształt, który sugeruje, motyla. Do wywierania nacisku na wewnętrzne punkty, a następnie wszystkich pięciu palców w celu wywarcia nacisku na zewnętrznych punktach sakralnych używać trzy palce. Ta manipulacja relaksuje macicę i łagodzi bóle miesiączkowe.

6 Użyj siły do łona i kluczowej kwestii, znajduje się na zewnętrznej krawędzi miednicy, kości na plecach. Znaleźć w połowie drogi między górą z kości biodrowej, a podstawa pośladków. Punkty te łagodzi skurcze, które dotyka dolnej części pleców, a także PMS i problemy z oddawaniem moczu.

7 Usiądź w wygodnej pozycji do pracy na przejście trzech yin. Umieść cztery palce tuż nad wewnętrzną kostką aby zlokalizować punkt na wewnętrznej goleni, tuż za kości piszczelowej. Praca tego punktu zmniejsza retencję wody, skurcze, upławy i ból w narządach płciowych.

8 Wykończenie z punktu dziadek-wnuk, znajduje się w górnej części łuku stopy. Położony o szerokości jednego kciuka od kuli wewnętrznej stopy, punkt ten może zmniejszyć objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, łagodzi wzdęcia i łagodzą skurcze.

Wskazówki:

  • Trzymaj punktów nacisku delikatnie, stosując tylko tyle ciśnienia, jak to możliwe. Oddychaj głęboko, jak pracować i przejść do innego punktu, kiedy czujesz się w uwolnienie energii.
  • Dla uzyskania najlepszych rezultatów pracy tych punktów akupresury w kolejności są one wymienione.
  • Nie należy pracować na przejście trzech yin w ósmym lub dziewiątym miesiącu ciąży.

Przyczyny bóle miesiączkowe w nastoletnich dziewczyn

Przyczyny bóle miesiączkowe w nastoletnich dziewczyn


Niektóre nastoletnie dziewczyny i kilka dorosłych kobiet rutynowo mają skurcze, które towarzyszą ich miesiączki. Z drugiej strony, niektóre kobiety nie skurcze. Bóle miesiączkowe są nazywane bolesne miesiączkowanie. Skurcze nie musi oznaczać jakiś podstawowy problem, ale są uważane za część / procesu miesiączkowego owulacji.

Prostaglandyny

Kurcze zwykle uderzają w ciągu kilku pierwszych dni miesiączki i są spowodowane przez substancje chemiczne w organizmie o nazwie prostaglandyny, które skłaniają do macicy umów, które tworzy kurcze, według Kidshealth.org (Zobacz Referencje 1). Kurcze ogół nie znosić przez cały okres. Jeśli są bardzo niewygodne, wziąć ibuprofen.

Proces

Mayo Clinic wynika, że ​​to jest wspólne dla nastoletnich dziewcząt mieć skurcze na początku swojego okresu. Skurcze są powszechnie odczuwane w dolnej części brzucha. Medicinenet.com zauważa, że ​​90 procent miesiączkujących dziewcząt młodych, poinformuj, że mają skurcze. Skurcze występują, ponieważ wyściółka macicy załamuje się i musi być zwolniony z ciała, gdy ciąża nie wystąpił. Podszewka pęcznieje, a następnie umiera Altany (jest to część krwawienia miesiączkowego). Gdy wyściółka zaczyna się rozpadać, prostagladins pojawiają się na scenie i zrobić mięśnie macicy od umowy, w którym to czasie vascoconstriction (dopływ krwi) w błonie śluzowej macicy zostaje ograniczone. Ten odcina dopływ tlenu do tkanki śluzówki macicy, która jest, co powoduje, że tkanka umrzeć. Umowy macicy, tak, że można go wyrzucić stary tkanki znajdującej się dane zamówienia macicy, gdy jest on wydalanie niemowląt, choć nie tak silnie. Leukotrienów (chemikalia, które odgrywają rolę w odpowiedzi zapalnej naszego organizmu) zwiększają w tym czasie i może odegrać rolę w menstruacyjne.

Owulacyjny miesiączkować

Według Medicinenet.com, kurcze normalnie nie występują aż do owulacji menstruacji zaczyna, które nie zawsze jest pierwszy, a nawet drugi raz, że młoda dziewczyna ma okres. Jest możliwe, że owulacja może się nie uruchomić do sześciu miesięcy lub lat po menarche (miesiączki) zaczyna. Owulacyjny miesiączkować oznacza, że ​​dziewczyna jest owulacja i jajko jest zwolniony z jajników. Według Medicinenet.com, krwawienie miesiączkowe może rzeczywiste i nie występuje przed rozpoczęciem owulacji.

Deficyty żywieniowe

Indianwomenshealth.com radzi młodym kobietom być bardzo świadoma swojej diety, ponieważ niedobory żywieniowe mogą potencjalnie zepsuć swój cykl menstruacyjny i zdrowia w ogóle. Ta witryna sugeruje, że młode dziewczęta należą witaminy D i E oraz wapnia w diecie, ponieważ w ten sposób zmniejsza częstość skurczów i zapobiec tkliwość piersi. Magnez i omega-3 kwasy tłuszczowe podobno pomaga oddziale menstruacyjne i zmniejszyć prawdopodobieństwo depresji, pragnienia cukru i wrażliwość piersi.

Skrzepy, tkanek i wąskich kanałach

Jeśli jesteś przejazdem krwawej tkanki z macicy lub skrzepów, może to uczynić kurcze gorzej. Jeśli masz bardzo wąski kanał szyjki macicy, to też może nasilać skurcze menstruacyjne, zgodnie z Medicinenet.com. Niektóre młode dziewczyny i kobiety mają wyższy poziom prostaglandyn w macicy, co czyni je kurcze gorzej niż kobiety z niższym poziomem.

Wyniszczające

Jeśli skurcze menstruacyjne są poważne i zakłócają swojego życia, trzeba rozwiązać to z lekarzem. Skurcze są uważane za jeden z wielu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Jeżeli którykolwiek z objawów PMS, takich jak skurcze, a także bóle głowy, bóle piersi, drażliwość, wahania nastroju, głodu i / lub zmęczenie, stały się tak wyniszczające, że brakuje do szkoły lub nie są w stanie zaangażować się w regularnych zajęć, porozmawiać z lekarzem.

Chińskie zioła na krwawienie miesiączkowe

Nadmierne krwawienia miesiączkowe mogą być spowodowane przez szereg warunków. Dokładne ziół, które pomagają będzie zależeć od całkowitej diagnozy. Medycyna chińska traktuje chi, naturalną siłę życiową, która jest obecna w każdej żywej istoty. Chi mogą zarówno powodować dolegliwości fizyczne i być objawem dolegliwości. Chi może być niezrównoważony. W niektórych przypadkach, równowaga między yin i yang jest zdenerwowany. W innych przypadkach, chi może stać się zbyt chłodny, zimny, ciepły lub gorący. Zioła są często stosowane w leczeniu tych i wielu innych warunków. Ponieważ każdy przypadek jest inny, to zawsze najlepiej skonsultować się z tradycyjnej chińskiej lekarzem przed próbą zioła.

Angelica głównej

Chiński korzeń arcydzięgla jest stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) przez ponad 5000 lat. Angelica root jest ogólnie tonik ziołowy, który często ma pozytywny wpływ na układ rozrodczy. Zioło to równoważy hormony i może pomóc złagodzić napięcia przedmiesiączkowego (PMS) objawy.

Raspberry Tea

Malinowy herbata zawiera ściągające, które mają tendencję do kurczenia tkanki w organizmie. Często jest to przewidziane dla nadmiernego krwawienia miesiączkowego i skurcze.

Papryka ostra

Papryka ostra jest tonik system krążenia pomaga elastyczność i zdrowiu żył, tętnic i naczyń włosowatych. Pomagając utrzymać ściany naczyń krwionośnych giętki, pieprz cayenne może zmniejszyć nadmierne krwawienie miesiączkowe. Może także pomóc zmniejszyć bóle miesiączkowe.

Radix Notoginseng

Radix notoginseng czasami nazywa chi żeń-szeń. Jest ono stosowane do setek lat w leczeniu nadmiernego krwawienia. Jest specjalnie wskazana jako lekarstwo na nadmierne krwawienia miesiączkowego i krwotok miesiączkowy.

Juga Forrestii Dielsa

Chociaż Juga forrestii deils jest często stosowany w leczeniu obrzęk i traumatyczne urazy, to często bardzo przydatne dla pomaga w leczeniu ciężkich przepływów miesiączkowe. Może to być również skuteczne w łagodzeniu miesiączkowania skurcze i ból.

Rhizoma Dioscoreae Nipponicae

Rhizoma Dioscoreae nipponicae jest często przepisywany zatrzymać krwawienie wewnętrzne, w celu poprawy krążenia i leczenia schorzeń ginekologicznych ogólne. Ze wszystkich ziół w medycynie chińskiej, jest to najczęściej przepisywane zioło zaburzeń ginekologicznych.

Kłącze Dioscoreae

Rhizone Dioscorea to rodzaj pszenicy, która zawiera duże ilości witamin z grupy B. Zawiera także witaminę A i może być bardzo skuteczne w leczeniu bóle miesiączkowe. To jest czasami stosowane w leczeniu nadmiernego krwawienia miesiączkowego.

Przyczyny Ciężkie bóle miesiączkowe

Przyczyny Ciężkie bóle miesiączkowe


Według American College Położnictwa i Ginekologii, ponad połowa kobiet miesiączkujących doświadczenie bólu dla jednego do dwóch dni podczas okresów. Często ból uczucie macicy, do mięśni, umowy i relaksu jest łagodne do umiarkowanego i nie jest powodem do niepokoju. Jednak wiele kobiet również wystąpić silne bóle miesiączkowe, które mogą być objawem choroby zagrażającej życiu, zakażenia lub wyniku inwazyjnej metody antykoncepcyjnej.

Pierwotne bolesne miesiączkowanie

Pierwotne bolesne miesiączkowanie jest ból w obrębie miednicy wyprodukowany przez prostaglandyn, substancji chemicznych wykonanych przez wyściółki macicy. Na początku okresu badanego, poziomy prostaglandyn są wysokie i powodują silne, skurczowe bóle miesiączkowe w pierwszych dniach okresu. Poziom prostaglandyn zmniejszają się miesiączka trwa i silne, skurczowe bóle miesiączkowe zwykle ustępują. Pierwotne bolesne miesiączkowanie zwykle zaczyna się, gdy młoda kobieta zaczyna miesiączkować i stopniowo zmniejsza się ona się starzeje i rodzi się po raz pierwszy.

Endometrioza

Według Endometriosis.org, endometrioza charakteryzuje się obecnością podobnych tkanki macicy w nieprawidłowych miejscach, takich jak ściany bocznej miednicy, jajników, jajowodów i odbytu, pochwy przegrody. Podstawowym objawem endometriozy jest ból w obrębie miednicy ", które często towarzyszy miesiączki; jednak kobiety z tą chorobą mogą odczuwać ból w innych punktach przez jej cyklu miesięcznego.

Choroby zapalne narządów miednicy mniejszej

Według EMedicineHealth.com, PID lub zapalenia narządów miednicy mniejszej, zakażenia narządów płciowych, które atakuje kobiece, powoduje poważne skurcze miesiączkowe oraz ból podbrzusza, bolesne oddawanie moczu, ból pleców i nieprawidłowe krwawienia z macicy. Kobiety z zapalenia narządów miednicy mniejszej zwykle doświadczają najsilniejsze objawy po zakończeniu miesiączki lub w całym okresie bezpośrednio po ich miesiączki. Zapalenie narządów miednicy mniejszej jest zwykle spowodowane przez choroby przenoszone drogą płciową chlamydia i rzeżączka.

Mięśniaki macicy Nowotwory

Według WomensHealth.gov, włókniaki macicy są guzy, które zostały wyhodowane w środku ściany macicy. Włókniaki macicy, najczęściej występujące w kobiet w wieku 40 do późnych lat 50-tych, nie zawsze wywołują objawy u kobiet. Jednak ci, z objawami zwykle doświadczają bolesnych okresów i znaczne krwawienie miesiączkowe. Inne objawy macicy włókniaki obejmują mniejszą powiększenie brzucha, bolesne seks, częste oddawanie moczu, ból w dole pleców i pełne poczucie całym obszarze miednicy.

ZPD

Według Kliniki Everett, spirale są kolejną przyczyną ciężkich skurczów menstruacyjnych. Spirale lub urządzenia wewnątrzmaciczne, są metody antykoncepcyjne, które są umieszczone bezpośrednio do macicy w celu zapobiegania ciąży. Wzrost macicy skurcze wkładki w pierwszych kilku miesiącach użytkowania, a ich stosowanie należy przerwać, jeśli skurcze menstruacyjne poważne prowadzi lub gorzej w miarę upływu czasu.

Leki na bóle miesiączkowe

Leki na bóle miesiączkowe


Wiele kobiet doświadcza menstruacyjny skurcze podczas okresów. Chociaż kurcze jest naturalną częścią cyklu miesiączkowego, dla niektórych kobiet skurcze stają się na tyle poważne, że przeszkadzają one w zwykłych czynnościach. Często leki stosowane w leczeniu bolesne skurcze obejmują NLPZ i hormonalnej antykoncepcji.

Przyczyny skurcze

W Centrum Zdrowia Młodych Kobiet wyjaśnia, skurcze menstruacyjne wystąpić wtedy, gdy uwolnienia macicy prostaglandyny, substancje chemiczne, które wywołują macicy do umowy w celu wydalenia jej grubą podszewką. Wysoki poziom prostaglandyn może prowadzić do ciężkiego skurcze. (Zobacz też: 1)

NLPZ

NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) są wspólne leczenie skurcze. Według American College Położnictwa i Ginekologii, NLPZ zmniejszają skurcze uniemożliwiając produkcję prostaglandyn. Wspólne over-the-counter leki z grupy NLPZ należą ibuprofen i naproksen. (Zobacz Reference 3)

Jak przyjmować NLPZ

Według American College Położnictwa i Ginekologii, NLPZ działają najlepiej, gdy podjęte w pierwszym objawem bólu miesiączkowego. NLPZ zwykle wystarczy być używane w ciągu pierwszego lub drugiego dnia miesiączki, ponieważ w naturalny sposób zmniejsza stężenie prostaglandyn w miarę postępu miesiączki. (Zobacz Reference 3)

Hormonalna Antykoncepcja

Zgodnie z Mayo Clinic, niektóre hormonalne metody zapobiegania ciąży może zmniejszyć bóle miesiączkowe przez zahamowanie owulacji. Metody te obejmują pigułki urodzenia kontroli i strzał antykoncepcyjnej, plaster lub pierścienia dopochwowego. Wszystkie metody hormonalnej antykoncepcji są dostępne tylko na receptę. (Patrz odnośnik 2)

Porozmawiaj z lekarzem

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli over-the-counter leki z grupy NLPZ nie wystarczająco zmniejszyć bóle miesiączkowe. Lekarz może dać NLPZ recepty lub zalecają stosowanie hormonalnej antykoncepcji. W rzadkich przypadkach, ciężkie kurcze może być oznaką na istnienie problemu, które mogą wymagać leczenia.

Przyczyny bóle miesiączkowePodczas miesiączki, niektóre kobiety doświadczają skurcze brzucha i miednicy. Istnieją dwa typy menstruacyjne lub bolesne miesiączkowanie; pierwotnego bolesnego miesiączkowania występuje w dolnej brzucha i wtórne bolesne miesiączkowanie wpływa na dolną część pleców. Ponad połowa miesiączkujących kobiet cierpi z powodu zaburzeń miesiączkowania.

Normalny Menustration

W normalnym cyklu miesiączkowego, macica przygotowuje się do ciąży. Jeśli owulacja przychodzi i odchodzi i nie ma płodu pielęgnować, macica będzie wylewać swoją podszewką. Macica pęcznieje jak zmienić poziom hormonów, podszewka zaczyna umierać, a organizm uwalnia prostaglandyny. Macicy odpowiada chemicznych przez instytucje i wydalanie wyściółki przez szyjkę macicy.

Endometrioza

Endometrioza pojawia się, gdy tkanka macicy jest nieprawidłowo umieszczony w brzuchu. Bóle miesiączkowe spowodowane endometriozą często słabnąć lub zintensyfikować według poziomu hormonów w organizmie kobiety. Kobiety, które mają endometriozę mogą ponieść z pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu. Endometrioza może również powodować silne krwawienie i niepłodności.

Poronienie

Poronienie występuje, gdy ciało naturalnie i spontanicznie przerywa płód. Ciężkie niższe skurcze brzucha jest często obserwowane u kobiet, które mają do poronienia. Silne krwawienie jest również związane z poronieniem.

Mięśniaki

Mięśniaki macicy, może również powodować bóle miesiączkowe. Guzy łagodne mogą rosnąć do różnych rozmiarach w macicy kobiety. Trzech na czterech kobiet mięśniaki, ale nie wszyscy cierpią na bóle miesiączkowe. Mięśniaki można wykryć przy użyciu ultradźwięków.

Niedobór wapnia

Skurcze, zespołowi napięcia przedmiesiączkowego, może występować, gdy nie są niskie stężenie wapnia we krwi. Stężenie wapnia zmniejsza około tygodnia do 10 dni przed rozpoczęciem okresu kobiety. Niedobór wapnia może również spowodować bezsennych nocy i depresji.

Jak leczyć bóle miesiączkowe Z Strona główna zadośćuczynienie

Jak leczyć bóle miesiączkowe Z Strona główna zadośćuczynienie


Większość kobiet, które doświadczyły bóle miesiączkowe, co najmniej raz, a wielu cierpi brzucha i dolnej części pleców ból z każdym okresie miesięcznym. Nawet łagodne skurcze mogą być bardzo nieprzyjemne, a silne skurcze mogą utrudniać przeprowadzenie nasze codzienne czynności. Wiele kobiet uważa, że ​​podstawowe środki do domu może pomóc złagodzić dyskomfort.

Instrukcje

1. Połóż się na plecach w Twoim prysznicem, włącz gorącej wody i skierowanie strumienia wody na obszarze brzucha. Gorąca woda będzie złagodzić ból i rozluźnić mięśnie. Jeśli masz masaż pod prysznic, ustaw go na delikatny masaż.

2 Wypełnij skarpety z ryżem lub fasolą. Szycia do góry zamknięty i ogrzewać skarpetkę w mikrofali przez około 2 minuty. Połóż się i naciśnij skarpetkę na bolesne miejsca, przenosząc go do innego obszaru, co kilka minut. Może się okazać, że bardziej pomocne leżeć na brzuchu i naciśnij skarpetkę na dolnej części pleców.

3 Spróbuj umieścić jakieś zioła w skarpety wraz z ryżem i fasolą. Waleriana, pennyroyal i imbir może być szczególnie przydatne dla złagodzenia skurczów i aromat terapii będzie uspokoić i zrelaksować.

4 Idź na spacer lub zrobić kilka lekkich ćwiczeń lub rozciągania. Ćwiczenie poprawia krążenie na bolesne miejsca i zmniejsza napięcie mięśni.

5 Weź kąpiel mineralna. Dodaj 1 szklankę soli morskiej i 1 szklanka sody oczyszczonej z ciepłą wodą i moczyć przez około 20 minut.

Jak leczyć bóle miesiączkowe z odżywianiem

Wierzcie lub nie, można leczyć bóle miesiączkowe z odżywianiem. Regulacja diety może zmniejszyć zagrożenie miesiączkowego skurcze, zwłaszcza jeśli cierpią z powodu umiarkowanego do ciężkiego bólu. Większość kobiet cierpi na skurcze w pewnym momencie od łagodnego dyskomfortu do osłabiającego bólu. Będąc w stanie leczyć bóle miesiączkowe z odżywianiem jest łatwy sposób poczuć się lepiej.

Instrukcje

1 Jedz niskiej zawartości tłuszczu, wysokiej diety błonnik w leczeniu bóle miesiączkowe z odżywianiem. Wiele kobiet pragną słodkich lub słonych pokarmów w tym czasie, ale należy być ostrożnym z wyborów żywności. Ten rodzaj diety pomaga również zwiększyć poziom energii i ustabilizować nastrój.

2 Plan mniejsze, bardziej wyważone częste posiłki. Przestrzeń je przez cały dzień, a nie jeść trzy duże posiłki. Upewnij się, że są pożywne i zawierają wiele owoców, warzyw, kurczaka i ryb.

3 Weź multiwitaminy z minerałami każdego dnia. W leczeniu bóle miesiączkowe z odżywianiem, ważne, aby ta dzienną dawkę. Dołącz ważnych minerałów takich jak wapń, potas i magnez, zwiększenie ilości wapnia i magnezu przed i podczas miesiączki.

4 Eliminowanie alkoholu, jeśli masz tendencję do zatrzymywania wody w każdym miesiącu. Unikaj go całkowicie lub trzymać się wina głównie światła.

5 Unikaj leków moczopędnych. Mimo, że wiele kobiet, które przez lata korzystali z nich, że zmniejszają one wierzących okres wzdęcia, mogą wyeliminować wszystkich przydatnych składników mineralnych z organizmu wraz z wodą. Zamiast tego, po prostu ograniczyć spożycie soli i alkoholu w tym czasie.

6 Zwiększenie spożycia żywności z kwasów tłuszczowych omega-3. Mają działanie przeciwzapalne i pomagają ustabilizować nastrój. Te produkty również blokują produkcję prostaglandyn, które powodują bóle miesiączkowe.