adcov.com

bolacy guzek z boku stopy

Co powoduje ból w boku stopy?

Co powoduje ból w boku stopy?

Jeśli cierpisz na ból z boku stopy, codziennych czynności może stać się nie do zniesienia. Ale z prawidłowej diagnozy i leczenia, zazwyczaj można wznowić normalne życie w ciągu kilku tygodni. Powoduje, że zakres od niewłaściwego obuwia do podstawowych schorzeń, takich jak cukrzyca i artretyzm.

Objawy

Ogólnie rzecz biorąc problem charakteryzuje się nudne, bóle lub ostry ból, który promieniuje od pięty z boku stopy. Ból nasila się jak wykonywać codzienne czynności. Może się okazać pieszo, lub inaczej wywierania nacisku na tym obszarze, niewygodne i nawet nie do zniesienia. Ból może czuć się gorzej w określonych punktach w ciągu dnia. W zależności od pozycji leżącej może odczuwać ból w nocy również.

Niewłaściwe obuwie

Najczęstszą przyczyną wynika z obuwia. Buty, na przykład, może być zbyt mocno, aby umożliwić palce, aby równomiernie rozłożone. Może nadużywać niektóre buty, takie jak wysokie obcasy, które odkształcenia konkretnych mięśni stóp. Kupić obuwie, która zapewnia duży podparcie i wystarczającą przestrzeń dla stóp, aby przenieść.

Kontuzji ścięgna Achillesa

Jako największy ścięgna w organizmie Achillesa jest wspólną witrynę szkody. Chociaż ścięgna znajduje się przede wszystkim w pięty, leży obok mięśni po stronie stóp. Urazy ścięgna może może wywołać ból, który promieniuje wzdłuż boku stopy. Warunek może ustępują z reszta i masaż; bardziej poważne przypadki wymagają terapii fizycznej lub ćwiczeń wzmacniających. Skonsultować się z lekarzem, jeśli ból nie daj.

Warunki medyczne

Co powoduje ból w boku stopy?

Ból z boku stopy mogą być również wynikiem schorzenie medyczne, w tym cukrzyca i artretyzm. Większość pacjentów cierpiących na cukrzycę doświadczenie komórek nerwowych bólu co najmniej raz w życiu; w zależności od nerwu dotkniętych objawy mogą obejmować ból i drętwienie kończyn. Choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów często powodują bóle w stawach, w tym kostki i kolana. W takich przypadkach pacjentów może zrekompensować pieszo inaczej i może obciążenie mięśni po stronie stóp. Reumatoidalne zapalenie stawów jest trzy razy częściej u kobiet niż u mężczyzn, a objawy występują zwykle po ukończeniu 50.

Dodatkowe przyczyny

Stopa składa się z 33 stawów, 26 kości i setki nerwy, więzadła i mięśnie, więc rozpoznanie przyczyny bóle stóp często jest bardzo skomplikowane. Powtarzające się działania, w tym skoki, działa lub kopanie, stale podkreślają poszczególnych obszarów, które mogłyby prowadzić do silnego bólu wzdłuż boku stopy lub podstawy pięty. Nieubłagany ból może być również wynikiem złamania kości nierozpoznana.

Leczenie

Skontaktować się z lekarzem, jeśli bóle nie ustępują w ciągu tygodnia. Jeśli Twój lekarz nie jest w stanie do diagnozy stanu, może być skierowanie do podiatrist. W większości przypadków ból bedzie hulac z reszta, ale czasami terapii fizycznej lub nawet operacji może być konieczne.

Jak złagodzić ból w stopie na boku z biodra i miednicy Urazy

Biodra lub miednicy Urazy często może powodować osoby do bólu stóp. To dlatego, że stopy nie zawsze są w prawidłowej pozycji funkcjonowania, gdy ktoś z kontuzją biodra zmaga się obejść. W konsekwencji niektóre obszary, takie jak strony stóp (czyli strzałkowego ścięgna) jest przepracowany i utrzymać więcej stresu. Stąd, mięśnie, ścięgna i więzadła mogą rozpocząć bolą. Zabiegi złagodzić bóle stóp spowodowanego urazami biodra lub miednicy może zawierać odpoczynek, lód, ciepło, leki, masaże i ćwiczenia.

Instrukcje

1 Wysiąść nogi jak najwięcej i odpoczynku je przez kilka dni. W tym czasie nosić szynę stóp, gdy trzeba ominąć.

2 Znajdź jakieś żelowe lub wkładki do butów, które mogą podjąć odciążyć z boku stopy. Regularnie je nosić.

3 Weź dwa ibuprofen lub naproksen co 4 do 6 godzin. Kontynuuj, aby pozostać na tym leki przeciwzapalne, aż ból zniknie.

4 Włóż lód lodu opakowanie. Pasek pakiet lodu wokół stóp, tak że lód jest skompresowany bezpośrednio na źródło bólu. Użyj Lód zachować pierwotny obrzęk i stan zapalny w dół tak, że ogranicza stan zapalny, powodując krwi i przepływ limfy (rozszerzające naczynia). Zostaw okład z lodu na miejscu przez 15 do 20 minut. Powtarzać zabiegi lodu co 3 lub 4 godziny, aż początkowe zapalenie jest pod kontrolą. Następnie podgrzewać promować przepływ krwi do leczenia przez prowadzenie elementu grzejnego na 15 do 20 minut. Powtórz tę czynność dwa lub trzy razy dziennie. Nadal korzystać z poduszki, aż ból stóp nie ma.

5 Masaż nogę na 5 do 10 minut, co najmniej dwa razy dziennie. Pocierać palcem wskazującym i kciukiem nad stopą i naciskać na i wokół bólu na relaks nerwy i mięśnie. Wykonać niektóre z poniższych ćwiczeń stóp w celu wzmocnienia i dodać stabilność stopy: usiądź na krześle i owinąć ręcznikiem wokół palców i piłkę swojej chorej stopy. Powoli odciągnąć na palcach, jak zachować prosty kolana. Przytrzymaj tę pozycję przez 15 do 30 sekund, a następnie rozluźnij. Czy trzy zestawy ćwiczeń. Następnie rozłożyć ręcznik na podłodze u stóp fotela. Utrzymując pięty na podłodze, weź ręcznik w górę z tylko palcami, a następnie zwolnij go. Zrobić pomiędzy 20 i 30 godzinach. (Patrz Zasoby 2 i 3 poniżej więcej ćwiczeń.)

Wskazówki:

  • Gdy pojawi się żele lub wkładek do butów w butach, może być w stanie lepiej ustabilizować ból z boku stopy.
  • Nigdy nie pozwól, bóle stóp nieleczone dla każdego dłuższy czas. To może potencjalnie powodować inne problemy strukturalne w innych obszarach, takich jak plecy, kolana i nogi. Ponadto, nigdy nie stosować lodu bezpośrednio na skórę, ponieważ może to spowodować odmrożenia.

Jak naprawić to ścięgna Achillesa

Ścięgna Achillesa przebiega wzdłuż boku części stopy i łączy się pięty. Jest to największe ścięgno w organizmie i jest powszechnie rannych. Większość przypadków rozdarty ścięgna Achillesa są stosunkowo łagodne i można leczyć za pomocą prostych w Domu opieki procedur.

Instrukcje

1 natychmiast zastosować lód z boku stopy i pięty po wystąpieniu urazu. Owiń lodu w myjki lub ręcznikiem i nałożyć na skórę w odstępach 20-minutowych, aż ból ustępuje.

2 masować stronie stopy i pięty dwa razy dziennie. To pobudza krążenie i promować szybsze gojenie. Rub w okrężnymi ruchami z ciśnieniem firmy. Przestań natychmiast, jeśli ból masowania pogarsza.

3 przejąć recepty recepty leki przeciwbólowe co cztery do sześciu godzin, aby złagodzić dyskomfort. Dla cięższych obrażeń, porozmawiać z ortopeda na receptę wytrzymałości przeciwbólowych.

4 Reszta od 8 do 12 godzin dziennie. Powstrzymują się od wszelkich aktywności fizycznej, w tym bieganie i wchodzenie po schodach, aż do ustąpienia objawów.

5 Zainwestuj w wygodne trampki, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu szkody. Buty powinny mieć dobre wsparcie arch i wystarczającą amortyzację. Wkładki do butów mogą również pomóc utrzymać stopę miękka i obsługiwany w każdym czasie.

Choroby genetyczne Foot

Istnieje kilka zaburzeń lub powikłania związane ze stopami, w tym zapalenia powięzi podeszwy, dna moczanowa, bunions, odciski, grzybica stóp i ścięgna Achillesa. Jednakże te uważane wynik z dziedziczną predyspozycją genetyczną i nie mogą być spowodowane przez czynniki zewnętrzne (na przykład niewłaściwej) obuwia. Objawy chorób stóp genetyczne mogą być łagodne lub przewlekły w zależności od rodzaju zaburzeń.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zapalenie kości i stawów wpływa na stawy. Choć zazwyczaj wpływa na ręce, kolana i pleców, zapalenie kości i stawów mogą mieć wpływ wszelkie złącza na ciele, w tym stóp. Powoduje to utratę tkanki chrząstki, który działa jako bufor pomiędzy złączami. Jak rozkłada się chrząstki, kości po obu stronach stawu zaczynają trzeć razem, w wyniku tarcia i bólu. Najczęstsze objawy choroby zwyrodnieniowej stawów obejmują kości ostrogi, obrzęki, utrata elastyczności, tkliwość, sztywność i uczucie kraty, gdy połączenie jest używane.

Dna moczanowa

Jak zapalenie kości i stawów, dna wpływa również na stawy (najczęściej te w duży palec u nogi). Oprócz predyspozycji genetycznej, przypuszcza się, że dna może być połączone z jednym na spożycie pokarmu. Występuje ona, gdy nie jest tworzenie się kwasu moczowego (produkt odpadowy wydalane przez nerki) w korpusie. Jako kwas moczowy buduje, że gromadzi się w stawach, w postaci krystalicznych substancji ostrych. Po stawów, depozyty te powodują napady ostrego bólu i obrzęku.

Polidaktylia

Polidaktylia może być spowodowane chorobami, takimi jak zespół Carpenter trisomią 13, ale często jest dziedziczona przez rodzinnych genetyki. Polidaktylia jest tylko wzrost szóstego cyfry. W odniesieniu do tej stopy, polidaktylia przejawia się wzrostem szóstego palca. Szósta cyfra może być słabo rozwinięta, odpoczynku pod dziwnym kątem z boku stopy. Może być również w pełni rozwinięte, w pełni funkcjonalne.

Flatfoot

Flatfoot jest powikłaniem, gdzie łuk stopy upadł. W rezultacie, stopy pozbawione naturalnego zakrzywienia lub kontur. Flatfoot jest zwykle dwustronne (występuje w obu nogach). To jest często wrodzone lub pojawia się w bardzo młodym wieku. Flatfoot czasem pozbawione objawów, ale może powodować bóle nóg, kolan, bioder i pleców z powodu słabego wsparcia udzielonego przez płaskostopie.

Bunions

Bunions są w dużej mierze spekulowali być dziedziczna z powodu występowania w rodzinach. Są one spowodowane przez zniekształcenia w koślawego palucha, terenu na wewnętrznej krawędzi dużego palca. Ich wygląd sugeruje zapalenie stawów palców. Objawy bunions to ból związany z odczuciami ciśnienia lub siły na całym terenie.

Pół calowy Cane Porady

Pół calowy Cane Porady


W każdym wieku, człowiek może potrzebować laski dla dowolnej liczby warunków lub urazy; Jednak osoby starsze są najczęściej potrzebne laski. Dopóki lekarz przepisze korzystanie z trzciny, większość ludzi da im trochę do myślenia. Jeszcze mniej myśli się do wskazówek, zwany także "zaślepki" i "przystanki". Szerokość zakończenia trzciny mierzy wewnętrznej średnicy końcówki. Zaślepki do ½ cala lub 13 mm, laski są dostępne w różnych stylach.

½ cala Porady gumowy

Gumowe końcówki wykonane są z naturalnej gumy 100 procent antypoślizgowy. On-line Karta zdrowia miasta Mount Nittany Medical Center zatytułowanej "Dopasowywanie Cane" zaleca, "trzciny powinny mieć antypoślizgowej (y) końcówkę gumową, aby zapobiec ślizganiu. Zmień końcówkę (y), które wyglądają zużyte."

½ cala Ice Gripper Porady

Zaprojektowany dla bezpieczeństwa trzcinowego podczas spaceru na wycieku lub oblodzonych nawierzchniach, wskazówki jak pracować chwytaka knagi. Końcówka ze stali nierdzewnej uchwyt na koniec zęby lód, aby zapewnić stabilność i zapobiec upadkom.

½-calowy Porady obrotowa

Obrotowe końcówki chwycić podłogę podczas trzciny przechyla i obraca o 30 stopni, które mogą pomóc chwieje ręce. Obrotowe końcówki zapewniają przyczepność i pochłanianie wstrząsów, aby zapobiec zrazy i spada i zwiększa powierzchnię styku.

½-calowy Rozwijając Cane Porady

Rozszerzenie wskazówek zmieścić kilka szybów rozmiar leśne (proste lub część środkowa). 14 mm końcówka koniec wału potrwają do 16 mm.

½-calowy Samostojący Cane Porady

Stojące wskazówki trzciny wyeliminować potrzebę quad lub czworonożnych laski. Końcówka wolnostojące posiada szeroką bazę i jest zaprojektowany tak, że w razie upadku na, naciśnij na niego światło z boku stopy przynosi laskę pionowo więc nie musisz się zginać. Laska stoi na własnych, gdy nie jest w użyciu, nawet na dywanie.

Jak Strap stopę na podeszwowej Facsiitis

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest uraz stopy, które polega obrzęk i podrażnienie rozcięgna podeszwowego. Istnieje wiele konserwatywnych zabiegi, które możesz zrobić w leczeniu tej choroby, takie jak odpoczynek, oblodzenia, rozciąganie i stosowania leków przeciwzapalnych. Możesz także użyć techniki spinania na niskim barwnik do podjęcia twoja noga trochę stresu z dysku rozcięgna podeszwowego i niech goją się szybciej.

Instrukcje

1 Użyj zwolennikiem taśmy do spryskać dno i boki stopy.

2 stick jeden koniec paska na 1-1,5 cala sportowe taśmy na piątym (Pinky) stawu lub małego palca. Owiń pasek wokół pięty i dostosowania go do łuku wokół boku stopy następnie naciśnij swój wielki staw palec w dół, aby naśladować wysoki łuk.

3 Zamocuj taśmę do pierwszego (duży) stawu palca. Powtórz to kilka razy owinąć.

4 Tape jeden koniec paska na 3/2 cala sportowe taśmy na zewnątrz stopy, w pobliżu pięty. Owiń go wokół i pod stopy łuku i kierunku drugiego końca przylegają do wewnętrznej strony stopy.

5 Owiń pasek na inny 2-3 calowy sportowe taśmy począwszy dalej na piechotę w kierunku palców na zewnątrz stopy, a kończąc na stronie łuku, przytrzymując swój duży palec wspólne każdym razem. Paski powinny lekko na siebie zachodzić.

6 Powtórz to jeszcze dwa razy, aż taśma 3/2 cala sportowiec osiąga swój pierwszy palec staw. Przytrzymaj twój pierwszy palec wspólne każdym pasek po wewnętrznej stronie stopy, aby stworzyć efekt łukowe.

7 Odetnij nadmiar taśmy w górnej części stopy i na bieżąco, przez 3-5 dni.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że twój pierwszy palec stawów jest wciśnięty tak, że wysoki łuk jest tworzony podczas taping.
  • To dobrze dla taśmy zmoknąć, tylko ręcznik i wyschnięcia potem.
  • Nie należy zbyt mocno pasek, jak to będzie unieruchomić nogę i uniemożliwić prawidłowe krążenie.

XL Porady kuli

XL Porady kuli


Zwichnięcie lub złamanie do części nogi sprawia, że ​​chodzenie na własne trudne. Jeśli kończyny dolnej jest jedyną rzeczą, która została osłabiona wózka inwalidzkiego może nie być konieczne. Kule wsparcie pachami chodzenia. Mają one na celu pomóc chodzenie, pozwalając na przeniesienie wagi na kulach zamiast uszkodzonej kończyny. Kule są wielkości za pomocą ogólnych wysokości i masy i dostosowane osoby zgodnie. Jeśli masz więcej niż średniego wzrostu lub wagi może być wydane specjalne wzmocniona wyjątkowo duże kule. Te kule są w zasadzie takie same jak innych; pewne wspólne problemy można rozwiązać za pomocą kilku szybkich wskazówek.

Prawo Wysokość

Prawidłowe kula i ręcznie uchwyt Wysokość pomoże Dodać duże kule zapewnić największe wsparcie. Regulacja kule do odpowiedniej wysokości jest niezbędna do skorygowania kuli wykorzystanie. Umieść kuli 6 cali z przodu stopy i 6 cali do boku stopy. Stań z prosto i ramiona do tyłu. Nie powinno być 2 cale między swoim pit ramię i wyściółki z kuli. Większość kule pochodzą z systemu Push regulacji przycisk. Aby dostosować te typy po prostu wcisnąć przycisk metalowej wewnątrz kuli, i podnieść lub opuścić nogę kuli odpowiednio. Uchwyty kuli powinny być dostosowane tak, aby łokcie są lekko ugięte, gdy umieścić je za ręce. Większość uchwyty kuli są zabezpieczone śrubą motyla. Aby dostosować je; skręcać skrzydła śruby w lewo, aż uchwyt jest w stanie przenieść.

Kuli Koniec

Jak wykorzystywane są kule końce nosić w dół. Dzieje się szybciej, gdy zastosowano więcej ciężaru umieszczone na końcach kuli. Odpowiednio utrzymane końce kuli są ważnym czynnikiem w kulach użytku. Koniec kuli powinna być gruba, aby zapewnić przyczepność i wsparcie podczas ruchu. Jest to szczególnie ważne w przypadku bardzo dużych kulach, bo potrzebne jest większe wsparcie. Grubszy koniec kula pomoże również uniknąć porażenia prądem z podróży się na kuli i na ramieniu. Aby wymienić kuli końca ciągnąć starego końca i umieścić nową końcówkę na kuli. Naciskać na kuli, aby upewnić się, że koniec jest na miejscu przed oddanie cały ciężar na kuli.

Dodatkowe padding

Dodatkowe wypełnianie bloku danych może być dodana w celu zapewnienia wsparcia i zapobiegania otarcia. Gaza lub wyściółka może być owinięty wokół kuli uchwytów do zapewnienia szerszej powierzchni chwytu. Szerokość dłoni powinien być w stanie odpocząć wygodnie na tego uchwytu. Wyściółka może być także dodawany do podpór pacha amortyzują wstrząsy i zapobiega otarcia. Pamiętaj, aby zmienić rozmiar kul w zależności od wypełnienia w razie potrzeby.

Jakie są przyczyny Bunions krawca?

Jakie są przyczyny Bunions krawca?


Stopy mają pięć długich kości zwanych śródstopia. Krawiecki bolący guz znajduje się u podstawy małego palca, na czele piątej kości śródstopia.

O

Ogólnie rzecz biorąc, bunions znajdują się na wewnętrznej stronie stopy. Bunions krawieckich, które są mniej popularne, znajdują się u podstawy małego palca u nogi. Są one nazwane na uderzeniami krawców dostał na zewnątrz nogi od siedzenia po turecku na podłodze, powodując ich stopy, aby ocierać się o ziemię.

Przyczyny

Krawca bolący guz może być bodźcem, który rozwija się kościsty z boku stopy. Częściej jednak jest to odziedziczone nieprawidłowości w strukturze stóp jest. Ramy stóp zmienia się w czasie, co powoduje wzrost rozwijać kościsty.

Objawy

Osób cierpiących na Zespół cieśni kanału nadgarstka krawieckie odczuwać ból, obrzęk i zaczerwienienie w regionie rozszerzenia. Objawy nasilają się, gdy buty ocierają na bolący guz.

Nieinwazyjne leczenie

Opcje dla osób, które wolą uniknąć operacji obejmują urządzenia protetyczne lub zmodyfikowane buty, obniżające ciśnienie z tego obszaru. Leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, oraz lód może być również pomocne.

Leczenie chirurgiczne

Jeśli zabiegi nieinwazyjne są nieskuteczne, operacja jest rozwiązaniem. Postępowanie przed operacją obejmują wiek, ogólny stan zdrowia i ciężkość nienormalności.

Jak Taśma kostką dla wsparcia

Podczas uprawiania sportu, niektórzy ludzie wymagają dodatkowego wsparcia, aby uniknąć krzywdzenia swoich kostek. Poświęcenie czasu, aby poprawnie taśmy kostkę o wsparcie jest niezbędne przed angażowania się w sport lub powtarzającego się wysiłku i może znacznie wpłynąć na wydajność w działalności.

Instrukcje

Jak Taśma kostkę o wsparcie

1 stanowisko pre-wrap. Bezpieczne kostkę i stopę z pre-wrap.

2 Anchor. Owinąć warstwę taśmy sportowego wokół górnej części kostki i wokół łuku stopy. Stworzy kotwicę dalszego wsparcia, a także trzymać się wcześniej owinąć bezpiecznie.

3 Tape. Po obu stronach kostki, stosować się taśmę sportowego z kotwicy w górnej części kostki do spodu stopy.

4 Utwórz podkowę. Z taśmą sportowego, stosować taśmę z boku kotwicy na łuku przez szlam, z drugiej strony. Kształt podkowy pomoże ustabilizować piętę.

5 Powtórz. Aby zwiększyć stabilność kostki, powtórz kroki 3 i 4 tyle razy, ile potrzeba,

Wskazówki:

  • Wyjmując wsparcie taśmy, używać nożyczek ostrożnie przeciąć taśmę i pre-wrap na boku stopy i kostki.

Odzyskiwanie Z Złamanie kostki

Urazy stawu skokowego są najczęstszymi wszystkich urazów kości i stawów. Pęknięcia są bardzo bolesne i w pewnych przypadkach, prowadzić do rozwoju zapalenia stawów w późniejszym życiu. Leczenie złamania różnią się w zależności od stopnia uszkodzenia, a czas odzyskiwania zależy od ciężkości urazu, jak i zdolność do naśladowania z zaleceniami lekarza.

Uznając Objawy

Przed rozpoczęciem leczenia można poszukiwać i odzyskiwania może rozpocząć, trzeba rozpoznać objawy złamania kostki.

Najbardziej oczywistym objawem jest ból w kostce, który może rozprzestrzeniać się na inne obszary, takie jak stopy palcami lub z boku stopy. Ten ból sprawia, że ​​prawie niemożliwe, aby chodzić.

Obrzęk i zasinienie są także wspólne i może wskazywać na uszkodzenie tkanki lub płynu w obrębie stawu. Siniaki nie może natychmiast wystąpić, ale kiedy to robi się na ogół rozłożone w dół z boku stawu skokowego i stopy, a także palce.

W niektórych przypadkach wyniki uszkodzenia nerwów od złamania. To może powodować drętwienie i mrowienie, lub całkowita niezdolność do poruszania się z kostki, stopy i palce.

Jeden lub więcej z tych objawów powinien skłonić do poszukiwania pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Self-care

Po zranić kostkę, pierwszy krok trzeba podjąć, aż można dostać się z lekarzem lub udać się na pogotowie, to usiąść i podnieść kostkę. Pomaga to uniemożliwić raniąc go dalej i zmniejsza obrzęk, które mogą być obecne.

Można również stosować okłady z lodu na tym terenie przez 20 minut każdej godziny; to pomoże złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk, jak również. Leki, takie jak ibuprofen są skuteczne w obu tych objawów, jak również.

Diagnoza

Diagnozowania złamania kostki może być trudne, gdyż mogą być wyzwaniem dla rozróżnienia pomiędzy nim i skręcenia. Oprócz ustalenia, czy kostka jest pęknięta, lekarz sprawdzi również dla niestabilności stawów; może to być oznaką wielu złamań.

Lekarz rozpocznie zadając ci kilka pytań, takich jak, jak doszło do uszkodzenia ciała, gdzie boli, czy można chodzić, czy masz jakieś odrętwienie, a jeśli miał jakieś wcześniejsze złamania. On będzie zamówić rentgenowskie kostki, tylko pewny sposób określenia tego, czy złamania go lub po prostu skręciłem go.

Leczenie

Początkowo lekarz będzie musiał wyrównać kości, a następnie umieścić szynę na kostce aby go unieruchomiony. Szyny zatrzymać aż obrzęk wokół stawu idzie w dół, co może potrwać kilka dni do dwóch tygodni. Nie należy ponosi ciężar na kostki w tym czasie. Kiedy opuchlizna zniknie, lekarz umieści oddanych na kostki. W zależności od nasilenia złamania, będzie użyć oddanych chodzenia, co pozwala nosić na wadze lub nie-obciążonych, która wymaga użycia kul.

Jeśli twoje kości nie może być wyrównywana, czy kości wystające przez skórę, operacja może być konieczne w nagłych wypadkach, zanim jakiekolwiek inne leczenie jest kontynuowane.

Kontynuacja

Złamanie kostki trwa średnio cztery do ośmiu tygodni, aby uzdrawiać. Follow-up będzie się różnić w zależności od stanu i lekarza. Jeśli wymagana jest operacja, można spodziewać obserwacji odwiedzić następnego dnia, a następnie zazwyczaj jeden do dwóch tygodni.

Może to być kilka miesięcy, zanim odzyska pełny zakres-of-motion znowu, ale można przyspieszyć proces odzyskiwania przez utrzymując kostki unieruchomiony i utrzymując cały ciężar poza nim.

Jak Taśma Arch nogę

Jak Taśma Arch nogę


Taping łuk stopy może pomóc w łagodzeniu bólu spowodowanego przez różnych warunkach - w tym zapalenia powięzi podeszwy i ścięgna. Może także pomóc w zapewnieniu stabilności i wsparcia stopy. Stabilność i wsparcie pozwala szybciej wrócić do sportu po kontuzji stopy i pozwala na udział w ćwiczeniu z towarzyszącą chorobą stóp.

Instrukcje

1 Przygotuj swoje stopy na taping. Oczyścić stopę wodą z mydłem. Całkowitego wyschnięcia. Jeśli masz włosy na piechotę, można się golić, aby zapobiec przywieraniu sportowe taśmy do stopy.

2 Spray toughener skóry na stopy. Toughener skóry pomoże zapobiec pękaniu skóry w dół. Zapewnia również warstwę ochronną pomiędzy stopą i taśmy sportowe.

3 Owiń kawałek 1 1/2-calowy sportowe taśmy wokół piłki nogą. Taśma powinna zrobić pełne koło wokół stopy.

4 Użyj kawałek 1-calowy sportowych taśmy na taśmę z głowy pierwszej kości śródstopia - długie kości nogi - pod łukiem stopy i wokół pięty. Zastosuj dodatkowy kawałek biegu taśmy z piątej kości śródstopia, pod łukiem stopy i wokół pięty.

5 Uruchom kawałek 1-calowy taśmy wokół zewnętrznej części stopy. Zacznij od podstawy swojego dużego palca u nogi i biegać kawałek taśmy dookoła boku stopy, za pięty i się po przeciwnej stronie stopy, aż do podstawy swojego małego palca u nogi.

Jak Popraw Bunions

Bunions jest odchylenie złącza big-toe, które powoduje ból podczas chodzenia i tworzy duży guz na boku stopy, według autorów "The Good Foot Book". Wbrew powszechnemu przekonaniu, bunions nie są spowodowane wyłącznie przez noszenie źle dopasowanych butów, ale były już związane z genetyką. Chociaż tymczasowe leczenie bunions to over-the-counter leki przeciwbólowe lub zastrzyki sterydowe, jedynym sposobem, aby poprawić bolący guz jest mieć zabiegu chirurgicznego następnie na sobie buty, które uniemożliwiają nieprawidłowe pronacji, które zapobiegają tworzeniu się bunions przyszłości.

Instrukcje

1 Weź leki, gdy wystąpi ból. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, zmniejszają zapalenie stawów wywołane podrażnieniem z ciasnych butów. Należy pamiętać jednak, że tylko leki przeciwzapalne, w leczeniu stanów zapalnych, a nie przyczyny swojego bolący guz.

2 Zastosuj zimny kompres lub lodzie, aby zmniejszyć ból i stan zapalny. Nie stosuje się zimny kompres bezpośrednio na skórę, gdyż może to powodować podrażnienie skóry. Zawiń go w ręcznik lub szmatkę pierwszy. Jeśli bolący guz powoduje wysoki poziom bólu, pobyt z dala od stopy, aż ból ustępuje.

3 Użyj wkładki do butów, gdy jesteś na nogach. Wkładki do butów może zapobiec nietypowy ruch podczas chodzenia i zmniejsza ryzyko dalszego uszkodzenie bolący guz, zgodnie z Mayo Clinic.

4 Noś wygodne buty. Twoje buty powinny być luźne, aby uniknąć ocierania na bolący guz. Unikać obcasy wyższe niż 2 cm, ponieważ mogą one zmusić stopy do nienormalnie pronuj. Zgodnie z Mayo Clinic, Twoje buty powinny mieć szeroki i głęboki nosek, aby uniknąć podrażnienia bolący guz. Można także zastosować podkładkę bolący guz na bolący guz w celu stworzenia bariery pomiędzy buta i stopy. Należy nadal nosić wygodne buty, nawet jeśli zdecydujesz się na operację dla usunięcia bolący guz w celu zapobieżenia w przyszłości powstawaniu Zespół cieśni kanału nadgarstka.

5 poddać się operacji. Zabieg chirurgiczny można poprawić połączenie big-toe usuwając bolący guz. Opcje chirurgiczny wahają się od po prostu usuwając guz do łączenia ze sobą stawów bunions, aby zapobiec tworzeniu się w przyszłości. Chirurg może także poprawić swój bolący guz, usuwając część swojej kości, aby wyprostować palec, zgodnie z Mayo Clinic.

Jak zmniejszyć bolący guz

Niewiele rzeczy są gorsze niż o obolałe stopy. Każdy krok niesie przypomnienie o bólu. Tak jest w przypadku, gdy bolący guz rozwija. To sprawia, że ​​but mocniej i ciśnienie większe, zwykle na duży palec u nogi. Mięśnie i kości stają się podrażniona, wpływając codziennej aktywności. Bunions spowodować duży palec u nogi, aby poruszać się w kierunku mniejszych, a wyniki biegów w wypychanie kości z boku stopy. Po bolący guz rozwija, istnieją sposoby, aby zarządzać. Trwały ulgę może przyjść poprzez operację.

Instrukcje

1 Kup toe spacer. Po bolący guz rozwija, jeden sposób, aby zapewnić ulgę jest przez spacer. Ta gumowa wkładka przechodzi między palcami, rozkładanie ich i zmniejszenie ciśnienia. Jeśli bolący guz rozwinął się po lewej stronie i poniżej podstawy dużego palca, na przykład, przekładka będzie umieszczona pomiędzy swoimi dwoma pierwszych palców. Spacer pomaga wyrównać spoiny toe.

2 Podnieś nogę i stosować lód. Pomoże to zmniejszyć ból z Twojego bolący guz. I to zagwarantować, że wysiąść nogi, co jest również korzystne.

3 Sprzedam szersze buty. Szeroki nosek zmniejsza presję na dużym palcu, obniżenie poziomu bólu w bolący guz. Wysokie obcasy są łukowe wrogowie bunions. Komfort ponad stylu tutaj, panie.

4 operację. Po bolący guz jest nabrzmiały, zabieg chirurgiczny, aby golić się wystającą kość i innych tkanek miękkich może być konieczne. Operacja jest znacznie mniej inwazyjny późno, chociaż czasy gojenia się zmieniać w zależności od tego, ile kości i tkanki miękkie zostały zmienione. Ogólnie rzecz biorąc, wiele działań może być wznowione w sześciu do ośmiu tygodni.

5 Użyj protetyczne. To może zmniejszyć ciśnienie i pad na bolący guz podczas spaceru.

Wskazówki:

  • Prędzej bolący guz jest przedmiotem, tym lepiej. Podejścia powyżej są bardziej do zwolnienia i konserwacji. Jeśli bolący guz rozwija, staramy się dbać o to od razu.
  • Nie stosować lodu bezpośrednio do bolący guz. Umieścić cienką warstwę z tkaniny na skórę, aby służyć jako bufor. Zastosuj lodu na 15 do 20 minut, a następnie usunąć.
  • Jeśli masz problemy z krążeniem, skonsultować się z lekarzem przed podjęciem działań w celu złagodzenia bólu.

Informacje owrzodzenia stóp

Informacje owrzodzenia stóp

Stopy cukrzycowej jest zarodkiem, bolesne, otwarta rana na spodzie lub boku stopy lub na lub wokół palców, który jest podatne na zakażenie i w bardziej zaawansowanych stadiach może spowodować śmierć tkanki. Według EverydayHealth.com ludzie z cukrzyca doświadczenie stóp wrzody więcej bo często mają słabe krążenie w nogach, co trudno czuć się postępujący rozwój.

Typy

Zgodnie z Cleveland Clinic owrzodzenia niedokrwienne i neurotroficznych wrzody są najbardziej powszechne rodzaje owrzodzeń stóp. Tętniczego wrzody wpływają na piętach i palcach, wrzody neurotroficznych narusza punktów ciśnienia w dolnej części stopy.

Objawy

Owrzodzenie stopy wygląda jak otwarta rana lub czerwony krater, czasami w otoczeniu granicy grubej, twardej skóry. Otwarta rana może produkować ropą, pachnie faul lub wyglądać czerwony lub przebarwione.

Ramy czasowe

Owrzodzeń stóp leczyć w trzy do sześciu tygodni z nadzorem lekarza i leczenie. Głębokie owrzodzenia lub owrzodzenia, który udostępnia mięśni, ścięgien i kości pod skórą, może trwać 12 do 20 tygodni leczyć.

Przyczyna

Uszkodzenia nerwów w stopy lub kończyn dolnych, zaburzenia krążenia, zaburzenia w strukturze kości lub mięśni stóp, miażdżycy i zjawisko Raynauda może zwiększyć ryzyko wystąpienia owrzodzenia stóp.

Leczenie

Leczenie owrzodzeń stóp obejmuje leczenie otwarta rana z pończochy uciskowe lub okłady, noszenie ortezy aby ułatwić chodzić i utrzymanie rany czyste i suche. Antybiotyki są również stosowane w leczeniu zakażeń.

Powikłania

Wrzód nieleczonych stóp może być przyczyną ciężkich zakażeń, w tym tkanki łącznej i kości i szpiku. Może również powodować zgorzel, warunek gdzie tkanki wokół zakażenia umiera.

Najlepszy przyjaciel stóp tatuaż pomysły

Najlepszy przyjaciel stóp tatuaż pomysły

Tatuaże przyjaźni to sposób, aby świętować od dawna połączenie z kimś, kto ma wspólne etapy swojego życia z Tobą. Coś mniej w przyjaźni nie może być idealną podstawę do stałego atramentu na swoim ciele. Ale jeśli możesz i najlepszy przyjaciel chce razem tatuaże, umieszczając je na środek stopy można wyświetlić lub ukryć je w będzie. W górnej części stóp jest najlepsze miejsce, aby zapobiec ewentualnym plamienie, ale tatuaże, które mają rację na kości może boli bardziej, więc Wybierz swój projekt z opieki.

Rodzaj tatuażu

Wzory na najlepszy przyjaciel foot tatuaże obejmuje wszystko, od małe gwiazdy do całości stóp Chicano sztuki portrety. Większość ludzi zaczyna mniejszy zasięg kompletny stóp, wybierając gwiazdy lub Grupa gwiazd na palce, góry lub z boku stopy i kostki. Kwiaty są innym popularnym wyborem i wynoszą one od jednego żółty podniosłem się, tradycyjnym znakiem przyjaźni, stylizowany sacred Lotus, kręty oddziału wiśniowych lub winorośli. Małe serca i yin-yang symbole są tuszem na z pół pieszo jednego przyjaciela, a połowa na innych znajomych, więc nogi razem sprawiają, że cały obraz. Nazwy i obrazy są mniej popularne, bo jeśli przyjaźń nie przetrwa, bardziej ogólne tatuaż jest łatwiej żyć.

Elf pisania

"Władca Pierścieni" trwało tak długo do filmu, który oddanych narożna. Pod koniec kręcenia mieli wyrazy "Dziewięć" tłumaczone na elfickim symbol i każdego z dziewięciu graczy, ale projekt tatuażem. Sean Astin i Billy Boyd grał hobbitów w filmie i nosił furry nogi cały czas, więc mieli swoje piętno na nogach.

Podstaw kurczaka

Śpiewa Grupa Dixie Chicks dodać kurczak mały ślad ich stóp tatuaże za każdym razem zespół sprzedaje rekordową liczbę albumów lub obchodzi znacznym osiągnięciem.

Pielęgnacja stóp tatuaż

Dbanie o stopy tatuaż wymaga skrupulatnego uwagę na higienę. Zachować luźne bandaż i maść na tatuaż tak długo, jak zaleca artysta tatuażu. Zazwyczaj jest to kilka godzin. Nie nosić coś, co będzie dotykać lub ocierają się o tatuaż dla dwóch do trzech tygodni, w zależności od tego, jak skomplikowane jest. Oznacza to, że toczą się spodnie nogi i za pomocą klapki, otwórz buty lub buty nie do skóry leczy nad całkowicie. Zatrzymać z wody--nie basenów lub pływanie ocean aż tatuaż jest uzdrowiony. I pobyt na słońcu. Słońce będzie zanikać nowy tatuaż i opalony stóp będzie powodować skóry nad tatuaż ze skórki, pośpiech, Rozmywanie że normalnie może się zdarzyć. Należy tatuażu wilgotne; artysta tatuażu polecam maść łagodne. Nie trzeć gojenia tatuażu lub ryzyko zakłócenia atrament.

Jak uszyć suwakiem z zaślepek

Jak uszyć suwakiem z zaślepek

Czasami zamek jest trudne do zip, zwłaszcza gdy skompresowanie tkaniny małe torebki i portfele. Boki nie są wystarczająco sztywne, aby posiadają zamek stały podczas ciągnięcie karcie zamek błyskawiczny. Jednym ze sposobów aby to naprawić jest uszyć zaślepki po obu stronach zamka. Trzymając szyte nakładkę na jednym końcu wyciągając zamek patka w przeciwnym kierunku.

Instrukcje

• 2 kawałkami wstążki, 2 cali długości. Złóż ponad 1/4 cala na obu końcach cięcia i naciśnij z żelaza. Złożyć każdy kawałek wstążki w połowie, umieszczając surowego kończy się wewnątrz krotnie i prasy.

• Wsunąć dolny koniec zamek na wstążce składany. Ścieg jak najbliżej na brzegach wstążki jak to możliwe, zabezpieczanie na zamek błyskawiczny na wstążce.

• Rozpakuj na górze zamek i miejsce na kartach zamek dwa obok siebie, tak blisko jak to możliwe bez nakładania. Wsunąć karty do drugiego wstążka składany i ściegu krawędź zamknięte.

• Wyciąć tkaniny etui. Aby określić szerokość torebki, mierzyć przestrzeń między zaślepek na zamek błyskawiczny i dodać jeden cal. Wyciąć etui sześć cali głęboki.

• Miejsce podszewkę, po prawej stronie w dół na powierzchni roboczej. Leżał na zamek błyskawiczny wzdłuż górnej krawędzi tkaniny, tak, że jednym długim boku zamek leży wzdłuż górnej krawędzi tkaniny. Miejsce po prawej stronie tkanina zewnętrzna dół, wyciągający górnej krawędzi z zamkiem błyskawicznym i tkaniny. PIN w miejscu.

• Załóż Stopka MATIC szybkowymienna uniwersalna maszyna do szycia. Na zamek błyskawiczny nogi ma jedną stroną stopy jest krótszy niż po drugiej stronie. Miejsce na zamek błyskawiczny na krótszym boku stopy na zamek błyskawiczny. Ściegu szew 3/8 cala.

• Złóż zewnętrznej i podszewka tkaniny, zalewkowanie zakończeniem surowe tkaniny i z boku na zamek błyskawiczny. Naciśnij i topstitch. Powtórzyć z drugiej strony zamka błyskawicznego.

• Rozpakuj zamek. Położyć woreczek, tak, że obie części zewnętrznej tkaniny są na jednej stronie, prawej strony razem. Tkaniny podszewki, kawałki są po drugiej stronie. Zamek i zaślepek są wewnątrz szyte kawałki. Linii zarówno zewnętrznej części. Począwszy od blisko zamka, ściegu wzdłuż krawędzi etui, skręcić w rogu i szew u dołu, następnie szew się po drugiej stronie.

• Linii dwa kawałki tkaniny podszewka i ściegu stronach błony śluzowej, ale pozostawienie dolnej. Okazują cały woreczek po prawej stronie. Złóż szew dno etui podszewka razem i góry ściegu zamknięte.

• Wcisnąć błony śluzowej w torebce.

Jak zrobić piramidy w domu

Jak zrobić piramidy w domu

Udostępnij ten model piramidy obejmuje cięcie i składanie papieru w kształcie jedyny ocalały z siedmiu cudów świata. Harvard University w serwisie piramid w Gizie w Egipcie stwierdza, że ostrosłupów reprezentowana promienie słońca dla faraona podróż w zaświaty. Piramida serwowane jako grobowiec dla Faraona, zbudowany w okresie jego życia. Mniejszych piramid przewidziane grobowcach królowych. Dokonywanie piramidy w domu oferuje działania edukacyjne stworzyć jeden z najtrwalszych symboli cywilizacji egipskiej. Zbudować własny model piramidy Giza wspólnej jednostki dostaw.

Instrukcje

• Miejsce linijki w Manili folder i narysuj trójkąt z trzech jednakowych bokach. Na przykład aby każdego boku stopy długi. Powtórz, aby cztery trójkąty na cztery boki piramidy.

• Wyciągnąć 1/2-calowy szeroki kartę wzdłuż każdego boku piramidy. Karty będą trzymać razem piramidy. Odciąć kartę folder plików--kawałek, który wbija się do zapisu etykiety na--i śledzenia wokół niego ołówkiem aby końce karty zakrzywione. W ten sposób karty zmieści się wewnątrz piramidy.

• Narysuj kwadrat 12-calowy. Dodawanie karty na każdej stronie placu, rysunek je tak samo jak w kroku 2.

• Złożyć karty na placu płaskie wewnątrz ku centrum placu.

• Złożyć karty na trójkąty pod kątem 90 stopni.

• Zastosowanie kleju do karty na rynku. Klej jeden trójkąt na każdej karcie na placu. Miejsce każdego trójkąta, tak że jego kart czynnego cel ku centrum placu. Naciśnij zakładkę trójkąt, aby przykleić go do placu tab. powtórzyć z innych trzech trójkątów.

• Nałożyć klej na jednej karcie jednego z trójkątów i trzymać go pionowo, więc to punkt zmierza do sufitu. Podnieść trójkąt obok karcie kleju i naciśnij klawisz tab trójkąta przeciwko niemu. Powtórzyć, z następnej pary trójkątów. Zostawić jedną parę trójkąty unglued.

• Wypełnienia piramidy z wads gazety. Zgniotu prasa do wielkości ping pong piłki lub mandarynki. Miejsce największe wads na dole piramidy. Gazeta będzie utrzymać stabilny kształt piramidy i dać piramidy więcej wagi. Miej oko na boki aby je płaskie. Nie zajmowały tak pełne, że boki wypukłości piramidy.

• Klej karcie trójkąt końcowy piramidy w miejscu. Pozostawić do wyschnięcia na co najmniej pół godziny piramidy.

• Farba złota lub beżowy kolor wyglądać jak piramidy egipskie piramidy. Nałożyć grubą warstwę farby.

• Aby poziome i pionowe linie w piramidzie farby podczas gdy jest mokry do reprezentowania bloków kamiennych.

Posypać • piasek nad piramidy mokrej farby nadaj tekstury piramidy na egipskiej pustyni.

Jakie są objawy idealna objawy raka pęcherza moczowego idealna nerek?

Jakie są objawy idealna objawy raka pęcherza moczowego idealna nerek?

Rak pęcherza moczowego rozpoczyna się zwykle w obrębie błony śluzowej pęcherza moczowego. To wtedy może rozprzestrzeniać się za pośrednictwem błony śluzowej i rosną do mięśni ściany pęcherza moczowego. Naciekającego raka pęcherza moczowego zazwyczaj rozprzestrzenia się na inne narządy ciała, w tym wątroby, płuc, węzłów chłonnych i miednicy. Raka nerki, z drugiej strony, pociąga za sobą zaburzenia, niekontrolowany wzrost komórek nerek. Nowotwory pęcherza moczowego i nerek może wystąpić niezależnie od siebie, ale mogą pojawić się w tym samym czasie, jeśli jednego typu rak rozprzestrzenia się na inne strony. Oto objawy raka pęcherza moczowego i nerek.

Objawy raka pęcherza moczowego

Typowych objawów i znaki ostrzegawcze raka pęcherza moczowego są częste, prawie stały, moczowy obszar infekcje; ból podczas oddawania moczu (o nazwie bolesne oddawanie moczu) i często ale w małych ilościach tylko w oddawaniu moczu. Inny znak ostrzegawczy jest obecność skrzepów krwi w moczu lub krwi. Dzieje się tak w prawie 90 procent pacjentów, którzy cierpią z powodu choroby.

Objawy raka pęcherza moczowego zaawansowane

W późniejszych etapach objawy raka pęcherza moczowego są znacznie bardziej dotkliwe. Na przykład wzrost lub masy mogą pojawić się w miednicy pacjenta, który znajduje się w pobliżu pęcherza moczowego. Często obrzęk występuje w dolnej części nogi; i wielu pacjentów ból nerek, który jest odczuwany w dolnej części pleców. Gdy Rak pęcherza moczowego w dalszym ciągu rozprzestrzenił się na inne części ciała, pacjent jest prawdopodobne, aby schudnąć i cierpią z powodu znacznego bólu w okolicach miednicy, kości i odbytnicy.

Objawy raka nerki

Najczęstsze objawy raka nerki są podobne do tych z raka pęcherza moczowego, w tym krwi w moczu. Moczu zazwyczaj wydaje się być głęboko czerwony lub zardzewiały w kolorze). Pacjent może również cierpią na stały ból w boku, lub wystąpić gorączka, utrata masy ciała; zmęczenie i ogólne poczucie, że słaby i niezdrowe. Obecność masy nowotworowe lub guzek w boku brzucha mogą być odczuwalne.

Fałszywe ostrzeżenia

Istnieją przypadki, w których niektóre objawy raka nerki i pęcherz nie mogą wskazywać na obecność choroby. Czasem torbiel lub infekcja może powodować ból, krew w moczu i podobne znaki ostrzegawcze. Każdy, kto doświadcza tych objawów należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem na właściwe rozpoznanie i wczesne leczenie.

Guzek piersi Pod Nipple

Guzek piersi Pod Nipple


Tkanki łącznej w piersi obejmują przewodów mlecznych, które są małe fragmenty, że mleko transport do sutków. Przewodów mlecznych mogą zostać zablokowane i stan zapalny, powodując chorobę zwaną sutka rozszerzenie przewodów mlecznych, a można zauważyć, guzek piersi pod sutek.

Identyfikacja

Sutka rozszerzenie przewodów mlecznych występuje zwykle u kobiet w wieku 40 i 50 lat, w trakcie lub po menopauzie. Mimo, że to jest normalne, aby obawiać się o guzek piersi pod brodawki, choroba ta nie jest oznaką raka piersi, i nie zwiększa ryzyka wystąpienia raka piersi.

Rozważania

Zmiany hormonalne związane z wiekiem mogą powodować sutka ectasia kanałów, a także nikotynę z paleniem, która powoduje poszerzenie przewodów mlecznych i stanu zapalnego. "Jeśli sutek nagle chowa wewnątrz zamiast wskazując, przewodów mlecznych może do stanu zapalnego i zainfekowany", zgodnie z Mayo Clinic. Nowo wsunięty sutek może również oznaczać bardziej poważne choroby, takie jak rak.

Efekty

Mimo, że niektóre kobiety nie doświadczają objawów z sutka rozszerzenie przewodów mlecznych, inni mogą doświadczyć sutek absolutorium z jednego lub obu sutków, które mogą być brudne białe, czarne lub zielonkawy kolor. Inne objawy mogą obejmować tkliwość i zaczerwienienie sutka lub okolic, i zgrubienie w piersi lub zgrubienia pod sutek.

Diagnoza

Po lekarz bierze historię choroby i wykonuje badanie lekarskie, może być konieczne dalsze badania, które mogą obejmować badanie USG, tak, że lekarz może ocenić swoje przewodów mlecznych pod sutek, mammografię, zbadać tkankę piersi, a Próbkę swojego płynu sutek, aby być analizowane przez laboratorium.

Strona główna zadośćuczynienie

Spróbuj tych środków domu, aby zmniejszyć dyskomfort w piersiach: Aby zmniejszyć ból i obrzęk, zastosować ciepły kompres do Twojej okolicy brodawki. Nosić dobry stanik pomocy lub opieki, aby utrzymać wkładkę sutek absolutorium wyciekaniu płynu poprzez ubrania. Nie spania boku dotkniętego piersi, aby zminimalizować obrzęk i zapobieżenia dalszemu dyskomfort.

Rozwiązania

Objawy mogą rozwiązać bez leczenia, ale jeśli masz ból lub zakażenie, lekarz może przepisać antybiotyki na receptę przez 10 do 14 dni. Należy wziąć antybiotyki, nawet jeśli czujesz się lepiej lub objawy całkowicie znikają. Łagodne leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen mogą być podejmowane również na dolegliwości piersi. Jeśli antybiotyki i środki do domu nie są skuteczne, można mieć wpływ na przewód mleka usunięte, przez niewielki nacięcie na krawędzi otoczki brodawki. Jednak operacja jest rzadko potrzebne, aby rozwiązać sutka rozszerzenie przewodów mlecznych.

Pomoc Pozbyć powięzi podeszwy stopy, na

Zapalenie powięzi ortopedyczna (nazywany również zespołem bodziec heel) jest zapalenie powięzi podeszwy, grubości tkanki łącznej w dolnej części stopy. Ciągnięcie powięzi podeszwy od kości pięty powoduje złogi wapnia nazywa pięty ostrogi rozwijać. Ból spowodowany przez stres i zapalenie powięzi podeszwy ciągnącej na kości piętowej. Istnieje kilka strategii samo-leczenia, które mogą pomóc złagodzić zapalenie powięzi podeszwy.

Aktywność i Ice

Jeśli jesteś zaangażowany w sport, zwłaszcza bieganie, ważne jest, aby chwilowo zmniejszyć intensywność i długość treningu. Ponadto, jeśli masz program szkoleniowy, dokładnie sprawdzić je pod kątem błędów szkoleniowych, które mogą być oddanie nadmiernego stresu na nogi.

Zastosuj lodu (lub torebkę mrożonego groszku) na dole nogi przez 15 minut raz lub dwa razy dziennie. Można także toczyć nogą nad zamarzniętym butelki wody. Jest to szczególnie dobry do lodu po działalności.

Obuwie

Według podiatry Stephen M. Pribut, DPM, najważniejsze traktowanie siebie jest nosić buty, które mają sterowanie ruchem do kontroli siły, które przyczyniają się do zapalenia powięzi podeszwy i pięty ostrogi. Jeśli twoje stopy pronuj (obrócić na zewnątrz), nosić buty, które mają kontrolę anty-pronacji. Jeśli dobre buty stabilności nie wykonać zadanie, spróbuj over-the-counter ortezy. Jeśli nie działa, należy rozważyć widząc podiatrist ortezy niestandardowych sportowego.

Sprawdź buty dla stabilności zgięcia. Chcesz buty, które zginać tylko w śródstopie, gdzie palce dołączyć do stóp. Unikać wszelkich buty, które wygina się w centrum łuku lub z tyłu śródstopie, bo te buty nie mają wystarczającego wsparcia i podkreślić swoje rozcięgna podeszwowego.

Należy także sprawdzić swoje buty, aby upewnić się, że nie są one nadmiernie zużyte i wymienić je, jeśli są. Ponadto, nie należy chodzić boso w każdej chwili przez sześć tygodni i nie nosić kapcie, klapki lub otwartym powrotem buty lub sandały.

Rozciąganie i wzmacnianie

Ponieważ mięśnie łydki uruchomić do stopy, delikatne łydki ćwiczenia rozciągające zmniejszają nacisk na powięzi podeszwy. Stań z rękami na ścianie i jedną nogą za drugą w stanie rzucić. Utrzymanie wyrównanie ciała, chudego do ściany, wyciągając tylną cielę. Pribut sugeruje 10-sekundowe odcinki, powtarzane 10 razy. Wykonać dwa zestawy 10 powtórzeń na każdym boku.

Aby wzmocnić mięśnie w łuku, zrobić loki toe. Połóż ręcznik na podłodze i zwijają swoje palce ciągnąć ręcznik do siebie. Wykonaj to ćwiczenie przez 20 sekund trzy razy dziennie.

Pribut zauważa, że ​​zazwyczaj można kontrolować zapalenie powięzi podeszwy z tego leczenia siebie. W razie potrzeby, można zobaczyć podiatrist, który może zalecić zastrzyki kortyzonu, fizycznych technik terapeutycznych, takich jak elektrostymulacji i ultradźwięków lub taping. Operacja jest uważany ostatnia opcja.