adcov.com

ból w podeszwy

Jak żyć z powięzi podeszwy

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest częstą przyczyną bólu stóp i pięty. W powięzi podeszwy, powięzi podeszwy, lub grube, włókniste pasma, która biegnie od pięty, po drugiej stronie łuku na palcach, staje się bardzo napięta, a nawet mogą powodować stany zapalne, ciągnąc na pięcie. Jeśli masz zapalenie powięzi podeszwy, proste ćwiczenia wykonywane regularnie i kilka wskazówek może pomóc złagodzić ból.

Instrukcje

1 Zakup co najmniej dwie pary lekkich butów, które oferują jak najwięcej wsparcia arch jak można znaleźć. Co do zasady, to najlepiej udać się na zakupy na buty pod koniec dnia, kiedy stopy wydają się być w ich największy; jednak, może nawet rozważyć zakup butów o jeden rozmiar większe niż normalnie pół aby pomóc złagodzić ból. Dodatkowo, wysokie obcasy buty i constrictive pogorszy tylko zapalenie powięzi podeszwy.

2 Użyj lodu pakuje do czterech razy dziennie przez 10 do 15 minut, aby pomóc złagodzić ból i obrzęki stóp. Jeśli jesteś przyzwyczajony do moczenia nóg w gorącej wodzie na koniec dnia, co może być problemem gorzej. Przełącz na lodzie zamiast.

3 miejsce duża puszka zupy w długiej skarpety, a następnie usiąść z nogi podnoszone na krótki stolcu, a nawet krawędzi fotela. Umieść skarpetkę pomiędzy swoimi dwoma największymi palcami, owijając nadmiar skarpetkę wokół stóp lub nawet wiązanie go w węzeł wokół łuku stopy. Utrzymanie obcasy podniósł na stołku lub krześle, chwyt skarpety z palcami i podnieść i obniżyć stopy od 10 do 15 razy. Relax i powtórzyć dwa lub trzy razy.

4 Rozłóż duży ręcznik na ziemi, umieszczając zupy może w jednej krawędzi, a siedzi na przeciwległej krawędzi z grzbietem prostym i kolana ugięte, stopy płasko na podłodze. Jeśli to konieczne, można siedzieć plecami o ścianę do wsparcia. Umieść stopę na krawędzi ręcznik i używać palce tylko kilka się ręcznik, rysunek puszkę bliżej Ciebie. Kontynuuj ćwiczenie, aż puszka jest tak blisko ciebie, jak to możliwe, odpoczynek i powtórz.

5 Stretch i masować łydki i stopy w tym samym czasie, siedząc na ziemi z kręgosłupa i nóg przedłużony wysoki przed tobą. Umieść linę wokół nogi, utrzymując linę tak blisko piętach, jak to możliwe, i mocno uchwycić końce liny w każdej ręce. Pociągnąć linkę do siebie, rysunek palcami w kierunku ciała i pochylić się do przodu tak daleko, jak to możliwe bez zginania kolan. Przytrzymaj przez 5 sekund odcinek, zrelaksować się i powtórz 10 razy.

6 Usiądź z tyłu ścianę wspieranego a lewa noga przedłużony prosto przed siebie. Podnieś prawą nogę, kładąc stopy płasko na podłodze, tak blisko ciała, jak to możliwe. Przyczepność na dole prawej nogi z każdej strony i utrzymując piętę na podłodze, wyciągnij nogę do góry tak daleko jak to możliwe. Przytrzymaj przez 5 sekund, zrelaksować się i powtórz 10 razy.

7 Rozważmy widząc podiatrist jeśli rozcięgna podeszwowego nadal spowodować ból. Podiatrist może tworzyć specjalne wkładki do butów, które wspierają łuk i pięty w celu łagodzenia bólu i leczyć przyczynę problemu. Masażu, szczególnie głęboko tkanki, Rolfing i masaż sportowy może być bardzo pomocne w zwolnieniu napięty tkanki.

Jak wybrać powięzi podeszwy butów

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest bolesne, ale wspólne dolegliwość, która dotyka wielu. Nazywany czasami ostrogi pięty ostroga pięty albo zespół, rozcięgna podeszwowego powoduje silny ból w pięcie. Ponieważ rozcięgna podeszwowego jest zapalenie tkanki nośnej łuku stopy, odpowiednie buty są ważne w leczeniu i zapobieganiu tym zespołem. Wybierając odpowiednie buty, które pomogą z tym bolesnym stanie może być ważnym krokiem na drodze do odzyskania.

Instrukcje

1 twoja noga wielkości. To ważne, że masz na sobie buty odpowiednie wielkości, zarówno w leczeniu i zapobieganiu zapalenie powięzi podeszwy. Buty, które są zbyt małe, w rzeczywistości może powodować zapalenie powięzi podeszwy.

2 Upewnij się, że zagięcia buta w prawidłowej pozycji. Dla odpowiedniego wsparcia podczas chodzenia, Twój but powinien zginać na śródstopie, gdy nacisnąć obszar toe buta wspierając piętę. Jeśli pochyla się dalej z powrotem w kierunku pięty, nie może skutecznie wspierać stopę.

3 Upewnij się, że but łączy się z pięty. Nosić tylko sandały, czy mają pasek, który przywiązuje do pięty i uniknąć klapki, otworzyć z powrotem buty lub kapcie.

4 Sprawdzić buty z miękkimi, elastycznymi środkowych, które absorbują wpływu swojej spaceru lub jazdy. Regularnie należy wymienić te rodzaje obuwia, aby zapewnić maksymalną amortyzację.

5 Rozważmy wkładki lub ortezy. Stanowią one wsparcie arch że pomoże rozcięgna podeszwowego leczyć i zapobiec dalszym szkodom i podrażnienie. Możesz również skleić swój łuk z taśmy sportowe zapewnić pewne wsparcie.

Taping Metody powięzi podeszwy

Rozcięgna podeszwowego to stan, który jest powodowany przez nadmierne zużycie rozcięgna podeszwowego ścięgna. To, że cięgno przechodzi przez łuk stopy. Rozcięgna podeszwowego często występuje u osób, które mają wysokie łuki na nogach. Odpowiednie techniki taping może zmniejszyć ryzyko zapalenia powięzi podeszwy dla osoby, która ma wysokie łuki lub inne problemy ze stopami.

Przygotowanie

Ważne jest, aby używać odpowiedniego rodzaju taśmy podczas taping stopy w celu ochrony przed powięzi podeszwy. Ponieważ taśma jest często noszone w czasach, gdy stopy pocą, taśma musi być wytrzymały i pobyt lepki, gdy jest mokro i wszedł na stale. Rolka taśmy 2,5 cm tlenku cynku jest dobre w użyciu, ponieważ pozostaje on dobrze i jest elastyczna i wytrzymała.

Taśma może być cięte nożyczkami lub może być rozdarta. Ponieważ taśma jest bardzo trwały, rozdarcia taśmy może być trudne; Nożyczki mogą być zatem najlepszym rozwiązaniem do cięcia taśmy. Najlepiej jest mieć co najmniej jedną rolkę taśmy składowania, aby zapewnić nie zawsze jest wystarczające.

Taping

Rozpocząć przez cięcie taśmy tak, że jest wystarczająco długi, aby przejść wokół stopy wyjściowego po lewej stronie łuku i toczy się wokół pionowej i kończącej się na prawej stronie łuku. Należy uważać, aby nie dostać żadnych zmarszczek w taśmie, mogą powodować pęcherze.

Zrobić to samo na drugą nogę i pamiętaj, aby utrzymać prosto taśmy. Oprócz zapobiegania pęcherze, to również pozwoli na bardziej solidne podstawy dla pozostałej taśmy, które zostaną umieszczone na piechotę. Alternatywną metodą stry wymaga zbieżności utworzyć "X" na dole stóp, przy czym dwie części taśmy zgromadzonych na łuku.

Cięcie taśmy z dwóch elementów, które są wystarczająco długie, aby przejść w poprzek szerokości stopy. Umieścić pasek taśmy bezpośrednio na przedniej części łuku od prawej do lewej strony. Umieść następny kawałek taśmy w środku łuku i umieścić trzeci kawałek taśmy z tyłu łuku. Łuku stopy teraz nie będą widoczne.

Powtórzyć tę samą procedurę w drugiej stopy. Upewnić się, że kawałki taśmy, które działają na całej szerokości stopy lekko nakładają się na siebie, tak, że skóra na łuku nie są widoczne.

Wytnij dwa długie kawałki taśmy i owiń je wokół stóp sam sposób co poprzednio. Drugi kawałki taśmy pomoże zachować wszystkie inne kawałki taśmy na miejscu i ustabilizować system wsparcia.

Proces taping stóp może być nieco przyziemne i uciążliwe. Prawidłowo podklejone stóp może wymagać około 10 do 15 minut. Jednakże, jeśli taping jest wykonane prawidłowo, to może znacznie zmniejszyć ból poczuł od powięzi podeszwy.

Przewodnik Physical Therapy dla powięzi podeszwy

Rozcięgna podeszwowego to stan, który może być nieco wyniszczające do biegaczy i spacerowiczów. Ma to wpływ na tkankę, która przebiega wzdłuż dolnej części stopy od nasady palców do pięty. Najczęstszym miejscem, gdzie problemy z powięzi podeszwy są odczuwalne jest w łuku stopy. Ponieważ trudno jest znaleźć czas na odpoczynek stóp, warunki często gorzej, zanim się lepiej.

Natychmiastowej pomocy

Odpoczynku stopa jest najważniejsza osoba może zrobić, aby przezwyciężyć zapalenie powięzi podeszwy. Zasadniczo, można użyć ból Cię w określaniu ile reszta trzeba. Wkrótce po zapalenie powięzi podeszwowej prezentuje się unikać długie spacery lub biegi. Jak piętach stóp, można stopniowo zwiększać ilość czasu chodzić i biegać.

Za pomocą lodu w celu zmniejszenia bólu. Lekarze zalecają stosowanie lodu na powierzchni, że boli cztery razy dziennie. Pocierać lodu na powierzchni przez około 5 minut za każdym razem.

Użyj ponad-the-counter przeciwzapalne przeciwbólowe. Chociaż nie jest to rozwiązanie długoterminowe, może pomóc zmniejszyć ból który jest odczuwalny w krótkim terminie.

Zapobieganie Długoterminowy

Noszenie odpowiedniego rodzaju obuwia może zrobić wiele, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo konieczności zapalenie powięzi podeszwy. Znajdź buty do biegania, które mają dobre wsparcie przez środek łuku. Zgodnie z Mayo Clinic, niektóre z osób, które są podatne na wpływ powięzi podeszwy są ci, którzy mają wysokie łuki, jak również tych, którzy mają płaskostopie i nie mają wystarczającego wsparcia w ich buty.

Przyklej nogi dać im dodatkowe wsparcie podczas chodzenia lub jazdy. Taping stopy w odpowiedni sposób - poprzez dystrybucję ciśnienia umieszczony na łuku stopy - może zrobić wiele, aby zmniejszyć ryzyko zapalenia powięzi podeszwy w przyszłości. Najważniejszą rzeczą do zrobienia, gdy taping nogą jest o trzy poziome paski taśmy na łuku stopy.

Rozciągnąć często. Ważne jest, aby czekać na powięzi podeszwy w przebieg rozciągania przed rozpoczęciem testowania i ponownie stóp. Rozciąganie sesji w celu uniknięcia zapalenie powięzi podeszwy powinny być długie i delikatne. Użyj powolny, metodyczny odcinek, który nie wymaga dużo ruchu łuków.

Połóż ręce na ścianie i umieść lewą stopę około 2 metrów od ściany, podczas gdy prawa stopa pozostaje bliżej i pochylił się. Trzymaj lewą nogę prosto i dostać się na śródstopie, tak, że rozciąga się na łuku. Trzymaj rozciągnięcie przez około minutę. Następnie zmień pozycję stóp. Czy ten odcinek przed każdym spaceru lub jazdy.

Jak zrobić masaż na powięzi podeszwy (do Heal powięzi i Zmniejsz Heel Pain)

Korzyści powięzi podeszwy znacznie od masażu. Bolesny stan stóp, która jest spowodowana przez uraz do rozcięgna podeszwowego, elastyczny zespół z tkanki na łuku stopy, rozcięgna podeszwowego prowadzi do bólu pięty i jest czasem związane z kości ostrogi w pięcie. Dowiedz się, jak leczyć zapalenie powięzi podeszwy z masażem.

Instrukcje

1 Masaż uszkodzoną stopę często w ciągu dnia, a zwłaszcza przed wstać z pozycji siedzącej lub leżącej. Użyj powolny, głęboki, głaszcząc ruchy kciukami i bok dłoni wzdłuż łuku od pięty do palców. Nie naciskaj tak mocno, że to boli. Chodzi o to, aby mięśnie stopy poluzował się jak najwięcej.

2 Następnie masuj łydki, będzie tylko lekko na obszarze bezpośrednio za stopę, który jest Twój ścięgna Achillesa. Użyj powolne i głębokie ugniatanie i wniosków obrysowywanie (znany jako petrissage i Effleurage z technik w masażu szwedzkiego) na łydki, duży mięsień łydki, które mogą się bardzo mocno i wiązek.

3 Rozciągnij łydki dalej skorzystać z rozluźnienia mięśni stopy i łydki z. Spowoduje to, że twój rozcięgna podeszwowego leczyć znacznie szybciej, ponieważ jesteś treningu mięśni do podjęcia szczep masy łożyska, zamiast kontuzjowanego rozcięgna podeszwowego.

4 masować także drugą nogę i stopę co najmniej raz dziennie, aby upewnić się, że jesteś zrównoważony i aby zapobiec szkody dla drugiej stopy.

5 razy dziennie, kiedy idziesz usiąść lub położyć się na odpoczynek, warto puszka z napojem, który został schłodzony z lodówki. Usiądź na krześle i umieścić puszkę sody pod bolesnej stopy. Delikatnie toczyć i masować łuk stopy w zimnej puszki. Będzie to zarówno obniżyć stan zapalny spowodowany stania i chodzenia, a dodatkowo masaż mięśni stopy.

Korzystać z tych prostych technik masażu na swojej powięzi podeszwy w ramach leczenia, żeby przyspieszyć gojenie.

Wskazówki

  • Przemian, są prążkowane urządzenia masujące do stóp, które można toczyć swoją skażoną stopę na. Istnieją również gałki drewniane accupressure, urządzenia refleksologii i przyrządy do masażu punktów spustowych, które mogą pomóc w terapii.

Shock Therapy dla powięzi podeszwy

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy, bolesny stan stóp, może być traktowane z pozaustrojowej terapii falą uderzeniową, jeśli inne metody leczenia nie łagodzić stan. Terapia falą uderzeniową wykorzystuje fale dźwiękowe pod wysokim ciśnieniem, które przenikają przez skórę i pomagają przyległych tkanek leczyć prawidłowo. Jeśli cierpisz z powięzi podeszwy i są ciekawi terapii szokowej, należy porozmawiać z lekarzem.

Co to jest zapalenie powięzi podeszwy

Rozcięgna podeszwowego jest warstwa tkanki łącznej znajdującej się pod skórą na podeszwie stopy. Tkanki pomaga wspierać łuk stopy i absorbują wstrząsy generowane przez chodzenie. Tkanka może stanu zapalnego lub rannych, co prowadzi do bólu bocznej na spodzie stopy w pobliżu pięty. Warunkiem jest powszechne w sportowców, szczególnie biegaczy.

Typowe leczenie

Mayo Clinic wskazuje, że rozcięgna podeszwowego można zazwyczaj rozwiązać się w ciągu kilku tygodni. Pacjent może być zachęcane do podejmowania fizycznych sesje terapeutyczne, w których będą się uczyć kombinacji odcinków i ćwiczenia, które pomagają naprawić powięzi podeszwowej. Wkładki do butów mogą być używane, aby pomóc poprawić chód stóp jest. Ból związany z chorobą może być typowo udało ponad recepty leków przeciwbólowych.

Terapia szokowa

Według HeelSpurs.com, pozaustrojowej terapii falą uderzeniową zyskuje akceptację jako skutecznej metody leczenia dla powięzi podeszwy. W tym zabiegu, fale dźwiękowe wysokociśnieniowe są impulsowo przez problematyki. Te fale dźwiękowe mogą pobudzić tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co pomaga bolesny obszar leczyć. To może trwać do 12 tygodni terapii falą uderzeniową, aby zobaczyć pełny wynik terapii. HeelSpurs.com wskazuje, że terapia falą uderzeniową nie wprowadza energię do ciała, więc nie musisz się martwić o uczucie nieprzyjemne uczucie porażenia prądem elektrycznym.

Kto powinien dostać Shock Treatment

Amerykańska Akademia Podiatric Sports Medicine zaleca, aby tych, którzy cierpieli z powięzi podeszwy na dłużej niż sześć miesięcy, należy rozważyć terapię fali uderzeniowej. , Jeśli inne metody leczenia nie rozwiązaniu problemu w tym okresie terapii szokowej powinny być badane.

Porozmawiaj z lekarzem

Jeśli masz przewlekły ból stopy, lub jeśli leki, które przepisał lekarz nie pomagając zapalenie powięzi podeszwy, należy przynieść go na następną wizytę u lekarza. On może pomóc zbadać możliwości terapii szokowej i będą mogli zdecydować, czy uzależnić meritum tego rodzaju interwencji.

Jakie są przyczyny zapalenia powięzi podeszwy?

Jakie są przyczyny zapalenia powięzi podeszwy?

Identyfikacja

Rozcięgna podeszwowego to zespół tkanek, który pomaga wspierać łuk stopy. Tkanka łączy kości pięty do podstawy palców. Nie ma tłuszczu w pięty stopy, która obejmuje rozcięgna podeszwowego. Wraz ze starzeniem się organizmu, tłuszcz rozrzedza, co powoduje większe ryzyko kontuzji. Wynikiem jest poważny ból pięty gdy ciężar jest na stopie. Szkoda, zwany rozcięgna podeszwowego, jest powszechne u osób z nadwagą, osób aktywnych fizycznie i osób, które są na nogach przez długie okresy czasu. Ból jest gorszy rano, bo tkanka jest mocniej od bezczynności.

Przyczyny

Powtarzające łzawienie powięzi wpływa na jego zdolność do wspierania łuku. Ostatecznie osadza się w zapalenie tkanki, powodując ból. Ludzie, którzy tańczą, biegać, jogging lub spacer może podrażniać tkankę. Zapalenie stawów może spowodować zapalenie ścięgien, które mogą prowadzić do powięzi podeszwy. Rozlane zapalenie powięzi podeszwy wpływa diabetykom bardziej niż inni, choć lekarze nie wiedzą dlaczego. Osoby o płaskich stopach lub wysokie łuki są podatne na zapalenia powięzi podeszwy. Kobiety, które noszą szpilki wywrzeć nacisk na ścięgno Achillesa, z dołączonym do konsoli. Wiek jest kolejnym czynnikiem, ponieważ w miarę starzenia się organizmu łuku obniżeniami, skłaniającą przerzedzone pięty. Waga i ciąża może rozbić tkankę na pięcie, powodując ból pięty.

Zapobieganie

Uniknąć tycia i próbować utrzymać ciężar, który jest odpowiedni dla wieku i wzrostu. Rozciągnąć przed spacerem lub przed każdym rodzaju ćwiczeń. Rozciągać się rano, kiedy pierwszy raz się z łóżka, aby rozluźnić mięśnie łydki, łuki i ścięgna Achillesa. Po uruchomieniu, spacer lub pobiegać, zmienić buty często. Zgodnie z Mayo Clinic, biegacze powinni zmienić buty po uruchomieniu 400 mil. Unikać wysokich obcasach, buty za niskie obcasy i chodzić boso. Trzymać się z butów, które mają umiarkowany piętę.

Leczenie

Jeśli zapalenie powięzi podeszwy stosuje lodzie przez 15 do 20 minut w czasie trzech do czterech razy dziennie. Podnieść nogi. Unikać wykonywania wysokiej wpływu. Kup wkładki ortezy na buty, aby pomóc w absorpcji wstrząsów i wsparcie łuku. Aspiryna, paracetamol, ibuprofen lub naproksen może pomóc złagodzić ból. Porozmawiać z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek over-the-counter leków.

Fizyczne Leczenie taping powięzi podeszwy

Zgodnie z Mayo Clinic, rozcięgna podeszwowego rozwija się, gdy grube pasma tkanki wzdłuż dolnej części stopy, zwany powięzi podeszwy, staje się bolesne i stan zapalny. Wystąpić więcej bólu rano po raz pierwszy dostać się, a ból maleje, jak stać się bardziej aktywne. Leczenie należy rozpocząć natychmiast, aby umożliwić rozcięgna podeszwowego do reszty, ale nie wpływają na mobilność w pozostałej części stopy.

Taping Porady

Zastosuj taśmę sport rano, a następnie usuń taśmę w nocy, dzięki czemu skóra może dostać trochę powietrza.

Nie odchodź zbyt daleko z tyłu pięty, gdy jesteś taping, albo skóra nie będzie w stanie rozciągnąć podczas marszu.

Działania niepożądane mogą wystąpić z taśmy, takich jak kostki i pięty bólu, alergii na taśmie, a skóra może zacząć się łuszczyć jak taśma jest usuwana.

Jeśli mieszkasz w obszarze, który ma miękką wodę, być może trzeba używać wody butelkowanej do pomocy naklejek. Możesz także spróbować lakier aby naklejek.

Taping

Oczyścić stopę z nie-nawilżającym mydłem. Po czyszczeniu, należy dokładnie osuszyć stopy tak, że taśma będzie trzymać.

Umieścić pasek taśmy sportowe wokół piłki nogą. Zawinąć kolejny pasek taśmy wokół pięty, i dołączyć go do pierwszego taśmy.

Zawinąć kolejny pasek taśmy wokół tego samego obszaru, a następnie przejść przez środek stopy przekątnej przed owijania taśmy wokół pięty i przekraczania środku stopy ponownie.

Stosując ten sposób sprawia, że ​​taśma jest kształt X w środkowej części stopy i zapewnia wsparcie rozcięgna podeszwowego.

Powtarzać ten proces jeszcze dwa razy, aby zapewnić, że taśma pozostanie włączona i powięź podeszwowej będą odpowiednio obsługiwane.

Pokrycie poprzednie paski stosując taśmę poziomo na piechotę. Po zakończeniu taping, dolny obszar od piłki nogą do pięty powinny być całkowicie pokryte w taśmie.

W razie potrzeby, można zawinąć kolejny kawałek taśmy wokół łuku, aby pomóc utrzymać paski na spodzie stóp połączony.

Vs Podiatra Ortopeda dla powięzi podeszwy

Vs Podiatra  Ortopeda dla powięzi podeszwy


Rozcięgna podeszwowego to choroba charakteryzująca się zapaleniem tkanki łącznej, zwanego rozcięgna podeszwowego, który biegnie od nasady palców do pięty. Chorób stóp i ortopedzi mają szczególnych metod walki z powięzi podeszwy.

Podiatric Podejście

Podiatrzy specjalizują się w leczeniu dolegliwości stóp. Amerykańska Akademia Podiatric Medycyny Sportowej (AAPSM) określa trzy fazy leczenia powięzi podeszwowej: zmniejszenie stanu zapalnego, zapobieganie dalszej szkody i rozciągających i wzmacniających stopy, kostki i powiązane mięśnie łydek.

Podejście ortopedyczny

Ortopedzi specjalizują się w leczeniu schorzeń układu kostnego. Southern California ortopedyczne Instytut identyfikuje początkowe potencjalnych metod leczenia zapalenia powięzi podeszwy, które obejmują zastosowanie poduszki pięty w celu zmniejszenia wstrząsów i leki, aby zmniejszyć stan zapalny pięty.

Zabiegi specyficzne podiatric

AAPSM zaleca stosowanie mrożenia do zmniejszenia zapalenia powięzi podeszwy obrzęk. Ochrona stóp wymaga taping stopy i wykorzystanie over-the-counter lub niestandardowe wkładki do butów (ortezy).

Zaawansowane zabiegi ortopedyczne

Po pierwsze zabiegi nie działają, ortopedzi może zalecić stosowanie kortyzonu, a także taping stopa, fizykoterapii, nocnym szynowania lub ortezy, Southern California Ortopedia Instytut informuje. W rzadkich przypadkach może również być wymagana operacja.

Rozważania

Prawidłowe rozciąganie i wzmacnianie procedur mogą zarówno łagodzić objawy zapalenia powięzi i zapobiec przyszłe zdarzenia, AAPSM raporty.

Korelacja między powięzi podeszwy i choroby serca

Korelacja między powięzi podeszwy i choroby serca


Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest częstą przyczyną bólu stóp. Choroby serca to termin, który obejmuje różne choroby, które mają wpływ na serce i naczynia krwionośne. Rozcięgna podeszwowego często towarzyszy chorobom serca, ponieważ dwa mają podobne przyczyny otyłości.

O powięzi podeszwy

Rozcięgna podeszwowego jest spowodowane zapaleniem powięzi podeszwy, taśmy z tkanki, która biegnie w poprzek dolnej części stopy. Najczęstszym objawem jest ból przeszywający w nogę, gdy ktoś został wyłączony nogi na długi czas. Zazwyczaj najgorsze rano, będzie lepiej, jak stopa limbers się. Po odstawieniu na dłuższy okres czasu, jednak ból może powrócić.

Leczenie zapalenia powięzi podeszwy

Rozcięgna podeszwowego można potraktować Advil, Tylenol i innych leków przeciwzapalnych. Kortykosteroid wtrysku może również pomóc. Innym częstym leczenie jest fizykoterapia rozciągnąć powięź podeszwowego i wzmocnienie mięśni nóg. W ciężkich przypadkach, operacje w celu odłączenia od powięzi podeszwy kości piętowej jest konieczne. Jednakże, operacja jest zwykle ostatecznością.

Przyczyny powięzi podeszwy

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy może być spowodowane przez problemy mechaniki stopy, ćwiczenia jak balet, że presję na stopy lub zawodach, które wymagają długich godzin stania. Wiek może mieć również wpływ na szanse na uzyskanie zapalenie powięzi podeszwy, ze ludzie starsi są w grupie podwyższonego ryzyka. Badanie w "Journal of Foot i operację kostki", jednak okazało się, że najczęstszą przyczyną zapalenia powięzi podeszwy jest otyłość.

O Chorób Serca

Choroba serca jest stanem, który zwęża się lub obstrucst naczyń krwionośnych, które może prowadzić do bólu w klatce piersiowej, zawału serca oraz udaru mózgu. Objawy chorób serca to ból w klatce piersiowej, duszność lub ból, mrowienie lub drętwienie kończyn. Choroby serca często pozostaje nierozpoznana i nieleczona, aż ktoś ma udar mózgu, zawał serca lub niewydolność serca.

Przyczyny choroby serca

Starsza osoba dostaje, tym wyższa jego ryzyko chorób serca. Wysoki poziom stresu i wywiadem rodzinnym w kierunku chorób serca odgrywa rolę w chorobach serca. Wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca może wywierać negatywny wpływ na naczyniach krwionośnych i serca, co prowadzi do choroby serca. Otyłość zwiększa ryzyko chorób serca.

Korelacja

Rozcięgna podeszwowego i choroby serca często występują w tej samej osobie. Chociaż dwa są niezależne, to dzieje się dlatego, że mają podobne przyczyny. Otyłość jest główną przyczyną chorób serca i zapalenia powięzi podeszwy. I ludzie starsi, tym bardziej prawdopodobne jest, że do rozwoju zarówno powięzi podeszwy i choroby serca.

Powięzi podeszwy u dzieci

Powięzi podeszwy u dzieci


Chociaż zazwyczaj problem dorosłych, niektóre dzieci nie cierpią z powodu bólu stopy. Istnieje kilka sposobów zapobiegania i leczenia zapalenie powięzi podeszwy, która jest częstym schorzeniem, które powoduje dyskomfort w stóp dzieci i dorosłych.

O

Linie tkanki, które sięgają od kości pięty do palców nazywa rozcięgna podeszwowego. Rozciąganie tej tkanki może tworzyć małe łez, co powoduje podrażnienia i bólu związanego z powięzi podeszwy u dzieci.

Fakt

Łzy, które powodują ból w powięzi podeszwy występuje w czasie, w rezultacie, trzeba czasu gojenia. Dzieci z powięzi podeszwy często doświadczają bólu, że pogarsza się z aktywności fizycznej.

Objawy

Dzieci powięzi podeszwy poczuje bólu w dolnej części leczyć że czasami rozszerzone na palcach. Innym typowym objawem zapalenia powięzi podeszwy jest to, że ból pojawia się, gdy tylko waga jest na stopie po okresie bezczynności wystąpił.

Zabiegi

Wzmocnienie i wspierania spodu stopy pomoże zmniejszyć ból. Masuje dolną część stopy i przejęcia-the-counter leki przeciwbólowe będzie również pomoc w zmniejszaniu dolegliwości.

Zapobieganie

Rozciągania i rozgrzewki przed treningiem jest bardzo ważny. Buty jakości, które zapewniają prawidłowe trzymanie stopy mogą również przyczynić się do zapobiegania zapalenie powięzi podeszwy u dzieci.

Jak wybrać odpowiedni dla powięzi podeszwy butów

Jak wybrać odpowiedni dla powięzi podeszwy butów


Wkładka ortopedyczna powięzi jest warunkiem, który powoduje zapalenie powięzi podeszwy, która jest tkanka, która łączy kości pięty do palców i tworzy łuk w stopy. Czynniki ryzyka rozwoju zapalenie powięzi podeszwy obejmują arch problemy jak płaskostopie lub wysokie łuki, otyłości, biegi długodystansowe, ścięgno Achillesa napięty, długie godziny na nogach i buty z słabe wsparcie łuku. Jeśli zdiagnozowano powięzi podeszwy, znalezienie but z prawej wsparcie jest niezbędne.

Instrukcje

1 Zaczekaj, aż późnym popołudniem lub wieczorem iść na zakupy na buty. Przez cały dzień, stopy mają tendencję do pęcznienia, i czeka, aż później w ciągu dnia pozwoli na to obrzęk i utrzymać się z zakupu butów, które będą zbyt mocno.

2 Spójrz na buty, które mają silne wsparcie łuku. Płaskie buty do tenisa nie zapewnia tego rodzaju wsparcie łuku, czego potrzebujesz.

3 Sprawdzić buta, który zapewnia mnóstwo amortyzację dla pięty i piłki stopy.

4 Spróbuj buty na obu stopach. Wielu ludzi ma jedną nogę, która jest nieco większa od drugiej, więc musisz upewnić się, obie stopy pasują do butów. Wybierać rozmiar, który pasuje i wygodnie nie powoduje nacisk na dowolnym obszarze stopy.

Wskazówki:

  • Chodzić w butach na około 15 minut, zanim je kupić, aby upewnić się, że czują się komfortowo, gdy idziesz.
  • Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat innych możliwych opcji do butów, które mogą pomóc leczenie.
  • Unikać wysokich obcasach lub buty z ostrymi palcami, jeśli masz zapalenie powięzi podeszwy, jak będą one sprawiają, że pogorszy stan.

Objawy zapalenia powięzi podeszwy

Wkładka ortopedyczna powięzi jest stanem, w którym przewód tkanki zwane zapalenia powięzi podeszwy. Rozcięgna podeszwowego znajduje się w dolnej części stopy i pięty stanowią biegnie w stronę palców. Stan ten jest spowodowany przez nadmierne bieganie i skakanie, kiedy wydaje się, że ma kilka objawów.

Ból pięty

Pierwsze miejsce jest doświadcza bólu w pięcie; to jest zwykle łagodne na początku. To jest czasami nazywane kamień siniak.

Rano

W przypadku wystąpienia bólu, jak tylko wstać z łóżka i zacząć chodzić w nocy, może to być oznaką zapalenia powięzi podeszwy.

Okres oczekiwania

Jeśli stoisz w kolejce na chwilę i można odczuwać ból w dolnej części stopy i pięty, może to również wskazywać powięzi.

Wstawanie

Może być także zapalenie powięzi, jeśli wystąpi ból w stopie, kiedy wstać i chodzić po długim okresie siadając.

Szkolenie

Innym objawem zapalenia powięzi podeszwy jest rozwój bólu po ataku ćwiczenia, takie jak bieganie.

Identyfikacja

Istnieje kilka czynników ryzyka rozwoju zapalenie powięzi podeszwy. Niektóre z nich to: otyłość, mając napięte mięśnie łydki, jako kobieta i jako sportowiec.

Przyrost masy ciała i powięzi podeszwy

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest zapalenie pochewki tkanki łącznej, która rozciąga się od pięty do piłki nogą. To może być spowodowane przez wiele czynników, w tym buty, które nie zapewniają odpowiedniego wsparcia, działania stresujące, jak działa, i wiek. Skutki zapalenia powięzi podeszwy mogą być spowodowane lub pogłębione przez przyrost masy ciała.

Identyfikacja

Ból związany z powięzi podeszwy jest zazwyczaj ostry i czuł się w przedniej części pięty. Ból może pojawić się w łuku stopy lub zbliżonej do piłki.

Cechy

Wyniki powięzi podeszwy od słabej wytrzymałości na stopy i podudzia. Choć wzmocnienie tych mięśni może złagodzić zapalenie powięzi podeszwy, przyrost masy ciała zwiększa presję na tych mięśni, a może ból gorzej.

Efekty

Rozcięgna podeszwowego obsługuje napięcie mniej więcej równej dwukrotnej masy ciała, więc więcej ważysz, tym więcej napięcia twój powięzi podeszwy jest pod.

Potencjał

Jeśli ból związany z powięzi podeszwy jest na tyle poważne, aby ograniczyć mobilność, może rzeczywiście promować przyrost masy ciała, który może ostatecznie pogorszyć stan.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy mogą wynikać z łuków, które są albo zbyt płaska lub zbyt wysokie. Odpowiednie buty mogą pomóc złagodzić ból związany z powięzi podeszwy, niezależnie od wagi. Lód, rozciąganie i wzmacnianie może również pomóc.

Techniki powięzi podeszwy Healing

Wkładka ortopedyczna powięzi jest spowodowany wybrzuszeniem w powięzi podeszwy, która jest pasmo o grubości tkanki, która przebiega od przedniej części obcasa wzdłuż dolnej części stopy kłębem stopy. Rozcięgna podeszwowego może nabrzmiałe z powodu kontuzji, nadużywanie, złych butach, czy może to być związane z wiekiem. Chociaż istnieje wiele opcji dostępnych w leczeniu zapalenie powięzi podeszwy, czas zwrotu jest na ogół dość powolny, sześciu do osiemnastu miesięcy.

Opcje leków

Bólu powięzi podeszwy wynika z tkanek opuchniętych i czasami może być skutecznie zmniejszone z użyciem leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen i NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Kortykosteroidy są powszechnie stosowane w leczeniu zapalenie powięzi podeszwy i mogą być albo bezpośrednio wtryskiwana do powięzi podeszwy lub podawane za pomocą nieco mniej bolesne, ale bardziej czasochłonna procedura zwanego jontoforezy obejmującej łagodny ładunek elektryczny.

Opcje dla leków

Istnieje kilka opcji do leczenia zapalenia powięzi podeszwy, które nie obejmują leków. Lód może zmniejszyć stany zapalne i pomagają gojenie powięzi podeszwy i mogą być stosowane zarówno przez masaż lodem (lód rozciera się bezpośrednio na chory obszar) lub przez zastosowanie dodatku do lodu. Rozciąganie powięzi podeszwy jest również skuteczny w promowaniu gojenia. Rozciąganie mięśni łydek i stóp może zwiększyć elastyczność powięzi podeszwy i mogą być używane w połączeniu z ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie stopy (palce podnosi, loki toe). Utrzymując stopę w pozycji neutralnej podczas snu może również pomóc wyleczyć zapalenie powięzi podeszwy. Normalnie, kiedy śpi stopy jest nieco wskazał, co skraca powięzi podeszwy (dlatego warunek ten jest najbardziej bolesne, pierwszą rzeczą, w godzinach porannych). Noszenie szyny w nocy, która utrzymuje stopy wskazał w górę może pozwolić uniknąć skrócenie powięzi podczas snu.

Warunki zmiany

Ponieważ podeszwowe zapalenie powięzi jest często spowodowane nieodpowiednim obuwiem, zakup nowych butów może pomóc w uzdrowieniu. Arch obsługuje lub innych komercyjnie wykonane wkładki może również przynieść ulgę, gdy nowe buty nie są rozwiązaniem. Ortezy, które są robione na zamówienie wkładki noszone wewnątrz buta, może również pomóc Stanowisko stopę bardziej optymalnie i zmniejszyć presję na powięzi podeszwy.

Leczenie zapalenia powięzi podeszwy

Leczenie zapalenia powięzi podeszwy


Wkładka ortopedyczna powięzi jest częstym źródłem bólu pięty spowodowane przez zapalenie powięzi podeszwy, główne pasmo w dolnej części stopy. Ból może emitować w poprzek łuku stopy, jak również. Nie ma lekarstwa na powięzi podeszwy, ale zmniejszając ból i ćwiczenia i zabiegi oferują ulgę.

Reszta

Według National Institutes of Health, podeszwowe zapalenie powięzi najskuteczniej leczyć odpoczynku stóp lub przy użyciu kul, aby ograniczyć ciężar umieszczony na dotkniętym pieszo. Rozlane zapalenie powięzi podeszwy może trwać do 2 lat, aby wyjaśnić z samym reszty, więc połączenie zabiegów jest zalecane dla bardziej efektywnej ulgi.

Ortezy

Protetyczne wkładki do butów są używane na pięcie, aby zmniejszyć ból związany z powięzi podeszwy. Wkładki te zmniejszenia ciśnienia umieszczony na zapaleniem powięzi poprzez osłabienie ciężar umieszczony na pięcie. Ortezy również wyrównać stopę odpowiednio do dalszego zmniejszenia nacisku na powięzi podeszwy.

Lek

Leki przeciwzapalne są początkowo przewidziany do tego stanu, i muszą być podjęte tak szybko, jak istoty bólu. Zastrzyki steroidowe są oferowane w przypadku bólu nie jest skutecznie leczona z zastosowaniem leków przeciwzapalnych. Pacjenci mogą wahać do wykonania tej terapii ze względu na bolesne charakteru samego zastrzyku.

Rozciąga

Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych zaleca rozciąganie poprawić powięzi podeszwy ran i wykazuje poprawę objawów 83 procent pacjentów po rutynowych rozciąganie program.The najbardziej skuteczne ćwiczenia rozciągające obejmuje ciągnięcie palce w kierunku ciała, który popycha się pięty i rozciąga się powięzi podeszwy. Ćwiczenie to jest wykonywane przez odpoczynku palce na krok schodów i pozwalając masy ciała wcisnąć piętę w dół lub owijając ręcznik wokół palców i wyciągając palce w kierunku ciała.

Strona główna zadośćuczynienie

Start środków ponadto ulgę w powięzi podeszwy. Moczenie stóp w ciepłej wodzie pomaga łagodzić ból i zwiększa przepływ krwi do obszaru dotkniętego, co skraca czas gojenia. Suplementy witaminy B12, jak pomoc w szybkim odzyskiwaniu zapalnie tkanek. Wisienką stóp traktuje również ból i przyspiesza odzyskiwanie, w szczególności w przypadku wystąpienia obrzęku

Ultradźwiękowy Shock Wave Therapy dla powięzi podeszwy

Wkładka ortopedyczna powięzi jest wspólny dolegliwość foot którym rozcięgna podeszwowego, rozciągnięcie tkanek wzdłuż dolnej części stopy łączącego kości pięty do palców staje się stan zapalny. Spowodowane przez zgodne rozciąganie i rozdzieranie powięzi, podeszwowe zapalenie powięzi jest szczególnie powszechne w biegaczy i zazwyczaj wpływa te między 40 a 60 lat. Zabiegi są niezliczone opcje, a jeden rodzaj, terapia ultradźwiękowa fala uderzeniowa jest wiele dyskusji metodą leczenia, bez wyraźnego wniosku, sporządzonego na jego skuteczność.

Co to jest terapia falą uderzeniową ultradźwiękowe?

Wstrząs fali ultradźwiękowej leczenie zapalenia powięzi podeszwy jest sposób leczenia, który wykorzystuje fale dźwiękowe skierowane w bolesnym obszarze w próbie stymulowania gojenia. Podczas leczenia, takimi jak leki (niesteroidowe leki przeciwzapalne, kortykosteroidy), fizykoterapii lub szynowaniem nie odpowiednio działają, ultradźwiękowy terapii fala uderzeniowa jest zwykle używany. Jednak jednym z badań wykazano, że jest bardzo nieskuteczne metody leczenia, a inna mówi inaczej.

Badania na nieskuteczność terapii ultradźwiękowej fali uderzeniowej

Badanie przeprowadzone w 2002 i szczegółowo w wydaniu Journal of Family Practice grudnia 2002 pokazał fali ultradźwiękowej terapii szokowej jest stosunkowo nieskuteczna metoda leczenia zapalenia powięzi podeszwy. W randomizowanym, kontrolowanym placebo badaniu z podwójnie ślepą próbą przeprowadzono z 166 pacjentów w Australii i oceny sześciu do dwunastu tygodni po terapii podawano. Badania wykazały, że podczas gdy ból nie poprawiła wśród obu grup w badaniu, ulepszenia nie były znaczące, a więc stwierdzono, że terapia ultradźwiękowa fala uderzeniowa nie jest skuteczną metodą leczenia zapalenia powięzi podeszwy.

Badania na temat skuteczności terapii ultradźwiękowej fali uderzeniowej

Pomimo wniosków z badań z 2002 roku, amerykańskie badania przeprowadzone w 2002 roku wykazały, terapii falą uderzeniową (tzw ultradźwiękowej terapii pozaustrojowej radialna fala uderzeniowa w badaniu), aby być skuteczną metodą leczenia zapalenia powięzi podeszwy. Ogólny wskaźnik sukcesu było 61 procent w porównaniu z 42,2 procent w grupie placebo, a nie skutki uboczne odnotowano wśród tych, którzy wzięli udział w badaniu.

Podczas badań przeprowadzonych w Australii skupia się na poprawie po sześciu do dwunastu tygodni amerykańskie badanie koncentruje się na poprawie dwanaście tygodni i poprawy dwunastu miesięcy.

Krytyka

Ze względu na sprzeczne wskazania każdego z badań, jest znaczna ilość krytyki dla obu. Badania przeprowadza się w Australii w 2002 jest uważany za wadliwy przez autorów amerykańskiego badania, ponieważ poziomy energetyczne terapii były znacznie mniejsze niż te stosowane w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, badanie zostało przeprowadzone przez lekarza spoza który pracował dla rządu krajowego systemu opieki zdrowotnej, jak i takie motywy i wyniki zostały zakwestionowane.

Przeciwnicy amerykańskiego badania często powołują się na fakt, że jest to badanie retrospektywne, a więc nie dokładne. Choć przyznał się być prawdziwe dr Weil, jeden z autorów badania, on odrzuci, mówiąc, że porównawcze badania chirurgiczne wykonywane są w ten sam sposób, a więc porównywalne pod względem wyników.

Należy również zauważyć, że przypisy streszczenia artykułu znalezionego w American Journal of Sports Medicine opisują możliwość wystąpienia konfliktu interesów. Badania zostały sfinansowane przez Electro Medical Systems, wynalazca i twórca szokowej terapii technologia radialna fala.

Korzyści z terapii ultradźwiękowej fali uderzeniowej

Podczas gdy skuteczność terapii ultradźwiękowej fali uderzeniowej jest do dyskusji, jest wiele korzyści związanych z obróbką nie znajduje się na operacji. Operacja może często prowadzić do infekcji pooperacyjnych, które mogą być dość kosztowne (wyższa niż ultradźwiękowej terapii falą uderzeniową samego), podczas gdy terapia ultradźwiękowa fala uderzeniowa umożliwia pacjentowi powrót do pracy i normalnego działania społeczne natychmiast.

Jak korzystać z TENS Maszyna do powięzi podeszwy

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy charakteryzuje się zapalenie pasma tkanki, które biegnie wzdłuż dolnej części stopy. Ten zespół, znany również jako rozcięgna podeszwowego, rozciąga się od pięty do prawej wokół kuli stopy. Gdy doświadcza bólu spowodowanego tym zapalenia, może być korzystne użyć TENS (Przezskórna elektryczna nerwów stymulująca) maszyny do obróbki.

Instrukcje

1 Określić lokalizację dla elektrod i zastosować żel przewodzący do tych lokalizacji. Będziesz umieszczając zestaw czterech elektrod na chorej stopy: jednej pary na lewej i prawej stronie pięty i kolejną parę w pobliżu łuku stopy. Od pracy z tak małym obszarze ciała, bardzo ostrożnie należy stosować, gdy umieszczenie elektrod.

2 Upewnij się, że urządzenie TENS jest wyłączony. Umieszczenie elektrod, upewniając się, że są umieszczone co najmniej jeden cal od siebie.

3 Ustaw puls maszyny TENS do odpowiedniego ustawienia (najprawdopodobniej będzie to około 50 Hz). Lekarz będzie musiał dokonać odpowiednich ustawień w celu zapewnienia, że ​​otrzymujesz właściwą szybkość impulsu.

4 Wybierz tryb, w którym urządzenie TENS dostarczy impulsu. Większość urządzeń TENS może być ustawiony do dostarczenia impulsu w ciągłym tempie, które jest stałe tempo stymulacji, sporadyczne stopa, która jest zasadniczo wybucha stymulacji, lub "kombinacja" stopa, która jest mieszanką zarówno stałe i sporadyczne. Do zapalenia powięzi podeszwy, prawdopodobnie będziesz używać ciągłe tempo dostawy.

5 Włącz urządzenie TENS. Powinieneś zacząć czuć lekkie mrowienie w stopy, które ustępują wkrótce jako obszar staje się przyzwyczaja do tego ustawienia. Być może trzeba włączyć go lekko po tym.

6 Niech maszyna TENS dostarczyć impuls do stóp, stymulowanie mięśni i leczenia bólu. W zależności od planu leczenia, można zostawić maszynę działa na dowolnym miejscu od 30 minut do dwóch godzin. Służby zdrowia powinny być konsultowane w celu ustalenia prawidłowej czas dla danego stanu.

Wskazówki:

  • Położenie elektrod będzie określona przez stanowisko bólu. Z powięzi podeszwy, ból zwykle znajduje się w dolnej części nogi, kilku centymetrów od pięty.

Ćwiczenia i Zajęcia dla przewlekłej powięzi podeszwy

Wkładka ortopedyczna powięzi, który wytwarza ostry ból w dolnej części wkładki pięty, wynika z rozdarcia wzdłuż powięzi podeszwy więzadła w dolnej części stopy ---, bardziej konkretnie, rozdarcie, w miejscu, w przypadku, gdy więzadło łączy się z kości pięty. Zbyt dużo bieganie lub skakanie lub nawet szybkie chodzenie może położyć nacisk na tkanki i prowadzi do zapalenia i umiarkowany, nawet ciężką, bólu. Konserwatywne leczenie domowe są na ogół skuteczne.

Funkcja

Większa elastyczność w tkankach sprawia, że ​​są mniej podatne na uszkodzenia. Najczęstsze ćwiczenia obejmować rozciąganie, masowanie i wzmocnienie więzadła. Po prostu wyginając rannych stóp w górę iw dół i obracając się w kręgu zapewnia łatwy, ale skuteczne, ćwiczenia na początek, kiedy twoja noga jest w spoczynku.

Cechy

Każde ćwiczenie, które rozciąga łydki, z tyłu stawu skokowego i stopy pomoże. Na przykład, utrzymać stopy razem, nogi prosto i pochylić się do przodu w kierunku ściany, aż poczujesz mięśnie łydek zaczynają się rozciągać. I, po prostu toczenia szklanej butelce lub wałkiem iz powrotem pod łukiem delikatnie masuje napięte więzadła.

Chronometraż

Łagodne ćwiczenia na rozgrzanie więzadła przez kilka sekund, zanim wstaniesz z łóżka lub po tym, jak siedział przez chwilę będzie złagodzić ból pięty. Plus, rozgrzewka pomoże uniknąć dodatkowych obrażeń.

Konsekwencje

Ignorując ból i kontynuując działania, które spowodowane może to prowadzić do dość poważnych więzadeł łez wymagać operacji.

Ostrzeżenia

Trzymaj ćwiczenia rozciągające gładka i delikatna. Unikać czynności, które wymagają szybkich i szybkich przystanki zaczyna. Stojąc na dłuższy czas i długie trasy może również nasilać zapalenie powięzi podeszwy.

Alternatywy

Zamiast grać w koszykówkę lub biorąc działa pięć mil, spróbować jazdy na rowerze lub pływanie w celu utrzymania wydolności tlenowej, aż ból pięty ustępuje.

Strona główna Wrap Rozwiązanie dla powięzi podeszwy

Strona główna Wrap Rozwiązanie dla powięzi podeszwy


Powięzi podeszwy jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu pięty. Jeśli cierpisz z tego warunku jest bardzo prawdopodobne, twój rozcięgna podeszwowego, grubości tkanki, który działa na spodzie stóp, jest stan zapalny. To czuje się podobnie jak ból przeszywający w stopy. Ten stan może spowodować wiele dolegliwości. Istnieje kilka domu środków można spróbować w domu, ale być może trzeba szukać interwencji medycznej.

Lód

Aby pomóc złagodzić niektóre z bólu spowodowanego powięzi podeszwy, spróbuj owijania lód w ściereczkę. Zastosuj ten pakiet do obszaru bólu.

Możesz także użyć mrożone butelkę wody do masażu okolicy. Rzuć łuk stopy iz powrotem na butelce. Czy to przez około 20 minut dwa razy dziennie.

Ocet jabłkowy

Zrób papieru wycięcie w kształcie pięty. Moczyć w occie jabłkowym. Umieść wycięcie w bucie i nosić je codziennie z buty. Poczujesz ulgę od bólu w około trzech dni.

Liście kapusty lub lniany

Zawijać liście kapusty w części pięty, który jest w bólu. Użyj asa owinąć bandażem nogę i trzymać kapustę w miejscu. Trzymaj stopy owinięte w liście kapusty na kilka godzin.

Namoczyć szmatkę ser w oleju lnianym. Owinąć piętę i pozostawić na dwie do trzech godzin.

Moczenie stóp

Spróbuj moczenia stopy w boraksu lub chlorowanej wodzie. Zanurzyć piętę przez 30 minut trzy razy dziennie.