adcov.com

ból krawędzi stopy przyczyny

Piekący ból na zewnętrznej krawędzi Foot

Piekący ból na zewnętrznej krawędzi Foot


Wiele osób doświadcza ból piekący na zewnętrznej stopy. Palenie lub mrowienie, zwane parestezje, występują, gdy jest kontuzja lub choroba atakująca nerwy w tej okolicy.

Identyfikacja

Ten rodzaj czucia skóry może rozpocząć się jak mrowienie lub drętwienie i postępu do bólu spalania. Niektóre przyczyny tego typu jest ból neuropatię, neuropatię cukrzycową, stwardnienie rozsiane i cukrzyca.

Cukrzyca

Cukrzyca może wywołać ból piekący na zewnętrznej krawędzi stopy. Cukrzyca jest niezdolność organizmu do regulacji poziomu cukru we krwi. Około 8 milionów Amerykanów cierpi na cukrzycę. Inne objawy, które mogą wystąpić w tym stanie jest podwyższony poziom cukru we krwi, ropnie, wysypki skórne i zakażenia skóry.

Neuropatia obwodowa

Neuropatia obwodowa może być spowodowane przez choroby nerwów lub układowej choroby. Neuropatia obwodowa może powodować osłabienie, drętwienie, ból, parestezje i osłabienie mięśni. Ten stan może spowodować parestezje kończyn i innych części ciała.

Rwa kulszowa

Rwa kulszowa to stan, który jest dość bolesna. Jest to spowodowane przez ciśnienie w nerwie kulszowym i może spowodować kompresję i podrażnienie korzeni nerwowych. Niektóre z objawów rwy kulszowej jest ból, który promieniuje od tyłu iw dół, nogi, pieczenie w stopę, ból nóg, ból pośladków, pleców i ból uda.

Rozważania

Pieczenie i mrowienie stóp może być objawem poważniejszej choroby. Skonsultować się z lekarzem, aby otrzymać pełną ocenę i prawidłowe rozpoznanie choroby.

Jak do krawędzi oka Soczewki do szklanki

Obróbki krawędzi soczewki z powrotem do swoich okularów może być trudne. Ramki mogą być wykonane z metalu lub z tworzywa sztucznego i każdy typ materiału wymaga innego sposobu wkładania soczewek. Przy użyciu odpowiednich narzędzi i metod przyczynia się do brzegów soczewki do ramki łatwiejsze.

Instrukcje

1 Sprawdź soczewki do jakichkolwiek pęknięć lub żetony, które mogą zapobiec ich pobytu w ramce.

2 poluzować śruby, które mocują szkła na swoim miejscu na każdym boku ramy, jeśli jest metalowy. Chwytać ramka jak poluzować śruby. Staraj się nie całkowicie usunąć śruby, tak, aby je rozdzielić. Jeśli nie wyjdzie, trzymać je na kawałku taśmy, aby uniknąć ich utraty.

Jeśli rama jest z tworzywa sztucznego, należy umieścić go w ciepłej wodzie i niech moczyć kilka minut, aby zmiękczyć plastik. To sprawi, że ramka bardziej giętkie i pozwalają łatwiej włożyć soczewki.

3 Sprawdzić, czy obiektyw do upewnij się, że posiadasz odpowiedni obiektyw do okularu. Można trzymać obie soczewki na ramie dopasować do odpowiednich stron.

4 Grip ramka mocno jedną ręką i z drugiej strony obiektywu slajdu do tylnej części ramy, w kierunku środka, wewnętrzna krawędź (część najbliżej nosa). Soczewka powinna siedzenie do krawędzi metalowej ramy. Na plastikowej klatce, po włożeniu do soczewki z jednej strony, z drugiej strony soczewki powinny móc być delikatnie zatrzaskiwany ramy. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno lub obiektyw może chip.

5 Cykl ogrzewając plastikowej ramki, jeżeli pierwsza próba nie działa lub wprowadzania drugiej soczewki. Dokręcić śruby z powrotem do metalowej ramie po soczewki są na miejscu.

Krawędzie hiperkeratotycznymi Wound

Krawędzie hiperkeratotycznymi Wound


Brzegi rany są hiperkeratotycznymi znak, że nastąpiło przerwanie i rana nie goi się prawidłowo. Gojenie ran jest złożony i wieloetapowy proces, który zwykle prowadzi do obszaru dotkniętego ponownym pokryte dobrze zorganizowanej tkanki skóry. Wiele czynników może zaburzyć ten skomplikowany proces. Chociaż istnieją leki, które mogą pomóc rany goją się bardziej normalnie, rany niegojace pozostają wyzwaniem problem medyczny.

Normalne gojenie się ran: Intencja Podstawowa

Gojenie ran jest zwykle podzielony na pierwotnej intencji i drugiej intencji. Uzdrawianie podstawowym przeznaczeniem występuje w klasycznym cięciem chirurgicznym w zdrowej skórze. Dwie strony rany może być wniesiona i utrzymywane w ścisłej współpracy za pomocą szwów. Rany takie jak te rzadko mają trudności uzdrowienie prawidłowo, chyba że istnieje podstawowy warunek zapobiegania ranę od pozostałych zamkniętych, takich jak zakażenie lub nadmiernego pęcznienia.

Normalne gojenie się ran: Liceum Intencja

Uzdrawianie intencji wtórnym pojawia się, gdy skóra jest zniszczona na tak szeroki obszar, że boki rany nie mogą być ze sobą przyniósł blisko. W intencji wtórnym, warstwa specjalnych komórek tworzących ziarniny musi najpierw zbudować nad raną i skórą jest następnie organizowane na początku tej tkanki. Formy ziarniny z zewnątrz rany i przemieszcza się, podobnie jak warstwy nowej skóry że formuje się nad nim. Rany lecznicze przez intencję wtórnym są o wiele bardziej narażone na problemy niż te, uzdrawiania pierwotnej intencji.

Nadmierne rogowacenie

Normalna skóra jest złożona struktura składająca się z kilku różnych warstw. Najwyższa warstwa składa się głównie z martwych komórek wypełnionych twardej białka zwanego keratynowych, które tworzą zewnętrzną warstwę ochronną na skórze. W źle gojących się ran, skóry, które formuje się wzdłuż zewnętrznej krawędzi ziarniny nie ma to dobrze zorganizowana struktura i keratynowych rozmieszczone w dużych ilościach przez wszystkie warstwy. Brzegi rany skóry zawierające ten nienormalny ma charakterystyczny wygląd perłowo-szary, a mówi się, że hiperkeratotycznymi.

Przyczyny złego gojenia się ran

Najczęstszą przyczyną niegojących się ran jest słabe krążenie, zwykle jako efekt długotrwałego palenia. Przewlekłe zakażenie jest inna przyczyna, ponieważ tkanki zapalnej nie może leczyć prawidłowo. Ponadto, podwyższony poziom glukozy we krwi przed niekontrolowanym cukrzycy mogą zakłócić normalne działanie komórek biorących udział w gojeniu ran. Ponadto, niektóre leki, takie jak kortykosteroidy mogą powodować ogólne ścieńczenie skóry i zakłócić normalne gojenie.

Leczenie dla Leczenia Ran

Pierwsze przewlekłe rany leczą jest wciąż nierozwiązany problem medyczny. Opatrunki specjalne są często używane, w tym tych, wykorzystujący efekt próżni, ale często mają minimalne korzyści. Różne czynniki wzrostu skóry badano, ale wyniki były różne. Najbardziej skuteczne leczenie zwykle obejmuje ustalenie przyczyny. Mimo to czasami można to zrobić w przypadku cukrzycy lub infekcji, słabe krążenie w wyniku rozległego uszkodzenia naczyń palenia zwykle nie mogą być naprawione.

Definicja efekt krawędzi

Definicja efekt krawędzi


Efekt krawędź jest tendencja, w ramach danego Ecotone, wykazują oznaki wzrostu wśród różnorodności i zagęszczenia roślin i zwierząt. Ekotonowej jest obszar pomiędzy dwoma różnymi rodzajami ochrony środowiska; które mogą zawierać cechy otoczenia po obu stronach. Ekolodzy zazwyczaj obserwujemy takiego zjawiska na krawędzi lub granicy dwóch wyraźnie różnych stref ekologicznych. Efekt krawędzi może wystąpić w sposób naturalny lub być wywołane w sposób sztuczny.

Ekotonów

Ekotonowej jest obszar pomiędzy dwoma wyraźnie różnych typów ekologicznych. Ekotonowej sąsiadujących poszczególnych stref będzie zawierać cechy obu i być pewnego rodzaju mieszania między nimi. Przykłady ekotonów mógłby zawierać nieliczne murawy między pustyni i żyznej równiny, lub obszar zboczu góry, który przejmuje od lasu poniżej skalistych szczytów mrożonych powyżej. Pasma górskie są doskonałym przykładem ekotonów powodu licznych różnic klimatycznych i ekologicznych, które istnieją od poziomu gruntu do ich szczyt. Powierzchnia przejścia między każdą warstwą wyraźnie różni ekologia na twarzy górskimi jest ekotonowej.

Efekt krawędzi

Ekotonowej zawiera przykłady roślin i zwierząt znalezionych w obu strefach ekologicznych, które łączy. Jednak ekotonowej mogą obejmować niektórych gatunków, które istnieją tylko w samej Ecotone. Zazwyczaj gęstość danego gatunku jest większa w "czystej" otoczenia. Gdy granica między dwoma środowiskami ekologicznymi eksploduje wysokiej gęstości próbek z obu obszarów przyległych, masz co ekolodzy nazywają efektu krawędzi.

Efekt krawędzi występujących naturalnie

Jak roślin i życia zwierząt z każdego środowiska zbiegają się lub przekroczenia ekotonowe, zasadniczo przeszczepić nasiona lub potomstwo do granicy ich siedlisk. Często te nasiona lub potomstwo pozostają w Ecotone i obserwuje się gwałtowny wzrost gęstości zaludnienia. Życie z obu stron akumuluj ekotonowe i pozostają, zatem odciśnięcie aspekty każdego na granicy między nimi.

Człowiek-Wykonane Efekt krawędzi

Jako gatunek, ludzkość zmieniła środowisk w których żyją na całym świecie. Zniszczenie danego globalnego ekosystemu dla rozwoju wspólnot mieszkaniowych i obiektów przemysłowych stwarza sztuczne ekotonów. Nowe granice są utworzone między środowiskami człowieka i te, które naturalnie istniejących. W środowisku zwierzęcia jest zniszczone lub wkroczyła, że ​​gatunki muszą znaleźć nowe zasoby. To stwarza sztuczne ekotonów między wspólnot mieszkaniowych i terenów leśnych lub po obu stronach autostrady, który teraz dzieli jedną strefę ekologiczną na dwie oddzielne części. W tym ostatnim przypadku, sama autostrada tworzy rodzaj człowieka Ecotone.

Zamierzone efekt krawędzi

Są chwile, kiedy ludzie tworzą sztuczne ekotonów umyślnie. Przykładami są:
--Alley Kadrowanie, gdy połączone są drzewa i uprawy rolne do produkcji hybrydowej życia roślin.
--Chinampas, Systemów równoległych kanałów i banków, które pomagają ustalić systemy nawadniające do nawożenia roślin lub zwiększyć zdolność rybaków do połowu dużych ilości ryb przez Thasos je w specjalnie zaprojektowanych stawów
--Municipal Planowanie, przy projektowaniu miast lub ugody, planiści projektu może celowo zmieniać niektóre aspekty krajobrazu pomoc z drenażem lub utworzyć tereny rekreacyjne takie jak ogrodów miejskich / podmiejskich i parków
Każda z nich nieuchronnie stanowi zmiany w środowiskach lokalnych, a tym samym ustalić sztucznych ekotonów.

Jak żyć na krawędzi

Jak żyć na krawędzi


Prawda przyjmujący ryzyko jest pełna przygód, spontaniczny i dostaje dreszcz na przesuwanie granic. Stopień niepewności jest ekscytujące dla ludzi, którzy żyją na krawędzi. Z zadowoleniem przyjmują wyzwanie, aby zakończyć niebezpieczne zadania. Oto kilka pomysłów, aby odpowiedzieć na te krzyki na odważniejsze stylu życia.

Instrukcje

1 Przejdź rafting. Spływ Rapids jest życia na krawędzi. Wody Swift zmusza cię do włosów podnoszenie wodospady będzie wyzwaniem dla każdego człowieka na próbę.

2 Pływaj z rekinami. Jeśli szukasz fajny sposób na spędzenie skok dni w wodzie z człowieka jedzenia bestii. Jest to z pewnością świetny sposób, aby żyć na krawędzi.

3 Chase tornado dla zabawy. Oto jeden dla prawdziwych emocji poszukiwacza. Jak tylko usłyszysz masywne tornado dotyka gdzieś, wyjść i gonić go. Brzmi jak wybuch.

4 Wycieczka szlaku Appalachów. Spakować się i zacząć chodzić na około sześć miesięcy. Szlak Appalachów z pewnością wyzwanie.

5 Skocz z samolotu. Dla większości ludzi, wyskakując z doskonale grzywny bieżącą płaszczyźnie nie tylko naturalne. Ale dla tych, którzy lubią żyć na krawędzi, to jest niesamowite.

6 Spacer tuż przy klifie i powiesić z przewodu do góry nogami, gdy skoki na bungee. Nie ma dużej różnicy życia na krawędzi lub skacząc z jednego do przygód duszy.

Co zachęca do wzrostu włosów na krawędzi?

Co zachęca do wzrostu włosów na krawędzi?


Niektóre kobiety doświadczają zwiększonej ilości górnej wargi włosów, które mogą mieć ciemny kolor i teksturę grubości. Problemem jest na ogół spowodowane przez nadmierne owłosienie, stanu, który powoduje nadmierne twarzy, ciała i włosów. Hirsutyzm dotyczy około jeden na 20 amerykańskich kobiet, według American Academy of Dermatology. Stan, który ma wiele możliwych przyczyn, występuje wtedy, gdy organizm wytwarza zwiększoną ilość androgenów lub męskich hormonów.

Zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników lub PCOS jest najczęstszym powodem hirsutyzm, zgodnie z Mayo Clinic. Stan może również powodować otyłość, trądzik, nieregularne miesiączki, problemy z płodnością i torbiele jajników. W leczeniu nadmiernej wargi włosów spowodowanego PCOS, kobiety będą generalnie trzeba używać anty-androgenów regulować ich poziom hormonów. Pigułki antykoncepcyjne także mogą być zalecane do regulacji poziomu hormonów.

Inne warunki

Istnieje kilka innych warunków, które mogą powodować kobiety doświadczać nadmiernego owłosienia. Zespół Cushinga, który jest chorobą, która występuje, gdy organizm jest narażony na działanie wysokich poziomów naprężeń hormonu kortyzolu, mogą prowadzić do nadmiernego twarzy i warg włosów. Wrodzonym przerostem nadnerczy, chorobą, która powoduje nieprawidłową ilości kortyzolu i androgenów, to kolejna przyczyna hirsutyzm. W niektórych rzadkich przypadkach, guzy jajników lub nadnerczy gruczoł może zwiększyć produkcję androgenów i spowodować nadmierny wzrost włosów.

Sterydy i leki

Pewne leki wpływające na kobiety androgenów równowagi hormonalnej może powodować hirsutyzm. Cyklosporynę, danazol, diazoksyd, heksachlorobenzen, minoksydyl i fenytoina są wszystkie leki, które mogą prowadzić do hirsutyzmu, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Sterydy anaboliczne mogą powodować problem. Jeśli leki lub sterydy anaboliczne są przyczyną hirsutyzmu, kobiety będą generalnie trzeba przerwać leki lub przełączyć się do innego dawkowania w celu leczenia nadmiernego twarzy i warg włosy.

Przyczyna nieznana

Próbując ustalić przyczyny hirsutyzmu, lekarz zmierzy androgenów poziomy kobiety i zapisać termin miesiączki, aby dowiedzieć się, czy zaburzenia równowagi hormonalnej jest winien. W niektórych przypadkach przyczyną nadmiernego włosy nie występuje. Kiedy przyczyną zwiększonej ciała i twarzy, włączając wargi włosów wzrostu nie ma możliwości zidentyfikowania, stan określa się jako samoistna hirsutyzm, zgodnie z Mayo Clinic.

Rozważania

Ciąża może spowodować kobietom doświadczyć zwiększoną ilość włosów na ciele i twarzy ze względu na zmiany w poziomie hormonów. Ten problem pojawia się zwykle w trzecim trymestrze ciąży. Nadmierny wzrost włosów, które pojawia się podczas ciąży jest związane nadmierne owłosienie i jest uważany za prawidłowy, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Kobiety na ogół uważają, że ich poziom hormonów wróci do normy po ciąży i powinien przestać doświadcza niechcianych wzrost włosów.

Zanieczyszczenie działki Przyczyny i skutki

Zanieczyszczenie działki Przyczyny i skutki


Zanieczyszczenie gruntów jest degradacja powierzchni ziemi na Ziemi w związku z nadużywaniem zasobów ziemi lub działalności człowieka. Przyczyny i źródła zanieczyszczenia gruntów obejmują syntetyczne substancje chemiczne i zmiany w naturalnym środowisku glebowym na skutek działań, takich jak górnictwo.

Pestycydy, insektycydy i herbicydy

Rolnicy stosują pestycydy do ochrony upraw przed atakiem z owadów, bakterii, grzybów, wirusów i gryzoni. Używają herbicydów do ochrony roślin przed niepożądanych chwastów, które mają tendencję do konkurowania z ich upraw na składniki odżywcze. Rolnicy insektycydy jak Dichlordifenylotrichloroetan (DDT) i gammaxene szeroko po II wojnie światowej do zwalczania owadów na swoich uprawach. Problemem jest to, że owady tylko oporność na te środki owadobójcze i stwierdzono, że nie rozkładają się łatwo. Doprowadziło to do całkowitego zakazu ich stosowania w większości krajów zachodnich. Pestycydy, takie jak związki fosforoorganiczne, Aldrin malationowi, furodan i dieldryna dostać się do gleby, gdzie są absorbowane przez cząstki gleby. Gdy coś jest obsadzony w glebie, pochłonie resztki pestycydów, co powoduje, że ludzie i zwierzęta, które spożywają takich produktów wpłynie niekorzystnie.

Odpady stałe

Odpady stałe są odpady, które ludzie wytwarzają w wyniku ich działań. Należą do nich odpadów z gospodarstw domowych i śmieci z działalności przemysłowej, rolnej i handlowej. Inne źródła odpadów stałych obejmują odpadów powstających z działalności górniczej. Niektóre z odpadów, takich jak rozpuszczalniki organiczne, baterie, oleje i metali ciężkich z przemysłu hutniczego, można wymywać w glebie i zanieczyszczają ziemię zmieniając biologiczne i chemiczne właściwości gleby. Mogą też wymyty do żadnej wody, który jest w pobliżu, lub odpływ z opadami mogą przenosić substancji chemicznych do wody i zanieczyszczają je, też.

Wylesianie

Wylesianie naraża kraj do elementów i sprawia, że ​​bardziej podatne na skutki erozji. Drzewa, krzewy i inne rośliny stanowić bariery, które chronią ziemię przed niszczącym działaniem erozji. Gdy ta bariera jest usuwana, ziemia może być zmniejszone przez jakiegokolwiek powodzi. Niektóre z przyczyn wylesiania obejmują rozwój rolnictwa, kwaśne deszcze, urbanizację i innych działań człowieka, takich jak drzewa, wycinanie do drewna.

Skutki zanieczyszczenia gruntów

Skutki zanieczyszczenia gruntów są liczne i daleko idące, ponieważ wpływają one na wszystkie organizmy żywe. Ziemia zmniejsza zanieczyszczenie żyzność gleby oraz powoduje tworzenie się niebezpiecznych substancji chemicznych, które mogą być spożywane przez ludzi i zwierząt, co prowadzi do choroby. To zwiększa szanse na erozję i powoduje brak równowagi w plonów. Zanieczyszczenia grunty mogą wymyty do wód gruntowych i zanieczyszczać źródeł wody pitnej. Zanieczyszczenia takie jak odpady mogą zwolnić brzydki zapach i powodują wydzielanie szkodliwych gazów.

Jak korzystać z monitora cyfrowego na Gazelle krawędzi

Jak korzystać z monitora cyfrowego na Gazelle krawędzi


Gazelle Edge to najbardziej podstawowa wersja online Gazela eliptyczne-jak maszyny do ćwiczeń. Awansował na infomercials telewizyjnych i sieci handlowych przez Centrum guru Tony Little, Gazelle tworzy opór i sercowo wykonywania przez wykorzystanie systemu pedału i dźwigni ręcznego, który działa najwięcej mięśni od ramion do stóp. Cyfrowy monitor na komputerze wyświetla tętno, spalone kalorie, czas spędzony na wykonywaniu i przebytą odległość, jeśli szli.

Instrukcje

1 Rozpoczęcie ruchu ramion i poziomy pedały do ćwiczeń. Przeprowadzić rozgrzewkę poprzez wykonywanie w umiarkowanej intensywności dla trzech do czterech minut, powoli podnieść tętno do pożądanego celu w treningu, który chcesz utworzyć. To będzie lepiej koordynować swoje serca, elastyczność mięśni i krążenie krwi.

2 Naciśnij przycisk na kciuk kciuk monitora cyfrowego, aby umożliwić urządzenie do odczytu liczby uderzeń na minutę, serce bije. Zwiększyć lub zmniejszyć swój wysiłek, aby uzyskać i pobyt w docelowym tętnie pragnienie.

3 Rozpocznij, aby określić docelowy tętna dla danego ćwiczenia, odejmując swój wiek od 220, aby uzyskać maksymalne tętno.

4 Tworzenie treningu dla początkujących, poprzez wykonywanie na 50 do 65 procent tętna maksymalnego. To pomoże Ci zbudować wytrzymałość układu krążenia dla poprawy treningi. American Heart Association zaleca, aby dorośli wykonywać na tym poziomie intensywności przez 30 minut, pięć razy w tygodniu. Pomnóż swoje maksymalne tętno przez 0,50 i 0,65 na pobyt w tym docelowego tętna przy użyciu monitora Gazelle śledzić swojej intensywności treningu i jego wpływ na tętno.

5 Załóż aerobowe ćwiczenia poprzez wykonywanie na 70 do 85 procent tętna maksymalnego. AHA zaleca dorośli wykonywać na tym poziomie intensywności trzy razy w tygodniu przez 20 minut lub dłużej, jako alternatywa dla treningu opisanym w poprzednim etapie. Korzystania z monitora cyfrowego co kilka minut, aby śledzić treningu.

6 Przeczytaj raport na monitorze prędkości cyfrowej, aby zobaczyć, z jaką prędkością pracujesz kiedy jesteś w jednej z twoich docelowych tętna. Jeśli okaże się, że zwłaszcza prędkości konsekwentnie trzyma w swoim docelowym tętnie, trzeba będzie rzadziej sprawdzić odczyt tętna w trakcie treningu, co pozwala trzymać obie dłonie na rękojeści Gazeli i kontynuować trening.

7 śledzić liczbę kalorii spalonych podczas treningu w celu spełnienia swoich celów odchudzania do ćwiczeń. Musisz spalić 500 kalorii więcej niż wziąć w każdy dzień przez siedem dni stracić pół kilograma wagi tygodniowo, zgodnie z Mayo Clinic.

8 Zmniejszenie intensywności swojego serca podczas trzech do czterech minut schładzania poprzez stopniowe obniżanie tętno poniżej 100 uderzeń na minutę.

Jak pozbyć się ból po stronie krawędzi

Jeśli masz ranę na boku wargi, jest duża szansa, że ​​to ze względu na bardzo często wirusa herpes simplex. Przed rozpoczęciem leczenia nowych ran, należy uzyskać diagnozę od lekarza. Opryszczka, zwane również pęcherze gorączka, nie zniknie z dnia na dzień, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć czas gojenia.

Instrukcje

1 Naciśnij przycisk na lodzie przeciwko miejscu przez kilka minut, gdy tylko poczujesz lub zobaczyć początki opryszczki. Nie tylko lód Numb nieprzyjemne mrowienie opryszczki, ale może doprowadzić do mniej poważnego wybuchu.

2 Zastosuj Abreva, opryszczki krem, bezpośrednio na ból. Abreva jest tylko krem ​​FDA mówi, skraca czas trwania opryszczki, ale inne miejscowo kremy i żele mogą być używane do łagodzenia bólu.

3 Weź 15 mg cynku dziennie, aż ból jest uzdrowiony. Cynk wzmacnia układ odpornościowy i blokuje replikację wirusa i co większy ból.

4 Należy 1,200 do 3000 mg lizyny, aminokwas, który obsługuje zdrowej tkanki jamy ustnej. Czy to codziennie, aż ból jest całkowicie wyleczona.

5 Ściśnij cytryny pod pełną szklanką wody słodkiej. Gotowanie 07:55 szklanek wody dziennie, dodając cytrynę, kiedy możesz. Lemon pomaga ograniczyć rozmnażanie wirusa.

6 Za pomocą wacika do zimnica wazeliny na ból, kiedy to zaczyna się suche. Pomoże to gojenie i łagodzi niektóre dyskomfort popękane usta.

Wskazówki

  • Jedzenia świeżych owoców i warzyw pomaga system odpornościowy i wzmocnić swoją obronę. Zdrowsze jesteś, gdy masz opryszczkę, tym szybciej będziesz prawdopodobnie leczyć.
  • Kupując suplementy lizyny, sprawdź składniki żelatyny. Żelatyna zawiera argininę, która żywi się wirusa. Suplementacja zarówno lizyny i argininy jest odwrotny do zamierzonego.
  • Unikaj żywności z wysokim poziomem argininy. Powinno się unikać kawy wszystko, soda, orzechy, czekolada, piwo i zbóż pszenicy, aż ból uzdrowił.
  • Opryszczka jest bardzo zaraźliwa. Często myć ręce i unikać dotykania oczu i genitaliów, jak owrzodzenia może rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Nie udostępniaj nikomu napojów i całować, aż ból całkowicie uzdrowiony.

Remedium na Pain of Przechodząc ostrych krawędzi kamieni nerkowych

Kamienie nerkowe mogą od wielkości małej plamce piasku do wielkości bilon lub marmuru. Ogólnie rzecz biorąc, tak długo jak kamień jest mniejsza niż wielkość ziarna grochu, może on zostać przeniesiony na własnych w domu. Zabiegi ziołowe oraz inne alternatywne środki mogą pomóc w procesie przechodzenia kamienia nerek, natomiast łagodzenie niektórych związanego bólu.

Alternatywnych środków

Zachęcaj kamień nerek przekazać poprzez spożywanie dużych ilości wody. Pić osiem do 10 szklanek wody dziennie, aby rozcieńczyć moczu i zachować go wyraźnie. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz choroby serca lub wątroby przed wzrostem poziomu płynów.

Dodatkowo do picia dużo wody, spróbuj gorących okładów w celu złagodzenia bólu. Gotować około dwie szklanki wody i dodać 2 TSP. mielonego imbiru. Nasycić miękkiej flaneli lub bawełnianej szmatki w wodzie, wyciśnij i umieścić na dolnej części pleców. Działanie to przyczyni się do przeciwdziałania ból można doświadczyć z kamieni nerkowych przejścia.

Hyzop i jałowca olejki eteryczne mogą pomóc złagodzić ból i dyskomfort związany z przechodzącej kamieni nerkowych. Wystarczy dodać kilka kropel na chusteczkę i wdychać głęboko. Powtarzać tak często, jak to konieczne.

Opcje ziołowe

Istnieje wiele ziół, które mogą być przydatne podczas przechodzenia kamienia nerek. Dmuchawiec i nawłoci oba zawierają właściwości moczopędne i pomaga złagodzić stan zapalny w drogach moczowych. Podczas ostrego ataku, pić herbatę wykonane z jednego z tych ziół, aż kamień minęło. Zioła te działają poprzez zwiększenie wydalania moczu wynikające z poprawy krążenia krwi w nerkach. Działanie to przyczyni się do spłukiwania kamień z systemu szybciej. Dodać herbatę, dodając dwie łyżeczki suszonych ziół na jedną filiżankę wrzącej wody i moczenie przez 15 minut. Odcedzić i pić.

Prawoślazu lekarskiego i kukurydzy jedwab oba zawierają składnik zwany klej, który stanowi substancję podobną do żelu, do dróg oddechowych, przylegającą do ścianek i naprawy tkanki dróg moczowych. Kiedy się do herbat, śliski tekstury z tych ziół wspomaga błony śluzowe.

Stwórz własne kukurydza jedwabiu herbatę używając ekologicznymi kukurydzy. Usuń jedwab, a strome o uncji kukurydza jedwabiu w pół litra wody. Odstawić i ochłodzić, aż zgęstnieje. Odcedzić i pić jedną filiżankę trzy razy dziennie przed posiłkami.

Korzeń prawoślazu herbata jest bardziej dostępne niż kukurydza jedwabiu. Szukać w sklepach ze zdrową żywnością i postępuj zgodnie z instrukcjami dozowania ostrożnie.

Oba marshmallow i kukurydza herbaty jedwabne mogą być spożywane na bieżąco w celu ochrony i uspokoić układ moczowy.

Żwir jest inny korzeń ziołowy opcja, która może pomóc w przejściu kamienia nerek. Dostępne w formie nalewki, może pomóc rozpuścić istniejące kamienie i relaksuje moczowodu, co ułatwia przejście. Długotrwałe stosowanie może być potrzebne; najlepiej jest skonsultować się z przeszkoloną zielarza lub holistycznego lekarza przed rozpoczęciem leczenia.

Saw Palmetto jest powszechnie stosowany w leczeniu problemów z prostatą, ale może być również pomocne w kontaktach z kamieni nerkowych. Saw Palmetto relaksuje moczowodu, dzięki czemu łatwiej zdać kamieni nerkowych. Ma ogólne działanie tonik na cały układ moczowy. Weź dwie kapsułki 160 mg ekstraktu codziennie tak długo, jak to konieczne.

W przypadku wystąpienia silnego bólu powodu kamieni nerkowych, natychmiast skontaktować się z lekarzem. Może wymagać hospitalizacji.

Punkty nacisku w celu złagodzenia ból szyi

Punkty nacisku w celu złagodzenia ból szyi


Zabiegi takie jak auto-terapii pkt ciśnienia może pomóc złagodzić ból w szyi i innych części ciała. Do szukania pomocy, istnieje kilka różnych rzeczy można spróbować.

Ostrzeżenie

Jak w przypadku każdego zabiegu, to najlepiej skonsultować się z służby zdrowia przed rozpoczęciem czegoś nowego. Terapia punkt ciśnienie może umieścić kilka osób zagrożonych, więc upewnij się, aby uzyskać pomoc od lekarza, kręgarz, akupunktury i innych pracowników służby zdrowia. Mogą również zaproponować inne terapie, aby przejść wraz z tym, co robić w domu, jak masaże, akupunktura, lub korekty kręgosłupa.

Ciśnienie bezpośrednie

Niektóre techniki akupresury może pomóc złagodzić ból szyi. Akupresura jest jak akupunktury, ale bez igieł. Akupresura polega na umieszczeniu nacisk na pewne punkty na ciele, aby złagodzić ból i inne objawy.

Jeden cykl leczenia obejmuje podejmowanie dwóch kul tenisowe i umieszczenie ich na podstawy czaszki, po obu stronach kręgosłupa. Połóż się z piłek tenisowych pod tobą, i niech ciężar swojej prasie głowy tam na punkty akupresury.

Coś podobnego można zrobić z Twojej strony. Dla tej metody, zlokalizować punkt ciśnienia uruchamiając palcem wzdłuż podstawy czaszki. Kiedy czujesz, depresji, znalazłeś miejsce. Z rękami na czubku głowy, kciukiem nacisnąć do góry i do oczu. Policz do trzech, a następnie zwolnić. Czy ten dziesięć razy z każdej strony.

Od szyi

Akupresura polega również kładąc nacisk na inne części ciała w celu rozwiązania niektórych problemów. Aby złagodzić ból w szyi, spróbuj umieścić ciśnienie tuż poniżej wielkiej golonka dłoni, między wskaźnikiem i środkowych palców. Ból w prawym boku, naciskać na lewą i odwrotnie.

Refleksologii

Refleksologia może być również pomocne dla bólu szyi. Jak akupresura, refleksologia opiera się na przekonaniu, że masujące niektóre punkty nacisku może złagodzić objawy w innym miejscu na ciele. Ale refleksologii jest zwykle ograniczona do masowania dłoni i stóp.

Istnieje kilka punktów można masaż spróbować złagodzić ból szyi. Wewnętrznej krawędzi stopy i najniższych punktach na palcach - w górnej i dolnej części nóg - są zarówno myśli złagodzić ból szyi. W dłoni, można spróbować masażu wnętrze kciukiem na grzbiecie dłoni lub obszarach między palcami, również na grzbiecie ręki.

Inne czynniki

Ból szyi może być skutkiem wielu czynników. Jedna ważna jest postawa. Jeśli siedzieć na długie okresy czasu, zwrócić uwagę na sposób usiąść. Jeśli znajdziesz się garbi przy biurku, podjąć kroki, aby poprawić swoją postawę. Kręgarzy powiedzieć słaba postawa jest jedną z głównych przyczyn bólu szyi, więc poprawiając swoją postawę może również oznaczać mniejsze zapotrzebowanie na leczenie pkt ciśnienia.

Czy Rodzaj Buty nosisz zmienić sposób chodzić?

Czy Rodzaj Buty nosisz zmienić sposób chodzić?


Wszystkie buty zmieniają sposób chodzenia. Sposób, w jaki porusza się podczas gdy stopa depcząc po śniegu w ciężkich butach kontrastuje wyraźnie z okazji chodzić w swoim kapcie w domu lub w swoim trampki na drodze do sklepu spożywczego. Zmiany te występują w dużej części z powodu różnic w wyściółkę, sztywności i rozkładu masy.

Działa przeciwko naturze

Podczas chorób stóp zgłosić wyższą częstotliwość problemów stóp wśród częstych noszącym buty na obcasie i klapek sandałów, wszystkie buty działać przeciwko naturalnym krokiem nogę za. Adam Sternbergh z "New York Magazine" opisuje badania 2007 wykonywane przez naukowców z University of Witwatersrand w których naukowcy badanych nogi członków z trzech nowoczesnych kultur. Członkowie społeczeństwa Zulu, którzy często chodzić boso, miał zdrowsze stopy niż członków europejskich, którzy nosili buty najbardziej wśród badanych społeczeństw. Niemniej jednak amerykański ortopedyczne stopy i kostki Społeczeństwo nie polecam chodzenia boso, ale zrobić miejsce ograniczenia niektórych rodzajów obuwia.

Podstawowe różnice Stride

Podczas chodzenia boso, twoja stopa naturalnie wykonuje krótkie kroki, które pozwalają wylądować miękko na pięcie, lekko zginanie kolana. Twoja stopa rolkach przez zewnętrznej krawędzi stopy, aż kulka wyląduje na ziemi. Palce, a następnie dać silny impuls do przodu do następnego kroku. Nosząc standardowe buty do chodzenia, wyściełana pięta faktycznie powoduje pięty do ziemi mocniej. Gruba podeszwa zabezpiecza stopę przed stoczeniem się do następnego etapu, i mało elastyczne palce chroni palce od pchania z ziemi, powodując nogi podnieść nogę i więcej pracy.

Dobry projekt butów

Dobry projekt buta współpracuje z naturalnych projektowania stopy, a nie przeciwko niej. Korzystne buty chodzenie ma niski, stabilny obcas, który promuje solidne lądowania i elastyczne palec, który pozwala palce wcisnąć się do przodu, ułatwiając odciążyć kolana. Dobre buty ma również lekką konstrukcją. Ciężkie buty utrudnić nogą poruszać naturalnie, powodując kolana zrobić więcej podnoszenie i dalej zmienia sposób chodzenia.

Zły projekt butów

Stycznia W. Payne z Washington Post donosi, że amerykańskie stopy i kostki ortopedyczna Stowarzyszenie ostrzega przed noszenie obuwia z cienkich podeszwach i wysokie obcasy z kolcami. Obcasy spowodować stóp przesuwać do przodu, jak idziesz, tworząc nadciśnienie w stopach i nogach, powodując ból w dolnej części pleców i zmieniając ustawienie organizmu, jak idziesz. Japonki również powodować problemy: twoja stopa wielokrotnie podnosi swoją piętę od powierzchni buta, tworząc napięcie w stopie i zmianę sposobu obcas na wasze ziemie i podnosi się z ziemi.

Jak uzyskać pronacja

Jak uzyskać pronacja


Urazy nadgarstka i łokcia często powodować zmniejszenie zakresu ruchu w przedramieniu. Przedramienia pronacji jest potrzebne do prowadzenia pojazdu, prowadzenie obiektów, ubieranie się, obracając klamki i jedzenia. Można poprawić w prosty wysiłku, bez konieczności stosowania specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń. Pronacji opisuje również ruch skręcania stopy wewnątrz. Nadmierne pronacji lub płaskostopie, może powodować ból w kostki, kolana, biodra i dolnej części pleców. Nadmierne pronacji można skorygować za pomocą protetycznych wkładki. W niektórych przypadkach, takich jak po zerwaniu skokowego, zwiększenie pronacji może być pożądane. Można to osiągnąć w prosty wykonywania również.

Instrukcje

1 Złóż ścierkę na pół, a następnie w połowie ponownie. Zegnij kolano 90 stopni i połóż ręcznik między łokcia i stronie ciała. Wycisnąć łokieć przed ręcznik.

2 Przytrzymaj uchwyt młotkiem lub młotkiem w ręku. Utrzymać ścisłą kontrolę w całym treningu. Powoli obracać przedramię przynosząc dłoń ku ziemi, do pronacji. Przenieś aż silne rozciągnięcie jest odczuwalne. Trzymaj młotek w tej pozycji przez pięć sekund. Powoli młot do pozycji pionowej. Powtórz 10 razy. Pracować do trzech zestawów po 10 powtórzeń.

3 rozłożyć ręcznik lub arkusz, i zwinąć go zaczynając od jednego dłuższego boku. Usiądź, a pętla ręcznik wokół dolnej części chorej stopy i trzymać jeden koniec ręcznika w każdej ręce.

4 Pociągnij w górę z ramienia na zewnątrz nogi, przesuwając poza krawędź stopy do siebie. Pociągnij do momentu wyczucia odcinek na wewnętrznej krawędzi stopy i przytrzymaj przez 5 sekund. Powtórz 10 razy i działa do 3 zestawów po 10 powtórzeń.

Jak Taśma Foot Wspierania Arch

Jednym z bardziej typowych problemów, które ludzie mają ze stopy lub nogi faktycznie prowadzi z powrotem do łuków. Jest tak, ponieważ łuk jest początkowy amortyzator dla organizmu. Gdy łuk nie działa prawidłowo lub masz tam ból, to w końcu szok przez całe ciało. Łatwo naprawić w przypadku większości problemów bułeczki, szczególnie powięzi podeszwy, jest taping. Zamiast iść do osobistego trenera lub fizjoterapeuta mieć swój łuk taśmą, rzeczywiście można skleić je w domu.

Instrukcje

1 Zmierzyć kawałek taśmy Kinesio, że pójdzie z tyłu pięty do piłki stopy. Lepiej jest ten kawałek jest nieco zbyt długo, a nie zbyt krótki, ponieważ zawsze można przyciąć go. Nie wyjmuj poparcie.

2 Wytnij cztery palce w taśmie. Będziemy chcieli to zrobić, zaczynając od jednego końca i cięcia długich-sposoby, dopóki nie jest około 2 do 3 cm z lewej strony taśmy. Będzie to gdzie taśma łączy się pięty. Nie ciąć całą drogę taśmy.

3 runda wszystkie krawędzie z nożyczkami. Dotyczy to każdego z palców, jak również przechyłu. Wytnij kolejny kawałek taśmy Kinesio do pomiaru całej piłki stopy. Wokół krawędzi elementu po prostu wykonane również.

4 Usunąć podłoże w pierwszym kawałku, a nie od palców. Musisz zgrać papier u podstawy palców, aby to zrobić. Należy zgrać i odklejać bardzo łatwo.

5 Zegnij nogę w górę, palce skieruj zastosować taśmę do pięty. Zacznij z tyłu i działa do przodu. Nie rozciągaj taśmę. Wystarczy położyć płasko.

6 Połóż każdy palec osobno w całej łuku po wyciągnięciu poparcie off. Fan palce się lekko, tak więc obie poza palce są blisko krawędzi stopy i wewnętrzne elementy są równomiernie rozmieszczone. Ponownie, nie rozciągnąć taśmę.

7 Wyjmij poparcie drugiej kartce Kinesio taśmy można odciąć i położyć go na blaty palców na piłkę stopy.

8 Rub cała taśma trochę wygładzić je i ogrzewać go lekko. Pozwoli to pozbyć się nierównościami lub kieszeni powietrznych, a także spowodować taśmy trzymać lepiej.

Wskazówki:

  • To może być łatwiejsze, aby ktoś pomóc właściwie położyć taśmę w stopy, zwłaszcza jeśli nie są wystarczająco elastyczne, aby dosięgnąć dna stopami.

Clubfoot Technika naprawcze Ponsetiego

Technika Ponsetiego jest nonsurgical leczenie wady urodzenia znany jako zniekształcenia. Leczenie stopniowo realigns odkształconego stopy, stosując szereg wytopów przenieść stopę stopniowo w okresie czasu. W pewnych przypadkach ta technika nie jest wystarczający, a operacja może być konieczne.

O Clubfoot

Clubfoot (zwany też czasami hakonóg) jest deformacja stóp u niemowlęcia po urodzeniu. Stopy dziecka (lub stopy) są skręcone tak, że stopa jest pod ostrym kątem w stosunku do nogi i kostki. Kąt sprawia, że ​​stopy przypominają klub, który jest źródłem nazwy.

Oprócz kąta, stopa może być mniejszy niż normalnie, i nie może być osłabienie, słabo rozwinięte mięśnie i problemy z ścięgien. Jeśli problem idzie korygowano, dziecko może chodzić z dziwnym krokiem w późniejszym życiu; osób z niewyrównaną zniekształcenia chodzić na zewnętrznej krawędzi stopy, a czasami są w stanie umieścić swoje stopy płasko.

Ponsetiego Technika

Technika Ponsetiego jest nonsurgical leczenie zniekształcenia. Lekarz umieścić uszkodzoną nogę w serii rzutów, które będą stopniowo zmuszają stopy i ścięgna w celu dostosowania normalnie. Obsada zmienia się często - zwykle co tydzień - tak ruch stopy jest delikatny. Odlewy zwykle nie zakłócać działalności dziecka, a jeśli leczenie rozpoczyna się natychmiast, stopa może być skorygowany do czasu dziecko jest gotowe do rozpoczęcia chodzenia.

Po ostatecznej opatrunku gipsowego, ważne jest, aby kontynuować leczenie w celu zapewnienia, że ​​końsko-nie powróciły. Stretching, ćwiczenia, nocne, specjalne buty szyn i szelki są wszystkie możliwe zabiegi następcze.

Zabiegi chirurgiczne

W niektórych przypadkach, stopa końsko-szpotawa jest na tyle poważne, że techniki nonsurgical może nie wystarczyć. W tych przypadkach, ortopeda będzie działać na ścięgien, więzadeł i stawów chorej nogi. Zwykle operacja pozwoli na ścięgna w stopie, aby wydłużyć lub przenieść się do innego miejsca. W niektórych przypadkach lekarz może także przerwać i wyzerować kości.

Zabieg chirurgiczny zazwyczaj występuje, gdy dziecko 9 do 12 miesięcy, aczkolwiek w niektórych przypadkach mogą być konieczne do pracy, gdy dziecko jest w wieku 3 miesięcy. Za pomocą techniki Ponsetiego obserwacji jest potrzebne, aby zapewnić, że stopa pozostaje zdrowe.

Jak Taśma powięzi podeszwy

Najbardziej skutecznym sposobem leczenia zapalenie powięzi podeszwy i bolesne (łuki stóp) jest zmniejszenie przyczyn. Rozlane zapalenie powięzi podeszwy mogą być spowodowane nadwagą, stojąc zbyt długo lub w butach bez wsparcia. Po utracie wagi i poświęcenie czasu się nogi nie są opcje, można uzyskać pewne ulgi, jeśli taśma nogę do powięzi podeszwy.

Instrukcje

Anchor warstwę taśmy taśmy na nogę

1 Użyj 1 1/2-calowy urazy sportowe taśmy do podstawy swojej stopy taping.

2 Poproś znajomego lub lekarza, aby pomóc team taśma swoje bolesne stopy. Dostaniesz najlepsze wyniki taping, jeśli inna osoba otula stopę dla Ciebie.

3 leżał twarzą w dół na stole lub kanapie z rannych stóp rozszerzone poza krawędź. To sprawi, że łatwiej dla asystenta taśmy stopy.

4 Czy twój pomocnik umieścić warstwę bazową taśmy wokół stóp. Ta warstwa taśmy powinna wystawać około piłki stopy.

5 Kontynuuj z warstwą taśmy kotwy, umieszczając pasek taśmy wokół podstawy stopy. Ten kawałek powinien rozciągać się wzdłuż podstawy stopy, wokół podstawy pięty, i połączyć się z taśmy już umieszczony wokół kuli stopy.

Kontynuuj Taping mniejszych Tape

6 Użyj 1-calowy urazy sportowe taśma na pozostałą część swojej powięzi podeszwy taping. Taśma wskaźnik jest mniejszy łatwiej manewrować po dnie stopy niż taśma jest większa.

7 Rozpocznij taping spód stopy w stawie pod swoim małym palcu. Owiń taśmę w pętli wokół pięty, aby trzymać go w miejscu. Zakończyć tę pętlę w tym samym miejscu można rozpoczął i cięcia taśmy.

8 Powtórz tę samą pętlę wokół pięty z inną techniką taśmą. Tym razem należy rozpocząć i zakończyć w stawie na kuli stopy tuż pod swoim palucha.

9 Alternatywny taping te dwie pętle na nowo, dopóki masz zrobić każdy jeden trzy razy. To spowoduje silną taping przecinających łuk stopy.

Zakończ Taping nogę

10 Korzystanie z taśmy 1 1/2-calowy, aby zakończyć taping nogę do powięzi podeszwy.

11 Umieścić kawałek taśmy poziomo w dolnej części stopy. Rozpocząć na taśmę na krawędzi stopy na śródstopie, a kończy się na taśmie na drugim końcu śródstopie. To stwarza efekt szyna w połączeniu z taśmą pętli.

12 Kontynuuj umieszczając kawałki taśmy w poprzek stopy w ten sposób, aż cały spód stopy są pokryte taśmą.

Wskazówki:

  • Zastosowanie noc szyna może zmniejszyć ból poprzez rozciąganie rozcięgna podeszwowego, a mięśni łydki.

Jak zrobić królika Foot Keychain

Jak zrobić królika Foot Keychain


Królik nogi są uważane przynieść szczęście w wielu kulturach. Ten przesąd pochodzi z celtyckiego społeczeństwa w pierwszych 600s. To od rozsianych po całym świecie, rozgałęzienia się z Europy do Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Ludzie, którzy wierzą w kompetencje nogi królika często nosić je w kieszeni lub na naszyjnik lub breloczek do kluczy.

Instrukcje

1 Użyj grubą igłę dziurę przez podkładkę stopy królika. Upewnij się, że otwór jest co najmniej pół cala od krawędzi stopy.

2 Przełóż łańcuch przez otwór, rozpiął koniec pierwszej. Możesz użyć igły, aby pomóc pracy łańcucha przez otwór, czy jest ciasno.

3 Przełóż łańcuch przymocowany do stopy królika przez kluczy. Zapięcie go zamknąć.

4 Ustaw łańcuch na długości chcesz.

Jak prawidłowo owinąć nogę

Jak prawidłowo owinąć nogę


Wielu sportowców doświadczyć napięte i skręcił kostki ze względu na wysokie sportów wpływu i wypadków. Te rodzaje urazów stóp występuje, gdy więzadła w stopie są podarte lub zwichnięty. Kompresja i zimny kompres pakiety są skuteczne sposoby, aby zmniejszyć obrzęk i pomagają w procesie gojenia napiętej kostki. Chociaż okład kompresji nie chroni stopę lub kostkę przed dalszym uszkodzeniem, pomaga zmniejszyć obrzęk i ból związany z obrażeniami stóp.

Instrukcje

1 Trzymaj kostkę pod kątem 90 stopni.

2 Umieść wolny koniec owijki kompresji na wewnętrznej krawędzi stopy koło dużego palca.

3 Owiń bandaż wokół piłki nogą raz. Przechowywać bandaż lekko napięta z lekkim pociągnięciem do utrzymania go w miejscu.

4 Owiń bandaż w kręgu wokół łuku stopy, ciągnąc po przekątnej od palców w górnej części stopy, owijając go wokół kostki.

5 Owiń bandaż w kręgu wokół łuku stopy, ciągnąc po przekątnej od palców w górnej części stopy, owijając go wokół kostki.

6 Kontynuuj owinąć wokół kostki i stopy w kształcie ósemki wzór. Bandaż powinien pozostawić odkrytą piętę i odpoczynku 1 lub 2 cm nad kostką.

7 kompresji wrap cięte nożyczkami.

8 Za pomocą elementu mocującego lub taśmy medycznej, aby zapewnić wolny koniec bandaża uciskowego.

Wskazówki:

  • Utrzymywać poszkodowanego stopę podwyższone, aby zmniejszyć obrzęk.
  • Nie owijać bandażem zbyt mocno, ponieważ może to spowodować utratę przepływu krwi do stopy i palce.

Jak znaleźć refleksologii Colon Strefa

Jak znaleźć refleksologii Colon Strefa


Okrężnicy, zwany również jelito grube, jest jednym z najważniejszych narządach organizmu. Colon przenosi i zagęszcza fekalia mają być przekazywane przez odbyt. Wielu lekarzy uważa, że ​​większość głównych chorób pochodzą z okrężnicy. Prawidłowe zdrowia jelita grubego daje ciała więcej energii i pomaga poczuć się lepiej ogólnej. Użyj refleksologii stymulować jelita grubego.

Instrukcje

1 Relax pacjenta. Niech siedzi w wygodnym fotelu lub ustanowić, aby umożliwić ich mięśnie i ciało na relaks. Pomaga to zwłaszcza, gdy za pomocą refleksologii, aby pomóc złagodzić stres.

2. Usiądź na nogi pacjenta. Weź lewą nogą w obie ręce i masować obszar między łuku stopy i pięty. Jest strefa grubego. Zwrócić szczególną uwagę na zewnętrznej krawędzi stopy. Umieść prawą stopę w swoje ręce i masować te same obszary w prawej nodze.

3 zwrócić szczególną uwagę i zastosowania większy nacisk na obszary, które są wrażliwe na pacjenta. Jeśli obszar lub organ nie działa prawidłowo lub jest w bólu, strefa stóp jest bardziej wrażliwa.

4 Usiądź pacjenta w górę. Niech umieścić rękę jeden na raz w ręku. Rub i wywierania nacisku na dno ręcznie z kciukiem w pomiędzy mały palec i serdecznym palcu. Jest to kolejna strefa grubego. Powtórz tę czynność dla drugiej strony.

Wskazówki:

  • Korzystanie refleksologii stymulowanie współpracowników Colon trawienie pacjenta i pomaga w eliminacji fekalia.

Graston Technika powięzi podeszwy

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest najczęstszą przyczyną bólu pięty. Spowodowany zapaleniem tkanki, która biegnie wzdłuż dolnej krawędzi stopy i łączy pięty do palców, podeszwowy może stać się przewlekłe zapalenie powięzi i muszą być wystarczająco bolesne zakłócać normalnej aktywności. Graston Technique® jest jedną z opcji w leczeniu przewlekłego zapalenie powięzi podeszwy i funkcji przywracania.

Historia

Graston Technique® był uważany przez sportowca, który został udaremniony przez jego powolne ożywienie po urazie tkanek miękkich. Ponieważ miał doświadczenie w obróbce skrawaniem, zastanawiał się, czy instrumenty metalowe mogą być wykorzystane, aby pomóc przywrócić zakres ruchu do uszkodzonych tkanek. Badania nad techniką zaczęła się w Indianie w 1994 roku, a spółka dominująca rozpoczęła szkolenie lekarzy do korzystania z techniki w roku 1999. Teraz jest ich prawie 6000 lekarzy, którzy korzystają z Graston Technique® jako część ich programów rehabilitacyjnych, a technika jest częścią Program nauczania na 29 uczelniach wyższych (patrz / Zasoby sekcje zlokalizować praktyków).

Cechy

Konsola jest wykonana z warstw tkanki łącznej, które otaczają mięśnie, więzadła, ścięgna i inne części ciała. Przewlekłe urazy tkanek miękkich, takich jak zapalenia powięzi podeszwy często obejmują tkanki i / lub zrosty, blizny, które mogą uczynić powięź "sztywny" i ograniczenie zakresu ruchu. Wiele metod leczenia zapalenia powięzi podeszwy obejmować rozciąganie mięśni, ścięgien i powięzi podudzia i stopy.

Graston Technique® jest sposób rozciągania tych tkanek uczestniczących w powięzi podeszwy w celu ograniczenia bólu oraz poprawić zakres ruchu. Technika wykorzystuje opatentowane instrumenty ze stali nierdzewnej, które lekarz podchodzi do dotkniętych obszarów w wyznaczonym sposób. Każdy instrument ma kształt i ważone dla danego obszaru ciała. W leczeniu zapalenie powięzi podeszwy, instrumenty wykorzystywane są wzdłuż mięśnia brzuchatego łydki (w dużych mięśni łydki), stawu śródstopno (gdzie duży palec łączy się stóp) i przyśrodkowej guzowatości kości piętowej (wypukłości w kości pięty na łuku po stronie stopy).

Podczas zabiegów Graston Technique®, lekarz mocno dociska przyrząd ze stali nierdzewnej do danego obszaru, i stopniowo przenosi instrument w całej okolicy. Podczas przenoszenia urządzenia po skórze, lekarz może czuć się "wyboista" obszarach, gdzie blizny lub zrosty są. Łagodny ciągnięcia przyrządu w całej tkanki jest zaprojektowana tak, aby rozbić zrosty lub tkanki bliznowatej, uwalniając przez tkankę większy zakres ruchu. Pacjent nie jest ograniczony w swoich działaniach podczas leczenia techniką Graston. Lekarz będzie miał pacjent zrobić krótką rozgrzewkę przed zabiegiem, i rozciągnąć i nałożyć lód później. Pacjenci zwykle leczenia dwa tygodnie od czterech do pięciu tygodni.

Alternatywy

Metody zmniejszania bólu i zwiększenie zakresu ruchu w podeszwowe chorych zapalenie powięzi to masaż lodem, stosowanie leków przeciwzapalnych, ćwiczeń rozciągających i wzmacniających, korzystanie z szyn nocnych, USG lub terapii galwanicznej i pozaustrojowej terapii falą uderzeniową. Twój lekarz lub fizjoterapeuta może pomóc Ci zdecydować, które połączenie terapii jest właśnie dla Ciebie. W rzadkich przypadkach, operacja jest wymagana do leczenia zapalenie powięzi podeszwy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Od podeszwowe zapalenie powięzi jest często spowodowane przez nadmierną użytku, ważne jest, aby zwrócić uwagę na działania, które powodują lub zwiększają ból pięty. Stanie, chodzenie, bieganie i skakanie to wszystkie działania, które może zmniejszyć powięzi podeszwy. Prowadzenie dziennika bólu może pomóc stwierdzić, które działania przyczyniają się do bólu pięty, dzięki czemu można zmniejszyć lub wyeliminować pewnych działań.

Ponieważ ludzie z nadwagą są bardziej podatne na rozwój zapalenie powięzi podeszwy, utrata masy ciała może pomóc, gdy jest to właściwe. Od kobiety w ciąży są bardziej podatne na zapalenia powięzi podeszwy, powinni zachować szczególną ostrożność, aby nosić buty z dobrą obsługą łuku. Biegacze muszą także zachować szczególną ostrożność, aby nosić odpowiednie obuwie; patrz punkt Resources porady na temat wyboru butów. Biegacze powinni koniecznie używać zwykłych łagodne odcinki, które zwalczają mięśni w plecach nogi; może to pomóc zapobiec zapalenie powięzi podeszwy.

Rozważania

Istnieje wiele metod dostępnych dla leczenia zapalenie powięzi podeszwy. Najczęściej są one stosowane w kombinacji z innymi metodami. Twój lekarz lub fizjoterapeuta może pomóc w podjęciu decyzji, która kombinacja będzie dla Ciebie najlepszy.

Możliwe skutki uboczne Graston Technique® to dyskomfort, obrzęk i zasinienie, i są zwykle łagodne.