adcov.com

biopsja piersi

Utrasound biopsji piersi

Według strony internetowej organizacji żywotność, w początkowej egzamin USG piersi jest wykonywana przez biegłego technologa. Technolog wykorzystuje sondy ultradźwiękowej do skanowania wewnątrz piersi w celu zidentyfikowania wszelkich grudek lub zaburzenia. Jeśli USG stwierdzi nieprawidłowości, wówczas certyfikat pokładzie radiolog kontaktuje wykonać biopsję piersi USG.

Co to jest USG Biopsja piersi

USG biopsja piersi jest mniej inwazyjna niż biopsji chirurgicznej. Wydrążona igła jest wprowadzana do piersi w celu usunięcia próbki podejrzanej komórek. Następnie komórki badano pod mikroskopem w celu określenia rozpoznania. Procedura ta jest również stosowana, gdy istnieją nieprawidłowości tkanki piersi lub gdy struktura tissueâ € ™ s jest zniekształcony.

Procedura

Według strony internetowej Ohio Zdrowia, należy jeść lekki posiłek przed zabiegiem i nosić wygodne, luźne ubranie. Nie należy używać żadnych dezodorantów, perfum lub proszków pod pachami lub na piersi. Aspiryna i podobne over-the-counter leków należy unikać przez tydzień przed biopsją. Inne leki powinny być traktowane jako normalne.

Przed USG kierować biopsji piersi, radiolog czyści piersi antyseptyczne. Wtedy radiolog paraliżuje go znieczuleniu miejscowym. Po piersi staje się otępiały, radiolog robi małe nacięcie do piersi, a następnie wkłada biopsji do podejrzanych komórek, które zostały ujawnione na egzamin USG. Zwykle radiolog trwa pięć biopsji próbki do zbadania w całości.

Po zabiegu

Po biopsji bandaż jest stosowane bezpośrednio w miejscu nacięcia. Radiolog powinien następnie omówić instrukcje po procedur z tobą. Jeśli później ból, może być poinformowani o aspirynę lub jakiś rodzaj over-the-counter leki przeciwbólowe.

Twój radiolog wyśle ​​pięć próbek biopsji patologa zbadać pod mikroskopem. Lekarz powinien otrzymać pełny raport w ciągu kilku dni.

Według strony internetowej Organizacji Radiologia informacji, istnieje kilka zagrożeń związanych z tą procedurą. Na przykład, może być ryzyko infekcji, gdyż penetracji skóry przez igłę biopsji. Thereâ € ™ s także bardzo mała szansa, że ​​igła może przebić się przez ścianę klatki piersiowej i płuc, aby spowodować upadek.

Biopsja piersi USG prowadzony zapewnia wiele korzyści. Nie wymagają operacji, i pozostawia niewiele do blizn na piersi. Obrazowanie ultrasonograficzne nie wykorzystuje promieniowania. Najważniejsze, że identyfikuje potencjalnie złośliwych nieprawidłowości w piersi.

Diagnoza biopsji piersi

Istnieje sześć rodzajów biopsji lekarze mogą prowadzić do ustalenia, czy guzek w piersi jest złośliwe lub łagodne, a wiele może być wykonywane na zasadzie ambulatoryjnej bez operacji. Typ procedury wykonywania biopsji, lekarz wybiera się w oparciu o szereg czynników, w tym od wielkości i jeżeli bryła to znajduje się w piersi.

Biopsji cienkoigłowej

Biopsja cienkoigłowa (BAC), biopsja polega na użyciu małej igły, która jest wprowadzana do piersi, aby usunąć niewielką próbkę do badania bryły. Procedura ta jest stosowana, gdy grudki są usytuowane w pobliżu powierzchni lub które są łatwe do osiągnięcia, pozwala to lekarzom określenia, czy bryła jest cyst, ponieważ zapadnie się ona po wystrzeliły przez igłę i odpływu.

USG Biopsja rdzenia przewodnikiem

Jeden z dwóch rodzajach procedur znanych jako "rdzeń biopsji" rdzeń biopsji USG wykorzystuje fale dźwiękowe do wskazania dokładnego położenia ściśniętym tak, że duża igła może być umieszczona w bryle do ekstraktu próbki tkanki. Procedura ta jest stosowana do ciężko dostępnych grudek. Znieczulenie jest stosowane do znieczulenia obszar przed zabiegiem.

Biopsji stereotaktycznej

Podobny do biopsji USG, biopsja stereotaktyczna wykorzystuje rodzaj filmowej mammografia filmie nazywa SCOUT wskazać dokładną lokalizację bryły. Folia bryłą i otaczające obszar jest następnie wykorzystywana do prowadzenia igły do ​​bryły, wzdłuż jego obwodu, w którym pobiera próbki tkanek. Miejscowy środek znieczulający jest podawany do piersi w celu znieczulenia obszaru przed rozpoczęciem procedury.

Biopsja otwarta wycięcie

Najstarszą metodą biopsji piersi wiąże się z lekarzem cięcia otwarte piersi i wydobycia całą bryłę wraz z kilkoma otaczających tkanek do badania. Procedura ta jest wykonywana rzadziej ponieważ dostępne są mniej inwazyjne metody. Jednak usunięcie guza i pozwala na pełne badania ryczałtu i otaczającego obszaru.

Biopsja węzła wartowniczego

Jedną z najnowszych metod biopsji raka piersi, biopsja węzeł wartowniczy, usuwa wszędzie od jednego do trzech węzłów chłonnych, do których statki w pobliżu węzłów chłonnych guza są najprawdopodobniej do kanalizacji. Postępowanie prowadzone jest w czasie mastektomii lub lumpektomii. Barwnik jest wprowadzany do piersi, tak, że może on rozprzestrzenić się w obszarze pod pachami, gdzie znajdują się węzły chłonne. Korzystanie barwnik, chirurg może zlokalizować węzła wartowniczego lub węzłów i usunąć je do badania. Pozwala to lekarzy w celu określenia czy nowotwór zaczął się również poza piersi bez zdejmowania wszystkich węzłów chłonnych.

Co Biopsje Pokaż

Komórki ekstrahowano z nowotworu sutka pozwolić lekarzowi na określenie, czy bryła jest łagodny lub złośliwy. Jeśli jest złośliwa, tkanki podjęte w biopsji wynika, czy guz jest pozytywna lub negatywna estrogenów - głównym czynnikiem w ustalaniu leczenia - a jeśli guz ma inne niezwykłe cechy. Pozwala także lekarza, aby zorientować się, jak duży guz jest - lub dokładny rozmiar, jeśli zostanie usunięty w całości - do określenia stopnia zaawansowania raka, kolejnym ważnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o leczeniu. Biopsja węzła wartowniczego pozwala lekarze wiedzą, czy nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne, jeszcze jeden kluczowy czynnik w określaniu, czy rak jest w jego najwcześniejszych stadiach lub postępuje.

Drut Lokalizacja & Biopsja piersi

Drut Lokalizacja & Biopsja piersi


Istnieje kilka różnych sposobów wykonywania biopsji sutka. Metoda zależy od rozmiaru, położenia i ewentualnych anomalii piersi. Jeśli masa piersi nie mogą być odczuwalne, radiolodzy wykorzystywać lokalizację drutu kierować chirurga do masy.

Drut Lokalizacja

Podczas siedzącej lub stojącej, twoje piersi są ustawione, ponieważ byłoby to dla mammografii. Radiolog wstrzykuje znieczulenie miejscowe w celu znieczulenia obszaru i, wykorzystując obraz na ekranie jako przewodnik, wstawia igły do ​​piersi i podaje cienki drut przez nią.

Biopsja piersi

W sali operacyjnej, chirurg jest przewód jako przewodnik i usuwa nieprawidłowe obszar, a następnie drut. Usunięty okaz trafia do pracowni radiologicznej, który potwierdza jej jako obszaru widocznego na mammografii. Po potwierdzeniu, że nie wymaga dalszego usuwania tkanki, chirurg zamyka nacięcie.

Blizny

Zabieg chirurgiczny powoduje tymczasowy obrzęk i zasinienie w najbliższej okolicy. Twój lekarz może wskazać, gdzie będziesz miał bliznę w wyniku operacji. Blizny rozwija gdzie pobrane tkanki mogą być odczuwalne poniżej powierzchni skóry.

Czego mogę się spodziewać po Igła biopsję piersi?

Czego mogę się spodziewać po Igła biopsję piersi?


Biopsji gruboigłowej jest powszechną procedurą w celu uzyskania tkanki piersi. Biopsja piersi zaleca się, jeśli lekarz stwierdzi, podejrzane wyniki w mammografii lub guzek lub zgrubienie tkanki znajduje się w okolicy.

Co to jest rdzeń igły biopsji?

Procedura polega na chirurga, która wprowadza cienką, igły w tkance piersi, aby zebrać próbki. Te próbki, każda o wielkości ziarenka ryżu, są następnie analizowane w laboratorium.

Skutki uboczne

Po zabiegu mogą występować pewne niewielkie skutki uboczne. Mogą to zasinienie, obrzęk, zakażenie, krwawienie lub zmieniony wygląd piersi, na ile tkanka została usunięta.

Opieka postpenitencjarna

Po biopsji, obszar zostanie bandażach. Opakowanie lodów powinny być stosowane, aby zmniejszyć obrzęk. Nie aspiryna lek przeciwbólowy może być podjęte na każdym bólu lub dyskomfortu.

Wznawianie aktywny

Zalecenia są odpoczynku na pozostałą część dnia po zabiegu biopsji. Jednakże, powinieneś być w stanie wznowić regularne działania na następny dzień.

Wyniki

Wyniki biopsji będą prawdopodobnie dostępne w ciągu trzech dni. Jeżeli wyniki są prawidłowe, dalsze testy nie są wymagane, chyba że lekarze mają odmienne zdania. Jeżeli wyniki są pozytywne, plan leczenia zostaną opracowane przez swoich lekarzy.

Powód Biopsja piersi

Biopsja piersi jest jedynym sposobem otrzymano kompletny diagnozowania raka sutka. Biopsja odbywa się za pomocą igły lub chirurgicznie, w zależności od masy. Lekarz będzie próbki komórki i / lub tkanki, aby wysłać do patologa w celu określenia, czy rak jest obecny. Ta procedura nie jest wykonywana, chyba że lekarz i pacjent czuje nie jest powód.

Badanie

Badanie samo piersi (BSE), oraz badanie kliniczne piersi (CBE) są zarówno używane jako narzędzia badań przesiewowych dla problemów w piersi. Jeśli kobieta czuje guzek lub zgrubienie niezwykły w piersi, to najlepiej, aby to sprawdzone przez pracownika służby zdrowia. Jeśli lekarz uważa, że ​​zmiana w piersi jest podejrzany, biopsja piersi mogą być sugerowane do dalszego zbadania okolicy.

Mammografia

American Cancer Society zaleca, aby wszystkie kobiety zaczynają się coroczne mammografii w wieku 40 lat (wcześniej, jeśli nie ma w rodzinie choroby). Mammografia może zidentyfikować nieprawidłowości, zanim zostaną one odczuwane przez pacjenta lub lekarza. Radiolog będzie nad mammografii i sprawdzić nieprawidłowości, wydając raport do lekarza. Podejrzane odkrycie w mammografii może prowadzić do biopsji piersi.

USG

Ultrasonograficzne (USG) jest często wykonywana w połączeniu z mammografii lub dalej badać swoje ustalenia. USG może dać nieco inny obraz torbieli piersi i określić, które są wypełnione płynem i. Jeśli podejrzany obszar nie może być uznana za łagodną torbielą, biopsja piersi jest możliwe, następnym krokiem w identyfikacji problemu.

MRI

MRI jest używane jako dodatkowe narzędzie identyfikacji potencjalnego raka piersi, zwłaszcza w wysokich pacjentów z grupy ryzyka i tych, którzy już po operacji raka piersi. MRI może znaleźć wiele małych guzów, które nie znajdują się na mammografii. MRI może również pokazać, węzły chłonne powiększone, ewentualne wskazanie raka. MRI może prowadzić do raka sutka. Dodatkowo, MRI są również używane podczas biopsji, aby pomóc lekarzowi na danym obszarze.

Objawy

Biopsja piersi mogą być sugerowane jeśli istnieją oczywiste objawy w piersi, które mogą wskazywać na raka. Należą do nich: niezwykłe absolutorium; Zmiany w sutka; wgłębienia skóry; lub kondycjonowaniu / skalowanie na piersi. Bardzo red lub obrzęk piersi może również wskazywać na obecność nowotworu sutka zapalnych rzadkich ale śmiertelnej postaci choroby, która porusza się agresywnie i musi być szybko zidentyfikowany i biopsji.

Powikłania wycięcie Biopsja piersi

Powikłania wycięcie Biopsja piersi


Mammografia może wykryć nieprawidłowości w piersi, ale tylko może biopsji określić czy jest to złośliwe (nowotworowe) lub łagodne. Biopsja usuwa podejrzanych tkanek. Patolog bada tkanki pod mikroskopem, aby ustalić, czy jest to nowotworowe.

Rodzaje

Komplikacje obejmują ból, wewnętrzny tworzenie blizny, blizny i zakażenia zewnętrznego. Powstawanie blizny mogą powodować problemy z interpretacją przyszłych mammografii, według MedicineNet.com.

Rozważania

Lekarze uważają wielkość guza, jego położenie w obrębie piersi i właściwości masy w podejmowaniu decyzji, czy zalecić wycięcie biopsji.

Korzyści

Wycięcie biopsji piersi oferują prawie 100 procentach dokładne diagnozy, zgodnie z Imaginis.com.

Nieporozumienia

Tylko dlatego, że lekarz nakazuje wycięcie biopsji nie znaczy osoba ma raka. Tylko 20 procent biopsji nowotworu, zgodnie z American Cancer Society.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Pacjenci przyjmujący krwi rozcieńczalników lub aspirynę należy przerywać przyjmowania leku przed zabiegiem, aby zapobiec nieprawidłowe krwawienia, zgodnie z Mayo Clinic.

Ultrasound Guided Procedury biopsji piersi

Biopsja piersi procedurę przeprowadzono w celu wykrywania obecności nowotworu i innych chorób, w piersi. Wiąże się to usunięcie małej ilości tkanki lub płynu, która jest szczegółowo zbadane na objawy nieprawidłowości. W niektórych przypadkach obszar potencjalny nienormalności jest mały i trudno jest ustalić. USG biopsja używa specjalnych technik obrazowania kierować lekarzy do tych małych obszarach.

Przyczyny USG Biopsja

Według Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, może pojawić się biopsję piersi USG do badania nieprawidłowości w tym zakłóceń w strukturze swojej tkanki piersi, twardych mas i obszarów niezwykłej zmiany tkanek. Podczas gdy ultradźwięki jest zazwyczaj stosowany do biopsji, zmianami, które nie mogą być odczuwane ręcznie, można również przejść procedurę większych mas.

Procedury biopsji

W zależności od potrzeb medycznych, ultradźwięki mogą być stosowane w ramach trzech małoinwazyjne procedury --- rdzeń igły biopsji cienkoigłowej i biopsji wspomaganej próżniowo --- lub jako część procedury chirurgicznej zwanej lokalizacja drutu. Biopsja rdzenia zatrudnia duży, igły do ​​usuwania pojedynczych próbek tkanek. Biopsja aspiracyjna wykorzystuje znacznie mniejszą igłę do zbierania komórek lub płynu. W mammotomiczną, wyspecjalizowane urządzenie próżniowe stosuje się ekstrakt wiele próbek za pomocą jednego wkłuć. Lokalizacja drutu polega na wprowadzeniu do obszaru przewodu badanego jako przewodnik dla chirurgicznego usuwania tkanki.

Zazwyczaj twój biopsja piersi będą wykonywane w trybie ambulatoryjnym pod miejscowym znieczuleniem. Na początku zabiegu, ultradźwięki lub specjalista radiolog (specjalista diagnostyki obrazowania) zbada piersi z urządzeniem o nazwie przetwornik ultradźwiękowy, który przekaźnika wizualnych interpretacji fal dźwiękowych z wnętrza piersi do monitora podglądu. Te obrazy zostaną wykorzystane jako wskazówki całej biopsji. Po zlokalizowaniu właściwego obszaru z USG, lekarz będzie malutki nacięcie na zewnątrz piersi, aby zaznaczyć punkt wejścia do biopsji lub drutu. Za pomocą ultradźwięków w czasie rzeczywistym obraz, będzie on następnie wprowadzić igłę lub drut przez wnętrze piersi i do obszaru wyznaczonego do zbierania próbek.

Jeśli przejść procedurę igły rdzenia, zautomatyzowany mechanizm poprowadzi biopsji do różnych części obszaru docelowego, gdzie będzie wyodrębnić próbki tkanek po jednym na raz. Zazwyczaj 05:57 pobierane są próbki. Jeśli Biopsja cienkoigłowa jest wykonywana, strzykawki dołączone do biopsji będą wykorzystywane do zbierania materiału próbki. W procedurze wspomaganiem próżniowym, biopsję będzie obracać się w miejscu, podczas gdy urządzenie próżniowe wyodrębnia serię ośmiu do 10 próbek. Jeśli przechodzą lokalizacji drutu, chirurg pójdą wstawiony drut i wyodrębnić próbkę. Pod koniec procedury, mały marker może pozostać wewnątrz piersi jako przewodnik dla potencjalnych przyszłych badań.

Biopsje igła może być zwykle w ciągu jednej godziny. Biopsja chirurgiczna może trwać dłużej. Zazwyczaj strony biopsji leczyć bez konieczności szycia.

Co to jest proces dokonywania Biopsja piersi?

Jeśli masa jest zidentyfikowany jako podejrzany przez mammografia, USG lub innych badań diagnostycznych, lekarz może zaproponować masz biopsję piersi. Biopsja tkanki piersi może być wykonane za pomocą igły lub chirurgicznie.

Identyfikacja

Radiolog będzie studiować mammografii wraz z innymi testami, które zostały podjęte, takie jak USG lub rezonansu magnetycznego (MRI). Lekarz otrzyma raport i pomóc w podjęciu decyzji, jaki rodzaj biopsji piersi powinny być wykonywane.

Pre-biopsja

Jeśli igła biopsja jest wykonywana, zwykle nie ma przygotowania wcześniej. Biopsja chirurgiczna może wymagać wstępnego operacyjne testy fizyczne i krwi, aby upewnić się, że są zdrowe.

Przygotowanie

Do biopsji, obszar piersi są badane będą czyszczone i zdrętwiała, tak że nie będzie czuć igłę. Biopsja chirurgiczna zazwyczaj wymaga znieczulenia ogólnego tak, że śpisz w trakcie procedury, zanim powierzchnia jest jeszcze gotowa do cięcia.

Procedura

Biopsję, która jest często prowadzony przez radiologii (mammografia, USG lub MRI), polega na wykorzystaniu grzywnę lub rdzenia igły pobrać próbkę tkanki. Podczas biopsji chirurgicznej, masowej - lub przynajmniej kawałek niego - jest usuwany. Lekarz może również wybrać do próby otaczających tkanek.

Poprawa

Istnieje niewiele do odzysku z biopsji igłowej, tylko trochę ból w miejscu igły. Biopsja chirurgiczna zazwyczaj wymaga szwów i może trzeba jakiś tydzień do odzyskania, w zależności od wielkości nacięcia i czy są jakieś węzły chłonne podjąć.

Wyniki

Próbki pobrane podczas biopsji piersi będą uważnie studiowane przez patologa. Jeśli są one uznane za złośliwe (rakowe), raka odbędą się i omówić leczenie z lekarzem.

Czego można się spodziewać w Biopsja piersi

Większość guzów piersi nie są nowotworowe, ale jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno to zrobić biopsję. Istnieją dwa główne rodzaje biopsji piersi - igłą lub chirurgicznie. Czego się spodziewać w biopsji piersi będą się różnić w zależności od procedury.

Biopsji

Istnieje kilka rodzajów biopsji igłowych. Niektóre z nich są wykonane z cienkiej igły, podczas gdy inne mogą korzystać z większej igły rdzenia. Lekarz często używać USG, mammografia lub MRI, aby poprowadzić igłę.

Biopsja chirurgiczna

Biopsja, często określanych jako lumpektomii, polega na wykonaniu nacięcia w piersi, aby usunąć masę (lub część masy). Chirurg może także usunąć otaczające tkanki.

Znieczulenie

Biopsja jest zwykle wykonywane w znieczuleniu miejscowym, który paraliżuje piersi, chociaż niektórzy pacjenci zażądać uspokajający więc są bardziej zrelaksowani. Biopsja chirurgiczna jest zwykle wykonywane w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu są całkowicie uśpiony.

Próbki

Niezależnie od rodzaju biopsji piersi, które odbywa, celem jest, aby pobrać próbki podejrzanej okolicy. Patolog będzie patrzeć na próbki pod mikroskopem w celu ustalenia, czy są nowotworowe (złośliwe) komórki.

Poprawa

Odzyskiwanie z biopsji sutka będzie zmieniać się od dni do kilku tygodni, w zależności od rodzaju biopsji wielkość masy usunięte i czy dodatkowe węzły chłonne lub tkanka jest pominięty.

Rozważania

Omów różne biopsji opcje z lekarzem. Niektóre biopsje piersi należy zrobić chirurgicznie ze względu na wielkość lub kształt masy, a może masz wybór z innymi.

Powikłania biopsji piersi

Biopsja piersi jest procedura, która odbywa się po pacjent ma mammografię i nieprawidłową tkankę piersi objawia. Podczas biopsji sutka część nieprawidłową tkankę usunięto i wysyłane do laboratorium do dalszych badań w celu określenia, czy tkanka nowotworowa jest i musi być usunięta, czy wskazuje on inny problem dla zdrowia. Choć procedura ta jest zwykle bardzo niskie ryzyko, a większość z biopsji piersi pacjentów nie wystąpią komplikacje, istnieją potencjalne komplikacje, które lekarz omówi z Tobą.

Biopsja otwarta wycięcie

Biopsja otwarta wycięcie jest jednym z czterech rodzajów procedur biopsji. W tego typu procedurze nacięcie tak blisko jak to możliwe bryły w celu usunięcia części lub całej masy badania. Podawane jest znieczulenie miejscowe, a obszar do wycięcia jest zdrętwiała. Ta procedura trwa zwykle około godziny, aby być wypełniony.

Istnieje bardzo niewiele powikłań związanych z otwartym wycięcie biopsji. Występuje ryzyko zakażenia i wewnętrznej blizn.

Rozbiór pachowych węzłów

Jest to rodzaj procedury biopsji, która określa, czy nowotwór rozprzestrzenił się obok piersi od sprawdzenia węzłów chłonnych pachowych pod pachami. Ta procedura jeden do dwóch godzin wymaga usunięcia pewnej tłuszczu, który obejmuje węzły chłonne z pod ramieniem. Procedura ta jest wykonywana w szpitalu i w znieczuleniu ogólnym.

Powikłania to stałe drętwienie pod ramię, zakażenie w miejscu nacięcia i ramię i rękę coraz bardziej podatne na zakażenia.

Biopsja węzła wartowniczego

Węzeł wartowniczy biopsji jest podobny do biopsji pacho- teoretycznie, ale o wiele mniej inwazyjne. Ta procedura polega na wstrzyknięciu radioaktywny znacznik lub niebieski barwnik do i wokół masy. Po masa znajduje chirurga śledzi ścieżkę znacznika od piersi i pierwszy węzeł limfatyczny, a węzeł wartowniczy usuwa się następnie przez małe nacięcie.

Jedynym powikłaniem z tej procedury jest to, że piersi i skóra może być niebieskawy kolor na krótki czas.

Cienkoigłowa

Jest to procedura biopsji, w którym igła służy do rysowania płynu lub tkanki otaczającej masę. Choć procedura ta jest najmniej inwazyjna i nie wymaga okresu rekonwalescencji istnieje większa szansa na błędnej diagnozy, ponieważ cała masa nie zostać usunięte.

Istnieją cztery rodzaje procedur zasysających igieł: biopsja, rdzeń igły, wspomagane próżniowo i duży rdzeń.

Obawy procedury POST

Wszelkie dolegliwości lub nietypowe działanie, które ma wpływ na obszar Biopsja piersi przeprowadzano na należy zgłosić się do lekarza.

Jak przygotować się do biopsji piersi wycięcie

Biopsja piersi wycięcie jest wykonywany, gdy nieznane ryczałtową lub masa jest odkryta podczas rutynowego egzaminu piersi. Lekarz usuwa się masę do testowania w celu określenia, czy jest łagodne i nowotworowe. Procedury biopsji przeprowadza się w sali operacyjnej, w znieczuleniu i wymaga krótkiego czasu odtwarzania po zakończeniu procedury. Małe blizny będą widoczne po zabiegu. W zależności od ilości tkanki usunięciu kształt piersi mogą być zmieniane.

Instrukcje

Przygotowanie do postępowania

Kompletne testy wstępne 1. Przed Biopsja piersi wycięcie może być zakończone, lekarz zleci kilka testów. Testów, które będą wykonywane to badanie krwi jako ogólnego ostrożności przed każdym zabiegu. Lekarz może również poprosić o USG i mammografii w celu dalszego określenia masy, a także wskazać lokalizację masy. Te testy diagnostyczne mogą także stanowić punkt odniesienia wobec przyszłego testu, który może wskazać żadnych zmian, które zaszły w piersi. Badania te mogą być wykonywane od kilku tygodni przed datą operacji na kilka dni przed zabiegiem.

2 Przygotowanie do zabiegu. Wycięcie biopsji sutka obejmuje usunięcie całego bryłą lub masą w piersi. W zależności od rodzaju znieczulenia, które będą wykorzystywane, mogą być różne instrukcje do przygotowania przed zabiegiem chirurgicznym. Jeżeli będzie wymagane znieczulenie ogólne, bez jedzenia i płynów są generalnie dozwolone po północy w nocy przed zabiegiem. Jeśli są wymagane rano procedury leki, skonsultuj się z lekarzem przed podaniem. Palenia, jak również uwzględniając wszelkie leki przeciwzakrzepowe, takie jak aspiryna, powinny zostać wyeliminowane przed zabiegiem, aby uniknąć nadmiernego ryzyka krwawienia. IV będzie podawany podczas operacji dostarczania leków, jak również płyny. Jest dobrze nawodniony przed zabiegiem ułatwi wstawić IV.

3 Poproś o pomoc. Monitoring zostanie zakończona w sali pooperacyjnej pracy na kilka godzin po zakończeniu procedury. Jeśli opcja zostawić, to najlepiej jest mieć sterowniki dostępne dla transportu, szczególnie jeśli zastosowano znieczulenie ogólne. Nie mogą być pewne bolesność po okolicy, a także zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Szwy, które były wykorzystywane do zamknięcia nacięcia zostaną usunięte w jednym gabinecie do dwóch tygodni po zabiegu. Wyniki patologii z procedury powinny być dostępne w ciągu kilku dni. W zależności od wyników, lekarz omówi kolejne kroki, które mogą być konieczne.

Opcje biopsji piersi

Znalezienie guzek piersi i po to biopsji może być trudne i przerażające doświadczenie. Przez wiele lat jedynym sposobem, aby mieć biopsji wykonanej było mieć guzek usunąć chirurgicznie. Obecnie istnieje kilka opcji, które są mniej inwazyjne i mogą być wykonane w ciągu kilku minut za pomocą procedur ambulatoryjnych.

Biopsja cienkoigłowa

Biopsja cienkoigłowa (BAC), biopsja jest procedura, w której cienka igła i strzykawka są wstrzykiwane do guzek piersi o wycofaniu płynu i materiał do analizy. BAC jest zazwyczaj przeprowadzane przy guzek piersi może być wyraźnie odczuwalne i jest dość blisko powierzchni skóry. Igła jest prowadzony do swojego celu przy użyciu ultradźwięków. Jeżeli zebrany materiał w tego rodzaju biopsji jest podejrzane, lekarz może zdecydować się na bardziej kompleksowej biopsji.

Podstawowe biopsje igłowe

Igła rdzeń biopsja jest bardziej zaangażowany procedura zapewnia lekarzom ze szczegółowym spojrzeniu na bryłę i otaczającej tkanki piersi. Małe nacięcie jest wykonane w piersi, igła sprężynowy jest wtryskiwany do zgrubienia i okolic do pobierania próbek (zazwyczaj 05:56 próbek). Lekarz nie zawsze oferują miejscowe znieczulenie, ale możesz go zwrócić. Aby wskazać lokalizację grudek, lekarze mogą skorzystać z wielu metod, w tym ultradźwięki, w mammografii RTG lub MRI (magnetyczny rezonans zdjęcia).

Otwarta biopsja chirurgiczna

W niektórych przypadkach, guzek jest zbyt trudne do osiągnięcia z biopsji igłowych i biopsja chirurgiczna jest wykonywana. Wiąże się to z procesu, w którym bryła otaczających tkanek, a niektóre są usuwane z piersi dla biopsji. Jest to inwazyjna procedura, która pozostawi bliznę. Bryła jest usuwany - coś, co może mieć do zrobienia w każdym razie - i pozwala lekarzowi na przeprowadzenie pełnej analizy guzek i otaczające tkanki. Większość kobiet zdecydować się na mniej inwazyjnych biopsji igłowych, ale biopsje chirurgiczne są nadal dość powszechne.

Procedury biopsji piersią

Jeśli lekarz wykryje guza w piersi kobiety, będzie zamówić biopsji przetestować złośliwości. Złośliwy guz nowotworowy. Nawet jeśli guz jest łagodny, mogą pojawić się problemy ze zdrowiem, więc lekarz będzie chciał ją usunąć. Przed podjęciem decyzji, lekarz zleca biopsję. Biopsji jest zabiegiem się komórki z guza, a lekarz może je przeglądać pod mikroskopem żadnych wad.

Cienkoigłowa

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC) jest procedura, w której lekarz usuwa komórki bezpośrednio z guza za pomocą małej igły. Lekarz nie może wykorzystywać środków znieczulających, ponieważ igła jest zwykle mniejszy niż znieczulenia igłą. To sprawia, że ​​wstrzyknięcie znieczulenia bardziej bolesne niż sam biopsji.

Rdzeń Needle

Igła rdzeń biopsja (CNB) wykorzystuje większą igłę niż procedury BAC. Ponieważ ta igła jest większa i musi być włożona kilka razy do guza, lekarz będzie używać środków znieczulających. Procedura ta trwa dłużej, ale bardziej dokładne wyniki są dostarczane.

Stereotaktycznej

Stereotaktycznej biopsji igła rdzeń wykonuje za pomocą aparatu rentgenowskiego. W przeciwieństwie do procedur CNB i BAC, metody stereotaktycznych są bardziej dokładne przy użyciu urządzenia rentgenowskiego i komputera do prowadzenia igły. Metoda ta jest stosowana najczęściej do biopsji złogów wapnia.

Wspomagane próżniowo

Biopsja wspomagane próżniowo (VACB) stanowi rodzaj postępowania, w którym komórki są pobierane za pomocą sposobu odsysania. Środki znieczulające są używane od obszaru usuwania komórek guza jest cięty. Rurka próżniowa jest następnie umieszczany w szczelinie i w nowotworze, w celu usunięcia komórek.

Wytyczne MRI

Procedury naprowadzania MRI są podobne do metod stereotaktyczne. Urządzenie MRI odwzorowuje się lokalizacji guza dla lekarza, aby przestrzegać podczas wprowadzania igły w ciele. Jest to korzystne dla kobiet, które potrzebują biopsje wykonane w obszarach, które można zobaczyć tylko przez maszyny MRI.

Dlaczego tkanki piersi Biopsja nie jest bezpieczne

Dlaczego tkanki piersi Biopsja nie jest bezpieczne


Biopsja piersi jest konieczne, gdy testy diagnostyczne sugerują raka sutka. Chociaż ważne jest wczesnym wykrywaniu raka piersi, jest również konieczne, aby zrozumieć zagrożenia procedury.

Wskazania

Biopsja piersi jest uzasadnione, jeśli mammografia lub USG wykazuje podejrzane masę. Biopsja będzie również konieczne, jeśli wyczuwalny masa jest obecny, chociaż mammografia lub USG jest ujemna.

Rodzaje biopsji

Rdzeń biopsja używa igły, aby pobrać fragment tkanki pod USG lub mammografii. Zwiększa to niezawodność badaniu, ponieważ lekarz może zobaczyć masę piersi w czasie rzeczywistym. Inną formą jest wycięcie biopsja biopsja. Odbywa się to w pomieszczeniu roboczym, a cała masa jest usuwana i analizowana przez patologa.

Ryzyko znieczulenia

Wycięcie biopsji powoduje większe ryzyko, ponieważ pacjent w znieczuleniu ogólnym. Ryzyko związane ze znieczuleniem w tym aspiracji płynu do płuc, zmienności ciśnienia krwi, rytmu serca lub udaru mózgu. Ogólne ryzyko znieczulenia mają większej troski ze wzrostem wieku.

Biopsji Ryzyka

Biopsje igłowe może powodować zaczerwienienie, ból i obrzęk w miejscu biopsji. Ponieważ krwawienie jest problemem, pacjent jest zwykle skierowana do zaprzestać terapii aspiryną i agentów rozrzedzenia krwi dni przed zabiegiem. Jeśli urządzenie nie zostało prawidłowo lub sterylizowane lekarz nie używać sterylnych serwet i rękawice, zakażenie może wystąpić z igły do ​​organizmu. Najpoważniejszym ryzykiem z biopsji jest odma. To jest, gdy płuca przebite i powietrze przecieka. Jeśli to nastąpi, będzie rurka umieszczona w klatce piersiowej, a pacjent będzie przyjęty do szpitala. Odma jest większa obawa, gdy masa piersi znajduje się bardzo blisko ściany klatki piersiowej.

Powikłania po biopsji

Obydwu biopsjach spowoduje uszkodzeń tkanki w obszarze masę piersi. Przyszłe mammografia może być utrudniony przez blizny i może ukrywać nieprawidłowości. W przypadku biopsji wykonania, pacjent musi być dokładnie przesiewa się w przyszłości.

Jak przygotować się do biopsji raka piersi

Jak przygotować się do biopsji raka piersi


Rak piersi biopsji stosowany do testowania bryłę guza lub złośliwych komórek nowotworowych. Porządek ten jest zazwyczaj zamówić biopsja wyniku mammografii co oznacza, że ​​guzek w piersi znajduje się podejrzany charakter i wymaga dalszych badań. Lekarz usunąć pobieranie próbek komórek z bryły, które zostaną oddane pod mikroskopem diagnozy. Pierwsze biopsji raka piersi może być niezwykle stresujące. Wykonaj następujące kroki, aby przygotować się do biopsji.

Instrukcje

1 Badania biopsji rodzaje raka piersi. Istnieją cztery typowe testy na raka piersi: biopsja rdzenia igły biopsji stereotaktycznej biopsji, biopsja chirurgiczna oraz biopsja aspiracyjna cienkoigłowa. Porozmawiaj z lekarzem o których biopsja czuje to niezbędne dla danej sytuacji. Przejdź do trybu online na stronach takich jak www.mayoclinic.com i www.breastcancer.org zebrać i dowiedzieć się więcej informacji na temat danego testu biopsji.

2 Bądź własne zdrowie adwokatem. Zwrócić się do lekarza na wszystkie pytania masz dotyczące egzaminu. Zapytaj go, aby pokazać obrazowanie swojej bryle i opisać to, co jest mu najbardziej sprawie o nim. Uzyskać wszystkie informacje można o danym zabiegu. Dowiedz się, jak długo będzie trzeba czekać na wizytę do biopsji raka piersi. Zarejestruj wszelkie formularze zgody i uzyskać "Przygotowanie do biopsji" arkusz z instrukcją. Zapytaj, jak długo potrwa, zanim można się spodziewać raka piersi wyniki biopsji.

3 Przygotuj się na najgorsze - oczekują najlepszych. Dowiedz się jak najwięcej informacji można na temat raka piersi, w tym na różnych etapach i rokowania ". Badania różnych metod leczenia raka piersi. Mając wszystkie opcje na uwadze, kiedy idziesz do swojej biopsji będą korzystać ci zwłaszcza jeśli zdiagnozowano raka. Może to również pomóc poczuć się pewniej i spokojniej dotyczące zabiegu.

4 Spróbuj się zrelaksować. Dni prowadzące do raka biopsji piersi może być niezwykle stresujące czas. Weź relaksujące spacery. Słuchaj uspokojenie muzyki. Rozważyć odwiedzenie instytucji religijnej, aby porozmawiać z organem. Módl. Pobierz manicure i pedicure lub rozważyć uzyskanie masaż całego ciała. Zrobić wszystko, aby pomóc utrzymać swój umysł w pozytywny nastrój. Utrzymanie pozytywnego nastawienia pomoże Ci przygotować. Noc przed biopsją uzyskać jak najwięcej odpoczynku jak to możliwe. Weź gorącą kąpiel i spróbuj się zrelaksować. Zrobisz dobrze.

Wskazówki:

  • Czytaj jak najwięcej informacji można na temat raka piersi i raka piersi biopsji opcji.
  • Zrelaksuj się w jak największym stopniu.
  • Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nagłe zmiany w kostkach lub tkliwość piersi lub zwolnienie.

Diagnoza Lump piersi

Diagnoza Lump piersi


Obecność guzka piersi nie oznacza automatycznie, masz raka piersi. Mimo, że ważne jest, aby mieć guzki piersi oceniane przez lekarza, większość guzki są nowotworowych. Lekarz zdiagnozuje przyczynę grudek piersi w oparciu o badania piersi, badania obrazowe i bardziej inwazyjnych procedur, ale nie wszystkie badania zostaną wskazane dla każdej osoby.

Preparat prawidłowej tkanki piersi

Dwa rodzaje tkanki gruczołowej piersi są otaczające tkanki i tkanki tłuszczowej. Tkanki gruczołowej normalnie czuje się mocny, wyboista lub nierówne i tkanka tłuszczowa jest miękka. Zmiany hormonalne w organizmie może zwiększyć kontrast między tymi dwoma rodzajami tkanek i grudki mogą przychodzą i odchodzą. Bryły mogą być odczuwalne w mężczyzn lub kobiet w każdym wieku.

Przyczyny guzki piersi

Niektóre przyczyny guzki piersi u kobiet są zmiany włóknisto-torbielowate, sutka, torbiele, cysty mleko, raka piersi, szkody, tłuszczak i wewnątrzprzewodowego brodawczaka. Dysplazję są zmiany i sutka występuje u kobiet w wieku rozrodczym. Dysplazję zmiany powodują piersi czułość, grudek i nierówności. Gruczolakowłókniakach czuć gumy w tekstury i te rodzaje brył łatwo przenieść w tkance piersi.

Torbiele są pęcherzyki wypełnione płynem torbiele i mleka są woreczki wypełnione mlekiem. Szkody do piersi może spowodować poważne siniaka, że ​​czuje się jak lump. Tłuszczak jest guzek tkanki tłuszczowej. Wewnątrzprzewodowego brodawczaka jest wzrost wewnątrz kanału mleka i zwykle nieszkodliwe.

Oznaki i objawy ostrzegawcze

Niektóre zmiany mogą wskazywać na piersi bardziej poważny stan. Skontaktować się z lekarzem w celu oceny, czy można zauważyć nowe lub nietypowe zgrubienie w piersi lub taki, który nie znika po następnej miesiączki, guzek, że wzrosła w wielkości lub stanowczością, krwawe lub różowo wydzielina z brodawki, brodawki, która zamienia się do wewnątrz, gdy nie jest na ogół umieszczony w ten sposób, siniaki na piersi, bez szkody w miejscu i że zmiany skórne, takie jak pierś zaczerwienienie, kondycjonowaniu, zagłębionego, marszczenia lub kłujące.

Badanie piersi

Lekarz wykona badanie piersi wizualnej szukać różnic w kształcie piersi lub wielkości i nieprawidłowości w skórę piersi i sprawdzić swoje sutki problemów. Ona będzie ręcznie sprawdzić tkanki piersi przez uczucie do grudki, nierówności lub obszarów pogrubienie skóry. Ona pytania dotyczące objawów. Obecność grudek lub nieprawidłowości poprosi ją zamówić dalsze badania, aby określić przyczynę zmian.

Badania obrazowe

Lekarz może zlecić pewne badania obrazowe, takie jak USG, mammografii i / lub obrazu rezonansu magnetycznego (MRI). Ultradźwięki może pomóc określić, czy bryła jest wypełniona płynem, czy też jest stały. Mammografia stosowane do diagnozowania guzek jest bardziej szczegółowe niż rutynowej mammografii i postrzega piersi pod różnymi kątami w większym powiększeniu. MRI może pomóc lekarz zobaczyć tkanki piersi i dopływ krwi do określenia, czy guzek jest nowotworowy lub nowotworowych.

Procedury inwazyjne

Inwazyjne procedury diagnozowania ryczałtu piersi obejmują dążenie drobno igły i biopsję. Fine-needle aspiracja jest używana do określenia, jaki rodzaj płynu, jeśli w ogóle, guzek jest. Igły do ​​zgrubienia i płynów, jeżeli badane wizualnie i ewentualnie wysyłane do laboratorium w celu przeprowadzenia dodatkowych badań. Chcesz lekarz może zlecić biopsję piersi czy guzek jest solidny. W procedurze tej niewielka próbka tkanki piersi uzyskuje i przesyła do laboratorium w celu analizy. Tkanka piersi otrzymuje się przez igłę lub przez nacięcie.

Rak piersi fakty i mity

Rak piersi fakty i mity


Według Centrum Kontroli Chorób i Prewencji 2005 nazwa statystyki raka piersi jako 7. największą przyczyną śmierci wśród kobiet. Tak powszechne, jak rak piersi, to nic dziwnego, że jest tak wiele fikcje na temat choroby pływających wokół tam. Więc, co jest fikcją, a rak piersi rak piersi, co jest faktem?

Przyczyna

Pomysł, że ma na sobie biustonosz, zwłaszcza ścisłe dopasowany biustonosz, może powodować raka piersi, ponieważ biustonosz może toksyny pułapki w piersi pochodzi z książki napisanej przez Sydney Ross Singer i Soma Grismaijer zatytułowany "Dressed to Kill". Narodowe Centrum Raka jajnika Australii (NBOCC) piersi i mówi, że nie ma naukowego dowodu na poparcie tego twierdzenia. Centrum mówi samego o błędnym że przeciwpotowo aktywne, przyczynia się do rozwoju raka sutka, ponieważ "powodują toksyny gromadzą się w gruczołach chłonnych pachowych, które następnie powoduje w tkance raka sutka". Mity na temat urazów piersi i konsumpcji powoduje raka piersi mleka krowiego są również obsługiwane przez dane naukowe, zgodnie z NBOCC Australii.

Demograficzny

Według Christine Wiele z Readers Digest, idei, że tylko kobiety mogą rozwijać raka piersi jest po prostu nieprawda. W przypadku raka sutka, tworząc nie musi być tkanki piersi, coś, co jest obecne zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Błędne przekonanie, że jeśli nie jest historia raka piersi w rodzinie, nie ma szans osoba może rozwijać się rak piersi, nie jest prawdą, albo, wiele wyjaśnia. "Około 80% kobiet, które chorują na raka piersi nie mają znaną historię rodziny choroby ... Jeśli masz w rodzinie raka piersi, ryzyko może być podwyższone trochę, dużo, albo wcale." O błędne przekonanie, że rak piersi uderza tylko starszych kobiet, eksperci z Uniwersytetu w Michigan Cancer Center powiedzieć: "Rak piersi może dotyczyć kobiet w każdym wieku. Choroba występuje częściej u kobiet po menopauzie, ale 25 procent kobiet z rakiem piersi ma mniej niż 50 lat "

Mammografia

W artykule na Reader'sDigest.com Christine Wielu odrzuca ideę, że mammografia są bolesne i niebezpieczne z powodu narażenia na promieniowanie (patrz źródła). Wiele państw, które podczas mammografii są chwilowo nieprzyjemne, nie są one bolesne i narażenie na promieniowanie w czasie mammografii jest minimalne. O błędne przekonanie, że miesięczne egzaminy piersi są najlepszym sposobem, aby wykryć guzki w piersi, wielu mówi: "Wysokiej jakości mammografia jest najbardziej niezawodnym sposobem na znalezienie raka piersi, jak najszybciej. - Gdy jest najbardziej uleczalne Do czasu nowotworu mogą być odczuwalne jest zwykle większa niż średnia wielkość jedną pierwszą wykrytą przez mammografii ".

Leczenie

Eksperci z University of Michigan Cancer Center wyjaśniają, że nie ma danych naukowych, aby utworzyć kopię zapasową błędne przekonanie, że każda kombinacja ziołowych suplementów diety lub specjalnym będzie leczyć ich raka piersi (patrz źródła). Wyjaśniają także, że nie ma potrzeby obawiać się, że zabiegi promieniowania będzie powodować oparzenia żeber, płuc i serca, bo "Obecne techniki radiacyjne są bezpieczne i skuteczne w leczeniu raka piersi, z kilku powikłań. Metody stosowane obecnie zminimalizować ekspozycję na sercu , żeberka i płuca. "

Chirurgia

Eksperci z University of Michigan Cancer Center również pochowana mit, że jeśli guzek nowotworowy jest wystawiona na działanie powietrza podczas operacji będzie rozprzestrzeniać się, tłumacząc, że jedyną rzeczą, która może sprzyjać rozprzestrzenianiu czeka w leczeniu raka. Kobieta będzie się na biopsję piersi czasami boi się, że jej lekarz może podjąć decyzję o przeprowadzeniu mastektomii bez jej zgody. Idą do wyjaśnienia, "Przed operacją biopsji, można podpisać formularz zgody, który wyjaśnia dokładnie, co procedura będzie wykonywana ... Kobiety mają wiele opcji więcej leczenia i chirurg zawsze omówienia tych opcji z chorych po biopsji. "

Rak piersi - Objawy Ostrzeżenie Signs &

Rak piersi, powszechnie określany jako rak piersi, jest złośliwy nowotwór rośnie w i wokół tkanki piersi. Zazwyczaj rak piersi zaczyna swój rozwój w przewodach mlecznych lub gruczołów w obrębie piersi.

Wczesne objawy ostrzegawcze

Pierwszym objawem raka piersi jest zwykle guzek w piersi lub w pobliżu pachy.

Objawy

Zmiana w piersi jest normalnym wyglądzie, takie jak wgłębienia i zmiany w wielkości i strukturze, są wskazania ewentualnego raka piersi.

Diagnoza

Często guzek w piersi jest wykrywany choć badania własnej piersi, lub przez fizycznego badania przez lekarza. W wielu przypadkach rak sutka jest wykrywany chociaż mammografii. Dodatkowo, biopsja piersi masy można określić na raka piersi.

Leczenie

Rak sutka jest zwykle traktowany z połączeniem chirurgii, chemioterapii i leczenia promieniowaniem leków.

Ryzyko

Jeśli masz w rodzinie raka piersi, jesteś na większe ryzyko zachorowania na raka piersi.

Jak się dowiedzieć, czy dana osoba ma raka piersi

Objawy raka sutka może zmieniać się w zależności od stadium zaawansowania raka. Jednakże, natychmiastowe leczenie jest wymagane tylko choroby zdiagnozowano. Jeżeli wykryta na tyle wcześnie, rak piersi czasami mogą być skutecznie leczone bez konieczności stosowania chirurgii. Mimo, że nie ma dla zapobiegania chorobie, znalezienie raka we wczesnym stadium jest największą szansę na długoterminowe przetrwanie. Istnieje kilka znaków do poszukiwania, które mogą spowodować, że podejrzewam, że możesz mieć raka piersi, które muszą być natychmiast uzupełniane dalszej oceny medycznej.

Instrukcje

1 Wykonaj regularne piersi self-egzamin w tym samym czasie co miesiąc (patrz źródła poniżej). Poczuj wokół każdej piersi i pod pachami dla grudek. Chociaż niektóre obrzęk piersi i na ramieniu jest często spowodowane zmianami hormonalnymi, to może być także wskazanie powiększenie węzłów chłonnych.

2 Spójrz na fizyczne zmiany w piersiach, szczególnie w wielkości lub kształcie piersi. Jeśli zauważysz nietypowe zgrubienie, zmiany w zabarwieniu skóry, kłujące w skórę piersi lub brodawki lub krwawej wypisie z brodawki, należy skontaktować się z lekarzem, aby umówić się na badanie lekarskie.

3 Umów się na spotkanie, aby zobaczyć się z lekarzem, jeśli zauważyć, że sutek na jednej piersi jest odwrócony lub zmianie wielkości. Tycia może mieć wpływ na wygląd sutków, ale jeśli widzisz, że skóra na jednej brodawki jest ciemniejszy i ma to, co wygląda jak wysypka, może być konieczne badanie USG. Lekarz może zalecić biopsję piersi następujące wyniki egzaminu fizycznego mammografii i USG.

4 Poczuj twardy guzek w piersi. Nowotworowe grudki wydają się być mocne i zwykle nie poruszają się pod naciskiem palców. Chociaż nie wszystkie guzki w piersi są nowotworowe, mają lekarz go sprawdzić. Podczas gdy wahania poziomu hormonów podczas cyklu miesiączkowego może powodować obrzęk i nierówne piersi, nie wahaj się skontaktować się z lekarzem, jeśli coś o piersi wydaje inaczej niż normalnie.

5 Zgłoś bólu z lekarzem, zwłaszcza jeśli wystąpi ból lub tkliwość w jednym tylko piersi. Choć ból sam rzadko objawem raka piersi, jeśli utrzymuje się dłużej niż cztery tygodnie, trzeba mieć objawów oceniana przez lekarza. Informacje publikowane przez Merck farmaceutyczne podaje, że tylko pięć procent kobiet ze zdiagnozowanym rakiem piersi, bóle opisu jako wczesny objaw (patrz Odnośnik 3).

6 harmonogramu rutynowych mammografia. Kobieta, która jest w wieku 40 lat lub więcej powinny mieć mammografię co roku. Kobiety, które mają w rodzinie raka piersi należy rozpocząć o mammografii w młodszym wieku. Również powinien dostać roczny egzamin piersi wykonywane przez pracowników służby zdrowia.

Wskazówki:

  • U niektórych kobiet, brodawki wskazując wewnątrz jest tylko tymczasowe i może być z powodu ciąży lub karmienia piersią. Rak piersi może trwać miesiące lub lata, aby się rozwijać. Jednak, mammografia jest procedura diagnostyczna, która może pomóc w wykrywaniu raka piersi wcześnie, zanim guzek jest na tyle duża, aby być odczuwalne.

Pytania zapytać o raku piersi

Rak piersi, jeśli traktowane wcześniej, ma wysoki wskaźnik przeżycia. Jeśli zdiagnozowano raka piersi, coraz najlepszą dostępną terapię wymaga się informować pacjenta. Oto kilka pytań należy zwrócić się do lekarza.

Diagnoza

Zapytaj swojego lekarza, czy jest pewny, że ma raka piersi. Upewnij się, że masz doświadczonego patologa czytanie wyniki swojej biopsji piersi, tak że nie ma żadnych błędów.
Zapytaj, czy więcej niż jeden patolog przeczytał wyniki. Większość grupy mają wielu rak patolodzy ocena diagnoses.You zawsze powinny być wolne, aby zabrać swoje wyniki do innego patologa drugiej opinii.
Ponieważ istnieje wiele typów raka piersi, zapytać, jakiego typu masz. Również zapytać, czy nowotwór rozprzestrzenił się na inne obszary piersi.

Leczenie

Zapytaj o zespół medyczny będzie czynienia. Zespół obejmuje zazwyczaj patologa, chirurga i radiologa, który daje swój wkład w leczenie i opiekę.
Zapytaj, jak Twój zespół jest dostępna w trakcie leczenia lub w innych czasach, gdy masz pytania.
Zapytaj, kiedy trzeba podjąć decyzję o leczeniu. Może trzeba czasu na badania na własną rękę lub pochodzić z dodatkowych pytań.
Zapytać, jaki rodzaj leczenia jest dostępny.

Pielęgnacja Follow-Up

Przy podejmowaniu decyzji w sprawie najlepszego sposobu leczenia, należy poprosić o opiekę pokontrolne i co należy zrobić, aby utrzymać tak zdrowe, jak to możliwe.
Zapytaj lekarza, co on myśli, leczenie jest dla Ciebie najlepszy.
Zapytaj, jakie są skutki uboczne występują dla każdego leczenia.
Zapytaj swojego lekarza o wszelkich broszur lub innych materiałów do czytania, które zajmują się raka piersi. Jest informowany jest najlepszym sposobem radzenia sobie z diagnozą raka piersi.