adcov.com

bezdech senny modafinil

Co powoduje, że bezdech senny u dzieci?

Co powoduje, że bezdech senny u dzieci?

Wprowadzenie

Według Szpitala Dziecięcego Lucile Packard w Stanford, bezdech senny może często występować u dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Bezdech senny jest chorobą, która powoduje, który zatrzyma oddychaniu przez różne okresy czasu, podczas gdy snu. W większości przypadków nie znacznie więcej niż powoduje pewną ilość snu. Jednakże, może to powodować brak tlenu do dziecka nadal się rozwija, co prowadzi do trwałego uszkodzenia serca i płuc.

Migdałki i migdałki

Opuchnięte migdałki i migdałki są nr 1 przyczyną bezdechu sennego u dzieci. Od dziecka linia jest znacznie mniejszy niż linia dorosłej, nawet małe ilości mogą spowodować obrzęk dróg oddechowych, aby stać się okresowo zablokowane, zwłaszcza gdy dziecko śpi. Rozszerzenie jest zwykle spowodowane zakażeniem i może być albo usunięciu migdałków i migdałki lub leku do zmniejszenia obrzęku.

Guz

Innym powodem może być dziecko doświadcza bezdechu sennego jest guz. Niezależnie od tego, czy nowotwór złośliwy wzrostu, takie jak guz w gardle może łatwo zamknąć drogi oddechowe, gdy dziecko śpi noc. Po ciało przechodzi w tryb uśpienia, napięcie mięśni wokół dróg oddechowych zmniejsza. Można to zamknięcie dróg oddechowych na tyle, aby umożliwić całkowite guza odcięcie dopływu powietrza do obudowy.

Otyłość

Choć nie tak często z przyczyny u dzieci, jak to jest u osób dorosłych, dzieci otyłość może powodować bezdech senny. Jest tak, ponieważ nadmierna zawartość tłuszczu w organizmie znajduje się na klatce piersiowej i szyi można włożyć do kanału powietrznego podczas gdy dziecko leży. Powoduje to zablokowanie powietrza do ciała.

Jakie są objawy bezdech senny u dzieci?

Jakie są objawy bezdech senny u dzieci?


Bezdech senny jest dość częstym schorzeniem w dorosłych i dzieci, ale ma potencjał, aby spowodować poważne problemy zdrowotne, a nawet śmierć dziecka. Chociaż często traktowane jako problem tylko dla wcześniaków, dziecko może doświadczyć każdy bezdech senny w każdej chwili, dlatego tak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z objawów i potencjalnych problemów tego zaburzenia jak najlepiej chronić swoje dziecko.

Przyczyna

Bezdech senny jest stanem charakteryzującym się wielokrotnego przerywania oddychania w czasie snu. Gdy patrzy się w niemowląt, bezdechu sennego najprawdopodobniej z powodu niedojrzałości ośrodkowego układu nerwowego. Inne przyczyny to infekcje, choroby układu oddechowego, problemy układu pokarmowego i serca lub naczyń krwionośnych problemy. Wcześniaków urodzonych przed 37 tygodniem ciąży, są bardziej narażone na bezdech senny. To się nazywa bezdech wcześniaków, a wcześniej dziecko się rodzi, tym bardziej prawdopodobne, on lub ona jest mieć tego zaburzenia.

Rodzaje

Istnieją trzy rodzaje bezdechu sennego: Centralny bezdech senny występuje, gdy mózg nie sygnalizuje mięśnie do oddychania; obturacyjny bezdech senny powodu zatkania dróg oddechowych; i mieszany bezdech jest połączenie tych dwóch sposobów. Bezdech centralny jest najbardziej rozpowszechnionym typem u dzieci poniżej 1 roku, a często obserwuje się bardzo wcześniaków, ponieważ ośrodek oddechowy mózgu, która nie została jeszcze dojrzewa.

Objawy

Nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy dziecko cierpi na bezdech senny, czy ona jest po prostu przeżywa normalne zmiany jej sposobu oddychania. Objawy bezdechu sennego może zawierać chrapania następuje przerwa lub westchnienie, utrudnione oddychanie, zmiany w kolorze niebieskim, takie jak obracanie lub niespokojny sen. U dzieci poniżej 6 miesięcy, można zauważyć, przyśpieszony oddech na jakiś czas, a potem wolniej, oddech, następnie pauza z 10 do 15 sekund przed regularnych odezwie oddychaniem, ale to jest zupełnie normalne, a nie takie same, jak bezdech senny. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma bezdech senny, upewnij się, aby omówić swoje obawy z pediatrą.

Niebezpieczeństwo

Bezdech senny może być niebezpieczne dla dzieci, gdyż przerwy w oddychaniu pozbawia ciała tlenu i powoduje wzrost stężenia dwutlenku węgla we krwi. Poważny spadek częstości akcji serca może dojść nawet do zgonu. Pozorna Wydarzenie zagrażających życiu (ALTE) jest epizod z bezdechem, który obejmuje również zmianę koloru, zmiana napięcia mięśniowego, odruch wymiotny lub zadławienia. Dzieci, które doświadczają więcej niż jednego ALTE są na większe ryzyko dla długoterminowych warunków zdrowotnych i nagłej śmierci.

Leczenie

Jeśli jesteś świadkiem swoje dziecko przeżywa bezdech senny, dotknij go, aby wywołać reakcję; jeśli on nie odpowiada, zacząć podawać resuscytacji noworodków, a następnie zadzwonić pod numer 911 od razu. Do ogólnego leczenia, lekarz może zalecić specjalną niani, aby sprawdzić szybkość oddychania i akcji serca dziecka, tak, że można być powiadamiani o problem, czy może przepisać leki, które pomogą stymulować centralny układ nerwowy dziecka.

Can Środki uspokajające Przyczyna bezdech senny?

Bezdech senny jest zaburzeniem uciążliwy. Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, Działanie bezdech senny u osób otyłych najbardziej ponieważ nadmiar tkanki miękkie w gardle może zawęzić dróg oddechowych. Również niektóre kształty czaszki i szyi może nadają się do bardziej tradycyjnych dróg oddechowych, które powoduje zaburzenia. Najbardziej rozpowszechnione bezdech senny spowodowany uspokajających jest obturacyjny bezdech senny (OBS). W najgorszych przypadkach, OSA może spowodować śmierć, gdy w drogach oddechowych staje się całkowicie zwężone.

Obturacyjny bezdech senny (OBS)

Główne przyczyny bezdechu sennego, kiedy środki uspokajające podane są dla pacjentów, zwłaszcza przez IV, jest to, że dźwięk mięśni w drogach oddechowych jest osłabiony. Zmniejsza to szerokość dróg oddechowych, co powoduje pobudzenie. Ciało jest przeszkolony, aby obudzić się w górę, gdy drogi oddechowe są zwężone, więc jeśli środki uspokajające, aby indywidualne odczucie jakby nie robi się wystarczająco dużo powietrza, budzi się.

Osób z OBS

OBS występuje głównie u osób otyłych. Ludzie z zarośniętych migdałków również mają tendencję do problemów z bezdechem, ponieważ powiększone migdałki mogą pracować blokować drogi oddechowe, co staje się gorsza, gdy osoba jest na środkach uspokajających.

Leki, których należy unikać

Pacjenci, którzy korzystają benzodiazepiny i leki uspokajające propofolu w szczególności dotyczy także dlatego, że te leki często powodują napięcie mięsni w drogach oddechowych na relaks.

Wyleczenia zaburzeń

Dodanie norma często mogą być stosowane, gdy środki uspokajające są podane w celu utrzymania drożności dróg oddechowych kurczenie, aby pacjenci nie budzą. Osoby z bezdechem podczas snu, które nie są wywołane przez zwężenie oskrzeli normalnie nie występują jakiekolwiek pogorszenie stanu, w wyniku uspokajające; osób z OBS wpływa na środki uspokajające.

Zapobiegania bezdech senny

Jeśli środki uspokajające są znane przyczyny bezdechu sennego w przeszłości, zaleca się, aby nie zrobić wybranych operacji.

Jak rozpoznać bezdech senny

Jak rozpoznać bezdech senny


Bezdech senny jest częstym zaburzeniem medycznym wpływającą miliony ludzi w czasie ich snu z przerwami w oddychaniu lub płytki oddech. Oddychanie może być przerwany i zatrzymał się w czasie od kilku sekund do kilku minut. Ludzie z bezdechu sennego często czują się ze snu i wypoczętym doświadczają nadmiernej senności w ciągu dnia. Często osoby z bezdechem sennym nie może nawet podejrzane objawy, aż do rozpoczęcia ich partner śpi narzekać na ich chrapanie, nocne niepokoju i innych objawów irytujące.

Ten artykuł ma zamiar zbadać objawy bezdechu sennego, a przeglądu kilka opcji diagnostycznych i zabiegowych.

Instrukcje

1 Poważnie słuchać dotyczy partnera śpiącego na temat swojego nadmiernego chrapania, ramię ruchów / kończyn, nocne przebudzenia i niepokój. Ważne jest, aby nie odrzucić te zarzuty jako trywialne lub związane z innego osobistego problemu.

2 Oceń swój typowy poziom energii w ciągu normalnego dnia. Choć każdy ma na "off" dzień teraz i potem, osoby z bezdechem sennym bywają chronicznie zmęczeni i źle wypoczęci. Sen powinien być "odświeżanie" większość czasu. Jeśli twój nie jest, to może warto rozważyć rozmowy z swoim lekarzem.

3 Rozważmy prosząc swojego lekarza zamówić badanie snu, prosty, nieinwazyjny test, który monitoruje różne parametry fizjologiczne swojego wzorca snu. Większość badań snu są wykonywane w klinice snu, który zapewnia prywatny, motel-jak pokój. Nie są one wykonane w szpitalnym łóżku. Wystarczy pokazać się w zaplanowanym czasie i zrobić swoje regularnych rutynowych nocy i spać (Technik umieści jakieś klocki monitora na ciebie tak jak klocki EKG, które są stosunkowo nieszkodliwe).

4 Jeśli badanie snu ma potwierdzenia rozpoznania bezdechu sennego istnieje kilka opcji leczenia, począwszy od korzystania z CPAP (Continuous Positive Airway Pressure) maskę w nocy na leki, a nawet chirurgii. Maski CPAP z przeszłości zostały zastąpione o wiele łatwiejsze i bardziej komfortowe modele. Ponadto, leki Nuvigial został niedawno zatwierdzony przez FDA dla osób z rozpoznaną bezdechu sennego, aby pomóc zwalczać nadmierną senność w ciągu dnia i innych powiązanych warunków.

Wskazówki:

 • Snu jest ważna nie tylko dla reszty, ale dla właściwego funkcjonowania immunologicznego i inne funkcje fizjologiczne organizmu.
 • Oceń, jak często trzeba wziąć tabletki nasenne regularnie.
 • Zwróć uwagę na obawy wyrażone przez swojego partnera snu.
 • Są bardzo dobre, a niektóre proste, leczenie bezdechu sennego.
 • Bezdech senny Nierozpoznane i nieleczone mogą awansować i doprowadzić do dużo poważniejszych problemów zdrowotnych.
 • Nie należy przyjmować za pewnik, że to tylko "biedny sen."
 • Ten artykuł jest tylko w celach informacyjnych. Licencji świadczeniodawca musi diagnostyki i leczenia bezdechu sennego lub innego schorzenia.

Naturalne sposoby, aby leczyć bezdech senny

Naturalne sposoby, aby leczyć bezdech senny


Bezdech senny jest zaburzeniem snu, gdzie rozpoczyna się i okresowo oddychaniu przystanki w nocy. Zgodnie z Mayo Clinic, istnieją dwa typy bezdechu: obturacyjny bezdech senny i centralny bezdech senny. Obturacyjny bezdech senny występuje, gdy mięśnie gardła zrelaksować i utrudniać oddychanie przez usta. Centralny bezdech senny występuje, gdy mózg nie wysyła sygnału do płuca rozszerzają się i kurczą. Oba są potencjalnie niebezpieczne warunki i powinny być monitorowane przez lekarza, podczas gdy te naturalne środki są wykorzystywane.

Maski snu

Maski bezdechu sennego są naturalnym sposobem na zwiększenie ilości tlenu do mózgu podczas snu. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia bezdech senny, ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych, lub CPAP, jest powszechnie stosowane leczenie bezdechu sennego. Maski są noszone przez nos i usta, i podłączony do maszyny CPAP. Urządzenie wykorzystuje ciśnienie powietrza zmusić drogi oddechowe otwarte w przypadku, zrelaksować się w ciągu nocy. Jeśli maska ​​snu schodzi w nocy, lub pacjent przyjmuje maskę w swoim śnie, metoda CPAP staje uneffective.

Tlen

Tlen służy do centralnego snu osób cierpiących na bezdech, których mózg nie sygnalizują płuca oddychać i na zewnątrz. Zgodnie z Mayo Clinic, dodanie dodatkowego tlenu może pomóc pacjentom uzyskać więcej tlenu do płuc. W ten sposób, nawet jeśli twój mózg nie mówi płuca oddychać, to nadal będzie w stanie oddychać z pomocą maszyny tlenu. Jeśli masz problemy z sercem lub niewydolności serca, lekarz prawdopodobnie sugerujemy wziąć leki, jeśli masz centralny bezdech senny, a nie opierać się tylko na uzupełnienie tlenu.

Zmiany w stylu życia

Jeśli cierpisz na bezdech senny, lekarz zaleci Ci schudnąć i rzucić palenie, jeśli to konieczne. Nadwagą może indukować bezdechu sennego, ponieważ fałdy wewnątrz gardzieli może zamknąć łatwiej z dodatkiem nadmiaru wagowych. Lekarz może umieścić Cię na diecie niskotłuszczowej, a plastry nikotynowe mogą być stosowane zamiast palenia. Zgodnie z Mayo Clinic, ludzie, którzy palą, są trzy razy bardziej narażone na rozwój bezdech senny, i rzucenia palenia teraz może zmniejszyć ryzyko zachorowania na bezdech senny w przyszłości. Dodatkowo, rzucenie palenia może zmniejszyć skutki bezdechu sennego.

Zioła na bezdech senny u małych dzieci

Bezdech senny powoduje częste epizody utrudnione oddychanie górnych dróg oddechowych podczas snu. Można również spowodować zmniejszenie nasycenia tlenem krwi. Ten potencjalnie zagrażający życiu stan należy zająć się natychmiast, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na nią. Jeśli nie jest leczone, może to spowodować problemy z sercem problemów uczenia się i rozwoju, lub bardziej poważnie, wzrostu i. Istnieje ilość ziół, które mogą być stosowane do leczenia stanu homeopatycznie.

Rumianek

Rumianek jest pomoc sen, który nie wydaje się mieć żadnych znanych skutków ubocznych. Jest to najbardziej powszechnie stosowany jako herbata, ale może być również stosowany w postaci proszku.

Jaśmin

Jasmine promuje lepiej spać, ponieważ ma działanie uspokajające. To też może być traktowana jako herbata.

Kocimiętka

Kocimiętka znana jest w leczeniu problemów ze snem ze względu na jego uspokajające. Jak herbata, promuje bardziej zdrowy sen po pić.

Passion Flower

Najczęstsze działania niepożądane związane z passiflory jest senność, która jest idealna, ponieważ to, co ludzie, którzy cierpią z powodu bezdechu sennego potrzebujesz.

California Poppy

Zioło to jest łagodny środek uspokajający, który można znaleźć w ponad-the-counter produktów snu, lub wziąć w najczystszej postaci ciekłej.

Uszkodzenie wątroby Ze względu na bezdech senny

Uszkodzenie wątroby Ze względu na bezdech senny


Bezdech senny, zwany także OSA lub bezdech senny, jest stanem, w którym kanały powietrzne gardła się zwężone w czasie snu. Chrapanie może być objawem. Jeśli gardło zostaje całkowicie zablokowany, oddech zatrzyma się na chwilę, a następnie głębokim westchnieniem. Otrzymany niedotlenienie lub brak tlenu jest związany z chorobami serca i udarów mózgu. Teraz jest jasne, że istnieje również związek między bezdechem sennym i uszkodzenia wątroby.

Uszkodzenie wątroby

American Medical Network opisuje jedną opracowanie dr Lawrence Serfaty i kolegów, który został przeprowadzony z 163 pacjentów w jednostce uśpienia szpitala. "Badania snu wykazały, że 44 miał poważne OSA, 84 miało umiarkowaną OSA i 35 nie ma dowodów na OBS. Badania wykazały, że nieprawidłowe próby wątrobowe były w 32 procentach z ciężkim OBS, 18 procent osób z umiarkowanym i 8,6 proc OSA nie z OSA.

Nieporozumienia

Jest to błędne przekonanie, powiedzieć, że otyłość jest tylko przyczyną bezdechu sennego. Istnieje wysoka korelacja pomiędzy otyłością i bezdechu sennego, ale są osoby z bezdechem sennym, którzy nie są otyli. Dla tych ludzi, uszkodzenie wątroby związane z bezdech senny nie jest większa lub mniejsza niż w przypadku pacjentów otyłych. Jest to nasilenie bezdechu sennego, który wydaje się określenie uszkodzenia.

Implikacje

Według "Medical News Today" Wsiewołod Y. Polotsky, MD, Ph.D., z Johns Hopkins 'Astmy i Alergii Center powiedział: "Nasze dane sugerują, że u pacjentów z OSA i ciężkiej hipoksemii nocnej powinien być pokazywany na choroby wątroby i, odwrotnie, u pacjentów z chorobami wątroby należy badać na obturacyjny bezdech senny.

Korzyści z CPAP

Maszyna CPAP może pomóc ludziom z bezdechu sennego. CPAP to skrót od "ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych." Urządzenie wydmuchuje powietrze w dół przez kanały powietrza, trzymając je otwarte na łatwe oddychanie. Zapobiega to brakiem tlenu. W teorii jest to, że z bezdechu sennego pod kontrolą, uszkodzenie wątroby będą zmniejszone lub nawet mogą być całkowicie zatrzymany. Dalsze badania należy zrobić, aby to sprawdzić.

Efekty Weight Loss

Poczyniono badania na zdolność do zmniejszenia utraty wagi bezdechu sennego. Praca Tuomilehto i kolegów jest opisane w artykule zatytułowanym: "Styl życia Interwencja z Weight Reduction". Wyniki były, że ludzie, którzy zaczęli się z łagodnym bezdechu sennego nie lepiej z nim po poradnictwa odchudzania. Gdy utrata masy ciała zmniejsza nasilenie bezdechu sennego, nie może być również ograniczenie występowania uszkodzeń wątroby.

Jak zarządzać bezdech senny

Bezdech senny jest stanem, w którym ktoś przestaje oddychać na czas, podczas gdy on śpi. Powodem jest, że przestaje oddychać, bo w drogach oddechowych w obrębie gardła został zamknięty. Uzyskać ocenę od lekarza, aby dowiedzieć się, czy masz bezdechu sennego. Lekarz zaplanuje za test w laboratorium snu. Lekarz może zaplanować za ultradźwięków, CT lub MRI, aby obserwować drogi oddechowe i określają, jakie leczenie jest najlepsze. Można było podjąć kroki, aby utrzymać zamykania dróg oddechowych przez dłuższe okresy czasu.

Instrukcje

1 schudnąć i rzucić palenie. Nawet 5 procent utraty wagi na szyi znacznie zmniejszy wpływ bezdechu sennego. Jeść zdrowiej i wykonywać tak często, jak to możliwe.

2 powstrzymać się od picia alkoholu lub biorąc nasenne lub innego typu środek uspokajający przed snem. Substancje zrelaksować drogi oddechowe, powodując ich upadek i blisko.

3 Nosić urządzenie stomatologiczne. Zapytaj swojego lekarza o urządzenia, które pomogą utrzymać drogi oddechowe otwarte. Nosić urządzenie podczas snu; może kontrolować chrapanie, jak również.

4 Za pomocą maszyny do CPAP (ciągłe CPAP) i nosić maskę powietrza w nocy. Urządzenie CPAP i maska ​​praca zmusza powietrze przez swoich zamkniętych dróg oddechowych podczas snu. Wiele opisać maski CPAP i maszynę jako niewygodne przez kilka dni, ale dość łatwo się przyzwyczaić.

Wskazówki:

 • Pozwalają lekarzowi ocenić swoje potrzeby i polecam najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie i leczenia dla bezdechu sennego. Interwencja chirurgiczna może być konieczna, jeśli inne metody leczenia zawodzą.
 • Chrapanie jest sygnałem ostrzegawczym możliwych bezdechu sennego, a należy zwrócić uwagę w odniesieniu do tej choroby, ponieważ może to być niebezpieczne. Zapytaj współmałżonka lub partnera życiowego, alarmuje i jeśli ona wskazówki, przestaje oddychać przez dłuższy czas podczas snu.

Jak dać sobie bezdech senny Leczenie

Jak dać sobie bezdech senny Leczenie


Snu leczenia bezdechu zmienia się zależnie od stopnia nasilenia bezdechu sennego i z przyczyn bezdechu sennego. Istnieje wiele rzeczy można zrobić samemu, aby złagodzić lub nawet wyeliminować bezdech senny. Ten sen leczenie bezdechu można osiągnąć bez pomocy lekarza, ale jeśli objawy nie ustępują należy skonsultować się lekarzem dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia, i odkryć możliwości leczenia bezdechu sennego.

Instrukcje

1 Eliminacja środków uspokajających i kofeinę.

Dla wielu jest to najprostszy snu leczenie bezdechu możliwe. Kiedy życie staje się stresujące i cykl snu zaczyna być przerywane często starają cykl pompowania naszą energię na cały dzień z używek, a następnie zmuszając snu przez uspokajających. Prowadzi to do bardzo niska jakość snu i ogólnego zmęczenia długoterminowe.

2 Zacznij spać na boku. Wiele osób uważa, że ​​trudno jest zmienić pozycje snu, ale z czasem można nauczyć swoje ciało do snu w ten sposób. To utrzymuje drogi oddechowe z zatkany jest tak łatwo i jest dobrym leczeniu bezdechu sennego czy bezdech senny jest niewielkie.

3 Rysunek idealną wagę do swojego wzrostu. Wiele przypadków bezdechu sennego są spowodowane nadwagi, które utrudniają proces oddychania podczas snu w nocy. Gdy masz idealną wagę, stosować system odchudzania, aby dostać się do i utrzymać tę wagę.

4 Pobierz doradztwo dla podstawowych problemów emocjonalnych. Niepokój, depresja, lub konflikt relacyjnych (jawna lub subtelne) może prowadzić do bezdechu sennego. Oznacza to, leczenie bezdechu sennego może trzeba być holistyczne dla Ciebie, zwracając przyczyn stresu, lęku, depresji, lub konfliktu.

5 Idź do dokładnego badania snu. Jeśli nadal zauważyć szarpnięcia w nocy, słaba jakość snu lub uczucie zmęczenia w ciągu dnia trzeba będzie skonsultować się z lekarzem i uzyskać test uśpienia w celu ustalenia leczenia bezdechu sennego. Możesz wymagać oddychaniem maszyny, leki, a nawet operacji.

Zobacz więcej porad na temat możliwości leczenia bezdechu sennego poniżej.

Wskazówki:

 • Wyeliminuj z diety czekoladę po obiedzie.
 • Rozważ używanie melatoniny lub niektórych herbat ziołowych do pomocy w czasie nocnego wypoczynku.
 • Wyłącz telewizor ponad godzinę przed snem.
 • Ćwiczyć głębokie techniki oddechowe, techniki relaksacyjne i przyciemnić światła dobrze zanim spróbujesz się spać.
 • Zobacz podobne artykuły powyższe więcej opcji pomocy i leczenia zdrowia.

Bezdech senny i jego skutki

Bezdech senny i jego skutki


Bezdech podczas snu stanowią zaburzenia snu, które mogą wpływać na osobę, w dowolnym danym czasie. Istnieją pewne czynniki ryzyka, które mogą odgrywać rolę w ryzyko wystąpienia bezdechu sennego, ale są też zabiegi dostępne. Wiedząc więcej o bezdechu sennego może pomóc lepiej zrozumieć chorobę i daje pewien wgląd w przypadku uważasz, że bezdech senny.

Definicja

Bezdech senny jest zaburzeniem, które dzieje się poważna, gdy w drogach oddechowych jest zasłonięty podczas snu. Ludzie, którzy cierpią na bezdech senny, ale nie są obecnie leczący go może zatrzymać oddech kilku do kilkuset razy w ciągu nocy.

Rodzaje

Tak naprawdę są dwa rodzaje tego zaburzenia snu: obturacyjny bezdech senny (OSA) i centralnego bezdechu sennego. OSA jest bardziej powszechne wśród tych dwóch typów i jest, gdy w drogach oddechowych jest zatkany. Centralny bezdech senny jest w rzeczywistości nieco inaczej. Dróg oddechowych nie jest zablokowany; raczej, mózg nie może powiedzieć mięśni oddychać, ponieważ centrum sterowania układu oddechowego jest niestabilny.

Czynniki ryzyka

Każdy może rozwijać bezdechu sennego, ale nadal istnieją czynniki ryzyka, które odgrywają główną rolę, w tym nadwaga, jeśli jesteś mężczyzną, jeśli 40 lub starszych, a także, jeśli masz dość duże migdałki. Jeśli masz w rodzinie bezdech senny, to są również narażeni na ryzyko wystąpienia zaburzeń snu.

Efekty

Wiele razy skutki bezdechu sennego mogą być kontrolowane lub zapobiegać poprzez poszukiwanie odpowiedniego leczenia. Jednakże, jeśli nie jest leczona, może spowodować inne problemy zdrowotne, takie jak nieregularnego bicia serca, zawału serca, niewydolności serca, udaru mózgu i nadciśnienia.

Objawy

Najczęstsze objawy związane z bezdechem sennym obejmują bezsenność, budzenie się często w czasie snu, zmiany nastroju, zapominanie, zmniejszenie zainteresowania seksem, ból i suchość w gardle, gdy budzisz się rano, zmęczenie w ciągu dnia oraz w godzinach porannych bólów głowy ,

Jak rozpoznać, czy muszę się bezdech senny Machine lub ustnik

Narodowy Serca, Płuc i Krwi Instytut podaje, że ponad 12 milionów Amerykanów cierpi z powodu bezdechu sennego, stanu, w którym można zatrzymać oddech na czas podczas snu. Stan może przejść niezauważona, ponieważ lekarz nie może zdiagnozować bezdech podczas rutynowego sprawdzanie. Może nawet nie być świadomi, cierpisz na bezdech senny, ponieważ skutki występują podczas snu. Krewny lub snu partnerem może być początkowo jedną z zwrócić uwagę, że może cierpieć na bezdech senny. Jednakże, bezdech senny można zidentyfikować i leczone.

Instrukcje

Diagnoza

1 Zbadaj swoje wzory w ciągu dnia i nocy, aby spojrzeć na znaki ostrzegawcze bezdechu. Objawy bezdechu sennego to chrapanie, świsty podczas snu i walczą, aby nie zasnąć w ciągu dnia. Dodatkowe objawy mogą obejmować bóle głowy rano, drażliwość, niezdolność do koncentracji w ciągu dnia, suche gardło, kiedy budzisz się i konieczności dokonywania częstych wycieczek do łazienki w nocy. Jeśli uważasz, że cierpisz na bezdech senny lub ktoś ci powiedział, że zatrzymanie oddychania w nocy, należy rozważyć widząc lekarza w celu dalszego zbadania możliwości.

2 Podaj historię choroby i dać dokumentację na temat objawów związanych z bezdechem, które zostały doświadczających na wizytę z lekarzem. Podczas konsultacji, wypełnić ankietę na temat, jak można czuć się zmęczony w ciągu dnia. Lekarz zbada twoje usta, nos i gardło rozszerzonej tkanek. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​może być bezdech, będziesz chciał umówić się z laboratorium snu lub centrum snu mieć badania prowadzone na noc.

3 Czy badanie snu przeprowadzone. Wymagać to będzie nocować w klinice snu lub szpitala. Podczas testu, zwany polysomnogram Twoja aktywność mózgu, oddech i tętno, a ile powietrza wchodzi i wychodzi z płuc podczas snu, są monitorowane. Po badaniu snu odbywa się, spotkać ze specjalistą medycyny snu, aby przejrzeć wyniki i możliwości leczenia omówić.

4 Rozważmy urządzenie oralny jeśli bezdech jest łagodny lub jeśli nie masz bezdechu, ale głośno chrapać. Dentysty lub ortodonty, który specjalizuje się w niestandardowych ustniki montażu. Ustnik pomoże w utrzymaniu drożności dróg oddechowych otwarte podczas snu. Po zostały wyposażone w ustnik, stomatologa lub ortodonty aby zapewnić urządzenie działa prawidłowo.

5 Rozważmy ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP), maszyny, jeśli wyniki badań określają, czy zatrzymać oddech kilka razy podczas snu. Uzyskać receptę na komputerze bezdechu sennego z lekarzem. Spotkaj się z technikiem snu, który przeprowadzi Cię przez, jak korzystać z aparatu.

Długoterminowe skutki z bezdech senny

To nie jest zabawa, aby czuć się zmęczony w ciągu dnia, zwłaszcza gdy lista rzeczy do zrobienia jest mile długo. Ale dla wielu, uczucie zmęczenia nie ma nic wspólnego z nocnym TV; raczej, że są zmęczeni z powodu wspólnego zaburzenia snu zwanej bezdech senny, który występuje, gdy są przerwy w oddychaniu podczas snu. I chociaż sen zostaje zaskoczony przez brak tlenu i budzi się do utrzymania normalnego cyklu oddychania, wzór po nieregularnym oddechu nadal sen przejęła ponownie. Ten brak snu i tlenu ma długotrwałe skutki, które mogą być bardzo poważne.

Wysokie ciśnienie krwi

Jak organizm walczy o tlen, poziom dwutlenku węgla we krwi pędy. To się budzi śpiącego na chwilę, aby mógł prawidłowo ponownie zacząć oddychać. Ponieważ wzorzec ten powtarza się w ciągu nocy, serce jest zmuszony do pracy trudniejsze przez to wzrost ciśnienia krwi. Z biegiem lat, bezdechu sennego i stresu przez niego na sercu wraz ze wzrostem ciśnienia krwi może prowadzić do poważnych chorób serca, a nawet niewydolności serca. Strokes się również zagrożenie dla zdrowia, jeśli ciśnienie krwi staje się wystarczająco wysoki i pozostają niewykryte.

Waga Zagadnienia

Wielu ludzi, którzy walczą z bezdechu sennego również mają tendencję do nadwagi. Badania wykazały, że wiele osób, które cierpią z bezdechu sennego miało nadwagę na początku i że waga może być czynnikiem. Jednak waga może stać się problemem po wystąpieniu bezdechu sennego. Metabolizm zmienia, gdy śpi i pozbawiony tlenu. Metabolizm nie działa właściwie, a więcej pracy jest wymagane do spalania kalorii. Także ludzie, którzy czują się słaby jedzą więcej i wykonywania mniej.

Depresja

Innym objawem długoterminowych efektów bezdechu sennego jest zmiana w serotoninę, która posiada rolę zarówno zdrowego snu i nastroju. Kiedy staje się nierówne serotoniny, więc nie nasz naturalny stan snu i nastroju. Bez właściwej równowagi serotoniny, depresja staje się prawdziwa walka dla wielu osób cierpiących na bezdech senny.

Nieproduktywnych działań w Dzienne

Bezdech senny sprawia, utrzymując się z codziennej rutyny jest bardzo trudna. Brak snu ma katastrofalny wpływ na pracę i wydajność w szkole. To także wpływa na relacje społeczne, ponieważ nie ma w lewo na koniec dnia, aby spędzić czas z przyjaciółmi i bliskimi energii.

Wypadek Podatne

Długoterminowe brak snu może spowodować ktoś czuć słaby i niezdarny. Jest to po części dlatego, że system nerwowy i mózg są zmęczeni. Opóźniona reakcja w rzutach i więcej urazów i wypadków zdarza.

Jak Get Free CPAP Sprzęt dla Twojej bezdech senny

Jak Get Free CPAP Sprzęt dla Twojej bezdech senny


Urządzenie CPAP jest urządzenie terapeutyczne, które pozwala na ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych, podawany pacjentowi przez maskę umieszczoną nad nosem gdy pacjent jest w stanie uśpienia, zgodnie z Mayo Clinic. Urządzenia CPAP jest powszechnie stosowany w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego bezdechu sennego, pomagając utrzymać otwarte kanały w drogach oddechowych, co zapobiega chrapanie i bezdech. Terapia CPAP pomaga wielu ludziom z bezdechu sennego, ale sprzęt może być kosztowne. Jeśli masz bezdechu sennego i lekarz uzna to może pomóc, istnieją sposoby, aby uzyskać bezpłatny urządzenia CPAP.

Program Pomocy CPAP

Program Pomocy CPAP, założona przez amerykańskiego bezdech senny Stowarzyszenia, może pomóc pacjentom, którzy potrzebują bezdechu sennego terapii CPAP, ale nie mają ubezpieczenia na pokrycie kosztów wyposażenia lub mają możliwość zapłaty out-of-pocket. Za pośrednictwem strony internetowej Programu Pomocy CPAP amerykański bezdech senny Stowarzyszenia, można ubiegać się o programie. Stowarzyszenie zapewnia również informacje o bezdechu sennego i innych opcji leczenia.

Przebudź w Ameryce

Przebudź w Ameryce jest obywatelem organizacja non-profit z siedzibą w Filadelfii, i to jest utworzenie w celu zapewnienia pomocy dla osób z zaburzeniami snu, takich jak bezdech senny. Organizacja zapewnia przekazał maszyny CPAP i inne niezbędne urządzenia za pomocą programów takich jak Sleep Study Relief Program do ludzi, którzy ich potrzebują, ale którzy nie mają ubezpieczenia lub sposób, aby zapłacić za sprzęt. Możesz skontaktować się z Przebudźcie się w Ameryce za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie. Organizacja zapewnia również bezpłatne informacje na temat zaburzeń snu i ich leczenia.

Pobierz recepty

Wielu lekarzy może napisać receptę na urządzenia CPAP, jeśli udział w badaniach snu i może dostarczyć zapisy wyników, lub jeśli niedawno kupił maszyny CPAP, ale potrzebujesz nowej. W wielu przypadkach ubezpieczenie medyczne pokryje wszystkie koszty sprzętu, w tym bezdechu sennego CPAP maszyn, maski i nawilżaczy. Lekarz powinien określić rodzaj sprzętu, czego potrzebujesz w swojej recepty.

Centra zaburzenia snu

Lokalne centra zaburzenia snu są powszechnie spotykane w dużych szpitalach w Stanach Zjednoczonych i wielu ma programów, które mogą zapewnić urządzenia CPAP terapii dla pacjentów inaczej nie są w stanie uzyskać z urządzenia. Aby otrzymać bezpłatną urządzeń CPAP z centrum zaburzenia snu, prawdopodobnie będziesz musiał uczestniczyć w badaniach naukowych. Jednak takie badania mogą być korzystne i mogą przyczynić się do poprawy stanu.

Obturacyjny bezdech senny Side Effects

Obturacyjnego bezdechu sennego działania niepożądane mogą mieć głęboki wpływ na jakość życia danej osoby. Choć może to zająć lata, aby zidentyfikować przyczynę wielu z tych działań niepożądanych, wyniszczające długoterminowe skutki uboczne bezdechu sennego to nadmierne zmęczenie w ciągu dnia, ból gardła, bóle głowy, przyrost masy ciała, głośne chrapanie i zaprzestania oddychania podczas snu.

Zmęczenie w ciągu dnia

Zmęczenie, senność w ciągu dnia jest jedną z najczęstszych efektów ubocznych bezdechu sennego. Stała dysząc i dławiąc powietrza w środku nocy zaburza zdolność organizmu do uzupełnienia pięć etapów snu powodzeniem. Najczęściej osoba doświadcza pobudzenia i budzi się przed osiągnięciem niezbędne delta i REM osoba potrzebuje do osiągnięcia pełnego wypoczynku. Powstały zmęczenie w ciągu dnia może prowadzić do wypadków drogowych, zmniejszenie wydajności pracy i depresji.

Ból gardła

Epizody tchu występuje, gdy tkanka miękka w tylnej części podniebienia lub gardła w pobliżu odcięcia dróg oddechowych. Organizm reaguje po kilku sekundach na brak tlenu przez budząc ze snu wystarczająco długo, by nabrać powietrza. Działanie to w połączeniu z spania z otwartymi ustami powoduje ból, suchych gardeł po przebudzeniu.

Bóle głowy

Budząc się każdego dnia bóle głowy to kolejny efekt uboczny nieleczonego obturacyjnego bezdechu sennego. Bóle głowy spowodowane niskim poziomem tlenu we krwi podczas snu są bezpośrednio związane z obturacyjnych epizodów. Kiedy człowiek przestaje oddychać nawet przez kilka sekund, poziom tlenu w mózgu stają się pozbawione. Zgodne niskie tlenu w nocy może zostawić podpity człowiek, zmęczony i uczucie bólu.

Weight Gain

Niezdolność schudnąć lub zdobywania masy są zarówno związane z obturacyjnego bezdechu sennego. Często, kiedy człowiek staje się z nadwagą lub otyłością, mogą rozwijać bezdechu sennego z powodu nadmiernego tkanek miękkich w gardle. Ale sam bezdech senny chroni organizm przed coraz regularny wypoczynek, zwiększa prawdopodobieństwo choroby i sabotuje większość wysiłki odchudzania.

Zagrożony układ odpornościowy

Obturacyjnego bezdechu sennego działania niepożądane to niezdolność do osiągnięcia prawdziwego odpoczynku. Ciało ludzkie wymaga od sześciu do ośmiu godzin odpoczynku na dobę, stałe, na rowerze przez pięciu fazach snu, w celu utrzymania zdrowej równowagi, silny układ odpornościowy i więcej. Badania wskazują, że stała WebMD brak snu doświadczają nieleczonych pacjentów obturacyjnych bezdechu sennego zmniejsza ich zdolność do zwalczania infekcji i spowalnia ich odzyskiwanie z codziennym przeziębienia i wirusy (patrz źródła poniżej).

Bezdech senny u małych dzieci

Bezdech podczas snu u małych dzieci jest definiowana jako zaburzenie, w których oddychanie szkrab jest wielokrotnie przerywana a snu. Istnieją trzy różne rodzaje bezdechu sennego, że małe dzieci mogą doświadczyć w tym obturacyjnego bezdechu sennego (blokada powoduje bezdech), mieszane bezdechu (zarówno obturacyjna i centralnego bezdechu występują) i centralnego bezdechu sennego (bez blokady, ale mózg nie powiem mięśnie oddychać). Bezdech senny u małych dzieci może być trudne do zdiagnozowania, ale jest potencjalnie poważnym problemem, który wymaga natychmiastowego leczenia dla najlepszych wyników długoterminowych.

Przyczyny

Bezdech podczas snu u małych dzieci może być spowodowane przez wiele rzeczy. W małych dzieci z obturacyjnym bezdechem sennym, powiększone migdałki lub migdałków może spowodować zablokowanie prowadzącą do bezdech senny. Małe dzieci, które mają nadwagę, zespół Downa, rozszczep podniebienia lub cofniętą brodą są na większe ryzyko. Centralny bezdech senny jest spowodowane przez mózg nie mówiąc mięśni oddychać. Mieszany bezdech podczas snu może być spowodowane przez zablokowanie, mózg nie alarmując mięśni lub obu.

Objawy

Aby twój malucha bezdech senny być zdiagnozowany, trzeba najpierw uznać, że nie jest to problem. Po pierwsze, obejrzeć swój sen malucha i sprawdzić, czy ma kłopoty z oddychaniem lub mają tendencję do chrapać. Pamiętaj, aby szukać przerwy w oddychaniu, który trwa co najmniej 10 sekund. Inne objawy, które mogą wskazywać na bezdech senny to obfite pocenie się podczas snu, zadławienie lub kaszlu w nocy, oddychanie przez usta (dzień i noc) i niespokojny sen. Maluchy z bezdech senny może również budzić kilka razy w ciągu nocy.

Niebezpieczeństwa

Maluchy z bezdechu sennego twarz pewne niebezpieczeństwa. Bezdech senny może prowadzić do opóźnionego rozwoju, a to może powodować nadciśnienie i inne choroby płuc i serca. Maluchy z bezdech senny może również wystąpić zaburzenia zachowania i uczenia się.

Diagnoza

Aby zdiagnozować toddler z bezdechu sennego pełne badanie lekarskie i badanie maluchów linia zostanie wykonane. Lekarz będzie również przeprowadzić testy, aby wykluczyć inne warunki, takie jak alergie i niektórych innych problemów, które mogą powodować podobne objawy u małych dzieci. Najczęstszym i dokładne testy do diagnozowania bezdechu sennego u małych dzieci jest polysomnogram. Ten test monitoruje poziom tlenu przez malucha krew, fale mózgowe, oddychanie i ruchy gałek ocznych, jak śpią. Pomaga również sprawdzić łapiąc dźwięki i chrapie jak spać. W teście tym małe dziecko musi na noc w specjalnym laboratorium uśpienia, tak że mogą one być monitorowane przez jeden cykl uśpienia.

Leczenie

W około 90 procent małych dzieci z bezdechem sennym, usuwając migdałki, migdałków lub oba lekarstwa bezdech senny. Niektórzy może trzeba użyć specjalnego urządzenia, gdy śpią, aby ich drogi oddechowe otwarte. Maszyna ta, ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP), może nie pomóc maluchów z centralnego bezdechu sennego.

Zatok Przyczyna bezdech senny

Zatok Przyczyna bezdech senny


Bezdech senny charakteryzuje niedrożności dróg oddechowych, co prowadzi do desaturacji tlenu podczas snu i często przebudzeń w nocy. Niedrożność nosa i zatok, mogą odgrywać rolę w przerwanym oddychania bezdechu sennego, blokując powietrza do dróg oddechowych.

Co to jest OSA i jej stosunku do zatok?

OSA lub obturacyjny bezdech senny, to zatrzymanie oddychania przez 10 sekund lub więcej. Inny rodzaj blokady jest nazywany spłycenie, w których drogi oddechowe są częściowo zasłonięte, co prowadzi do wybudzenia w z bezdechem. U osób z ciężkim zablokowanych nosa, oddychanie przez usta będą rozwijać, ponieważ jest to jedyna opcja do otwarcia dróg oddechowych. Jednakże, jeśli gardła jest zablokowane przez tkankę miękką w szyjce, bezdech jest prawdopodobne.

Rola zatok

Ciężkie zatok lub anatomiczne takie kwestie, jak skrzywioną przegrodę może pogorszyć bezdech senny, zmuszając usta oddech, choć typowy zatok sam zwykle nie jest przyczyną bezdechu. Oddychanie przez usta i suchość w ustach rano są oznaki, że może masz zatkany nos, a problemy te są również częste u pacjentów z bezdechem.

Chrapanie

Jeśli chrapanie głośno, może to być znak, że masz nie tylko uczucie zatkanego nosa, ale również bezdech senny. Nie wszystkie chrapanie jest niebezpieczne, ale chrapanie jest czynnikiem do rozważenia. Jest to spowodowane wibracji podniebienia miękkiego i mogą wskazywać na zator.

Chirurdzy z nosa

Chirurgia zatok zasadniczo nie złagodzić bezdechu sennego, ponieważ przyczyną bezdechu jest w gardle. Jednak operacja nosa może wyczyścić przewody nosowe, aby zmniejszyć dyskomfort związany z przeciążeniem.

Znaczenie badania snu

Badanie snu i konsultacji z lekarzem snu jest najlepsza droga do podjęcia, jeśli podejrzewasz, że masz na bezdech senny, i jest to również wskazane, aby zobaczyć laryngolog, jeśli masz zatok.

Jak przyznają, bezdech senny (dla małżonków)

Bezdech senny jest niebezpieczny stan w którym człowiek przestaje oddychać podczas snu. To zaprzestanie oddychania może się zdarzyć kilka razy w godzinę, powodując zwiększone ryzyko nadciśnienia tętniczego, zawału serca, udaru mózgu i cukrzycy żeby wymienić tylko kilka.
Jeśli ty lub twój małżonek chrapie jest wyższa niż średnia szansa, że ​​możesz lub mają bezdech senny.

Jako małżonka lub signifigant Inne masz obowiązek dla zdrowia i dobrostanu współmałżonka powiedzieć im, jeśli jest to problem i poprosić ich, aby szukać pomocy medycznej w tym potencjalnie zagrażających życiu problemów zdrowotnych

Instrukcje

1 Przede wszystkim
Czy Twoje chrapanie partnera we śnie:
Chrapanie jest jednym z pierwszych objawów bezdechu sennego
Kiedy chrapać swoje podniebienie miękkie wibruje lub twój język wsuwa z powrotem do dróg oddechowych, powodując częściową niedrożność dróg oddechowych.
To może się jednak blokada powoduje całkowite zatrzymanie oddychania chrapiącą. To jest bezdech senny

2 Słuchaj wzór z chrapania
Typowe osób cierpiących na bezdech senny mają wzór ciężki oddech następnie płytsze oddychanie potem zatrzymać oddech.
To może rzeczywiście wystąpić więcej niż raz na minutę!
Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w regularnych normalnego oddychania należy sprawdzić, czy obserwować to zatrzymanie oddechu i liczyć czas w sekundach, jeśli możesz.
Współmałżonek może być niespokojny podczas snu lub za krótki oddech po przebudzeniu. Wynika to z faktu, że nie rzeczywiście osiągnąć naprawczej snu REM.

3. Wreszcie, jeśli zauważysz, że twój małżonek wydaje się cierpieć na bezdech senny należy z nimi rozmawiać i zachęcam ich, aby omówić problem z lekarzem. Plan na udział w tym lekarze odwiedzić, aby można omówić swoje spostrzeżenia z nimi, aby pomóc ustalić, czy lekarz badanie snu jest konieczne.

Wskazówki:

 • Bezdech senny to stan niebezpieczny i powinny być identyfikowane i traktowane
 • Niektórzy lekarze będą robić tylko badania snu, jeśli małżonek mówi im, że ich współmałżonek przestaje oddychać podczas snu
 • Jeśli czujesz, że możesz mieć bezdech senny należy skontaktować się z lekarzem
 • Sugeruje się, że co najmniej 3 na 10 osób ma bezdech senny i używać maszyny CPAP lub innego urządzenia, gdy śpi.
 • Jeśli chrapać istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że masz bezdech senny
 • Nieleczony bezdech senny może powodować nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar mózgu, cukrzyca i myariad innych schorzeń.

Jakie leki homeopatyczne na bezdech senny?

Badania pokazują, ponad 70 milionów Amerykanów doświadczyło zaburzeń snu. Jednym z najczęstszych jest obturacyjny bezdech senny, który jest zwykle traktowane za pomocą urządzenia do oddychania noszone w nocy. Jednak leki homeopatyczne do walki bezdechu sennego są również dostępne.

Lachesis

Lachesis jest z rozcieńczonego jadu węża i wykorzystywane specjalnie dla pacjentów, którzy są bezdechu ekstrawertyków. Jest stosowany głównie w leczeniu zaburzeń krążenia i chorób krwi.

Zmiany żywieniowe

Tradycyjne i alternatywne badania medyczne pokazują, że więcej niż połowa ludzi, którzy cierpią z powodu bezdechu sennego są również otyłość. Nawet utrata wagi 10 procent może zmniejszać objawy bezdechu o 15 do 20 procent. Spróbuj jedną dawkę Lycopodium dziennie, aby pomóc kontroli łaknienia cukru. Lub jeśli jesteś nerwowy snacker, spróbuj jedną dawkę Ignatia rano i wieczorem.

Zadośćuczynienie Essence

Istotą werbena lub esencji lawendy może pomóc osobom cierpiącym na bezdech, aby odpocząć, a tym samym cieszyć się głębszy sen.

Alergie sezonowe

Jeśli zatłoczone są w ciągu dnia, to może zakłócać sen później. Spróbuj filiżankę herbaty bzu Sambucus lub kilka godzin przed snem. Działa jako środek wykrztuśny, oczyszczanie dróg oddechowych.

Zmiana nawyki snu

Kilka prostych zmian w nawykach snu może złagodzić objawy bezdechu. Spróbuj podnieść poduszkę kilka centymetrów aż do gardła jest nieco wyższa niż pod kątem swojej głowie. Spać na boku, a nie plecy, również pomoże.

Objawy Centralny bezdech senny

Centralny bezdech senny jest znacząco inny niż obturacyjny bezdech senny. Centralny bezdech senny jest zaburzeniem snem spowodowane niemożnością mózgu wysłać odpowiednie sygnały z oddychaniem, gdy osoba jest w pozycji leżącej. Z centralnego bezdechu sennego osoba może mieć uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, lub może być brak równowagi w sposób mózg wysyła sygnały do ​​ciała.

Chrapanie

Jednym ze sposobów, że można wyróżnić centralny bezdech senny z obturacyjny bezdech senny jest to, że chrapanie nie jest często związane z centralnego bezdechu sennego. Możliwe jest, że osoby cierpiące na bezdech senny chrapią centralnego od czasu do czasu, ponieważ nie jest jeszcze wada sygnałów mózgu do płuc uniemożliwiając im oddychanie właściwie w nocy. Ale zgodnie z Mayo Clinic, chrapanie jest znacznie mniej rozpowszechnione w centralnej bezdechu sennego, jak to będzie z obturacyjnym bezdechem sennym.

Zmęczenie w ciągu dnia

Ponieważ ludzie cierpiący na bezdech senny centralny nie otrzymujesz całonocny sen jest, że są zmęczeni w ciągu dnia. Nie są w stanie skoncentrować się na swoich codziennych zadań, i mogą czasami zasnąć podczas jazdy lub w innych niebezpiecznych sytuacjach. Ten zmęczenia w ciągu dnia widać na niezdolność osoby do czuwać gdy ktoś mówi się, jeżeli będą działać irritable w ciągu dnia, lub, jeśli się pozbyć w ciągu dnia. To wszystko są znaki, że osoba nie jest uzyskanie wystarczającego odpoczynku w nocy, i mogą zakwalifikować jako objawy centralnego bezdechu sennego.

Oddychanie Kiedy Awake

Kolejną unikalną cechą centralnego bezdechu sennego, w przeciwieństwie do obturacyjny bezdech senny jest to, że niektóre objawy centralnego bezdechu sennego można doświadczyć podczas gdy osoba śpi. Jeżeli dana osoba ma trudności z oddychaniem w czasie, gdy są one w pozycji leżącej i może tylko złapać oddech po usiadł, a potem, że może być objawem bezdechu sennego centralnego.

Insomina

Nie tylko to może być trudne dla osób z centralnego bezdechu sennego, aby dobrze spać w nocy, może to również być trudne dla nich, aby zatrzymać śpi całą noc. W kilku punktach w nocy osoba obudzi się i wtedy trudno jest zasnąć.

Oddychanie Kiedy śpi

Obturacyjny bezdech senny jest zazwyczaj charakteryzuje się ktoś, kto będzie zatrzymać oddech kilka razy w nocy przez kilka sekund. Centralny bezdech senny charakteryzuje ludzi, którzy zatrzymują się w oddychaniu do kilkuset razy w nocy, a oddech może zatrzymać się na aż 20 sekund na raz. Widać to, gdy człowiek jest w stanie uśpienia, kiedy zaczyna trudemłapiesz powietrze kilka razy w ciągu nocy.

Pozycyjny na bezdech senny leczenie

Kiedy osoba z rozpoznaniem zaburzenia snu znany jako zespół bezdechu sennego, to znaczy, że ich drogi oddechowe są blokowane w czasie snu, która pozbawia ciało tlenu do krwi. Organizm zużywa snu jako czas uzupełnienia poziomu tlenu we krwi i bez odpowiedniego przepływu powietrza, osoba może zacznie odczuwać powolny w ciągu dnia, oraz innych warunków może rozwijać, takich jak niewydolność wielonarządowa z powodu braku tlenu. Normalne leczenie bezdechu sennego jest założyć i dopasować badanie snu pacjenta z kombinacji sprężarek powietrza i maski, znane jako maszyna CPAP, ale nie mogą być alternatywą dla urządzenia CPAP zwanej terapii pozycyjnego.

Identyfikacja

Bezdech senny zatrzymuje osoby z oddychaniem w losowych miejscach w całym procesie snu, i to jest, jak ciało jest pozbawione tlenu. Jest ona podobna do procesu choked przez kogoś z rękami na karku. Osoba z bezdechu sennego będzie zobaczyć wzrost objawów, kiedy śpi na plecach, ponieważ grawitacja będzie ciągnąć mięśnie i tkanki w szyi w dół, aby zablokować drogi oddechowe. Pozycyjny bezdech senny jest próba zmniejszenia lub wyeliminowania skutków bezdechu sennego poprzez osoba unikać spania na plecach.

Homemade Remedy

Aby uniemożliwić spanie na plecach, trzeba albo prop osobę na jej stronie, kiedy śpią lub dokonać spanie na plecach na tyle niewygodne, że osoba ta będzie poruszać, kiedy się w tej pozycji do spania. Domowy środek na spanie na plecach, to wypełnić kilka skarpetek rur z piłek tenisowych, a następnie dołączyć te skarpetki z tyłu koszuli osoby. Skarpetki są umieszczone w taki sposób, aby utrzymać ich osoby śpiące na boku i pomagać, by zapobiec stoczeniu się na plecach.

Sprzęt biurowy

Istnieje wiele różnych rodzajów pomocy snu, które są zaprojektowane, aby pomóc w leczeniu bezdechu sennego dla pozycyjnego. Są to specjalnie zaprojektowane poduszki, które utrzymują głowę w takiej pozycji, że to pomaga, aby otworzyć drogi oddechowe i zmniejszyć bezdech. Istnieje okłady, że prop ciało aż do miejsca, gdzie osoba śpi na boku, i nie ma poduszki u podstawy urządzenia, które są zaprojektowane, aby zapobiec osoby z przewraca się na plecy. Innym sposobem próbując zmniejszyć bezdech jest zwiększenie talię w czasie snu z twardym rurki piankowej. Istnieje również, że sen alarmy dostępne zgaśnie, gdy ktoś śpi na plecach, ale to może okazać się zrobić więcej szkody niż pożytku, ponieważ mogą one prowadzić do innych zaburzeń snu, stale zakłócania procesu snu.

Expert Insight

Według ekspertów z American College of Chest Physicians w październiku 2005 wydaniu magazynu "Chest", aż 60% osób z obturacyjną doświadczenia bezdechu sennego obniżenie objawów podczas snu na boku, w przeciwieństwie do ich plecami , Szacują oni, że aż 50% osób, które doświadczają bezdechu sennego może być skutecznie leczone za pomocą terapii pozycyjny.

Potencjał

Dla wielu osób z bezdechem sennym, rozwiązanie CPAP nie jest opłacalne, ponieważ nie mogą spać z maską na. Metoda piłka tenisowa jest niewygodne i nie pozwala na pełny odpoczynek nocy. Osoba z rozpoznaną bezdechu sennego należy omówić ich wszystkich opcji z lekarzem i sprawdzić, czy terapia pozycyjna z bardziej komfortowe urządzenie będzie odpowiednie leczenie. Terapia pozycyjny może być konieczne coś przynieść do lekarza, jako alternatywa do noszenia maski CPAP całą noc.