adcov.com

becotide

Skutki uboczne Becotide

Becotide nie sprzedawany w Stanach Zjednoczonych jest syntetycznym lekiem kortykosteroid receptę stosowane do zmniejszenia zapalenia w płucach; jego aktywny składnik jest beclomotasone dipropionianem. Becotide służy przede wszystkim do zapobiegania objawy kaszel, świszczący oddech lub duszność i trudności w oddychaniu ataku astmy. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, około 16,4 mln niezinstytucjonalizowanego dorosłych i 7 milionów dzieci w Stanach Zjednoczonych cierpi na astmę. Jak w przypadku każdego leku Becotide ma swoje zalety i efekty uboczne.

Ostrzeżenie

Becotide jest "preventer" i powinny być stosowane regularnie, aby zapobiec atakom astmy. Według Netdoctor.co.uk "Becotide nie powinien być stosowany w leczeniu ataku astmy. To nie będzie działać w tym celu." Leki stosowane w leczeniu ataku astmy jest nazywany "przeciwbólowy". Przykładami są terbutaliny i Solbutamol. Leki te działają szybko, aby otworzyć drogi oddechowe i złagodzić objawy ataku astmy.

Funkcja

Składnik aktywny w Becotide, beclomotasone dipropionian działa podobnie do naturalnych hormonów Kortykosteroidy, które kontrolują odpowiedź zapalną wytwarzaną naturalnie w organizmie przez nadnercza. Na wdychanie Becotide, jest wchłaniany do tkanek płuc i dróg oddechowych i działa, aby zapobiec uwolnieniu niektórych chemikaliów. Proces ten zmniejsza stan zapalny, rozluźnia śluz i zapobiega atakom astmy. Becotide jest dostępny w formie inhalacji.

Skutki uboczne

Skutki uboczne Becotide może zawierać drożdże jamy ustnej, który nazywany jest również pleśniawka jamy ustnej lub Candida albicans. Wydaje się, kremowe lub żółte plamy na błonie śluzowej jamy ustnej, powodując nieprzyjemne uczucie pieczenia. Płukania usta wodą lub mycia zębów po użyciu inhalatora może zmniejszyć szanse na uzyskanie tego efektu ubocznego. Inne działania niepożądane mogą obejmować kaszel, podrażnienie gardła i ochrypłym głosem.

Broncho-skurcz

Poważny efekt uboczny zwany skurcz oskrzeli (nagłe zwężenie i niedrożność dróg oddechowych) może wystąpić natychmiast po użyciu inhalatora Becotide. W razie wystąpienia skurczu oskrzeli, astma natychmiast używać inhalatora łagodzącym i zasięgnąć natychmiastowej opieki medycznej w nagłych wypadkach i uwagi.

Ogólnoustrojowe działania niepożądane

Długotrwałe stosowanie kortykosteroidów wziewnych o takich jak Becotide w dużych dawkach może powodować ogólnoustrojowe działania niepożądane. Te działania niepożądane mogą obejmować zaćmy czy jaskry i osteoporozy lub osłabienie kości, powodujące upadków i złamań kości. Dzieci i młodzież mogą również wystąpić zaburzenia wzrostu. Zespół Cushinga, rzadkie zaburzenie hormonalne również mogą wystąpić, a jej objawy to przyrost masy ciała, niskie zużycie energii i wygląd twarzy księżyca.

Reakcja alergiczna

Reakcja alergiczna może mieć poważne zagrożenia życia, w zależności od nasilenia objawów u. Objawy te mogą obejmować wysypkę, z uli lub obrzęk twarzy i gardła, języka, wraz z ucisku w klatce piersiowej, duszność i trudności w oddychaniu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej i uwagi, jeśli którykolwiek z tych objawów są w trakcie stosowania Becotide.