adcov.com

bakteria serratia marcescens

Jak pozbyć się Serratia marcescens w jamy nosowej

Jak pozbyć się Serratia marcescens w jamy nosowej


Bakterie zwane Serratia marcescens powoduje wiele chorób i zakażeń, w tym zapalenie zatok. Zatok znajdują się w bliskim sąsiedztwie na błony śluzowe nosa i są narażone podczas inhalacji lub po infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie do odprowadzania wody i bakterii. Czasami śluzówki oraz bakterie zamykać zatok i drenaż jest zatkany. Odgrodzona zatoki są idealnym miejscem na Serratia marcescens rozwijać. Objawy zapalenia zatok obejmują ból twarzy wokół oczu; szczególnie podczas ruchu i pieczenie przez most nosa.

Instrukcje

1 Czyste obszary, które mogą być siedliskiem Serratia marcescens. Ta bakteria jest zwykle obserwowane jako różowy pierścień wokół i wewnątrz toalety, wanny i otworów wentylacyjnych.

2 Zastosuj gorący kompres na twarzy przez trzy minuty, a następnie zimny kompres na 30 sekund, sześć razy dziennie po okolicy oczodołu i przez most nosa w celu złagodzenia bólu i uzyskać zatłoczonych zatok do kanalizacji.

3 Spray oksymetazolinę do każdego otworu nosowego raz na dobę przez okres nie dłuższy niż trzy dni. Znajdziesz to nazwę chemiczną z tyłu wiele nad obkurczające licznika. Te prace w celu zmniejszenia ciśnienia zatokowego przez rozszerzanie nosa i zatok, aby umożliwić odprowadzanie uwięzionych śluzu.

4. Pij dużo płynów do upłynnienia wydzieliny i zmniejszenie gorączki.

Wskazówki:

 • Istnieją trzy poziomy zapalenia zatok. Ostre zapalenie zatok trwa około czterech tygodni, podostre zapalenie zatok trwa cztery do 12 tygodni i przewlekłe zapalenie zatok trwa dłużej niż 12 tygodni.
 • Jeśli występują jakiekolwiek objawy zapalenia zatok i przypadkowo zauważyłem różowe pierścienie w WC, wokół wanny, w kosza czy gdziekolwiek indziej w domu, istnieje duża szansa, że ​​masz zapalenie zatok. Jeśli już występują objawy dłużej niż cztery tygodnie, wysokiej gorączki, obrzęk wokół oczu, zaburzenia widzenia, wymioty i / lub senność, szukać natychmiastowej interwencji lekarza. Konieczne może być większe pomiarów, takich jak antybiotyki.

Jakie są zabiegi dla bakterii Serratia?

Jakie są zabiegi dla bakterii Serratia?


Serratia marcescens jest powszechne bakterie, które mogą powodować wiele poważnych zakażeń oportunistycznych u pacjentów szpitalnych. Pacjenci wyposażone cewników są szczególnie wrażliwe na ten typ zakażenia bakteryjnego, które są noworodków i niemowląt. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby leczenia infekcji Serratia i aby zapobiec ich całkowicie.

Serratia Zakażenia

Normalnie, Serratia marcescens powoduje ogólne infekcji w miejscach ran, jak również dróg moczowych, układu oddechowego i oczu. W przypadku infekcji dróg oddechowych, objawy mogą obejmować swędzenie, pieczenie rozładowania i ból nerek. Objawy zakażenia dróg oddechowych obejmują ból gardła i nosa i zatorów w klatce piersiowej.

Serratia marcescens może również powodować bardziej niebezpieczne infekcje nieleczona. W jego najbardziej dotkliwe, Serratia marcescens może powodować zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych, zapalenie stawów i innych poważnych chorób.

Leczenie

Podobnie jak w przypadku większości rodzajów zakażeń bakteryjnych, główny leczenie antybiotykami jest Serratia marcescens. Podobnie jak wiele szczepów bakterii Serratia marcescens jest odporna na pewne rodzaje antybiotyków. Biorąc prawidłowego leku jest oczywiście kluczem do zdrowia.

W sierpniu 2010, Serratia marcescens jest odporny na ampicylinę, makrolidy i cefalosporyny pierwszej generacji. Według eMedicine, korzystne leczenie Serratia marcescens jest aminoglikozydowe, takie jak amikacyna, wraz z antipseudomonal beta-laktam, taki jak cefpiromu. Inne skuteczne antybiotyki to gentamycyna, chinolony i nowsze cefalosporyny. Jednakże, ostatnie badania wskazują, że Serratia marcescens zaczyna wykazują odporność na gentamycynę tak, że te ostatnie preparaty mogą okazać się skuteczne przy wyrębie infekcji.

W pewnych przypadkach może powodować zakażenia Serratia ropnie, zapalenie, które wypełnione ropą obszarów, które występują w miejscu infekcji (na przykład płuc). Wrzody wynikające z Serratia mogą wymagać chirurgicznego odwadniania oprócz leczenia antybiotykami.

Zapobieganie

Serratia marcescens znajduje się prawie wszędzie w przyrodzie, ale preferuje wilgotne warunki. Z tego powodu jest często w łazienkach, w których uważa się, że przyczyną różową folię czasami w prysznice i umywalki.

W celu zapobiegania zakażeniom Serratia, odzieży ochronnej, mycie rąk oraz odpowiedniej sterylizacji przyrządów medycznych, zwłaszcza urządzeń oddechowych i cewników, są istotne. Utrzymanie czystości w łazience środowiska jest również ważna.

Dlaczego Soczewki kontaktowe brudzą

Dlaczego Soczewki kontaktowe brudzą

Wprowadzenie

Wynalezienie soczewek kontaktowych pozwoliło milionom ludzi na całym świecie, aby mieć jasną wizję, bez konieczności śledzenia i nosić nieporęczne okulary. Jednak z soczewkami kontaktowymi jest konieczność dodania do utrzymania ich w czystości. Wynika to z wielu poszczególnych elementów, które mogą gromadzić się na materiale soczewki kontaktowe w czasie.

Brud

Jednym z najczęstszych sposobów, że jest brudna soczewka kontaktowa jest brud. Mikroskopijne cząstki brudu i zanieczyszczeń są zawsze obecne w powietrzu. W typowym oka, naturalne wilgoci oka wystarcza do utrzymania oka wolna od osadu. Z kontaktów jest dodatkowa powierzchnia dla brudu i zanieczyszczeń, aby dołączyć do zbudowania na. Chociaż jest to naturalne, czy soczewki nie są regularnie czyszczone, może zbierać się brud i przyczyniają się do podrażnień i infekcji.

Zarazki

Zarazki są kolejnym powodem, dla którego kontakty mogą się zabrudzić. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku techniki właściwej higieny nie są wykorzystywane podczas umieszczania i wyjmowania soczewek kontaktów z oka. Wspólne szkodliwe zarazki, które można znaleźć na kontakty obiektywów obejmują Staphylococcus, Pseudomonas aeruginosa i Serratia marcescens. Te bakterie mogą powodować objawy od irytacji do poważnych infekcji.

Białko

Innym częstym powodem, dla którego kontakty brudna jest nagromadzenie białka na soczewkach. Rozdarcie roztwór oka jest wykonana częściowo z białkiem. Jak łzy wysychają mogą zostawić ślady białka. Białko buduje się na obiektywie i może powodować słabe widzenie i podrażnienie. Chociaż rozwiązania oczyszczania można usunąć kontakty dużo białka, w większości nie są w stanie całkowicie usunąć. Jest to w dużej mierze dlatego, że ważne jest, aby nosić kontakty tylko tak długo, jak zaleca się w oknie kontaktów (ta będzie się różnić w zależności od marki i rodzaju kontaktów nosisz). Istnieją rozwiązania, które mogą pomóc usunąć białka od styków, takich jak białka lub do usuwania płynu czyszczącego enzymatycznej.

Antybiotyki Służy do ZUM

Pośpiech, zwiększona częstotliwość i pieczenie są wszystkie charakterystyczne objawy zakażenia układu moczowego (ZUM). Zgodnie z Mayo Clinic, ZUM są spowodowane przez inwazję bakterii, ze bakterie zwykle wprowadzając swoje ciało za pośrednictwem cewki moczowej i przeniósł się do pęcherza, gdzie mnoży. Nieleczona infekcja może rozprzestrzeniać się do nerek i staje się coraz bardziej poważna. Antybiotyki są skuteczne w leczeniu tego stanu. Zazwyczaj ZUM są leczone amoksycylina, cyprofloksacyna, lewofloksacyną nitrofurantoinę lub sulfametoksazolem-timethoprim.

Amoksycylina

Amoksycylina jest częścią grupy antybiotyków beta-laktamy o nazwie (co obejmuje również penicylinę oraz cefalosporyny). Możliwe działania niepożądane to upławy, świąd pochwy, ból głowy, nudności, wymioty, ból brzucha, obrzęk języka, czarne przebarwienie języka i białe plamy wewnątrz gardła lub jamy ustnej (pleśniawki). Poważne działania niepożądane to reakcje alergiczne, gorączka, objawy grypopodobne, bóle mięśni, dreszcze, bóle głowy, problemy skórne, zmniejszenie oddawania moczu, drgawki, zaburzenia stanu psychicznego, żółtaczka i krwawe lub wodniste biegunki.

Cyprofloksacyna

Cyprofloksacyna (Cipro) jest częścią grupy antybiotyków zwanych fluorochinolony (zwany także chinolony). Lek ten jest przydatny w zwalczaniu bakterii, jak Citrobacter freundii, Serratia marcescens, Escherichia coli, Staphylococcis saprophyticus, Pseudomonas aeruginosa, Proteus mirabilis, wrażliwy na metycylinę Staphylococcus naskórka i Enterobacter cloacae. Jego działania niepożądane są podobne do amoksycyliny, ale także wspólnych problemów, szybkie bicie serca, zawroty głowy, ciemno zabarwienie moczu, drgawki, depresja i osłabienie.

Lewofloksacyna

Lewofloksacyna (Levaquin) jest częścią rodziny fluorochinolonów leków. Jest ona skuteczna w leczeniu skomplikowany UTIS spowodowanego przez bakterie, takie jak E. coli, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter cloacae, Enterococcus faecalis albo Proteus mirabilis. Lewofloksacyna było związane z podwyższonym ryzykiem problemów ze ścięgien, zwłaszcza u pacjentów w wieku powyżej 60. Najczęstsze działania niepożądane to gaz, zawroty głowy, zaparcia, biegunka, nudności i ból brzucha. Istnieje ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, podobnych do amoksycyliny i tym koszmary, bóle, zaburzenia kaszel, krwawe stolce, bezsenność, drgawki, pęcherzami skóry, silny ból brzucha, duszność, nieregularne poziomu cukru we krwi, żółtaczka, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia nerwowe i zwiększone ryzyko wystąpienia myśli samobójczych / działań.

Nitrofurantoina

Nitrofurantoina (Furadantin) służy zarówno do leczenia, jak również zapobiegania ZUM. To działa w organizmie przez zakłócenie procesów chemicznych bakteryjnych; w ten sposób zabijania bakterii i zapobiegania jego rozprzestrzenianiu się. Nie należy stosować, jeśli w przeszłości zaburzenia czynności wątroby, ciężką niewydolnością nerek, zmniejszone oddawanie moczu lub wstrzymane lub jeśli jesteś w ostatnich tygodniach ciąży. Działania niepożądane są podobne do amoksycyliny i to zardzewiałe zabarwienie moczu, bóle głowy, niewyraźne widzenie, ból za oczami i dzwonienie w uszach.

Sulfametoksazol-timethoprim

Sulfametoksazol-timethoprim (Bactrim) to lek sulfa powszechnie stosowane w leczeniu trzy dni. Częste działania niepożądane obejmują zmniejszyła apetytu, wymioty i nudności. Ciężkie działania niepożądane to reakcje alergiczne, pęcherzami skóry, halucynacje, smoliste stolce, skurcze brzucha i ból, podrażnienie pochwy, żółtaczka, duszność i ciężką lub uporczywego bólu głowy i nudności.

Dodatkowe opcje

Inne leki, które mogą być stosowane obejmują tetracykliny (takie jak doksycyklina, minocyklina i tetracyklina). Aminoglikozydy (takie jak amikacyną lub gentamycyny) są zazwyczaj zarezerwowane dla poważnych ZUM i muszą być podane razem z innymi antybiotykami. Fosomycin (Monurol) to pojedyncza dawka, że ​​leczenie może być przepisywany kobietom w ciąży. Doripenem (Doribax) jest antybiotykiem karbapenem że jest podawany w zastrzykach i został zatwierdzony przez FDA w 2007 roku do leczenia powikłanych ZUM.

Rozważania

Jeśli podejrzewasz, że cierpisz z ZUM, skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Będzie on określić prawidłowy lek dla indywidualnych okoliczności i poinformuje o wszelkich dodatkowych informacji, które należy znać.

Historia heparyny

Nowoczesny farmaceutyczny wprowadza nowe leki często, jak nauki medyczne nadal dokonywać ulepszeń na starszych leków i znaleźć nowe sposoby zwalczania dowolną liczbę dolegliwości. Te nowe leki muszą przejść rygorystyczne testy FDA przed uważane za bezpieczne dla ludzi. W przypadku leków na receptę heparyny, FDA nie istniał, kiedy został przepisany, aby zapobiec potencjalnie szkodliwych tworzeniu się skrzepów krwi.

Early Days

Jay McLean był początkujący student medycyny na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w 1916 roku, pracując pod kierunkiem Williama H. ​​Howell, który studiował skutki leków przeciwzakrzepowych na skrzepy krwi. McLean odkryto kilka pozytywnych efektów izolowanego rozpuszczalnego w tłuszczu środka przeciwzakrzepowego pochodzącego z komórek wątroby psów laboratoryjnych. Dwa lata później i wiele badań, Howell nazwie McLean Discovery "heparynę," greckie słowo dla wątroby.

Badania kontynuowane

Howell sam odniósł sukces, opierając się na pracy jego byłego studenta. Około 1920 roku, Howell izolowany rozpuszczalny w wodzie antykoagulant, że on również postanowił nazwać heparynę, chociaż każda wersja była wyraźnie różni się od innych. Dziesięć lat później, szwedzki badacz Erik Jorpes od słynnego Karolinska Institutet rozpoczęła wyczerpujący badań nad heparyną, publikując wyniki swoich badań w 1935 roku szwedzkiej firmy lek Vitrum AB rozpoczęła produkcję heparynę dożylnie do użytku rok później.

Stosowanych u Ludzi

W tym samym czasie Szwedzi zostali marketing heparynę, kanadyjscy naukowcy z Toronto Connaught Labs udoskonalił recepturę heparyny, co ich nietoksyczne wersja bezpieczna dla pacjentów poprzez roztworem soli fizjologicznej. Dla porównania, Swedish heparyny wynosi toksyczne i kosztowne. Przez 1937 Kanadyjczycy otrzymali zielone światło do stosowania u ludzi, a badania kliniczne prowadzone były bardzo udane i pokazał skuteczność nowego heparyny w zapobieganiu powstawaniu skrzepów krwi u pacjentów.

Zastosowania

Od czasu jego przyjęcia w latach 1930, właściwości przeciwzakrzepowe heparyny zostały wykorzystane w leczeniu różnych dolegliwości. Urazów tkanek miękkich z pracy lub sportu są czasem traktowane miejscowego żelu na bazie heparyny, która pomaga zmniejszyć stan zapalny. Tlenowe we krwi w maszynach do płuc są często pokryte heparyną w celu promowania ogólną homeostazę.

Powikłania

Podobnie jak wiele innych leków, heparyna nie jest bez jego udziału kontrowersji. W 2006 roku FDA przypomniał kilka przesyłek zawartych heparyny, że szkodliwe bakterie Serratia marcescens. Wcześniej tego roku, gwiazda filmowa Dennis Quaid otrzymał dużą osadę od Cedar Sinai Med Center, gdy bliźniacze niemowlęta aktora otrzymali dawki dorosłych leku. Jego bliźniacy przeżył, ale inny zestaw bliźniaków w Teksasie zmarł po podaniu niewłaściwego dawkę heparyny.

Cipro Leczenie Zakażenia dróg moczowych

Zgodnie z Mayo Clinic, zakażenia układu moczowego (ZUM) mogą mieć wpływ na dowolnym z cewki moczowej do nerki. Pęcherza i cewki moczowej są najczęściej zaangażowani. Zakażenie charakteryzuje się objawami, takimi jak pieczenie podczas oddawania moczu, nagłe parcie na mocz, zwiększona częstotliwość, zmniejszenie objętości moczu, obecność krwi w moczu i mętny mocz o silnym zapachu. Prawidłowe leczenie jest konieczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na nerki. Jednym z powszechnie stosowanych antybiotyków jest cyprofloksacyna (marka Cipro).

Wskazania

Cipro należy do rodziny leków zwanych fluorochinolony. Ma składników przeciwbakteryjnych i jest skuteczny w leczeniu różnych rodzajów zakażeń bakteryjnych. Jest wskazany w leczeniu ZUM, które są spowodowane przez następujących szczepów bakterii: Enterococcus faecalis, Escherichia coli, Enterobacter cloacae, Klebsiella pneumoniae, Citrobacter diversus, Serratia marcescens, Providencia rettgeri, Proteus mirabilis, Morganella morganii, Citrobacter freundii, wrażliwe na metycylinę Staphylococcus Naskórek, Pseudomonas aeruginosa i Staphylococcis saprophyticus.

Przeciwwskazania

Pamiętaj, aby poinformować lekarza o całej historii choroby. Jeśli masz historię chorobami wątroby lub nerek, cukrzyca, schorzenia stawów, miastenia, niski poziom potasu lub napadów może być konieczne specjalne instrukcje dawkowania. Należy poinformować lekarza, jeśli masz w rodzinie lub osobistą historię zespołu wydłużonego QT. Nie należy Cipro jeśli masz historię alergii na ten lek lub podobne leki (takie jak lewofloksacyną ofloksacyna, moksifloksacynę lub lomefloksacyna).

Skutki uboczne

Możliwe działania niepożądane to zaburzenia widzenia, senność, nudności, zawroty głowy, wymioty, nerwowość, pobudzenie, niepokój, bezsenność, koszmary i zwiększoną wrażliwość skóry (szczególnie wrażliwość na światło słoneczne). Poważne działania niepożądane to reakcje alergiczne (charakteryzuje się wysypka, pokrzywka, trudności w oddychaniu lub obrzęk gardła lub twarzy), zawroty głowy, splątanie, omdlenia, szybkie bicie serca, omamy, bóle stawów nagle, nagle obrzęk stawów, depresja, zaburzenia zachowania, drgawki, zmniejszone oddawanie moczu, wysypka skórna, gorączka, ból głowy, ból gardła, blada skóra, pożółkły skóry, ciemne zabarwienie moczu, osłabienie, sinienie łatwo, nieprawidłowe krwawienia i krwawe lub wodnista biegunka. W przypadku wystąpienia poważnych skutków ubocznych, jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Interakcje

Aby uniknąć ryzyka poważnych interakcji lekowych, należy poinformować lekarza o wszystkich leków, które biorą (w tym ponad-the-counter leków, suplementów ziołowych i witamin). Cyprofloksacyna nie należy przyjmować z tyzanidyny. Inne leki mogą zakłócić Cipro tym warfaryny, klozapina, insulina, cyklosporyna, methtrexate, fenytoina, metoklopramid, ropinirol, takryna, probenecyd, NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna, ibuprofen i naproksen), teofilina i doustne steroidy (takie jak prednizon).

Czego unikać

Unikaj leki zobojętniające sok żołądkowy, sukralfat, didanozynę lub jakiekolwiek suplementy witaminowe zawierające cynk, żelazo czy wapń na sześć godzin przed podjęciem cyprofloksacyny lub dwie godziny po biorąc go od tych leków hamuje skuteczność Cipro. Cyprofloksacyna może nasilać działanie kofeiny. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i unikać solarium lub lampy opalające, jak Twoja skóra będzie bardziej wrażliwa i może spalić. Unikać stosowania Cipro produktów mlecznych, ponieważ mogą one zmniejszać skuteczność leczenia.

Właściwości metyloparabenu

Właściwości metyloparabenu


Metyloparaben ester metylowy kwasu p-hydroksybenzoesowego. Występuje naturalnie w jagody, metyloparaben jest członkiem rodziny paraben chemicznego i wykazuje silne właściwości przeciwbakteryjne. Parabeny były najpierw wykorzystywane w leków w 1924 roku i nadal są powszechnie stosowane w produktach konsumenckich. Parabeny są mocno zatrudniony w żywności, kosmetyków i przemysłu farmaceutycznego, jak środki konserwujące i bakteriostatyczne ich skuteczność w eliminowaniu pleśń, drożdże i bakterie.

Fakty

Metyloparaben pierścień benzenowy związek z grupą hydroksylową i estru metylowego grupą przyłączoną w pozycji para lub 1,4. Methylparaben ma wzór cząsteczkowy C8H8O3 i wzór strukturalny CH3 (C6H4 (OH) COO). Ma ciężar cząsteczkowy 152.15 g / mol i zarejestrowano pod numerem CAS 99-76-3 w Stanach Zjednoczonych i E218 w Unii Europejskiej. Jest ona syntetyzowana w handlu drogą estryfikacji kwasu p-hydroksybenzoesowego, metanolem i znany jest również jako p-hydroksybenzoesan metylu, 4- (metoksykarbonylo) fenol i 4-hydroksybenzoesowego estru metylowego kwasu. Methylparaben jest sprzedawany pod nazwą handlową Danisol M, Maseptol, MOLDEX, Nipagina, Paridol, Preserval, Solbrol i Tegosept M.

Mechanizm przeciwdrobnoustrojowe

Chociaż dokładny mechanizm działania nie został ustalony pomiędzy parabeny i ich właściwości przeciwdrobnoustrojowych, badania wykazały, że wiele różnych mechanizmów działania, na błonach komórkowych, aby spowodować zniszczenie drobnoustrojów. W 1972 naukowcy Furr i Russell odkryto, że w obecności parabeny, bakterie Serratia marcescens zaczął wyciek wewnątrzkomórkowe RNA. Badania prowadzone przez Freese później et al. w roku 1973 stwierdzono, że parabeny hamowania wychwytu seryny i zakłócenia metabolizmu komórkowego zapobiegając utlenianiu alfa fosforan glicerolu oraz dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego w bakteriach Bacillus subtilis. Z tych obserwacji była Postuluje się, że parabeny przerwania zarówno systemy transportu elektronów i transport przez błony komórki bakteryjnego.

Aplikacje

Methylparaben można znaleźć w wielu różnych żywności konserwowanej, farmaceutyków, kosmetyków i produktów do pielęgnacji włosów i skóry. W emulsje kosmetyczne, wyroby powszechnego użytku, metyloparabenu w połączeniu z innymi środkami konserwującymi, takimi jak fenoksyetanol, DMDM ​​hydantoiny i przeciwbakteryjnego formaldehyd oporowe diazolidynylowy mocznika. Takie kombinacje są sprzedawane pod nazwami handlowymi Germaben i Liquapar.

Związki pokrewne

Inne gatunki w paraben rodziny chemicznej obejmują etyloparaben, propyloparaben, izopropyloparaben, butyloparaben, Isobutylparaben i benzyloparabenu. Spośród tych związków pokrewnych etylu, propylu i butyloparabenu, to najbardziej powszechnie stosowany w przemyśle; zazwyczaj w połączeniu z metyloparabenu w celu zwiększenia aktywności przeciwbakteryjnej i długość przechowywania.

Kontrowersja

Methylparaben został oceniony bezpieczne dla konsumentów w dziennej granicy 10 mg na kilogram masy ciała. Ostatnio jednak zastrzeżeń zostało wykonane, że metyloparaben działa jako drażniące dla skóry i słabego środka estrogenowego, z których ostatni jest luźno związana z rakiem sutka. Dr Leslie Baumann, założyciel i dyrektor Departamentu Cosmetic Dermatology na Uniwersytecie w Miami, zauważa, że ​​alternatywne środki konserwujące w zastosowaniach do pielęgnacji skóry zwykle powodują więcej podrażnień niż metyloparaben. W październiku 2007 roku, nie ma związku przyczynowego między rakiem piersi i metyloparaben zostało znalezione.

Bakterie Znalezione w muszlach klozetowych

Bakterie Znalezione w muszlach klozetowych


Toalety pomieścić dużą ilość zarazków, w szczególności toalet w placówkach publicznych. Co ciekawe, podłoga łazienki zawiera w rzeczywistości więcej zarazków niż muszli klozetowej, jak wyjaśniono w raporcie 2005 ABC News. Badania na Uniwersytecie Arizony wykazały, że 62 procent podłogą w łazience były skażone potencjalnie niebezpiecznych bakterii, w porównaniu do 19 procent muszli klozetowych. Niemniej jednak, miski ustępowe mogą zawierać paskudne bakterie i prawidłowe mycie rąk jest najlepszym sposobem, aby zapobiec zakażeniu.

Zakażenie pałeczkami Shigella

Zakażenie pałeczkami Shigella jest Gram-ujemne bakterie, które znajduje się w muszlach klozetowych. Bakterie mogą powodować szereg objawów, w tym ciężkiej biegunki i czerwonki. Bakterie powodują zapalenie jelit i są zwykle przekazywane w fekalia. Według Merck Online, jeden z najczęstszych sposobów, że zakażenie pałeczkami Shigella bakterie są rozłożone jest, gdy pracownicy żywności nie myć ręce po skorzystaniu z toalety.

Staphylococcus

Bakterie Staphylococcus może być trudne do zabicia, zwłaszcza szczep oporny na metycylinę znany jako MRSA. Zgodnie z San Diego County Zdrowia i Opieki Społecznej Agencji MRSA rozprzestrzenia się przez kontakt osoby do osoby i często budził się w muszlach klozetowych. Jeśli podejrzewa się MRSA w domu lub w społeczności, miska ustępowa i gniazdo powinny być dezynfekowane raz na dobę z silnym środkiem czyszczącym.

Salmonella

Salmonella są często spotykane w muszlach klozetowych. Te szkodliwe bakterie mogą powodować poważne wymioty i biegunka u osób dotkniętych. Badanie 2000 przez naukowców z brytyjskiego Aston University School of Life Sciences Zdrowia i zbadano warunki domowe z sześciu rodzin, które niedawno ucierpiały z powodu epidemii salmonelli. W czterech z sześciu domów, bakterie salmonelli wykryto w muszli klozetowej, w szczególności pod linią wody.

Serratia marcescens

Na szczęście, nie wszystkie bakterie powodują choroby w muszli klozetowej. Serratia marcescens, bardzo często bakterie w muszli klozetowych i środowiska w ogóle, może spowodować różowy lub szary podszewka wewnątrz muszli klozetowej, które mogą powodować alarm. Mimo, że bakterie mogą być szkodliwe dla małego stosunku ludzi i powodują choroby, takie jak infekcje układu moczowego i płuc, są one na ogół chronić i zdejmowana przy pomocy wybielacza.

Pylori bakterier Symptomer

Helicobacter pylori (H. pylori) bakterier forårsaker magesår og gastritt ved å svekke slimete fôr i magen og la syre til å gå inn og irritere mageslimhinnen. Helicobacter pylori bakterier er også knyttet til magekreft og mage MALT (mucosa-assosiert lymfoid vev) lymfom. Mange mennesker er smittet med Helicobacter pylori, men ikke har symptomer fordi det er en langsom voksende bakterie.

Magesår

Symptomer på magesår inkluderer magesmerter, raping, blodig eller mørk tjæreaktig avføring, brystsmerter, tretthet, halsbrann, fordøyelsesbesvær, kvalme, oppkast (kan være blodig) og vekttap.

Gastritt

Symptomer på gastritt inkluderer magesmerter, fordøyelsesbesvær, mørk avføring, tap av matlyst, kvalme og oppkast (kan være blodig eller ser ut som kaffegrut).

Gastric Cancer

Symptomer på magekreft inkluderer magesmerter, dårlig ånde, svelgeproblemer, raping, overdreven flatulens, tap av matlyst, kvalme, oppkast, tidlig metthetsfølelse etter å ha spist, utilsiktet vekttap, vag fordøyelsesbesvær, blodig oppkast, svakhet og tretthet.

Gastric MALT (Mucosa-Associated lymfevev) lymfom

Symptomer på mage MALT lymfom inkluderer vedvarende fordøyelsesbesvær, kvalme og oppkast (kan være flekker av blod i oppkastet).

Betraktninger

Fordi noen symptomer på magesår, gastritt, magekreft og mage MALT lymfom er svært like, bør personer som opplever symptomer ta dem på alvor og oppsøke lege.

Hvordan forstå MRSA Bakterier

Staphylococcus aureus er en bakterie som vanligvis finnes på huden din og i nesen. Ifølge Mayo Clinic, er staph vanligvis ufarlig inntil bakterier kommer inn i kroppen via et kutt eller sår. MRSA (methicillin-resistent Staphylococcus aureus) er en type av staph bakterier som er resistente mot penicillin og penicillin-relaterte antibiotika. De fleste tilfeller av MRSA-infeksjoner manifest i helsevesenet innstillinger, men tilfeller forekommer hos friske individer i det som er kjent som CA-MRSA, eller community-ervervet MRSA. For å forstå MRSA, vel vitende om symptomer, tegn og hvordan sykdommen er fanget kan hjelpe i forebygging.

Instruksjoner

1 gjenkjenne symptomer på MRSA. MRSA begynner som røde kvise-lignende støt. Ettersom infeksjonen fremskritt, kan humper se ut som edderkopp biter som danner i smertefulle abscesser.

2 Dekk eventuelle abscesser og berørte huden med sterile bandasjer hvis tegn på MRSA vises. Umiddelbart kontakte legen din.

3 Gi en kultur prøve tatt fra infeksjonen nettstedet. Som indikert av Centers for Disease Control and Prevention, identifisere hvilken type staph du har er viktig før tildelingen av antibiotika.

4 Ta antibiotika som foreskrevet av legen din. Avslutt hele løpet av antibiotika, uansett om du begynner å føle deg bedre. Re-infeksjoner fra MRSA kan skje.

5 Varsle legen din hvis familiemedlemmer i husstanden blir smittet. Dine familiemedlemmer vil trenge antibiotika for å kontrollere spredningen av MRSA.

6 Etablere et rent miljø i ditt hjem. Overflater som er kontinuerlig berørt av huden din bør rengjøres grundig med desinfeksjonsmidler.

Hint

 • Vask hendene for å hindre infeksjoner fra å utvikle og spre seg.
 • Bruk et rensemiddel når du ikke kan vaske hendene.
 • Pus fra infiserte sår inneholde MRSA-bakterier. Holde sår dekket inntil såret leger hindrer spredning av bakterier.
 • Vask og tørk sengetøy, klær og håndklær på den varmeste innstillingen hvis du har sår eller sår.
 • Unngå kontakt med andre hvis du har MRSA. MRSA-infeksjoner kan spres lett til andre gjennom hudkontakt.
 • Ikke del personlige ting som barberhøvler.
 • Alltid dusje etter en sportsbegivenhet, når hud-til-hud kontakt oppstår.
 • Aldri renne en abscess. Dette kan føre til spredning av smitte til andre områder av kroppen din og til andre.

Hvordan Bakterier Infisere?

Bakterier er en av seks typer av mikroorganismer som kan ses bare med et mikroskop. De fleste bakterier er gunstig for menneskers helse og kroppslige prosesser, og mindre enn 1 prosent av mikrober er anslått til å være sykdomsfremkallende eller sykdomsfremkallende. Bakterier er klassifisert etter sin form, og de tre vanligste typene er basiller, for "stavformet"; cocci, for "dot-formet"; og spirilla, for «spiralformet». Bakterier infisere mennesker gjennom prosessen kjent som en kjede av infeksjon.

Chain of Infection Process

Den epidemiologiske kjede av infeksjon beskriver infeksjonen prosessen og inneholder fire grunnleggende komponenter (se diagram under Referanser): Den patogene agenten, [patogene] reservoar eller kilde, modus for overføring, og verten (utsatt). Den patogen ligger på et sted som gjør det mulig å leve, kalt reservoar eller kilde. Mange forskjellige typer miljøer kan være reservoarer, for eksempel en sump eller et dyr som en gnager eller katt. For eksempel, under den grusomme pest i det fjortende århundre, reservoaret var rotte befolkningen som tjente som et hjem for loppene bærer bakterien. Den modus for overføring er slik at bakterier kommer inn i verten, som i dette tilfellet er en menneskekropp. Berøre noen som er smittet er et eksempel på direkte kontakt overføring. Berøre en nonliving objekt (fomite) som fortsatt inneholder patogen, som for eksempel leker som har blitt sneezed på og ikke rengjort eller delt drikkebegre, er en indirekte hjelp av overføring. Vektoren modus for overføring innebærer blir bitt av en infisert insekt eller dyr, slik som et mygg. Målet er at de sykdomsfremkallende bakterier å finne en måte å gå inn i vertens kropp, kanskje gjennom et sår, riper eller liten punktering i huden. Naturlige etablerings ruter eksisterer også i form av åpninger eller munninger i den menneskelige kroppen.

First Response

Ifølge Tamparo og Lewis, er en infeksjon invasjonen og formeringen av patogene mikroorganismer som bakterier i kroppen. Når dette skjer, oppstår kroppens første beskyttende respons - inflammatorisk respons. Inflammasjon, med sin karakteristiske rødhet, hevelse og varme begynner på stedet der bakteriene invaderte gjennom en åpning i huden. Hvite blodceller som kalles fagocytter nærmer området og prøver å sluke eller fordøye antigen (eller utenlandsk agent, bakterier) av prosessen med fagocytose. Deretter starter immunsystemet i en B-celle-immunrespons som involverer antistoffer, så vel som en T-celle-eller celle-mediert immunitet.

Bakteria jest Flesh Eating Zaraza Kiedy człowiek umiera?

Bakteria jest Flesh Eating Zaraza Kiedy człowiek umiera?


Martwicze zapalenie powięzi, znany również jako bakterie mięsożernych jest rzadka ale często śmiertelne występuje, gdy organizm inwazji bakterii i szybko rosną na warstwy tkanki łącznej zwanych powięzi zniszczenia otaczającej tkanki.

Objawy

Pierwszym objawem jest zwykle świeże rany, które staje się bolesne, czerwone i gorące. Gorączka, mogą wystąpić wymioty, biegunka. Wrzody i drenaż są zwykle.

Czy to zaraźliwe po człowiek umiera?

Chociaż mało prawdopodobne, możliwe jest, martwicze zapalenie powięzi do nabycia od osoby, która zmarła z nim. Dotykając rany, bakterie mogą być rozłożone. Jednakże, ponieważ powoduje martwicze zapalenie powięzi osoba wchodzi w kontakt z bakteriami miałoby wprowadzenie go przez skórę.

Przyczyny

Według National Library of Medicine, wiele różnych bakterii może spowodować martwicze zapalenie powięzi, w tym Streptococcus pyogenes, czasami nazywane bakteriami mięsożernych. Normalnie, ten organizm powoduje tylko anginę.

Liczba osób dotkniętych

Według MedicineNet.com, około 500 do 1000 przypadków rocznie występuje w USA o 25 procent zainfekowanych osób umiera z powodu tej choroby.

Leczenie

Dożylnie antybiotyki są uruchamiane natychmiast, a często operacja jest wykonywana w celu usunięcia martwych tkanek lub amputować zainfekowaną kończynę.

Serratiopeptidase Side Effect

Serratiopeptidase, zwany także Serrapeptase lub Serratia peptydazy jest proteolityczny enzym pochodzący z bakterii. Enzym ten jest zgłaszane, aby pomóc złagodzić ból i działa jako środek przeciwzapalny. Można je nabyć jako suplement diety. Chociaż skuteczność jest wciąż w fazie badań, jest bezpiecznie podjęta przez wielu.

Źródło

Serratiopeptidase to proteaza (enzym proteolityczny), które syntetyzuje się z enterobakteryjną zwanego Serratia E15. Bakteria ta występuje naturalnie w jelitach larwy jedwabnika. Istnieje wiele bakterii Serratia oraz jeden patogenne dla ludzi, ale szczep E15 nie jest patogenny. Niektórzy twierdzą, że enzymy syntetyzowane przez bakterie nie są bezpieczne, powodując zbyt wiele skutków ubocznych; Jednak proces oczyszczania jest tak dokładna, że ​​nawet enzymy pochodzące z bakterii chorobotwórczych nie jest szkodliwa.

Stosowanie

Serratiopeptidase był używany jako alternatywny lek w innych krajach, takich jak Japonia, przez wiele lat. Najnowsze badania na serratiopepidase oferuje dowód, że jest skuteczny w leczeniu bólu i stanów zapalnych. Serratiopeptidase badano w kilku warunków, w tym przewlekłe choroby dróg oddechowych, przewlekłych chorób płuc, nosa, gardła ucho zespół cieśni nadgarstka, ból szczęki, zapalenie kości i stawów i obrzęk. Chociaż te wczesne badania pokazują potencjał kliniczny, pełną skuteczność i skutki uboczne wymagają dalszych badań.

Skutki uboczne

Obecne badania dokumentuje rzadki efekt uboczny zapalenia płuc (jak zaznaczono w "przypadek zapalenia płuc z powodu Serrapeptase" przez Nihon Kyobu Shikkan Gakkai Zasshi w 1989 roku). Inne działania niepożądane mogą obejmować reakcje alergiczne, w tym przypadku zaprzestania stosowania i skonsultować się z lekarzem, lub drobne bóle, które powinny ustąpić po kilku tygodniach przyjmowania serratiopeptidase codziennie.

Badania

Wpływ proteolityczne Serrapeptase enzymu u pacjentów z przewlekłą chorobą dróg oddechowych w Respriology opublikowanej we wrześniu 2008 roku okazało się, że Serrapeptase może mieć korzystny rolę w usunięciu śluzu poprzez zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych oraz zmiany lepkosprężystość plwociny.
Wstępna próba serratiopeptidase u pacjentów z zespołem cieśni nadgarstka, opublikowane w Journal of Associated Lekarzy Indii w grudniu 1999 roku, okazało się, że 65 procent pacjentów wykazało poprawę kliniczną z raportowania tylko cztery przypadki nawrotu choroby. Nie stwierdzono działania niepożądane zaobserwowane w tym badaniu.
Efekt proteolityczne serratiopeptidase enzymów w leczeniu doświadczalnego zakażenia związane implantach, opublikowane w American Journal of Bone and Joint Surgery w czerwcu 2006 roku, okazało się, że serratiopeptidase skutecznie zatrzymując zakażenia wywołanego przez bakterie tworzące biofilm w tym eksperymentalna model zwierzęcy. Jest obiecujące, że enzym ten może być stosowany do poprawienia skuteczności przeciwciała ..

Wniosek

Większość badań klinicznych przeprowadzonych nie dokumentują żadnych skutków ubocznych. W nielicznych, które nie dokumentują działania niepożądane, nie ma wystarczających danych, aby określić, czy są one spowodowane przez serratiopeptidase czy były to po prostu zbieg okoliczności. Z pozytywnych wyników wstępnych danych, tam z pewnością będzie więcej badań wskazujących korzyści i skutków ubocznych.

Jak rozpoznać Objawy zapalenia gardła

Zapalenie gardła jest terminem medycznym na ból, inflammed lub zainfekowanego gardła. Gardła znajduje się w tylnej części szyi i głowy w kierunku nosa na jednym końcu, a na drugiej jamy ustnej. Chociaż każdy może nabyć zapalenie gardła, to jest najczęściej spotykane u dzieci, szczególnie tych, którzy grają w dużych grupach i szkoły oraz w ośrodkach opieki dziennej. Zapalenie gardła jest spowodowane infekcją wirusową, a nawet zakażenia bakteryjne, takie jak Streptococcus. Ten wirus lub bakteria rozprzestrzenia się z człowieka na człowieka. Ryzyko zarażenia wzrost zapalenie gardła z sezonowych alergii, przeziębienia i grypy. Inne obejmują cukrzycy i palenia.

Instrukcje

1 Uważaj na pierwszym objawem zapalenia gardła, który jest ból gardła. Ból gardła może być twarde, szorstkie, luźne lub bóle.

2 Sprawdź, czy masz trudności z połykaniem pokarmów lub wody. Czasami ludzie zauważają, że połykanie jest bolesne i czuje się prawie niewygodne.

3 Trochę czasu, aby ocenić, jak gardło czuje. W wielu przypadkach zapalenia gardła, czujesz, jakby twoje gardło "Tickles" czy czuje się jak jest guzek w gardle.

4 Zapraszam gruczoły na szyi, tuż poniżej kości szczęki. Są duże i opuchnięte? Oznacza to, że ciało ciężko pracuje, aby walczyć z nieznanych najeźdźców.

5 Spójrz na gardle. To może być głęboki czerwony kolor lub może wyglądać to pokryta membraną filmy, które się pojawi, w kolorze białym lub szarym kolorze.

Wskazówki

 • Tego typu infekcje zająć około tygodnia, aby wyjaśnić. Trzymaj się z dala od innych, podczas gdy są uzdrowienia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji w okolicy.
 • Nie stosować produktów na bazie aspiryny dla dzieci. Zamiast używać produktów aspirynę darmo.

Jak zabić bakterie E. coli

Jak zabić bakterie E. coli


Escherichia coli (E. coli) to bakteria, która żyje w jelitach, a także mogą dostać się do żywności. E. coli zatrucie, co powoduje skurcze jelit, wymioty i biegunka, występuje wtedy, gdy niebezpieczne typy E. coli dostać się do krwi. Zabijanie E. coli w mięsie i produkować przed zużycie pomaga uniknąć zatrucia E. coli. Ważne jest również, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, który występuje, gdy bakterie są przenoszone z surowego mięsa lub obornika do świeżych produktów lub innych produktów spożywczych.

Instrukcje

1 gotować mięso do bezpiecznej temperatury wewnętrznej 165 stopni F dla drobiu i indyka, 160 stopni F dla mięsa mielonego i 145 stopni F dla wołowiny, cielęciny i jagnięciny. Gotować całe kawałki wieprzowiny do 145 stopni F i odstawić na trzy minuty przed rzeźba lub jedzenia. Sprawdź na mięso termometru żywności, aby zapewnić, że osiągnie się bezpieczną temperaturę. Po użyciu umyć termometr spożywczy z ciepłą wodą z mydłem.

2 Czyste deski do krojenia i naczynia służące do przygotowania surowego mięsa z ciepłą wodą z mydłem po zakończeniu pracy. Ponadto, należy użyć ciepłej, wody z mydłem umyć liczników lub innych obszarach, które miały kontakt z surowym mięsem.

3 myć owoce i warzywa z roztworu 1 do 3 łyżeczki. środka bielącego miesza się z litr wody. Spłukać czystą wodą przed jedzeniem. Zmniejszenie transmisji jest bezpieczniejsze niż zmyciu E. coli i inne bakterie, jednak tak uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego za pomocą różnych narzędzi i deski do krojenia surowego mięsa do przygotowania i produkcji oraz mycie rąk po przygotowaniu surowego mięsa.

Wskazówki

 • Zastanów gotowania z ząbki czosnku zabić więcej bakterii E. coli.
 • Jeśli używasz obornika jako nawozu, upewnij się, że został kompostowane i utwardza ​​się przez kilka miesięcy. Kompostowanie zabija bakterie, takie jak E. coli w gnojowicy. Mieszać obornika do gruntu, a nie pozostawiając na powierzchni gleby.
 • Lodówce resztki żywności natychmiast, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Dodatkowo, w lodówce ani nie zamrażać mięso jak najszybciej doprowadzić go do domu, i zawsze rozmrozić mięso w lodówce, kuchence mikrofalowej lub zimnej wody.
 • Zapobiec E. coli przez transmisję mycie rąk zawsze po kontakcie z surowym mięsem, używając toalety lub zmianie pieluchy. Naucz dzieci, aby umyć ręce po skorzystaniu z toalety.

Jak rozpoznać tężyczka

Tężyczka to mimowolne skurcze mięśni spowodowane bazowego stanu zdrowia - zwykle niedobór mineralny lub nierównowaga - bezpośrednio i negatywnie wpływa na układ nerwowy. Oto najczęstsze metody diagnozowania tężyczka.

Instrukcje

1 ocena historii choroby na objawy nadmiernego hiperwentylacji, co może powodować tężyczka. Hiperwentylacja obniża stężenie dwutlenku węgla (hipokapnii) we krwi. Ciało interpretuje obniżoną koncentrację jako znak, że naczynia krwionośne należy zwężone i przepływu krwi do mózgu zmniejszonym. Hipokapnia powoduje również krew, by stać się bardziej zasadowy (zasadowica) z późniejszego wysokie pH zakłócanie stężenia wapnia we krwi.

2 Sprawdź, skurcze mięśni, drętwienie palców i stóp, wymioty, nudności, bóle lub skurcze. Poprzedni szyi lub chirurgii tarczycy powinny być również traktowane jako jednej operacji może spowodować uszkodzenie splotu ramiennego (wiązki nerwów rdzeniowych znajduje się w szyi) lub małych przytarczyc za tarczycy, które regulują poziom wapnia w organizmie. Wapnia jest niezbędne do kontroli mięśni i uszkodzenia przytarczyc może prowadzić do niskiego poziomu wapnia we krwi (hipokalcemia) i fosforu we krwi (hiperfosfatemią wzrosły) - brak równowagi, który będzie negatywnie wpływać na układ nerwowy i mięśnie powodujące tężyczki.

3 Test niedoborów wapnia i witaminy D, fosforu we krwi i zwiększone. Clostridium tetani, bakteria wywołująca tężec, może również powodować tężyczka jak bakterie powoduje silnie toksyczne zakażenie ośrodkowego układu nerwowego.

4 Skontaktuj się krewni i przyjaciele pacjenta, aby sprawdzić, zmiany nastroju i nieobliczalne zachowanie jako hipokalcemii może spowodować radykalne zmiany w osobowości i nastroju.

5 Sprawdź paznokcie pacjenta i skórę Sprawdzanie prążkowane, łamliwe paznokcie i skórę suchą lub skalowania - dwóch dodatkowych objawów hipokalcemii.

6 Omów testowania z wykorzystaniem objawów wyprawkę lub Chvostek w utajonej tężyczki. Test wyprawkę w emuluje carpopedal skurcz (spazm na nadgarstkach lub stawów dłoni) i odbywa się poprzez umieszczenie mankiet ciśnieniomierza wokół ramienia i pompowania mankietu powyżej pacjenta normalnego ciśnienia skurczowego przez trzy minuty lub do objawów oczywistych - cokolwiek się dzieje Pierwszy. Jako badanie wyprawkę mogą być bardzo bolesne, testy Chvostek użytkownika - dotykając nerwu twarzowego, aby zobaczyć, czy objawy tężyczki oczywiste - może być preferowaną metodą.

7 Dodatek witaminy D, wapnia i zmiany diety pacjenta w celu poprawy absorpcji i wymianę tych minerałów. Jeśli ustąpienia objawów, to jest prawdopodobne, że problemy tężyczki pacjenta były wynikiem niedoboru mineralnego lub nierównowagą.

Wskazówki

 • Informacja ta jest przeglądem najbardziej powszechnych metod diagnozowania tężyczka i nie powinny być interpretowane jako porady lekarza. Nigdy samodzielnie zdiagnozować tężyczka. Zawsze szukać uwagę profesjonalnego dostawcy opieki zdrowotnej dla tężyczki, a jeśli wystąpią drgawki, należy natychmiast ratownictwa medycznego z lekarzem.

Hvordan bruke Low Dose Naltrexone for multippel sklerose

Low Dose Naltrexone, eller LDN, er et trygt og effektivt alternativ behandling for multippel sklerose. LDN arbeider for å stoppe sykdomsutviklingen ved å styrke og styrke immunforsvaret. Tusenvis av mennesker over hele verden har med hell brukt lavdose naltrekson å stoppe utviklingen av alle former for multippel sklerose, og i mange tilfeller, lette eller eliminere daglige symptomer. LDN er vanligvis brukes i forbindelse med diett endringer og andre alternative behandlinger for multippel sklerose. Lavdose naltrekson kan ikke brukes med krabbe legemidler foreskrevet av konvensjonelle leger for MS.

Instruksjoner

Komme LDN

1. Snakk med legen din om lavdose naltrekson. De fleste mennesker har bedre hell å få en resept fra sin fastlege enn sin nevrolog.

2 Ta oppskriften til en god compounding apotek. LDN er laget ved å fortynne full styrke naltrexon i riktig styrke tabletter. Full styrke naltrekson kommer i 50mg tabs. Personer med multippel sklerose ta mellom 3 mg og 4,5 mg hver kveld.

3 Hvis du ikke kan få en resept fra legen din, ta kontakt med en av de mange leger er kjent for å foreskrive lavdose naltrekson til personer med multippel sklerose. Du kan finne disse legene ved å bli en LDN støtte liste og bare ber om opplysningene.

4 I tilfelle du ikke har en ldn kunnskapsrik lege i ditt område, kan du bestille full styrke naltrekson fra en av flere nettapoteker.

5 Ved bruk av full styrke naltrexon, bland 1 50 mg tab med 50 ml vann for å danne en oppløsning av 1 mg naltrexon per 1 ml destillert vann. Rist godt, og oppbevar i kjøleskapet. Bruk din medisin dropper å måle ut nøyaktig hvor mye medisiner du trenger.

Tar Low Dose Naltrexone

6 Ideelt dosering ved behandling av multippel sklerose er 4.5mg, men de med spacticity kan ha bedre resultater med den nedre 3,0 mg dosering. Det anbefales at de med MS begynne med 3,0 mg og sakte jobbe opp til 4.5mg, siden starter på høyere dose kan øke stivhet og andre MS-symptomer.

7 Begynn med å ta 3,0 mg hver kveld før du går til sengs. Enten ved hjelp av sammensatte tabletter eller flytende LDN, drikk et fullt glass vann med meg lavdose naltrekson. Fortsett å ta 3,0 mg for 1-4 uker. Hvis du opplever bivirkninger av stivhet, eller søvnforstyrrelser, ikke øke dosen til bivirkningene forsvinner.

8 Når bivirkningene avtar, øker dosen til 3,5 mg hver kveld. Fortsette i 1-4 uker, deretter øke til 4.0mg for 1-4 uker, endelig, øke til 4,5 mg og vedlikeholde denne dosen.

9 Hold et symptom logg. Spore alle multippel sklerose symptomer og LDN bivirkninger, så du kan se på et øyeblikk hvor de lave dose naltrexon effekter deg.

10 Snakk med legen eller apoteket om hver doseøkning.

Bivirkninger og hvordan du kan takle dem

11 Mange mennesker opplever midlertidige søvnforstyrrelser med LDN. Rastløshet, søvnløshet og levende dreaming er vanlig. Hvis det er mulig, har tenkt å ta en lur i løpet av dagen, holde seg hydrert og finne måter å redusere stress og aktivitetsnivå hvis søvnighet blir et problem. Søvnforstyrrelser vare bare noen få dager til en uke, i de fleste mennesker.

12 Detox reaksjoner er også vanlig. Som LDN arbeider for å forbedre immunforsvaret, kan kroppen begynne å kvitte seg med sovende virus og bakterier. Dette er normalt. Drikk ekstra væske, hvile, og ta hensyn til kosthold for å hjelpe kroppen din fullføre sitt arbeid.

13 Spaticity eller stivhet i muskler er et problem i en liten prosentandel av personer som starter LDN. Hvis du tar mer enn 3,0 mg, redusere nattlig dose ned igjen til 3,0 mg til stivhet avtar. Hvis du allerede tar 3,0 mg, prøv en varm komprimere eller mild smertestillende for å lindre stivhet. Hvis stivhet ikke avta ikke i løpet av noen uker, snakk med legen din, apotek eller LDN støttegruppe.

14 Stølhet kan være et problem i de menneskene for hvem lavdose naltrekson fungerer godt. Disse menneskene øke sitt daglige aktivitetsnivå uten å vite det, og oppleve stølhet eller tretthet. I dette tilfellet, bremse ned litt og øke aktiviteten langsomt, slik at kroppen din tid til å tilpasse seg den nye energinivå.

15 Kontakt din LDN støttegruppen, apotek eller LDN kunnskapsrik lege hvis du opplever noen bivirkninger du ikke er sikker på hvordan å takle, eller har du en økning i MS-symptomer.

Hint

 • Hvis du gjør din egen LDN, sørg for å holde nedkjølt. Noen skjære tabletten i to og oppløses i 25 ml destillert vann.
 • Ta lavdose naltrekson hver natt.
 • Ideell dosering er mellom 23:00 og 1 am.
 • Ikke bruk alkohol eller opiater som inneholder medisiner mens du bruker lavdose naltrekson.
 • Ikke bruk høydose steroid medisiner, for eksempel prednison, mens du tar LDN.
 • Mens folk flest hvorfor prøve LDN erfaring symptomreduksjon, husk det viktigste formålet med lavdose naltrekson er å stoppe sykdomsutviklingen.

Hva er årsakene til Muscular sklerose?

Det er svært viktig å forstå at ingen direkte årsaken til multippel sklerose (MS) har blitt oppdaget ennå. Forskere jobber hver dag mot det målet, men de har ikke kunnet fastslå en årsak. De har vært i stand til å finne noen faktorer som kan føre til utvikling av MS. Forskere har også vært i stand til å utelukke noen faktorer som tidligere ble antatt å forårsake sykdommen.

Immune System Factor

Myelinet er fett dekselet som omgir nervefibrene. I MS, en autoimmun reaksjon i kroppen angriper dette dekselet. Forskere har ikke kunnet fastslå hva immunceller prøver å angripe. De har vært i stand til å finne ut hvilke celler som starter angrepet og noen av de faktorer som forårsaker angrepet. De har også vært i stand til å finne hva som er tegning cellene å angripe myelin.

Vitamin D Factor

Vitamin D produseres naturlig av kroppen når den utsettes for sollys. Dette vitamin er kjent for å lage immunsystemet sterkere og beskytte kroppen mot autoimmune sykdommer så som MS. Folk som lever nærmere ekvator er utsatt for mer sollys enn de som lever lenger borte fra den. Det har blitt funnet at det er flere tilfeller av MS lenger bort fra ekvator og den økte mengden av vitamin D som finnes i mennesker som bor i nærheten av det antas å redusere risikoen for å utvikle sykdommen.

Infeksiøs Factor

Å være utsatt for forskjellige virus og bakterier er kjent for å forårsake betennelse i kappen rundt nervefibre. Siden dette er en av effektene av MS, er forskere prøver å finne ut om det er spesielle virus eller bakterier som forårsaker dette skal skje. Forskere er for tiden studerer ulike virus og bakterier for å se om noen av dem er funnet å utløse MS.

Genetisk Factor

MS ikke er en arvelig sykdom, men det er vist som å være direkte knyttet til en person med MS øker dramatisk risikoen for å utvikle sykdommen. Forskere har funnet ut at i familier med flere personer som har MS, er vanlige genetiske faktorer vist. Det antas at personer med MS er født med en genetisk predisposisjon til å reagere forskjellig på visse miljøfaktorer. Denne reaksjon vil føre til en autoimmun respons i kroppen.

Avkreftet Faktorer

Aspartam er et kunstig søtningsmiddel som brukes i mange drikker og sukkererstatninger. Det er ikke noe vitenskapelig bevis for at dette stoffet fører til utvikling av MS. Det var en gang trodde at eksponering for tungmetaller som kvikksølv eller bly forårsaket MS. Mens denne kontakt kan medføre noen skade på sentralnervesystemet, er denne skaden forskjellig MS og det er ikke vitenskapelig støtte for å vise at eksponering for disse metaller vil føre til MS.

Hvordan Stopp urinveisinfeksjoner fra MS

Multippel sklerose (MS) er en autoimmun sykdom som fører til at pasienten kan bli mye mer mottakelige for infeksjoner av alle slag. Urinveisinfeksjoner (UVI) er overmåte farlig i MS-pasienter. Ubehandlet UVI kan føre til nyre infeksjoner, som kan være dødelig. MS-pasienter bør være årvåken om deres urin helse.

Instruksjoner

1. Drikk rikelig med væske. Vann er kroppens naturlige cleanser. For inkontinente pasienter, det kan virke dumt å drikke mer vann, men holder urin i blæren bare forverrer en UTI. Drikk minst åtte til ti glass vann om dagen-mer hvis det er enda et snev av en UTI.

2 Drikk tranebærjuice eller ta tranebær kosttilskudd. Tranebær er bra for urin helse. The National Kidney Foundation faktisk bifaller noen merker av tranebærjuice. Hvis du ikke liker smaken av tranebærjuice, se inn tranebær piller, som er tilgjengelig på de fleste stoff og helsekostbutikker.

3 Ta 1000 mg C-vitamin daglig. I tillegg til sine andre helsefordeler, hjelper Vitamin C senke pH-verdien i urinen. En lavere pH vil resultere i en mer sur urin, forårsaker at bakterier for å dø. Hvis du tar tranebær piller, bør du sjekke etiketten for å se om de inneholder vitamin C også. Noen gjør det, så du må ta færre Vitamin C piller.

4 urinere etter seksuell aktivitet. Seksuell aktivitet, spesielt samleie, kan tvinge bakterier inn i urinrøret. Urinering etterpå vil skylle at bakterier fra systemet og bidra til å hindre smitte.

5 Hold katetersider ren. Alle kateter- iseres MS-pasienter og deres omsorgspersoner bør være svært årvåken om kateter renslighet. En skitten kateterstedet kan føre til mer enn en enkel urinveisinfeksjon. Katetre bør overvåkes nøye av pleiepersonell og skiftes regelmessig.

6 Etter badet, alltid tørke forfra og bakover for å holde fra å bevege seg bakterier fra anus til vagina. Så mange som 85 prosent av UVI er forårsaket av bakterier som E. coli, som er til stede i tarmen. Når denne bakterien er lov til å vandre opp i kjønnsorganene til vagina, er en UTI en nær sikkerhet. Tørke forfra og bakover, ikke bare hindrer dem bakterier fra å flytte opp, men hjelper også fjerne eventuelle spor som allerede er der.

Hint

 • For pasienter med en tranebær allergi, blåbær er også en god kilde til den garvesyre som bistår med UVI.
 • Paralyserte MS-pasienter kan ikke føle den brennende følelsen av en UTI. I dette tilfellet bør urinen alltid undersøkes for skydekke, en stygg lukt eller blod. Rapportere disse symptomene til legen din så snart som mulig slik at en urinanalyse kan utføres.

Cyklofosfamid behandling for MS

Cyklofosfamid er en injeksjon eller muntlig generiske reseptbelagte medisiner oftest brukt som en kjemoterapi stoffet til å ødelegge kreftceller. En langt mindre vanlig bruk for cyklofosfamid er behandling av multippel sklerose symptomer.

Bakgrunn

Ved hjelp av cyklofosfamid for behandling av MS er kjent som et off-label bruk, noe som betyr at det amerikanske Food and Drug Administration gir ingen godkjennelse for effektiviteten av cyklofosfamid ved behandling av multippel sklerose.

Funksjon

Cyklofosfamid undertrykker eller reduserer virksomheten til immunsystemet. På grunn av at skade på nervefibrene i MS-pasienter er sannsynlig på grunn av feilaktig funksjon av immunsystemet, har cyklofosfamid potensialet til å redusere symptomene ved multippel sklerose.

Expert Insight

En studie 2007 utført ved Istituto Nazionale Neurologico C. Besta i Milano, Italia, fant at cyklofosfamid bedret symptomer i løpet av de første 18 månedene av behandlingen med stoffet. Etter to års behandling, rapporterte pasienter som tar cyklofosfamid like mye eller flere symptomer på MS enn pasienter som ikke får behandling.

Risiko

Vanlige bivirkninger av cyklofosfamid inkluderer kvalme, oppkast og håravfall. Risiko forbundet med bruk av stoffet omfatter utvikling lymfom kreft, sterilitet, alvorlige blære infeksjoner, hjertesvikt, allergiske reaksjoner og en økt forekomst av bakterier, virus og sopp, advarer det amerikanske National Library of Medicine.

Betraktninger

Fordi cyklofosfamid utgjør en risiko for skade på fosteret, leger begrense bruken av medikamentet hos gravide kvinner med MS for tilfeller hvor det ikke er sikkert alternativ til behandlingen. Hvis du har en historie med gikt, nyre-eller leversykdom, nyrestein eller binyrene fjerning, kan det ikke være trygt for deg å ta cyklofosfamid, advarer Mayo Clinic.