adcov.com

bad trojglicerydy

Korzysta z Mikrosatelit Badań niestabilności

Z każdego komórkach istnieją geny odpowiedzialne za naprawy uszkodzonego DNA. Czasami te geny ulegają mutacji. Powoduje to, że regiony zwane mikrosatelity (powtarzające nici DNA), aby stać się dłuższe lub krótsze niż powinny być. To co jest określane mianem niestabilności mikrosatelitarnej. Badanie niestabilności mikrosatelitarnych pozwala lekarzy, aby dowiedzieć się, czy dana osoba może przejść mutację genetyczną, która jest odpowiedzialna za dziedziczne niepolipowatego raka jelita grubego (HNPCC), znany również jako zespół Lyncha.

HNPCC

Geny odpowiedzialne za wywołanie HNPCC geny odpowiedzialne za naprawy DNA. U osób z HNPCC, jest zmutowany kopii jednego z tych genów. Może to negatywnie wpłynąć na zdolność osoby do naprawy własnego DNA. Gdy to nastąpi, wiele mutacji mogą gromadzić się w czasie i może spowodować guza. Ponadto, gdy to nastąpi, powoduje niestabilności mikrosatelitarnej dużo czasu. Około 90 procent osób, które mają guzy, które wynikały z HNPCC również mikrosatelitarny niestabilność. To dlatego badania dla niestabilności mikrosatelitarnych może pomóc diagnozować nowotwory związane z HNPCC-.

Kiedy test

Badanie niestabilności mikrosatelitarnych jest często jednym z pierwszych badań lekarze prowadzą w rodzinach, które mają historię HNPCC. Rodzaje tkanki zazwyczaj testowane w tym momencie są powszechnie okrężnicy i tkance macicy.

Wskaźnik sukcesu

Chociaż nie złapie wszystkich przypadków nowotworów związanych z HNPCC-, stosunkowo niewiele ujdzie ten proces przesiewania (około 10 procent). W połączeniu z innymi metodami badań przesiewowych, mikrosatelitarnej badania niestabilność może być bardzo efektywne w połowie nowotworów wcześnie w ich rozwoju.

Historia silny HNPCC

Jeżeli historia rodziny osoby pokazuje silną podatność na HNPCC, lekarze często przeprowadzać testy genetyczne na mutacje genów naprawy DNA na daną osobę, jak również jego rodziny, nawet jeśli testy niestabilności mikrosatelitarnych jest negatywny. Pomaga to konto za 10 procent przypadków, które prześlizgują się przez tę technikę ekranowania.

Testy retro

Ten przegląd technik jest szczególnie pomocne w przypadku, gdy wszyscy członkowie rodziny HNPCC-wpływ danej osoby poniosły śmierć, pozostawiając nikogo za przetestować na mutacje genów naprawy DNA. Mikrosatelitarnej niestabilność może być badanie przeprowadzone na tkance mózgu pobranej od członków rodziny przed śmiercią za zgodą najbliższej rodziny. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że rak jest wcześnie wykryte.

Jak na ochotnika do badań nad komórkami macierzystymi Klinicznej

Jak na ochotnika do badań nad komórkami macierzystymi Klinicznej


Teraz, Pres. Obama cofnął ograniczenia administracji Busha na temat federalnego finansowania badań nad komórkami macierzystymi, pacjenci wszędzie zastanawiają się, jak mogą uczestniczyć w badaniach naukowych komórek macierzystych na poziomie klinicznym. Niestety, z wyjątkiem jednego specjalnego wyjątku (patrz rozdział Porady poniżej) to jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o badaniach klinicznych z użyciem embrionalnych komórek macierzystych. Naukowcy wciąż eksperymentuje ze zwierzętami, aby upewnić się zabiegi są bezpieczne i skuteczne. W odniesieniu do działań Obamy, National Institutes of Health ma napisać wytyczne etycznego prowadzenia badań federalnych dolarów podatku za pomocą. (To potrwa do połowy lata.) Po wytyczne te są na miejscu, NIH rozpocznie oceny propozycji badań i przyznawania funduszy dotacji. Więc obietnica badań nad komórkami macierzystymi jest wciąż daleki od spełnienia w warunkach klinicznych.

Ale jest już dużo klinicznej (czyli ludzi skupionej) badania są wykonywane przy użyciu dorosłych (bez zarodkowych) komórek macierzystych. Te testy kliniczne prowadzone w rozmaitych chorobach i zaburzeniach. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć i ochotnika do klinicznych badań nad komórkami macierzystymi. (UWAGA: badania nad komórkami macierzystymi z udziałem chorób krwi, takich jak białaczka trwa już od dziesięcioleci.)

Instrukcje

1 Dowiedz się jak najwięcej na temat komórek macierzystych i biologii komórek macierzystych. Jest strasznie dużo dezinformacji pływających wokół. To jest ważne, aby zrozumieć podstawy: różnica między zarodkowych komórek macierzystych, dorosłych komórek macierzystych i indukowane pluripotencjalne komórki (IPS). NIH jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć. Zobacz sekcję Zasoby poniżej link do NIH stronach internetowych, które daje wszystkie potrzebne informacje.

2 Dowiedz się jak najwięcej o badaniach klinicznych, zatwierdzonych przez US Food and Drug Administration (FDA). Trzymaj się z dala od zabiegów i terapii (zwykle oferowane poza Stanami Zjednoczonymi), które nie przeszły FDA monitorowane przed i klinicznej proces eksperymentowania. Zabiegi te niezatwierdzone macierzyste komórki są prawdopodobnie oszustwa: udowodnione naukowo, niezwykle drogie, przeważnie nieskuteczne i może być niebezpieczne. Zobacz sekcję Zasoby poniżej link do FDA stron internetowych, które zapewniają dokładne tło briefing na temat klinicznego procesu badawczego.

3 Mówiąc o oszustwach, zanim jesteś skłonny do ubiegania się o komórkach macierzystych zabiegów oferowanych w klinikach poza Stanami Zjednoczonymi, kształcić się na temat niebezpieczeństw związanych z drogich, niesprawdzonych terapii komórkami macierzystymi. Sekcja Zasoby zawiera link do strony internetowej Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad komórkami macierzystymi. Organizacja oferuje bezpłatne 8-strona podręcznika do pobrania w formacie PDF dla pacjentów kuszony iść za granicą dla zabiegów komórek macierzystych. To obejmuje długą listę pytań zadać dostawcy leczenia zanim wydasz niklu.

4 Po wykształconych pod uwagę komórek macierzystych, badań klinicznych i oszustw komórek macierzystych, można łatwo zlokalizować badań klinicznych, zatwierdzonych przez FDA, że są rekrutacji wolontariuszy pacjenta. Baza danych FDA jest proste do wyszukiwania za pomocą słów kluczowych (na przykład, "atak komórek macierzystych i serce"). I nie szukaj niedawno na "Parkinsona i komórek macierzystych" i znalazłem jedno badanie kliniczne sponsorowane przez dwa instytuty NIH. Badania rozpoczęto w 2002 roku i jest nadal rekrutacji pacjentów. Sekcja Resources posiada link do wyszukiwarki w ClinicalTrials.gov.

5 Po znalezieniu badania kliniczne, że jesteś zainteresowany, przeczytaj wymagania kwalifikacyjne. Będą powiedzieć, kto zostanie przyjęty, a kto zostanie odrzucone i dlaczego. Jeśli spełnia podstawowe wymagania, znaleźć informacje kontaktowe. Następnie zadzwonić lub wysłać e-mail z prośbą o więcej informacji.

6 Wreszcie, należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem w badaniu klinicznym. On lub ona może wiedzieć coś o swojej kondycji fizycznej, która uniemożliwi udział w badaniu. Ważne jest dla klinicznych naukowcy wiedzieć wszystko o historii fizycznego przed zaakceptowaniem cię.

Wskazówki

  • Nie trzeba doktora W biologii ochotnika komórek macierzystych na bazie badań klinicznych. Ale naprawdę musisz się kości się na podstawach. Śledzić każdy krok wyżej i będziesz uzbrojony w dość informacji, by zadawać właściwe pytania i być akceptowane w odpowiednim badaniu.
  • Należy pamiętać, że nikt w Stanach Zjednoczonych jest prowadzenie badań klinicznych z zastosowaniem kontrowersyjnych ludzkich zarodkowych komórek macierzystych (te Pres Obama po prostu zająć się jego zarządzenia.) - Jeszcze. Tego lata, Geron Corporation uruchomi pierwszy w historii badań klinicznych z wykorzystaniem ludzkich zarodkowych komórek macierzystych w leczeniu uszkodzeń rdzenia kręgowego.
  • Ostatnie słowo w sprawie oszustw komórek macierzystych: upewnij się, poprosić prowadzącego leczenie o przedkliniczne i kliniczne badania wykonywane przed zastosowaniem leku lub leczenia w klinice. Czy badania lub kontrolowane przez agencję rządową lub przeglądarki szpital pokładzie? Poproś o studia peer-recenzja publikowanych w czasopismach. Nie należy polegać na niepotwierdzonych informacji od pacjentów kliniki. Zdobądź dowody naukowe.

Hvordan å bade et barn Iført en Cast

Foruten de åpenbare ulempene ved å administrere en støpt og awkwardness av å se barnet ditt slepe den rundt, kan spørsmålet om bade presentere en utfordring. Avstøpninger må holde seg tørr. Å bade et barn, må du jobbe med vann. Hvordan du gjør dette, slik at barnet ditt er rent og cast er uskadet krever litt prøving og feiling.

Instruksjoner

1. Unngå dusjen. Selv om barnet er gammelt nok til å være i dusjen av seg selv, administrerende beskyttelse av en støpt og manipulering av vannet er rett og slett for mye. Du vil ende opp med en sodden cast, en skitten barn og en rot.

2 Bruk en plastpose. Mens det er sikkert produkter som du kan kjøpe som er ment å gli over og beskytte en støpt fra eksponering for vann, en god gammel plastpose er kostnadseffektivt og like nyttig. Avhengig av størrelsen av kastet, kan du bruke en handlepose eller en pose dagligvarer gled over lem i spørsmålet.

3. Dekk toppen av kastet med en vaskeklut. Brette det inn kantene på støpt (ikke for aggressivt eller barnet ditt vil være ubehagelig). Uansett hvor nøye du plasserer plastposen, vil du ønsker en vaskeklut til å absorbere noen stukket av under bading prosessen.

4 Kjør en grunt bad. Du vil bli beveger seg raskt så det er ingen grunn til bekymring om vannkjøling for fort og mindre vann betyr mindre potensiale for problemer med gipsen. Gjør det dypt nok til at barnets bunnen kan skylles riktig, men ikke så dypt at det dekker beina.

5 Har barnet ditt holde kastet ut av badeområdet hvis det er mulig. Hvis det er en brukket ankel eller leggen, er dette relativt enkelt. Har barnet ligge i et grunt bad og stikke henne plastpose dekket beinet ut av karet. Men en arm cast presenterer mer av en utfordring. Har barnet rett og slett holde det stabilt og over vann, slik at du kan bade rundt det.

6 Bruk en plast bolle eller kopp å sluse vann over barnet før soaping. Deretter kan du bruke den til å skylle av såpe. For et barn med en gjeng på armen, la ham sitte i vannet, bade sitt overkroppen, skyll og deretter ha ham stå opp og vaske hans underkroppen. Den nedre delen av kroppen kan skylles mens vaske håret. For barnet med en lavere kropps cast, har ham sitte opp for å vaske overkroppen og hår og deretter legge seg ned for å skylle og vaske underekstremitetene.

Hint

  • Vask raskt. Barn har ofte liten toleranse for belastningen for å bli sluppet fra en slynge eller kroppsstilling som kreves for bading.
  • Vask barnets ansikt etter at hun er ute av karet hvis hun er slitsomt.
  • Sørg for at barnet vet å beskytte støpt til enhver tid. Det er mer viktig å holde cast tørr enn å vaske grundig for den dagen.

O Objawy Bad Circulation

O Objawy Bad Circulation


Złe cyrkulacji następuje, gdy przepływ krwi jest ograniczona do pewnych obszarów ciała. Nogi, serce i mózg może ponieść poważne konsekwencje, jeśli złe krążenie jest pozostawione bez leczenia. Podjąć kroki, aby poprawić złe krążenie i zmniejszyć objawy.

Causese Bad Circulation

Złe krążenie jest często spowodowane przez choroby naczyń obwodowych (PVD) lub choroby tętnic obwodowych (PAD). Oba warunki są poważne i wymagają działań w celu kontroli objawów i rozwiązania problemu.

Choroba naczyń obwodowych jest spowodowany naczyń krwionośnych na zewnątrz serca lub mózgu i wąskie ograniczenia przepływu krwi. Choroba tętnic obwodowych rozwija się, gdy złoża tłuszczowe są utworzone na stronie wewnętrznej ściany tętnicy, spowalniając przepływ krwi.

Identyfikacji Bad Nakład

Znać objawy złego krążenia, dzięki czemu można podjąć działania w celu zwalczania problemu.

- Zimne stopy i ręce lub

- Skurcze mięśni łydek na jawie i spania

- Skurcze w nogach, nogi i pośladki, gdy aktywne, które staje się lepsze z resztą

- opuchnięte, zmęczone nogi i achy

- Nogi i ręce zasnąć

- Żylaki

- Skóry, która staje się niebieski, czerwony lub blady

- Infekcje, które są powolne leczyć czy nie leczyć wcale

Czynniki ryzyka Bad Circulation

Lekarz przeprowadzi badania, które mogą obejmować badania lekarskie, fizyczne, promienie X i MRI w diagnostyce warunki związane ze złym obiegu. Po rozpoznania, należy podjąć działania w celu rozwiązania problemu. Nieleczony, złe krążenie może prowadzić do poważnych problemów, takich jak skrzepy krwi, zawał serca, udar mózgu i demencję. Niektóre warunki, które prowadzą do złego krążenia są cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu.

Skutki Bad Circulation

Zrozumienie objawy złego krążenia i rozmowy z lekarzem o ofercie problemu wgląd ustalające stan. Możliwości leczenia są głównie styl życia i to związane z coraz regularne ćwiczenia, rzucenie palenia, a nie siedzi na dłuższy czas bez ruchu, obniżenie poziomu cholesterolu i ciśnienie krwi i utrzymując swoje nogi i ręce ciepłe.

Jeśli pacjent choruje na cukrzycę, utrzymując poziom cukru we krwi w normie jest najlepszym sposobem, aby pomóc złagodzić problemy z krążeniem. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi i wysoki poziom cholesterolu będzie również korzystać z leków, które pomagają przepływ krwi.

Znaczenie Bad Circulation

Każdy musi zrozumieć objawy i zagrożenia związane ze złym obiegu. Jeśli cierpisz z jednego z objawów wymienionych w tym artykule, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej. Złe obieg można leczyć i poprawić jakość życia.

Tematy badań naukowych papierowe dla Zdrowia Dziecka

Tematy badań naukowych papierowe dla Zdrowia Dziecka


Zdrowie dzieci ma wiele wątków, które mogą być badane za pośrednictwem badań naukowych i badań. Mogą one od żywieniu dzieci, do aktywności na psychologii, z których wszystkie miały duże ilości badań wykonane już na nich i mają kilka prostych wniosków.

Otyłość u dzieci

Otyłość u dzieci doszła do krajowego centrum uwagi jako Pierwsza Dama Michelle Obama bierze jej poprzez edukację, zachęcanie rodziców do stworzenia diety dla swoich dzieci, które pozwala im na odpowiednie nawyki żywieniowe, ponieważ z wiekiem. Wiele z otyłością wśród dzieci, bo dzieci to nie tylko nie jest aktywny, ale jedzenie dużych ilości cukru i tłustych codziennie. Rzeczy, które mogą być badane w pracy naukowej powinien pociągać za sobą jedzenia dużej ilości świeżych owoców i warzyw, tak, że przetworzona żywność są w dużej mierze usunięte z diety. Chleb pszenny powinien zastąpić białe pieczywo. Inne rzeczy, które mogłyby być omówione jest jak uczenie dzieci dobrych nawyków żywieniowych, gdy są młode opłacać w przyszłości, w zdrowiu i szczęściu oraz kwotę zaoszczędzonych pieniędzy na opiekę zdrowotną.

Psychologia dziecka

Praca naukowa na psychologii dzieci i psychologów, którzy pomagają dzieciom by zagłębić się w rozwoju społecznego i indywidualnego rozwoju dzieci jak dorosną do dorosłych. Dokument ten powinien obejmować wszystkie różne etapy dziecko przechodzi w rozwoju psychicznego i co powoduje te zmiany i różnice w każde dziecko powinno być dokładnie zbadane. Zmiany te mogą być ze względu na traumatyczne wydarzenia i wrażliwy, a nawet wpływ genów i dziedziczności każdego dziecka. Seksualnego i moralnego rozwoju powinny być również przedmiotem dyskusji w pracy naukowej dla dzieci, ponieważ dowiedziałem się również w młodości, jak dzieci osiągają wiek dojrzewania.

Dzieci i sport

Dociekać jak sport i ćwiczenia w różnym zdrowia i szczęścia stopni Efekty dzieci jest ważnym tematem, jak sportowy zachęcić fizyczne i psychiczne samopoczucie. Sport zachęca znaczne ilości ćwiczeń dla dzieci na bieżąco, ale także pomóc dzieciom sportowych na poziomie społecznym, pomagając im, aby dowiedzieć się, jak grać z innymi, następujące kierunki i zasady i stać się liderami. Urazy młodych sportowców może być również tematem pracy naukowej.

Plusy i minusy badań klinicznych z dziećmi

Plusy i minusy badań klinicznych z dziećmi


Dzieci, które uczestniczą w badaniu klinicznym otrzymywać bezpłatne leczenie, pomagając naukowcom uzyskać informacje, które mogą ewentualnie pomóc innym dzieciom. Badania kliniczne umieścić również dzieci na ryzyko w trakcie leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Rodzice dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem badań klinicznych, aby mieć dziecko uczestniczy.

Dodatkowe Medical Care

Dzieci, które biorą udział w badaniach klinicznych, mogą korzystać z najnowszych technologii medycznych. Te dzieci mogą otrzymywać leków, terapii i zabiegów nie inne zasoby dostępne dla ogółu społeczeństwa. Podczas gdy dziecko bierze udział w badaniu klinicznym, otrzymuje ona także dodatkowej opieki lekarza przez jednego lub więcej lekarzy. Lekarze, którzy nadzorują badania klinicznego są jednymi z najlepszych w ich danej dziedzinie i mieć dostęp do najnowszych informacji stan-specyficzne.

Rekompensata finansowa

Dzieci, które biorą udział w badaniach klinicznych zazwyczaj otrzymać rekompensatę finansową. Kompensacja ta pozwala pokryć koszty związane z uczestniczących w badaniu. Odbieranie pieniędzy oprócz wolnego leku i leczeniu pomaga rodzinom, którzy mają twardy czas do czynienia z problemów finansowych spowodowanych chorobą dziecka. Odszkodowanie za badania kliniczne różnią się, a dzieci, które biorą udział w badaniach długoterminowych, które wymagają dużo monitorowania zwykle otrzymują najwięcej pieniędzy.

Niewygodna

Badania kliniczne z udziałem dzieci są czasochłonne i często uciążliwe dla rodziny. Przed ich dziecko może wziąć udział w badaniu klinicznym, rodzice dziecka muszą wypełnić kwestionariusze i wywiady. Badaniu klinicznym lekarze mogą zażądać dokumentacji medycznej dziecka i poprosić o wywiad przeszłości lekarzy dziecka. Gdy dziecko przechodzi badania klinicznego, musi uczestniczyć spotkań monitorujących oprócz wizyt lekarskich niezwiązanych z badaniem klinicznym. Proces może również wymagać od dziecka, aby zatrzymać się na noc w ośrodku badawczym lub musi przestrzegać surowych ograniczeń fizycznych lub żywieniowych w czasie badania ..

Skutki uboczne

Badania Zabiegi specjaliści podczas badania klinicznego dziecka są nowe i mogą mieć pewne skutki uboczne, które mogą być krótkoterminowe i długoterminowe. Rodzice zazwyczaj otrzymać listę wspólnych działań ubocznych przed sądem, ale naukowcy nie mogą znać wszystkie potencjalne skutki uboczne.

Jak odczytać wyniki badań czynności nerek

Jak odczytać wyniki badań czynności nerek


Nerki są konie pociągowe. Te dwa małe narządy filtrować około 200 litry krwi na co dzień, aby wyeliminować nadmiar wody i odpadów, produkcji około 2 litry moczu. Gdy nerki nie działają optymalnie, produkty odpadowe zaczynają gromadzić się w organizmie, powodując chorobę. W ciężkich przypadkach, te organy życiowe może nie, potencjalnie śmiertelnego zdarzenia. Według National Kidney Foundation, 26 milionów Amerykanów zaburzenia czynności nerek, zwie przewlekłą chorobą nerek. Ludzie, którzy mają wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca lub rodziny historii choroby nerek są bardziej narażone na problemy z nerkami. Ciężkie zaburzenia szkody i traumatyczne dzieciństwo lub genetyczne mogą również uszkadzać nerki.

Instrukcje

1 Sprawdź raport laboratorium dla poziomu kreatyniny w surowicy. To pokazuje ilość kreatyniny znaleziono we krwi. Kreatyniny produkt uboczny pochodzący z kreatyny, składnikiem tkanki mięśniowej. A środki badań kreatyniny, jak skutecznie organizm eliminując kreatyniny. Jeśli twoja krew jest wysoki poziom kreatyniny, to znaczy, że nerki nie filtrowania wystarczy. Pomiar stężenia kreatyniny w surowicy podano w miligramach na decylitr. Normalny zakres wynosi od 0,8 do 1,4 mg / dl.

2 Poszukaj filtracji kłębuszkowej lub GFR. GFR jest najbardziej pouczające test ogólnej sprawności nerek. Ocenia, jak skutecznie nerki filtrują produkty przemiany materii we krwi. Lekarz będzie używać swój wiek, płeć, poziom kreatyniny w surowicy i inne cechy do obliczenia tej wartości. Normalny GFR wynosi 30 lub więcej.

3 Znajdź litery kok na raporcie laboratorium. BUN (azot mocznikowy we krwi) Pomiar pokazuje, jak dużo azotu mocznika, produkt uboczny z białka, krwi zawiera. Azotu mocznika jest jednym z produktów, odpadów nerki filtrują się w normalnych warunkach. BUN podano w miligramach na decylitr. Normalny zakres mocznika wynosi 7 do 20 mg / dl.

4 Sprawdź na wyniki badań białka w moczu. To proste badanie moczu może ustalić, czy nadmiernych ilości białka w moczu. Jeśli tak, może to być oznaką choroby nerek. Test ten jest zwykle powtarza się w celu zapewnienia, że ​​wysoki poziom białka są trwałe i nie tylko tymczasowe zjawisko. Pomiar jest przedstawiana w miligramach na decylitr. Normalny zakres białka w moczu o losowej próbie wynosi od 0 do 8 mg / dL. Na badania moczu 24-godzinnym, normalny zakres wynosi 150 mg lub mniej.

5 Spójrz na wpis "klirens kreatyniny." Jeśli miał zarówno w moczu i stężenie kreatyniny we krwi mierzone, lekarz może je porównać w inny sposób do obliczenia współczynnika filtracji kłębuszkowej. Badanie klirensu kreatyniny podano w mililitrach na minutę. Normalny zakres dla kobiet wynosi 88 do 128 ml / min. Dla ludzi, to jest 97 do 137 ml / min.

Wskazówki

  • Aby uzyskać więcej informacji na temat interpretacji wyników badań laboratoryjnych, należy skonsultować się z lekarzem. Innym źródłem jest Narodowy nerek i schorzeń urologicznych Informacja Clearinghouse (patrz źródła).
  • Jeśli znajdziesz nieprawidłową wartość w raporcie laboratorium, staram się nie panikować. Lekarz może wyjaśnić, czy jest powód do niepokoju. Niektóre choroby i leki mogą powodować pewne stężenie testowe jest wyższe lub niższe niż normalnie.

Znaczenie badań przesiewowych noworodków krwi

Znaczenie badań przesiewowych noworodków krwi


Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych, wszystkie noworodki są zobowiązani do poddania się badań przesiewowych krwi w godzinach i dniach po urodzeniu. Przepisy różnią się od stanu do stanu, tak specyficzne warunki, które noworodka przesiewa będą się różnić, w zależności od kraju zamieszkania.

Rola badań przesiewowych

Do badań przesiewowych krwi noworodka z różnych hormonalnych, metabolicznych, zaburzeń genetycznych i funkcjonalnych, mówi marca Dimes. Wiele z tych warunków nie ma żadnych objawów fizycznych, więc testy są jedynym sposobem na wykrycie potencjalnego problemu zdrowotnego.

Znaczenie

Badanie krwi może wykryć warunki, które mogą bardzo szybko spowodować poważne choroby, wpływać na rozwój mózgu, a nawet doprowadzić do śmierci --- tak wykrywania problemów zdrowotnych na możliwie najwcześniejszym etapie daje dziecku najlepszą szansę na uniknięcie powikłań.

Zaburzenia

Podczas gdy niektóre państwa ekranu ponad 50 warunków zdrowotnych, wszystkie państwa są zobowiązane do badania na fenyloketonurię, niedoczynność tarczycy, galaktozemii i niedokrwistością sierpowatą, zgodnie z marca Dimes.

Rozważania

Nieprawidłowy wynik testu nie musi oznaczać, że jest problem, mówi BabyCenter. Badanie krwi ekrany tylko dla zaburzeń, nie je zdiagnozować. Dlatego Nieprawidłowy wynik oznacza tylko Twoje dziecko będzie wymagać testu diagnostycznego w celu ustalenia, czy jest ona wpływu danego stanu.

Czy wiesz, że

Jeśli chcesz się noworodka pod kątem więcej zaburzeń niż twój stan wymaga, można mieć jego krew wysłany do komercyjnej lub non-profit laboratorium do dalszych badań.

Informacje na temat badań tarczycy u dzieci

Informacje na temat badań tarczycy u dzieci


Badania tarczycy powszechnie stosuje się w testach przesiewowych noworodków wykonanych w szpitalu po urodzeniu. Są one również powszechnie zawarte w dwutygodniowym dzieckiem przeglądy. Kontrole badań tarczycy, czy dziecko jest na tyle z produkcją hormonów tarczycy, T4.

Badania na niedoczynność tarczycy

Test niedoczynności powszechnie wykonywane na nowo narodzonych niemowląt, a także w badaniach z PKU, a także jest przeprowadzane w dwóch tygodni. Niedoczynność tarczycy powoduje normalny równowagi reakcji chemicznych w organizmie, które mają być zmienione.

Co robi test środka?

Testy pomiaru ilości tyroksyny hormonu tarczycy, znany również jako T4, jak również poziom hormonu tyreotropowego, znany również jako TSH.

Co oznaczają wyniki T4 oznacza?

Jeśli poziom T4 jest niższa niż normalny normalny zakres, który jest na ogół od 0,6 do 1,2 dla niemowląt, to znaczy, że dławik dziecka tarczycy nie daje wystarczającej T4.

Co oznaczają wyniki TSH oznacza?

Jeśli TSH jest wysoka, oznacza to, że przysadka wytwarza wiele TSH próby pobudzenia tarczycę do wytwarzania większej hormonu.

Diagnoza

Jeśli Twoje dziecko ma niski poziom T4 oraz wysoki poziom TSH, oznacza to, że twoje dziecko ma niedoczynność tarczycy, i muszą być traktowane z lekami codziennie do zastąpienia brakujących hormonów tarczycy.

Metody badań prenatalnych ojcostwa

Prenatalne badanie ojcostwa określa relację ojcowską zanim dziecko się urodzi. Podobnie jak w standardowym ojcostwa, prenatalne ojcostwa porównuje DNA domniemanego ojca i dziecka.

Korzyści z Prenatal test na ojcostwo

Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, co do których ojciec dziecka jest test na ojcostwo jest zalecana do zrobienia, jak tylko to możliwe. Ustanowienie ojcostwa odgrywa ważną czynnikiem zapewnienia dobrobytu i prawne praw dziecka. Ojcostwa umożliwia dostęp do prawnych i społecznych korzyści, w tym weterani, zabezpieczenia społecznego i świadczeń spadkowych. Ojcostwa również dokładny wywiad medyczny dla dziecka, co daje świadczeniodawcy wgląd w czasie diagnozy i przy zachowaniu zdrowia dziecka.

Amniopunkcja

Amniocenteza jest test, który można przeprowadzić w drugim trymestrze ciąży (14 do 20 tygodni). Ultradźwięki stosuje się do prowadzenia cienkiej igły do ​​macicy poprzez brzucha. Igły pobiera płyn owodniowy, który jest następnie używany do testów. Istnieje pewne ryzyko, że może związane z tym procedury, w tym skurcze, krwawienie z pochwy, małe szanse na szkody dla dziecka, poronienia i wyciek płynu owodniowego.

Kosmówki próbkowania

Biopsja kosmówki (CVS) jest badaniem, które może być wykonane we wcześniejszych etapach ciąży, w 10-13 tygodni. Ultradźwięki stosuje się do prowadzenia cienkiej igły do ​​pochwy i szyjki macicy poprzez uzyskanie kosmków, które to fragmenty tkanki związane z macicy.

Ryzyko Prenatal test na ojcostwo

Prenatalne ojcostwa wiąże się z pewnym ryzykiem, w zależności od których prowadzona jest rodzaj testu. Amniopunkcja i CVS są często zniechęca wyłącznie z powodu ojcostwa, ponieważ zwiększają ryzyko poronienia. Jednak ojcostwa wykonywane po urodzeniu dziecka wymaga żadnych znanych zagrożeń.

Gdzie iść na Prenatal test na ojcostwo

Istnieje wiele badań i testów DNA ojcostwa obiektów w całym kraju. Przed wyborem centrum, upewnij się, że jest akredytowany przez American Association of Blood Banks. Oficjalny test na ojcostwo Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża DNA jest Centrum Diagnostyki.

O do badań czynności wątroby Gorączka denga

O do badań czynności wątroby Gorączka denga


Gorączka denga to choroba zakaźna przenoszona przez komary endemiczne wilgotnych, tropikalnych regionach. Najcięższych przypadkach spowodować gorączki krwotocznej przepuszczalności naczyń, zaburzeniami czynności wątroby, a nawet zgonu. Diagnostyka różnicowa domniemanego dengi obejmuje badanie wysypka, gorączka, objawy krwotoku i przepuszczalności naczyń, klinicznej i analizy próbek krwi do morfologii krwi (CBC), albuminy oraz prób wątrobowych. Ten artykuł bada stosowanie testów czynności wątroby, w diagnozach dengi.

Znaczenie

Gorączka denga występuje endemicznie w południowo-wschodniej Azji, Afryki, Pacyfiku i tropikalnych regionach Ameryki. Są to między 50 a 100 milionów roczne przypadków zakażenia dengi na całym świecie, z kilkuset tysięcy objawia jak gorączka krwotoczna denga (DHF). Formularz krwotoczny jest śmiertelne w 5 procent pacjentów. Podróżujący do denga regiony endemiczne spowodować między 100 i 200 przypadków dengi występujących w Stanach Zjednoczonych każdego roku.

Identyfikacja

Badanie funkcji wątroby jednego narzędzia do diagnostyki gorączki denga. Pacjentów z gorączką, objawy grypopodobne, bóle głowy, ból oka i wysypki w obszarach denga endemiczności powinien otrzymać pełne krwi przerób, w tym badania czynności wątroby.
Lekarze powinni rozważyć także gorączkę denga u pacjentów z najnowszej historii podróży do denga regionów endemicznych.
Badanie fizykalne może ujawnić powiększoną wątrobę (od 2 do 4 cm poniżej łuku żebrowego); powiększenie wątroby częściej występuje w ciężkich przypadkach zespołu wstrząsu denga.

Funkcja

Prób wątrobowych (LFT) mierzą poziom bilirubiny, amoniaku i enzymy obecne w próbkach krwi pacjentów. Podwyższone wyniki są niespecyficzne gorączki denga; serologiczne i izolacja zapewnić ostateczne wirusowe zakażenia denga potwierdzenie.
Bilirubina jest produktem rozpadu hemoglobiny we krwi i powoduje wyraźny pigment żółci z wątroby. Podwyższony poziom bilirubiny nieskoniugowanej wskazywać na zaburzenia czynności wątroby związane z chorobą wątroby lub zakażenia, a nie przeszkodą. Podwyższony poziom bilirubiny może klinicznie jako żółtaczka. Żółtaczka jest rzadko występuje u pacjentów gorączka denga.
Amoniak jest zazwyczaj przekształcane do mocznika w wątrobie, przed wydalania z moczem. Podwyższony poziom wskazuje zaburzenia czynności wątroby.
Zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, takich jak aminotransferazy aspartamu (AST), zasadowej fosfatazy (AST), fosfatazy alkalicznej (ALP) i gamma-transferazy (GGT) glutymyl również wskazywać wątroby.
Podwyższone wyniki testów funkcji wątroby mogą wskazywać na liczbę chorób i zakażeń przewlekłych i ostrych jak marskość wątroby, zapalenie wątroby, mononukleoza i choroby serca. Z tego powodu interpretacja wyników muszą mieć pełny obraz kliniczny pod uwagę przy użyciu testów czynnościowych wątroby do diagnostyki, gorączkę denga.

Cechy

Pacjenci z gorączką denga będzie wykazywać podwyższone wyniki w testach czynności wątroby. Wyniki prób wątrobowych wykryć podwyższony poziom aminotransferazy aspartamu (AST), aminotransferazy alaninowej (AlAT) i gamma-glutamylowej transpeptydazy (GGT) enzymów w większości chorych gorączka denga. Mniejszy odsetek pacjentów gorączka denga będzie również wykazywać podwyższony poziom bilirubiny i fosfatazy alkalicznej.
Wysokość z ALT i AST jest zazwyczaj łagodne do umiarkowanego u większości pacjentów gorączka denga, ale może być więcej niż jeden wielkości wyższe niż normalne górnych granicach. Wyższe limity są często związane z objawów krwotocznych.
Poziomy AST są generalnie wyższe niż poziom AST. Generalnie aktywność enzymów wątrobowych w dzień 9 szczyt w denga pacjentów gorączka i powrotu w granicach normy w ciągu 2 tygodni od wystąpienia gorączki denga.

Ostrzeżenie

Wyniki badań funkcji wątroby dla dengi nie różnią się znacznie od tych, które uzyskano dla pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C; ko-infekcji jest bardzo prawdopodobne. Rozważając wirusowego zapalenia wątroby typu diagnozy u pacjenta z regionu o endemicznym dengi, za gorączkę denga jako czynnika sprawczego podwyższone wyniki badań czynności wątroby.

Pozytywna TB Wyniki badań skóry

Gruźlica (TB) jest to infekcja bakteryjna. Zazwyczaj atakuje płuca, ale może rozprzestrzeniać i atakować inne części ciała. Istnieją dwa typy gruźlicy: aktywnej choroby TB utajonego zakażenia TB. Celem badania skóry TB jest ustalenie, czy system odpornościowy odpowiada na wstrzyknięciu TB bakterii.

Statystyki

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, jedna trzecia populacji świata jest zakażona TB. Każdego roku, istnieją dwa miliony zgonów związanych z TB-świecie i dziewięciu milionów osób zachoruje na gruźlicę.

Testowanie

Istnieją dwa rodzaje badań w celu wykrycia zakażenia TB: Test TB skóry (TST) oraz testy TB krwi. Powinien być badany, jeśli miały kontakt z osobą znanego mieć aktywną gruźlicę, jeśli masz objawy, jeśli wstrzykiwać narkotyków lub jeśli pracujesz w zakresie opieki zdrowotnej lub pozycji sprzątający. Test skórny wymaga iniekcji igłę tuberkulina wprowadzane do skóry przedramienia. Skóry w obszarze badań jest zwykle sprawdzana za wszelkie nieprawidłowości przed podaniem zastrzyku. Nie będzie podniesienie skóry blado znaczy testowany podawano odpowiednio.

Identyfikacja

Pielęgniarka lub lekarz przeczytać test skórny w ciągu 48 do 72 godzin po wstrzyknięciu w celu poszukiwania reakcji na skórze. Osoba, która wykonuje badania będą szukać obrzęki i zobaczyć, czy to jest trudne lub podniesiony. Zaczerwienienie nie jest częścią pomiarów testu TB skóry, a może to być często naturalnego reakcji. Jednak jeśli ktoś ma pęcherze, badanie będzie również uważane za pozytywne.

Fałszywych alarmów

Test TB skóra nie daje 100 procentowy dokładności i może być błędnie powodu podstawowego stanu zdrowia, takich jak choroby nerek lub cukrzycy. Są tacy, którzy z TB może mieć negatywny wynik testu i odwrotnie. Fałszywe w testach może wystąpić, jeśli zostały ostatnio wystawione na gruźlicę, jeśli masz osłabiony układ odpornościowy lub jeśli pacjent miał niedawno wirusa żywej szczepionki, takie jak ospa lub odra.

Objawy

Tacy, którzy mają TB nie mogą stanowić objawy i mogą nie być w stanie rozprzestrzeniać chorobę. Typowe objawy to ból w klatce piersiowej lub nadmierny kaszel, odkrztuszanie krwi lub śluzu, nagła utrata masy ciała, gorączka, zmęczenie, pocenie się, dreszcze i zmiany apetytu. Chociaż TB zazwyczaj atakuje układu oddechowego, to jest możliwe, że ból pleców, krwi w moczu lub innych problemów, w zależności od miejsca infekcji. Osoby z utajoną gruźlicą mogą rozwijać się choroby w przyszłości.

Testy diagnostyczne

Jeśli ktoś ma pozytywny wynik testu TB skóry, lekarz prawdopodobnie będzie wymagać, trzeba dalszych badań, takich jak RTG klatki piersiowej w celu stwierdzenia, czy bakterie w płucach lub testów hodowli bakterii w celu ustalenia, czy występuje w wydzielinach ciała, takimi jak śluz. Te dodatkowe badania pomogą ustalić, czy test TB skóra była dokładna i najlepszą metodą leczenia.

Leczenie

Większość osób, które mają pozytywny test skórny TB będzie wymagać jakiejś formy leczenia, ponieważ są one uważane za nosicielem choroby zakaźnej. Leczenie utajonego zakażenia gruźlicą, co może powodować dodatni wynik testu skórnego TB, jest izoniazyd i może należy podjąć na okres do jednego roku. Lek niszczy bakterie i zmniejszyć ryzyko, że stanie się on aktywny.

Jak czytać wyniki badań laboratoryjnych Mikrobiologii

Jak czytać wyniki badań laboratoryjnych Mikrobiologii


Laboratorium mikrobiologiczne wykonuje szereg umiarkowanych i złożonych badań próbek w celu ustalenia, czy zawierają one bakterie, jakie bakterie te są, czy nie są one w stanie spowodować chorobę, a wreszcie, co antybiotyki działają najlepiej przeciwko tym bakteriom. Raporty wysyłane przez laboratorium zawierają wszystkie informacje służby zdrowia potrzebuje do diagnozowania i leczenia pacjenta z podejrzeniem zakażenia. Odczytywanie wyników zawartych w sprawozdaniu wymaga pewnego zrozumienia testów wykonywane.

Instrukcje

Wzór Źródło

1 Dwukrotnie sprawdzić dane źródłowe okaz upewnić się, że odpowiada pacjenta lub miejscu, z którego pobrano próbkę. Jednym z najczęstszych błędów w laboratorium klinicznym jest nieprawidłowe użycie lub mislabeling okazów.

2 Sprawdź, czy próbka została podjęta w odpowiednim czasie, z prawej strony, i dostarczyć do laboratorium w odpowiednim czasie.

3 Sprawdź, czy typ próbki jest prawidłowe. Na przykład, upewnij się, że próbka moczu, jeśli podejrzewa się zakażenie zakażenia dróg moczowych. Sprawozdanie musi zawierać wszystkie te informacje do wykonania Clinical Laboratory Improvement Act.

Identyfikacja bakterii

4 Przeczytaj wyników dla początkowego Grama okazu, upewniając się, czytać, czy bakterie widoczne w plamy i co ich reakcja Gram była plama (pozytywne lub negatywne) i ich morfologii (pręty porównaniu sfer).

5 Przeczytaj wyniki morfologii kolonii kultura. Bakterie rosną w różne kultury z różnej wielkości, kształtu, koloru i wyglądu do swoich kolonii.

6 Przeczytaj wyniki wszystkich badań przeprowadzonych na utylizacji węglowodanów bakterii w celu ich identyfikacji. Testy te mogą być ręcznie lub automatycznie, w zależności od wielkości i pojemności laboratorium. Różne bakterie wykorzystują węglowodany (cukry) inaczej, więc wiedząc, który bakterie wykorzystują kilka węglowodanów pomocy w ich identyfikacji.

7 Dwukrotnie sprawdzić interpretację laboratorium identyfikacji bakterii, upewniając się, że próby wykorzystania Grama, morfologii kolonii i węglowodanów odnotowane w raporcie zgadzają się z interpretacją. Pamiętaj, niektóre z tych badań przeprowadzono przez ludzi, a błędy są nieodłączne, chociaż stosunkowo rzadkie, czynnik testów laboratoryjnych.

Badanie wrażliwości na antybiotyki

8 Czytaj wyników jakichkolwiek badań wrażliwości na antybiotyki i ich interpretacji.

9 Sprawdź, czy wszystkie odpowiednie antybiotyki w praktyce znajdują się w panelu. W razie jakichkolwiek braków, można zadzwonić do laboratorium i sprawdzić, czy zostały one włączone, ale nie podano.

10 Jeżeli wyniki podatności podano numerycznie zamiast kategorycznie (odporne vs podatne), upewnij się, że odwołanie lub normalne, zakres jest zawarty w sprawozdaniu, porównując go z wynikami na próbce.

Wyniki badań dotyczące zaburzenia czynności wątroby

Wyniki badań dotyczące zaburzenia czynności wątroby


Oprócz tego, że największa narządu ciała, wątroba jest kluczowym elementem dla ogólnego stanu zdrowia organizmu, odpowiedzialny za wykonywanie funkcji ponad 400 na dzień. Testy medyczne mogą określić, czy wątroba funkcjonuje nieprawidłowo.

Test

Badanie wątroby jest badanie krwi wykorzystywane do analizy funkcji wątroby. Analiza określa stężenie we krwi pięciu lub sześciu specyficznych enzymów wątrobowych i określa krzepliwości krwi (to znak, że wątroba nie funkcjonuje prawidłowo).

ALT npm

Aminotransferazy alaninowej lub ALT jest enzymem wytwarzanym w komórkach wątroby (nazywane "heptoacytes"). Wysoki poziom ALT oznacza zapalenie wątroby, które jest wskaźnikiem zaburzeń czynności wątroby i / lub wątroby.

Obecność bilirubiny

Obecność bilirubiny we krwi (produkt uboczny zniszczonych czerwonych krwinek, zwykle usuwany z krwi w wątrobie) wskazuje, że wątroba nie działa tak jak powinien, które mogą być z powodu stanu wątroby lub z powodu innych chorób układu pokarmowego, która ma wpływ na wątrobę.

GGT npm

Obecność gammaglutamylotranspeptydazy lub GGT w teście funkcji wątroby jest silnie związana z alkoholu i / lub narkotyków, które prowadzą do zapalenia wątroby. Wysokie poziomy GGT mogą sugerować chorobę dróg żółciowych, co jest często związane z zaburzeniami czynności wątroby.

Wysoki poziom AP

Alkaliczna fosfataza lub AP, jest mierzona w teście krwi. Wysoki poziom tego enzymu są związane z chorobą wątroby, takich jak marskość wątroby i raka wątroby. Jednak, ponieważ podniesiony AP może mieć wiele przyczyn, które nie są związane z wątroby, podwyższone stężenie AP bez innych objawów podwyższonych enzymów wymaga dalszych badań.

Niski albumin

Albumina jest głównym białkiem krwi, wykonany przez wątrobę. Jeżeli badanie krwi wykazuje niskie stężenie tego białka, oznacza, że ​​wątroba nie działa prawidłowo.

Co dzieje się zwierząt podczas badań na zwierzętach?

Co dzieje się zwierząt podczas badań na zwierzętach?


Eksperymentatorzy wykorzystywać zwierząt do testowania leków, produktów gospodarstwa domowego, kosmetyków i środków chemicznych w celu oceny ich bezpieczeństwo stosowania u ludzi. Istnieją różne testy, które są czasami bardzo bolesne i stresujące dla zwierząt, wielu z nich wynikających, w śmierci. Ze względu na różnice biologiczne w makijażu zwierząt, wyniki badania zwierząt nie zawsze są odpowiednie dla ludzi.

Eye test Draize'a

W 1944 roku, dr John H. Draize'a stworzył test oczu Draize w celu oceny podrażnienie oczu różnych substancji. W tym teście, eksperymentator wprowadza chemicznych do jednego oka umiarkowanej królika, pozostawiając drugie oko jako kontrolę. Po jednej godzinie, ocenia, że ​​skutki dla oka, i powtarza to co 24 godziny przez okres do trzech tygodni. Króliki doświadczają krwawienie, zaczerwienienie oka, wrzody i ślepoty. Zazwyczaj eksperymentator zabija królików na koniec eksperymentu.

Testy toksyczności ostrej

Badanie ostrej toksyczności ustalić zagrożenie różnych chemikaliów wprowadzony przez usta lub skórę lub przez inhalację, zazwyczaj z zastosowaniem szczurów lub myszy. Oryginalny test jest dawka śmiertelna 50, który trwa aż do co najmniej połowa eksponowanych zwierząt umiera. Podobnie jest sposób dawkowania stałe, gdzie objawy schorzenia i cierpienie końca eksperymentu, niż śmierć. Ostra toksyczna metoda klasy i up-and-down procedury używać mniej zwierząt, ale cierpią rozdzierający ból, drgawki, utrata funkcji motorycznych i napady niekontrolowanych. Na koniec badania, badający zabija zwierzęta przeprowadzenia nekropsji oceny uszkodzenia wewnętrznego.

Badania podrażnienia skóry

Test podrażnienia skóry lub skórny test Draize'a monitoruje ciężkości świąd, obrzęk i stan zapalny w skórę królika. Polega ona na wprowadzeniu substancji na ogolonej powierzchni skóry, utrzymując inny plaster o ogoloną skórę jako kontrolę. Często, te wyniki nie stosuje się u ludzi ze względu na ich różnic anatomicznych i strukturze skóry.

Badania farmakokinetyczne

Badania farmakokinetyczne oceny stawki toksycznych substancji chemicznych w absorpcji, dystrybucji, metabolizmu i wydalania, zazwyczaj przy użyciu szczurów lub myszy. Zwierzętom ma pojedyncze lub wielokrotne dawki toksycznej substancji przez siły zasilającej, inhalacji lub iniekcji. Eksperymentator bada próbki krwi, podczas gdy zwierzę jest w trakcie testu, a następnie studia gromadzeniu środków chemicznych na organach martwego zwierzęcia. Różnice poziomu enzymów wątrobowych między gatunkami oznaczają wyniki badań nie jest całkowicie odpowiednie dla ludzi.

Gorączkotwórczość Testowanie

Pirogenów jest substancją chemiczną, która powoduje wzrost temperatury ciała. Gorączkotwórczość testuje badań gorączka skutki uboczne szczepionek i leków w iniekcji. Od 1940 eksperymentatorów używano testu pirogenności na królikach w celu oceny wzrostu temperatury po wstrzyknięciu substancji do krwiobiegu. Różny wiek i płeć królików bardzo wpływa na wyniki, więc może czasami błędnie dane. Częściej stosowane to badanie amoebocyte lizatu Limulus, gdzie krew podkowy krabów badania wpływu pirogenów na układ odpornościowy.

Jak schudnąć Badań

Jak schudnąć Badań


Schudnąć zdrowo i stabilnie do celów badawczych. Jedz równowagę różnych pokarmów i zawsze to świeże ryby, warzywa i owoce, ponieważ zawierają najbardziej niezbędnych witamin i minerałów dla organizmu i jego funkcji. Pamiętaj, aby pić dużo wody, współczynnika w błonnik, unikać alkoholu i papierosów oraz utrzymać łagodne wykonywania rutynowych. Utrata wagi jest nie tylko o jedzenie mniejszych porcji, to jest o jedzenie świeże, zdrowe jedzenie, które zawiera witaminy i minerały oraz o wykonywaniu utrzymać silne serce i umysł.

Instrukcje

1 Narysuj tabelę na kartce papieru lub tworzyć je automatycznie za pomocą arkusza kalkulacyjnego na komputerze. Dodać pięć kolumn na górze na "śniadanie", "obiad", "jedzenie", "Przekąski" i "woda". Napisz dni tygodnia w dół po lewej stronie. Zaplanować utratę wagi na zdrowe i bezpieczne okres czasu, na przykład w postaci dwóch miesięcy.

2 Zaprojektuj tygodniowy posiłków dyżurów z różnych, zrównoważonych możliwości każdego z trzech posiłków dziennie: śniadanie, obiad i kolacja. Obejmują dwa lekkie, niskokaloryczne przekąski, które łącznie około 200 kalorii. Spróbuj wymyślić posiłki, które zawierają podobne ilości kalorii. Użyj gotowych Planowanie posiłków, czy to pomaga. Wagi białka, węglowodanów i tłuszczu. Dążyć do jedzenia około 500 kalorii na śniadanie, lunch i kolację. Całkowita liczba kalorii potrzebnych do utrzymania osoby wagi ciała powinna wynosić około 2000 u kobiet i mężczyzn 2500 dziennie, zgodnie z kolumny. Jednak, aby schudnąć stopniowo, może być konieczne, aby zmniejszyć tę liczbę do około 1800, dla kobiet, jak opisane przez Weight Loss For All, z podobnym zmniejszeniem 200-300 kalorii dziennie dla mężczyzn.

3 Bądź pierwszy posiłek. Policzyć ilość kalorii w każdej substancji. Sumowanie całkowity pobór kalorii na każdym posiłkiem, za pomocą kalkulatora razie potrzeby. Zapisać liczbę kalorii w tabeli. Staraj się nie przekraczać liczby kalorii w danym dniu, ale jeśli nie, zmniejszyć następnego dnia w tyle kalorii, aby wyrównać ją. Zanotuj całkowitej ilości kalorii każdego dnia w szóstej kolumnie, jeśli to pomoże Ci śledzić swoje zużycie.

4 Jedz kontrolowane ilości jedzenia w regularnych porach każdego dnia. Wykonywania co najmniej cztery razy w tygodniu przez godzinę w czasie, jeśli chcesz, aby utrzymać zdrowe serce i stonowanych wygląd, jak schudnąć. Zdrowi dorośli powinni pić od sześciu do ośmiu szklanek wody każdego dnia świeże celu uzyskania optymalnych wyników, według zasady zdrowego żywienia Club. Słabe spożycie płynów może powodować zaparcia, kamienie nerkowe, a nawet nowotworów przewodu pokarmowego.

5 Pomiar masy ciała pod koniec każdego tygodnia, stosując skale łazienka. Oblicz swoje BMI (Body Mass Index) i upewnić się, że jest zawsze poniżej 30, ponieważ 30 lub powyżej oznacza, że ​​są klinicznie otyłych, jak opisał Badań Penn State. Oblicz swoje BMI za pomocą tego osobistego wzoru: BMI wynosi swoją wagę w kilogramach podzielona przez kwadrat wzrostu w metrach swojego. Jeśli masz nadwagę, wykonaj tę samą stałą, kalorii diecie, aby uzyskać zdrowe. Cel mieścić się w zakresie zdrowego BMI, które jest 18.5 do 25.

Wartości normalne Heart Failure wyniki badań krwi

Choroba serca jest głównym zabójcą Amerykanów. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, choroby serca stanowiły ponad 27 procent wszystkich zgonów w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku lekarze zapewniają nadzieję w obliczu tego problemu poprzez opracowanie testu, który może zapewnić lepszy obraz ryzyka niewydolności serca. Mają ustalonych norm, co jest uważane za "normalne" z wynikami badań.

Test

Lekarze wykonać proste pobraniu krwi od pacjenta, który myśli, że może być zagrożone z powodu niewydolności serca. Technicy następnie określić, jak dużo typu B peptydu natriuretycznego (BNP) jest obecny we krwi. BNP jest neurohormon wytwarzany przez serce. Jest on wytwarzany tylko wtedy, gdy jest naprężany serca, tak wysokie poziomy BNP we krwi są uważane za zły znak. Niski poziom BNP we krwi oznacza, że ​​serce działa jak i ryzyko niewydolności serca jest niska.

Znaczenie testu

Badanie BNP nie można przewidzieć z dokładnością do 100 procent, że osoba będzie rozwijać niewydolności serca. Dzięki dobrej diety i ćwiczeń fizycznych, niektóre choroby serca może zostać odwrócony (przynajmniej zapobiec pogorszeniu). Wysokie liczby w ten sposób wyniki badań ujawniają tylko, kto jest w grupie zwiększonego ryzyka śmiertelności i nie są czynnikiem prognostycznym, czy śmierć jest absolutnie wybitny. Ważne jest, aby zrozumieć, jakie leczenie reżim osoba ma przejść w celu uzyskania serce normalnie funkcjonować.

Normalnego poziomu

Ogólnie rzecz biorąc, niski poziom BNP wskazują zdrowe serce; Ryzyko zgonu zwiększa się poziom BNP wzrasta. Mayo Clinic w 2009 roku poinformował, że lekarze nie uważają, aby być na ryzyko niewydolności serca, jeśli wyniki badań krwi BNP są 100 pikogramów na mililitr (pg / ml) lub mniej. Wyniki między 100 i 300 pg / ml wykazują możliwie niewydolność serca, a wyniki 300 pg / ml lub więcej zidentyfikować rozpoznania niewydolności serca.

Badania uzupełniające

Badanie krwi BNP nie powinny być stosowane jako jedyne oceny ryzyka uszkodzenia serca. Powinna ona być połączona z innymi badaniami, które mierzą funkcji serca. Test białko C-reaktywne, na przykład, może pomóc potwierdzenia diagnozy niewydolności serca, ponieważ mierzy się ilość reakcji zapalnej, która jest występującym w organizmie. Zapalenie jest związane z odkładaniem się tłuszczu zatkania tętnic. Inne testy, które mogą być stosowane w połączeniu z testem BNP obejmują, homosysteine ​​fibrynogenu, cholesterolu i lipoprotein o testy-A.

Kolejne kroki

Jeśli masz podwyższony poziom BNP, lekarz może pracować z wami, aby opracować plan leczenia, które może obejmować zmiany diety, ćwiczenia i / lub leki. Jeśli stężenie BNP pokazać serce zawodzi, to być może trzeba zmian w diecie, leki lub w najgorszym przypadku, po przeszczepieniu serca. Ci lekarz zaleci leczenie w oparciu o jak poważnie zagrożone jest serce. Bez względu na wyniki pokazują, może być nie powinni nadużywać alkoholu lub narkotyków, jak te miejsca niepotrzebnego stresu na serce.

Problemy z badań Acai Berry

Sprawozdanie na wielu stronach internetowych suplement Acai Berry twierdzi ustaleń "po szeroko zakrojonych badań." Co dokładnie robi to wsparcie badań? Jak dokładne są badania? Artykuł ten nawiązuje do takich roszczeń i raportów tych ustaleń.

Zdrowotnych

Firm dodatku są świadomi, że US Food and Drug Administration zabrania im podejmowania istotnych właściwościach zdrowotnych. Na przykład, jest to niezgodne z prawem dla nich twierdzą, że jagody Acai leczyć raka lub inną poważną chorobę. W najlepszym, strony internetowe suplement może głosić, że jagody acai "może być najlepsze jedzenie na świecie" lub "może pomóc system odpornościowy." Firmy te muszą używać słów zabezpieczających takich jak "może", "możliwe" lub "być może", a nie twarz pozew.

Uniwersytet na Florydzie opublikował badania stwierdzające, że acai berry ekstrakty mogą walczyć z rakiem, chociaż wyniki były z modelu hodowli komórkowej - brak zwierząt lub ludzi badano. Ponadto, badanie obejmowało świeże jagody acai, które nie zostały zrealizowane; suplementów i soków firmy muszą liofilizacja, naciśnij i wyodrębnić soku w długim procesie. Ponadto, jak wyjaśniono w książce "Modelowanie Cancer", to już dobrze znane, że jedzenie owoców (nie tylko Acai jagody) zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Porównanie produktów

Niewiele firm bezpośrednio porównać ich acai berry z dowolnego suplementu poprawy stanu zdrowia. Zamiast tego, odwołuje się do ich korzyści dla zdrowia przeciwutleniaczy znaleźć w jagody Acai.

Weźmy, na przykład, na jednej stronie napis: "Acai Berry walczy refluksu kwasu." Artykuł wprowadza w błąd, gdyż przyjąwszy postać pigułki żywności jest zupełnie inna od spożywania go w całości. Artykuł nie mówi "suplementy Acai Berry," tylko "acai". (Aby to i inne artykuły czytać, patrz źródła poniżej). Ponadto, wiele innych produktów spożywczych zawiera przeciwutleniacze. David Wolfe wyjaśnia w swojej książce, "pożywienie", że porcja jagód acai strzeli 185 na skali ORAC, który mierzy zdolność absorpcji tlenu radykalne. Granaty strzelił 105. Chociaż jagody acai może mieć więcej przeciwutleniaczy niż inne owoce, dwie porcje jedzenia granatów może być mniej kosztowne niż spożywanie jednej porcji suplementów acai, ale korzyści dla zdrowia z przeciwutleniaczy będzie równa.

Aktualne badania

Zamiast prowadzenia badań przy użyciu ich konkretnego produktu, strony internetowe suplement ekstrapolacji danych z instytucji, które zrobiły badania nad przeciwutleniaczami, a następnie zastosować je do swoich suplementów acai berry, które zawierają antyoksydanty. Firmy często prowadzą czytelnika do uwierzenia grupę podaje konkretny sok lub tabletki, a wyniki są monitorowane. Wyniki są niepotwierdzone w najlepsze. Na przykład artykuł na Acaiberrysite.com twierdzi lepszą wytrzymałość wynikającą z jej uzupełnienie, ponieważ jeden zawodnik zdecyduje się go podjąć. Artykuł nadal wyjaśniają, że składniki odżywcze mogą poprawić wytrzymałość bilansowania, ale to naprawdę przekłada się do utrzymania zdrowej diety.

Nagłówki mediów

Strony internetowe często używają zwrotów suplementów takich jak "jak widać na CNN.com" lub "jak podano w The Wall Street Journal". Jednak, CNN i The Wall Street Journal donoszą o tendencji tych firm zarabiają pieniądze, nie ich przyjęciem.

Wnioski

Takie wnioski badawcze jagoda acai są mylące i bezpodstawne. Natomiast dieta bogata w owoce i warzywa daje wiele korzyści zdrowotnych, badania wskazują, że nie acai berry oferuje doskonałe korzyści dla zdrowia nie oferowanych przez inne owoce.

Znaki dla HIV badań

Błędem, który jest łatwy do poznania, na podstawie wyglądu i innych czynników, jeśli ktoś jest HIV-pozytywne, jeszcze pozostaje. W rzeczywistości, jedynym sposobem, by poznać swój status serologiczny ma być testowany. Przesiewowych HIV jest prosty. To może być niski koszt lub wolna i nie ma liczbę miejsc, w których jeden może być testowane.

Ostra infekcja HIV

Między dwóch do czterech tygodni od zarażenia się wirusem HIV, niektórzy ludzie rozwijać objawy grypopodobne. Zgodnie z HIV-symptoms.info, objawy to gorączka, ból głowy, bóle, powiększone węzły chłonne, zmęczenie i kłopoty z żołądkiem.

Ważne jest, aby zrozumieć, o tym etapie choroby grypopodobne związane z ostrym zakażeniem HIV jest to, że nie jest diagnostyczny. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś widział się z lekarzem na temat tych objawów, objawy te są same w sobie nie wystarczy, aby dotrzeć do wykrywania wirusa HIV. Dlatego tak ważne jest, aby badania na HIV, jeśli uważasz, że może być narażone.

Ekspozycja

HIV może przekroczyć barierę organizmu krwi w stężeniu wystarczającym do wywołania infekcji. Dla młodzieży i dorosłych w krajach rozwiniętych, kontakty seksualne bez zabezpieczenia (pochwy, odbytu i jamy ustnej) i dzielenie się igły iniekcyjne są sposoby ekspozycji.

Poza rozwiniętych, gdzie oddawane produkty z krwi i narządy nie są lub nie poddawana badaniom, dorosłych mogą być narażone na HIV przez donacji płynów i narządów. Dzieci wszędzie mogą być narażeni na HIV, ponieważ ich matka jest nosicielem wirusa HIV (dzięki ciąży, porodu i karmienia piersią).

Jeśli uważasz, że były narażone na zakażenie HIV, porozmawiaj z lekarzem lub doradcą HIV badania do określenia ryzyka oraz adekwatności badania.

Serokonwersji

Większość testów w kierunku HIV liczyć na obecność przeciwciał HIV, aby określić obecność wirusa w pacjenta. Opracowanie wykrywalnego poziomu przeciwciał przeciwko HIV lub innych infekcji () jest wywoływana serokonwersji. Po zarażenia wirusem, większość ludzi serokonwersji w ciągu pierwszego miesiąca. Jednakże, może to potrwać od trzech do sześciu miesięcy.

Badanie przeciwciał HIV wykonywane mniej niż miesiąc po ekspozycji jest bardzo mało prawdopodobne, aby powrócić prawda pozytywne, więc ważne jest, aby być przeszukiwane po terminie jednego miesiąca upłynął po ewentualnej ekspozycji. Testy doradca HIV będą mogli pomóc określić, czy należy ponownie ekranowane jeśli negatywny wynik testu na podstawie daty ostatniego możliwego narażenia na HIV.

Testy RNA są dostępne, które nie opierają się na obecność przeciwciał, lecz ekran jest bezpośrednio na obecność wirusa materiału genetycznego. Mogą one zapewnić dokładne wyniki w ciągu dwóch tygodni po ewentualnej ekspozycji. Są one jednak bardziej kosztowne i skomplikowane niż testów przeciwciał, a więc jest mniej powszechnie dostępne.

Regularne badania

Dla wielu dorosłych, w tym każdego, kto jest aktywny seksualnie, a także inni, którzy angażują się w zachowania ryzyka dla zakażenia HIV, należy wybrać regularne badania przesiewowe na obecność wirusa HIV. Regularne środki przesiewowe testowane raz na sześć miesięcy dla HIV.

HIVTest.org (patrz źródła poniżej) może pomóc zlokalizować miejsce badań w danym obszarze. Ta strona zawiera również informacje o tym, co specyficzne testy dostępne są w tym miejscu i które ośrodki zapewniają bezpłatnych badań.

Czy Soy Bad cierpiących na podagrę?

Czy Soy Bad cierpiących na podagrę?


Skaza moczanowa jest zaburzeniem charakteryzującym się gromadzeniem kwasu moczowego w organizmie. Kwas moczowy jest jednym z kilku azotowych produktów przemiany materii utworzonych w wyniku rozpadu kwasów nukleinowych i białek. Chociaż sojowa rodzaj białka, ostatnie badania wskazują, że jego awaria nie powoduje znaczącego wzrostu poziomu kwasu moczowego w osoczu zmniejsza się ryzyko rozwoju dna.

Rozwój

Nadmiar kwasu moczowego w wyniku degradacji białka, która nie jest filtrowany przez nerki krystalizuje we krwi. Kryształy te są następnie osadzane wokół stawów, w wyniku ostrym zapaleniem stawów związanym z dna.

Przyczyny

Podwyższony poziom kwasu moczowego w wyniku krwi z nadmiaru białek. Jednak różne źródła protein, mają różny stopień wpływu na tworzenie pomocy moczowego.

Źródła Soy

Soja jest rodzaj białka znalezionego w warzyw strączkowych, takich jak soja. Uniwersytet stronie Virginia Health System twierdzi, że można je znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak wspólna pieczywa, płatków śniadaniowych, zup i napojów owocowych.

Wpływ sojowe

Według badań 12-letniego opublikowanym w New England Journal of Medicine przez HYON i in., Spożycie białka z warzyw, takich jak soja nie spowodować wzrost ryzyka rozwoju dny.

Spożycie soi

Chociaż sojowa nie wydają się zwiększać ryzyko rozwoju dna umiarkowane zużycie jest nadal zalecany przez Mayo Clinic kontrolować i lub zapobiegania stanu.