adcov.com

aspiryna na poloasiec opryszczke

Jak zatrzymać opryszczki z aspiryną

Jak zatrzymać opryszczki z aspiryną


Opryszczka są czerwone pęcherze w okolicach wargi. Są powszechne, ale nie ma lekarstwa dla nich. Opryszczka nigdy nie zdarzy się w odpowiednim czasie, ale wydaje się dziać w czasach, gdy jesteś o pójść do wydarzenia lub zdjęcia zrobione. Większość zabiegów potrwać kilka dni lub dłużej. Jednak, gdy czujesz zimno ból przychodzi na ciebie może zatrzymać go z aspiryną.

Instrukcje

1 Bądź na poszukiwania na ból. Choć zazwyczaj nie wiedzą, kiedy będą występować, poczujesz swędzenie lub mrowienie przed opryszczka pojawia się całkowicie. Wcześniej można zrozumieć to szybciej można zatrzymać go z aspiryną.

2 Użyj kruszarki pigułki zmiażdżyć aspirynę. Opróżnić granulki do małej miski.

3 Wymieszać zgnieciony aspiryny z kropli wody. Użyj niewielką ilość wody w czasie i dobrze wymieszać widelcem. Zatrzymaj dodanie wody, kiedy masz mieszankę pasty podobne. Jeśli dodać zbyt dużo wody, trzeba będzie zniszczyć kolejną aspirynę i dodać, że aby ciasto.

4 Umyj twarz i dokładnie obszar opryszczki z łagodnym mydłem. Zastosowanie mieszaniny pasty aspiryna do opryszczki. Wcierać niewielką ilość do opryszczki. Pat więcej mieszaniny kwasu acetylosalicylowego na twój opryszczki palcem. Dodaj tyle, ile możesz.

5 Włóż duży plaster nad zimnym ból i aspiryny pasty. Opaska powinna być na tyle duża, aby pokryć obszar opryszczki.

6 Zostaw go na noc (lub w ciągu dnia, jeśli jest to rano). Umyj je po przebudzeniu (lub są gotowi iść do łóżka). Powtarzaj ten proces, aż zimno ból znika. Czas potrzebny będzie zależeć od tego jak złe opryszczka jest.

Wskazówki:

  • Zapobiec opryszczkę przez regularne mycie rąk, unikać całowania, unikać dotykania twarzy i nie dzielenie się jedzeniem i napojami. Weź ibuprofen doustnie przez ból i zmniejszyć stan zapalny.

Leczenie opryszczki pęcherze

Kiedy jesteś zarażony wirusem herpes simplex, to jest dość powszechne na pęcherze powstawać w czasie rzeczywistym wybuchu. Te pęcherzyki są zwykle poprzedzone pewnym poziomie ból lub świąd w okolicach strefy narażenia, wskazując, że "flare-up" jest wybitny. Jak tworzą się pęcherze, które często zaczynają jako małe, czerwone guzki, które później wrzód, a nawet krwawienia, czasami powodując dodatkowy dyskomfort indywidualny. Z czasem te rany w końcu leczyć na własną rękę, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc przyspieszyć ten proces uzdrawiania.

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych, najczęstszą postacią leczenia związanych z tym pęcherzy jest taka sama, jak samego zakażeniem - lekami przeciwwirusowymi. Typ leku przeciwwirusowego przewidziany jest bardzo zależna od osoby i nasilenia zakażenia, lecz na ogół wymaga się przebieg acyklowiru, valacyklowiru lub famcyklowiru. Dla wielu recepta traktowane jako leczniczej postaci leczenia, co oznacza, że ​​stosuje się tylko podczas wybuchu przyspieszyć gojenie się pęcherzyków i zmniejszać intensywność infekcji. Ale ze względu na bezpieczeństwo tych leków, jest to również dość często należy wziąć receptę każdego dnia, aby zapobiec pęcherze od zawsze formowania. Lekarz pomoże Ci zdecydować, w jakim trybie opieki jest dla Ciebie najlepszy.

Opryszczka jamy ustnej

Chociaż niektórzy ludzie uważają, opryszczka narządów płciowych wpływa tylko to jest możliwe, aby kurczyć szczep doustną tego zakażenia. Często określana po prostu jako opryszczka tego typu blister, które jest spowodowane przez wirus opryszczki zwykłej typu 1 (HSV-1), odpowiada korzystnie na wiele leków takich narządów postaci tej choroby. Jednakże, "oral" opryszczka nie polegać wyłącznie na leki doustne na leczenie. Szkieł maść zawierająca alkohol benzylowy lub lidokaina może być również stosowane w leczeniu tych pęcherzy.

Choć nie "prawdziwe" leczenie, można również znaleźć ulgę od tych pęcherzy przez przyjęcie przeciwbólowy, przeciwzapalny i bólu, takie jak aspiryna, ibuprofen czy paracetamol, a także stosowania lodu lub podgrzewanym myjki do strefy cierpiących Wybuch opryszczka. Ani metody pomocy opieki w rzeczywistej uzdrawiania tych pęcherzy, tylko zmniejszyć ból powszechnie związany z chorobą.

Leczenie opryszczki whitlow

Leczenie opryszczki whitlow


Opryszczkowe zanokcica jest zakażeniem wirusowym, dłoni lub palców, wynikających z kontaktu z osoby doświadczającej wirusa Herpes simplex 1 (co powoduje opryszczka jamy ustnej) lub 2 (Herpes simplex, który powoduje opryszczka narządów płciowych) wybuchu. Dwóch i pół do pięciu osób na 100.000 wpływa każdego roku. Dzieci są najczęściej zakażone opryszczką whitlow; jednak, pracownicy służby zdrowia i lekarzy dentystów są również powszechnie zainfekowany.
Herpes simplex 1 Rachunki za 60% przypadków w danym roku, natomiast opryszczki 2 stanowi 40%.

Objawy

Opryszczka whitlow występuje, gdy dotyka ich własne indywidualne zmiany lub dotykając drugich zmian. Nie jest niczym niezwykłym dla dzieci do rozwijania tej wirusowej infekcji na skutek ssania kciuka lub palców podczas wybuchu.
Opryszczka whitlow prezentuje się jako kilka małych zaczerwienienie, obrzęk, pęcherze wypełnione płynem na palcu, palców lub dłoni. Jednostka może mieć gorączkę, powiększenie węzłów chłonnych i czerwone smugi promieniujące z pęcherzami.

Leczenie

Leczenie zazwyczaj polega na łagodzeniu dolegliwości wynikające ze zmian chorobowych, skrócenie okresu wybuchu choroby i zapobieganie w przyszłości ognisk. Ogniska może trwać od jednego do trzech tygodni, ale zwykle trwa siedem do 10 dni. Podczas epidemii, jednostka może przyjąć ponad-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna, paracetamol (Tylenol) lub ibuprofen (Advil lub Motrin). Dzieci powinny mieć tylko Tylenol - aspiryna może spowodować u dziecka rozwijającego się zespołu Reye'a. Zimne okłady są również pomocne w zmniejszeniu bólu.
Lekarz może przepisać pigułki lub kremy przeciwwirusowe, takie jak pigułki nasenne valacyklowiru acyklowir,, pigułki Famcyklowir lub miejscowo w postaci maści acyklowir do skrócenia okresu wybuchu i aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Zapobieganie

Podczas epidemii, zainfekowana osoba nie powinna dzielić przedmioty osobiste, takie jak ręczniki, szczoteczki do zębów, przyborów do makijażu i jedzenia. Należy regularnie myć ręce i unikać zarażenia wirusem poprzez kontakt osoby do osoby. Istotne jest, że nie odebrać, pop, pocierać ani drapać zmian, ale pozwoli im leczyć. Bandaż powinien być noszony w celu ochrony i zapobiegania infekowania zmiany innych. Pracownicy służby zdrowia i lekarze powinni zawsze nosić rękawice ochronne, aby zapobiec przenoszeniu, albo od innych do siebie, albo od siebie do innych.

Strona główna zadośćuczynienie za epidemii opryszczki

Opryszczka narządów płciowych może powodować owrzodzenia i pęcherze na narządach płciowych i na obszarach łonowe i odbytu oraz ud i pośladków, które są czasami bolesne i swędzące. Zakażenie nie można wyleczyć, a u niektórych osób powoduje wrzody okresowo powtarzać, gdzie od raz w miesiącu, aby raz na kilka lat. Między ogniskami, które trwają około tygodnia, opryszczka nie wykazuje żadnych objawów, chociaż może on już być zaraźliwe. Lekarze mogą przepisać kilka leków przeciwwirusowych do kontrolowania objawów, ale niektórzy ludzie uważają, że środki do domu zapewnić odpowiednią pomoc.

Pierwsza pomoc

Niektóre z najbardziej skutecznych sposobów na objawy opryszczki narządów płciowych są również najprostsze. Leczyć rany, tak jak w każdą otwartą ranę. Utrzymać je w czystości i unikać dotykania ich. Pij dużo wody, ponieważ prawidłowe nawodnienie przyspiesza gojenie. Używać produkt jak skrobia kukurydziana zachować opryszczka rany suche. Nosić bieliznę luźną bawełnianą i uniknąć obcisłe ubrania, które mogą być irytujące i zatrzymywać wilgoć. Ciepłe kąpiele mogą łagodzić ból związany z ranami, i przeciwbólowy over-the-counter, takie jak ibuprofen, paracetamol lub aspirynę może być dobry pomysł, też.

Ważne, aby pamiętać: Opryszczka narządów płciowych jest najbardziej zaraźliwy tuż przed wybuchem (wiele osób czuje mrowienie nazwie Prodrom tuż przed wybuchem) i kiedy rany są na skórze. Unikać stosunków seksualnych w tym czasie.

Zioła / Suplementy

Wielu producentów suplementów diety zachwalają swoje produkty jako dobre dla łagodzeniu objawów opryszczki. Trudno powiedzieć, jak skuteczne są naprawdę takie środki, ponieważ nie było wiele badań naukowych na ten temat. Niektóre substancje, które są powszechnie promowane jak opryszczki złagodzenia objawów są echinacea, żeń-szeń syberyjski, cynku, aloes, lizynę i produkty pszczele zawierające propolis, zgodnie z University of Maryland Medical Center.

Ale należy pamiętać, fakt, że takie produkty nie wymagają recepty, nie oznacza, że ​​muszą być słaby lub bez efektów ubocznych. Przed podjęciem ziołowych suplementów diety lub diety w leczeniu opryszczki narządów płciowych objawy, skontaktować się z lekarzem. Mogą powodować silne reakcje u niektórych osób, a w pewnych okolicznościach i mogą kolidować z innymi lekami. Wyniki mogą być znacznie gorsze niż objawów opryszczki narządów płciowych.

Kilka przykładów działań niepożądanych, z University of Maryland Medical Center:
-Siberian Żeń-szeń może powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi.
-Echinacea Gdy brane przez dłuższy okres czasu, doprowadziły do ​​zmniejszenia liczby białych krwinek.
Produkty -Bee może powodować reakcje alergiczne u osób, które mają tę alergię.

Naturalne leki na opryszczkę i Herpes

Opryszczki Herpes powoduje bolesne pęcherze najczęściej około lub w jamie ustnej. Wrzody opryszczki może zainfekować okolicy narządów płciowych. Istnieje wiele źródeł, które wierzą, że istnieje naturalne lekarstwo na opryszczkę i opryszczki, dowody wskazują, że większość z dostępnych metod nie leczy, ale naturalnych środków w celu złagodzenia objawów i ognisk kontroli.

Naturalne suplementy

Praktycy ziołolecznictwa polecam kilka preparatów, które można używać do czynienia z objawami opryszczki i opryszczka. Preparaty te albo złagodzić ból i swędzenie z ranami lub przyczynić się do zmniejszenia częstości występowania epidemii.

Można stosować aloes na rany dla złagodzenia bólu. Aby zmniejszyć częstotliwość wybuchów, trzeba nabrać układ odpornościowy. Echinacea jest dobry do tego. Możesz wziąć dwie kapsułki z nim trzy razy dziennie lub pić 03:57 filiżanek herbaty dziennie echinacea. Pamiętaj, że metody te mają niewielki lub żaden badań naukowych, aby udowodnić ich skuteczność.

Akupunktura

Akupunktura może przynieść ulgę. Akupunktura to rodzaj tradycyjnej medycyny chińskiej, która polega na nakłuwania skóry z igłami. Wśród wielu powodów ludzie akupunktura jest do bólu, dlatego może to być opcja dla bólu, który towarzyszy wrzody opryszczki. Jeśli masz częste wybuchy, niektórzy lekarze uważają, akupunktura może zmniejszyć ognisk i ciężkość nich.

Opieka w domu

Przechowywać blistry czyste do wspomagania gojenia i uniknąć wtórnego zakażenia bakteryjnego. Należy zachować rany suche, jak to możliwe, o ile okaże się, że maść lub żel jak aloes przynosi ulgę. W przypadku opryszczki narządów płciowych, ma gorące kąpiele i aspirynę dla złagodzenia bólu.

Najlepsze lekarstwo opryszczkę

Jeśli czujesz, gorący, czerwony, podniósł gulę w pobliżu lub na wardze, prawdopodobnie masz opryszczkę. Opryszczka pochodzić z rodziny wirusów opryszczki. Gdy jesteś zainfekowany, można w dalszym ciągu odczuwają upy Flair. Opryszczka wziąć 10 do 14 dni, aby uzdrawiać. Nie istnieje lek, który natychmiast leczy rany, ale są pewne środki w celu złagodzenia bólu i odzyskiwania prędkości.

Lód

Trzymaj kawałek lodu na ból powstającej przez 10 do 15 minut co kilka godzin w ciągu dnia. Wisienką go wcześnie zmniejsza metabolizm wirusa i spowalnia jej postęp. Jeśli czujesz ból lub obszar czerwony staje się ponownie, ponownie zastosować lód na 10 do 15 minut co kilka godzin.

Torebki herbaty

Zastosuj ciepłe torebkę do leczenia otwartej opryszczki. Tanina w ciepłym, wilgotnym worku czarnej herbaty Earl Grey pomaga jak zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból.

Innym sposobem wykorzystania czarne torebki herbaty jest moczyć je w gorącej wodzie, a następnie zamrozić. Mrożona herbata w torebkach ułatwi zimno ból ból i przeciwwirusowe składniki odżywcze herbaty związku atakują wirusa opryszczki.

Owoce i warzywa

Naukowcy z General Nutrition Corporation, Indiana School of Medicine oraz Wydziału Nauk komputerowe UCSB stwierdzili, że spożywanie pokarmów bogatych w lizynę związku, takie jak jabłka, mango, miały istotny wpływ na zmniejszenie nasilenia epidemii opryszczki.

Badanie sześciomiesięczny śledzone 1543 opryszczki Opryszczka cierpiących. Grupa brała dzienną dawkę 936 mg lizyny. Dziewięć z 10 zmniejszyło ognisk i nasilenie objawów.

Brokuły zawiera wysokie poziomy indolo-3-karbinol, które mogą pomóc tłumią wirusa opryszczki. Kapusta brukselka i inne warzywa, które zawierają również indol-3-karbinol.

Medycyna

Według dr Patricia Wino- kura Uniwersytetu Iowa, leki na receptę acyklowir może zmniejszyć liczbę ognisk i skrócić przebieg opryszczki. Aspiryna lub paracetamol może pomóc złagodzić ból z opryszczka.

Ponad wirus opryszczki Licznik Zabiegi

Jedyne leki, które specjalnie ukierunkowane przyczyną opryszczki jamy ustnej (opryszczka) są leki przeciwwirusowe, które nie są dostępne bez recepty (OTC). Jednak kilka zabiegów OTC może złagodzić objawy i zmniejszyć dyskomfort. Należy zauważyć, że metody leczenia OTC, nie są zalecane w leczeniu opryszczki narządów płciowych, a w rzeczywistości może opóźniać gojenie się pęcherzy.

Leczenie miejscowe

Zgodnie z Mayo Clinic, OTC miejscowo lidokainą mogą być stosowane w leczeniu opryszczki wargowej. Miejscowo lidokainą jest stosowany w celu zmniejszenia bólu związanego z pochodni-up wirusa zimno ból w dotkniętym nerwu. Alkohol benzylowy, stwierdzono w medycynie jak Zilactin, stosuje się w leczeniu bólu i może być stosowany w objawów prodromalnych, początkowe uczucie bolesne lub wypalanie, które występuje przed wybuchem.

Benzyl Alcohol

Mayo Clinic donosi, że alkohol benzylowy, stwierdzono w medycynie jak Zilactin jest także stosowany w leczeniu opryszczki. Zgodnie z jego wytwórcę, Zilactin stosuje się w leczeniu bólu i może być stosowany podczas objawów prodromalnych.

Pain Relief

Wspólne przeciwbólowe OTC mogą być przydatne do zarządzania bólu związanego z opryszczka. Jednak Mayo Clinic informuje, że aspiryna nie należy podawać dzieciom, które doświadczają opryszczkę, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a, który może mieć wpływ kilka narządów.

Zatwierdzonych obróbek

Według jego producenta, GlaxoSmithKline, leki OTC Abreva został zatwierdzony przez FDA jako jedynego leczenia OTC, które mogą ograniczyć długość epidemii opryszczki jamy ustnej. Dokosanol Abreva wykorzystuje jako substancję czynną, która według producenta zapobiega zdrowych komórek przed zakażeniem wirusem ból na zimno.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Liczba kroków można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na ogniska i do zmniejszenia nasilenia obecnej epidemii. Mayo Clinic zaleca stosowanie kremów z filtrami na twarz i unikanie wyzwalaczy ból na zimno, jak brak snu i stres. Lód i ciepłe okłady mogą być stosowane w leczeniu opryszczki bólu. Nie podnoś się lub pop opryszczkę; powinny być pozostawione leczyć na własną rękę.

Najlepszych sposobów, aby pozbyć się opryszczki

Opryszczka, znane również jako opryszczka, są wynikiem postaci wirusa opryszczki, a w wirus, należy mieć do prowadzenia kursu. Często poczuje opryszczki pochodzących na kilka dni przed pojawieniem się rzeczywista blister, zwykle na skórze wokół ust. Ostatecznie wyskakuje blister, emanuje, strupy i leczy ponad bez blizn. Nie można wyleczyć opryszczkę, ale można przyspieszyć proces odzyskiwania.

Zostaw go w spokoju

Walczyć z pragnieniem odbiór, zgniatać, nie przekłuwać opryszczki. Opryszczka zagoi się stosunkowo szybko na własną rękę (w ciągu jednego do dwóch tygodni), bez śladu, i zbieranie na nich może spowolnić proces gojenia i potencjalnie powodować blizny. Zostaw wystarczająco dobrze sam i niech natura iść swoją drogą.

Kompresy zimne i ciepłe

Stosowania lodu do opryszczki jest skutecznym lekarstwem na łagodzeniu bólu. Spróbuj tarcie lub gospodarstwa lodu na opryszczki przez kilka minut, powtarzając raz na godzinę na dłużej trwały efekt.

Można znaleźć podobne ulgę w bólu przez zastosowanie okładu ciepło w taki sam sposób jak w lodzie. Można użyć ciepłą torebkę zamiast kompres dniach do około 30 minut na raz.

Leki bez recepty

Over-the-counter leki mogą również przynieść ulgę od bólu spowodowanego opryszczki. Możesz użyć maści - najbardziej skuteczne zawierają miejscowe lidokainę lub alkohol benzylowy - lub tabletki doustne, takie jak aspiryna, paracetamol i ibuprofen.

Alternatywnych środków

Konwencjonalne metody leczenia na bok, możesz spróbować innych alternatywnych środków, zbyt. Zapytaj opinię lekarza odnośnie stosowania oczaru wirginijskiego do bólu. Tarcie aloe vera żel lub olej na opryszczki ma innej opcji. Niektórzy stwierdzili, ekstrakt z melisy pomocne w minimalizowaniu objawów i przyspieszenie gojenia.

Jak zapobiegać

Zapobieganiu opryszczki z rozwijających się, być może, najlepszym sposobem walki z tym problemem. Uważaj na to, co wyzwala się rany, i podjąć odpowiednie środki ostrożności. Wspólne powoduje to stres, brak snu, prześwietlenie na słońce bez ochrony przeciwsłonecznej, choroby, zmiany hormonalne, gabinetów kosmetycznych, dentystycznych pracy lub uszkodzenia jamy ustnej. Ponieważ opryszczka są rozłożone wirusowo, unikać całowania lub inne formy kontaktu ze skórą, gdy opryszczka są obecne. Trzymaj ręce umyte, unikać dzielenia balsam wargi, ręczniki i sztućce, i należy zachować ostrożność podczas dotykania innych części ciała, zwłaszcza oczu i narządów płciowych, ponieważ są one bardzo podatne na rozprzestrzenianie się wirusa.

Co to jest ludzki wirus opryszczki typ 7?

Wirus-7 ludzkiej opryszczki HHV-7, jest jednym z dwóch ludzkich wirusów opryszczki (pochodne grupy wirusów, które przyczyniają się do powodowania warunków w wysypka), które powodują różyczkę wspólny, łagodną chorobę dzieciństwa. HHV-6 prowadzi do różyczkę. Zgodnie z Mayo Clinic, HHV-7 jest mniej powszechne przyczyny tego stanu.

Ramy czasowe

HHV-7 typowo dotyka dzieci w późniejszym życiu, niż czyni HHV-6, w czasie od 2 do 3 lat, a nie w pierwszym roku na HHV-6.

Wpływ

HHV-7 infekuje tylko limfocyty T zwane komórkami, które są komórki układu odpornościowego, a HHV-6 zakaża się również inne rodzaje komórek. Przebieg choroby jest jednak podobne.

Objawy

Zgodnie z Mayo Clinic, główne objawy różyczka to nagła i wysoka gorączka ollowed się wysypką. Inne objawy to zmęczenie, drażliwość, łagodnej biegunki, spadek apetytu i obrzęk powiek.

Leczenie

Leki przeciwwirusowe, takie jak gancyklowirem, foskarnetu i cydofowirem może zarządzać zakażenie HHV-7. Jednak leczenie przeciwwirusowe gancyklowirem zazwyczaj stosuje się tylko u osób z osłabionym układem odpornościowym, zgodnie z Mayo Clinic.

Opieka w domu

Po konsultacji z lekarzem, można użyć reduktory gorączka i leki przeciwbólowe, inne niż aspiryna zarządzać objawy różyczka u dzieci.

Jak leczyć opryszczka typu 1 na twarzy

Większość przypadków opryszczka, pęcherze stan wysypki spowodowane przez zakażenie wirusem opryszczki pospolitej typu-1 (1), opryszczka, nie wymagają specjalnego leczenia lub leków, które są specjalnie skierowane do wirusa. Można jednak podjąć pewne kroki w celu złagodzenia objawów. W przypadku często powtarzających się epidemii, lekarz może zalecić leczenie leków do ograniczenia aktywności wirusa; Zmniejsza to liczbę ognisk, które mogą być bolesne i kłopotliwe.

Instrukcje

Zarządzanie opryszczkę

1 Użyj miejscowo lidokainą lub alkohol benzylowy (sprzedawany pod marką Zilactin), aby pomóc złagodzić bolesne i drażniące objawy skórne z opryszczka. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, a jeśli jesteś pod opieką lekarza, konsultacji z lekarzem.

2 leczyć ból związany ze stanem przy ponad recepty leki przeciwbólowe takie jak acetaminofen i ibuprofen. Mayo Clinic ostrzega, że ​​aspiryna nie powinien być stosowany w leczeniu opryszczki u dzieci, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a.

3 Eksperyment z temperaturą, aby pomóc złagodzić objawy. Mayo Clinic zaleca stosowanie obu lodu lub ciepłych okładów w celu zapewnienia zwolnienia z aktywnych opryszczka.

4 Zobacz się z lekarzem, jeśli masz częste wybuchy. Ona może zalecić przejść leków przeciwwirusowych na codziennych, aby zmniejszyć liczbę flareups. Leki te obejmują acyklowir i famcyklowir, walacyklowir, i są bardzo skuteczne w zapobieganiu powstawaniu opryszczki.

Wskazówki

  • Mayo Clinic donosi, że bez leczenia opryszczki ogniska odejść w ciągu około tygodnia. Jeśli objawy nie są nasilone lub częste, leczenie może nie być konieczne.
  • Brak leczenia opryszczki może "leczyć" choroby.

Jak Heal Opryszczka wargowa na dziąsłach

Wirus opryszczki pospolitej (HSV) jest odpowiedzialny za opryszczkę na dziąsłach. HSV-1, są zwykle opryszczki doustnych, znane również jako opryszczka, która w wyjątkowych przypadkach może wynikać z HSV-2, która jest odpowiedzialna za opryszczki narządów płciowych. Możesz zrobić kilka rzeczy w leczeniu opryszczki jamy ustnej i towarzyszący ból, które obejmują leki i środki do pielęgnacji siebie. Owrzodzenia zazwyczaj wyjaśnić w siedem do 10 dni. Wirus zawsze pozostaje w organizmie, można aktywować w dowolnym momencie.

Instrukcje

1 Porozmawiaj z lekarzem na temat leków przeciwwirusowych. Jeśli rozpoczął zaraz na początku wybuchu, leki mogą złagodzić ból i zmniejszyć czas lekko. Jeśli masz opryszczkę często, możesz skorzystać z biorąc te leki regularnie.

2 Użyj over-the-counter miejscowego leczenia zawierające lidokainy lub alkohol benzylowy, jak jest na etykiecie produktu. Mogą złagodzić objawy.

3 Eksperyment z gorących i zimnych okładów w celu złagodzenia bólu. Może wolisz jeden do drugiego lub znaleźć połączenie obu zapewnia optymalną ulgę.

4 złagodzić ból z ponad-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna, Tylenol, naproksen czy ibuprofen. Nie dać dzieciom aspiryny.

5 Unikaj pokusy do zabierania na rany; będzie to opóźniać gojenie, pogorszyć może powodować ból i infekcję.

6 Za pomocą naturalnych metod leczenia w celu przyspieszenia gojenia i łatwość objawy. University of Maryland Medical Center oferuje kilka sugestii. Są to lizyny (1000 do 3000 mg na dobę), tlenek cynku, maść krem ​​balsam z cytryny, śmietanę i rabarbar homeopatycznych suplementy natrum muriaticum, Rhus toxicodendron, Mercurius lub sepia. Użyj zabiegi homeopatyczne, jak jest na etykiecie. Przed użyciem jakichkolwiek naturalnych metod leczenia, doustnie lub miejscowo skontaktować się z lekarzem.

Wskazówki

  • Porozmawiać z lekarzem przed użyciem lidokainy jeśli masz jakieś problemy z sercem lub wątrobą lub lizyna, jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, wysokie stężenie triglicerydów lub choroby serca.

Najlepszy sposób, aby zatrzymać nowego opryszczki

Najlepszy sposób, aby zatrzymać nowego opryszczki


Opryszczka to małe zmiany, które mogą tworzyć się wokół ust i od czasu do czasu w innym miejscu na twarzy. Są częste u dzieci i dorosłych. Podczas gdy osoba może doświadczać dyskomfort opryszczki, to zwykle nie stwarza ryzyka lekarza. Wirus opryszczki pospolitej powoduje te guzy wypełnione płynem. Zakażoną nie mogą wykazywać objawów opryszczki na okres do 20 dni po ekspozycji na wirusa, choć niektórzy ludzie czują mrowienie lub pieczenie wokół ustach jeszcze przed opryszczka jest widoczna.

Instrukcje

1 Zastosuj over-the-counter leczenia opryszczki, po wskazówek na opakowaniu, gdy czujesz, opryszczka nadchodzi. Pomoże to opryszczki szybko wyleczyć i, według American Dental Association, może zapewnić tymczasową ulgę w bólu.

2 Weź aspirynę lub inny lek przeciwbólowy, gdy ból jest ostry. To może zapewnić ulgę potrzebne, by przez cały dzień.

3 Połóż zimny kompres lub lodzie na opryszczki. Regularnego leczenia guza zimną pomoże naturalnie zmniejszyć ból i obrzęk.

Wskazówki

  • Jeśli ból jest niekontrolowane lub masz powtarzające się epidemie, należy skonsultować się z lekarzem. Może on być w stanie przepisać mocniejsze leki, niż to, co jest dostępne bez recepty.
  • Jeśli nie traktują swoją opryszczkę, zostawić ją w spokoju. Wyciskanie lub zbieranie na to może powodować blizny lub dalej rozprzestrzeniać wirusa.
  • Upewnij się, że masz do czynienia z opryszczki i nie pryszcz; mogą wyglądać podobnie, ale są inne możliwości leczenia.

Co to jest opryszczki?

Opryszczka są spowodowane przez formy wirusa opryszczki i mogą być szczególnie zaraźliwy w najwcześniejszych etapach. Większość opryszczka znika po tygodniu, ale skoro masz jeden opryszczki, są bardziej narażone na rozwój innego.

Objawy

Opryszczka składają uniesionych czerwonych pęcherzy, które pojawiają się na wardze, dziąseł, podniebienia, palce, nozdrzy i podbródku. Na kilka dni przed pojawieniem opryszczka, można zauważyć uczucie mrowienia na obszarze, na którym pojawi się opryszczka. Po opryszczki przerwy otwarty, tworzy się skorupa nad nim, co w końcu zanika. Opryszczka zazwyczaj ustępują w około 7 do 10 dni.

Różnego rodzaju Herpes

Wirus Herpes simplex 2 jest wirus, który powoduje, że opryszczka narządów płciowych. Opryszczka są powodowane przez wirusa opryszczki pospolitej 1, zupełnie innego szczepu choroby. W obu typach choroby, wirus nie opuszcza ciało po znikną pęcherze. Zamiast tego, wirus opryszczki drzemie i zazwyczaj pojawia się ponownie w tym samym miejscu jakiś czas w przyszłości.

Czynniki ryzyka

Opryszczka może być przekazana poprzez wymianę elementów, takich jak ręczniki, szminki, balsam do ust i srebra oraz całując lub skóra do skóry kontaktu z drugą osobą. Można nawet zainfekować palca lub innej części ciała, jeśli dotykać opryszczki, a następnie dotykać siebie. Opryszczka jest najbardziej zaraźliwa od czasu do czasu pojawia się blister opryszczki skorupy ponad. Wirus herpes czy dochodzi do oczu, może być szczególnie niebezpieczne. Aby zapobiec reinfecting siebie, ważne jest, aby myć ręce często jest. Po miał jedną opryszczki, nowe rany mogą się pojawić, jeśli jesteś pod wpływem stresu, zostały wystawione na działanie słońca, doświadczony odpornościowy zmian systemowych lub uszkodzenia skóry, lub miał chorobę.

Leczenie

Ponad-recepty, które zawierają benzokainę, tetrakaina, dibukainy lub lidokainy może czasowo złagodzić ból, a może paracetamol, aspiryna i ibuprofen. Zimne lub ciepłe okłady mogą również pomóc w bólu. Lekarz może przepisać miejscowo maści, takich jak acyklowir lub pencyklowir, tej pracy, zmniejszając ból i skraca czas gojenia o około pół dnia. Jeśli masz częste wybuchy, lekarz może przepisać doustne leki przeciwwirusowe, które są podejmowane, gdy pierwszego zawiadomienia mrowienie. Leki te skrócić czas wybuchu.

Ostrzeżenie

Dotknięcie palcem w oko, gdy masz opryszczka może prowadzić do bliznowacenia rogówki, a nawet ślepoty. Według National Eye Institute, około 400 tysięcy osób w Stanach Zjednoczonych rozwija opryszczka oka każdego roku. Jeśli masz opryszczkę i odczuwa żadnego dyskomfortu oczu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli masz opryszczkę, powinien trzymać się z dala od ludzi, których układ odpornościowy jest zagrożona, jak te z AIDS, chorych na raka i przeszczepy narządów, dzieci i ludzi, którzy mają wypryski. Ci ludzie mogą rozwijać się szczególnie ciężkie zakażenie, jeśli są narażone na zakażenie wirusem opryszczki.

Szybko działających Strona główna zadośćuczynienie za Opryszczka

Szybko działających Strona główna zadośćuczynienie za Opryszczka


Opryszczki jest zapalenie skóry wokół ust, które jest spowodowane przez działanie na wirus Herpes simplex 1. Po zostały narażone na zakażenie wirusem, opryszczka zakażenie może wystąpić z dowolnej liczby różnych czynników, takich jak gorączka, infekcje, stres, oparzenia słoneczne lub alergii pokarmowych. Większość dorosłych są już narażeni na wirusa opryszczki pospolitej 1; Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby szybko leczyć z zimnego ból wybuchu.

Przykryć opryszczki

Obejmujące opryszczkę z makijażu mogą dokonać twarz wygląda lepiej, ale trzeba będzie dłużej na ból leczyć. Zamiast pokrywać opryszczki z wazeliny, aby zachować bezpieczny od bakterii i przyspieszyć proces gojenia. Udając się na zewnątrz, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej na twarzy, aby zapobiec dalszym szkodom. Over-the-counter opryszczki miejscowo kremy z dokozanolu również przyspieszyć czas regeneracji. Zastosuj melisa do ust codziennie, aby zapobiec dalszym wyprysków.

Przedmioty kuchenne

Wiele przedmiotów, które już mają w swojej kuchni i aktu środków domu opryszczka. Stosując mleka opryszczki pomaga mu szybko leczyć i kiedy są stosowane we wczesnych etapach opryszczki może skrócić czas leczenia w połowie. Jedz dużo jogurtów jako zawiera substancję, która zabija wirusa, który powoduje opryszczkę. Stosując lód do opryszczki przyspiesza proces gojenia i łagodzi ból.

Zabiegi medyczne

Spójrz w swojej apteczce dla farmaceutyków i ziołowych suplementów, które sprawiają, opryszczka goją się szybko. Aspiryna hamuje ból powodowany przez opryszczkę, a także zmniejsza ilość czasu potrzebnego do wyleczenia, gdy podjęte na dobę. Suplementy zawierające cynk, kwercetyna i echinacea wzmocnić swój układ odpornościowy, co z kolei szybciej leczy swoje opryszczkę. Wyroby z lukrecji zawiera substancję o nazwie kwas glicyretynowy że niszczy wirusa opryszczki. Szukaj produktów prawdziwe lukrecji tyle cukierków reklamowane jako lukrecji o smaku lukrecji są tylko i nie zawiera niezbędnych składników.

Zapobieganie i pielęgnacja

Kiedy masz opryszczkę są zmiany stylu życia, trzeba wziąć pod uwagę, aby szybko zwiększyć swoje szanse na uzdrowienie. Wyrzucać do szczoteczki do zębów i przejść do nowej rury pasty do zębów, ponieważ te elementy mogą zawierać wirusa opryszczki lub innych bakterii. Nie używać ponownie brudne kubki, widelce i inne przedmioty, które go w ustach. Nie dotykać ust lub twarzy brudnymi rękami i trzymać butelkę dezynfekcji rąk z wami pozostać wolne bakterie.

Jak Heal strupy opryszczkę na ustach

Opryszczka to bolesne rodzaj pęcherzy, które mogą zdarzyć się w usta i innych obszarów jamy ustnej. Opryszczka to wirusowa, co oznacza, że ​​kontakt z innymi ludźmi, którzy mają opryszczkę może spowodować infekcję. Gdy opryszczka jest uzdrowienie, to tworzą strup, który musi być chroniony przed podrażnieniem, które pozwolą jej leczyć na własną rękę.

Instrukcje

1 Zastosuj krem do opalania. Czasami opryszczka może być spowodowane ekspozycją na słońce, tak że jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej SPF 15 lub więcej, może pomóc w zapobieganiu tworzeniu się nowych strupy pobliżu już scabbed opryszczka.

2 lekarza. Upewnij się, że są rzeczywiście coraz opryszczkę, a nie coś innego, takie jak owrzodzenia. Jeśli masz wrzody jamy ustnej często można znaleźć lekarza, aby upewnić się traktują je poprawnie.

3. Unikaj spożywania słonych i kwaśnych pokarmów. Te produkty mogą podrażniać opryszczki strup. Potrwa to dłużej na to, aby uzdrawiać.

4 Przykryć opryszczki. Produkty na bazie ropy naftowej (jak wazelina) może pomóc zatuszować opryszczki, utrzymując ją przed wysychaniem i pozwalając, aby uzdrawiać.

5 Użyj leki przeciwbólowe. Miejscowe środki znieczulające, które używają benzokainę, pomoże zdrętwiałe na tym terenie. Standardowe leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna i ibuprofen pomogą. Pomoże to utrzymać się od dotykania ból często, drażniących go i zapobiegając strup od uzdrowienia.

Leczy objawy opryszczki

Opryszczki jest zakażenie na stałe, bez względu na to, gdzie występuje na ciele. Niektóre osoby z doświadczeniem opryszczki nawracające epidemie, wszędzie z raz na kilka tygodni do raz na kilka lat. Inni ludzie mają tak łagodne, jak ogniska, aby pozostać niezauważone lub nie mają żadnych objawów. Dla ludzi, którzy robią doświadczenie swędzenie lub ból z powodu opryszczki, istnieje wiele opcji do ulgi.

Objawy

Opryszczki I najczęściej wpływa na mniejszą twarz, szczególnie usta. Łamie się w to, co ludzie często nazwać opryszczka lub pęcherze gorączka. Opryszczka narządów płciowych, które najczęściej jest spowodowane przez Herpes Simplex II, przejawia się jako małe czerwone wypryski, które po kilku dniach stają się pęcherze wypełnione jasnym płynem. Zakażenie jest wysoce zakaźna na tym etapie. Pęcherze złamać i ciasto się. Objawy te mogą pojawić się niemal wszędzie, ale najczęściej w miednicy: obszar narządów płciowych u mężczyzn i kobiet, wokół odbytu i na udach i pośladkach. Mrowienie jest powszechne tuż przed wybuchem i pieczenie, ból i swędzenie są często doświadczyli, gdy rany są obecne.

Strona główna zadośćuczynienie

Aby kontrolować objawy opryszczki, może nawet nie trzeba recepty. Gorące kąpiele mogą mieć duży kojąco na wrzody opryszczki. Mycie gorącą wodą kilka razy dziennie może mieć podobny efekt. Resztę czasu, zachować zmiany suche i czyste; w przeciwnym razie, jest to możliwe dla nich zarazić bakteriami i trwać dłużej, aby uzdrawiać. Over-the-counter leków, takich jak aspiryna czy ibuprofen może często utrzymać ból w zatoce.

Leki

Trzy leki zaprojektowane specjalnie w leczeniu objawów opryszczki jest acyklowir, walacyklowir i famciclovir. Lekarze przepisują takie leki przeciwwirusowe na dwa sposoby. W terapii epizodycznej, wziąć lek tak szybko, jak się czujesz wybuch nadchodzi. Lek jest przyjmowany przez 2 lub 3 dni w temperaturze dość wysokiej dawki. Podejście może zmniejszyć czas trwania epidemii przez kilka dni. W Leczenie podtrzymujące, bierzesz leki na co dzień w niższej dawce niż podano w terapii epizodycznej. Takie leczenie może zmniejszyć liczbę ognisk masz rocznie, a także może zmniejszyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania opryszczka do swojego partnera, ponieważ zmniejsza wydalanie wirusa między ogniskami.

Jakie są leki na opryszczkę Home?

Jakie są leki na opryszczkę Home?


Wirus opryszczki jest znany jako brodawki narządów płciowych, opryszczka, opryszczka, HSV-1 i HSV-2. Zwykle uważa się za blisterlike ognisk na skórze i wewnątrz jamy ustnej. Ale może również prowadzić do poważniejszych rodzajów zakażeń organizmu. Przez tysiące lat, lekarze starają się znaleźć lekarstwo, ale HSV okazały się trwałe i trudne do opanowania. Ostatnie badania sugerują, że HSV-1 nie jest ściśle infekcja jamy ustnej, jak sądzono wcześniej, i że może być przekazywana do genitaliów i przepuszcza przez przekazywania płynów ustrojowych w taki sam sposób, HSV-2 jest rozłożona. Nie ma leku, ale w wielu przypadkach objawy mogą być leczone za pomocą prostych metod i dostępnych bez recepty.

Złagodzenie objawów

Utrzymanie higieny jest koniecznością. Unikaj dotykania obszaru zapowietrzonego, często myć ręce, i zachować paznokcie czyste, aby uniknąć przenoszenia zarazków na otwarte rany. Pij dużo wody, aby pomóc przepłukać wirusa z organizmu zakażonego obszaru przechowywać suche i czyste. Oczyść delikatnie wodą i mydłem, dokładnie spłukać i osuszyć lub użyć suszarki do włosów w chłodnym otoczeniu. Skrobia kukurydziana lub podobne w proszku może być skuteczna w utrzymaniu suchym miejscu, ale kobiety nie powinny używać produktów zawierających talk (często w ciało dziecka lub proszku), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka. Nosić ubranie, które pasuje luźno i 100-proc bielizna bawełniana promowania cyrkulację powietrza. Okłady z lodu umieszczone bezpośrednio na terenie zakażonym może łagodzić ból i wspomagania gojenia poprzez usunięcie wirusa. Niektórzy ludzie twierdzą, że ciepłe kąpiele pomóc złagodzić ból. Unikaj seksu w czasie epidemii. Tarcie może zapobiec pęcherze od uzdrowienia. Over-the-counter leki przeciwbólowe (ibuprofen, aspiryna) lub acetaminofenu może zmniejszyć gorączkę i ból.

Suplementy diety

Wiele źródeł na roszczenia internetowej, że oleje i dodatki pomóc - a niektórzy nawet iść tak daleko, aby powiedzieć, utwardzania - opryszczka. Faktem jest, że ziołowych suplementów diety i nie wymaga zgody i badań przez FDA, więc roszczenia są w dużej mierze niesprawdzone. Przed dodaniem do ziołowych suplementów diety skonsultować się z lekarzem, ponieważ podobnie jak leki, leki ziołowe lub suplementy diety mogą mieć interakcje z innymi lekami i niespodziewane skutki uboczne.

Zioła i suplementy doustne

Echinacea jest używane do stymulacji układu odpornościowego i pomaga zwalczać infekcje. Gdy podjęte w czasie, echinacea może obniżyć białych krwinek. Może on również wpływać pewne leki stosowane w leczeniu układu odpornościowego. Żeń-szeń syberyjski działa do wzmocnienia systemu odpornościowego. W przypadku badania na pacjentach opryszczki, stwierdzono, że zmniejszenie częstotliwości, severityand długość epidemii. Lizyna jest niezbędnym aminokwasem w żywności. Biorąc suplementy lizyny może przyspieszyć powrót do zdrowia i zmniejszyć szanse nawrotu. Produkty pszczele zawierające propolis, substancja zbierane przez pszczoły, która zawiera naturalne właściwości antybiotyczne i uważa się, wzmocnić układ odpornościowy.

Maści

Aloes jest substancja zawarta w roślinie aloesu, który ma naturalne właściwości lecznicze i kojące. Podczas gdy aktualne aloe nie ma znanych działań ubocznych wielu płyny aloe vera powszechnie sprzedawane zawierają bardzo mało aloes i głównie składa się z innymi składnikami, dowolna liczba pęcherzy, które mogłyby drażnić i uczynić stan bardziej bolesne. Cynk w postaci miejscowego może złagodzić objawy i zapobiec nawrotom opryszczki HSV-1 (owrzodzenia). Nie zaleca opryszczki narządów płciowych.

Ostrzeżenia

Przed podjęciem jakichkolwiek ziół lub dodatek zawsze skontaktować się z lekarzem lub opieki zdrowotnej usługodawcy. Niektóre leki na receptę do leczenia opryszczki są dostępne na receptę. Niektóre zabiegi domowe opryszczki mogą problemem bardziej dotkliwe, więc jeśli objawy utrzymują się lub gorzej, skonsultować się z lekarzem. Szacuje się, że jeden na czterech dorosłych kobiet w Stanach Zjednoczonych cierpi na tym wysoce zaraźliwą infekcją. Infekcja może się ukrywać w systemie przez wiele lat przed erupcją. Zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą płciową, używając prezerwatywy. Ludzie mogą przejść opryszczka do partnera przed wiedzą, że mają.

Jak pozbyć się opryszczki Natychmiast

Jak pozbyć się opryszczki Natychmiast


Opryszczka są powodowane przez wirusa opryszczki, który jest bardzo zakaźny. Nie są one tylko nie dość patrzeć, mogą również powodować ból i swędzenie. Opryszczka zwykle leczyć w ciągu 10 do 14 dni, ale są rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby przyspieszyć ten proces.

Instrukcje

1 Użyj over-the-counter lek w celu złagodzenia objawów. Środki przeciwbólowe, takie jak aspiryna lub paracetamol i lokalnych maści znieczulające mogą złagodzić ból opryszczka może przynieść.

2 Chronić obszar, którego dotyczy opryszczki, pokrywając je z produktami na bazie ropy naftowej ochronnym takich jak wazelina. To sprawi, że proces gojenia się znacznie szybciej i zapobiega obszar przed infekcją.

3 Trzymaj się z dala od żywności, które są słone i kwaśne. Owoce cytrusowe i żywności o wysokiej zawartości soli i kwasu mogą pogorszyć opryszczki, powodując dalsze dyskomfort.

4 Resort do domu środków. Jednym z przykładów jest, aby pić więcej wody i soków nie cytrusowe ponieważ pomagają przyspieszyć proces gojenia. Innym przykładem jest zastosowanie torebek do danego obszaru, ponieważ kwas garbnikowy w herbacie ma silne właściwości przeciwwirusowe. Ponadto, dodanie lodu w obszarze, może spowolnić metabolizm wirusa do zapobiegania ciężką epidemii.

Wskazówki:

  • Ssać wyskakuje kostek lodu lub w celu złagodzenia bólu i utrzymać opryszczkę fajne.

Opryszczka leki i zapobieganie

Opryszczka, nazywane opryszczka, to małe pęcherzyki wypełnione płynem, które zazwyczaj pojawiają się w ustach i zewnętrznej części jamy ustnej. W niektórych przypadkach mogą one również na policzkach, brodzie lub wewnątrz nozdrzy. Te mrowienie, czasem bolesne, czerwone pęcherze są częstym zjawiskiem u osób z rozpoznaniem wirusa herpes simplex. Opryszczka zwykle ostatnie siedem do 10 dni, a może trwać do 20 dni, aby pojawić się po tym, jak zostały narażone na zakażenie wirusem herpes simplex, zgodnie z Mayo Clinic.

Leczy i leczenie

Ponieważ nie ma lekarstwa na wirus herpes simplex, nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec lub wyleczyć opryszczkę ognisk. Opryszczka zazwyczaj leczyć na własną rękę w ciągu siedmiu do 10 dni; jednak lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe do stosowania miejscowego, aby pomóc zmniejszyć ból, przyspieszyć powrót do zdrowia i złagodzić objawy.

Leki przeciwwirusowe zwykle określone dla opryszczkę to maść i krem ​​acyklowiru (Zovirax), krem ​​pencyklowir (Denavir), walacyklowir (Valtrex), famcyklowir (Famvir) i dokozanolu (Abreva). Według National Library of Medicine, samoopieki i ponad-the-counter leki mogą również pomóc w zimnej ból ból.

Trzymaj okład z lodu lub zimny kompres nad opryszczki przez około 10 minut, kilka razy dziennie, aby złagodzić ból i mrowienie. Możesz również wziąć aspirynę, paracetamol lub ibuprofen na ból i gorączkę związaną z opryszczki. Opryszczka zabiegi zminimalizuje tylko ból. Oni nie mogą wyleczyć opryszczkę lub zapobiec w przyszłości ognisk.

Opryszczka będzie przejść przez pięć różnych etapach przed usuwaniem. Etapy te obejmują: etap mrowienia (trwały jednego do dwóch dni), na scenę blister (trwających dwa dni), etap płacz / wrzód (trwające jeden dzień), etap strupy (trwające dwa do trzech dni), i wreszcie, uzdrowienie scenę. Opryszczka zwykle nie pozostawiają blizny po ich już uzdrowiony.

Zapobieganie

Jeśli obecnie nie ma opryszczkę, istnieje kilka sposobów, które można im zapobiec. Unikać kontaktu seksualnego z ludźmi, którzy mają wirusa herpes simplex. Należy także unikać seksualne i skóra do skóry kontakt z osobą, która ma opryszczkę. Nie udostępniaj elementy, takie jak jedzenie, sztućce, szmaty, maszynki do golenia i balsam do ust, ponieważ opryszczka łatwo szerzy się poprzez wszystko, co wchodzi w kontakt z nim.

Ludzie, którzy obecnie mają opryszczkę musi podjąć odpowiednie środki ostrożności w celu zapewnienia, że ​​nie zarażać innych lub rozłożyć rany do innych części ciała, mówi, National Library of Medicine. Unikać całowania ludzi, gdy masz aktywną ból zimno. Zawsze należy dokładnie umyć ręce przed dotknięciem inną osobę, należy użyć kremów z filtrami na twarzy i ust, i być ostrożnym, gdy dotyka dowolną część ciała po tym, jak dotknął swoją opryszczki. Mayo Clinic ostrzega, że ​​"oczy i okolicy narządów płciowych mogą być szczególnie podatne na rozprzestrzenianie się wirusa."

Wreszcie, unikając możliwych wyzwalaczy może zapobiec opryszczka ognisk. Unikaj sytuacji stresowych, uszkodzenia lub urazu warg lub jamy ustnej, zmęczenie i długiej ekspozycji na słońce i zimno. Przeziębienia i grypy, gorączka i niewłaściwa dieta może wywołać epidemię opryszczki.

Jak wyleczyć opryszczkę naprawdę źle

Jak wyleczyć opryszczkę naprawdę źle


Opryszczka, znany również jako opryszczka, są zakażenia wirusem opryszczki. Występują one zazwyczaj wokół ust. Wirus opryszczki drzemie w organizmie dopóki nie zostanie wywołane przez stres, menstruacja, zimno lub gorączka lub niedoboru witamin i enzymów. Możesz czuć mrowienie lub uczucie pieczenia w miejscu opryszczki, zanim rzeczywiście wydaje. Opryszczka często powtarzać się w tym samym miejscu, a zwykle trwa około dwóch tygodni. Nie ma lekarstwa, ale są zabiegi medyczne i środki do domu, które mogą pomóc złagodzić objawy.

Instrukcje

Leczenie opryszczki wargowej

1 Traktuj swoje opryszczki z różnych środków domu. Umieść kostkę lodu na ból, lub ssać popsicle; zimno może spowalniać przepływ bólu. Próby ponad recepty maści, które zawierają lub benzokainę, lidokainę, które numb bólu. Nie szczypta ból lub spróbować go opróżnić. Zastosowanie cynku, witaminy E lub aloes miejscowo. Dab kamfora lub dimetylosulfotlenek na ból z wacikiem dwa razy dziennie, aby pomóc zatrzymać wzrost wirusa. Strome torebkę we wrzątku, a następnie zastosować torebkę bezpośrednio do opryszczki, aby pomóc ból znika w około pięciu dni. Zastosuj wazeliny lub podobne maści do rana, aby pomóc złagodzić suchość i pękanie, że pochodzi z opryszczka. Ciepłe okłady mogą pomóc złagodzić ból.

2 Weź różne leki over-the-counter lub uzupełnień przez usta, aby złagodzić ból opryszczki lub wspierania jego uzdrowienie. Take over-the-counter lek przeciwbólowy, takie jak aspiryna, Tylenol lub ibuprofen. Weź 200 do 500 mg witaminy C, aby pomóc leczyć ból szybciej. Weź 3000 mg lizyny dziennie między posiłkami, na pusty żołądek, aby pomóc skrócić czas trwania ból. Można również znaleźć lizynę w jogurt. Pije herbatę z dwóch lub trzech liści szałwii z łyżeczką sproszkowanego imbiru dodana. Leki homeopatyczne na opryszczkę to nat MUR, atrament mątwy, słodko-gorzką i wapnia siarczek.

3 Weź przeciwwirusowe leki dla opryszczka, jeśli lekarz przepisze je. Leki przeciwwirusowe obecnie na rynku opryszczkę to acyklowir, sprzedawane pod marką Zovirax; famciclovir, sprzedawane pod marką Famvir; i walacyklowir, sprzedawane pod marką Valtrex. Lekarz prawdopodobnie przepisze je dla Ciebie, jeśli miały powtarzające się wybuchy opryszczka lub jeśli zidentyfikowali spust, który powoduje opryszczkę w organizmie. Leki te skróci wybuchu i zmniejszenia bólu.

4 Zapobieganie opryszczkę poprzez unikanie kontaktu z nikim, kto ma opryszczkę, ponieważ wirus opryszczki jest bardzo zaraźliwa. Nie całować lub akcji lub srebra naczynia żywności z nikim, kto ma opryszczki wybuch. Częste mycie rąk, zwłaszcza gdy jesteś w pobliżu kogoś z opryszczka. Używaj kremów z filtrami, ponieważ zbyt wiele ekspozycji na słońce może czasami powodować opryszczka ponownie, i nie zapomnij filtrami na ustach. Wymień szczoteczkę na początku zimnej ból wybuchu, i znowu, gdy wybuch uzdrowił. Unikaj stresu, co powoduje często opryszczka ognisk.