adcov.com

aspergillus niger w uchu

Objawy Aspergillus niger

Aspergillus niger grzybów, które mogą powodować choroby u roślin, zwierząt i ludzi. Objawy tej rzadkie u ludzi zakażenie zależy od lokalizacji infekcji. W roślinach, Aspergillus niger występuje jako czarnej pleśni na owoce i rośliny. Może on również znaleźć, gdzie rozkłada roślinności. Zwierzęta, które spożywają Aspergillus niger może mieć negatywne objawy i może umrzeć.

Aspergillus w Rośliny

Kiedy orzeszki ulec infekcji Aspergillus, młode rośliny więdną nagle. Obszary dotknięte chorobą będzie pokryte ciemnym wzrostu grzybów. Większość roślin, które są zakażone Aspergillus umrze w ciągu 30 dni od sadzenia. Inne rośliny, takie jak cebula i roślin bulwiastych może rozwijać czarne przebarwienia bliznami, otwarte rany lub posiniaczone obszarach. Czarne łuski lub płytkie uszkodzenia mogą również rozwijać. Możliwe jest cała żarówka lub bulw można skurczyć, co może prowadzić do miękkiej zgnilizny. Na bulwach, przebarwienia mogą być brązowe z odcieniem fioletowym.

Apergillus u zwierząt

Wzrost Aspergillus niger i następnie wytwarzanie kwasu szczawiowego w paszach zwierzęcych wykazano, że niekorzystnie wpływają na zwierzęta. Objawy to wyczerpywanie wapnia, zaburzenia fizjologiczne i / lub śmierć.

Objawy ludzka grzybniaka kropidlakowego

Według Mold Survivor, Aspergillus niger jest trzecim najbardziej popularne gatunki Aspergillus być związane z chorobami człowieka. To było związane z tworzeniem się płuca & bdquo; piłka grzybicze & rdquo.; Ta piłka jest utworzony przez wzrost Aspergillus niger w płucach; jednak nie robi i rsquo; t inwazji tkanki płuc. Objawy mogą występować jako zaburzenia czynności płuc i świszczący oddech. Dodatkowo, podczas gdy niektórzy ludzie będą bezobjawowe; inni mogą wystąpić utrata masy ciała, duszność, gorączka, zmęczenie, dyskomfort w klatce piersiowej lub może być odkrztuszanie krwi.

Objawy ludzka Otomycosis

Otomycosis jest zapalenie ucha i Aspergillus niger jest zaangażowana jako sprawczy organizmu. Objawy grzybiczego zapalenia ucha zacząć świąd lub swędzenie uszu z nieodpartą chęć do zera. Generalnie, będzie ona przejść do tępego bólu ucha, a może być lub może nie być odwadniania. Jeśli kanał zapalenia ucha i gruzu grzybicze gromadzi również może być utrata słuchu lub szumy uszne objawy. Inne objawy związane z zakażeniem grzybiczym ucha obejmują ból i zapalenie uszu lub zaburzenia słuchu.

Inwazyjne Objawy płucne Aspergiloza

Inwazyjna aspergiloza płuc kiedy infekcja rozprzestrzenia się poprzez strumień krwi do innych organów. Objawy zależą od narządów dotkniętych. Na przykład, Aspergillus przechodzi do skóry; mogą spowodować zakażenia lub wysypki skórne. Zgodnie z Mayo Clinic, ogólne objawy płucnej aspergilozy należą: gorączka, dreszcze, bóle głowy, krwawy kaszel lub ból w klatce piersiowej, stawów, masywne krwawienie z płuc i duszności.

Objawy zatok

Jeśli Aspergillus niger atakuje zatok, objawy mogą obejmować uczucie zatkanego nosa, stan zapalny, ból głowy, ból twarzy i drenaż.

Klasyfikacja Aspergillus niger

Klasyfikacja Aspergillus niger


Klasyfikacja Aspergillus niger jest ważne ze względu na status A. niger jako ludzi i zwierząt zagrożenia zdrowia. Prawidłowa klasyfikacja wymaga pewnej wiedzy o mikologia lub badanie grzybów, jak istnieją setki gatunków Aspergillus grzyba. Istnieją różne metody identyfikacji, z bardziej stają się dostępne w 2000 roku ze względu na postęp w dziedzinie biotechnologii.

Klasyfikacja

Systematyczny, czyli hierarchiczne, klasyfikacja Aspergillus niger miejscach go jako gatunek A. niger; w rodzaju Aspergillus, rodzina Trichocomaceae kolejność Eurotiales, Ascomycota Gromada i królestwo grzybów. Rodzaju Aspergillus obejmuje ponad 185 innych gatunków podobnych do A. niger. Około 20 z tych gatunków są znane przyczyny ludzkich zakażeń grzybiczych z A. niger jest najczęstszym środkiem infekowania z rodzaju.

Identyfikacja

Lekarze podkreślają znaczenie wczesnego wykrywania Aspergillus niger w potencjalnie zagrożonych osób z powodu szybkiego wzrostu grzyba i znaczenia medycznego jego obecności. W przeszłości, A. niger zidentyfikowano i klasyfikowane za pomocą jego cech fizycznych zarówno widoczne gołym okiem i pod mikroskopem. Ostatnio, biochemiczne, molekularne i immunologiczne metody stały się dostępne również w celu uzupełnienia starszych technik klasyfikacyjnych. Różne sposoby są przydatne do różnych zastosowań, ale ogólnie stosowanie różnych metod najlepiej wyeliminować wszelkie błędy rejestracyjne.

Cechy

Aspergillus niger jest powszechne, uniwersalne grzyb z thready wygląd i miękkiej strukturze. Kolor jest początkowo biała, lecz tylko czernieje na górnej stronie, a dolna strona pozostaje jasnożółta. A. niger rośnie szybko, jak większość gatunków z rodzaju Aspergillus. Istnieją również mikroskopijne cechy odrębne A. niger, że mikolog może wykorzystać do sklasyfikowania próbki.

Znaczenie kliniczne

Aspergillus niger powszechnie następujące infekcje ucha do ludzkich uszu, a czasami atakuje płuca osób z osłabionym układem odpornościowym. Zakażenia Aspergillus, zwany również aspergiloza, czasami może wystąpić lub prawie każdego narządu układu narządu ciała ludzkiego. Właściwa klasyfikacja porażenia, czy to A. niger lub inny Invader grzybicze jest ważna dla określenia, jak to leczenie. A. niger jest toksyczny do jedzenia, i infekcje na owoce, warzywa lub ziaren może prowadzić do przypadków zatrucia pokarmowego w ostrych dawkach lub raka z przewlekłą konsumpcją. Niektórzy ludzie są również uczuleni na A. niger.

Znaczenie weterynaryjne

Zwierzęta są również podatne na aspergilozie zwłaszcza płuca ptaków. Spożycie żywności skażonej z A. niger może powodować poronienia u owiec i bydła i śmierci dla drobiu. Klasyfikacja jest przydatna do określenia właściwych sposobów wyszukiwania i usuwania grzybów z obszarów, w których trzymane są zwierzęta. Nowe narzędzia i wiedzę do sterowania A. niger stają się dostępne przez cały czas.

Grzybicze infekcje ucha

Grzybicze infekcje ucha


Termin medyczny dla infekcji grzybiczej ucha zewnętrznego jest otomycosis. Chociaż stan nie jest poważny, że wywołuje drażniących objawów. Ponadto, gdy wystąpi grzybicze zakażenia ucha, to zostanie prawdopodobnie przewlekły. Kilka różnych rodzajów grzybów może zarazić ucho i prawidłowej diagnostyki i leczenia są kluczem do utrzymania uszy zdrowe.

Rodzaje Grzyby

W celu określenia konkretnego grzyba, który jest przyczyną zakażenia, lekarz może wymaz próbki, a następnie przesuń próbkę na agar (dekstroza Sabouraud'a średniego wzrostu) specyficzne i pozostawić do inkubacji w temperaturze 30 ° C. Cztery gatunki grzybów zazwyczaj w grzybicze zakażenia ucha .: fumigates Aspergillus niger, Aspergillus, Candida albicans i Candida tropicalis.

Objawy

Objawy zakażenia grzybem zewnętrznego ucha to stan zapalny, łuszczenie skóry, świąd (swędzenie) i sensacja silny dyskomfort. Przewlekłe zakażenie i nieleczone może doprowadzić do poważnego zapalenia widoczne masy odłamków zawierających grzybni (które wystają włókna umożliwiające wzrost grzyba), ropienie (który jest produkcja ropy) i ból. Śmieci może spowodować zatkanie ucha i spowodować szumy uszne (dzwonienie w uszach) lub utraty słuchu.

Diagnoza

Początkowa diagnoza opiera się na ocenie lekarza objawów. Lekarz następnie zebrać próbkę widocznych zanieczyszczeń przy użyciu sterylnych wacików, sterylne kleszcze lub strzykawki wypełnione solą fizjologiczną. Badanie próbki pod mikroskopem ujawni obecność elementów grzybiczych, takich jak grzybni lub zarodników. Zapewnia to rozpoznano zakażenia grzybiczego, lecz określenie dokładnych gatunków, próbki muszą być hodowane w sposób opisany powyżej.

Uwaga: Najlepiej jest odwiedzić specjalistę ucha do otrzymania dokładnej diagnozy. Objawy zakażenia grzybiczego ucha może być podobny do bakteryjnego zakażenia ucha. Ucho jest delikatna środowisku zawierającym równowagi obu bakterii i grzybów oraz, jeśli antybiotyk podaje się w nieobecności zakażenia bakteryjnego, pożyteczne bakterie zabija się, umożliwiając grzyb rozwijać.

Zabiegi

Pierwszym krokiem procesu jest usunięcie zanieczyszczeń, które mogą być przyczyną zatkania, ale również przyczynia się do utrzymania środowiska wilgotne, sprzyjając dalszemu wzrostowi. Najlepszym sposobem, aby usunąć zanieczyszczenia jest zasysanie go. To powinno być wykonywane przez lekarza, który może wykorzystać otoskop upewnić się, że jest całkowicie usunięty. Po usunięciu gruzu, przewód słuchowy może być traktowane z miejscowego leczenia przeciwgrzybiczego określonej przez lekarza.

Nigdy nie wylewać swoje ucho do usuwania gruzu. To tylko dodaje więcej wilgoci, dzięki czemu grzyb rozwijać.

Dodatkowe fakty

Grzyby lubią rosnąć w miejscach, które są wilgotne i ciepłe, dlatego przewód słuchowy jest idealne środowisko. Zakażenia grzybicze są bardziej prawdopodobne znaleźć u mężczyzn niż u kobiet. Jest to związane z faktem, że w ogóle, ludzie spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu, a zatem są narażone na zarodniki grzybów, które żyją w kurzu i rozkładające materiał organiczny. Robotników na zewnątrz są często zainfekowane. Osób mieszkających w zakurzonych środowiskach o wysokiej wilgotności i temperatury są szczególnie podatne na infekcje grzybicze w uszach.

Objawy lub oznaki Toxic Mold

Objawy lub oznaki Toxic Mold


Formy występować wszędzie zarodników na powierzchni w powietrzu. Zarodniki pleśni musi trwać w miejscu, wilgoci i składników odżywczych do wzrostu. Dlatego też większość form występują w domach i budynkach. Toksyczne formy nie jest trujący sama, ale to nie produkują mikotoksyny, które dostają się do organizmu, kolonizacji i rosną. Te mykotoksyny obejmować układ immunologiczny i uszkodzenie ciała. Różne formy powodować różne objawy i znaki w przyjmującym.

Aspergillus spp.

Aspergillus jest najczęściej w środowisku grzyby i zawiera 16 z 160 gatunków, które powodują choroby. Najczęstsze objawy Aspergillus są wysypki skórne i wypadanie włosów. Aspergillus niger jest gatunkiem, który kolonizuje w płucach i może powodować utratę słuchu, szum w uszach i. Aspergillus versicolor jest najpospolitszym gatunkiem, który zadaje silny ból brzucha, refluks kwasu i wymioty w przyjmującym.

Stachybotrys chartarum

Stachybotrys jest zielono-czarna pleśń, która rośnie na materiale zawierającym wysoki i niski celulozę azotu. Forma ta wytwarza mykotoksyny, które są toksyczne, niebezpieczne możliwie kancerogen i immunosupresyjne. Stachybotrys ekspozycji mikotoksyn może wywołać stan zapalny, utrata pamięci, problemy równowagi, kwaśne odbijanie, krwawienia z nosa, objawy grypopodobne, płuc, krwawienie, ogólne złe samopoczucie, wewnętrzne zmiany i drgawki. Mikotoksyn może również zniszczyć osłonkę mielinową, co prowadzi do chorób autoimmunologicznych, w długoterminowych przypadkach ekspozycji.

Cladosporium spp.

Gatunki Cladosporium są ciemnozielone do czerni i zawierają puszysty tekstury. Gatunek ten znajduje się w pomieszczeniu na żywności, tekstyliów i na powierzchni wykładziny kanałów z włókna szklanego. Grzyby te powodują zmiany skórne, zapalenie rogówki, grzyba paznokci, zapalenie zatok, astmy i infekcji płuc. Długotrwałe narażenie na Cladosporium może wyrządzić rozedmę płuc.

Fusarium spp.

Gatunki Fusarium jest zwykle w nawilżaczy, dywany wody uszkodzony i różnych materiałów budowlanych. Grzyby Fusarium, które są spożywane lub zespół krwotoczny wdychania odznaczające nudności, wymioty, biegunka, zapalenie skóry i rozległe krwawienia wewnętrznego. Niektóre gatunki Fusarium wytwarzają toksyny trichotecen które zwalczają swoje krążenia, pokarmowego, skóry i układu nerwowego.

Penicillium spp.

Grzyby Penicillium znajdują się w celulozy, farby, dywan, tapety i wnętrza izolacji przewodu z włókna szklanego. Grzyb ten często pojawia się u osób z obniżoną odpornością. Osób wrażliwych może wystąpić alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych, astmę i alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych. Jego mykotoksyny są rakotwórcze i nefrotoksyczne, szkodliwe dla nerek i wątroby. Bilans, pamięć krótkoterminowa, utrata słuchu i utrata wzroku są stałymi czasami problemy związane z tego gatunku grzybów.

Wspólne Rodzaje Attic Mold

Wspólne Rodzaje Attic Mold


Poddaszy stanowią idealne środowisko dla wielu różnych rodzajów pleśni, ponieważ formy wydają się rozwijać w mustiest i dampest warunkach. Nie możesz sobie nawet sprawy, że na poddaszu może pomieścić wiele gatunków pleśni, które mogą prowadzić do problemów zdrowotnych układu oddechowego. Jednak ważne jest, aby zapoznać się z najbardziej powszechnych rodzajów poddaszu formy, dzięki czemu można zidentyfikować i wyeliminować je.

Aspergillus

Aspergillus jest najbardziej rozpowszechnionym typem grzyba w środowisku. Istnieje ponad 160 różnych gatunków pleśni, które należą do tego rodzaju spokoju. Przykłady form Aspergillus, które mogą powodować zakażenia u ludzi, obejmują Aspergillus fumigatus, Aspergillus flavus i Aspergillius niger. Apergillus rośnie obficie w miejscach, gdzie materiał organiczny rozkłada, szczególnie w ciepłych obszarach, a na poddaszu jest jedno miejsce, gdzie może swobodnie rozprzestrzeniać. Najwięcej zapraszając obszary tego typu formy są wilgotne obszary sięgające 130 stopni Fahrenheita lub cieplej. Aspergillus niger mogą rosnąć na różnych podłożach, co jest jednym z najbardziej powszechnych rodzajów pleśni w tego rodzaju.

Fusarium

Fusarium może tworzyć na różnych materiałów budowlanych, w szczególności dywanów i podłóg, które poniosły szkody wody. Można go również znaleźć w nawilżaczy w domach, gdzie wystąpiły szkody wody. Tego typu formy powoduje zakażenia skóry, oczu i paznokci, gdy jest wdychany. Można go również wytwarzać krwotoczny, zespół, który powoduje biegunkę, wymioty, nudności, krwawienie wewnętrzne i zapalenia. Tego typu formy ma tendencję do rozprzestrzeniania się szybciej niż w pewnych innych odmianach formy.

Penicillium

Penicillium formy znajdują się w izolacji z włókna szklanego, farb, tapet i dywanów, jak również szereg innych materiałów organicznych. Istnieje kilka gatunków pleśni w obrębie rodzaju Penicillium, w tym, ale nie wyłącznie, Penicillium purpurogenum, Penicillium janthinellum marneffei, Penicillium citrinum, Penicillium i Penicillium chrysogenum. Penicillium formy może również wytwarzać mykotoksyny, toksyny, które są rakotwórcze i nefrotoksyczne.

Stachybotrys

Stachybotrys jest czarny, oślizgły typ formy. Stachybotrys rozwija się bogate materiały celulozowe, które zostały zniszczone przez wodę, takich jak płyty sufitowe, skale blachy, papieru, płyt kartonowo-gipsowych, tapet i podkładzie izolacyjnym. W rezultacie, na poddaszu jest jeden obszar, w którym Stachybotrys może się rozwijać, szczególnie z nieszczelnych dachów, połamanych okien lub innych uszkodzeń.

Mikotoksyny

Mycotoxic formy są najbardziej niebezpieczne formy, ale są mniej popularne w porównaniu do innych typów. Mogą one powodować uszkodzenie układu odpornościowego, aw niektórych przypadkach może być także śmiertelna. Zajmuje szczególne warunki dla pleśni rośnie mykotoksyny, ale wiele odmian formy są w stanie to zrobić. Oznacza to, że wszystkie rodzaje formy powinny być traktowane jako potencjalne zagrożenie i traktowane.

Jak zapobiec Aspergiloza

Jak zapobiec Aspergiloza


Aspergilozą jest zakażeniem powodowanym przez grzyby z rodzaju Aspergillus, zwykle Aspergillus fumigatus i Aspergillus niger. Istnieje wiele specyficznych chorób zawarte i są podzielone na trzy kategorie, typu zakażenia. Alergiczna aspergiloza oskrzelowo jest reakcją na kolonizację Aspergillus u drzewa tchawiczo-oskrzelowego, przewlekłe martwicze aspergiloza zazwyczaj występuje u pacjentów z chorobami płuc, aspergilozą inwazyjną występuje u osób z obniżoną odpornością.

Instrukcje

1 Użyj odpowiedniej kontroli pyłu i wentylację w miejscach, gdzie Aspergillus jest prawdopodobne, zwłaszcza podczas budowy lub remontu. Obejmuje sterty kompostu, magazynów zbożowych, stosy martwych liści i gnicie roślinności. Dezynfekcja, kontrola temperatury i wilgotności są również użyteczne środki zapobiegania Aspergillus od uprawy.

Pokoje 2 Użyj laminarny przepływ powietrza (LAF) lub o wysokiej wydajności powietrza cząstek (HEPA) w salach szpitalnych, aby zmniejszyć poziom grzybów w powietrzu. Pokoje LAF wykazano zmniejszenie tempa aspergiloza pacjentów po przeszczepie szpiku kostnego. Filtry HEPA są tylko strategia z udowodnionej skuteczności przeciw podstawowym aspergilozie.

3 Podać wziewne amfoterycynę, jako środka zapobiegawczego, w szczególności dla pacjentów po przeszczepie płuc skolonizowane przez Aspergillus.

4 Rozpocznij terapię przeciwgrzybiczą jako środka profilaktycznego u pacjentów wysokiego ryzyka. Doustnie Flukonazol najczęściej stosowane profilaktycznie środek przeciwgrzybiczy u pacjentów po przeszczepie szpiku kostnego i mogą być skuteczne w stosunku do Aspergillus.

5 Rozważmy itrakonazol ustnej w roztworze jako alternatywa. Może także być skuteczne w zapobieganiu inwazyjnych zakażeń grzybiczych.

Powody do korzystania enzym trawienny

Enzymy trawienne mogą być dostarczone przez źródeł żywieniowych, a także produkowane przez organizm. Z biegiem czasu, zła dieta zmniejsza zdolność organizmu do trawienia pokarmów. Wzdęcia, odbijanie, gaz i skurcze są objawy niedoboru enzymów trawiennych. Dodatkowe enzymy trawienne mogą pomóc w tych i innych problemów zdrowotnych, jak również zapobiec wielu chorobom.

Alergie

W przypadku niekompletnego trawienia cząsteczki spożywcze mogą przejść przez ścianę jelita do krwiobiegu w postaci całego białka, w których zostają zaatakowane przez układ immunologiczny. To ustawia reakcje zapalne w niektórych pokarmach i wyników w przejętych alergie pokarmowe. Z tego powodu, alergie pokarmowe są zazwyczaj wywoływane przez często spożywane (ukochany) żywności. Suplementy enzymów trzustkowych zapobiegania alergii poprzez rozbicie białek pełniej. Kiedy przyjmować na pusty żołądek, mogą nawet przejść do krwiobiegu i mają tam działań zapobiegawczych. Dieta obrót, wykonane za pomocą różnych produktów spożywczych i nie jeść to samo, co dzień po dniu, a także zmniejsza prawdopodobieństwo alergii pokarmowych.

Otyłość

Poprawie trawienia składników pokarmowych z przyjmowania suplementów enzymów poprawia niedożywienia od złej absorpcji, który wyzwala głód. Lipaza jest enzymem, który rozkłada się tłuszczu i przenosi ją przez jelita. Proteazy, inny enzym rozkłada białka i eliminuje toksyny, które są przechowywane w komórkach tłuszczowych. Amylaza enzym rozkłada skrobię i cukry. Wyniki dodanie enzymów trawiennych do planu odchudzania może potrwać kilka tygodni.

Długowieczność

Enzymy są wymagane dla wielu procesów zachodzących w organizmie. Produkcja w organizmie enzymów jest ograniczona; charakter przeznaczone ludzi do uzupełnienia enzymy z surowych owoców, warzyw, orzechów i nasion. Kiełki mają najwyższą zawartość enzymu. Jak rozgotowane i overprocessed żywność zdominować diety, ludzie zaczynają w wieku od braku działań enzymatycznych, które utrzymują ciało zdrowe i młode. Papaina z papai i bromelainę, z ananasów, są enzymami, które zmniejszają zapalenie wszędzie w organizmie, w tym stawów. Enzymy trzustkowe wyeliminować infekcyjnych organizmów wirusowych i bakteryjnych, i są stosowane w naturopatyczną leczenia wrzodów, stwardnienia rozsianego i choroby nowotworowej.

Radość

Wiele osób się nietolerancji żywności kiedyś stanie jeść i cieszyć się. Enzymu laktazy jest dostępna w formie dodatku, który trawi cukry mleka, umożliwiając osób z nietolerancją laktozy, aby jeść produkty mleczne bez bólu i biegunki. Enzymu alfa-galaktozydazy (Aspergillus niger) eliminuje niestrawności spowodowanej gotowanej fasoli.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby zachować enzymy trawienne w żywności, lekko na parze, duszone lub użyć powolne kuchenka. Ciepła ponad 118f zaczyna niszczyć enzymy. Unikać rozgotowane lub overprocessed żywności. 50 procent diety surowych warzyw, owoców, orzechów i nasion jest związane z dłuższym życiem i niższych częstości występowania chorób starzenia się, w tym raka i choroby serca. Moczenie i kiełkowanie orzechów i nasion zwiększa ich zawartość enzymów i czyni je bardziej strawne. Jedz owoce samodzielnie, na pusty żołądek i nie mieszać ze skrobi, białka i tłuszczów, jak enzymy niezbędne do trawienia jeden rodzaj pokarmu hamuje enzymy potrzebne do trawienia innego. Nonstarchy i ciemno-zielone warzywa liściaste, takie jak sałata, szpinak i jarmuż łączyć również z innych produktów spożywczych.

Jak zrobić test formy Kit

Jak zrobić test formy Kit


Pleśń może poważnie wpływać na zdrowie człowieka. Ilość pleśni, typu obecnie formy i indywidualnej wrażliwości na to wszystkie czynniki związane z poziomem lub stopnia zagrożenia zdrowia. Zestawy pleśni testowe, które określają obecność formy i identyfikacji typów formy jest obecny. Można dokonać samodzielnej formy zestawu testowego za pomocą kilku prostych przedmiotów.

Instrukcje

Jak zrobić test formy Kit

1 Umieść szalce Petriego na płaskiej powierzchni. Umieść przezroczystą taśmę wewnątrz naczynia, z lepką stroną do góry. Umieść tyle taśmy do span przez naczynia. Taśma złapie żadnych zarodników pleśni w powietrzu. Uwalnia zarodniki pleśni jako sposób migracji. Gdy zarodniki stykać się z wodą lub wilgocią, są one zdolne do tworzenia nowych kolonii form.

2 Umieść drugi Petriego w kanale powietrza nad wylotem powietrza powrotnego. Upewnij się, że w środku jest wyłożona taśmy tak jak w poprzednim kroku. Wszelkie spory pleśni podróżujący wewnątrz systemów wentylacyjnych przechodzi nad naczynia i trzymać się taśmy.

3 Przeprowadź analizę. Po pozostawieniu na płytki Petriego na noc, umieścić je pod mikroskopem. Jeśli wiesz, co pleśń wygląda, można zidentyfikować swoją obecność w powietrzu. Cząstki pyłu mogą pokazać się w szalce Petriego również, więc być pewni, aby nie mylić dwóch. Jeśli nie możesz lub nie chcesz zrobić analizę techniczną, są firmy, możesz wysłać zebrane próbki powietrza do. Będą wykonywać analizy i dostarczania informacji na temat obecności formy i rodzaju.

4 Przeprowadzić kontrolę wzrokową. Wiele zestawy testowe formy poprosi pobrać próbkę podejrzanego formy powierzchni z wymiany. Jest to więc forma może być zidentyfikowane za toksycznych typów, takich jak Stachybotrys i Aspergillus-Niger. To też będzie sprawdzić, czy próbka jest pleśń lub pleśni, które są często mylone, ponieważ obie formy i pleśni wolą ciepłe i wilgotne środowisko, takich jak łazienki. Formy, jednak zazwyczaj są czarne, zielony, czerwony lub niebieski kolor. Mogą również pojawić się rozmyty lub śliski w zależności od rodzaju. Pleśń jest zwykle szary lub biały i może być sproszkowany lub puchowe. Proste oględziny powinien wskazać, czy grzyby powierzchnia jest powstawaniu pleśni.

5 zalecenia CDC na badania. Stopień i rodzaj pleśni i indywidualnej wrażliwości uniemożliwiają określenie dopuszczalnych poziomów. Dlatego też Centrum Kontroli Chorób (CDC), że pobieranie próbek i stanu hodowli nie są wiarygodne metody określania ryzyka dla zdrowia. Testowanie może być subiektywna i CDC zaleca żadnej formy odkryte należy usunąć natychmiast, aby zminimalizować zagrożenie dla zdrowia.

Wskazówki:

  • Posiadanie laboratorium wykonać test formy dla możesz być dość drogie.

Reakcje alergiczne na kwas cytrynowy

Reakcje alergiczne na kwas cytrynowy


Kwas cytrynowy obecny w wielu produktach spożywczych wytwarzanych, jak i naturalnych produktów spożywczych, takich jak owoce cytrusowe, mogą wywoływać reakcje alergiczne i pokarmowe u niektórych osób. Zespół ten nie występuje bardzo często, ale powoduje problemy, takie jak wysypki skórne lub trawiennych trudności dla tych, którzy go doświadczają. Dokładna przyczyna tych problemów jest zmienna i istnieje niewiele badań pogłębionych.

Rodzaje

Niektóre reakcje alergiczne na kwas cytrynowy występuje tylko ze względu na źródło kwasu cytrynowego jest wytwarzane przemysłowo jako dodatek do żywności. Proces z udziałem grzyba Aspergillus niger, tworzy większość kwasu cytrynowego w produkcji komercyjnej i osoby z alergią na drożdży i pleśni może stwierdzić, że ślady pozostałe z procesem, że problemy powodują, zgodnie z Kenyon College.

Nie wszystkie alergie kwasu cytrynowego mają tę samą przyczynę. Niektórzy ludzie się objawy od jedzenia żywności naturalnie wysokiej zawartości kwasu cytrynowego, a także produktów zawierających dodatek laboratorium produkowane.

Odpowiedź uczulenie skóry na surowiec może również wystąpić, zgodnie z MSDS kwasu cytrynowego.

Nieporozumienia

Osoby z alergią formy mogą ponieść prawdziwą reakcję alergiczną zanieczyszczeń pozostających w produkowanej kwas cytrynowy; nietolerancja kwas cytrynowy, różni się od rzeczywistej odpowiedzi alergicznej, również istnieje.

Cytrynian ion - część związku kwasu cytrynowego, podobnie jak sód jest część związku znanego jako soli kuchennej - przyczynia się do cyklu kwasu cytrynowego, niezbędne dla ludzkiego życia. To sprawia, że ​​można całkowicie wyeliminować. Występuje w wielu owocach i warzywach i innych wspólnych żywności.

Efekty

Chorzy z nietolerancją pokarmową ogólnie wystąpić objawy trawienne czy wysypki skórne, a nie odpowiedź anafilaktyczny. Objawy te mogą być nieprzyjemne, ale w przeciwieństwie do anafilaksji - bardziej poważne objawy reakcji alergicznej z udziałem w całym ciele, w tym trudności w oddychaniu - zazwyczaj nie są groźne dla życia. Trawienne trudności, choć może stworzyć problemy długoterminowe wynikające z niedoborów żywieniowych.

Grzybicze alergie, bardziej niebezpieczne niż nietolerancji natychmiast, czasem żywność powodować objawy anafilaktyczne i inne reakcje alergiczne prawdziwe.

Identyfikacja

Osoba, podejrzewając alergię lub nietolerancję kwasu cytrynowego należy wykluczyć inne, bardziej powszechne pokarmowe, takie jak nabiał i glutenu. Celiakia, nietolerancja glutenu (białka w pszenicy podstawowej), dotyka około jeden procent populacji, według Van Heel i Zachodu (BMJ, 2006) i może powodować objawy podobne do tych z innych alergii pokarmowych i nietolerancji. Nietolerancja kazeiny, główne białko w mleku, może powodować podobne objawy, jak również.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Anegdoty z zasobu Vicky Clarke'a dla chorych sugerują, że spożywanie odpowiednich ilości witaminy B5 oraz unikanie pokarmów o wysokiej zawartości kwasu cytrynowego, takich jak owoce cytrusowe, jagody, wino, ser, chleb na zakwasie i pakowanej żywności może zapobiec objawy nietolerancji kwasu cytrynowego.

Grzyb stosowanymi do fermentacji

Fermentacja jest procesem powszechnie stosowane w produkcji żywności. To jest w zasadzie enzymatycznie kontrolowane beztlenowy rozkład bogate energetycznie związku. Drożdże i inne grzyby mogą być stosowane do fermentacji żywności.

Fermentacja

Fermentacja się dzieje, gdy zwykle proces oddychania, przez które organizm wytwarza energię jest hamowana w jakiś sposób zmienia się z chemikaliami, które są produkowane. Drożdże fermentacja zachodzi, gdy istnieje niedobór tlenu. Wytwarza dwutlenek węgla i alkohol.

Drożdże

Drożdży jest Saccharomyces lub grzyba, który jest powszechnie stosowany w procesie fermentacji.

Chleb

Drożdże jest dodawany do chleba aby wzrosnąć. Fermentacja produkuje dwutlenek węgla sprawia, że ​​puchnąć ciasta. Alkoholu jest wytwarzany, ale paruje podczas chleb pieczony.

Alkohol

Drożdże jest stosowany do wytwarzania alkoholu w winie i piwa. Drożdże, razem z innym grzybem Aspergillus oryzae produkuje alkoholu w trosce.

Inne produkty fermentacji

Różne grzyby mogą wytwarzać różne substancje chemiczne podczas fermentacji. Barwnik, karoten, jest wytwarzana przez Rhizopus stolonifer. Penicyliny produkt fermentacji Penicillium chrysogenum. Aspergillus niger wytwarza kwas cytrynowy lub witaminy C, który jest dodawany do napojów bezalkoholowych.

Jak do leczenia stwardnienia rozsianego Utrata słuchu

Jak do leczenia stwardnienia rozsianego Utrata słuchu


Utraty słuchu z powodu stwardnienia rozsianego (MS) jest rzadkością. Tylko 6 procent pacjentów z SM, u których rozpoznano utratę słuchu z powodu choroby. W większości przypadków to do progresji choroby i nie może być usunięte, ale istnieją przypadki, które mogą być związane z chorobami, które można leczyć.

Instrukcje

1 rozmowy z lekarzem, aby ustalić, czy utrata słuchu przyszedł na szybko lub był wolniejszy proces. Czasami pochodni enia objawów stwardnienia rozsianego może ewentualnie wystąpić i odchodzą ponownie.

2 Należy rozważyć noszenie aparatów słuchowych, jeśli strata jest przerywania życia codziennego. Lekarz prawdopodobnie wysłać do specjalisty słuchu do egzaminu i montażu dla adiutanta słuchu.

3 Niech lekarza, jeśli zostały depresja lub lęk. Utrata słuchu może prowadzić do tych warunków z powodu wstydu czuł, kiedy w sytuacjach społecznych.

Zakup 4 telefony i telewizory tekstowe z napisami do zamkniętej jako dodatkowa pomoc z utratą słuchu.

5 Sprawdź, czy są jakieś leki, które mogą pomóc w utracie słuchu. Osób ze stwardnieniem rozsianym mogą cierpieć powolną utratę słuchu, które nie są odwracalne. Pamiętaj o ubytek słuchu może być całkowicie niezwiązane z chorobą.

6 Poinformuj swoich znajomych i rodziny z problemem słuchu. Powiedz im, można je usłyszeć lepiej, jeśli stoją one w ciągu 3 stóp i twarzy bezpośrednio mówiąc. Z biegiem czasu, nauczyć się czytać z ruchu warg.

7 Dowiedz się języka migowego. Jeśli lekarz mówi ci, nie ma szans na słuch wraca, rozważyć podjęcie klasę języka migowego. To jest tylko przydatne, jeśli twoja rodzina i przyjaciele będą uczyć się z tobą.

Wskazówki

  • Wyłącz telewizor lub radio, kiedy próbuje do rozmowy. Mniejszy hałas w tle, tym lepiej.
  • Unikanie miejsc z dużą ilością szumu tła mogą pomóc usłyszeć jedna osoba lepiej.
  • Jeśli się sfrustrowani ludzie, krzyczy na ciebie, niech wiedzą, że nie pomaga.
  • Nie poradzić sobie z utratą słuchu na własną rękę. Poinformować o tym lekarza i skorzystać z pomocy przyjaciół i rodziny.

Logopedia dla dzieci z wadą słuchu

Logopedia dla dzieci z wadą słuchu


Dzieci z niedosłuchem nie muszą stracić zdolność komunikowania. Terapia mowy może być skutecznym narzędziem w pomocy takim dzieciom. Terapia polega na kombinacji praktyk i procedur, aby pomóc dzieciom nauczyć się wyrażać siebie, a nawet używać i dbać o swoich aparatów słuchowych lub innych urządzeń.

Środowisko

Dzieci z ubytkiem słuchu mogą nosić aparaty słuchowe lub inne urządzenia, które wzmacniają dźwięk. W związku z tym środowiskiem w terapii mowy powinna być możliwie cicho. Aparat słuchowy wzmacnia wszystkie dźwięki, a dzieci z ubytkiem słuchu może być łatwo rozproszony przez drobne hałasy, takie jak brzęczenie grzejnika lub dzwonienia w hałaśliwym pary kolczyków. Według logopedy Christy Marzzacco "Biorąc małe kroki, aby zapewnić, że nie ma żadnych słuchowe rozrywki, może pomóc dziecku skupić podczas jakiejkolwiek terapii."

Terapia mowy odbywa się zwykle w szkole i w domu przez dziecko, w zależności od rodzaju terapii dziecku i częstotliwości terapii.

Sprzęt

Terapia mowy mogą obejmować pomoc dzieciom nauczyć się korzystać z ich sprzętu prawidłowo. Małe dzieci mogą nie znać się jak działa aparat słuchowy lub nie zauważyć, jeśli sprzęt przestaje działać dobrze. Logopedzi może pomóc małym dzieciom nauczyć się korzystać z ich aparatów słuchowych i innych urządzeń dźwiękowych przetwarzania; w ten sposób, że pomaga dzieciom nauczyć się sobie pomóc.
Terapeuta współpracuje również z rodzicami przesłuchania dziecka niepełnosprawnego, aby pomóc mu nauczyć się, jak korzystać z urządzenia i dbać o nią właściwie. Rodzice czasami nie w pełni zrozumieć, jak sprzęt działa, lub mogą czuć się przytłoczeni przez wszystkie towarzyszącego informacji. Logopeda może pomóc rodzice korzystać z urządzeń w ich własnych domach i we własnym tempie.

Techniki terapeutyczne

Logopeda ogólnie rozpocznie program terapeutyczny poprzez ocenę aktualnych umiejętności komunikacyjnych dziecka. Ona będzie wykonać szereg badań, zarówno medycznych i zadaniowy, aby ustalić, jak dobrze dziecko jest w stanie komunikować się, gdy zaczyna się leczenie. Terapeuta, dziecko i rodzice mogą określić tryb postępowania, dostosowane do danego dziecka.
Leczenie może obejmować gier, aby pomóc dziecku rozwijać umiejętności, poradnictwo, aby pomóc dziecku zrozumieć, jak efektywnie komunikować się i treningi, podczas których dziecko buduje się swoje umiejętności komunikacyjne.

Rodzaje Niepełnosprawnych słuchu

Rodzaje Niepełnosprawnych słuchu


Upośledzenie słuchu jest stanem, który powoduje, że indywidualne niedosłyszących lub całkowitej głuchoty. Istnieje pięć ogólne typy utraty słuchu, a wszystkie różnią się znacznie w ich przyczyn i sposobów leczenia. Dowiedzieć się, jaki rodzaj utraty słuchu indywidualne cierpi jest pierwszym ważnym krokiem na drodze do przetwarzania i odzysku.

Przewodzące

Przewodzące utrata słuchu występuje, gdy nie ma zakłóceń z transmisji dźwięku za pośrednictwem zewnętrznego i środkowego do ucha wewnętrznego. Ten rodzaj utraty słuchu może być skutecznie leczonych nowoczesnych technologii medycznych i chirurgicznych, ponieważ zazwyczaj fizyczna ingerencja w uchu zewnętrznym lub środkowym, że bloki dźwiękowe można chirurgicznie zmieniona. Aparaty słuchowe są również korzystne dla osób z ubytkiem słuchu przewodzącym.

Zmysłowo

Odbiorczy ubytek słuchu jest jednym z najtrudniejszych problemów w medycynie, i odnosi się do strat spowodowanych przez uszkodzenie ucha wewnętrznego, nerwu akustycznej lub obu słuchu. Tylko niewielka liczba osób z niedosłuchem odbiorczym może być leczona, a znacznie bardziej potrzebne są badania w tej dziedzinie.

Centralny

Centralny utrata słuchu dotyczy problemu, wynikającego z uszkodzenia centralnego układu nerwowego, nawet w mózgu. Ci ludzie mogą "usłyszeć" szum, co się mówi, ale mają wiele kłopotów Interpretacja komunikatu. Czasami klasyfikuje się jako zaburzenia uczenia się, ten rodzaj utraty słuchu jest właściwie brak odfiltrować konkurujących sygnałów dźwiękowych. Osoby z ubytkiem słuchu mają centralnego trudności przesłuchanie, gdy jest dużo szumu tła lub kilku rozmów dzieje się na raz.

Funkcjonalny

Funkcjonalna utrata słuchu dotyczy osoby, która funkcjonuje uszy i może technicznie słychać dźwięku, ale cierpi na jakiś rodzaj psychologicznego lub emocjonalny problem, który utrudnia ich odpowiedź. Lekarze muszą zdiagnozować ten stan, tak aby poprawnie można rozpocząć leczenie, a osoba z tego typu utrata słuchu może rozpocząć drogę do odzyskania. Często osoby z ubytkiem słuchu są funkcjonalne błędnie, i długie okresy niewłaściwych zabiegów może pogorszyć emocjonalne problemy chorego.

Mieszane

Mieszane utrata słuchu odnosi się do przypadku, w którym występują przewodzące i niedosłuch odbiorczy w tym samym uchu. W tym przypadku problemem jest często przewodząca współpracuje z pierwszym, gdyż jest o wiele łatwiejsze do mocowania.

Objawy drożdże w uchu

Genitaliów danej osoby może być najczęściej miejsce, aby drożdże, ale to nie jest jedyne miejsce. Kolejnym niezwykłym miejscem jest ucho człowieka. W przeciwieństwie, kiedy ludzie mają narządów płciowych drożdże, może nie zauważą, że mają ją, gdy znajduje się w ich uchu.

Rozładowania

Podobnie jak w innych formach drożdże te, w ucho, a powstające wyładowania wokół płata. Jest to spowodowane przez układ odpornościowy organizmu do reagowania na zakażenia i próbę walki i zabezpieczyć przed inwazją ciała.

Ból ucha

Jednym z najbardziej bolesnych objawów infekcji drożdżowej w uchu jest ból ucha. Ból ten może być całkiem nie do zniesienia dla osoby i może spowodować poważne szkody dla ucha, jeśli leczenie nie wniesiono szybko.

Leczenie

Gdy ktoś z drożdże w uchu ma na leczenie, lekarz może oczyścić ucho i przepisywania leku antybiotyk. Lek pomoże zabić bakterie, które są dołączone do infekcji ucha. Jest ważne, aby regularnie czyścić ucha w domu, aby uniknąć dalszych infekcji.

Przyczyny

Infekcje drożdżowe ucha spowodowane są przez bakterie, które zwykle znajdującym się w tylnej części jamy ustnej, przesuwając się rurki, które wychodzą z uszu osoby. To bakterie szuka ciepłego domu, aby przetrwać i te rury są idealnym miejscem, aby się rozwijać.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zapobiec drożdże dzieje przez ucho od czyszczenia uszu regularnie. Obejmuje suszenie wewnątrz i na zewnątrz ucha. Jeśli wilgoć zostaje złapany w środku, może to pomoże podgrzać ciepły dom dla bakterii gromadzić i rozwijać.

Co Aspergillus flavus Przyczyna?

Co Aspergillus flavus Przyczyna?


Aspergillus flavus jest grzyb, który może zainfekować rośliny, zwierzęta i ludzi. Płody rolne są bardzo podatne na szkodliwe działanie jej toksyn. Toksyny te mogą powodować choroby u ludzi.

Znaczenie

Aspergillus flavus produkuje szkodliwe toksyny o nazwie "aflatoksyny." Ma właściwości toksyczne i rakotwórcze.

Wpływ na rośliny

Aspergillus flavus obniża jakość zbiorów roślin uprawnych. Powstawanie pleśni na kukurydzy i orzeszków ziemnych, a także działań prewencyjnych przez rolników, kosztować miliony rolnictwie dolarów rocznie.

Wpływ na zwierzęta

Hodowli zwierząt, które zużywają paszę dla zwierząt zakażony flavus Aspergillus zachoruje i ostatecznie umierają. Uszkodzenia wątroby. Aflatoksyny

Wpływ na ludzi

Zużycie roślin zakażonych może spowodować aflatoxicosis. Objawy obejmują bóle brzucha, wymioty, drgawki, uszkodzenie wątroby, a nawet śmierć. Raka wątroby jest związana ze aflatoksyny oraz. Wdychanie zarodników Aspergillus flavus powoduje aspergilozę, który jest rozwoju grzyba w płucach.

Leczenie

Dodanie uwodnionego glinokrzemianem wapnia sodu (HSCAS) gliny do diety zwierząt zmniejsza aktywność aflatoksyn. Przeciwgrzybiczy lek, takie jak amfoterycyna B, jest zalecany do leczenia ludzi zakażonych Aspergillus flavus.

Co to jest Aspergillus Grzyb?

Pleśń Aspergillus jest znaleźć w całej przyrodzie. Jest on uważany za oportunistyczny patogen w ludzi. Jest to jeden z najbardziej powszechnych grzybów znajdujących się w próbkach pacjenta jako przyczynę choroby.

Źródła środowiskowe

Zarodniki Aspergillus może być zwiększona, gdy nie jest zanieczyszczona jak na całym obszarze budowlanych. Grzyb jest również w glebie i rozkładających wegetatywnego sprawę. Szpitalnych kropidlakowej może być spowodowane drżenie z zanieczyszczoną odzież i pościel, a podczas czyszczenia nagromadzonego brudu i kurzu na podłodze. Działania te mogą powodować wybuchy zarodników, które rozprzestrzeniają się w powietrzu.

Oportunistycznym patogenem

Według Marty Kerns, MD, oportunistycznym patogenem jest mikroorganizm, który normalnie nie jest choroba produkcji. Aby się zarazić, gospodarz zazwyczaj jest osłabiony od leków lub jakiś problem zdrowotny.

Kto jest zagrożony?

Od Aspergillus jest oportunistycznym patogenem, zazwyczaj ludzie z jakiegoś stanu bazowego są najbardziej narażone na ryzyko choroby. Osoby z astmą lub że upośledzenia odporności przez leczenia raka, leki immunosupresyjne i kortykosteroidy są najbardziej narażone na poważne, rozsianej choroby z Aspergillus.

Choroba

Choroba spowodowana gatunku Aspergillus zazwyczaj nabyte przez wdychanie zarodników (zarodniki). Zwykle rozpoczyna się choroby płuc, gdzie uszkodzenie wywołuje się w płucach. Poważniejsza choroba się stanie, jeśli grzyb rozprzestrzenia się od płuc i rozpowszechnia za pośrednictwem krwioobiegu. Rozpowszechnione choroby jest zwykle ostry i krytyczny. Infekcje ucha i bale grzyb (ropień) są wspólne prezentacje aspergilozie.

Diagnostyka i leczenie

Można stosować wiele procedur medycznych w celu zdiagnozowania aspergilozy. Różne metody obrazowania, takie jak promieniowanie rentgenowskie klatki piersiowej i tomografii komputerowej mogą być wykorzystywane do wykrywania zmian w płucach.

Diagnostyka laboratoryjna składa się z hodowli próbkę na nośniku mikrobiologicznych i rośnie grzyb więc można go zidentyfikować.

Różne leki przeciwgrzybicze są dostępne do leczenia poważnej choroby Aspergillus.

Badania genetyczne słuchu

Badania genetyczne słuchu


Szkodliwe zmiany w genach są przyczyną wielu różnych chorób ludzkich. Geny te są dziedziczone od matki i ojca i wynikają z mutacji możliwe. Choć choroby genetyczne można zwykle rozpoznawana od objawów, badania genetyczne jest ważne dla odkrywania przyczyny niektórych chorób.

Genetyczne przyczyny

Według Narodowego Instytutu głuchoty i Innych Zaburzeń komunikatywnym, połowa 4000 dzieci rocznie rodzi się głuche mają zaburzenia genetyczne; pozostałe przypadki są albo nie genetycznej lub nieznana. Przypadków genetycznych, 70 procent to spowodowane recesywny (co oznacza, że ​​dwa recesywne kopie muszą być dziedziczone), 15 procent to z powodu cech dominujących (wymagające tylko jednego dominującego kopię), a pozostałe 15 procent to inne formy dziedziczenia. Dziewięćdziesiąt procent dzieci z niedosłuchem rodzą się z rodzicami, którzy mogą usłyszeć.

I nie-objawowymi objawowymi

Genetyczne uszkodzenie słuchu można podzielić na dwie główne kategorie. Non-niedosłuch objawowymi, co stanowi dwie trzecie wszystkich przyczyn genetycznych, nie jest związana z innymi objawów podmiotowych i przedmiotowych. Niedosłuch objawowymi stanowi drugą trzecią, a towarzyszy mu nieprawidłowości w innych częściach ciała.

Geny

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, GJB2 gen jest najczęstszą przyczyną utraty słuchu genetycznej. Koduje białko zwane koneksyny 26, co pozwala zmieniać dźwięku w powietrzu sygnałów nerwowych w mózgu w ślimaku ucha. Istnieje ponad 400 znanych genetycznych przyczyn utraty słuchu, ale sam GJB2 szacowana jest odpowiedzialny za około połowę wszystkich przypadków recesywnych i jednej trzeciej wszystkich przypadków utraty słuchu.

Badania genetyczne

GJB2 nie jest z natury objawowymi. Pozostałe nie objawowymi przypadków powodowane przez 13 dominujących genów i osiem recesywnych genów. Badania genetyczne polega sekwencjonowanie te regiony odkryć szczególne zmiany, które doprowadziły do ​​utraty słuchu. Wiedząc, które geny przyczyniają się do funkcji jest krytyczna, ponieważ naukowcy muszą wiedzieć, jak wszelkie odchylenia w kodzie genetycznym może zakłócać działanie białka.

Mitochondrialnego DNA

Większość DNA znajduje się w jądrze komórki, ale wiele zaburzeń mitochondrialnych objawowymi są warunki. Warunki te pochodzą i obejmować badanie DNA znajdującego się w mitochondriach, gdzie wytwarzana jest energia, a nie jądra. DNA mitochondrialne jest dziedziczone tylko od matki, a nie w żaden sposób od ojca.

Jak wykryć utratę słuchu w dzieci

Jak wykryć utratę słuchu w dzieci


Dzieci rosną i dojrzewają w różnych dziedzinach, w różnych czasach. Opóźnienie w pewnych etapów rozwojowych może wskazywać na utratę słuchu. Szukasz znaków po drodze i coraz wczesne leczenie może wnieść istotną różnicę dla dziecka z wadą słuchu. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma ubytek słuchu, należy skontaktować się z lekarzem.

Instrukcje

1 Spójrz na reakcje na dźwięk u dzieci od 0 do 3 miesięcy. Twoje dziecko słyszy, czy reaguje na hałas, budzi w głośnych dźwięków i jest pocieszony przez dźwięk twojego głosu. Powinna również być w stanie dokonać "gooing" odgłosy z tyłu gardła.

2 Bądź świadomy działań wynikających z dźwięków u dzieci od 3 do 6 miesięcy. Powinien reagować na twój głos, obracając głowę lub oczy do siebie, lubię grać z hałaśliwych zabawek, zatrzymać się na dźwięk znajome głosy, uśmiech, gdy mówił do lub zrobić różne dźwięki płacz kiedy musi jeść ani być zmienione.

3 Porozmawiaj z dzieckiem regularnie w wieku od 6 do 12 miesięcy. Ona powinna reagować na swoje imię, aby talk dziecko dźwięki, zrozumieć niektóre słowa, odwróciła głowy, gdy uznając dźwięki jak dzwonek telefonu i reagować na zmiany w swoim głosie.

4 Get dziecko skopiować dźwięki, które słyszy przez 12 miesięcy. Powinna również być w stanie odpowiedzieć na proste pytania, rozpoznać jej imię i zrozumieć, co "nie" oznacza.

5 Zapytaj dziecko do obiektów, takich jak zabawki z 12 do 18 miesięcy. On powinien być w stanie dostać rzeczy dla Ciebie, wskaż części ciała, gdy zapytał i umieścić dźwięki razem. Powinien też mieć kilka prostych słów jak "mama".

Słowo wiedza 6 w teście Baby jest od 18 miesięcy do 24 miesięcy. Ona powinna zrozumieć, co najmniej 50 słów tak i nie pytania i słowa używane często. Powinna również być w stanie podejmować własne proste zdania i wykonaj proste polecenia.

7 Czy rozmowy z dziećmi powyżej dwóch lat. Według wieku 2 i 3, powinien mieć około 270 słów, śpiewać piosenki i krótkie opowiedzieć innym o ciekawych dźwięków. Może on być również co 3 do 4 zdań, słów, by móc powtórzyć znane historie i wiem, nazwiska ludzi.

Wskazówki

  • Postępy w badaniach przesiewowych słuchu pozwalają dzieci do badań nawet w przedszkolach w szpitalu. Upewnij się, że Twoje dziecko lub dziecko ma badań przesiewowych słuchu, tak szybko jak to możliwe.

Jak zatrzymać słuchu

Jak zatrzymać słuchu


Utrata słuchu jest zazwyczaj bardzo stopniowy proces. W wielu przypadkach pozostają niewykryte i nieleczone zbyt długo, powodując nieodwracalne szkody. Jednak wykonując kilka prostych kroków na początku ciebie może uniknąć trwałego uszkodzenia większość ludzi cierpi z powodu utraty słuchu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zapobiec progresji niektórych rodzajów utraty słuchu i zacząć odwrócić niektóre trwałe uszkodzenie może spowodować.

Instrukcje

1 testowałem corocznie przez licencjonowanego dostawcę przesłuchanie opieki zdrowotnej słuchu. Należy to zrobić, czy uważasz, że jest strata, czy też nie i jest oferowana w większości biur za darmo.

2 Chroń swój słuch poprzez unikanie ekspozycji na nieprzyjemnie głośne dźwięki. Parki rozrywki i imprez sportowych są dwa miejsca, które są może spotkać poziom hałasu szkodliwy. Gdy nie można uniknąć takiego hałasy nosić ochronę słuchu. Przygotować z wyprzedzeniem zawsze o parę zatyczek piankowych z tobą.

3 Jeśli zdiagnozowano niedosłuch, nawet jeśli jest to tylko umiarkowane, upewnij się, aby to traktować od razu. Spowoduje to zatrzymanie trwałą utratę słuchu z występujących. Gdy aparaty słuchowe są sugerowane leczenie, ważne jest, aby stosować tę sugestię; spowolni postęp utratę słuchu.

4 nosić tylko jakości cyfrowych aparatów słuchowych, które dostosowują się automatycznie. To będzie chronić uszy przed szkodliwymi dźwiękami. Zapewnia również, że otrzymujesz odpowiednią ilość odrestaurowanych dźwięków, że mózg potrzebuje, aby uzyskać korzyści i zapisać słuchu.

Wskazówki

  • Gorsze rzeczy do zrobienia, gdy masz ubytek słuchu ma nic!
  • Ta informacja nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia lub leczyć wszelkie choroby mogą mieć. To jest po prostu informacje, aby pomóc w podejmowaniu decyzji dla zdrowia słuchu. Wszystkie sytuacje są różne i wszystkie utrata słuchu jest inny. Proszę zasięgnąć porady licencjonowanego pracownika służby zdrowia jeżeli uważasz, że cierpi na tym lub innego rodzaju schorzenia.

Jak rozpoznać Stopnie ubytku słuchu

Utrata słuchu nie jest wszystko albo nic stan zdrowia. Istnieją różne stopnie ubytku słuchu, które wahają się od łagodnego do głębokiego. Jeśli jesteś cierpi na utratę słuchu, wykonać test słuchu identyfikującego stopień utraty. Pomaga to zdecydować, jak najlepiej spełnić Państwa potrzeby amplifikacji.

Instrukcje

1 Rozpoznaj łagodną utratę słuchu. Łagodna utrata słuchu jest identyfikowany przez próg słuchu od 26 do 40 decybeli. Ludzie z łagodną utratę słuchu ma trudności słuchu miękkich mowy, zwłaszcza w hałaśliwym otoczeniu. Mimo, że ten stopień utraty słuchu mogą lub nie mogą być znaczące dla dorosłych, może przedstawić istotne kwestie dla dziecka wciąż uczy się mówić.

2 Identyfikacja umiarkowany ubytek słuchu. Średni ubytek słuchu jest identyfikowany przez próg słuchu z 41 do 55 decybeli. Osoby z umiarkowanym niedosłuchem mają większe trudności ze zrozumieniem mowy na poziomie konwersacji. Jest to szczególnie istotne w środowiskach obciążonych lub hałaśliwym. Zazwyczaj potrzebne są aparaty słuchowe.

3 Zrozumieć umiarkowanie ciężką utratę słuchu. Umiarkowanie ciężka utrata słuchu jest identyfikowany przez próg słuchu 56 do 70 decybeli. Osób z umiarkowanie ciężkim ubytkiem słuchu mają wielkie trudności z usłyszeniem konwersacji mowy. Musi być głośno, aby mogły ją usłyszeć, a oni mogą mieć trudności następujące rozmów grupowych. Zazwyczaj potrzebne są aparaty słuchowe.

4 Poznaj ciężką utratę słuchu. Ciężkie uszkodzenie słuchu jest identyfikowany przez próg słyszalności 71 do 90 decybeli. Osób z ciężkim ubytkiem słuchu nie słyszą normalnej konwersacji mowy. Mają też trudności ze zrozumieniem mowy bardzo głośny i może być tylko w stanie usłyszeć krzyki. Aparaty słuchowe mogą lub nie mogą pomóc. Implant ślimakowy jest rozwiązaniem dla tych z ciężką utratą słuchu.

5 Rozpoznaj głęboki ubytek słuchu. Głęboki ubytek słuchu jest identyfikowany przez próg słyszalności 91 decybeli i większych. Osoby z głębokim ubytkiem słuchu nie są w stanie zrozumieć, wzmocniony mowy. Implant ślimakowy jest opcja dla osób z głębokim ubytkiem słuchu.

Wskazówki

  • Jeśli Twoje dziecko wydaje nieuważny lub opóźnia mowę, porozmawiać z lekarzem o robi badanie słuchu zidentyfikować ewentualne uszkodzenia słuchu.