adcov.com

Ashwagandha i beta blokery

Beta blokery Podstawy

Beta blokery Podstawy


Beta-blokery, skrót beta-adrenergiczne środki blokujące są stosowane do leczenia, poprawy lub zapobiegania w przypadku chorób. Ze względu na ich liczne skutki uboczne, lekarze zwykle przepisują beta-blokery tylko wtedy, gdy inne leki nie są skuteczne.

Zastosowania

Beta-blokery są często przepisywane pacjentom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, migrenę, jaskrę, niewydolność serca i dusznicy bolesnej. Niektóre beta-blokery skutecznego leczenia zespołu lęku uogólnionego.

Jak one działają

Beta-blokery blokują działanie adrenaliny, co powoduje serca pokonać wolniej i w mniejszej siły. Beta-blokery również poprawić przepływ krwi poprzez otwarcie naczynia krwionośne.

Korzyści

Przez zmniejszenie częstotliwości uderzeń serca, beta-blokery złagodzić obciążenie serca i zmniejsza ryzyko chorób serca.

Zagrożenia

Beta-blokery mogą wywołać silne ataki astmy u pacjentów z astmą. Diabetycy powinni być świadomi, że beta-blokery czasem ukryć objawy niskiego poziomu cukru we krwi.

Skutki uboczne

Wspólne beta-blokera skutki uboczne to zmęczenie, zawroty głowy, osłabienie i zimne dłonie. Bezsenność, depresja i duszność są mniej częste działania niepożądane.

Vs alfa blokery Beta blokery

Wysokie ciśnienie krwi jest powszechne i jest wiele leków stosowanych w jej leczeniu. Większość leków dotykają przede wszystkim jeden z czterech różnych stron: serce, naczynia krwionośne obwodowe, mózgu lub nerek. Obie alfa i beta blokery blokują receptory alfa i beta w obwodowych naczyń krwionośnych.

Receptory alfa

Twój mózg tworzy neuroprzekaźników zwanych katecholamin, które są zwykle uwalniane, gdy jesteś pod wpływem stresu. Elementy te pozwalają serce bić szybciej iz większą mocą podczas gdy naczynia krwionośne zwężają. W wyniku tego, podnosi ciśnienie krwi.

Praca jak alfa-adrenolityki

Alfa-adrenolityki zablokować katecholamin. Naczynia krwionośne rozluźniają się i rozwinąć tak, że krew przechodzi bez problemu. To skutecznie obniżyć ciśnienie krwi.

Receptory beta

Nadnercza pompowania innych katecholamin zwane adrenaliny do krwioobiegu. Adrenalina jest znany jako adrenaliny. Gdy ciało jest pod wpływem stresu, staje się wyczerpany i nadmiar adrenaliny jest tworzony. Może to prowadzić do nieregularnego bicia serca, nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca

Praca jak beta-adrenolityki

Kiedy bierzesz beta blokery, serce bije wolniej, z mniejszą siłą, zmniejszając ciśnienie krwi. Beta blokery pomóc również naczynia krwionośne otwierają się do poprawy przepływu krwi.

Skutki uboczne

Negatywne skutki beta-blokery należą biegunka, wysypka, powolne bicie serca i impotencji. Oni nie są dobrym wyborem dla diabetyków i osób z nieprawidłowego krążenia ze względu na zmniejszenie częstości akcji serca. Alfa-adrenolityki skutki uboczne to zatrzymanie płynów, przekrwienie błony śluzowej nosa, niskie ciśnienie krwi, duszność, zwiększenie masy ciała, koszmary i wyraziste sny. Alfa-adrenolityki były znane również pomóc mężczyznom z problemów leżących.

Co jest lepsze?

Jeśli właśnie zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi, należy porozmawiać z lekarzem o tym, co, jeśli w ogóle, leki jest właśnie dla Ciebie. Zarówno beta i alfa blokery nie są zalecane jako pierwszej linii leczenia w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi. Oprócz blokowania receptorów beta, niektóre beta-blokery działają do blokowania receptorów alfa, też. Alfa-beta adrenergiczne dołączyć skutków leków alfa-blokera i leków beta-blokera.

Co Beta blokery uwagi?

Receptory beta

Jak najlepiej wyjaśnić, co robi beta bloker, musisz zrozumieć, trochę o tym, co na układ nerwowy i receptory beta są. Receptor beta cząsteczka białka, która przetwarza specyficzne komunikaty przenoszone przez ośrodkowego układu nerwowego i różne hormony. Istnieje wiele różnych typów receptorów beta. Są one w większości znajdują się w sercu i naczyniach krwionośnych. Ich zadaniem jest zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi po stymulacji. Istnieją trzy typy receptorów beta - beta 1, które znajdują się w mózgu i serca, beta 2, które znajdują się w płucach, naczyniach krwionośnych i mięśni i-beta 3, które znajdują się w komórkach tłuszczowych. Beta blokery są stosowane przede wszystkim do blokowania receptorów B1 i B2. Beta 1 jest odpowiedzialny za swoje serca. Beta 2 jest odpowiedzialny za mięśni gładkich, które są mięśnie nie masz kontroli nad takich jak serce.

Zastosowania

Beta-blokery są szeroko znane jako środki blokujące receptory beta-adrenergiczne, te blokują adrenaliny wiązaniu z receptorami beta na nerwy. Beta-blokery są stosowane głównie w leczeniu zaburzeń rytmu serca i wysokiego ciśnienia krwi. Jest także stosowany w pewnych przypadkach w dziedzinie psychiatrii. Po denerwować, nadnercza uwalniają adrenalinę, aby pomóc ciała sprostać wyzwaniom stresu. Adrenalina pobudza tętno bić szybciej i pompować więcej krwi przez cały ciała, rozszerza oskrzela i uwalnia glukozę, gdy organizm potrzebuje więcej energii. Ten hormon, po zwolnieniu, umieszcza receptory beta i wiąże się z nim, w stanie mózgu korpus jest w potrzebie zwiększenia.
Celem beta-blokerów jest "blok" hormony te wiążące się z receptorami beta w nerwach, zmniejszając efekt, że adrenalina będzie mieć na osoby z możliwych zaburzeń rytmu serca lub wysokie ciśnienie krwi. To, z kolei, może zmniejszyć ryzyko zawału serca. Kiedy bierzesz beta blokery, powoduje serce bić wolniej i nieco mniejszym wysiłku.

Fakty

Pierwsza beta bloker został opracowany przez Sir James W. czerni i uważany jest za jeden z najważniejszych wkładów do medycyny klinicznej. Beta-blokery są szeroko stosowany w Stanach Zjednoczonych. Mogą być także stosowane dla ludzi, którzy mieli już ataków serca. To zmniejsza ryzyko ich posiadający inną.

Najskuteczniejszych Beta blokery Częste PVC na

Stoi PVC do przedwczesnych skurczów komorowych i jest stan serca arytmia. PVC charakteryzuje pominiętych uderzeń, przerw lub kołatanie w sercu. Różni się ona od innych warunkach arytmii, gdyż jest nie więcej nieregularnych odstępach czasu i nie są utrzymane na tym samym poziomie, to może pojawić się i bez odejścia harmonogramem.

Leczenie PVC

Jedną z głównych przyczyn PVC jest brak równowagi w niektórych witamin i składników mineralnych lub nadużywanie leków (zarówno nielegalnych i prawnych). W większości przypadków w zdrowej osoby, bez innych chorób serca, że ​​PVC można rozwiązać poprzez przywrócenie tej równowagi i / lub zmniejszenie lub wyeliminowanie stosowania narkotyków. Jednak niektóre z PVC jest bardziej poważny i wymaga innego leczenia, czasami farmakologicznie. Rozwiązanie numer jeden jest farmakologiczna recepta z beta-bloker.

Beta blokery

Beta blokery to leki, które zatrzymują lub blokują adrenalinę od wiązania się z receptorami i tym samym uniemożliwienie ciała efekt tej adrenaliny w organizmie. Wiele z nich leżą receptorów w sercu, i nadmiernego przyjmowania adrenaliny prowadzi do wielu chorobach serca, w tym PCV. Istnieje kilka blokery beta, które są najbardziej skuteczne w zredukowanie lub wyeliminowanie występowania PVC.

Selektywne vs nieselektywne

Istnieją dwa główne typy: beta-blokerów selektywne i nieselektywne. Nieselektywne beta-adrenolityki wpływa na drogi oddechowe, naczynia krwionośne i serce. Selektywne beta-blokery ignorować naczyń krwionośnych i dróg oddechowych w organizmie i tylko wpływać na serce. Od PVC jest tylko serce warunkują najbardziej skuteczny rodzaj beta bloker jest selektywne.

Przykłady selektywnych beta-adrenolitykami

Poniżej jest lista alfabetyczna selektywnych beta-blokery:
Acebutololu
Atenolol
Betaksolol
Bisoprolol
Butaxamine
Celiprolol
Esmolol
Metoprolol
Nebiwololu

Oczywiście każda beta bloker, mimo wszystko jest selektywne, działa w nieco inny sposób i może mieć inne skutki w organizmie i reaguje z innymi lekami. Z tego powodu ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub innym specjalistą, który z tych selektywnych beta-blokery byłoby najbardziej skuteczne i najbezpieczniejsze leczenie PVC medycznej.

Dlaczego Beta blokery Przewidziana?

Beta-blokery mogą być również określane jako beta-adrenergiczne środki blokujące. Beta blokery są najczęściej przepisywane na warunkach związanych z sercem.

Funkcja

Beta blokery działają poprzez blokowanie wpływu adrenaliny lub epinefryny. Blokowanie adrenaliny pozwala serce bić o ograniczonej mocy i wolniej. Leki te mogą także przyczynić się do otwierania się naczyń krwionośnych, tak że opieka krwi w bardziej płynny sposób.

Rodzaje

Niektóre beta-blokery mają wpływ tylko na swoje serce, a inne wpływają zarówno na serce i naczynia krwionośne. Powszechnie stosowane beta-blokery należą Toprol XL, Bystolic, Sectral, Tenormin, Zebeta, COREG, Corguard i Inderal LA.

Zastosowania

Beta-blokery mogą być stosowane w leczeniu następujących warunków: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, dławica piersiowa, zawał serca, niedoczynność tarczycy, jaskry, migreny, drżenie i niepokój.

Skutki uboczne

Działania niepożądane związane z przyjmowaniem beta-blokery mogą obejmować zawroty głowy, zimne dłonie, zmęczenie i osłabienie. Niektórzy ludzie mogą również wystąpić trudności w oddychaniu, bezsenność, niski popęd płciowy i depresja biorąc beta-blokery.

Rozważania

Zgodnie z Mayo Clinic, beta blokery nie są czasem tak skuteczne dla ras afrykańskich. Ponadto, beta-blokery, nie są zalecane dla osób cierpiących na astmę, ponieważ mogą one wywoływać ataki astmy.

Beta blokery i ćwiczeń

Praktycznie wszystkie leki blokujące beta przewidziane do zaburzeń związanych z nadciśnieniem i sercowych obniżyć reakcję tętna na ćwiczenia. Ważne jest, aby zrozumieć, reakcja serca do ćwiczeń zostaną stępione podczas beta-blokerem leków.

Beta blokery Wpływ Tętno

Beta-blokery blokują działanie katecholaminy przez cały organizm. Te catecholoamines są "lot lub walka" odpowiedź nasze ciała produkują w czasie stresu. Blokując te hormony to również zmniejszyć odpoczynek, ćwiczenia i maksymalne tętno, najważniejsze statystyki w określaniu intensywności ćwiczeń.

Regulacja maksymalnego tętna

Beta blokery spowalniają pracę serca, które może zapobiec wzrost częstości akcji serca, które zazwyczaj występuje z ćwiczeń. W rezultacie, bez względu na to jak intensywnie ćwiczysz podczas robienia beta bloker, może nigdy nie osiągnąć normalną "cel".

Próby wysiłkowej

Próba wysiłkowa jest doskonałym narzędziem do uzyskania nowej tętna docelowego z powodu beta-adrenolityków. Ten test może ocenić swoje zdolności wysiłkowej i dostarczenie informacji, na których oprzeć skorygowanego docelowego tętna.

Użyj tętna spoczynkowego

Spróbuj zmniejszyć tętno docelową nowego tętnem spoczynkowym, ten, który jest teraz obniżony z powodu leków beta-blokera. Jeśli tętno w spoczynku obniżył z 80 do 60, a następnie przy wykonywaniu tlenowej tętno cel powinien wynosić 20 uderzeń na minutę niższym niż to, co było przed podjęciem leczenia beta-blokera.

Borg Skala postrzeganej Wysiłek

Innym właściwe, bezpieczne metody użyć, aby określić intensywność ćwiczeń podczas beta-blokerów jest Borg Skala postrzeganego wysiłku. To jest zwykle oparty na skali punktowej, która waha się w numerach od 6 do 20. To jest na podstawie fizycznych reakcji jeden osoba doświadcza podczas ćwiczeń. Należy dążyć do treningów spaść w rankingu między 12 a 14.

Dodatkowe wskazówki treningowe

Na początku należy sprawdzić ciśnienie krwi przed i po treningu. Pamiętaj, aby zachować swoje ciało w pełni nawilżona przed, w trakcie i po treningu, nie męczy lub wstrzymaj oddech podczas ćwiczeń, a dostać się powoli od jakichkolwiek ćwiczeń podłogowych. W przypadku treningu siłowego, wykorzystać szkolenia obwodu, a nie podnoszenie ciężarów, utrzymanie niskiej wagi i wysokiej powtórzeń.

Beta blokery i wypadanie włosów

Beta blokery i wypadanie włosów


Istnieje wiele leków na receptę, które mogą spowodować utratę włosów jako efekt uboczny. Beta blokery są wśród nich.

Funkcja

Celem blokery beta jest pomocne w leczeniu nadciśnienia (wysokie ciśnienie krwi) lub arytmii. Zmniejszyć ich skurcze serca zarówno szybkości i siły.

Skutki uboczne

Wśród możliwych skutków ubocznych za pomocą beta-blokery, utrata włosów jest, że lekarz nie może wspomnieć, ale prawdopodobne.

Identyfikacja

Wypadanie włosów spowodowane beta blokerów jest zazwyczaj przerzedzenie włosów. U kobiet jest bardziej widoczne, ponieważ ma skłonność do wpływania na całej skórze głowy. U mężczyzn, wypadanie włosów może być wszystkie obejmujące, ale może również dotyczyć tylko przednią / górną część skóry głowy.

Rodzaje

Rodzaje receptę beta blokery, że eksperci wiedzą powodować wypadanie włosów to Tenormin, Lopressor, Corgard, Blocadren, inderal i Inderal LA.

Zapobieganie

Lekarz może być w stanie zmienić lub dostosować beta bloker receptę w celu próby zmniejszenia skutków utraty włosów. Jednak jest prawdopodobne, że, o ile nie są w stanie przerwać stosowanie beta-blokerów, wypadanie włosów będzie poświęcenie dokonane w celu utrzymania zdrowia.

Beta blokery i wypadaniu włosów u kobiet

Beta blokery i wypadaniu włosów u kobiet


Beta blokery są jednymi z wielu leków na receptę, które mogą powodować wypadanie włosów u kobiet. One powodować włosy wypadają przez zakłócanie naturalnego rytmu uprawy i odpoczynku fazy wzrostu włosów na głowie.

Fakty

Znany także jako antagoniści receptorów adrenergicznych beta, beta-blokery są leki, które blokują efekt kindlingu z adrenaliny na receptory hormonów w organizmie. Blokowanie organizmu skutki naturalnego "lotu lub walki" odpowiedzi, beta-blokery wolnym tętnem i zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi.

Funkcja

Beta-blokery są stosowane do leczenia różnych stanów, takich jak nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, drżenie, lęk społeczny i migreny.

Beta blokery i wypadanie włosów

Spośród wielu objawów ubocznych u kobiet, beta-blokery, w tym problemów z obiegu i depresja, utrata włosów jest jedną z najbardziej pospolitych. Wypadanie włosów spowodowane przez beta-blokery charakteryzuje przerzedzenie włosów na całym głowy.

Telogen Effluvium

Beta blokery powodują rodzaj łysienia nazywa łysienia telogenowego kobietami. W tym typie łysienia, wyższej niż normalna ilość włosów na głowie przechodzi do etapu spoczynkowego i zaczyna wypaść.

Rozważania

Niektóre kobiety, które biorą beta blokerów może nie doświadczyć żadnych skutków ubocznych. Kiedy wypadanie włosów jest skutkiem ubocznym ustalono biorąc lek, przejście do alternatywnego leczenia pod nadzorem lekarza może pomóc odwrócić ten stan.

Beta blokery i Jaskra

Około 4 mln Amerykanów cierpi na jaskrę, warunek, który powoduje podwyższone ciśnienie w twoich oczach, donosi Research Foundation Jaskra. Jednym z zabiegów, które lekarze przepisują dla choroby jest klasa leków na receptę zwanych beta-adrenolitykami.

Funkcja

Beta blokery działają poprzez hamowanie skutków substancji chemicznej w organizmie zwany epinefryny, substancji chemicznej, która przyczynia się do produkcji płynu w twoich oczach zwanej cieczy wodnistej. Zakłócając adrenaliny, oczy mniej się płynu wodnego.

Efekty

O niższej objętości cieczy wodnistej w twoich oczach powoduje spadek ciśnienia w gałce ocznej, wyjaśnia Mayo Clinic. Jeśli cierpisz na jaskrę, to pomaga zapobiec uszkodzeniu nerwu wzrokowego, który może doprowadzić do ślepoty.

Rodzaje

Beta-blokery jaskry typowo podaje się w postaci kropli do oczu. Rodzaje powszechnie zalecane dla leczenia tej choroby obejmują lewobunolol, timolol, betaksolol i metipranolol, donosi Mayo Clinic.

Ramy czasowe

Po rozpoczęciu korzystania blokery jaskry, jest prawdopodobne, aby kontynuować korzystanie z nich przez resztę swojego życia. To dlatego, że beta-blokery nie leczy choroby, po prostu zarządzać efekty.

Zagrożenia

Beta-blokery mogą potencjalnie powodować duszność, osłabienie serca, wypadanie włosów, niskie ciśnienie krwi, zaburzenia erekcji, osłabienie, depresja i zapomnienie, ostrzega Mayo Clinic. Jeśli masz astmę lub płuc lub przyjmować insulinę, aby kontrolować cukrzycę, to może nie być bezpieczne do użycia beta-blokery w leczeniu jaskry.

Wpływ na beta blokery żylaków

Wpływ na beta blokery żylaków


Żylaki są nienormalnie rozdęte żyły znalezione w przełyku, żołądku i jelitach jest częstym powikłaniem marskości wątroby. Pozostawiony sobie, może to spowodować masową krwawienia wewnętrzne, które mogą zagrażać życiu blokery .Beta są grupą leków stosowane głównie w leczeniu chorób związanych z sercem, takich jak wysokie ciśnienie krwi. Nieselektywne blokery beta wykazano zapobiegania krwawienia z żylaków, ale nie może zapobiec ich formowania i jako takie są zalecane, aby zapobiec występowaniu krwawienia żylaków, jeśli zostały one rozpoznane.

Jak Występują

Marskość wątroby jest stanem charakteryzującym się poważne blizny wątroby. Blizny te mogą prowadzić do zatorów w krążeniu wątroby. Żyły wrotnej, co jest żyła łączący żołądka, jelit i śledziony w wątrobie jest odpowiedzialna za transport 1500 ml krwi na minutę z tych narządów do wątroby. Każda blokada nieuchronnie prowadzi z powrotem do strumienia krwi w naczyniach krwionośnych nowotworu żołądka, jelit i śledzionie, co skutkuje wzrostem ciśnienia w tych naczyniach krwionośnych i w żyle wrotnej. Efektem jest niezwykle rozdęte żyły lub żylaki, które mogą wystąpić w żołądku, przełyku i jelitach.

Wpływ beta-adrenolitykami '

Według badań przeprowadzonych w New England Journal of Medicine ", beta-blokery zmniejszają ciśnienie krwi w żyle wrotnej krwotoku z żylaków i zapobiegania." Nie zapobiegają one powstawaniu żylaków.

Zalecenia

Wytyczne rządu USA do zapobiegania żylaków krwawi zaleca, aby pacjenci z marskością wątroby należy rutynowo pod kątem żylaków. Jeśli zdiagnozowano żylaków, należy przepisywać nieselektywnych beta-blokery. Jeśli masz już krwawienie, Raport zaleca również, że być przepisywany nieselektywnych beta-blokery po odzysku, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu. Dawkę należy dostosować do maksymalnej dawki, które można tolerować.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, czy jest to przypadek i poinformuj żadnych skutków ubocznych tak, że dawka może być dostosowana dla twojego bezpieczeństwa. Oczywiście, nieselektywne beta-blokery są zalecane tylko wtedy, gdy nie ma przeciwwskazań. Jeśli masz marskość wątroby, ale twoje testy przesiewowe wskazują, że nie masz żylaki, nie ma potrzeby, aby wziąć nieselektywnych beta-blokery.

Serca Efekty uboczne związane

Są to niezwykle powolne bicie serca, niewydolność serca, blok serca, nieprawidłowo niskie ciśnienie krwi i zmniejszenie zdolności wysiłkowej.

Inne działania niepożądane

Są one mniej powszechne i obejmują zwężenie dróg oddechowych w płucach, co prowadzi do trudności w oddychaniu, niskie stężenie cukru we krwi (hipoglikemia), nudności, biegunka, zimne dłonie i stopy zmęczenie zawroty głowy zaburzenia seksualne, omamy, koszmary senne, ryzyko cukrzycy i depresji.

Rozważania

Ze względu na skutki uboczne, beta blokery nie są zalecane dla osób cierpiących na astmę lub inne choroby dróg oddechowych, więc jeśli jesteś na astmę, proszę omówić alternatywne opcje z lekarzem. Pielęgnacja zaleca, jeśli pacjent choruje na cukrzycę, więc ponownie, należy skonsultować się z lekarzem i zawsze zgłosić jakiekolwiek objawy niepożądane mogą wystąpić.

Beta blokery vs. Inhibitorów ACE z cukrzycą

Beta blokery vs.  Inhibitorów ACE z cukrzycą


Beta blokery i ACE (enzymu konwertującego angiotensynę) Inhibitory są zarówno powszechnie przepisywany gdy wysokie ciśnienie krwi jest obecny, i konwencjonalne metody leczenia, takie jak dieta i ćwiczenia nie są skuteczne. Diabetycy doświadczają wysokiego ciśnienia krwi albo poprzez wydzieliny naczyniowych lub nerek, a każdy rodzaj leku jest przeznaczone do specyficznej sytuacji.

Dwa różne mechanizmy, sam wynik

W cukrzycy są dwa różne systemy organów, które mogą powodować wysokie ciśnienie krwi (HPB). Jeden rodzaj rozpoczyna rozpoczyna się w nadnerczach. Drugi znajduje się w nerkach i jest spowodowana przez enzym.

Beta blokery

Beta blokery zatrzymać produkcję noradrenaliny i adrenaliny w nadnerczach. Przez zatrzymanie tego wydzielania, ciśnienie krwi obniża się i poprawiła odpowiedź krążenia jest postrzegana i nadmiar płynów są wydzielane.

Inhibitory ACE

W cukrzycy ACE (enzymu konwertującego angiotensynę) ogranicza przepływ krwi przez wyciskanie maleńkie naczynia i zwiększenie ciśnienia krwi, powodując uszkodzenie samej nerki. Inhibitor ACE hamuje wydzielanie enzymu, i powoduje rozszerzenie naczyń nerkowych, aby otworzyć i krew się bardziej sypka.

Używane oddzielnie

Rzadko, o ile w ogóle, są oba leki stosowane razem. Możliwość obniżenia ciśnienia tętniczego do niebezpiecznych poziomów hipotensyjnych jest wielki. Niedociśnienie tętnicze lub zbyt niskie ciśnienie krwi może oznaczać kompromisu serca i brak tlenu do mózgu.

Interakcje

Inhibitory ACE powodować wzrost poziomu we krwi potasu, który może powodować zaburzenia rytmu serca, takie jak migotanie komór lub asystolia według MediciNet. Jest żółtą, że stosowanie aspiryny może zmniejszyć skuteczność inhibitorem ACE. Według MediceNet, beta blokery nie powinny być używane z CHF (zastoinowa niewydolność serca), leki moczopędne, innych suplementów wapnia, przeziębienie lub ziołowe dziurawca. Mieszanie leków na receptę i innych środków powinno być monitorowane przez lekarza.

Beta blokery najczęściej używany przez EMS

Beta blokery najczęściej używany przez EMS


Beta-blokery są grupą leków, które "blok" organizmu naturalne adrenalina hormon, znany również jako adrenaliny, zgodnie z Mayo Clinic. Podstawowe zastosowania obejmują obniżenie ciśnienia krwi, jak zmniejszenie adrenaliny spowalnia serce w dół, zmniejszając siłę swojego serca, a tym samym ciśnienie krwi. Beta-adrenolityki często przewidziane dla osób fizycznych obejmują atenolol, metoprolol, i COREG.

Personel EMS zarządzać beta-blokery i inne leki, w sytuacjach nadzwyczajnych.

Metoprolol

Znany także jako Lopressor, lek ten traktuje bólu w klatce piersiowej, zawału serca i wysokim ciśnieniem krwi, według strony internetowej PDR Zdrowia. Przed podaniem metoprolol, personel EMS może poprosić o uprzednio istniejących chorób serca, takich jak bloki serca, wolne bicie serca (bradykardia), zespół chorego węzła zatokowego, słaba-krążenia lub historii chorób układu oddechowego, takich jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc. Potencjalne działania niepożądane to reakcje alergiczne, nudności, wymioty, biegunka, bóle głowy, zawroty głowy, niskie ciśnienie krwi, bezsenność, zmęczenie, depresja, splątanie, krótkotrwałe utraty pamięci, bradykardia, świąd, wysypka i niewydolności serca.

Labetalol

Labetalol jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, i American Academy of Family Physicians cytuje go jako jeden z najczęściej stosowanych leków na stan przedrzucawkowy lub nadciśnienie indukowane ciążą. Przeciwwskazania wymienione w PDR Zdrowia są takie same jak dla metoprololu. Lek ten jest często stosowany w połączeniu z diuretykami, które obniżają ciśnienie krwi, przez usunięcie nadmiaru wody z ciała. Potencjalne działania niepożądane to alergicznej reakcji, nudności, zmęczenie i niestrawności.

Propranolol

Na stronie internetowej PDR Zdrowia, Propranolol leczy wysokie ciśnienie krwi, a także szereg innych objawów, w tym ból w klatce piersiowej, nieregularny rytm serca, guzów gruczołów nadnerczy i migreny. Zmniejsza również ryzyko zgonu po poważnych ataków serca. Unikaj tego leku dla chorych na astmę, niektórych zaburzeń rytmu serca, przewlekłej bradykardii lub zastoinową niewydolnością serca. Możliwe działania niepożądane to reakcje alergiczne, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia krwi, nudności i bradykardii.

Co Side Effects Czy beta blokery i dlaczego?

Beta blokery, z pełną nazwą, która jest beta-adrenolityczne, są powszechnie przepisanych leków w leczeniu nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca i dusznicy bolesnej. Są one również stosowane są do leczenia jaskry i migreny według MayoClinic.com. Jak prawie wszystkie leki, beta-blokery mają wiele skutków ubocznych i może być lekiem z wyboru u pacjentów przyjmujących pewne inne leki.

Jak one działają

Ta klasa leków spowalnia impulsy nerwowe do serca poprzez blokowanie wpływu hormonu adrenaliny, znany również jako adrenaliny, na receptory w organizmie beta. Skutkiem tego jest wolniejsze i mniej silnego uderzenia serca i zmniejszenie ciśnienia krwi. Zgodnie z Cedars-Sinai Heart Institute, beta blokery także ograniczyć impulsy nerwowe, które mogą powodować potencjalnie śmiertelne zaburzenia rytmu serca znany jako arytmii.

Rodzaje beta-adrenolitykami

Beta-blokery nie wszystkie są takie same, według eMedTV. Opisane jako kardioselektywnych skupić się przede wszystkim na serce i naczynia krwionośne i to takich leków jak acebutolol, atenolol, betaksolol, bizoprolol, Esmolol, metoprolol i nebiwololu. Beta blokery z aktywności wewnętrznej sympatykomimetyczne (ISA) nie tylko blok receptorów beta, ale także zapewnić im subtelny stymulacji; leki te obejmują karteolol, penbutolol i pindolol. Beta-blokery, które również blokują receptory alfa obejmują karwedilolu i labetalol.

Mniej tlenu cyrkulacyjne

W spowalnianiu częstości akcji serca, aby ułatwić obciążenie serca musi nosić, beta-blokery również zmniejszyć przepływ tlenu do różnych części ciała. Często powoduje to brak wytrwałości i poczucia słabości, kiedy wykonujących zadania forsownych, według American Heart Association. Innym częstym skutkiem ubocznym, które można przypisać do zmniejszenia obiegu tlenu są nudności, które następuje żadnego wysiłku fizycznego. AHA wskazują, że u pacjentów przyjmujących beta-blokery "powinien unikać działań, które zazwyczaj wykonane ich serca biją szybciej, w przeszłości, takich jak sprzątanie, cięcie ciężkiego trawy lub podnoszenia. W przeciwnym razie, mogą czuć się bardzo źle na więcej niż jeden dzień po wykonaniu tych czynności. "

Inne działania niepożądane

Inne częste działania niepożądane, zgodnie z Texas Heart Institute, to zimne dłonie i stopy; zawroty głowy; i suchość w jamie ustnej, oczu i skóry. Mniej częste działania niepożądane obejmują duszność; trudności z zasypianiem; wyraziste sny, w tym koszmary senne; nienormalnie niskie ciśnienie krwi; i obrzęk stóp i dłoni. Rzadkie działania niepożądane obejmują bóle brzucha, zaparcia, biegunka, depresja, wymioty, ból stawów, ból gardła, zaburzenia psychiczne, zaburzenia pamięci i zaburzenia seksualne.

Interakcje

Beta-blokery mogą być niepożądane wzajemne oddziaływania z lekami, które są podejmowane w celu leczenia astmy, przewlekłego zapalenia oskrzeli i rozedma płuc; niektóre leki przeciwdepresyjne; lekami, które obejmują leki antyhistaminowe; wstrzykiwania insuliny zarówno w formie ustnej i; i inne leki w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Beta blokery i płuc Problemy

Beta-blokery spowolnienie serca, aby zminimalizować wpływ stresu. Jednak były one znane pogłębia problemy z oddychaniem, powodując zwężenie dróg oddechowych i skurczem mięśni płuc. Beta blokery wywołały ataki osób cierpiących na astmę i pogorszyły czynności układu oddechowego u chorych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc lub POChP. Ale naukowcy opracowali bloker beta, która oferuje znaczną poprawę dla takich pacjentów.

Badania

Proceedings of the National Academy of Sciences, 17 lutego 2009, Vol. 106 nr 7 2435-2440, oferuje online wyniki z badania "Beta2-adrenergicznych Sygnalizacja jest wymagany do rozwoju astmy fenotypu w mysim modelu." Richard A. Bond University of Houston, a zespół naukowców badał komórki beta-2 adrenergicznych podszewka mięsień w płucach myszy. Badacze stwierdzili, że objawy astmy może być stymulowane u myszy z genem adrenoreceptora beta-2 nienaruszonych, ale po usunięciu genu objawy astmy nie mogą być stymulowane. Doprowadziło to do badań antagonisty adrenoreceptora beta-2 na myszach z nienaruszonego genu. Przez blokowanie receptora antagonistą badacze uzyskać ten sam wynik zauważyć u myszy bez genu --- zmniejszonych objawów astmy.

Beta-blokery w użyciu w czasie leczenia chorób dróg oddechowych były używki --- agonistów beta-2 adrenergicznego. Zaproponowali ulgę objawów przez rozszerzanie dróg oddechowych, ale ulga nie było trwałe. Agoniści połączone z kortykosteroidów zmniejsza stan zapalny dróg oddechowych i nadprodukcję śluzu, ale dalsze zastosowanie agonistów pogarsza objawy i były znane jako przyczyna śmierci związanych z astmą.

Podczas testowania antagonistów adrenergicznych beta-2 na myszy genu receptora nienaruszone, próbach naukowców stymulowanie objawy astmy produkowane podobne wyniki jak te obserwowane, gdy próbuje wywołać objawy astmy u myszy z genem usunięte.

Agonisty antagonisty i odwrotnego agonisty

Agonista łączy się z receptorem na komórce płuc naśladowanie naturalnego działanie adrenoreceptora beta-2, który skłania rozszerzenie dróg oddechowych. An bloki antagonistyczne działanie agonisty. Odwrotny agonista jest środkiem farmakologicznym, który wytwarza efekt odwrotny agonista.

Odwrotnego agonisty opatentowane użytkowania

Po badaniu myszy human Próbę rozpoczęto do testowania leków nadolol beta-bloker, odwrotnego agonistę, który jest dobrze tolerowany przez uczestników badań. Nadolol produkowane początkowego nasilenia objawów następnie poprawę u 80 procent uczestników. Po próbach na ludziach, Inverseon, firma, która opracowuje leki na przewlekłe choroby dróg oddechowych, wypełniony wniosek patentowy USA do stosowania beta-blokerów w leczeniu chorób układu oddechowego. 5 maja 2009 roku, został on wydany patent na odwrotnym agonistą nadolol jako "sposób leczenia chorób dróg oddechowych z beta-adrenergicznych agonistów odwrotnych."

Ostrzeżenie

Odwrotnymi agonistami złagodzić objawy choroby dróg oddechowych i oferują środka zapobiegawczego wobec przyszłych epizodów, jak stwierdził CBC News w dniu 10 kwietnia 2008 roku, ale środki stymulujące (agonistów) w inhalatorach są nadal wymagane w celu złagodzenia ostrego ataku, bo natychmiast rozszerzają drogi oddechowe ,

Paradoksalna reakcja na beta-blokery

Paradoksalna reakcja na beta-blokery


Beta-blokery są powszechnie używane w kategorii leków na receptę, które działają w celu obejścia reakcję walki lub ucieczki organizmu. Zazwyczaj są one podejmowane przez chorych na serce i osoby z wysokim ciśnieniem krwi, aby utrzymać prądem adrenaliny w zatoce. Ponadto, beta-blokery są powszechne w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych i pracy w taki sam sposób, jak łagodnych uspokajających.

Znaczenie

Beta-bloker jest skrócona forma termin beta-adrenergiczne środka blokującego. Lek zapobiega noradrenaliny i hormonów nadnerczy epinefryny (adrenaliny) z wiązanie z receptorami beta na nerwy, które ma uogólniony uspokajająco na organizm. Są trzy kategorie receptorów beta w organizmie człowieka.

Funkcja

Niewielkie środki uspokajające, takie jak beta-blokery, mogą powodować paradoksalne reakcje ludzi, którzy je biorą. Oznacza to, że leki te mogą służyć do nielegalnej efekt odwrotny, co się spodziewać. Osoba przyjmowania leku, a nie czuje się zrelaksowany i spokojny, może stać się bardzo poruszony i niespokojny, a także zmieszany i zdezorientowany, wyjaśnia Fundacja Prawdy w Rzeczywistości (FTR).

Efekty

Według "Lekarski Desk Reference", mocne i losowe paradoksalne reakcje na drobne uspokajających może mieć formę halucynacje, skurcze mięśni, zaburzenia snu i negatywnych reakcji behawioralnych, choć bywa rzadko, donosi FTR.

Rozważania

Drobne uspokajające są powszechnie wydawane w domach opieki. Pacjenci w podeszłym wieku cierpiący na bezsenność uzyskać ulgę na noc lub dwie, ale potem cierpieć paradoksalną czuwania jako lek gromadzi się w ich systemach. Pacjentów lękowych można następnie leczniczych do rozwiązania paradoksalny efekt, a przedawkowanie jest możliwy skutek. "Podręcznik z Neuropsychiatrii" informuje, że leki te nie powinny być rutynowo wydawane w domach pomocy społecznej, z wyjątkiem krótkich okresów.

Ostrzeżenie

Już w 1988 roku, Susan Golombok z Instytutu Psychiatrii w Londynie ocenia, jak drobne uspokajające wpływają na zdolności poznawczych u pacjentów, którzy brali te leki przez okres co najmniej 12 miesięcy. Wyniki wykazały długoterminowe zaburzenia w koncentracji uwagi i ostrości wzroku-przestrzenna. Ci pacjenci zwykle nie radzi sobie w życiu z dnia na dzień.

Jakie są najczęstsze Beta blokery?

Beta blokery są na receptę, leki stosowane w leczeniu wielu warunków zdrowotnych. Leki te pozwalają serce bić wolniej i mniej stanowczo, i pomagają także naczyń krwionośnych, co poprawia przepływ krwi.

Receptory beta

Receptory beta 1 w organizmie są odpowiedzialne za tętna i pulsu siły, podczas gdy beta-2 receptory są odpowiedzialne za działania mięśni gładkich zaangażowanych w funkcje organizmu, takie jak oddychanie.

Funkcja

Beta-blokery konkurować z epinefryny hormonów (adrenaliny), stymulator nerwów, dla receptorów beta, a tym samym zakłócić działanie adrenaliny. Wyższy poziom adrenaliny podnosi tętno i ciśnienie krwi oraz zwężenie naczyń krwionośnych.

Zastosowania

Beta blokery są przepisywane do leczenia wielu chorób. Należą do nich wysokie ciśnienie krwi, dławica piersiowa, zastoinowa niewydolność serca, zawał serca, nieregularne bicie serca, migreny, nadczynność tarczycy i jaskry.

Rodzaje

Niektóre popularne beta-blokery należą sotalol (Betapace), tymolol (Biocadren), nadolol (Corgard), propranolol (Inderal), penbutolol (Levatol), metoprolol (Lopressor i Toprol), atenolol (Tenormin) i bisoprolol (Zebeta).

Expert Insight

Strona Consumer Reports zaleca niektóre blokery różnych warunkach. Wysokie ciśnienie krwi, na przykład WHO zaleca atenolol, metoprolol, nadolol i propranololu. Wszystkie są dostępne w ogólnej formie, jak również przez markami.

Beta blokery na zespół niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg jest stanem, który może hamować spokojny sen dla tych, którzy cierpią z niego. Podstawowym objawem jest to, że zaczyna swędzieć bez prekursora i "chodzić z łóżka." Jest to częste schorzenie, w tych, którzy również cierpią z powodu choroby Parkinsona. Blokery beta wykazały się zarówno sprzymierzeńcem przeciwnik w leczeniu zespołu niespokojnych nóg.

Beta blokery

Beta-blokery są klasą leków, które blokują noradrenaliny i epinefryna, tak że są one w stanie wiązać się z receptorami nerw za beta. Ta klasa leków jest znany, aby pomóc w kwestiach takich jak serca, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie krwi i anginy. Może także pomóc w zapobieganiu migreny i kontroli drżenia.

Przyczyna

Rzeczywista przyczyną zespołu niespokojnych nóg jest nieznany. Jest co wiąże się z tymi, którzy cierpią na chorobę Parkinsona, to nie jest wyłącznie do tej grupy. Dla niektórych, biorąc blokery spowodowało zespół niespokojnych nóg z warunkiem jest złagodzony po beta-blokery są zatrzymane. W nim nie wiadomo dlaczego beta blokery służyć jako antagonista w jednym przypadku, ale może złagodzić objawy w innych, jak to omówiono w sekcji 3.

Leczenie

Jako lek, który jest stosowany, aby pomóc w drżenia, beta-blokery są czasami stosowane w leczeniu zespołu niespokojnych nóg. Najczęściej są leki ciśnienie krwi zwane klonidyny. Jednym z głównych objawów choroby Parkinsona utratę koordynacji i wstrząsanie. Zdolność do beta-bloker kontrolowanie wstrząsów może wystarczyć do sterowania zespołu niespokojnych nóg.

Beta blokery i silny ból Gdy palce są zimne

Beta blokery i silny ból Gdy palce są zimne


Jeśli osoba doświadcza silnego bólu, gdy jego palce zimno może to być znak, że cierpi on na zaburzenia Raynaudâ € ™ s. Oprócz silnego bólu Palce będą się biały. Leczenie na zimne palce i silnego bólu obejmuje stosowanie beta-blokerów, które rozszerzają naczynia krwionośne i promują dobre krążenie.

Beta blokery

Zgodnie z Mayo Clinic, beta-blokery są stosowane do leczenia choroby Raynauda. Beta blokery to leki, które są stosowane w leczeniu chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Przykładem jest beta bloker Inderal. Beta blokery są również nazywane beta adrenergiczne, ponieważ blokują one adrenaliny i noradrenaliny z wiązanie z receptorami beta na nerwy.

Objaw Raynauda

Gdy cierpi na zaburzenia Raynaudâ € ™ s, skóra zazwyczaj zmieni się z białego na niebieski do czerwieni, choć nie każdy doświadcza niebieską skórę. Kiedy ograniczenie krwi z Raynaudâ € ™ s nie jest podłączony do innego podkreślając stanu zdrowia, to jest klasyfikowany jako podstawowy. Gdy przewężenie krwi jest wynikiem bazowego i warunek nazywa się wtórne, zauważa Healthblurbs.com. Choroba Raynauda powoduje, mrowienie i drętwienie palców i stóp w odpowiedzi na niskie temperatury, jak również w odpowiedzi na stres. Kiedy masz ten stan, tętnice w organizmie uciskać zbyt wiele i to odcina dopływ krwi do naczyń. Po uda Ci się rozgrzać palce lub palce, może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, jak pulsujący ból i poprawia krążenie.

Rodzaje

Beta blokery receptorów beta blokować różne w zależności od rodzaju są przewidziane. Labetalol na przykład cele rozszerzenie naczyń krwionośnych. Niektóre beta-blokery mogą zwiększyć częstość akcji serca i ciśnienie krwi. Selektywne beta-adrenolityki głównie wpływa na serce poprzez blokowanie receptorów B1 i dona € ™ t mieć wpływ na Twoje drogi oddechowe. Nieselektywne beta-blokery, takie jak Inderal, blok B1 i B2, receptory, które wpływają na naczynia krwionośne, drogi oddechowe i serce.

Expert Insight

Jeśli cierpisz z Raynaudâ € ™ s, może dobrze reagują na blokery kanału wapniowego, które otwierają się małe naczynia w nogach i ręce, jak i rozkurczu naczyń, na Mayo Clinic. Blokery alfa przeciwdziałać skutkom noradrenaliny hormonów, który zwęża naczynia krwionośne.

Innym Rozpatrzenie

Leki rozszerzające naczynia mogą być również skuteczne. Są to leki, które relaks naczyń krwionośnych. Przykładem jest nitrogliceryna śmietany. Innymi przykładami są lekami rozszerzającymi naczynia wysokie ciśnienie krwi, Viagra, prostaglandyny, jak również Prozac, która jest środkiem przeciwdepresyjnym.

Beta blokery i choroby Leśniowskiego-Crohna

Beta blokery i choroby Leśniowskiego-Crohna


Choroba Crohna wyniszczające i trudne do leczenia choroby zapalnej jelit. Beta-blokery są klasą leków, wykorzystywanych do zarządzania czynności serca (na przykład rytmem serca) i nadciśnienie (podwyższone ciśnienie krwi). Choć beta blokery są na ogół nie ważnym elementem w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna, są one uważane za skuteczne w zapobieganiu okolicznościowy efekt uboczny, w krwotoku z tętnic żylaków. Od tej śmierci może spowodować, potencjał ochronny wpływ beta-blokerów jest ważne w przypadku, gdy pojawiają się tętnice żylaków.

Choroba Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna, nazwany po lekarza, który jako pierwszy opisał go, jest formą choroby jelit wyposażony ciężkie zapalenie i owrzodzenie jelit. Objawy są podobne do wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, inna choroba zapalna jelit (IBD). Specyficzna przyczyna nie jest znana, chociaż niektórzy eksperci, że może to być związane z obecnością pewnych bakterii. Niektórzy uważają, że może to być również spowodowane przez nadczynność układu immunologicznego. Początkowe objawy stanu obejmuje silny ból brzucha, biegunka i spadek masy ciała.

Dotyczy części

Główna różnica pomiędzy choroby Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego jest rozkład w przewodzie pokarmowym. Podczas gdy drugi stan wpływa jedynie jelita grubego, zapalenie związane z chorobą Crohna, mogą pojawić się w dowolnym miejscu w przewodzie pokarmowym od jamy ustnej do żołądka oraz jelit odbytu, ale najczęściej jest to obraz w jelitach. To także wpływa na głębsze warstwy skóry niż wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Wpływ choroby Crohna

Pits pojawia się na powierzchni jelit (lub innej tkance układu pokarmowego), które stopniowo stają się coraz głębiej i owrzodzenia. W ciężkich przypadkach może przebić owrzodzenie tkanki całkowicie, tworząc otwór i rozprzestrzeniania się do innych części ciała. Jest również możliwe, aby przerwać owrzodzenie skóry, co prowadzi do bólu odprowadzania pyłu odpadowego przez otwarte rany, zwykle w jamie brzusznej. Owrzodzenie związane z chorobą Crohna, mogą również blokować jelit, co prowadzi do skurczami żołądka i wymioty. Może on również powodować krwawienie wewnętrzne. Krwawienia z żylaków występuje, gdy silnie rozszerzone tętnice w przełyku lub innych części układu pokarmowego są naruszone. To rozszerzenie jest często postrzegane w marskość wątroby, ale również u pacjentów Crohna. Żylaków krwotok może być stan zagrożenia życia.

Leczenie choroby Crohna

Nie ma prostego lekarstwa na chorobę Leśniowskiego-Crohna, która może wielokrotnie powtarzać u osób chorych. Objawy mogą jednak zostać zwolniony poprzez leczenia. Wiele różnych podejść do leczenia objawów choroby Crohna farmakologiczne są dostępne. Należą do przepisywania kortykosteroidy, antybiotyki, leki przeciwzapalne, mesalaminę lub innych leków przeznaczonych do ograniczenia stanu zapalnego.

Leczenie żylaków Krwawienie

Beta-blokery, podczas gdy nie są częścią ogólnej terapii choroby Crohna raporty sugerują, że są one skuteczne w zapobieganiu krwawienia z żylaków. Beta blokery zmniejszają nadciśnienie tętnicze (ciśnienie krwi) w żyle wrotnej, ważną żyły w układzie pokarmowym, a tym samym nacisk na rozszerzonych naczyń krwionośnych. Światowa Organizacja Gastroenterologii zaleca stosowanie beta-blokerów w celu zapobiegania krwawieniom u pacjentów z ryzykiem krwawienia z żylaków.

Beta blokery Anxiety Treatment

Beta blokery są leki, które są stosowane w leczeniu różnych zaburzeń. Najczęstsze warunki, w których używane są wysokie beta blokery ciśnienie krwi, jaskrę i migreny; Jednakże, beta-blokery mogą być również stosowane w leczeniu lęku. Od beta-blokery są interakcje z ciśnieniem krwi, może przyczynić się do zmniejszenia objawów związanych z niepokojem. Jednak, podobnie jak wszystkie leki, beta blokery stanowić zagrożenie, zwłaszcza jeśli za dużo jest zrobione.

Rodzaje beta-adrenolityki

Beta blokery są pomocne w zmniejszeniu lęku w lęku napadowego, zespół lęku uogólnionego (GAD), fobie społeczne i fobie specyficzne, zwłaszcza u pacjentów, którzy wykazują problemy z sercem lub drżenie jak objawów. Rodzaje beta-blokery stosowane w leczeniu lęku szczególności obejmują propranolol, atenolol i pindolo. Osób cierpiących na stany lękowe, którzy zdecydują się korzystać z beta-blokery mogą zdecydować się na pojedynczej dawki do odosobnionych incydentów lub zwykłej dawce, jeśli lęk jest przewlekła. Beta-blokery mają szybki początek działania, które mogą być idealne do leczenia ataków paniki.

Zmniejszenie lęku

Beta blokery głównie leczeniu lęku, blokując działanie dwóch neuroprzekaźników, adrenaliny i noradrenaliny, co receptorów beta, dając w ten sposób leki te ich nazwy. Adrenalina i noradrenalina są zwolnione, gdy osoba czuje się niespokojny, i mogą być na wyższym poziomie, jeśli osoba cierpi z powodu przewlekłego lęku. Działanie anty-lękowe z beta-blokery są regulowane przez obwodowych lub zewnętrznych, zamiast centralnie receptorów.

Jednak, beta-adrenolityki nie mają bezpośredniego wpływu na lęk. Zamiast tego, beta blokery działają poprzez zmniejszenie odpowiedzi pacjenta niepokój, takie jak drżenie, reakcji serca. Poprzez zmniejszenie skutków niepokoju, beta-adrenolityki zmniejszają myśli pacjenta, że ​​jest on odczuwa lęk.

Skutki uboczne

Beta-blokerów nie są pozbawione skutków ubocznych. Jednym ze skutków ubocznych może zwiększyć niepokój osoby. Zastosowanie beta-blokery mogą zwiększyć perystaltykę w przewodzie żołądkowo-jelitowym, tym samym przesadza skutki lęku w tym systemie. Objawy tego typu reakcji lękowych to skurcze, biegunka i uczucie mdłości.

Wysokie dawki beta-blokery mogą być niebezpieczne. Kiedy beta-blokery są podejmowane w niskiej dawce, nie mogą przekraczać barierę krew-mózg, który otacza mózg i chroni ją; na tym poziomie, biorąc blokery jest bezpieczny. Jednakże w dużych ilościach, na tyle, beta-blokery mogą przechodzić przez barierę krew-mózg i powodować poważne efekty uboczne. Te działania niepożądane obejmują zmęczenie, wyraziste sny, depresja i delirium.