adcov.com

angina prinzmetala

Leczenie Angina Prinzmetala

Angina Prinzmetala jest typ wariant ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa), które zwykle występuje w spoczynku. Jest to spowodowane przez skurcz naczyń wieńcowych i jest ostry zespół wieńcowy. Natychmiastowa pomoc lekarska powinna być prowadzona, ponieważ zwiększa ryzyko zawału serca, zatrzymanie akcji serca i nagłej śmierci. Angina Prinzmetala występuje tylko w dwóch procent wszystkich przypadkach dusznicy bolesnej, zazwyczaj u pacjentów młodszych.

Objawy Angina Prinzmetala

Silny ból w klatce piersiowej, nudności i zmęczenie mogą towarzyszyć Prinzmetala. Ból rozpoczyna się zwykle za mostkiem i może wiązać się z ramion, barku, szyi, żuchwy, gardła i pleców. Według American Heart Association, to zazwyczaj występuje między północą a 8 rano

Diagnoza Angina Prinzmetala

Prinzmetala, podobnie jak inne formy anginy jest objawem choroby wieńcowej. Wszystko dławica należy natychmiast ocenić, nawet jeśli idzie się po chwili. Istnieje kilka badań diagnostycznych i procedury stosowane do diagnozowania i leczenia Prinzmetala. Po prezentacji w izbie przyjęć, EKG jest podjęta, który pokazuje aktywność elektryczną serca. Radiologicznych klatki piersiowej i badania krwi pomagają określić, czy test wysiłkowy lub cewnikowanie serca są wskazane.

Leczenie Angina Prinzmetala

Antagoniści wapnia są stosowane w leczeniu dusznicy bolesnej Prinzmetala. Według Omudhome Ogbru, PharmD w medicine.net, że rozszerzają się (otwarcie) tętnic i obniżyć ciśnienie w tętnicach. To sprawia, że ​​łatwiej serca do pompowania krwi i wymaga mniejszej ilości tlenu. Zmniejszenie zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen, zarówno zapobiega i łagodzi ból dusznicy.

Blokery kanału wapniowego

Istnieje kilka dostępnych blokery kanału wapniowego i różnią się, jak bardzo wpływa na częstość akcji serca i kurczenie. Dla dławicy Prinzmetala, werapamil (Calan, ISOPTIN) i diltiazem (CARDIZEM) mają największy wpływ na zmniejszenie siły i tempo spadku. Ze względu na ich właściwości obniżające stopy, nie mogą być stosowane u osoby z bradykardii (wolne tętna).

Zapobieganie

Zmiany w stylu życia są najlepszym sposobem, aby zapobiec wszelkiego rodzaju anginy. Utraty wagi, zdrowej diety, a nie palenia przejść długą drogę w kierunku promowania dobrego stanu zdrowia. Codzienne ćwiczenia jest również ważna. Prawie każdy może chodzić żwawo do ćwiczeń kilka razy w tygodniu. Spójność jest ważniejsze niż odległości. Próbując nadrobić brak ćwiczeń pieszo dwie godziny jeden dzień w tygodniu nie jest tak skuteczne, jak chodzenie 30 minut dziennie przez większość dni w tygodniu.

Jakie są zabiegi dla Prinzmetala Angina?

Dławica Prinzmetala jest najrzadszy z trzech rodzajów anginy, stanowi tylko około 2 procent przypadków. Dla osób z dławicą Prinzmetala, że ​​napady skrajnego bólu w klatce piersiowej, które zazwyczaj charakteryzują anginę doświadczenie w spoczynku, często podczas snu. Z innymi formami anginy, że napady bólu w klatce piersiowej są zazwyczaj bardziej przewidywalne i występuje, gdy ludzie korzystają lub wywierania siebie. Ludzie ból z dusznicą doświadczenia Prinzmetala jest wynikiem skurczu naczyń wieńcowych.

Leki

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów dusznicy bolesnej, leki można stosować w leczeniu ludzi anginy Prinzmetala. Nitroglycerides są zazwyczaj podane na bardzo silny ból wystąpienia dławicy ataku. Antagoniści wapnia są również przewidziane w celu kontroli stanu. Cele leczenia koncentrować się na zmniejszenie częstotliwości i nasilenia ataków.

Zmiany w stylu życia

Pacjenci mogą podjąć pewne kroki, aby żyć zdrowiej i pomóc zmniejszyć skutki tej choroby. Po pierwsze, chorzy powinni rzucić palenie. Ponadto, ważne jest, aby uzyskać więcej ruchu i jeść zdrowszej diety, co zmniejsza ryzyko osoby z chorobami serca i bolesnej skurcze.

Inne warunki

Wielu pacjentów z dławicą również cierpią z powodu innych chorób serca, takich jak miażdżyca i nadciśnienie. Kiedy leczonych na bolesnej lekarzy Prinzmetala zwykle starają się traktować wszystkie warunki tak skutecznie, jak to możliwe. Może to oznaczać podjęcie dodatkowych leków w celu kontroli ciśnienia krwi, na przykład, albo w trakcie procedury, aby usunąć zator tętnicy.

Objawy

Oprócz silnego bólu w klatce piersiowej, który jest znakiem rozpoznawczym wszystkich rodzajów anginy, osoby z dławicą Prinzmetala również mogą wystąpić nudności i wymioty, ciśnienie w klatce piersiowej lub ucisk, trudności w oddychaniu, pocenie się i zawroty. Ponadto, ból związany ze stanem jest często uważa się poza klatkę piersiową. To może promieniować do szyi, żuchwy, pleców, ramion i barków.

Diagnoza

Jak w przypadku wielu schorzeń, dusznica diagnozowania Prinzmetala często zaczyna Lekarz wykonujący badanie lekarskie i biorąc pełną historię medyczną, w tym pytania o objawy dławicy piersiowej pacjent doświadcza. Testy diagnostyczne stosowane w celu zdiagnozowania dusznicy Prinzmetala jak elektrokardiogram (EKG) i wieńcowych angiogram. EKG pomiar rytmu serca, a angiografię wieńcową jest specjalny rodzaj rentgenowskim serca.

Rokowanie

Lekami, dusznicy Prinzmetala zazwyczaj można skutecznie leczyć, zmniejszenie objawów. Jednakże, ponieważ angina Prinzmetala jest ściśle związane z chorobą niedokrwienną serca, wyniki mogą być związane do wagi samej choroby serca. Dodatkowo, osoby z dławicą Prinzmetala są bardziej narażone na rozwój zaburzeń rytmu serca, stan, który może, w rzadkich przypadkach, doprowadzić do nagłej śmierci.

Co to jest Prinzmetala Angina?

Co to jest Prinzmetala Angina?


Angina Prinzmetala, znana również jako wariant dusznica bolesna jest typu nawracającego bólu w klatce piersiowej, znamienny przez kruszenie, knifelike lub wyciskanie wrażeń. W przeciwieństwie do bardziej powszechne typowej dusznicy bolesnej dusznicy Prinzmetala zwykle, gdy człowiek jest w stanie spoczynku.

Przyczyny

Angina Prinzmetala jest spowodowane przez skurcze tętnic wieńcowych. W przeciwieństwie do bardziej powszechnych form anginy Prinzmetala ataki nie są związane z aktywnością fizyczną, wysokie ciśnienie krwi lub zwiększonej częstości akcji serca.

Objawy

Ból w klatce piersiowej jest doświadczony, gdy pacjent jest w spoczynku, a nawet może wystąpić w łóżku. Ból trwa zwykle mniej niż 30 minut. Elektrokardiogram (ECG) pobranych podczas dusznicy Prinzmetala atakiem pokazuje podniesienie odcinka ST, co w przeciwieństwie do obniżenia odcinka ST, które można zobaczyć na atak typowej dławicy piersiowej.

Diagnoza

Angina Prinzmetala należy odróżnić od typowej dławicy piersiowej, a wszystkie postacie dusznicy bolesnej należy odróżnić od bólu niedokrwienia mięśnia sercowego (MI, lub atak serca). Typowy ból dławicowy jest wniesiona przez wysiłek lub stres; Angina Prinzmetala zapala się w stanie spoczynku, a pacjent jest w stanie wykonywać normalnie, kiedy nie o ataku. Ból dławicowy jest epizodyczny i tymczasowe; Ból MI zwykle (choć nie zawsze) nie ustąpi i pogarsza. Zarówno Prinzmetala i typowa dławica reagować natychmiast na leczenie lekami rozszerzającymi naczynia (patrz punkt leczenia).

Leczenie

Angina Prinzmetala traktuje się wdychane środki rozszerzające naczynia, takie jak tabletki azotanu amyl i nitrogliceryna. Dyskomfort ustępuje szybko z leczenia.

Konsekwencje

Angina Prinzmetala nie predykcyjna MI, ale często współistnieje z tętnic wieńcowych zasłoniętych i innych objawów miażdżycy. U pacjentów z dławicą Prinzmetala i chorobą wieńcową są na większe ryzyko zawału serca.

Uwagi

Każdy z objawami bólu w klatce piersiowej nowego, lub ból w klatce piersiowej, który czuje się inaczej niż ich zwykłych ataków dławicowych, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. EKG i badania krwi należy uruchomić, aby wykluczyć zawał. Pacjentów z dławicą powinien mieć swoje leki rozszerzające naczynia z nich w każdej chwili. Jeśli ból dławicowy ustępuje po zażyciu leków rozszerzających naczynia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jakie są objawy Prinzmetala Angina?

Jakie są objawy Prinzmetala Angina?


Angina Prinzmetala, zwany również i nietypowy wariant angina angina, jest formą, która zazwyczaj atakuje anginy gdy dotknięte osoba odpoczywa lub złagodzone. Angina Prinzmetala jest skutecznie leczonych blokery wapnia i azotanów, mimo ciężkich przypadkach może wymagać angioplastyki. Dowiedz się więcej na temat objawów dławicy Prinzmetala tutaj.

Ból w klatce piersiowej

Najczęstszym objawem dławicy Prinzmetala jest ból w klatce piersiowej. Ten ból jest często opisywane jako uczucie jak jest duża presja na klatce piersiowej lub uczucie ucisku w klatce piersiowej.

Ból promieniujący

Chociaż ból dławicowy Prinzmetala rozpoczyna się w piersi, może rozprzestrzeniać się na ramionach, gardła, szczęki, ust i między łopatkami. Ból często promieniuje do żołądka, gdzie jest mylone z niestrawnością lub ból wrzodowej.

Inne objawy

Inne typowe objawy anginy Prinzmetala to zawroty głowy, trudności z oddychaniem, pocenie się i nudności. Wielu pacjentów również wystąpić kołatanie serca, które są nieregularne lub szybkie bicie serca.

Przyczyna

Angina Prinzmetala jest spowodowane przez skurcze tętnic wieńcowych. Skurcze te powodują, że tętnice zmniejszyć chwilowo zmniejszenie przepływu krwi do serca.

Wyzwalacze

Objawy anginy Prinzmetala są często wywoływane przez wysoki poziom stresu emocjonalnego i ciężkiego nałogu palenia. U pacjentów z chorobą wieńcową (CAD), niekontrolowane nadciśnienie lub choroby zastawki serca występuje zwiększone ryzyko rozwoju tej choroby.

Rozważania

Angina Prinzmetala jest najrzadszy forma anginy, co stanowi zaledwie około 2 procent przypadków piersiowej. Angina Prinzmetala dotyka więcej kobiet niż u mężczyzn, a może wystąpić nawet u osób, które nie mają choroby wieńcowej (CAD).

Wariant Angina Przyczyny i objawy

Wariant angina, co nazywane jest również angina Prinzmetala jest rzadka postać anginy w których objawy występują zwykle tylko wtedy, kiedy w spoczynku. Osoby z dławicą Prinzmetala nie wystąpią objawy podczas lub po wysiłku fizycznym lub stresu, co jest typowe dla innych rodzajów anginy. Osób z wariantem anginy często również wystąpić ataki w klastry, z warunkiem, następnie nie powodując żadnych problemów za okres. Wariant dusznica występuje tylko w około 2 procent osób z dusznicą bolesną i może być leczone lekami, takimi jak blokery kanału wapniowego i azotany.

Przyczyna

Wariant dusznica spowodowane przez skurcz tętnicy wieńcowej, w wyniku czego serce nie uzyskać wystarczająco bogatej w tlen krwi. Gdy wystąpi skurcz, osoby z dławicą zaczynają odczuwać ból w klatce piersiowej.

Miażdżyca

Około dwie trzecie osób z rozpoznaniem dławicy posiada wariantu poważnie zablokowany wieńcowa, stan zwany miażdżycy. W większości przypadków, skurcz powodujący atak dusznicy występuje przy blokadzie.

Objawy

Objawy dławicy wszystkich formach, w tym wariantu anginy, to ból w klatce piersiowej lub dyskomfort. Cierpiących angina często mówią ataku czuje się jak ktoś stoi na klatce piersiowej, powodując ciśnienie, szczelność i ciężkość.

W stanie spoczynku

Jedną z unikatowych cech wariantu dusznica bolesna jest to, że objawy występują zwykle tylko wtedy, kiedy w spoczynku lub spania. Większość ataków variant angina występuje między północą a 8 rano, i mogą one być znacznie bolesne.

Inne efekty

Objawy wariantu anginy nie tylko wpływać na serce. Szczelności i ciśnienia, które charakteryzują się dusznicy atak może być odczuwane przez większość górnej części ciała, w tym pleców, szyi, żuchwy, barku i lewego ramienia. Inne możliwe objawy to nudności, wymioty, pocenie się, zawroty głowy i duszność.

Co to jest wariant Angina?

Co to jest wariant Angina?


Variant angina, zwany także Angina Prinzmetala, jest rzadka postać dławicy piersiowej, która stanowi zaledwie około dwóch procent przypadków piersiowej. Variant angina atakuje ostra i może być przerażające. Dowiedz się więcej o wariant anginy tutaj.

Objawy

Wspólne objawy dusznicy to wariant ból w klatce piersiowej, nudności, zawroty głowy, problemy z oddychaniem i kołatanie serca. Chorzy często czują ból, który rozpoczyna się w piersi i rozprzestrzenia się do lewej ręki, szczęki i gardła.

Występowanie

Wariant ból dławica prawie zawsze pojawia się, gdy osoba jest w stanie spoczynku. Bolesne ataki zazwyczaj dzieje między północą a 8 rano

Przyczyna

Wariant angina jest spowodowana przez skurcz tętnicy wieńcowej. Większość wariantów chorych z dławicą ma ciężką zator wieńcowej i skurcz występuje zazwyczaj w pobliżu blokady.

Diagnoza

Lekarze zazwyczaj zdiagnozować wariant dławica piersiowa z elektrokardiogramu (EKG), który rejestruje i serca wzorów angiografii wieńcowej, która wykorzystuje rentgenowskie do tworzenia obrazów tętnic.

Leczenie

Variant angina jest zazwyczaj traktowane z antagonistami wapnia i azotanów. Ciężkie blokady może wymagać zabiegu angioplastyki.

Rodzaje Angina

Rodzaje Angina


Dusznicy bolesnej, często określane jako dusznicy bolesnej, charakteryzuje się bólami piersi spowodowane zmniejszeniem ilości przepływu krwi do serca. Dusznica bolesna jest jednym z objawów choroby tętnic wieńcowych (CAD). Angina jest klasyfikowany jako niestabilny, stabilne lub wariantu.

Niestabilna dławica piersiowa

Niestabilna dusznica bolesna, zwany również progresywny i nowych przypadków dusznicy jest spowodowane głównie przez miażdżycy lub narastania płytki nazębnej w tętnicach. Niestabilne objawy angina często znaki ostrzegawcze na atak serca.

Niestabilna dławica piersiowa Objawy

Niestabilna dławica piersiowa bóle w klatce piersiowej są nagłe i ciężkie. Ból w klatce piersiowej występuje zazwyczaj, gdy ludzie są w spoczynku i na ogół trwa dłużej niż 15 minut.

Stabilnej dławicy

Stabilna dławica piersiowa, najczęstszy rodzaj anginy, powoduje powtarzające się, uporczywe bóle w klatce piersiowej.

Stabilnej dławicy Objawy

Stabilna dławica piersiowa bóle w klatce piersiowej występuje zazwyczaj z wysiłku fizycznego lub stresu emocjonalnego. Objawy zwykle trwa krócej niż pięć minut i odejść, gdy pacjent odpoczywał lub używane dusznicy leki.

Wariant Angina

Variant angina, znany również jako dławicą Prinzmetala, to rzadki rodzaj anginy wywołane skurcze tętnic wieńcowych, gdy czasowo zmniejszyć przepływ krwi do serca. Variant angina bóle w klatce piersiowej zazwyczaj występuje, gdy pacjent jest w stanie spoczynku.

Angina objawy u kobiet

Angina objawy u kobiet


Kobiety wystąpią objawy dusznicy bolesnej inaczej niż mężczyźni. Zrozumienie tej różnicy jest kluczem do wykrywania dusznicy bolesnej, jeśli jesteś kobietą. Angina nie jest chorobą, lecz objawem choroby wieńcowej. Przez zastosowanie odpowiednich metod leczenia, dusznica może być kontrolowana, zmniejszając ból i zaburzenia codziennych czynności.

Identyfikacja

Angina pectoris, powszechnie zwany angina jest ból klatki piersiowej, które występuje, gdy przepływ krwi do serca, jest ograniczona z powodu choroby wieńcowej. Ból serca występuje, ponieważ nie staje się cały tlen koniecznej do krwiobiegu. Angina uważano za bardziej powszechne u mężczyzn od lat, ale badania przeprowadzone przez University College London Medical School wykazały, że częstość występowania stabilnej dławicy piersiowej jest nieznacznie większa u kobiet niż u mężczyzn. Szczegóły badania zostały opublikowane w czasopiśmie "Circulation" w 2006 roku, po zakończeniu badania, że ​​po 400 tysięcy ludzi w 31 krajach.

Objawy

Klasyczne objawy anginy to ból w klatce piersiowej, uczucie ciężkości, ciśnienie, wyciskanie lub ucisk w klatce piersiowej. Kobiety są bardziej skłonne do zgłaszania przeszywający lub pulsujący, ostry ból i może również wystąpić bóle brzucha lub nudności. Ponieważ objawy kobiet nie zawsze są natychmiast rozpoznawane jako dławica piersiowa, diagnoza może być opóźnione.

Rodzaje

Objawy stabilnej dławicy często występuje, gdy serce jest zmuszony do cięższej pracy, na przykład podczas ćwiczeń lub wysiłku, albo w okresach stresu. Ból zwykle trwa tylko kilka minut i idzie dalej, jeśli odpoczywać lub używać dusznicy leki. Inne objawy mogą obejmować niestrawność i ból ramion lub pleców.

Niestabilna dławica piersiowa występuje nawet wtedy, gdy nie są aktywne i nie wynika z normalnego wzorca już doświadczenie z dławicą piersiową. Ból trwa dłużej, jest bardziej surowe, i nie może odejść, nawet jeśli używasz leków. Jeśli mieli stabilną dławicą piersiową i nagle rozwijać objawów niestabilnej dławicy piersiowej, może być zawał serca i powinny być natychmiast przekazane na pogotowie. Wariant lub dławica Prinzmetala, powoduje silny ból, co się dzieje, gdy jesteś nieaktywny. Przejściowe skurcze tętnic wieńcowych są zazwyczaj odpowiedzialne za tą formą anginy.

Diagnoza

Po zrobieniu historię medyczną i prośbą, by opisać swoje objawy, lekarz zleci kilka testów. Podczas próby wysiłkowej, zostaniesz poproszony, aby chodzić na bieżni, gdy twoje serce jest monitorowane przez elektrokardiograf (EKG) maszyny. Ponieważ angina często pojawia się, gdy jesteś wywierania siebie, stress test daje lekarzom dobry pomysł zakresu problemu. EKG jest również używany do wykrycia nietypowych rytmu serca, które mogą wskazywać na anginę. Echokardiograficznego, test, który wykorzystuje fale dźwiękowe do wyświetlania obrazu z twojego serca, mogą być wykorzystywane w celu ustalenia, czy objawy są związane z problemem przepływu krwi lub uszkodzenia serca. Stress testy jądrowe pomiaru przepływu krwi do serca, podczas koronarografii wykorzystuje promienie rentgenowskie, aby zajrzeć do wnętrza naczyń krwionośnych w sercu. Rentgenowskie klatki piersiowej mogą być pomocne w wykluczeniu innych chorób, które mogą powodować objawy podobne do anginy.

Leczenie

Leczenie anginy skierowany jest do zmniejszenia objawów i ryzyko zawału serca. Jeśli zdiagnozowano dusznicę bolesną, zostaniesz poinformowany dokonać pewnych zmian - takich jak odpoczynku przy wykonywaniu często, utraty wagi, zdrowe odżywianie i unikanie obfitych posiłków. Istnieje wiele leków, które mogą pomóc poprawić przepływ krwi do serca, cholesterolu bloku substancji powodujących w sercu lub zapobiegania tworzeniu się zakrzepów krwi. Nitrogliceryna, lek stosowany w celu otwarcia naczyń krwionośnych, jest najbardziej znanym sposobem leczenia anginy. W niektórych przypadkach konieczne może być angioplastyka otwarcie drożność tętnic. Angioplastyka osiąga się przez pompowanie balonik w tętnicy otwarcie naczynia krwionośne, a następnie umieszczenie stentu w naczyniu, aby pomóc im pozostają otwarte. Operacji pomostowania tętnic wieńcowych może być zalecane, jeśli masz pełną blokadę, która nie może być wspomagane przez angioplastyki. W tej procedurze, tętnicy lub żyły z innej części ciała znajduje się w sercu w celu ominięcia zablokowanego część swojej tętnicy.

Przyczyny angina

Rodzaje

Dusznica bolesna jest form bólu w klatce piersiowej, który jest skutkiem choroby serca, choroby tętnicy wieńcowej najczęściej. W najprostszej definicji, gdy przepływ krwi do serca jest obniżona, dusznica występuje. Jednakże, istnieją trzy rodzaje dusznicy bolesnej, a każda jest powodowana przez innego warunku. Formy te są znane jako stabilnej dławicy piersiowej, niestabilnej dławicy piersiowej i wariant anginy.

Stable Angina

Kiedy tętnice danego pacjenta są zwężone z powodu miażdżycy (na tworzenie się płytki nazębnej i innych osadów tłuszczowych), stabilna dławica piersiowa występuje, gdy osoba wywiera się. Dodaje się obciążenie serca oraz trudności w pompowaniu krwi przez tętnice tworzy ból dławicy piersiowej.

Oprócz aktywności fizycznej inne czynniki, takie jak stres, ekstremalne zmiany temperatury, spożywania dużej posiłku lub regularnego palenia wykazały, aby spowodować stabilną dusznicę. Objawy związane ze stabilną dławicą zazwyczaj kończy się, kiedy osoba powraca do odpoczynku lub bierze leki, aby kontrolować objawy dusznicy bolesnej.

Niestabilna dławica piersiowa

Niestabilna dusznica powstaje w wyniku skrzepów krwi, które rozwijają się w tętnicy. Części tablicy na tętnicy może rozluźnić i zerwać, tworząc skrzep krwi w żyle. Ta blokada uniemożliwia przepływ krwi do serca i powoduje objawy dusznicy bolesnej. Stan ten może występować również w tych, którzy mają ciężkiej niedokrwistości, a więc już zmniejszonej ilości przepływu krwi.

Ten rodzaj anginy jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ skrzep może całkowicie zablokować tętnicę, który może prowadzić do zawału serca. Jednak inne skrzepy może okresowo tworzyć, a następnie rozpuszcza się w czasie, nie powodując zawał serca. Podczas, gdy inne formy angina może być zazwyczaj kontrolowane z resztą lub leków, niestabilna dławica piersiowa wymaga awaryjnego lekarskiej.

Wariant Angina

Ta postać dławicy piersiowej jest również znany jako dławicy Prinzmetala. Variant angina mniej do czynienia z tablicą wewnątrz żyły i więcej z samych żyłach. Osoby z dławicą wariant skurcze doświadczenie w tętnicach, które powodują przepływ krwi wielokrotnie zatrzymywać i uruchamiać. Ten typ dławica stanowi zaledwie niewielki procent zdiagnozowanych przypadków dławicą, zgodnie z Mayo Clinic.

Powoduje skurcz obejmują narażenia na ekstremalne zimno, stres, niektóre leki, palenie tytoniu lub zażywania kokainy, zgodnie z National Heart, Lung and Blood Institute.

Hvordan gjenkjenne symptomer på angina

Veldig enkelt sagt, er angina brystsmerter. Det er forskjellige symptomer som går sammen med det og kjenne dem kan redde livet ditt. Angina er den viktigste symptom på koronarsykdom. Hvis du aldri har blitt diagnostisert med angina og opplever noen av disse symtoms, bør du søke medial behandling umiddelbart. Disse symptomene kan komme over så enkelt halsbrann eller fordøyelsesbesvær, men de bør aldri bli ignorert. Lær hvordan å gjenkjenne symptomer på angina.

Instruksjoner

Hvordan gjenkjenne symptomer på angina

1 Rapporter alle følelser av tyngde eller trykk i brystet med legen din umiddelbart. Selv om disse symptomene synes mild til deg, kan de være et faresignal for koronarsykdom som bør aldri bli ignorert, spesielt hvis du opplever symptomet mer enn én gang. Ikke anta at dette bare er en enkel symptom på dårlig fordøyelse. Det er ikke alltid tilfelle.

2 Aldri anta at en brennende følelse i brystet er halsbrann. Det kan eller kan ikke være. Halsbrann er normalt noen ganger, men det brennende følelse i brystet kan også være et symptom på angina og bør diskuteres med legen din uten forsinkelse. Selv om du har en historie med halsbrann, forteller legen din om alle brennende følelser du opplever. La ham vite hvor ofte og hvor alvorlig følelsene er.

3 Fortell legen din om noen smerter eller ubehag du opplever i andre områder. Angina er kjent som brystsmerte, men kan også noen ganger bli følt på andre steder på kroppen. Disse stedene kan inkludere ryggen, kjeven og armene. De kan også inkludere skuldre, hals og nakke. Angina er ikke alltid nødvendigvis følt i bare brystkassen. Rapportere disse smertene umiddelbart, spesielt hvis du også har andre problemer i brystområdet.

4 Ikke anta at noen full følelse du opplever er rett og slett dårlig. En følelse av fylde i brystet er også et tegn på angina og bør vurderes av helsepersonell. Gjør en avtale hvis du opplever dette symptomet. Ikke prøv å diagnostisere deg selv, spesielt hvis følelsen ikke avtar eller avkastning ofte.

Hint

  • Medisiner er tilgjengelige for angina. Diskuter dette med legen din.
  • Angina er alvorlig. Aldri ignorere symptomene på angina. Det er et tegn på koronarsykdom og behandling kan redde livet ditt. Alltid diskutere noen av de ovennevnte behandlinger du kan oppleve med legen din. Hvis noen av disse symptomene blir alvorlige, ikke forsinkelse. Se legen din umiddelbart. Hvis dette ikke er mulig, kan du besøke din nærmeste legevakten.

Angina Tilsvarende symptomer

Angina er en tilstand hvor hjertet ikke får en tilstrekkelig mengde oksygen. De symptomer som fremkommer som et resultat av dette er lik de for koronar arteriesykdom. Men det er en forskjell med angina tilsvarende symptomer. Denne forskjellen er at det ikke er tilstede brystsmerter.

Pain

Selv om smertene ikke er følte i brystet, kan det fortsatt bli følt i andre steder. Kjeven og armen er to av dem.

Breath

Med angina tilsvarende, kan dyspné bli sett. Dette er når det er en kortpustethet og pust er anstrengt.

Magen

Magen kan vise noen symptomer i tillegg. Fordøyelses, halsbrann og kvalme kan forekomme.

Svette

Rikelig svette kan også skyldes angina tilsvarende. Den faktiske medisinske termen for dette er diaphoresis.

Oppkast

I tilfelle at noen er diabetiker, et symptom som hun kan mulig ser er oppkast voldsomt.

Jak rozpoznać i leczyć anginę

Jak rozpoznać i leczyć anginę


Osoby w każdym wieku mogą mieć wpływ anginy. Ból czują wykracza poza bólem normalnym bólem gardła. Został opisany jako uczucie jak nie ma szkła w gardle lub kłujący ból. W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać, czy masz anginy i jak ją leczyć.

Instrukcje

1 Generalnie, parę dni przed osoba zaczyna odczuwać ich gardło boli, najpierw poczuć, że gruczoły szyi są spuchnięte i oferty. Dławiki te znajdują się w calach pod szczęki z obu stron szyjki. Zwykle, trudno powiedzieć, że one istnieją, ale kiedy jesteś chory, pomagają choroby filtra w organizmie. Mogą uzyskać dość duży - wielkości migdałów lub nawet większe. I, gdy są one inflammed i spuchnięte, są bardzo delikatne.

2 Teraz, prawdopodobnie nie bardzo dobrze. Chcesz być uczucie zmęczenia i gorączkowe. Traktuj swoje gorączka z Tylenol lub Motrin; jednak zrozumieć, że jeśli gorączka nie ustępuje i gruczoły w szyi są spuchnięte, twoje ciało jest prawdopodobnie próbując zwalczyć zakażenie jakimś.

3 Jeśli doświadczyli powiększone węzły chłonne, zmęczenie, gorączka i ból gardła jest bardzo, powinieneś dostać się do lekarza. Lekarz zbada gardła żeby sprawdzić, czy jest biały i czerwony stan zapalny w gardle wrzody. Białe rany są znakiem ostrzegawcze z anginy. Można je uruchomić dwa różne typy testów, aby zobaczyć, jeśli masz anginy. Pierwsza odbywa się szybko w izbie po wymaz gardła z Q-Tip. Chociaż może to daje całkiem dobry pomysł, jeśli masz anginy, to nie jest w 100% dokładne i niektórzy lekarze wolą zrobić to staroświecki sposób poprzez wymaz gardła i wysyłając go do laboratorium, aby być hodowane.

4 Jeśli masz anginy, lekarz przepisze antybiotyki, aby zwalczyć infekcję. Należy go podnieść od razu i zacząć go używać. Ponadto, należy pamiętać, że anginy jest bardzo zaraźliwa, więc szanować swoich współpracowników, kolegów, rodziny i przyjaciół, a nie wychylać się na kilka dni.

5 Lekarz najprawdopodobniej cię z pracy lub ze szkoły na kilka dni, jeśli zdiagnozowano anginę. To nie jest czas, aby zorganizować szafę, głęboko oczyścić swój dom lub udać się na zakupy. To jest czas na sen spokojny i nie działania - może obejrzeć film lub wybrać się na miłą, gorącą kąpiel. Jeśli masz starsze dzieci, mają je zrobić obiad lub zrobić coś prostego, jak hot dogi lub dań gotowych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat anginy, zobacz moje zasoby wymienione poniżej, dostępne w przystępnej cenie.

Objawy zgaga Angina

Zgaga, zarzucanie kwaśnej zwany także może mieć objawy podobne do anginy, o wiele bardziej poważne schorzenia. Istnieją pewne różnice, jednak ostateczne, które mogą pomóc określić, które problem występuje. W zgaga, kwas żołądka przedostaje się do przełyku i powoduje dyskomfort lub ból. Objawy to uczucie pieczenia w gardle, trudności w połykaniu i gorzki smak.

Zjadanie

Ludzie zwykle mają objawy zgagi wkrótce po jedzeniu lub w pozycji leżącej po jedzeniu. Zbyt dużo jedzenia może pogorszyć zgaga, jak może pochylając się nad po jedzeniu. Nie jest to typowy anginy.

Pierwotne Angina Objawy

Ból w klatce piersiowej i ciśnienie są główne objawy dławicy piersiowej. Ciśnienie może poczuć się jak duży ciężar, lub na tyle poważne, aby poczuć się jak w imadle. Nie jest to typowy zgagi.

Dodatkowe Angina Objawy

Angina może towarzyszyć dodatkowe objawy, które nie są typowe dla zgagi. Należą do nich nudności, zmęczenie, pocenie się, trudności w oddychaniu, w głowie lub zawroty głowy.

Dusznica wyzwalacze

Epizod dławicy piersiowej może być spowodowane przez wysiłku, zaburzenia emocjonalne i stres. Nie jest to typowy zgagi.

Niestabilna dławica piersiowa

Niestabilna dławica piersiowa jest na ogół bardziej niebezpieczne niż stabilną dławicą piersiową, z bardziej nasilonymi objawami. Występuje nawet kiedy osoba spoczywa, i może trwać do pół godziny. Poziom bólu i czasu trwania są sygnały, że nie jest to tylko zgaga.

Jak jeść żywności, które leczą Angina

Jak jeść żywności, które leczą Angina


Dławica piersiowa, ból w klatce piersiowej, który jest objawem choroby serca, występuje, gdy przepływ krwi do serca zmniejsza. Istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby złagodzić ból i tępych ataków. Zmiana diety, aby upewnić się, że jesz prawo jest jednym z nich.

Instrukcje

1 Dodaj warzywa i pokarmy pełnoziarniste. Niektóre opcje zawierają płatki owsiane, brzoskwinie, banany, tosty, krakersy, brokuły, kalafior, fasola szparagowa, jagodami i brązowy ryż. Spójrz na etykiety, które mówią "pełne ziarno" a nie tylko "zielony" na pieczywo i makarony. Światłowód w pełnoziarnistych produktach może złagodzić objawy choroby serca.

2 Ogranicz pokarmy, które są bogate w tłuszcze, takie jak czerwone mięso, sery i wielu deserów. Leczenie standardowe dla anginy mogą obejmować cięcia kalorii z tłuszczu w diecie do około 10 procent. Jeśli nie jeść czerwonego mięsa, wykończenia cały nadmiar tłuszczu.

3 Rozważmy suplementów. Lekarz może zalecić odpowiednie kwoty i konkretne marki. Witamina E, selen, magnez być korzystne w leczeniu dusznicy bolesnej i inne problemy związane z chorobą serca. Można również kupić dodatek włókien.

Wskazówki

  • Jeśli uważasz, że masz anginę, skonsultować się z lekarzem. Pacjenci nie powinni próbować zdiagnozować samodzielnie lub z własnym leczeniu tego schorzenia, gdyż może to prowadzić do poważnych schorzeń.
  • Ćwiczenia mogą także pomóc złagodzić dusznicy bolesnej. Jednak ważne jest, przed rozpoczęciem regularnych ćwiczeń fizycznych, aby skonsultować się z lekarzem.

Jak zachować zapobiegania Angina

Jak zachować zapobiegania Angina


Dławica piersiowa, ból w klatce piersiowej, występuje wtedy, gdy dopływ krwi do serca spowalnia. To może zdarzyć się w wyniku choroby wieńcowej lub jako reakcją na zaburzenia emocjonalne. Oto kilka ćwiczeń, aby zapobiec bolesnej.

Instrukcje

1 Dowiedz się, w jaki sposób ćwiczenia mogą pomóc. Ćwiczenie wzmacnia mięśnie, pomaga serce efektywniej pompować krew i zwiększa przepływ krwi do serca. Zwiększa krążenie. Podczas ataku angina, ból pojawia się za środku mostka i na lewo. To może promieniować do ramion, szyi lub ramion. Angina może również występować jako ból żuchwy lub górnej ból brzucha. Ćwiczenie łagodzi stres, który może wywołać anginę.

2, przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń, jeśli doprowadziły siedzący tryb życia skonsultować się z lekarzem. Lekarz może przeprowadzić testy w celu ustalenia dokładnej przyczyny objawów dławicy piersiowej. Po lekarz daje porządku, spacery to wspaniały sposób, aby wykonywać, aby zapobiec bolesnej. Spacery jak ćwiczeń jest łatwe, wygodne i skuteczne.

3 Rozważmy prostotę chodzenia jak ćwiczenia, aby zapobiec bolesnej. Energiczny spacer co najmniej trzy do czterech razy w tygodniu może obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu i zakrzepów krwi. Szybki marsz może również obniżyć tętno, gdy jesteś w stanie spoczynku. A 30-minutowy spacer kilka razy w tygodniu można zrelaksować ciało, redukują stres i często zapobiec atakom bolesnej całkowicie. Każdy rodzaj ćwiczeń będzie korzystne i zapobiec bolesność, pieczenie i uczucie, że pochodzi ciśnienia z dławicą ataku.

4 Być zgodne z programem ćwiczeń, niezależnie od typu wybrać. Konsekwencja jest kluczem do budowania silnego układu sercowo-naczyniowego, o swobodną krwi w tętnicach i zapobieganie stresujące emocje od odcinania prawidłowy przepływ krwi do serca.

Wskazówki

  • Mimo, że jest dość powszechne angina, łatwo zarządzane i ataki są zazwyczaj krótkie, nie ryzykuj z bólem w klatce piersiowej. Ma lekarz to sprawdzić, aby upewnić się o przyczynie.

Jak rozpoznać oznaki Angina

Angina nie jest chorobą - jest objawem. Jeśli masz anginę, twoje serce nie jest wystarczająco dużo bogatych w tlen krew. Zazwyczaj objawem choroby wieńcowej, dusznicy bolesnej mogą być klasyfikowane jako stabilną, niestabilną lub wariantu. Każdy rodzaj anginy ma różne objawy, które wymagają innego podejścia. Oznaki, że doświadczenie może pomóc dowiedzieć się, jeśli masz anginę i jakie masz.

Instrukcje

1 Opisz dyskomfort czujesz i obszar, na którym czujesz to. Jeśli ból jest trudny do opisania i nie można powiedzieć dokładnie, gdzie to pochodzi, to pewnie angina.

2 Ból ogłoszenia w klatce piersiowej, górnej centralny brzucha, pleców, szyi, ramion, szczęki lub ramiona, że czuje się jak ciśnienie, dyskomfort, uczucie ciężkości, ucisk lub pieczenie. Może to być angina.

3 Czas bólu. Jeśli to trwa zwykle mniej niż pięć minut, ma regularny wzór i się dzieje, gdy wywiera się fizycznie, to chyba najczęstszy rodzaj anginy, stabilna dławica piersiowa. Można odpocząć lub brać leki do łagodzenia objawów stabilnej dusznicy bolesnej.

4 Uznają, ból w klatce piersiowej, które rozprzestrzenia się i czuje się jak gaz lub niestrawność. Są to także objawy stabilnej dławicy piersiowej. Choć nie jest to atak serca, może to zrobić jeden bardziej prawdopodobne w przyszłości.

5 Czując ból podczas odpoczynku, który jest zaskoczeniem i może trwać tak długo, jak trzydzieści minut może oznaczać, niestabilną dusznicą bolesną. Jeśli objawy są bardziej nasilone, jeszcze gorzej, nie ma wzoru, i nie może być zastąpiony przez resztę lub leków, należy natychmiast udać się na pogotowie. Niestabilna dławica piersiowa może oznaczać atak serca nastąpi szybko.

6 Wskazówki silny ból, że dzieje się, gdy jesteś odpoczynku, zazwyczaj między północą i wcześnie rano. Może to być wariant angina, który jest zastąpiony przez leki.

7 Uznają, wymioty, mdłości, pocenie się, osłabienie i duszność jako możliwe objawy dławicy piersiowej.

Wskazówki

  • Porozmawiaj z lekarzem o wszelkich objawów dławicy masz.
  • Biorąc aspirynę codziennie łagodzi dusznicę bolesną; jednak nie używać aspiryny jako substytut leczenia.
  • Pamiętaj, że angina jest objawem, to znak, że coś innego jest nie tak.
  • Nie ignoruj ​​objawów dławicy piersiowej.

Nietypowe Angina Objawy

Mimo, że większość osób cierpiących na dusznicę bolesną, która sama w sobie jest objawem choroby wieńcowej, wyświetli klasyczne objawy, niektóre osoby mogą przejawiać "nietypowe" objawy choroby. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, osoby te najczęściej są kobiety i dorośli starsi. Nie oznacza to, że populacja nie musi wystąpić klasyczne objawy, takie jak ból w klatce piersiowej, dyskomfort i szczelność; to po prostu oznacza, że ​​są one bardziej narażone na objawy nietypowe, niż w innych populacjach.

Duszność

Kiedy serce jest pozbawione krwi, jak to widać na chorobę wieńcową, osoba zazwyczaj cierpią z powodu dławicy piersiowej. Normalnie byłoby to spowodować ból w klatce piersiowej, ale nietypowy objaw tej choroby może być duszność, zgodnie z Physicians 'pulpitu Reference. To może być nagła zmiana układu oddechowego, że czuje się tak, jakby już się niewytłumaczalnie zdyszany.

Nudności

Kolejny nietypowy objaw dławicy może obejmować pewien poziom nudności. Ponownie, to na ogół będzie nagłe uczucie, podobnie jak w wyżej wymienionych objawów oddechowych, gdy serce pozbawionej tlenu ze względu na zmniejszenie przepływu krwi. Czasami, to nudności jest tak przytłaczający, że może skłonić osobę do wymiotów.

Słabość

Dla niektórych osób, dusznica może doprowadzić do nietypowego objaw słabości. To będzie nagłe i nieoczekiwane osłabienie, które może skłonić osobę złapać siedzibę lub leżeć. W niektórych przypadkach ta słabość może być tak duże, że ich kolana będzie klamra i upadną na ziemię.

Omdlenia lub zawroty

Ze względu na zmniejszenie tlenu będzie do serca, osoba cierpiąca anginy mogą doświadczyć nietypowy objaw zawroty głowy lub zawroty głowy. To odczucie będzie nieobecny z bólem w klatce piersiowej, podobnie jak innych objawów już wymienionych, i uderzy nagle. Przy okazji, w głowie lub zawroty głowy może powodować osoba zemdleje. Różni się to od osłabienia, ponieważ mogą zostać utracone świadomość tego konkretnego objawu.

Pocenie się

Istnieje również możliwość anginy monitować nietypowy objaw pocenia. Byłoby niezasłużona pocenie się, i może być bardzo trudna dla kobiet, zwłaszcza w przypadku braku bólu w klatce piersiowej. Kiedy kobieta przechodzi menopauzę, może ona pomylić pocenie poproszony przez anginę jako standardowy hot flash.

Angina Objawy u kobiety

Zgodnie z American Heart Association, choroba serca jest najczęstszą przyczyną zgonów wśród mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Angina jest objawem choroby serca, które występuje, gdy przepływ krwi serce staje się tymczasowo zablokowane i serce jest pozbawiony tlenu. Dusznica może wystąpić jako skutek nadmiernego wysiłku fizycznego i może być pierwszym objawem zbliżającego zawału serca. Stabilna dławica piersiowa jest rodzaj anginy, że występuje wiele razy, gdy osoba jest wpływ aktywności fizycznej. Niestabilna dusznica zachodzi bez prowokacji i bardziej niebezpieczne z dwóch rodzajów anginy. Zgodnie z Cleveland Clinic, kobiety często opóźniają się na leczenie, ponieważ nie skojarzyć ich objawy problemów z sercem. Kobiety powinny zawsze szukać pomocy natychmiast, gdy występują objawy dusznicy bolesnej.

Objawy żołądkowe

Kobiety częściej niż mężczyźni mają podobne objawy żołądkowe-bolesnej. Kobiety mogą odczuwać bóle brzucha i bóle. Mogą też mdłości. Kobiety mogą odczuwać pieczenie w górnej części swojego brzucha. Ponadto, wiele kobiet również wystąpić uczucie, że czuje się jak zgaga lub niestrawność. Czasami kobiety mogą mieć objawy żołądkowe przede wszystkim, a nie mając żadnego bólu w klatce piersiowej. Wiele kobiet nie pospiesznie szukać medycznie leczenia, ponieważ mylą ich objawy związane z żołądkiem-dla innych chorób, takich jak kwasu refluks.

Uduszenie Sensations

Słowo dusznica rzeczywiście oznacza coś podobnego do "dławienia ból." Osoby posiadające ataku dusznicy mogą czuć tak, jakby zadławienia lub uduszenia. Ponadto, mogą czuć się tak, jakby nie można prawidłowo połykać. Mogą również poczuć się jak tam jest guzek tkwi w gardle lub ich gardło czuje się niezwykle mocno. Objawy te mogą być szczególnie niepokojące, zwłaszcza gdy towarzyszy duszność.

Duszność

Kobieta przeżywa atak dusznicy może wystąpić duszność. Duszność jest duszność. Ona może nagle poczuć, jakby nie można złapać oddech lub wdychać wystarczającej ilości tlenu. Oddychanie może być również bardzo płytkie. Trudności w oddychaniu mogą wystąpić, gdy kobiety nie fizycznie wywierana się, co wskazywałoby, stabilnej dławicy. Jednakże, mogą wystąpić trudności w oddychaniu podczas bezczynności, co wskazywałoby niestabilna dławica piersiowa.

Omdlenia

Kobiety są bardziej narażone na zawroty głowy lub omdlenia podczas dusznicy ataku niż mężczyźni. Jest możliwe, że kobieta może nawet wystąpić czar omdlenia podczas ataków. Mogą one również czują się nagle bardzo słaby i zmęczony. To zmęczenie mogą pojawić się nagle, a kobieta czuje się tak, jakby jej nogi może zawalić się pod nią. Ponadto, może ona wybuchnąć się zimnym potem. Angina może również spowodować, że kobieta staje się nagle blada.

Ból w klatce piersiowej

Kobiety nie zawsze mają ból w klatce piersiowej, gdy mający dusznicy ataku; Jednak ci, którzy mają ból często mają ostre, pulsujące bóle w klatce piersiowej, podczas gdy mężczyźni częściej czują silną presję w klatce piersiowej. Kobiety mogą również odczuwać bóle, uczucie pieczenia lub zaostrzenie w klatce piersiowej, który przychodzi i odchodzi w czasie ataku. Kobieta może również czuć, że jej serce bije szybciej niż normalnie. Kobieta o ataku dusznicę może również wystąpić nieregularne bicie serca.

Ból ciała

Kobiety mogą odczuwać ból w innych częściach ciała, gdy mający dusznicy atak. Te bóle mogą być dodatkiem do bólu w klatce piersiowej lub mogą wystąpić bez bólu w klatce piersiowej. Kobieta może odczuwać silne bóle pleców, które może ona atrybut do innych warunków, takich jak Naciągnięty mięsień. Również ból może być odczuwany w okolicy żuchwy lub barków lub ramion. Albo ramię lub bark może boleć, ale częściej ból jest po lewej stronie.

Angina Objawy bólu gardła

Angina Objawy bólu gardła


Dusznica bolesna jest ostre zapalenie błony śluzowej występujących w gardle, które mogą zakażać migdałków z paciorkowców. To jest najczęściej diagnozowane u osób młodych. Dusznica mogą być leczone antybiotykami i penicyliny. Aby dowiedzieć się więcej na temat objawów anginy gardło nadal.

Częsty kaszel

Podczas pierwszej części Angina, pacjent będzie kaszel często do próby usunięcia wydzieliny. Poszczególne głos może brzmieć zachrypnięty, a oni czują się zwężenie ich gardła.

Bólu i pełności w gardle

Pacjent będzie odczuwać ból, próbując połknąć i mieć pełnię w swoim gardle. Powierzchnia gardła pojawi sucha i spęcznienia.

Zaczerwienienie gardła

Pacjent z Angina będzie miał zaczerwienienia na powierzchni śluzówki, gdzie znajdują się tkanki podśluzówkowe. Migdałki i czasem krtań, będzie miał stan zapalny.

Obrzęk węzłów chłonnych

Szyja zacznie się sztywne, a węzły chłonne staną się nabrzmiałe.

Gorączka i zaparcie

Jak Angina zaczyna się w pacjent będzie rozwijać gorączkę i inne dreszcze. Jednostka może również mieć suchą skórę, i zaparcia.

Szkieletowe Objawy Angina

Dławica piersiowa lub dławica piersiowa, jest medycznym terminem używanym do opisania epizodów dyskomfortu w klatce piersiowej, który występuje, gdy serce nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi. Tętnice wieńcowe są odpowiedzialne do pompowania krwi do serca, a w przypadkach dusznicy bolesnej, że jest możliwe, iż drogi mogą być zablokowane. Serca, gdy działa poprawnie, pompy tlen i składniki odżywcze bogate krwi do mięśni. Bez regularnego pompowania krwi, serca i mięśni nie może już działać poprawnie. Efekty te mogą poszerzyć i wpływa na mięśnie i szkielet, jak również.

Angina i Skeleton

Badania, które ukazały się w 25 grudnia 2001 numer "Journal of Internal Medicine", przeprowadzonych przez dr O. Frobert, J. Fossgreen, J. Søndergaard-Petersen J. Hede i JP Bagger studiował mięśniowo-szkieletowego skutki angina. U niektórych pacjentów z dusznicą bolesną może rozwijać problemy układu mięśniowo-szkieletowego. Ci pacjenci skarżą się na ból w szyi, klatki piersiowej, kręgosłupa piersiowego i odczucia bólu promieni do ramion. Objawy te mogą wystąpić zarówno w przypadku stabilnej lub niestabilnej dławicy piersiowej. Osoby dotknięte szkieletowo mięśniowego lub w sposób przez anginę wyświetli zwyrodnieniowych ustaleń na sesji rentgen. Ponadto pacjenci będą także wyświetlane efekty w swoich odruchów zwyrodnieniowych. Jednak dalsze testy do zrobienia na pacjentów, aby sprawdzić rzeczywiste długotrwałe skutki anginy na funkcje układu kostnego i mięśniowego.

Typowe objawy

Najczęstsze objawy anginy są ciśnienie, szczelność, ociężałość, wyciskanie lub bóle szczególnie w okolicy mostka, niestrawności, zgadze, osłabienie, pocenie się, nudności, duszność i skurcze. Objawy dławicy występują zwykle podczas wysiłku, poważne problemy emocjonalne lub nawet po ciężkim lub bogatego posiłku. Objawy te występują w tych przypadkach, ponieważ serce wymaga więcej krwi niż tętnice wieńcowe mogą dostarczyć. Wyroby wieńcowych może być węższy i zatkania z możliwych miażdżycy, który nagromadził się materiałów tłuszczowych w tętnicach. Te złogi tłuszczowe mogą uodpornić; tworząc złogi wapnia, a może jeszcze bardziej skomplikować objawy dławicy piersiowej, co je i stan pacjenta, a nawet bardziej poważne zagrożenie dla życia.

Stabilnej dławicy

Stabilna dławica piersiowa jest najczęstszym rodzajem anginy. Jest to stan, w którym ludzie często doświadczać objawów duszności przez długi czas trwania. Objawy i czas ich występowania są zwykle przewidywalne. Objawy te najczęściej pojawiają się po wysiłku z wybuchami i następujące objawy trwające około pięciu minut. Objawy te mogą być łagodzone przez leki lub wypoczynku, umieszczając tabletki nitrogliceryny pod język. Niektóre objawy mogą wskazywać, że stabilna dławica pogarsza. Objawy te są epizod dławicy piersiowej, która jest inna od poprzednich odcinków, budzony przez objawów dławicy piersiowej, wystąpienia objawów, które są gorsze niż zwykle lub objawów, które trwają dłużej niż zwykle.

Niestabilna dławica piersiowa

Niestabilna dusznica bolesna jest mniej częste i zwykle występują objawy losowo nawet po pacjenta pozostawiono na okres czasu. Objawy są gorsze, bardziej surowe i dłużej niż w przypadku stabilnej dławicy piersiowej. Epizody te nie mogą być kontrolowane z resztą, leków lub stosowania tabletek nitrogliceryny. Niestabilna dławica piersiowa może rozpocząć jako stabilną dławicą piersiową. Z biegiem czasu może stać się stabilna dławica nieprzewidywalne i pogorszyć. W tym momencie stan nie jest stabilna dusznica bolesna, niestabilna dusznica bolesna, ale staje się. Niestabilna dławica piersiowa nie jest taki sam, jak na atak serca, ale wymaga natychmiastowej pomocy medycznej kontrolować skrajny odcinek. Epizody skrajnych może prowadzić do zawału serca, ale hospitalizacja może temu zapobiec.

Wnioski

Angina jest warunkiem, który musi być traktowany, czy jest to uważane za stabilne lub niestabilne typ. To było związane z degeneracją mięśni i szkieletu, naturalnych odruchach ciała przy doświadczanych przez długi okres czasu. Może to być również wskazanie choroby serca lub miażdżycy tętnic. Choroby te są poważne i zagrażające życiu. Jeśli występują regularne bóle w klatce piersiowej lub innych objawów, które brzmią podobnie do anginy, korzystne byłoby, aby omówić je z lekarzem. Jeśli jest to angina, to może być traktowane zanim ma szansę pogorszyć i doprowadzić do bardziej poważnych schorzeń.