adcov.com

alendronian szkodliwosc

Alendronian Ból szyi

Alendronian Ból szyi


Możesz wiedzieć alendronian lepiej jej markami --- Fosamax lub Fosamax Plus D. Choć Medline Plus sprawozdań lek jest stosowany w celu zapobiegania i łagodzą ból w kościach, takich jak szyi i kręgosłupa, to również związane z bólem kości i pogorszenie, zgodnie z Mayo Clinic.

Podstawy

Możesz wziąć alendronian jako pigułki lub płynu, jeśli masz osteoporozę, bolesny stan, w którym organizm albo nie wytwarza nowej kości i stare kości zostaje wchłonięte w organizmie, a czasem mieszanka obu działań następuje zgodnie z Medline Plus. Alendronian jest także stosowany przez pacjentów z chorobą Pageta stanie, w której kości stają się miękkie. Jak często bierzesz narkotyków zależy od stanu i marki użyte.

Objawy

Jedną z rzeczy, które mogą wystąpić z osteoporozą jest ból w szyi, zgodnie z Medline Plus. Alendronian może być używane, aby pomóc w tym bólu, który wynika z przy kości kręgosłupa stają się tak kruche, że rzeczywista przerwa, powodując pęknięcie. Ten typ bólu odbywa się później w chorobie.

Powikłania

Alendronian należący do rodziny leków zwanych "bisfosfoniany", które są podłączone do martwicy, zgodnie z Mayo Clinic. Jeśli ten warunek, kości szczęki jest niszczeje, a takie wyniszczenie zwykle towarzyszy ból, a także obrzęk twarzy i zakażenia. Ten rodzaj stanu może przejawiać się jako przewlekłe bóle karku, oraz głowy i uszu według dr Joseph S. Dovgan, Arizona opartej kanałowego specjalisty.

Skutki uboczne

Jeśli zaznaczysz Drugs.com, katalog leków, zobaczysz jeden z najlepszych efektów ubocznych związanych z Fosamax jest "ból mięśniowo-szkieletowy." Ten rodzaj dyskomfortu w stawach i mięśniach występuje u około 4 procent tych pacjentów, którzy biorą lek, zgodnie z "alendronian Side Effects", bardziej szczegółowe spojrzenie na skutki uboczne w Drugs.com.

Leczenie / Profilaktyka

Ci, którzy rozwijają martwica kości biorąc bisfosfoniany mają zwykle istniejąca wcześniej problemu stomatologicznego, więc nie powinno być żadnych dentystycznych pracy wykonanej przed zastosowaniem tego leku, zgodnie z Medline Plus. Wspólne problemy nie są wymienione jako poważny efekt uboczny Fosamax na Drugs.com, ale jeśli ból nie intensyfikować lub jeśli ból towarzyszy innych ciężkich, skutków ubocznych - takich jak powstawanie pęcherzy, ból w klatce piersiowej lub obrzęk - skonsultować się z lekarzem ,

Jak zapakować alendronian

Jak zapakować alendronian


Alendronian sodu jest ogólna nazwa dla znakami towarowymi, leków na receptę FOSAMAX. Po wygaśnięciu patentu na lek, inne manufacturees może rozpocząć produkcję leku do sprzedaży. Ponieważ oryginalna nazwa leku jest znakiem towarowym, producenci leków generycznych często używać nazwy chemicznej dla handlu detalicznego. Na przykład, Fosamax aktywny składnik chemiczny alendronian sodu. Czy zakupić ten osteoporoza leki pod nazwą Fosamax lub alendronian sodu, składnik aktywny jest taka sama. Fosamax i jego ogólne przyjść pakowane inaczej i mieć tablet nadruków.

Instrukcje

Fosamax Pakowanie

1 butelka 30 tabletek lub 100 tabletek 5 mg, 10 mg, 40 mg lub 70 mg Fosamax na pojemniku.

2. Opakowanie 35 mg tabletki FOSAMAX na karcie bi-krotnym zawierającego cztery tabletki w opakowaniu typu blister.

3 Stopka 5mg tabletki FOSAMAX z "MRK 925" z jednej strony tabletki i zarysu kości na przeciwnej stronie. Tabletki są białe i okrągłe.

4 Stopka 10 mg tabletki FOSAMAX z "MRK" z jednej strony tabletki i "936" na stronie przeciwnej. Tabletki są białe i owalne.

Stopka 35 mg 5 tabletki FOSAMAX z "77" na jednej stronie tabletki i zarysu kości na przeciwnej stronie. Tabletki są białe i owalne.

6 Stopka 40mg tabletki FOSAMAX z "MRK 212" z jednej strony tabletki i FOSAMAX po przeciwnej stronie. Tabletki tarować biały i trójkątne.

7 Stopka 70 mg tabletki FOSAMAX z "31" na jednej stronie tabletki i zarysu kości na przeciwnej stronie. Tabletki są białe i owalne.

Opakowanie sodu alendronian

8 Butelka 30 tabletek 5 mg, 10 mg lub 40 mg alendronianu sodu na opakowaniu. Do 5 mg i 10 mg tabletki dostępne w 100 tabletek na butelce są również.

9 35 mg i 70 mg alendronian Pakiet tabletki sodowe w blistrze. Producent oferuje Blister zawierający jedną tabletkę zapakowane i sprzedawane pojedynczo lub w polu 20 blistrów. Ta dawka jest również dostępna w blistrze zawierającym cztery tabletki, jeden na skrzynkę blistrze detalicznej.

10 Stopka tabletki 5 mg alendronian sodu z "93" na jednej stronie tabletki i "5140" na drugiej stronie. Tabletki są białe i okrągłe.

11 Stopka tabletki 10mg alendronian sodu z "93" na jednej stronie tabletki i "5140" na drugiej stronie. W porównaniu do tabletki 5 mg, będą one być cieńsze, ale mają tę samą średnicę. Tabletki są białe i okrągłe.

12 Stopka 35 mg alendronian tabletki sodowe z "93" na jednej stronie tabletki i "5.172" po przeciwnej stronie. Tabletki są białe i poduszka lub kwadratowy.

13 Stopka 40mg alendronian sodu z tabletki "93" po jednej stronie tabletki i "pięciu tysięcy sto czterdzieści dwóch" po przeciwnej stronie. Tabletki są białe i owalne.

14 Stopka 70 mg alendronian tabletki sodowe z "93" na jednej stronie i "pięć tysiąc sto siedemdziesiąt jedna tabletka" po przeciwnej stronie. Same tabletki są białe i poduszka lub kwadratowy.

Co to jest alendronian?

Co to jest alendronian?


Alendronian jest lek, który reguluje wzrost kości. Jest przepisywany zarówno mężczyzn jak i kobiet, które mają osteoporozy, choroby Pageta lub inne warunki, które powoduje słabe, kruche kości i / lub utraty masy kostnej. Jest często przepisywany kobiet po menopauzie jako zapobiegawczego działającego zapobiegawczo osteoporozy. Alendronian działa w celu wzmocnienia kości i opóźnia degenerację masy kości przez wiązanie z kośćmi. Lek zawiera witaminę D i można uzyskać tylko poprzez recepty. Chodzi zarówno w postaci płynnej i tabletek.

Dawkowanie Wytyczne

Siła, która jest określona dawka będzie zmieniać się z pacjenta na pacjenta, podobnie jak wiele dawek, które są pobierane każdego dnia, a czas pomiędzy kolejnymi dawkowania. Osoby powinny przeczytać literaturę, która pochodzi z lekiem i rozkazów doktora. Osoby nie powinny zmieniać ich dawkowania bez konsultacji lekarzowi. Jeśli dawka zostanie pominięty, powinna zostać pominięta. Osoby, które doświadczają trudności w połykaniu lub doświadcza bólu podczas jedzenia lub picia, lub których wystąpił ciężki zgaga lub ból za mostkiem powinien natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Wskazówki dotyczące użycia

Osoby, które są przewidziane alendronianu w postaci tabletek należy zgłosić się na czczo i od razu spożywać 6 do 8 uncji szklanka wody. Tabletek nie należy łamać, żuć, trzymane w ustach do rozpuszczenia, lub rozpuścić w szklance wody i spożywane. Osoby biorące ciekłej postaci alendronianu należy zgłosić się na czczo, a następnie go z minimum 2 uncji wody. Czy alendronian podjęte w formie tabletek lub ciekłej, osoby biorące leki nie powinna kłaść się przez co najmniej pół godziny po zażyciu leku. To jest zalecane tak leki mogą dotrzeć do żołądka szybciej i aby uniknąć podrażnienia przełyku. Żywność i napoje powinny być unikane przez minimum 30 minut po wzięciu leku, ponieważ mogą one zmniejszyć ilość alendronian, który jest absorbowany przez organizm.

Skutki uboczne

Skutki uboczne alendronianu może zawierać ból brzucha, trudności w połykaniu, kwasu refluks / zgaga, przełyku, ból i podrażnienie mięśni, bóle stawów i kości, wysypkę skórną, uczucie ciężkości szczęki, poluzowanie zębów, drętwienie w szczęce i ustach, wzdęcia, zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności i ból głowy.

Rozważania

Osoby, które są na specjalnej diecie z powodu schorzeń niech ich lekarze powinni przepisując wiedzieć, zanim zostaną one przepisane alendronian. Lekarz może trzeba zmienić nawyki żywieniowe i / lub instrukcje dawkowania dla osób, które są na niskim cukru lub o niskiej sodu diecie.

Ostrzeżenie

Osoby powinny zgłosić wszystkie wcześniej istniejące warunki zdrowotne do lekarza, który przepisuje alendronian. Istnieją pewne warunki, które mogą mieć wpływ na zdrowie, jak lek ten współdziała z organizmu człowieka, w tym niedokrwistość, raka złej higieny jamy ustnej i problemy dentystyczne, przewodu / brzucha / zaburzeń jelita, zaburzeń lub problemów krzepnięcia krwi, zaburzenia czynności nerek, przełyk problemów i / lub innych problemów połykania. Ludzie z któregokolwiek z tych warunków, a także osoby, które mają niedobór witaminy D nie mogą być dobrymi kandydatami do alendronianu. Osoby, które nie są w stanie stać lub siedzieć w pozycji pionowej na własną rękę przez co najmniej pół godziny nie powinien być przepisywany lek w ogóle.

Jak wziąć alendronian sodu Medicine

Alendronian sodu (powszechnie znana pod nazwą firmową Flosomax) stosuje się w leczeniu osteoporozy pomenopauzalnej onset, ale może być również stosowany do leczenia utraty masy kostnej w odniesieniu do choroby Pageta i innych warunków. Pierwszy niehormonalnym leki dostępne w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, alendronian sodu poprzez hamowanie prac komórki odpowiedzialne za utratę masy kostnej i wspomaga budowanie zdrowej kości. I chociaż może być skutki uboczne alendronianu sodu, lek musi być przyjmowany zgodnie z wytycznymi być skuteczne.

Instrukcje

1 Nie należy jeść ani żadnych innych leków przed przyjęciem leku alendronian sodu. Zabierz swoje codzienne lub cotygodniowe przepisane tabletki lub roztworu doustnego dawkę alendronian sodu pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Cotygodniowe dawki należy w tym samym dniu co tydzień.

2 Postępuj zgodnie z pełną dawkę 8-uncji szklanki wody.

3 Odczekaj co najmniej 30 minut przed piciem, jedzeniem lub przyjmuje jakiekolwiek inne leki. Jednak im dłużej czekać przed jedzenia i picia, bardziej skuteczna dawka będzie.

4 Dodaj suplementy wapnia i witaminy D w diecie, aby zwiększyć skuteczność leków alendronian sodu.

5 być przygotowane do powiadamiania i efekty uboczne, w tym łagodnych i bólu mięśniowo-szkieletowego brzucha, nudności, zgagi i podrażnień lub ból przełyku.

Wskazówki:

  • Jeśli zauważysz dzienny lub tygodniowy poranną dawkę alendronian sodu, nie bierz go później w ciągu dnia. Po prostu czekać aż do następnego ranka. Nie należy przyjmować dwóch dawek alendronian sodu w jeden dzień.
  • Nie należy żuć ani ssać tabletek na alendronian sodu. To może powodować owrzodzenia jamy ustnej. Przerywać alendronian sodu, jeśli wystąpią kości, stawów i mięśni ból. Nie należy alendronian sodu, jeśli masz chorobę nerek, niski wapnia we krwi, zaburzenia przełyku lub nie można stać lub siedzieć na dłużej niż 30 minut.

Alendronian Leczenie

Alendronian (marka, Fosamax) jest produkowany przez Merck & Co., Inc., Whitehouse Station, New Jersey i został zatwierdzony przez US Food and Drug Administration w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie u kobiet po menopauzie, w celu zwiększenia masy kostnej u mężczyzn z osteoporozą, w leczeniu osteoporozy indukowanej glikokortykosteroidami u mężczyzn i kobiet oraz w leczeniu choroby Pagetâ € ™ s u mężczyzn i kobiet. Alendronian dostępne w witaminę D (cholekalcyferol) pod marką FOSAMAX oraz D. jest również

Znaczenie

Osteoporoza dotyka miliony Amerykanów. Dane z National Health i Nutrition Examination Survey III wskazują, że osteoporoza i niska gęstość kości wpływa na biodra i prawie 10 mln 34 mln osób w Stanach Zjednoczonych, odpowiednio. Liczby te są tylko oczekuje się zwiększenia z czasem jako populacja USA nadal życia. Osteoporoza jest związane ze zwiększonym ryzykiem złamań i ma znaczący wpływ na to ma wpływ osób z objawów psychicznych, bólu, ograniczeń fizycznych i stylu życia, zmienia się cały część powikłań tej choroby.

Opis

Alendronian jest rodzaj leku o nazwie bisfosfonian. Wszystkie bisfosfoniany tym alendronian, hamują aktywność osteoklastów, które są komórkami, które rozkładają zmineralizowanej macierzy kości, proces określany jako "resorpcji kości". Z kontynuacją leczenia, aktywność osteoklastów jest tłumione, dlatego zapobieganie dalszej utracie masy kostnej.

Skuteczność

Skuteczność alendronianu oceniano w wielu badaniach z udziałem tysięcy pacjentów z osteoporozą. Co ważne, po kilku latach pracy leczeniem alendronian wykazano w celu zwiększenia gęstości mineralnej kości (pomiar utraty masy kostnej) i zmniejszają częstość złamań.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka warunków, w których alendronian nie powinien być stosowany. W szczególności, alendronian należy unikać u osób z przełyku dysfunkcji jakiegokolwiek rodzaju, tych, którzy nie mogą stać lub siedzieć na co najmniej 30 minut, te z hipokalcemii, u osób z potencjalnym problemem z aspiracji (czyli nie alendronian doustnie) i tych z niewydolność nerek.

Skutki uboczne

Alendronian jest głównie związana z efektami ubocznymi ze strony przewodu pokarmowego, w tym bólu brzucha, mdłości, zarzucania treści żołądkowej, biegunkę, zaparcia i wzdęcia. Niektórzy donoszą, bóle głowy i bóle mięśniowo-szkieletowe.

Dozowanie

Zaleca się, że alendronian należy wziąć pierwszą rzeczą rano 30 minut przed posiłkiem, spożywania napoju lub innych leków. Jeśli ten środek ostrożności nie jest brane pod uwagę, alendronian może nie być absorbowane przez organizm, co ogranicza skuteczność. Alendronian jest dostępny w postaci tabletki lub w postaci roztworu doustnego. Osteoporozy u kobiet po menopauzie, zalecana dawka wynosi zazwyczaj 70 mg raz w tygodniu lub 10 mg raz na dobę. Lekarz może również zalecić dodatkowe tabletki wapnia i witaminy D u osób z niewystarczającą diety. Do osteoporozy indukowanej glikokortykosteroidami, dawka jest często 5 mg raz na dobę, z wyjątkiem kobiet po menopauzie w tej kategorii, który powinien trwać od 10 mg na dobę. Dla choroby Pagetâ € ™ s, 40 mg alendronianu należy każdego dnia przez okres sześciu miesięcy.

Jakie są korzyści z ponad pięciu lat na Alendronian?

Jakie są korzyści z ponad pięciu lat na Alendronian?


Z powodu wieku lub choroby przewlekłe, lekarze umieścić chorych na alendronian, lek kość budynku, który zwiększa gęstość kości. Wielu z tych pacjentów nadal alendronianu przez wiele lat, aby chronić je od osłabienia kości, które mogą doprowadzić do niespodziewanych złamań lub upadków. Podobnie jak w przypadku stosowania każdego leku długotrwale, są wady i bardzo realne korzyści z korzystania alendronian przez pięć lub więcej lat.

Gęstość kości

Mocne kości myśli silny, pionowej ciała. Mocne kości wymagają dobrej gęstości kości. Gęstość kości odnosi się do ilości wapnia i innych minerałów przebywania w kości. Wraz z wiekiem i niektórych chorób przewlekłych, kości tracą wapń i inne substancje. Cienkie z wiekiem kości i starych przerw kości szybciej niż nowych form kości. Wszystko to powoduje, że kości do osłabienia, a nawet złamać, często z małym uprzedzenia. Gęstość mineralna kości i BMD test mierzy gęstość kości i zapewnia oszacowanie wytrzymałości kości. Takie szacunki przewidują także lekarzowi informacji potrzebnych do podjęcia decyzji, czy wymagana jest budowniczy kości. Jeśli test wykazuje osłabione kości, słychać takie warunki jak wysokie ryzyko złamań i osteoporozy. Lekarz może zakazać jednym z leków, które, wraz z wapniem, odbudowy kości. Alendronian jest jeden z tych leków. Pacjent przy alendronian musi być okresowo sprawdzane, aby upewnić się lek działa, a kości pozostają silne.

5 lat Plus

Aby zmniejszyć ryzyko osteoporozy i złamań, wielu pacjentów rozpoczęto Alendronian pobytu na lek na wiele lat, dopóki nie jest to już potrzebne, aż skutki uboczne powodują lekarza do podjęcia chorego off leku. Długotrwałe stosowanie pięciu lub więcej lat na Alendronian oferuje korzyści. Zwiększa gęstość kości i struktury kości stabilizuje. Pacjent może nie schylać podczas chodzenia i będzie chodzić z większą pewnością siebie. Pacjent na alendronianu nie obawia się niespodziewanego pęknięcia kości.

18 miesięcy Plus

W krótkim okresie, jeśli pacjent zaprzestaje alendronian, korzyści z silniejszych kości może również zostać zmniejszona. Kości jeszcze raz zacząć rozkładać. Jednak z 18 miesięcy na a zwłaszcza po pięć lub więcej lat, nawet gdy pacjent przestaje biorąc alendronian, kości są stabilne i silne na okres do dwóch lat lub więcej. Nawet wtedy ubytek kości nie przyspiesza. U pacjentów, którzy przerwali alendronian należy jednak stale monitorowany z badania gęstości kości i zaczął ponownie w medycynie budowy kości powinna zmniejszyć gęstość kości do niebezpiecznych poziomów.

Mniej Złamania

Biorąc alendronian do nawet trzech lat pokazują wyraźny spadek kręgosłupa i innych złamań u kobiet po menopauzie. Ci, którzy skorzystali najbardziej dalszego wziąć alendronian po pięcioletnim okresie, były te kobiety, które wcześniej cierpiał złamań kręgów.

Badania

Alendronian zostało dobrze zbadane. Badania pokazują, że większość pacjentów toleruje go dobrze przez wiele lat. Chorzy kontynuujący lek na okres do 10 lat, podczas gdy inni przerywać po pięciu latach pokaż więcej gęstości kości i siły, niż kto, którzy umorzył alendronian.

Co to jest alendronian przepisany?

Alendronian jest lekiem często przepisywane do regulacji wzrostu kości i zapobieganiu osteoporozie u kobiet z grupy ryzyka, takie jak te, które przeszły menopauzę i mężczyzn w warunkach, które powodują osłabienie masy kostnej. Znany także jako Fosamax, lek jest znany, aby pomóc w utrzymaniu zdrowych kości.

Definicja

Alendronian sodu, znany również jako alendronian sodu lub Fosamax jest powszechnie przepisywany substancja wzmacnia kości i jest powszechnie zwana regulator wzrostu kości.

Akcja

Alendronian wiąże się kości i hamuje resorpcję kości (osteoklastów) działania. Lek jest również, że aby zmniejszyć ryzyko złamań u osób z grup ryzyka i pomaga powolny przerzedzenie lub degeneracji masy kostnej.

Zastosowania

Najczęściej alendronian jest przewidziany dla kobiet z ryzykiem rozwoju osteoporozy, w szczególności tych, którzy przeszli menopauzie, w celu zwiększenia masy kostnej i zmniejsza możliwość złamań biodra lub kręgosłupa. Lek jest również przewidziany do mężczyzn cierpiących na osteoporozę w wyniku osłabienia kości. Lek jest często stosowany w leczeniu choroby Pageta kości.

Dawkowanie

W zależności od potrzeb i nasilenia osteoporozą lub ryzykiem osteoporozy, lekarz może zalecić codzienne lub cotygodniowe dawki alendronianu lub Fosamax w zapobieganiu osteoporozie. Cotygodniowe dawki są często przepisywane w leczeniu lub dla zapobiegania związane pomenopauzalnej osteoporozy. Typowe dawkowanie doustne dostępne są w 35-mg tabletki podjętych w tygodniu lub 5 mg, tabletki na dobę przez środki zapobiegawcze; 70 mg tabletki można przyjmować raz w tygodniu lub 10 mg tabletki można przyjmować codziennie kobiet po menopauzie. Lekarz zadecyduje, prawidłowego leczenia dawkowania dla konkretnego przypadku.

Wynik

Alendronian brane do leczenia lub zapobiegania osteoporozie za dość skuteczny, o działaniu leku redukującego odnowę komórek kości.

Zapalenie stawów spowodowane przez RSD

Dystrofię odruchową

Gdy cierpi na stan znany jako dystrofia odruchowa (RSD), niektóre obszary ciała zaczynają odczuwać niemal przytłaczającą uczucie piekącego bólu. Powszechnie określane jako "Zespół algodystroficzny" (CRPS), to zaburzenie często dotyka rąk lub nóg danej osoby, ale może również rozwinąć ten bolesne odczucie w obrębie innych mięśni, kości i stawów ciała. Choć sam stan jest nadal w fazie badań, ból jest zazwyczaj związane z wcześniejszym szkody, które później narasta do uszkodzenia nerwów charakteryzuje dystrofię odruchową.

Podczas najczęstszym objawem RSD jest ból, stan ten może również spowodować obrzęk, sztywność i skurcze w omawianych elementów wystających. Czułość i przebarwienia skóry może wkrótce nastąpić, a może zacząć cierpieć na zanik mięśni, jak również straty w swoim zakresie ruchu w powiązanej części ciała.

Progresja

Ponieważ warunek ten jest podobny do innych chorób zwyrodnieniowych RSD można ewentualnie nasilić, bez leczenia. Postęp jest zwykle wybuchła na trzy odrębne etapy. Pierwszy etap często niesie ze sobą znakiem rozpoznawczym ból zespołu, samodzielnie lub w pobliżu pierwotnego obszaru kontuzji. Z drugiego etapu, ból zazwyczaj pogarsza, a nawet mogą dyfundować do sąsiednich regionów ciała. To również nie jest rzadkością, aby zauważyć wzmożoną wrażliwość skóry i jakiś obrzęk lub stan zapalny w obrębie chorej kończyny. Jako stan przenosi się do trzeciego etapu, to w tym czasie, gdzie można zacząć cierpieć na artretyzm stawu lub kości związanego z zespołem. Może to znacznie zmniejszyć zakres ruchu i może nawet spowodować zamrożenie stawów.

Leczenie

Chociaż jest stosunkowo rzadka RSD nie reagują pozytywnie na leczenie, zwłaszcza w przypadku wcześnie wykryte. Tak szybko, jak można zauważyć "przewlekłe" postać bólu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Będziemy chcieli, aby rozpocząć leczenie, zanim twoje ciało cierpi żadnych trwałych uszkodzeń. Leczenie zazwyczaj polega leki do walki nie tylko ból, ale także wrażliwość i stan zapalny, który może rozwinąć się z tego stanu. Kortykosteroidy są powszechnie stosowane, aby zmniejszyć obrzęk, ale może trzeba antydepresantów lub przeciwdrgawkowe w leczeniu uszkodzeń nerwów. Jest to często w połączeniu z na recepty uśmierzania bólu, takie jak paracetamol lub ibuprofen, a także jako leki do zwalczania stratę kości, takich jak kalcytonina, alendronian.

Lekarz może zalecić inne formy leczenia, takie jak fizykoterapia, wspieranie zaatakowaną występ lepiej jak poprawić elastyczność i wytrzymałość. Możesz także skorzystać z stymulacji nerwu, gdzie impulsy walki energii bólu spowodowanego przez uszkodzone nerwy. Nawet maści mogą być stosowane zarówno do zmniejszenia obrzęku i bólu. Pełny kurs leczenia naprawdę zależy od osoby i związanych z tym objawów.

Zespół dwukrotnie Crush Zespół Regionalny Pain &

Zespół dwukrotnie Crush Zespół Regionalny Pain &


Zespół dwukrotnie tłok jest warunkiem udziałem ból, mrowienie i drętwienie w dłoni, palców, nadgarstka i ramienia, które występuje wtedy, gdy nerw jest wciśnięty lub wyciśnięty w nadgarstku. Nerw jest umieszczony wewnątrz kanału nadgarstka, która jest niewielka, sztywne przejście w nasady dłoni zawierającego kości i więzadła. Zespół podwójny tłok jest znany także jako zespół cieśni nadgarstka. Zespół algodystroficzny (CRPS) jest przewlekłą chorobą, z ciężkim bólem zazwyczaj w jedną rękę lub nogę. Często zaczyna się po urazie i obejmuje piekący ból, który jest silniejszy, niż się spodziewaliśmy w tym szkody. Podwójnymi zespół zgniatanie i CRPS są bolesne i może być spowodowana przez uraz.

Objawy CRPS

Objawy Zespół algodystroficzny to intensywny, piekący ból w nodze, noga, ręka lub ręka. Ból ten pogarsza się w czasie. Inne objawy CRPS obejmują obrzęk stawów, sztywność i szkody, zmniejszoną zdolność do poruszania się części ciała dotkniętych CRPS i utratę mięśni, osłabienie lub skurcze. Możesz również dowiedzieć się Twoja skóra zmienia temperaturę od ciepłej i spocone na zimno, zmienia kolor z białego na czerwony i niebieski i jest delikatne, cienkie i lśniące.

Podwójne Objawy Crush

Objawy zespołu podwójnego zgniatanie to słabość w Twoich rękach, z tendencją do spadku rzeczy i drętwienie lub mrowienie w palcach i dłoni. Nastąpi to, gdy trzymasz coś w telefonie. Jako zespół dwukrotnie zmiażdżyć gorzej drętwienie i mrowienie może być stała. Innym objawem zespołu podwójnego zgniatanie jest ból, który przesuwa się od nadgarstka do ramienia i na ramieniu, lub w dół ramienia do dłoni i palców. Dzieje się tak, gdy angażują się w silnego i powtarzalnych ruchów.

Przyczyny

CRPS może być spowodowane przez wymuszoną urazu ręki lub nogi, takich jak wybuch SHRAPNEL lub wystrzale rany, chirurgii, zawału serca, pęknięć lub infekcji. Może to być również spowodowane przez uszkodzenie nerwów. Zespół dwukrotnie zgniatanie jest spowodowane ciśnieniem na nerwu, który daje sygnały nerwowe do poruszania mięśni i daje uczucie do palców. Ciśnienie na nerwu może być spowodowane ponownego użytku lub urazu ścięgna w dłoni i nadgarstków, reumatoidalnego zapalenia stawów, cukrzycy i innych chorób.

CRPS Leczenie

Zespół wieloobjawowego bólu miejscowego typu potraktowano niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, naproksen sodu, i aspiryny, który dla zmniejszenia bólu i stanów zapalnych. Lekarz może wybrać receptę leki przeciwdepresyjne, leki przeciwdrgawkowe, kortykosteroidy, opiads i do kości alendronian strat i kalcytonina. Leczenie za pomocą CRPS mogą obejmować miejscowe przeciwbólowe, takie jak lidokaina, fizykoterapii, zastrzyków znieczulających do blokowania bólu i elektrycznej lub stymulacji nerwów rdzenia kręgowego, w których elektrody stosowane są do dotkniętych obszarów w celu łagodzenia bólu.

Leczenie Crush dwukrotnie

Leczenie zespołu podwójnego zgniatanie obejmuje opierania dłoni, stosując zimne dla obrzęk, za pomocą szyny na nadgarstku podczas snu, aby złagodzić drętwienie i mrowienie, leki przeciwzapalne za ból i stan zapalny i kortykosteroidów zastrzyki na ból. Lekarz może zalecić operację w leczeniu zespołu podwójne zgniatanie, gdy twój stan nie poprawił się z innym leczeniem lub trwa dłużej następnie sześć miesięcy. W operacji, naciskając na więzadła nerwu będzie wyciąć.

Efekty uboczne magnezu glicerofosforan

Efekty uboczne magnezu glicerofosforan


Magnezu, glicerofosforan jest suplement diety autorstwa pacjenci z niskim poziomem magnezu mineralnego. Zdrowy poziom tego minerału pomaga prawidłowe trawienie i są niezbędne dla dobrego odżywiania, mocnych kości i funkcji nerwów. Dzienne dawki mniejszej niż 350 mg magnezu są powszechnie uważane za bezpieczne dla dzieci; jednak duże ilości magnezu może powodować poważne skutki uboczne, gdy podjęte w połączeniu z niektórymi lekami lub przez osoby z pewnymi warunkami.

Antybiotyki

Biorąc magnez razem z niektórymi antybiotykami, może wpłynąć na zdolność organizmu do wchłaniania leku i zmniejszenia skuteczności leczenia. Antybiotyki wiadomo, że zmniejsza się aktywność w połączeniu z dodatkami magnezu obejmują tetracyklinę i antybiotyki chinolonowe, które są często stosowane do leczenia dróg oddechowych i zatok, zakażenia dróg moczowych. Zastrzyki aminoglikozydów, antybiotyk stosowany w leczeniu ciężkich zakażeń bakteryjnych, mogą również wpływać na funkcjonowanie mięśni i powodować tiki mięśni, drgawki, a nawet drgawki, gdy podjęte z magnezem.

Bisfosfoniany

U niektórych pacjentów cierpiących na osteoporozę i podobnych chorób podano lek o nazwie "bisfosfoniany", aby zapobiec utracie masy kostnej. WebMD zaleca, często stosowane bisfosfoniany, takie jak alendronian (Fosamax), etydronian (DIDRONEL) i ryzedronianu (Actonel) przyjmować co najmniej dwie godziny przed magnezu, aby zapewnić prawidłowe wchłanianie leków.

Zwiotczających

Biorąc zwiotczających mięśnie wraz z magnezem może zwiększać negatywne skutki związane z relaxers mięśni, takie jak niewyraźne widzenie, zawroty głowy, senność i zawroty głowy.

Pigułki wodne

Trawienie, takie jak pigułki wodne amilorydu (Midamor), spironolakton (Aldactone) i triamteren (DYRENIUM) może zwiększyć magnez do niebezpiecznego poziomu, gdy podjęte z suplementów magnezu jak glicerofosforan magnezu.

Wysokie ciśnienie krwi

Magnezu może zmniejszyć ciśnienie krwi na wyjątkowo niskim poziomie, gdy podjęte z wysokim ciśnieniem krwi leków, takich jak nifedypina (Adalat, PROCARDIA), diltiazem (CARDIZEM), amlodypinę (Norvasc) i innych.

Problemy z nerkami

Ludzie, którzy cierpią na choroby nerek lub niewydolności nerek nie powinni przyjmować glicerofosforan magnezu lub innych suplementów magnezu. Magnez nie jest filtrowany przez uszkodzone nerki prawidłowo, a przy dodatkowych ilości tego minerału może podnieść magnez na szkodliwe.

Blok serca

Blok serca jest stan sercowo-naczyniowy, które wpływają na rytm serca i występuje, gdy sygnał elektryczny pomiędzy górną i dolną komorą serca jest ograniczone. Duże dawki magnezu nie należy podawać osobom, u których zdiagnozowano blok serca, gdyż może to spowodować poważne osłabienie mięśni i pogorszyć stan.

Zdrowie i Żywienia: Leki na niskiej gęstości kości

Wysokiej gęstości kości jest niezbędna dla silnego kości. Gęstości kości zależy od tego jak dużo wapnia, fosforu i innych ważnych składników mineralnych kości zawierają. Brak pewnych mineralnych składników odżywczych i może powodować niską gęstość kości, które mogą być stopniowo prowadzić do osteoporozy. Osteoporoza charakteryzuje się rozwój porowatych kości słabych kości i kości, które stają się kruche i łatwo pękanie lub zerwanie. Objawy osteoporozy to bóle pleców, utratę wysokości i niespodziewanych złamań kręgów, biodra, nadgarstków i innych kości. Jest kilka zmian żywieniowych, które można wprowadzić, aby zapobiec niskiej gęstości kości.

Wapń

Kości przejść przez proces zwany przebudowy gdzie stare komórki kostne są wymieniane na nowe komórki kości; to występuje raz na trzy miesiące w dorosłych, ale proces jest szybszy u młodszych osób. Do czasu, kiedy to 30 lat, Twoja masa kostna jest szczyt, a podczas procesu przebudowy kości, zaczniesz tracić więcej komórek kostnych niż organizm zastępuje: w czasie, może to prowadzić do niskiej gęstości kości. Kobiety są szczególnie narażone na osteoporozę, ponieważ w okresie menopauzy, spadek poziomu estrogenów i utraty masy kostnej nasila.

Organizm wymaga wapnia, który jest mineralnym, dla zdrowia kości. Kobiet przed menopauzą w wieku od 19 do 50 potrzeba 1000 mg wapnia dziennie, a te w wieku powyżej 50 potrzebie 1500 mg wapnia dziennie. Jeśli biorą estrogen, tylko wymaga 1000 mg wapnia dziennie. Źródła wapnia zawierają mleko, jogurt, ser, zielone warzywa, Collard Greens, szpinak, brokuły, tofu, łosoś i migdałów. Można również uzyskać wapnia z blackstrap melasy, kapusty, figi, wodorosty, zieleni gorczycy, rzepa, mniszek lekarski, Boćwina, ostrygi i sardynki. Do spożywania wapnia jako suplement, wziąć 500 mg wapnia w dawce: pozwala to na ciała do wchłaniania wapnia z większą łatwością. Gotowanie każdą dawkę z 8 do 10 uncji wody w celu uniknięcia zaparcia.

Działania niepożądane związane ze spożyciem wapnia należą zaburzenia żołądkowo-jelitowe i zaparcia. Nadmierne dawki mogą prowadzić do toksyczności nerek, nieregularne bicie serca, częste oddawanie moczu, nudności i wymioty. Jeśli masz problemy sarkoidoza, nadczynność przytarczyc lub nerek, nie należy spożywać suplementy wapnia. Wapń może kolidować z lekami, takimi jak alendronian, atenolol, werapamil, kolestypol, cholestyramina, kolesewelam, kortykosteroidy, digoksyna, estrogeny, tiazydowe środki moczopędne, takie jak hydrochlorotiazyd, diuretyki pętlowe takie jak furosemid i amilorid, bumetanid, gentamycynę i antybiotyki takie jak tetracyklina i chinolonu . Suplementy wapnia mogą kolidować z wykorzystaniem fenytoina, karbamazepina, fenobarbital i prymidon.

Witamina D

Twój organizm potrzebuje witaminy D, aby pomóc wchłaniać wapń. Jeśli masz poniżej 50 roku życia, to wymaga od 400 do 800 jednostek międzynarodowych (ius) witaminy D dziennie. Jeśli masz więcej niż 51, wymagany jest 800 do 1000 ius witaminy D dziennie. Pobierz witaminy D ze źródeł żywności, takich jak olej z wątroby dorsza, tuńczyka, śledzia, sardynki, łosoś, makrela, mleko, zboża, które są wzmacniane i witaminy D jaja. Można również spożywać witaminę D w postaci suplementów.

Jeśli zużywają więcej niż 1000 ius witaminy D, można rozwijać działania niepożądane, w tym pragnienie, metaliczny smak w ustach, zmniejszenie apetytu, utrata masy ciała, bóle kości, zmęczenie, ból oczu, podrażnienia skóry i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Witaminę D może zakłócać lub interakcji z zastosowaniem estrogenów, izoniazyd, środki zobojętniające kwasy, werapamil, cholestyramina, fenobarbital, fenytoinę, olej mineralny, orlistat lub digoksyny.

Witamina K

Twój organizm potrzebuje witaminy K w celu wiązania wapnia do komórek kostnych. Witamina jest bardzo ważne dla kobiet w okresie pomenopauzalnym, ponieważ stężenie witaminy K zmniejsza się po menopauzie. Musisz 90 mcg witaminy K dzienny dla optymalnego zdrowia. Możesz dostać witaminy K ze źródeł żywności, takich jak zielona sałata, kapusta, kapusta, brokuły, rzepa, wątroba wołowa, zielonej herbaty, szpinaku i szparagów. Można również spożywać witaminy K w formie suplementów.

Karmiące piersią powinny unikać witaminy K i kobietom w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed konsumentami suplementów. Jeśli masz dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, należy unikać witaminy K. Witamina ta może zakłócać lub interakcji z cefalosporyny takie jak cefamandol, cefoperazonu, cefmetazole i cefotetan. Witamina K może także oddziaływać z fenytoina, warfaryna, a orlistat, jak cholestyramina, kolestypol i colsevelam.

Jak leczyć jadłowstręt psychiczny

Oznaki i objawy anoreksji zostały omówione w moim artykule "Jak wiedzieć, czy masz anoreksji" (kliknij poniżej). Ten artykuł wyjaśni, jak w leczeniu tej choroby.

Leczenie anoreksji wymaga rehabilitacji żywieniowej, terapii medycznej i leczenia psychologicznego. Ciężkie anoreksja gwarantuje leczenia szpitalnego.

Instrukcje

1 odżywcza Rehabilitacja:

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA), stanowi, że program rehabilitacji żywieniowej powinny być ustalone dla wszystkich chorych na jadłowstręt psychiczny, którzy są niedowagę. Przewidywane stopy przyrostu wagi są 2 do 3 funtów na tydzień w-u i od 0,5 do 1 funta tygodniowo dla pacjentów ambulatoryjnych.

Refeeding zespół: Pacjenci z ciężką jadłowstrętu psychicznego są na ryzyko zespołu refeeding ciągu pierwszych dwóch do trzech tygodni od refeeding. Zespół Refeeding jest spowodowany z powodu poważnych zaburzeń równowagi elektrolitowej, powodując wiele awarii narządów. Niski fosforan, potasu, tiaminy poziomy witaminy B12 może spowodować zapaść sercowo-naczyniową, rozległe uszkodzenia mięśni, drgawki, i delirium.

2 Leczenie farmakologiczne:

Farmakoterapia anoreksji było rozczarowujące. Jednak, następujące leki mogą pomóc w wybranych pacjentów:

Fluoksetyna (lek przeciwdepresyjny)
Olanzapiny (Anti-psychotyczne)
Alendronian (Bone budowniczy)
Witamina D, witamina B12 w defficiency

3 psychologiczne leczenie:

Terapia rodzin zachęca rodziców do powtórnego z anoreksją dziecka w domu z pomocą terapeuty rodzinnego.

Behawioralnej podkreśla związek myśli i uczuć do zachowania i pomaga pacjentom nauczyć się rozpoznawać myśli i uczucia, które prowadzą do zaburzeń odżywiania.

Wskazówki

  • Red-Flag znaki ostrzegawcze, które wymagają natychmiastowej hospitalizacji są:
  • Niestabilność medyczny (znaczące niskie tętno, niskie ciśnienie krwi, niski poziom glukozy we krwi lub elektrolitów, odwodnienie)
  • Próby samobójcze
  • Waga
  • odmowa żywności pomimo leczenia ambulatoryjnego lub częściowej hospitalizacji
  • Współistniejące zaburzenia psychiczne
  • Słabo zmotywowany pacjent potrzebuje pomocy do jedzenia

Skutki uboczne siarczan żelazawy

Siarczan żelaza stosuje się do leczenia niedokrwistości z niedoboru żelaza. Wyniki Anemia w zmęczenia i duszności. Siarczan żelazawy zastępuje żelazo niezbędne dla zdrowia czerwonych krwinek. Jest on dostępny w postaci kapsułek, kropli i eliksir, i powinny być podejmowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Siarczan żelazawy ma pewne efekty uboczne.

Żołądek

Siarczan żelaza może powodować nudności, niestrawność lub ból brzucha. Biorąc go z jedzeniem lub mleka może pomóc złagodzić te objawy.

Wnętrzności

Siarczan żelaza może powodować swoje stołki być ciemniejszy niż zwykle lub zielone. Ponadto, może to powodować zaparcia. Zwiększone spożycie płynów, zwłaszcza wody, może pomóc złagodzić zaparcia.

Witraże Zęby

Za pomocą ciekłych postaci siarczanu żelaza mogą prowadzić do zębów przebarwionych. Aby temu zapobiec, należy przyjąć postać ciekłą miesza się w soku lub wody i wypić ją przez słomkę.

Żelazo przeciążeniem

Według Drugs.com, nadmiaru żelaza lub hemosyderoza, może wystąpić po nadmiernym terapii żelaza lub w przypadku, gdy niedokrwistość z niedoboru żelaza został błędnie. Warunek ten jest traktowany deferoksaminą.

Interakcje

Siarczan żelaza może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, gdy leki zobojętniające, zrobione, alendronian, chloramfenikol, cefdinir deferoksaminę, cholestyramina, etidronian, dimerkaptol, enzymów trzustkowych, ryzedronianem, tetracykliny i innych antybiotyków, hormonów tarczycy i leki na wrzody żołądka lub innych warunków żołądka.

Rozważania

Przed podjęciem siarczan żelazawy, poinformować lekarza, jeśli masz chorobę jelit, niedokrwistość hemolityczna, choroby wątroby, żelaza lub wrzód żołądka, lub jeśli jesteś w ciąży, karmienia piersią, często pije alkohol lub wystąpiła reakcja alergiczna na żelaza lub innych leków ,

Czy Citracal zastąpić Fosamax?

Citracal nie powinny być podstawione Fosamax, ponieważ obydwa leki zawierają różne składniki i działają w różny sposób w organizmie. Lekarz może przepisać Fosamax lub alendronian, do leczenia lub zapobiegania osteoporozie. Over-the-counter suplementów wapnia, takie jak Citracal lub cytrynianu wapnia, może zapobiec niedobór wapnia i działa jako środek zobojętniający, ale nie powinien być stosowany w leczeniu wszelkich chorób samotnie.

Osteoporoza

Osteoporoza, choroba kości charakteryzuje się stopniową utratę tkanki kostnej i gęstości dotyka około 10 milionów Amerykanów. National Institutes of Health (NIH) rozpoznać osteoporozę jako najbardziej popularny rodzaj choroby kości.

Bifosfonianów

Lekarze często przepisują biphosphates, które obejmują alendronian (Fosamax), ibandronian (Boniva) i risedronian (Actonel), do leczenia osteoporozy. Bifosfonianów zmniejsza ryzyko złamań kręgosłupa i szyjki.

Alendronian

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, alendronian zwiększa gęstość mineralną kości, hamując utratę masy kostnej. Alendronian traktuje i zapobiega osteoporozie u mężczyzn i kobiet i traktuje chorobę Pageta kości u pacjentów z objawami klinicznymi.

Cytrynian wapnia

Over-the-counter suplementów wapnia, takie jak Citracal może leczyć i zapobiegać niedobór wapnia i działać jako leków zobojętniających kwas solny. University of Maryland Medical Center zaleca przyjmowania suplementów wapnia jak cytrynianu wapnia i węglan wapnia albo towarzyszyć leczeniu osteoporozy lub zapobiegania osteoporozie.

Rozważania

Większość przypadków osteoporozy wymagają leczenia leków na receptę. Dodatki, takie jak cytrynian wapnia, wzięte osobno, nie zapewniają dopuszczalną leczenia chorób kości. Porozmawiaj z lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek nowych over-the-counter leków lub suplementów.

Gorham na choroby kości Znikający

Stan bardzo rzadko znika choroba kości nazywa się czasem Choroba Gorhama po LW Gorham który dołączył z AP Stout opisując stan na październik 1955 wydania amerykańskiej wersji Journal of Bone and Joint Surgery. Choroba może mieć wpływ na każdą kość i produkuje dokładnie objaw sama nazwa wskazuje. Nie ma lekarstwa na chorobę kości ginących istnieje, ale niektóre leki mogą spowolnić postęp choroby.

Przyczyna i opis

Większość przypadków znika choroba kości nie znana przyczyna. Choroba pojawia się zwykle w dzieciństwie lub wczesnej dorosłości i może objawiać się po pacjent cierpi na uraz kości. Kiedy zaczyna się choroba, wzrost guza, jak z naczyń krwionośnych lub chłonnych nazywana naczyniak zaczyna zarastanie i zastąpienie masy kostnej. Naczyniak zwykle zastępuje tylko pojedyncze kości, ale może rozwinąć się otaczające tkanki miękkie, takie jak mięśnie, osłabiając te struktury.

Objawy

Ludzie z zbiegu choroby kości ma zasadniczo jeden objaw: wpływ kości znika w ciągu wielu lat, a czasem lat. Pacjenci nie czują ból z każdym zaniku kości i wzrostu naczyniaka. Jednak wpływ na kości mogą stać się coraz słabsze, jak znika. Może to pacjentom znika choroba kości bardziej podatne na złamania.

Dotyczy kości

Artykule przeglądowym opublikowanym w numerze z marca 2008 roku w czasopiśmie Ortopedia klasyfikuje każdy z tych 191 przypadków choroby kości znikającego, że lekarze nie zgłoszonych w literaturze naukowej od 1838 roku Kości twarzy, ramion, ramiona i ręce są najczęściej zostały dotknięte choroby. Przypadki znikania także choroby kości czaszki, zaangażowanych kręgosłupa, klatki piersiowej, miednicy, nogi, stopy i palce.

Możliwe powikłania

Gdy kości znika z ciała pacjenta, pacjent może być pozostawiony z deformacji, zeszpecenie lub niepełnosprawności. Na przykład, pacjent, który traci płytkę kość czaszki lub policzków będzie mieć zniekształcenia twarzy, a pacjent, który traci kręgów kręgosłupa może mieć ograniczoną mobilność. Znika choroba kości arkusz opublikowane przez Medical College of Wisconsin zauważa, że ​​u pacjentów, którzy tracą kość wokół ważnych narządów, takich jak żebra ochronne do płuc, może wystąpić uszkodzenie narządu dawniej chronionej. Niszczenie płyt czaszki i wzrost o naczyniaka w mózgu może okazać się śmiertelne.

Zabiegi

Znikających zatrzymuje postęp choroby kości u wielu pacjentów po wszystkich lub większości dotkniętego kości zanika. Lekarze próbowali wiele zabiegów, aby spowolnić lub odwrócić znika choroba kości, zanim zatrzyma się na własną rękę, ale z niewielkim powodzeniem. Lista prób terapii, zamieszczonym w internetowym Journal of chirurgii ortopedycznej, obejmuje: "wycięcie chirurgiczne z przeszczepu kostnego i uzupełnienia protetycznego, promieniowanie, a podawanie witaminy D, androgenów, aminokwasów, ekstraktów nadnerczy, wapnia, fluoru, kalcytoniny i bisfosfoniany. " Tylko radioterapia, kalcytoniny (np Miacalcin® z Novartis) i bisfosfoniany, takie jak alendronian (np FOSAMAX Merck) i ibandronianu (np Boniva Roche) okazały się dość skuteczne. Zabiegi te działają najlepiej, gdy podaje się u pacjentów młodszych.

Ile Zometa Koszt?

Ile Zometa Koszt?


Zometa to marka kwas zoledronowy. Jest on także znany jako zolendronianu. Jest on również wprowadzony do obrotu pod marką "Reclast". Brak leków generycznych dla Zometa lub Reclast. Zometa jest klasyfikowany jako "bisfosfonianów." Inne leki w tej klasie obejmują alendronian (Fosamax), Didronel (Etidronate) oraz Actonel (rizedronian).

Cel

Zometa jest stosowany do leczenia utraty kości przez hamowanie uwalniania wapnia z kości. Jego wydajność może być wzbogacony o witaminy D i wapnia suplementów. Pierwszy przed podjęciem suplementów zawsze skonsultować się z lekarzem. Jest również stosowany w leczeniu wysokiego wapnia we krwi (hiperkalcemia), które wynika z raka kości, który rozprzestrzenił się w organizmie. Ponadto stosuje się do leczenia osteoporozy.

Koszt

Zometa jest dostępny w 5 ml fiolkach (4 mg Zometa) i podaje się co 3 do 4 tygodni. Jego koszt waha się od 900 dolarów i 1000 dolarów za fiolki (w grudniu 2009 roku). Reclast jest dostępny jako roztwór 100 ml (5 mg Reclast). Lek podaje się raz w roku. Reclast waha się pomiędzy tysiąc sto dolarów do 1200 dolarów za fiolki (w grudniu 2009 roku).

Skutki uboczne

Główne skutki uboczne Zometa i Reclast mogą obejmować utratę tkanki kostnej w szczęce, drętwienie lub mrowienie w szczękę, rozchwiane zęby, infekcje dziąseł lub obrzęk, zaburzenia związane z powstawaniem zakrzepów i niedokrwistość.
Ciężkie działania niepożądane obejmują osłabienia, stawów, mięśni lub ból kości, bladość skóry, problemy z oddawaniem moczu, gorączka, dreszcze i objawy grypopodobne.
Łagodne działania niepożądane mogą obejmować łagodny staw, bóle mięśni i kości, kaszel, zmiany apetytu, biegunka, zaparcia i bóle głowy.

Ostrzeżenia

Zometa i Reclast może mieć poważne interakcje z chemioterapeutykami, sterydów i radioterapii. Ponieważ mogą one spowodować utratę kości szczęki, ważne jest, aby powiadomić stomatologa przed wszczęciem postępowania, jeśli wziąć Zometa lub Reclast.

Zrzeczenie się

Informacja ta nie ma na celu zastąpienia porady lekarza. Zawsze należy skontaktować się z lekarzem, jeśli masz poważne skutki uboczne lub jeśli potrzebujesz porady dotyczącej stosowania Zometa lub Reclast. Nigdy oba leki się w tym samym czasie.

Różnice między Boniva & Fosamax

Różnice między Boniva & Fosamax


Boniva i Fosamax są dwa wiodące leki na receptę, które zapobiegają i leczą osteoporozę lub utraty masy kostnej. Zarówno Fosamax i Boniva są klasą leków zwanych bisfosfoniany, które są powszechnie wymaganych do tworzenia kości i gęstość masy. Podczas gdy leki są stosowane w leczeniu tej samej choroby, ale także pamiętać o kilku różnic.

Składniki aktywne

Podczas gdy oba leki są bisfosfoniany, nazwa ogólna Boniva jest kwas ibandronowy lub ibandronian sodu. Jest silnym bisfosfonian zawierający azot specjalnie zaprojektowany jako miesięcznego leczenia utraty kości u kobiet w okresie pomenopauzalnym i nie jest zalecana dla kobiet. Fosamax, z drugiej strony, jest kwas alendronowy lub alendronian sodu, i może być stosowany zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Może też w leczeniu innych chorób kości, takich jak choroba Pageta.

Możliwe działania niepożądane

Podczas gdy oba leki mogą mieć wspólne skutki uboczne, takie jak zgaga, nudności, bóle mięśni, objawy grypy i problemy żołądkowe, bardziej nasilone działanie niepożądane odnotowano tylko użytkowników FOSAMAX: Było zgłoszone 23 przypadki raka przełyku w okresie od października 1995 do maja 2008 z lekarzy znalezienie możliwy związek między Fosamax, raka i historii medycznej poszczególnych pacjentów.

Czas na Rynku

Fosamax był pierwszym FDA lek w leczeniu osteoporozy i jest na rynku od 1995 roku Boniva zadebiutowała na rynku w roku 2005. Z uwagi na jego 10-letniej początku głowy, nie było więcej raportów na temat długoterminowych skutków ubocznych jak oraz korzyści z Fosamax.

Spożycie

Fosamax jest tygodniowy leki natomiast Boniva można przyjmować doustnie raz na miesiąc, albo podać jako wstrzyknięcie raz na trzy miesiące. Ci, biorąc Boniva lub Fosamax doustnie muszą wziąć pierwszą rzeczą rano na pusty żołądek, pozostając w pozycji pionowej przez cały czas i na chwilę potem.

Skutki uboczne alendronianu sodu

Alendronian sodu lub Fosamax co czasami nazywa, jest lek, że ci, którzy mają kruche kości. Istnieje wiele skutków ubocznych na alendronian sodu zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Istnieje również bardzo specyficzny sposób, aby wziąć alendronian sodu, jak również dają skutki uboczne na nutę.

Funkcja

Alendronian sodu jest lekiem, który może przyczynić się do wzmocnienia kości w organizmie. Posiada witaminy D, która pochłania wapń, który jest potrzebny do kości mocne. Alendronian sodu jest najczęściej brane przez kobiety i mężczyzn, którzy cierpią z powodu osteoporozy. Alendronian sodu, czasami stosowane do zwalczania choroby Pageta, która jest choroba kości.

Fosamax

Fosamax jest marką z najbardziej popularnych alendronian sodu. Jest takie popularne marki, że wiele osób w rzeczywistości odnoszą się do alendronian sodu jako Fosamax. Możliwe działania niepożądane są takie same jak alendronian sodu i zaleca się, aby nie Fosamax być wykorzystywane przez tych, którzy mają zaburzenia przełyku, nie może stać lub siedzieć przez 30 minut, choroby nerek lub małej ilości wapnia we krwi.

Skutki uboczne

Alendronian sodowy może mieć wiele skutków ubocznych, a niektóre z nich różnią się u mężczyzn i kobiet. Najczęstszym działaniem niepożądanym dla kobiet jest ból brzucha. Inne obejmują bóle mięśni, kości lub stawów, nudności, dyspepia, zaparcia, biegunka, wzdęcia, bóle głowy, kwaśne odbijanie, owrzodzenia przełyku, zaburzenia połykania, wymioty, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka i zaburzeń smaku. W przypadku mężczyzn najczęstszym skutkiem ubocznym alendronian sodu jest zarzucanie treści żołądkowej. Inne działania niepożądane są wzdęcia, niestrawność, bóle brzucha, nudności, biegunka i choroby refluksowej przełyku.

Przedawkowanie skutki uboczne

Alendronian sodu jest najbardziej niebezpieczne, gdy wystąpi przedawkowanie. Skutki uboczne, które pochodzą z przedawkowania alendronian sodu jest zgaga, zapalenie przełyku lub żołądka, wrzody lub rozstrój żołądka. Jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z tym problemów, skontaktuj się z lekarzem.

Ostrzeżenie

Są to bardzo specyficzne warunki, które muszą być przestrzegane przez alendronian sodu jest uczuciowa i nieszkodliwe. Alendronian sodu należy wziąć pierwszą rzeczą, w godzinach porannych tylko szklankę wody. Po zrobieniu alendronian sodu nie należy nic jeść ani pić przez co najmniej 30 minut, a która obejmuje przyjmowanie innych leków. Nie należy kłaść się po zażyciu alendronianu sodu, a jeśli nie są w stanie siedzieć lub stać się, skontaktować się z lekarzem.

BMD i Osteoporoza

BMD i Osteoporoza


Osteoporoza jest postępującą chorobą, w której kości powoli rozpadają się i stają się bardziej kruche. Jeśli wolno postępować, osteoporoza może prowadzić do złamań kości, zgodnie z Mayo Clinic. Złamania te występują zwykle wokół bioder i kręgosłupa, co może prowadzić do trwałych niepełnosprawnych, przewlekłego bólu i ewentualnej śmierci, zgodnie z Narodowej Fundacji Osteoporozy (NOF). Aby zapobiec tego typu złamań, trzeba być czujnym na temat jej zdrowia kości i gęstości kości.

Przyczyny

Dokładna przyczyna za osteoporozy nie jest znana. Naukowcy jednak wskazali proces obrotu kostnego jako ewentualnego wpływu, zgodnie z Mayo Clinic. Kości są żywą tkanką. Ciało nieustannie psuje i odbudowuje tkanki kostne. Kiedy podział proces wyprzedza proces budowy kości, utraty masy kostnej. Osłabiony gęstość mineralną kości jest wynikiem.

Gęstość mineralna kości

Gęstość mineralna kości (BMD) osiąga swój szczyt około 20s danej osoby i na początku lat 30., zgodnie z Mayo Clinic. Po tym wieku, gęstość maleje. Wiele czynników ma wpływ na ten proces. Witaminy i minerały, takie jak wapń i witaminę D przyczynia się do gęstości mineralnej kości. Podobnie, poziom estrogenów może określić BMD według Merck Podręczniki.

Identyfikacja

Lekarze często zleci badanie gęstości mineralnej kości, aby określić albo jeśli ktoś ma osteoporozę lub jeśli ktoś jest na ryzyko choroby, zgodnie z National Institute of stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry (NIAMS). Ta najbardziej popularna metoda badania BMD obejmuje absorpcjometrii podwójnej energii promieniowania rentgenowskiego (DEXA lub DXA), zgodnie z Merck Podręczniki. Środki testów na BMD wokół kręgosłupa i bioder, gdzie występują w większości złamań. Kiedy osoba przechodzi ten test, laboratorium będzie porównać wyniki testu ustanowionego normą, mówi NIAMS. Wyniki mogą być zgłaszane jako T-score. Zwykłe T-score się pomiędzy 1 i -1. Niska masa kostna spada od -1 do -2,5. Osoby z osteoporozą będzie miał wyniki, które mieszczą się poniżej -2,5.

Leczenie

Kiedy zdiagnozowano osteoporozę, lekarz prawdopodobnie będzie przepisać lek na receptę, aby utrzymać i spowolnić utratę gęstości kości, zgodnie z Mayo Clinic. Lekarze często przepisują bifosfoniany takich jak ibandronianu (Boniva) i alendronian (Fosamax) powstrzymania niszczenia kości i utrzymania istniejącej masy kostnej. Inny popularny lek przepisywany jest raloksyfen (Evista). Lek ten działa jak estrogen, co spowalnia tempo utraty masy kostnej. Kalcytonina może być innej opcji. Lek ten zatrzymuje kości od podział według Merck Podręczniki.

Zapobieganie

Odpowiednie spożycie wapnia może zachować gęstość kości. Instytut Medycyny zaleca dorosłych między 19 a 50 lat spożywać 1000 mg wapnia dziennie, a osoby powyżej 51 lat spożywać 1200 mg wapnia dziennie. Mayo Clinic wynika, że ​​dorośli uzyskać od 400 do 1000 Ius witaminy D dziennie. Ćwiczenia także buduje silne kości. Obciążonych ćwiczeń, takich jak chodzenie, bieganie i wspinaczka schody wzrost gęstości kości, zgodnie z Merck podręczników.

Możesz odzyskać na osteoporozę?

Możesz odzyskać na osteoporozę?


Zdrowe kości stale regeneruje. Wraz z wiekiem pojawiają się jednak, kość ulega resorpcji przez organizm szybciej niż może być wymieniona. Wynikiem jest osteoporoza, pogorszenie struktury kości, która ostatecznie powoduje łamliwość kości częściej zerwaniu w warunkach stresu, na przykład upadkiem. Ale można odzyskać z osteoporozą.

Wzrost i przebudowa kości

Kość jest żywą tkanką, która regeneruje się w proces przebudowy kości nazywane, zgodnie z Narodowej Fundacji Osteoporozy (NOF). Stare kości ulega resorpcji przez wyspecjalizowane komórki zwane osteoklastów, a inne komórki zwane osteoblasty tworzą nową kość. Równowaga między resorpcji kości i regeneracji utrzymuje masy kostnej i gęstości.

Co to jest osteoporoza

Utrata masy kostnej następuje, gdy przesuwa się równowaga pomiędzy resorpcją kości i tworzeniem. Wiekiem, długotrwałego stosowania leków, takich jak glikokortykosteroidy, a dla kobiet, menopauza i towarzyszącym spadkiem poziomu estrogenów zwiększa szybkość obrotu kostnego. Tworzenie kości nie może już nadążyć z tempem resorpcji i wewnętrznej rusztowania kości obniża. Kości stają się kruche i podatne na złamanie, powodując osteoporozy. Osteoporoza rozwija się powoli, bez oznak lub objawów, aż do pierwszego złamania. Osteoporoza to stan postępującą utratę kości, ale może być zatrzymany i odwrócona leczenia, zgodnie z firmy NOF.

Zanik kości stop

Bisfosfoniany, najczęstsze leczenia osteoporozy spowolnić proces resorpcji kości. Są to alendronian, rizedronian, ibandronian i kwas zoledronowy, zgodnie z Mayo Clinic. Przez zmniejszenie resorpcji i resetowanie równowagi resorpcji-regeneracji, bisfosfoniany pomaga zachować masę kostną, zwiększa gęstość i zmniejsza ryzyko złamań kręgosłupa i biodra. Bisfosfoniany są absorbowane do kości, więc efekt ochronny pozostaje po leki zostały zatrzymane. Dla kobiet w okresie menopauzy, estrogenowa terapia zastępcza pomaga zachować gęstość kości. Estrogen może jednak zwiększyć ryzyko pewnych rodzajów raka, nie jest tylko zalecany do leczenia osteoporozy. Kalcytonina, hormon produkowany przez tarczycę, spowalnia również resorpcję kości, ale nie jest tak skuteczne, jak bisfosfonianów.

Stymulowanie Wzrostu New Bone

W bardziej ciężką osteoporozą, powstrzymania dalszej utraty masy kostnej jest niewystarczająca i kości pozostają osłabione. Teryparatyd, formą hormonu przytarczyc, jest agresywne leczenie dla kobiet, które są na bardzo wysokim ryzykiem złamań, takich jak te, które mają bardzo niską gęstość kości lub które miały już kilka złamań. Teryparatyd stymuluje wzrost nowych kości i może faktycznie odwrócić osteoporozy, zgodnie z Mayo Clinic.

Wapń i witamina D

Suplementy wapnia i witaminy D uzupełniają żadnego leczenia osteoporozy. Wapnia zmniejszają ryzyko złamania, a witamina D jest niezbędna do wchłaniania wapnia. Witaminy D można również zwiększyć wydajność mięśniową i równowagi, co zmniejsza ryzyko upadku. NOF zaleca 1200 do 1500 mg wapnia na dobę i 800 do 1000 jm witaminy D na dobę dla kobiet w wieku powyżej 50 lat. Dawki powyżej 1500 mg wapnia dziennie, nie mają dodatkową korzyść i może zwiększać ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych lub chorób układu krążenia.