adcov.com

a1c wynik cytologii

Czego A1c Wyniki badań oznacza?

Jeśli masz cukrzycę, źle kontrolowane cukru we krwi ma potencjał, aby powodować uszkodzenie nerwów, choroby układu krążenia i ślepotę. A1c Badanie krwi jest jednym ze sposobów, że lekarz jest w stanie określić ryzyko rozwoju tych powikłań.

Funkcja

Badanie HbA1c jest sposób monitorowania, jak również poziom cukru we krwi były kontrolowane w danym okresie czasu. Niższy wynik, tym bardziej dieta, ćwiczenia i leki doustne lub insuliny zapobiega wystąpienia wysokich cukrów.

Rama czasowa

Testy A1c jest obraz poziomu cukru we krwi w ciągu 90 dni lub trzymiesięcznego okresu. Z tego powodu lekarz może zarządzić badanie krwi HbA1c cztery razy w roku.

Cechy

Podczas monitorowania poziomu cukru we krwi kilka razy dziennie z glukometru pomaga wiedzieć, co żywności są w stanie jeść i ile insuliny lub leków trzeba, te odczyty są izolowane i tylko daje informacje na temat cukrów w jednym momencie czasu , A1c Test pozwala na bardziej dokładną, ogólne spojrzenie na swoich cukrów dla Ciebie i Twojego lekarza.

Korzyści

Jeśli nagle wystąpić wyższe wyniki testu HbA1c, może to być wskazanie, że potrzebujesz zmiany leków. Testy A1c również pomóc sobie sprawę, czy trzeba dokonać większych zmian do swojej diety, aby uniknąć ewentualnych powikłań związanych z cukrzycą.

Rozważania

Każde laboratorium wykorzystuje swoją własną skalę do rejestrowania wyników HbA1c. Z tego powodu, nie może być w stanie porównać aktualne wyniki testu numer od jednego do drugiego, ale lekarz będzie w stanie interpretować wyniki i poinformujemy, czy robisz to samo, lepiej lub gorzej.

A1c vs. Glukoza

A1c vs.  Glukoza


Jeśli masz cukrzycę i pomiaru stężenia glukozy we krwi w domu z ręcznym glukometrem, wynik pokazuje ilość glukozy we krwi w danym momencie. A1c jest test laboratoryjny, który mierzy średnią ilość dodatkowych glukozy we krwi w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy.

Identyfikacja

Twój glukometr daje odczyt w miligramach glukozy w decylitr krwi, napisany w mg / dl. A1c wyniki laboratoryjne są wyrażone jako procent cząsteczek hemoglobiny glukozę związaną z nimi.

Rozważania

W celu efektywnego zarządzania cukrzycy, trzeba wiedzieć, jak robisz w danym dniu (mg / dl) i jak robisz ogólnie (A1c).

Historia

Pacjenci mieli kłopoty ze zrozumieniem, że HbA1c o 8,1 proc przetłumaczone na poziom glukozy we krwi 186 mg / dl, więc naukowcy opracowali EAG.

Rekomendacja

Jak A1c, EAG odzwierciedla stężenia glukozy w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy, ale jest opisana w tym samym mg / dl, co odczyty z Twojego glukometru. Pomiar ten jest zalecany przez American Diabetes Association (ADA).

Wskazówka

Jest łatwy w obsłudze kalkulatora na stronie ADA przetłumaczyć HbA1c czytania na poziomie eAG.

Normalny zakres Wyniki testu HbA1c

A1c Test mierzy średni poziom glukozy (cukru) we krwi w ciągu poprzednich dwóch do trzech miesięcy. Odczyty powinien być podobny do tego z nie-cukrzycowego, co oznacza 4 do 6 procent. U chorych na cukrzycę, 7 procent jest dobry. Poziom HbA1c z 6,5 na dwóch testów wskazuje na predyspozycje do cukrzycy.

Identyfikacja

A1c Wyniki są odczytywane w procentach. Monitory domowe są odczytywane jako jednostek (mg / dl). W tłumaczeniu A1C 5 procent jest równoważne 97 mg / dl, stężenie 6 procent wynosi 126 mg / dL i 7 procent to 154 mg / dL.

Efekty

Choroby nerek i wątroby, wysoki poziom cholesterolu, niedokrwistość i wykorzystanie witamin może wpływać HbA1c wyniki.

Znaczenie

Utrzymanie normalnego poziomu cukru we krwi zmniejsza ryzyko chorób związanych z niekontrolowaną cukrzycy.

Potencjał

Ludzie z niekontrolowaną cukrzycą są narażone na ryzyko wystąpienia chorób serca, nadciśnienia, ślepoty, niewydolności nerek, uszkodzenia nerwów i częstsze infekcje.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Pierwsze testy A1c trzy razy w roku, wraz z samokontroli i insuliny dostosowując odpowiednio ma zasadnicze znaczenie dla kontroli cukrzycy.

Przyczyny podwyższonych A1Cs bez cukrzycy

Przyczyny podwyższonych A1Cs bez cukrzycy


A1c wynik wskazuje średni poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich 120 dni. Podczas gdy cukier wyższy krwi jest zwykle związane z cukrzycą, są inne powody można mieć podwyższone A1c czytania.

Definicja

American Diabetes Association definiuje normalne A1c osoby bez cukrzycy jest od czterech do sześciu procent. Każdy wynik powyżej sześciu procent uważa się za podwyższone HbA1c.

Częstotliwość

Według badania przeprowadzonego przez Elizabeth +2.009, około 3,8 Selvin procent dorosłych Amerykanów (lub 7,1 mln osób), bez cukrzycy mają podwyższony A1cs.

Przyczyny

Badania dr Selvin wykazała, że ​​czynniki ryzyka mające podwyższone A1c bez cukrzycy to jest starszy, jest mężczyzna, nadwaga, o hipercholesterolemii, jest czarny (nie-Latynosi), posiadające niższy poziom wykształcenia.

Powikłania

Dorosłych z podwyższonym A1cs, którzy nie mają cukrzycy są narażeni na zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 i / lub chorobą układu krążenia.

Inne przyczyny podwyższonych A1cs

Niektóre schorzenia mogą wznieść się A1c poziom, w tym niedokrwistość, choroby nerek lub choroby wątroby. Nadmierne spożycie alkoholu może podnosić te poziomy.

Przyczyny Podwyższone A1c

Przyczyny Podwyższone A1c


A1c wyniki badań przedstawiają średnie stężenie glukozy we krwi za ubiegły trzy miesiące. Podwyższone wyniki A1c wskazują wyższy średni poziom cukru we krwi, stawiając na cukrzycę w większym ryzykiem rozwoju poważnych powikłań zdrowotnych.

Co test mierzy

Kiedy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, nadmiar cukru do hemoglobiny obligacje, substancja, która pomaga w transporcie tlenu w całym organizmie. Ten związek jest trwały. HbA1c test mierzy jaki procent hemoglobiny jest związany z cukrem (inaczej znane jako "glikowanej"), który może być następnie skorelowana ze średnim poziomem cukru we krwi w poprzednich 120 dni.

Definicja Podwyższone A1c

Według American Diabetes Association, diabetycy powinni dążyć do A1c w ramach siedmiu procent. Podwyższone A1c narazić Cię na zwiększone ryzyko rozwoju powikłań zdrowotnych.

Przyczyna poziomów Podwyższone A1c

Im wyższy poziom cukru we krwi i dłużej cukru we krwi pozostaje wysokie, tym bardziej obecny jest nadmiar cukru we krwi, a więcej możliwości to nadmiar cukru do wiązania z hemoglobiną. Innymi słowy, poziom cukru we krwi prowadzi do podwyższonych poziomów HbA1c.

Obniżanie podwyższonej A1c

Niższe przyszłe wyniki A1c przez utrzymywanie ściślejszą kontrolę nad poziomem cukru we krwi. Sprawdzić poziom cukru we krwi częściej do identyfikacji kolce nie mogą obecnie być świadomy.

Inne czynniki przyczyniające

Pewne warunki, takie jak niedokrwistość lub nerek, a także biorąc pewne witaminy, takie jak witamina C lub E, może mieć wpływ na to A1c wynik.

Co to jest Hemoglobina A1c Lab?

Co to jest Hemoglobina A1c Lab?


Testy laboratoryjne hemoglobiny A1c są używane w leczeniu i kontroli cukrzycy. Krew pobierano z żyły przez igłę, albo uzyskuje się przez drążek palca. Hemoglobiny A1c jest istotne dla cukrzyka. Zapewnia jego leczenie działa zgodnie z zaleceniami lekarza.

Identyfikacja

Hemoglobiny (HGB) laboratorium A1c jest badanie krwi, które mierzy średnie stężenie glukozy we krwi, obejmujące dwa do trzech miesięcy terminie. Test jest wykonywany początkowo na diagnozę cukrzycy i powtarzać co 3 do 6 miesięcy.

Funkcja

Hemoglobiny przenoszącej tlen białka wewnątrz czerwonych krwinek. Zgodnie z American Diabetes Association (ADA), cukru we krwi (glukozy) przykleja się do białka, a komórki stają się glikowanej. Bardziej glikozylowanej, wyższe stężenie glukozy we krwi.

Znaczenie

A1c wyniki badań pomóc opieki zdrowotnej dostawców zdecydować odpowiednie działania w celu zapewnienia, poziom glukozy we krwi jest stabilny. Takie traktowanie może być zmodyfikowany na A1c wyników badań.

Wyniki

Odpowiednie czytanie A1c jest mniej niż 7 procent, zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez ADA. Wariacje albo sposobem byłoby powodem do schematów leczenia poddać przeglądowi iw razie potrzeby wyregulować.

Rozważania

W przeciwieństwie do testu HbA1c, codzienne monitorowanie stężenia cukru we krwi są wskaźniki krótkoterminowe od poziomu glukozy we krwi. Wyniki przedstawione są w miligramach na decylitr krwi (mg / dl) w porównaniu z wynikami A1c, które są pokazane w procentach.

Jakie są poziomy Normal A1c dla dzieci?

Poziom hemoglobiny glikowanej lub A1c, mierzy poziom glukozy we krwi dodatkowego dziecka w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy. A1c Wyniki wyrażono jako procentowy cząsteczek hemoglobiny dziecka, które glukozę przyłączoną do nich.

Identyfikacja

Dziecko bez cukrzycy zwykle będzie miał A1c między 4 a 6 proc.

Funkcja

Insulina jest hormonem, który pomaga glukozy do komórek ciała. Dziecko z cukrzycą typu 1 nie produkuje wystarczającej ilości naturalnej insuliny, więc on potrzebuje zastrzyków z insuliny. Jeśli otrzymuje za mało insuliny do glukozy on spożyta, jego A1c wzrośnie.

Cel

American Diabetes Association zaleca specyficzne zakresy wiekowe dla HbA1c u dzieci z cukrzycą. Dla osób poniżej 6, celem jest 7,5 do 8,5 procent; 6- do 12-latków powinno pozostać pod 8 procent; tych, od 13 do 19 powinna pozostać poniżej 7,5 proc.

Rozważania

Ponieważ poziom A1c różnią się nieco w zależności od laboratorium robi badania, ważne jest, aby wiedzieć, normalny zakres swojej Lab.

Znaczenie

Lekarze użyć tabeli przetłumaczyć dziecka A1c do przeciętnego poziomu glukozy we krwi. A1c od 4 do 6 procent - oferta dla dzieci bez cukrzycy - wskazuje poziom glukozy we krwi między 65 and135 gramów. Jeżeli 8-latek ma A1c o 8 procent, jego średnie stężenie glukozy we krwi jest 205. Wartości powyżej, które są zbyt wysokie.

Metody hemoglobiny A1c

Hemoglobiny A1C jest sposób testowania krwi do pomiaru stężenia cukru we krwi, w organizmie w okresie czasu. Jest to ważne, sposób monitorowania postępu. Wyniki badań stężenia hemoglobiny A1c edukować pacjenta o sukcesie lub porażce z procedur zarządzania cukru we krwi, więc niezbędne korekty mogą być wykonane. Metody HbA1c hemoglobiny obejmować badanie w laboratorium lub w domu.

Jak Cukier Dołącza do hemoglobiny

Tlen to odbywa się we krwi przez białka znane jako hemoglobiny. Poruszanie się ciała, hemoglobina nie zetknie się z glukozy we krwi. Glukozy w organizmie łączy się z określonym białka zwanego hemoglobiną A. Proces wiązania oznacza hemoglobina jest teraz glikozylowane. Bardziej glukoza jest w ilości cukru we krwi będzie wiązać się do hemoglobiny. To jest to, co jest mierzone z A1c testu.

Próbka krwi

Hemoglobiny A1C wymagają próbki krwi do pacjenta, który pościł przez osiem godzin. Próbka krwi może być uzyskane na dwa sposoby. Pierwsza metoda jest do krwi z żyły pacjenta. Drugą metodą jest ukłucie końcówkę palca z lancetem i ekstrahować kroplę krwi.

Wyniki testów

Zdrowych, dorosłych nie cierpiących na cukrzycę będzie mieć A1c wynik w zakresie od 4,8 do 5,9 procent rozważa liczbę poniżej 6 procent do być nie-cukrzycowej. Zalecenia American Diabetes Association dla dorosłych z cukrzycą, że A1c wyniki od 6 do 7 procent jest doskonała kontrola. Wyniki hemoglobiny A1c z 7 do 8 procent jest sprawiedliwe dobrego leczenia cukrzycy. A1c wynik większy, że 8 procent sugeruje, potrzebne są bardziej intensywne wysiłki zarządzania cukrzycy.

Zalety badań hemoglobiny A1c

Czerwone krwinki mają żywotność do 180 dni. A1c badanie krwi oblicza, ile cukier przyłączony do czerwonych krwinek. Dzięki tej metodzie, technika lab wykonuje obliczenia przy użyciu próbki krwi od pacjenta do średniego stężenia glukozy we krwi w okresie trzech miesięcy. Hemoglobiny A1c daje szerszy przegląd postępów leczenia cukrzycy niż codzienne testowanie.

Strona główna Testy Zestawy hemoglobiny A1c

Hemoglobiny A1c zestawy testów są dostępne do użytku domowego. Zestaw zawiera formularz do wypełnienia, lancet do rysowania krwi z palca, kutas karty którym próbka krwi jest stosowana i zaadresowaną kopertę. Próbki krwi są wysyłane do laboratorium w celu analizy typu prepaid. Wyniki badań hemoglobiny A1c są zwrócone w ciągu tygodnia w większości przypadków. Istnieje kilka badań hemoglobiny A1c zestawy domu dostępne z wielu różnych producentów; Dlatego też proces ten może się różnić.

Niebezpieczeństwa Dieta Atkinsa

Niebezpieczeństwa Dieta Atkinsa


Niektórzy eksperci twierdzą, że wszystkie zdrowotne diety nisko węglowodanowe, są niebezpieczne, i że o niskiej zawartości tłuszczu, wysokiej zawartości węglowodanów dieta jest jedynym bezpiecznym sposobem, aby schudnąć. Dieta Atkinsa, ponieważ jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych diet nisko węglowodanowych, otrzymuje wiele krytyki. Jakie są niebezpieczeństwa związane z Atkins Diet, i powinieneś być zaniepokojony?

Wysoki Tłuszcz

Kiedy zmniejszyć ilość węglowodanów w diecie, ilość białka i tłuszczu jesz w sposób naturalny wzrost. Kiedy Atkinsa została wprowadzona, nie było rozróżnienie pomiędzy różnymi źródłami tłuszczu w diecie. W rzeczywistości, popularna koncepcja diety w czasie, a dla niektórych osób nawet dziś, było to, że był jednym z diety stek nieograniczonych jajka, boczek, i masła. Dziś dieta zachęca szczuplejsze wyborów białka i zdrowych źródeł tłuszczów, w tym orzechy i nasiona. Eksperci obawiają się, że spożywanie dieta bogata w tłuszcze podniesie poziom cholesterolu i trójglicerydów. Badania na Uniwersytecie w Pensylwanii 2004 w porównaniu ludzi, którzy byli na obu niskim węglowodanów lub niskotłuszczowej diety przez okres jednego roku (patrz Referencje poniżej). W diecie nisko węglowodanowe, stracili na wadze więcej, a ich poziom trójglicerydów i cholesterolu spadł. Mieli także lepsze hemoglobiny A1c wyniki, które mierzą kontrolować poziom cukru we krwi. Tak więc, podczas gdy ilość tłuszczu jesz na Atkinsa może być wysoka, to nie jest niebezpieczne.

Niski Fiber

Dietę, która nie zawiera wystarczającej ilości błonnika może zwiększać zaparcia, i może zwiększyć ryzyko długoterminowe dla uchyłków lub raka jelita grubego. Czy dieta niskowęglowodanowa brakuje błonnika? To zależy od tego, jak dobrze postępować zgodnie z planem. Jeśli wyeliminować zbyt wiele węglowodanów z diety, to tak, nie będziesz jeść wystarczająco dużo błonnika. Jeśli jednak wybierać zdrowe warzywa, owoce, orzechy i nasiona dla źródeł węglowodanów, jak dieta zaleca, otrzymasz odpowiednie włókna. We wstępnie konserwacji i utrzymania faz diety, to są również możliwość spożywania pełnoziarnistych, które są także źródła błonnika.

Nieodpowiedniość odżywcza

Kiedy jesteś na każdej diety, ryzykujesz braki żywieniowe, ponieważ ograniczają spożycie żywności. Jednak na Atkinsa, tylko pokarmy jesteś ograniczające są twoje wybory węglowodanów. Trzeba jeszcze być spożywanie zdrowych węglowodanów w postaci warzyw, owoców, orzechów, nasion i mleczarni. Niektóre produkty zbożowe, tych, od prostych węglowodanów, nigdy nie zostaną ponownie wprowadzone do diety. Proste węglowodany obejmują cukier, biała mąka i wyroby z białej mąki. Jednak węglowodany złożone są ponownie do diety; są to całe ziarna zbóż, pszenicy, pieczywa hurtowym brązowy i dziki ryż, itp Jeśli poprawnie po plan diety Atkinsa, należy być coraz mnóstwo żywienia. Proste multiwitaminowy-mineralnych powinny wypełniać żadnych braków żywieniowych i jest zalecane przez diety.

Znaczenie A1c

Test hemoglobiny A1c, lub w skrócie HbA1c wskazuje średni poziom cukru we krwi danej osoby w ciągu ostatnich 120 dni i jest obecnie najbardziej skutecznym sposobem aby wiedzieć, czy poziom cukru we krwi na cukrzycę są pod dobrą kontrolą.

Historia

Badanie HbA1c we krwi jest stosowany do monitorowania poziomu glukozy we krwi diabetyków kontroli "od 1976 roku, kiedy badania badania przez RJ Koenig i jego kolegów objawionej bezpośredniej korelacji pomiędzy średnim poziomem cukru we krwi z poprzednich miesięcy i HbA1c wyników badań.

Znaczenie

Wyższy średni poziom cukru we krwi danej osoby, tym większe jest ryzyko poważnych powikłań, takich jak niewydolność nerek i neuropatii, zgodnie z American Diabetes Association. Znając swoje średnie stężenie glukozy we krwi i może pomóc określić, czy lekarz muszą być wykonane w celu obniżenia przyszłych wyników testu HbA1c zmiany leczenia.

Jak to działa?

Wewnątrz czerwonych krwinek, substancja zwana "hemoglobina" pomaga przenieść tlen po całym organizmie. Kiedy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, niektóre z nadmiaru obligacji cukru do hemoglobiny; ta więź jest trwały. A1c test wygląda dla odsetka hemoglobiny we krwi, który jest związany z cukrem, lub "glikowanej."

Gole

Osoby bez cukrzycy ma A1c pomiędzy 4% i 6%, zgodnie z WebMD. American Diabetes Association zaleca diabetyków utrzymać A1c poniżej 7%, z; spójne wyniki wyższe niż tego zakresu zwiększa ryzyko poważnych powikłań.

Korelacja z krwi Numbers Sugar

HbA1c 7% jest równoważny średni poziom cukru we krwi na 154. stronie American Diabetes Association zapewnia kalkulator, który przekształca swój A1c do planowanej przeciętnej liczby glukozy we krwi.

Jak określić A1c

A1c test jest najlepszym sposobem, że z cukrzycą można ocenić skuteczność leczenia. Jest to miarą glikowanej hemoglobiny, która daje widok jak również poziom glukozy nie były kontrolowane w ciągu dwóch do trzech miesięcy okresu czasu. Wyniki określić, czy zmiana jest potrzebna w leczeniu cukrzycy, czy obecny program jest wystarczające. Określające poziom A1c może być wykonane na kilka różnych sposobów.

Instrukcje

1 Sprawdź poziom glukozy z glukometru i ich zapis na co najmniej raz jeden miesiąc. Rekord z nich utrzymać w arkuszu kalkulacyjnym. Prowadzenia codziennego rejestru w celu obliczenia do pracy. Dodać wszystkie numery poziomu, a następnie podzielić je przez 30 (31, jeśli wymaga tego miesiąca).

2 Wprowadź średnią liczbę glukozy do wartości HbA1c kalkulatora.

3 Znajdź dokładniejsze liczby poprzez test startowej A1c lub za pomocą HbA1c metr. Chociaż metr A1c jest bardziej uniwersalny, domowy test A1c może dać dokładny odczyt A1c w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy.

4 Idź do lekarza. Najdokładniejsze badanie dostępne jest badanie laboratoryjne wykonane w gabinecie lekarskim.

Wskazówki:

  • Choć kalkulatory, mierniki i testy domowe są praktycznie natychmiastowe, testy laboratoryjne mogą potrwać kilka dni, zanim pojawi się na wyniki. Jednak liczba będzie dokładna miara glikowanej hemoglobiny we krwi, nie tylko szacunek lub średniej.

Jak czytać wyniki testowe cukrzycowa

Jak czytać wyniki testowe cukrzycowa


Diabetycy sprawdzić ich poziom cukru we krwi na metry domu, a ich lekarze przeprowadzić inne testy na nerki i cukru we krwi. Kiedy chory na cukrzycę ma testu A1C uruchamiany za cukru we krwi może być mylące. Numery są inne niż te liczby w glukometru pacjenta wykorzystuje do testowania krwi w domu, więc pacjenci muszą znajomość sposób testy są odczytywane.

Instrukcje

1 Sprawdź swój poziom cukru we krwi za pomocą glukometru w domu. Urządzenia te należy zmierzyć stężenie cukru we krwi w chwili, gdy dostał krew z palca. Jeśli numer jest między 70 a 120, cukru jest w dobrym zasięgu. Jeśli liczba jest wyższa niż 120, to działa na wysokim poziomie. Jeśli jest to mniej niż 70, to jest niski. Jeśli numer jest poniżej 70 lub powyżej 180, należy skontaktować się z lekarzem. Zapisz numery w notesie śledzić dni działa zbyt wysoka lub zbyt niska. Napisz, co żywności jadł tego dnia, więc wiesz, co powoduje skok cukru we krwi lub spadek.

2 Czy lekarz uruchomić test HbA1c w krwi, który sprawdza średni poziom cukru we krwi można utrzymywały w ciągu ostatnich dwóch lub trzech miesięcy. Chcesz poziom pozostać około 6 procent do 6,5 procent. Procent jest poziom HbA1c we krwi.

3 Pobierz test Mikroalbumina prowadzony przez lekarza, który sprawdza poziom białka nerki. Cukrzyca uszkadza nerki i powoduje choroby nerek, więc chcesz numery poniżej 30 mg. Jeśli jest to pomiędzy 30 i 300, to rozwijają się choroby nerek. Jeśli jest to ponad 300, prawdopodobnie choroby nerek.

Wskazówki:

  • Popraw swoje wyniki cukru we krwi testy przez zmniejszenie ilości rafinowanych węglowodanów, które spożywamy. Jeść więcej surowych owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, i podejmują wszelkie przetwarzane cukru z diety. Włączeniu tego rodzaju diety obniża stężenie cukru i zatrzymuje się wielu chorób wywołanych cukrzycą. Być aktywne z Twojego zdrowia i poziomu cukru może zejść do normalnego zakresu łatwiej.

Co to jest A1c Normalny Hgb?

Co to jest A1c Normalny Hgb?


HbA1c lub hemoglobiny A1c, mierzy ilość hemoglobiny (substancji w krwinkach czerwonych), który ma glukozy (cukru we krwi) z nim związane. Test jest zazwyczaj zamówić u pacjentów z cukrzycą.

Funkcja

Podczas gdy osoby z cukrzycą mogą korzystać monitorów by sprawdzić ich poziom cukru we krwi na zasadzie z dnia na dzień, Test HbA1c można określić, jak dobrze kontrolowany jest poziom cukru we krwi w ciągu kilku miesięcy.

Normalny zakres

Zazwyczaj 05:56 procent uważane jest za normalne HbA1c czytanie.

Rozważania

Osoby chore na cukrzycę mogą mieć nieco wyższy odczyt. Często u chorych na cukrzycę są powiedział dążyć do siedmiu procent HbA1c lub niższej.

Rama czasowa

Często badanie HbA1c jest zamówić dwa do czterech razy w roku, dla osób z cukrzycą. Lekarz może zlecić badanie częściej lub rzadziej w zależności od tego, jak dobrze kontrolowany jest poziom cukru we krwi.

Alternatywa

Szacowana średnia glukozy (eAG) jest często stosowany u pacjentów z cukrzycą w połączeniu z HbA1c. EAG pomaga wyjaśnić wyniki testu HbA1c, tłumacząc je na średniej czytania cukru we krwi podobnie do wyników podanych na monitorach cukru we krwi.

Jak interpretować wyniki Twoje hemoglobiny glikowanej

Jak interpretować wyniki Twoje hemoglobiny glikowanej


Hemoglobiny glikowanej, bardziej znany jako HbA1c, test określa swój poziom cukru we krwi w ciągu trzech miesięcy. Hemoglobiny białka w krwinkach czerwonych, gromadzi glukozę nad trzymiesięcznego okresu życia komórki. W przeciwieństwie do codziennego monitorowania poziomu cukru we krwi, HbA1c mierzy średni poziom cukru we krwi na przestrzeni tego okresu. Lekarze wykorzystać te informacje do oceny kontroli cukru we krwi i w celu optymalizacji leczenia, jeśli to konieczne. Zgodnie z Mayo Clinic, HbA1c jest podstawową metodą określania, czy pacjent ma cukrzycę. Dlatego zaleca się, aby sprawdzić swój poziom HbA1c dwa razy w roku, więcej, jeśli jesteś w grupie ryzyka, aby stać się dla diabetyków.

Instrukcje

1 umówić się z dostawcą opieki zdrowotnej, aby omówić stan swojego zdrowia i życzenie mieć HbA1c zrobić.

2 HbA1c nie wymaga specjalnego przygotowania. Możesz jeść i pić regularnie.

3 Przejdź do zaplanowanego terminu. Twój usługodawca opieki zdrowotnej będzie pobrać próbkę krwi, która zostanie wysłana do laboratorium w celu przetworzenia.

4 Zapytaj o kopię swoich badań HbA1c wyniki laboratoryjne i / lub umówić się na rozmowie z lekarzem.

5 Na podstawie wyników laboratoryjnych, ustalić, co jest poziom HbA1c procent i porównać liczbę do tabeli referencyjnej wartości. Lekarz może dać zakres referencyjny lub możesz skontaktować się z tabeli na stronie internetowej Kliniki Mayo.

6 procent normalnego poziomu HbA1c jest między 4,5 a 6 proc. Użytkownik jest uważany za prediabetes jeśli procent wynosi między 6 i 6,5 procent. Wynik procentowy 6,5 lub wyższym wskazuje, że masz cukrzycę.

7 Jeśli twój poziom HbA1c jest powyżej 6,5 procent i jest to pierwszy raz podjęły próbę, aby kolejne spotkanie testu HbA1c, aby potwierdzić, że masz cukrzycę.

8 przedyskutował wyniki testu z lekarzem i ustalić, jakie działania należy podjąć, aby zachować zdrowie.

Wskazówki:

  • Chociaż testu A1C jest czynnikiem decydującym o rozpoznaniu cukrzycy, to nie jest jedynym czynnikiem użyte.
  • Poziom HbA1c mogą się różnić między między laboratoriami, rozważyć ten czynnik przy interpretacji wyników.
  • Istnieją różne warianty hemoglobiny. Jeśli masz wariant hemoglobiny, może trzeba mieć specjalną obróbkę laboratoryjną.
  • Niedobór żelaza może wypaczyć wyniki HbA1c.
  • Jeśli masz stan obejmujące przewlekłe krwawienie, wyniki HbA1c może być sztucznie zaniżone.

Testy domowe hemoglobiny A1c

Testy domowe hemoglobiny A1c


Około 15 milionów Amerykanów cierpi na cukrzycę, a kolejne 8 mln jest nierozpoznana. Zestawy testowe do monitorowania domu pomocy hemoglobiny A1c długoterminowe oceny poziomu glukozy we krwi w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Zapewnia średnią ocenę jak postępująca cukrzyca i czy jest pod kontrolą.

Flexsite A1c Strona testowa

Flexsite A1c jest FDA testu do domu do pomiaru hemoglobiny glikowanej A1c we krwi. Test zawiera zestaw kolekcji i instrukcje plus prepaid pocztowego do wysyłania wyłączyć próbki. Cena zestawu zawiera również wyniki certyfikowanych CLIA ocenia laboratoryjne oraz analizy tych wyników przez licencjonowanego profesjonalnej opieki zdrowotnej pracownika. Procedura badania jest prosty przewodnik krok po kroku. Po umyciu rąk, można nakłuć palec i wycisnąć krew na kręgach zbiórki w formie i pozostawić do wyschnięcia na noc. Można datować formularz i wypełnić go swoimi danymi, zamknąć w plastikowej torbie i wysłać go w kopercie dołączonej do zestawu. Po siedmiu do dziesięciu dni roboczych, otrzymasz wyniki z laboratorium.

A1CNow SELFCHECK Strona testowa

System A1CNow SELFCHECK jest test domu hemoglobiny A1c, która daje wyniki w ciągu pięciu minut. Bayer Health Care produkuje monitor i cyfrowy odczyt zapewnia dokładne wyniki laboratoryjne przy składaniu HbA1c postać numeryczną w próbce krwi. Zestaw zawiera dwa testy i pochodzi z pełną instrukcją, w tym demonstracji DVD na całej procedury. Po nakłuwania palca z lancet, krew idzie do kolektora, który wstawia się w shakerze i wstrząsać nią przez pięć sekund. Kaseta wstawia do monitora cyfrowego i shaker następnie wstawia do wkładu i jest usuwany po odczyt stwierdza "run". Wyniki HbA1c pojawiają się w ciągu pięciu minut.

Advance test DX 100 Strona główna

Zaliczka DX 100 testów zestaw dla HbA1c we krwi i odchodzi do analizy w laboratorium CLIA certyfikat. Test domu zawiera instrukcje, sterylny pad i lancety do nakłuwania palca, gipsu, kolekcja, karty plastikowej torby i koperty. Test jest podobny do testu domowego Flexsite że ukłucie w palec i wycisnąć krew na karcie pobierania i wysyłania od próbki do laboratorium. Analiza numeryczna i trzeba interpretację przez profesjonalnego pracownika opieki zdrowotnej.

Powikłania Zwiększona Hgb A1c

Powikłania Zwiększona Hgb A1c


Hgb dotyczy glikowanej A1c (lub) glikowanej hemoglobiny, która jest hemoglobina, która oddziałuje z glukozy. To jest powszechnie reprezentowane Hb A1c, z Hb jest symbolem hemoglobiny. Hemoglobina jest zawarte w czerwonych krwinkach i transport tlenu z płuc do pozostałej części korpusu, uwalniając go do użytku przez komórki. Glukoza jest prosty cukier we krwi, i dlatego jest zazwyczaj określane jako "poziom cukru we krwi". Wysoki poziom hemoglobiny A1c są wynikiem słabej kontroli glukozy w organizmie i jest wskaźnikiem cukrzycy.

Dopuszczalne poziomy

American Diabetes Association (ADA) i National Institutes of Health (NIH) określają normalny poziom hemoglobiny A1c, poniżej 7 procent, podczas gdy American College of Endocrinology i International Diabetes Federation zdefiniować go za 6,5 ​​procent lub mniej.

Wysokie poziomy

Wyższe poziomy Hb A1c są objawem cukrzycy, która jest warunkiem podwyższony poziom glukozy we krwi. Wyższe poziomy glukozy we krwi oznacza, że ​​więcej hemoglobina będzie glikowana. Badanie pod kątem poziomu hemoglobiny A1c jest pomiar osoby stężenia cukru we krwi w cyklu 120 dni czerwonych krwinek. ADA zaleca o ten test zrobić co najmniej dwa razy w roku u pacjentów bez cukrzycy i konieczności regularnego monitorowania dla osób, które są wstępnie na cukrzycę lub cukrzycę.

Znaczenie

Powikłania cukrzycy są poważne i czasami śmiertelne, dlatego jest ważne, aby zmierzyć poziom hemoglobiny A1c jest zobaczyć, jak twoje ciało jest obsługa poziom glukozy we krwi. Wyższy poziom oznacza, że ​​organizm nie jest dobrze to i obsługa stawia Cię na ryzyko rozwoju cukrzycy.

Powikłania

Raport ADA i PZH, że powikłania wysokim poziomem Hb A1c może obejmować:

• Choroby serca i udar mózgu
• Uszkodzenie nerwu
• Choroby oczu, w tym ślepota
• Zaburzenia erekcji
• Choroba nerek
• uszkodzenia stóp, w tym amputacji
• Zaburzenia skóry
• Depresja
• żołądka (co jest, gdy żołądek trwa zbyt długo, aby opróżnić jego zawartość)

Zapobieganie

Dieta i ćwiczenia są kluczem do pomagając kontrolować wagę, która jest głównym czynnikiem przetwarzania organizmu glukozy. Wyniki Diabetes Prevention Program ADA wykazały, że co najmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie, a 5 procent redukcji do 10 procent masy doprowadziły do ​​redukcji 58 procent w przypadku cukrzycy. ADA zaleca także regularne monitorowanie stężeń HbA1c hemoglobiny do określenia, czy dana osoba jest zagrożona wejściem w fazę cukrzycowej lub wstępnie cukrzycowej.

Jaki jest pożądany zakres dla A1c poziomów?

Jaki jest pożądany zakres dla A1c poziomów?


Utrzymanie wartości hemoglobiny A1c w ramach wytycznych ustalonych przez American Diabetes Association może pomóc opóźnić lub zapobiec wielu powikłań cukrzycy. HbA1c jest wskaźnikiem średniego poziomu cukru we krwi w ciągu ostatnich 120 dni.

Pożądany klasy w Nondiabetics

Wyniki testów dla hemoglobiny A1c są bez cukrzycy między 4 a 6 procent, według American Diabetes Association.

Pożądany klasy w diabetyków

Cukrzycy powinni dążyć, aby ich A1c tak blisko do poziomu bez cukrzycy, jak to możliwe. Wyniki 7 procent lub więcej są związane ze wzrostem powikłań cukrzycowych.

Częstotliwość badań

Cukrzycy powinni mieć ich A1c testowane co trzy miesiące. Po konsultacji z lekarzem, mogą zdecydować się na A1c testowane rzadziej, jeśli poziomy są konsekwentnie w żądanym zakresie, jednak nie rzadziej niż dwa razy w roku.

Czynniki, które mogą wpływać na HbA1c Poziomy

Anemia, choroba nerek lub wątroby mogą wpływać HbA1c wyniki, podobnie jak niektóre witaminy. Pacjenta lekarz powinien być świadomy wszystkich obecnych warunków zdrowotnych i wszystkie dodatki podejmowane.

Szacowana średnia Glukoza

Kalkulator na diabetes.org pozwala tłumaczyć ich A1c do szacowanego średniego stężenia glukozy. Na przykład, A1c 7 jest szacowane na średni poziom cukru we krwi 154.

Co to jest hemoglobiny A1c test?

Co to jest hemoglobiny A1c test?


Test hemoglobiny HbA1c jest widok ogólny, jak poziom cukru we krwi są kontrolowane lub spod kontroli u osób z cukrzycą. Test jest również w skrócie HgA1C, a wyniki pokazują się z lekarzem, średnio, co się poziom cukru we krwi zostało w ciągu ostatnich 2 do 3 miesięcy. Test hemoglobiny HbA1c jest ważne badanie krwi dla każdego z rozpoznaniem cukrzycy. Test hemoglobiny HbA1c mówi lekarzowi, jak dobrze leki, dieta i plan ćwiczeń pracują, aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą.

Cechy

Test hemoglobiny HbA1c, zwany także hemoglobiny glikowanej lub HbA1c, ukazuje szerszy obraz niż robi codzienne badanie cukru we krwi. Hemoglobiny we krwi przenosi tlen i wiąże się z glukozy. Badanie stwierdza, ile glukozy w organizmie krążył i wiążące się z hemoglobiną.

Korzyści

Zaleca się, że masz badanie stężenia hemoglobiny A1c, gdy lekarz odkrywa masz cukrzycę. Sprawdzanie poziomu HbA1c hemoglobiny co 6 miesięcy to minimalny zalecenie i co 3 miesiące w trakcie regulacji leków w celu zapewnienia bliższego zapoznania się, jak zarządzać wysoki poziom cukru we krwi związane z cukrzycą.

Potencjał

Cukrzycy powinni ściśle współpracować z ich opieki zdrowotnej, aby zrozumieć i utrzymać regularny harmonogram przetestować hemoglobiny HbA1c. Mimo, że diabetycy prowadzą dzienny rejestr cukru we krwi, pomiar hemoglobiny glikowanej zapewnia dodatkowe środki dla diabetyków zainteresowanych o kontrolowanie poziomu cukru we krwi poprzez optymalną terapią. Test hemoglobiny HbA1c nie zastąpi codziennej kontroli cukru we krwi za pomocą glukometru. Oba są istotne.

Expert Insight

Ostatnie badania z Uniwersytetu w Tel Awiwie wynika, że ​​chorzy na cukrzycę, którzy trzymają poziom HbA1c hemoglobiny pod kontrolą mają mniejsze ryzyko rozwoju demencji. Zgodnie z wynikami, niższe stężenie hemoglobiny A1C można utrzymać w stanie niezmienionym w pamięci Poza zapobieganiem innych dobrze zbadane powikłań cukrzycowych, w tym choroba nerek, choroba serca i udaru.

Rozważania

Inne problemy zdrowotne mogą zakłócać badanie hemoglobiny A1c. Ludzie, którzy doświadczają anemię mają mniej hemoglobiny w organizmie, przez co badanie niedokładne. Wysoki poziom cholesterolu i stosowanie witaminy C lub niedoborze witaminy E może też kolidować dokładnych wyników badań. Obecność choroby nerek lub wątroby może również wpływać na dokładność badania hemoglobiny HbA1c.

A1c Podobne średniego poziomu glukozy

A1c Podobne średniego poziomu glukozy


Diabetycy przetestować kropli krwi, aby monitorować wykorzystanie ich ciała "cukrów. Lekarze diabetyków "śledzić dłuższe średnie utrzymujące, które zostały zgłoszone w różnych jednostkach. Informacja ta jest zatem trudne dla pacjentów, aby zrozumieć i wykorzystać do prowadzenia ich codzienne zachowania.

Self-Monitoring

Diabetycy monitorować ich stan w miligramach glukozy na decylitr krwi, w skrócie mg / dl. Wartości te mogą się różnić o 40 jednostek lub więcej w ciągu dnia, w zależności od diety i ćwiczeń, leków i czasu.

A1c

A1c lub hemoglobiny A1c jest badanie w laboratorium, który mierzy procent czerwonych krwinek, które są "glikozylowane" typu, który wiąże się z glukozy. To wskazuje, jak również poziom glukozy we krwi pacjenta była kontrolowana w ciągu poprzednich dwóch lub trzech miesięcy. Niestety, wielu pacjentów nie ma sposobu, aby porównać poziom HbA1c powyżej lub poniżej granicy diagnostycznej 6,5 do dziennych odczytów liczników, które otrzymują.

Szacowana średnia Glukoza

Aby wyniki HbA1c bardziej przydatnych do badań pacjentów, naukowcy w 2008 roku skorelowane z samodzielnie oznaczały stężenie glukozy we krwi 507 pacjentów w ciągu trzech miesięcy z ich testy A1c na końcu okresu badania. Oni opracowali formułę tłumaczenia HbA1c procentowe do szacunków mg / dl, w skrócie EAG. American Diabetes Association zapewnia teraz prosty kalkulator, który wykorzystuje ten wzór na swojej stronie internetowej.

Jak odczytywać wyniki laboratoryjne krwi

Jak odczytywać wyniki laboratoryjne krwi

CBC. BMP. Są to nazwy wspólne badania krwi, które lekarz może zamówić. W rzeczywistości dwa z najbardziej powszechne badania krwi są pełną morfologię krwi (CBC) i podstawowej przemiany materii Panel (BMP) zgodnie z US Department of Health and człowieka Services. Badania takie jak te odzwierciedlają Twój ogólny stan zdrowia i dać lekarzy miejsce, aby zacząć w określaniu opieki. Rozszyfrowanie ich może być trudne.

Instrukcje

• Poprosić o kopię wyników badań krwi od lekarza. Można to zrobić po omówienia wyników z lekarzem. Zawsze to lepiej do omówienia wyników laboratoryjnych z lekarzem zdrowia po raz pierwszy. Ze względu na prawa prywatności wiele razy wyniki testu nie można wysyłać bezpośrednio do Ciebie z laboratorium, sam. Upewnij się, że masz wszystkie strony raportu i że są w porządku. Sprawdzić, że czytasz poprawny numer wyniku w przypadku, gdy one rozciągają się do następnej strony.

• Badanie krwi wyniki są zazwyczaj wymienione przez ich nazwę na poszczególnych liniach w stronach wyników testu. Każdy poszczególnych linii ma zazwyczaj numer (wynik), a także zakres numerów (dopuszczalnego zakresu dla tego testu). Zapoznać się ze wszystkimi wyników przez patrząc na każdej stronie i poszczególnych pozycji. Zależności od tego, jak wiele badań lekarz kazał, może mieć tylko jeden element zamówienia dla pojedynczego badania lub może mieć kilka stron linii dla każdego indywidualnego badania. To będzie w przypadku, jeśli lekarz jest patrząc na wiele kwestii.

• Wygląd za wyniki, które są oznaczone z normalnego zakresu. Zwykle ten zgłoszenie jest w środku linii dla każdego indywidualnego badania, pomiędzy twój wynik i oczekiwanego, ale może to być wszędzie na linii. Jego celem jest poinformować, że wynik badania jest powyżej lub poniżej pożądanego rezultatu dla ogólnej populacji zdrowych. Aby zawęzić wyniki, które są nieprawidłowe, gdy istnieje wiele wyników badań za pomocą wyróżnienia.

• Badania nazwy wyników badań i ich znaczeń. Jednym ze sposobów aby dowiedzieć się więcej jest zadając pytania lekarza. Spójrz na swoje zarówno normalne i nienormalne badań w celu określenia, co każdego testu może być odsłaniając. Na przykład liczyć cukru we krwi może być wysoki, ale twój A1C (badania stosowane do diagnozowania cukrzycy) może być normalne. Oba testy są używane do określenia kwestii cukru we krwi i tym samym ujawnić różne rzeczy. Wiedząc, co normalne i poza normalne wyniki chodzi w tych przypadkach jest korzystne.

• Określić, gdzie numer wynik testu wykracza poza normalny dopuszczalne wartości graniczne dla tych testów, które są flagami. Wyniki badań, które są poza zakres nie może alarm do lekarza w ogóle. Odwrotnie wyniki, które są nadal uważane za normalne, ale są na granicy może być problemem. Śledzi się z lekarzem, po przeczytaniu wyniki krwi przed dotarciem do żadnych wniosków.