adcov.com

a cerumen jak podawac

Jaki jest Cel woskowiny?

Jaki jest Cel woskowiny?


Woskowiny lub cerumen, jak to jest znane w medycynie, jest zwykle lepki płyn, ale jego wygląd może się różnić od osoby. Wosk może być ciecz, ciało stałe lub łuszcząca się, ale bez względu na jego wygląd, jego misją jest ten sam: chronić przewód słuchowy. Chociaż zabiegi takie jak sztuczne światło, które usuwa woskowiny i zanieczyszczeń z przewodu słuchowego, wzrosła popularność, lekarze ostrzegają, że korzyści z woskowiny znacznie przewyższają jego dziwny wygląd.

Identyfikacja

Woskowiny jest tworzony przez gruczoły skórne w zewnętrznej ucha. Może składać się z wody, komórki skóry i bakterii, a ponadto do wydzieliny gruczołów.

Korzyści

Woskowiny oferuje warstwę ochrony dla uszu. Blokuje ona kurz, brud, a nawet błędy z podróży w głąb przewodu słuchowego i utrzymuje skórę słuchowego właściwie nawilżona, zapobiegając uszy suche i swędzące. Materiał w wosku pomaga również zapobiec infekcji ucha.

Dbanie o uszy

Większość woskowiny wypada z ucha naturalnie, w jej postaci własnej lub podczas mycia ciała. Lekarze ostrzegają pacjentów, aby nie używać wacików lub innych przedmiotów do usuwania wosku. Proces ten przejmuje tylko wciśnięcie wosk głębiej do kanału słuchowego, tworząc zator.

Zatory

Uszy niektórych ludzi stworzyć dodatkowy wosk, tworząc gromadzeniu, które może doprowadzić do czasowej utraty słuchu. W takich przypadkach lekarze przepłukać ucha z wodą w celu usunięcia nagromadzonych. Słyszalność jest natychmiast przywrócone.

Hard Wax

Choć skład woskowiny może się różnić, uszy niektórych ludzi może stworzyć solidną twardy wosk lub wosk. Twardy wosk może powodować ból, naciskając na ścianki przewodu słuchowego. Lekarze mogą albo próbować olej go lub przepisać krople do uszu lub innych leków, które łagodzą wosku.

Jak zwiększyć cerumen Produkcja

Jak zwiększyć cerumen Produkcja


Cerumen, najbardziej znany jako woskowiny, jest tworzony przez ucho pułapkę kurzu i innych cząsteczek z dotarciem do ucha wewnętrznego i błony bębenkowej. Zwykle wysycha i wypada, wraz z uwięzionych cząstek. Są kroki w celu zwiększenia produkcji woskowiny dla tych, którzy chcą lepiej chronić swoje uszy. Należy pamiętać jednak, że zwiększona produkcja cerumen może prowadzić do problemów zdrowotnych, w tym do uderzenia woskowiny, co może spowodować utratę słuchu i wymaga lekarza użyć strzykawki do mycia wosk dala.

Instrukcje

1 Weź leki, które mają wpływ na gruczoły potowe apokrynowych, jak Pitocin, adrenaliny i noradrenaliny. Leki te zostały przedstawione w celu zwiększenia produkcji woskowiny w badaniu 150 osób.

2 Pobierz przestraszony lub podekscytowany. Silne emocje, takich jak niepokój i strach wykazano zwiększenie produkcji apokrynowych potu, który zwiększa tworzenie woskowiny w uchu.

3 Mleko gruczoły potowe. Energiczne żucia mogą tworzyć dojenia wpływa gruczołu apokrynowy, co prowadzi do zwiększenia produkcji woskowiny. Chociaż nie poradził, za pomocą wacika do czyszczenia wnętrza ucha mogą również tworzyć ten efekt dojenia.

Jakie są zabiegi dla cerumen zderzanie?

Jakie są zabiegi dla cerumen zderzanie?


Cerumen zderzanie występuje po utwardzeniu wosku (cerumen) blokuje zewnętrznego kanału ucha. Wosk buduje się w kanale słuchowym, powodując, aby mieć problemy słuchu, dzwonienie w uszach, a nawet ból. Zabieg polega na fizycznym usunięciu woskowiny lub za pomocą wosku krople zmiękczające.

Nabieranie

Korzystanie z łyżeczką, instrument chirurgiczny z gałką, pierścienia lub pętlą na końcu, profesjonalna opieka zdrowotna może bezpiecznie miarka się utwardzony wpłynęły wosk. Ta technika usuwania Instrukcja nie dopuszcza wilgoci do ucha; w związku z tym, że zmniejsza ryzyko infekcji ucha. Zabieg pozwala ekspert medyczny, aby zobaczyć, co ona usunięcie, zwiększając szanse na wyeliminowanie uderzania. Ważne jest, aby nie stosować zbyt dużej siły do ​​kanału ucha podczas usuwania wosku, aby nie powodować urazy lub przypadkowo spowodować pęknięcie błony bębenkowej.

Ssania

Metoda ssania odkurza zator wosk z kanału słuchowego. Mała rurka z tworzywa sztucznego, połączony z maszyną ssania zasysa twardego wosku z ucha. To również nie pozostawia po sobie żadnych wilgoci, tak ucha pozostaje sucha i jest mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju zakażenia.

Nawadnianie

Nawadniania lub ucha strzykawką, wykorzystuje ciepłą wodę do mycia utwardzony wosk z uszu. Możesz używać tej metody w domu lub udać się w gabinecie lekarskim. Jeśli robisz to sam, pociągnąć małżowinę uszną do góry i na zewnątrz, aby dać lepszy dostęp do kanału słuchowego, i okresowo sprawdza, czy zostały usunięte zderzanie - nawadnianie jest ryzykowne, zwłaszcza jeśli odbywa się przy utwardzony wosk już nie istnieje w kanale słuchowym. Metoda ta może spowodować wzrost ciśnienia w kanale słuchowym i doprowadzić do pęknięcia błony bębenkowej. Pęknięcie błony bębenkowej może spowodować wiele bólu, odpływ z ucha lub utratę słuchu.

Krople zmiękczania wosku

Jeśli zderzanie nie jest widoczny lub jest ciężka, można użyć wosku zmiękczania kropli. stosować kropli sam lub jako traktowanie wstępne przed fizycznymi metodami usuwania. Krople do zmiękczania wosku, co ułatwia usunięcie; w niektórych przypadkach wosk mięknie i drenażu z ucha na własną rękę. Krople wodne oparte zmiękczenia wosku przez powolne rozpuszczanie. Krople bazie oleju zmiękczenia i smarować wosk, dzięki czemu można go wysunąć z ucha lub mogą być łatwo usuwane.

Jak promować cerumen Produkcja

Jak promować cerumen Produkcja


Cerumen, inaczej znane jako woskowiny, jest produkowany przez gruczoły w kanale słuchowym i chroni uszy przed infekcjami i usuwa martwe komórki naskórka. Według audiologa Awareness Campaign, jeśli ucho nie wytwarza wystarczającej ilości woskowiny, jest bardziej podatne na infekcje, grzybów i owadów. Jednak nadprodukcja woskowiny może powodować infekcje ucha, więc ważne jest, aby współpracować z lekarzem, aby zwiększyć produkcję woskowiny.

Instrukcje

1 Skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić, czy Twój organizm jest stworzenie wystarczająco dużo woskowiny. Według Journal otorynolaryngologii, małe dzieci i osoby starsze najwięcej produkują woskowiny, a młodzi dorośli wytwarzają najmniej.

2 Oglądaj straszny lub smutny film. Według Audiology Awareness Campaign, stresu, lęku i niepokoju może wywołać produkcję woskowiny.

3 Weź leki, które zwiększają produkcję woskowiny. Według audiologów Ross J. Roeser z University of Texas, Pitocin, adrenaliny i noradrenaliny wzrost cerumen produkcji.

4 Energicznie żuć jedzenie. Rygorystyczne żucia stymuluje gruczoły do ​​uszu, które produkują woskowinę.

Jak działa ucho pływaka występuje?

Jak działa ucho pływaka występuje?

Zapalenie ucha zewnętrznego

Termin medyczny dla ucha pływaka to zapalenie ucha zewnętrznego. Zapalenie ucha zewnętrznego jest bakteryjne lub grzybicze zakażenia ucha zewnętrznego lub ucha. Najczęściej zakażenie bakteryjne. Zapalenie ucha zewnętrznego nazywa ucho pływaka, ponieważ basen jest częstą przyczyną infekcji.

Jak pływak ucha Zakażenie rozwija

Przewód słuchowy jest rurka, która chroni ucho wewnętrzne. Wewnątrz kanału słuchowego jest ciepłe i ciemne, które jest idealne środowisko dla rozwoju bakterii i grzybów. Aby zapobiec infekcji, przewód słuchowy ma naturalną ochronę przed rozwojem bakterii i grzybów. Skóra w kanale jest pokryta substancją kwasową zwanego cerumen. Woskowiny stanowi warstwę ochronną na skórze, która hamuje penetrację bakterii i grzybów. Woda, która wchodzi do ucha z działań, takich jak pływanie może tymczasowo zmyć woskowiny. Bez woskowiny chroniącej cienką skórę w kanale słuchowym, bakterie i grzyby mogą przeniknąć przez skórę i spowodować infekcję.

Symtoms ucha pływaka

Najczęstszym objawem infekcji ucha pływaka jest ból. Ból zwiększa się, gdy kanał słuchowy jest poruszony. Żucia jedzenie i r na ucho może powodować słuchowego, aby przenieść. Swędzenie w słuchowego może być również obecne. Pełna uczucia lub uczucie zatkania ucha jest inny wspólny zarzut.

Leczenie

Ucho pływaka wymaga leczenia przez lekarza. Lekarz analizuje ucha do identyfikacji zakażenia i określa antybiotyk krople do uszu, do leczenia zakażenia. Jeśli infekcja jest ciężka, lekarz może być delikatne oczyszczenie ucha do usunięcia ropa akumulacji. W ciężkich zakażeniach, przewód słuchowy może puchnąć wiele, utrudniając antybiotyk krople do uszu, aby dotrzeć do całego ucha. Jeśli przewód słuchowy jest bardzo spuchnięta, lekarz może włożyć knot bawełniany do kanału, aby pomóc w osiągnięciu leki cały ucha. Over-the-counter lek przeciwbólowy może być podjęte w celu zmniejszenia bólu. Zakażenie Ucho pływaka jest zwykle już w ciągu 7 dni leczenia.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem zapobiegania ucho pływaka jest utrzymanie ucha suche. Po kąpieli lub pływanie, przechylić głowę na każdym boku i pozwolić wodzie spłynąć z waszych kanałach słuchowych. Wysuszyć uszy czystym ręcznikiem. Jeśli pływać dużo, możesz nosić specjalne zatyczki do uszu, które są przeznaczone do kąpieli. Te specjalne zatyczki do uszu zablokować przedostawaniu się wody do kanałów słuchowych.

Zastrzeżenie

Ten artykuł jest w celach edukacyjnych i nie ma na celu zastąpić porady lekarskiej. Struktura ucha jest wrażliwy. Nie wolno wkładać niczego do wnętrza ucha, czy można spowodować uszkodzenia. Jeśli podejrzewasz zapalenie ucha, zgłaszają się na leczenie z lekarzem. Infekcje uszu, które nie są do obróbki może ulec pogorszeniu.

Jak leczyć woskowiny zablokowania

Woskowina blokada jest spowodowana woskowiny, że buduje się i blokuje kanale ucha zewnętrznego. Niektórzy ludzie nigdy nie doświadczyć woskowiny gromadzeniu, podczas gdy inni sobie z nim na prawie miesiąc.
Najczęstsze objawy lub objawy niedrożności woskowiny, znane także jako cerumen zderzanie, to ból ucha, spadła słuchu, dzwonienie w uszach, a dla niektórych, uczucie jak jesteś ubrany w zatyczkę.
W większości sytuacji woskowiny zablokowania nie powoduje dyskomfortu skrajnego, a każdy ból często mogą być zwolnione poprzez zastosowanie acetaminofenu.
Dowiedz się, jak leczyć zator woskowiny zachowa uszy zdrowe i zapobiec utracie słuchu.

Instrukcje

1 Sprzedam pudełko woskowina zmiękczania krople do uszu w lokalnej drogerii. Przed przystąpieniem do korzystania z produktu przeczytaj instrukcje. Na ogół są one bardzo łatwe do naśladowania, ale przeczytaj go raz przed rozpoczęciem procesu obróbki, ponieważ trudno będzie zatrzymać w połowie drogi przez czytać instrukcji.

2 Połóż się lub przechylić głowę, z zablokowane ucho wskazał w górę, w kierunku sufitu. Jeśli można mieć ktoś pomóc, mają go lub ją delikatnie pociągnąć ucho i powrót do pomocy wystawiać ucha. Jeśli robisz to sam, trzymaj krople do uszu w swojej dominującej ręki i manipulować ucha samodzielnie. Jeśli chcesz, możesz spróbować to zrobić, patrząc w lustro apteczce, ale robi tak często myli niektóre osoby.

3 Powoli wcisnąć odpowiednią liczbę kropli, że instrukcje wymagają do kanału słuchowego. Możesz łatwo czuć każdą kroplę jak wyląduje w uchu. Staraj się, aby twoja głowa przechylona na 15 lub 20 minut, aby krople do uszu pracować bez uruchamiania z ucha. Niektóre osoby również użyć kawałek bawełny, aby pomóc utrzymać krople do uszu w kanale słuchowym.

4 Usiądź powoli, i chude uszkodzoną ucha w dół. Usunąć wacikiem, jeśli używane. Napełnij plastikową miskę z ciepłą (nie gorącą) wodą i biorąc gumową żarówki strzykawkę, wypełnić go z ciepłą wodą.

5 Delikatnie wycisnąć ciepłej wody do kanału słuchowego. Czy to aż ucho czuje się jak to jest odłączony. W razie potrzeby powtórzyć proces.

Wskazówki

 • Nigdy nie wkładaj niczego do ucha, aby spróbować odzyskać zwitek woskowiny. Możesz wcisnąć woskowinę w głąb przewodu słuchowego, a nawet może doprowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej.
 • Jeśli blokada woskowina nie wydaje się poprawiła, zaplanować wizytę u lekarza, więc może on użyć specjalnych narzędzi, aby usunąć woskowinę.

Jak rozpoznać objawy woskowiny Dokonanie blokady

Woskowina może powodować różnego rodzaju problemy. Znany również jako cerumen zderzanie, jest to spowodowane nagromadzeniem lub nadprodukcji woskowiny, który powoduje zablokowanie kanału słuchowego. Może to prowadzić do utraty słuchu, jak również bólu.

Woskowina blokada może mieć wpływ na młodych i starych. Niektórzy ludzie doświadczają wosku gromadzeniu co kilka miesięcy, podczas gdy inni nie mają do czynienia z nim. W obszarach o wysokiej kurzu, jak środowisk pustynnych, jednostki mogą doświadczać wyższych niż normalne gromadzeniu się woskowiny w uchu stara się chronić przed brudem i zanieczyszczeniami.

Dowiedz się, jak rozpoznać objawy niedrożności woskowiny, aby zapobiec infekcji ucha i uszkodzenia błony bębenkowej.

Instrukcje

1 Watch żadnych oznak zmniejszonej rozprawie, w tym niemożność usłyszeć wypowiadane głosy lub potrzeby, aby zwiększyć głośność telewizora lub radia. Małe dzieci mogą ciągnąć na uszach, co wskazuje na potencjalny problem, ale wiele z nich nie będzie.

2 regularnie sprawdzać swoje uszy na objawy nadmiernego woskowiny. Jeśli masz skłonność do takiego gromadzeniu, raz w miesiącu lub co drugi miesiąc jest wystarczające. Można to zrobić za pomocą latarki. (Nigdy nie trzymać się obiektów, takich jak Q-Tips dół do kanału słuchowego, gdyż mogą one uszkodzić błonę bębenkową lub spowodować zakażenie.) Jeśli ktoś nie może patrzeć w uchu dla Ciebie, spróbuj użyć ręcznego lustro o większej przed lustrem od Ciebie, takie jak lustro medycyna-szafy. Następnie, przy użyciu latarki, świecą światła do kanału słuchowego, aby sprawdzić, czy można rozpoznać położenie zablokowania.

3 Należy pamiętać, że dzwonienie w uszach lub uczucie z podłączonego do ucha, są wspólne symptomy gromadzeniu woskowiny. Wiele osób uważa, objawy podobne do tego z konieczności wodę w uszach. Niektórzy uważają, uczucie ciśnienia w uchu.

4 Wiem, że czujesz się trzaski hałas lub słuchu lekki "pop", kiedy połknąć to kolejna oznaką zablokowania woskowiny. Korzystać z ponad-the-counter produktów, takich jak wosk, zmiękczanie kropli do uszu, gdy jest to konieczne. Używać takich produktów, jak jest na opakowaniu. Zawsze należy zapoznać się z instrukcją przed rozpoczęciem leczenia dokładnie. Może to wymagać kilku zabiegów, aby całkowicie usunąć blokadę woskowiny.

Wskazówki

 • Nie lekceważ problemów sklejenia woskowiny. Mogą one prowadzić do zwiększenia bólu i utraty słuchu.

Jak boli ucho Lek działa?

Jak boli ucho Lek działa?

Co to jest ból ucha?

Ból ucha jest skutkiem ubocznym medycznych lub środowiskowych oddziaływań na uszach. Uszu może występować od infekcji wewnętrznych, zmiany wysokości, woskowina zderzanie lub zapalenia stawów w szczęce. Mogą również wystąpić z szturchanie obiektów w uchu, takich jak Q-napiwki.

Skutki uboczne

Najczęstsze skutki uboczne ból ucha są obrzęk, ból i zawroty głowy, gorączka i ból głowy. Jeśli gorączka jest zbyt wysoka lub jeśli ból głowy, zawroty głowy, lub obrzęk jest zbyt złe, trzeba będzie udać się do lekarza jak najszybciej, aby uniknąć trwałego uszkodzenia słuchu. W wielu przypadkach, niezależnie od tego, jak poważny ból ucha jest, lekarz będzie mógł przepisać leki, które mogą pomóc.

Redukcja bólu

Earache leki ukierunkowane na objawy problemu. Jeden z tych objawów jest ból głowy i uszu. Wiele krople do uszu zawierać składniki, które mogą być znalezione w ciągu przeciw leków przeciwbólowych, takich jak paracetamol lub ibuprofen. Leki te pomagają zmniejszyć ból związany z ucha lub innych efektów ubocznych, takich jak wynikające z bólem głowy.

Zapalenie

Wiele infekcji ucha towarzyszy stan zapalny. Dlatego leki krople do uszu, takich jak A / B otic krople stosować lek o nazwie antypiryny. Antypiryna zmniejszenia obrzęku związanego z ból ucha, co zwiększa przepływ krwi z powrotem do ucha. Pozwala to ważne związki zwalczaniu infekcji osiągnąć obszar łatwiejsze do leczenia zakażenia.

Paraliżujący

Wiele Earache leki znieczulenia również ucho. Paraliżujący wpływ na zakończenia nerwowe w obrębie ucha, tak, że nie czujesz bólu związanego z tym ból ucha. Popularne w środek paraliżujący ból ucha leki jest benzokaina.

Cerumen

Wiele razy ból ucha spowodowany jest zbyt dużo woskowiny (woskowiny) zbudowanych w uchu. Wiele razy cerumen może nawet stać się inpacted wewnątrz ucha. Leczniczych Earache spada często pomaga rozluźnić się woskowiny i pozwalają ucho zostać odblokowane na własną rękę. Może także pomóc rozluźnić się woskowiny, jeśli robi się na tyle poważne, aby ręcznie usunąć woskowiny.

Jak Spuścić woskowiny

Woskowina (cerumen) w organizmie jest naturalnym sposobem ochrony przed wodą i ucho infekcje. W rzeczywistości, ucho jest samoczyszczący, co oznacza, że ​​w normalnych okolicznościach powinien zrobić nic, aby pomóc w czyszczeniu ucha. Według dr Melissa Stöppler, asystent profesora patologii w Georgetown University School of Medicine, "Stary woskowina jest stale transportowane z głębszych obszarów słuchowego z otwarciem gdzie zazwyczaj wysycha, płatki i wypada." Jeśli występują w gromadzeniu nadmiernych woskowiny, jednak można łatwo opróżnić ją z pomocą ponad-the-counter olejów lub kropli.

Instrukcje

1 Ogrzać niewielką ilość oleju dla niemowląt lub oleju mineralnego w piecu lub kuchence mikrofalowej. Dotknij go czubkiem palca. To nie powinno boleć, ale ciepłe w dotyku. Kiedy olej ogrzano zbierać się w niewielkiej zakraplacza.

2 Połóż na miękkiej powierzchni na boku z otwarciem jednego ucha od strony sufitu.

3 Delikatnie ścisnąć dwie lub trzy krople oleju do przewodu słuchowego. Nie ruszaj się i odczekać 10 sekund przed siedzi.

4 Natychmiast określić na przeciwległym boku z uchem, które tylko obniżyła się do oleju są skierowane w dół. Pozwalają olej spłynie z ucha na minutę. Ponieważ stopiony woskowina będzie odprowadzanie z ucha, może chcesz umieścić szmatkę pod uchem, ponieważ drenuje jak nie kapać woskowina na powierzchni łóżka lub poduszki.

5 Powtórz kroki dla ucha przeciwnej w razie potrzeby.

Wskazówki

 • Jeśli wolisz korzystać z over-the-counter krople do uszu lub olej, można zwrócić się do lokalnego farmaceuty zalecenia dotyczącego rodzaju i marki. Procedura nakładania i opróżniania woskowiny jest identyczne niezależnie od rodzaju ropy naftowej lub kropli, która ma być używana.
 • Nie wolno drapać swoje woskowina, nawet nie za pomocą wacika. Nie tylko może doprowadzić do uszkodzenia ucha i zniszczyć wosku, które powinny być tam, ale również wszelkie zadrapania lub rysy mogą spowodować poważne zapalenie ucha. Jeśli nadal masz dodatkowe gromadzeniu woskowiny, że uważasz, że jest zbyt duża lub masz problemy z rozprawy, skonsultować się z lekarzem, który może specjalistycznego czyszczenia woskowiny dla Ciebie w sposób profesjonalny, bezpieczny sposób.

Jak umyć Wosk Z Uszy

Woskowina jest produktem gruczołów w obrębie kanału słuchowego, które generują woskowy olej dalej cerumen. Wosk jest ważny, ponieważ chroni ucho wewnętrzne przy "chwytaniu" mikroorganizmów, które mogłyby uszkodzić kanał. Czasami, chociaż Earwax może opierać się do punktu, w którym jest uciążliwe. Zbyt dużo wosku powoduje ból ucha, szumy uszne (dzwonienie w uszach), a nawet utratę słuchu. Niektóre łagodne przypadki zanieczyszczenia te mogą być leczone w domu.

Instrukcje

1 Umyj ręce wodą z antybakteryjnym mydłem i ciepłą wodą. Wysuszyć ręce na ręcznik niestrzępiącą.

2 Wybierz produkt do zmiękczania wosku. Możesz użyć glicerynę, olej mineralny, olej dziecko lub przygotowane w handlu produkt.

3 Zmiękcz wosk z produktem wyboru stosując kilka kropli w każdym uchu z kroplomierza. Powtórz procedurę zmiękczania dwa razy dziennie przez trzy dni, dla najlepszych rezultatów.

4 żarówki strzykawkę napełnić ciepłą wodą. Pochyl głowę i delikatnie tryskać wodę do ucha. Trzymaj głowę w kąt przez kilka minut, a następnie przechylić głowę na drugą stronę aby woda z pralki. Powtórz proces z drugim uchem.

5 Osusz uszy delikatnie ręcznikiem. Użyj suszarki na małym ogniu, aby pomóc wysuszyć ucha.

6 Powtórz cały proces nawadniania kilka razy w okresie tygodnia, jeśli to konieczne, aby pozbyć się nadmiaru wosku. Skonsultować się z lekarzem, jeśli stan nie poprawi się po zabiegach domowych.

Wskazówki

 • Nie należy korzystać z obiektu do "kopania" w uszach, próbując usunąć wosk. Można przesunąć wosk głębiej do kanału lub uszkodzenie ucha.
 • Zobaczyć się z lekarzem natychmiast, jeśli masz ból ucha towarzyszy gorączka, nudności lub wymioty. Nie wolno myć wosku z uszu, jeśli masz jakiekolwiek z tych dodatkowych objawów.
 • Nigdy nie wolno używać do nawadniania typu jet (takich jak dentyści Typ używać) do mycia wosk z uszu, ponieważ może to pęknięcie lub w inny sposób uszkodzić błonę bębenkową.

Wytyczne dotyczące usuwania cerumen

Cerumen, bardziej znany jako woskowiny, można bezpiecznie usunąć, jeśli zostanie uderzony lub buduje się w kanale słuchowym. Istnieją wskazówki, że osoby z problemami woskowiny należy przestrzegać przy podejmowaniu decyzji o sposobie usuwania. Cerumen oferuje funkcję w ucho, więc usunięcie powinno nastąpić jedynie wtedy, gdy wpływ słuchu lub powodując zator.

Lekarz Usuwanie

Jeśli woskowina jest tak zbudowany w kanale słuchowym, że jest przyczyną utraty słuchu lub zakażenia - które może tworzyć za blokiem - lekarz może być wymagane, aby ją usunąć. Każdy z podrażnieniem ucha powinien udać się do lekarza, aby dowiedzieć się, czy metoda jest zadowalająca lub w domu, jeśli procedura bardziej profesjonalny jest konieczne.

Lekarz będzie używać wziernika, aby pomóc mu zobaczyć wewnątrz kanału słuchowego, a następnie użyć rozpatrywania mikroskopu dostrzec zderzanie. Będzie używać cerumen łyżkę do usunięcia woskowiny. Dzięki tej metodzie usuwania pacjent wiedzieć na pewno, czy cerumen zostały usunięte lub nie. Lekarz może wówczas dostarczyć sposobów utrzymania zdrowego poziomu woskowiny.

Usuwanie domu

Usunięcie domu wosk wymaga krople do uszu ucho nad-the-counter i ciepłą wodę w zakraplaczem oka. W miejscu, krople do uszu, oliwa z oliwek, olej mineralny lub olej dziecka będą działać równie dobrze. Użytkownik powinien ciepłe krople do uszu lub oliwę z oliwek, trzymając pojemnik w dłonią przez około trzy minuty. Gdy ciecz ogrzewa się, może ona nałożyć kilka kropli oleju do przewodu słuchowego i ucha zewnętrznego masażu. To zmiękcza woskowiny. Niech spuścić olej po trzy do pięciu minut. Powtarzać z drugiego ucha, jeśli to konieczne. Leczenia ucha olejem na dwa do trzech dni, a następnie użyć ciepłej wody i zakraplacza do oczu, aby wypłukać z ucha. Tryskać woda w uchu i uruchomić ją na zewnątrz.

Ostrzeżenia

Usuwanie woskowiny ma swoje ryzyko. Jeśli błona bębenkowa jest uszkodzona lub perforowane, człowiek nigdy nie powinien używać płynu lub kropli z każdego rodzaju w uchu. Za pomocą wacików do usuwania wosku nie zawsze jest skuteczne i są niebezpieczne, jeśli włożona do ucha zbyt daleko. Wymazy mogą dalej naciskać woskowiny w uchu, wpływając go. Mogą również przebicie błony bębenkowej lub wstawić bakterii do kanału słuchowego powodując infekcję. Alternatywne metody, takie jak pszenica "prześwietlania" i ucho odkurzaczy okazały się być skuteczne w badaniach. Świecowanie ucha ma potencjał, aby spalić woskowiny lub depozyt z powrotem do ucha.

Jakie są wodorowęglan sodu krople?

Jakie są wodorowęglan sodu krople?


Wodorowęglan sodu, znany jako soda do pieczenia, można stosować w celu przygotowania roztworu. Krople są używane do zmiękczania woskowiny gromadzeniu, co ułatwia przejście z ucha, w jej postaci własnej lub ułatwiać strzykawką w warunkach medycznych. Wodorowęglan sodu krople wykonany i może być stosowany w domu z odpowiednich wytycznych receptur i magazynów.

Woskowiny

Woskowiny jest lepki płyn wytwarzany w gruczołach wosku ucha zewnętrznego. Woskowina jest połączenie cerumen, potu i martwego naskórka. Jego celem jest zapewnienie fizycznej bariery między ucha wewnętrznego i zewnętrznego świata, chroniąc w ten sposób ucho wewnętrzne od wszystkiego, co może go wprowadzić. Woskowiny regularnie migruje z uchem, z zachowaniem odpowiedniej równowagi. Od czasu do czasu nagromadzenie woskowiny może tworzyć z powodu nadmiernej produkcji wosku albo ucho lub minimalnym eliminacji. Gdy to nastąpi, może powodować ból, zakażenie, utrata słuchu.

Dokonywanie Drops

Wodorowęglan sodu krople można albo kupić lub wykonane w domu; są one generalnie dostępne w roztworze 10 procent, co oznacza, 10 g wodorowęglanu sodu do sto mililitrów wody według doświadczalnych Biosciences. Wymieszać jedną łyżeczkę sody oczyszczonej z dwóch uncji lub jedną czwartą szklanki ciepłej wody i mieszaj, aż soda oczyszczona całkowicie się rozpuści. Krople przechowywać w pojemniku szklanym z pokrywką wkraplacza. Mimo, że ciepła woda powinny być stosowane, gdy mieszanie roztworów kropli, zawsze pozostawić do ostygnięcia do temperatury pokojowej przed zastosowaniem kropli do przewodu słuchowego.

Wykorzystanie

Jeśli używasz kropli w domu, należy dokładnie umyć ręce przed rozpoczęciem, tak aby nie wprowadzać żadnych ciał obcych do ucha. Oczyścić ucho pełni z ciepłą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu, pochylić głowę tak dotknięte ucho do góry i umożliwiają cztery do pięciu kropel, aby wpaść w ucho; należy uważać, aby nie dotykać pojemnika do wnętrza ucha. Pozostań w tej pozycji przez kilka minut, aby umożliwić kontakt z krople do woskowiny. Powtórz jeden do dwóch razy dziennie przez pięć dni. Jeśli nie odczuwa poprawy, skontaktuj gabinecie lekarskim. W warunkach medycznych, krople będą stosowane przez pracowników służby zdrowia, a następnie przez strzykawką ucha.

Ostrzeżenia

Krople powinny być stosowane tylko z zewnątrz, nie powinny być dzielone pomiędzy jednostki. Według pacjenta Brytanii pieczenie łagodne odczucie może być obecny od zastosowania. Jeśli stanie się to bardzo bolesne lub jakiekolwiek inne objawy, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia. Wodorowęglan sodu spadki nie powinny być używane przez każdego z perforowanej błony bębenkowej. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby z historii leków alergii, i każdy przyjmuje inne leki, należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem wodorowęglan sodu krople do uszu.

Przechowywanie

Jak wszystkie leki, wodorowęglan sodu krople powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci. Powinny być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, ciepła i światła słonecznego może wpłynąć na ich skuteczność. Krople należy wyrzucić po czterech tygodniach od produkcji lub cztery tygodnie po otwarciu produkowane komercyjnie kropli.

Jak uzyskać Wax jest tworzenie z ucha

Jak uzyskać Wax jest tworzenie z ucha


Słuchowego naturalnie produkuje cerumen, bardziej powszechnie nazywane woskowinę. Funkcje woskowina stanowi barierę ochronną zapobiegającą kurzu i innych obcych cząstek do wnętrza ucha i powodując zakażenia lub uszkodzenia. Ciepła woda dziennego prysznicem zapewnia wystarczające oczyszczenie kanału słuchowego. Suszenie ucho powinno wymagać tylko wycieranie małżowinę uszną z ręcznikiem lub prania tkanin. Zgodnie z University of Alabama w Birmingham, nadmierne nagromadzenie woskowina jest główną przyczyną chwilowej utraty słuchu. Jednak nigdy nie należy Earwax usunąć mechanicznie. Zmiękczenie woskowiny olejem mineralnym w ciągu kilku dni i ciepłym prysznicem powinno być wystarczające do usunięcia woskowiny spoiny.

Instrukcje

Usuwanie woskowiny jest tworzenie

1 Umów się na spotkanie z lekarzem, jeśli masz doświadczenie nagłej utraty słuchu. Lekarz określi, czy przyczyną jest nadmierna ilość wosku w uchu czy coś bardziej poważnego. Jeśli lekarz zdecyduje, twój stan nie jest poważny, przejdź do środka domu.

2 Połóż łyżkę oleju mineralnego w małej misce.

3 Użyj kuchenka mikrofalowa do ogrzania oleju mineralnego do temperatury ciała. Zimne lub gorące płyny stosowane wewnątrz ucha może powodować ból lub zawroty głowy. Podgrzać olej w odstępach 5 sekund i testu na wewnętrznej stronie nadgarstka przed zastosowaniem się do ucha.

4 Połóż się z dokonanych ucha do góry.

5 Przytrzymaj środku ucha i delikatnie w kierunku tyłu głowy i lekko na zewnątrz. Przyczyni się to do otwarcia przewodu słuchowego i pozwala oleju swobodnie podróżować.

6 Za pomocą pipety dołączonej do oleju mineralnego, aby umieścić 2 do 3 kropli oleju mineralnego. Może potrzebujesz pomocy z tego kroku, jak ciągnięcie ucha i stosowanie kropli może być skomplikowane.

7 Zwolnij ucho i delikatnie masować za uchem, aby pomóc przenieść olej w dół kanału słuchowego.

8 Pozostawić olej mineralny dla 5 minut.

9 Wyrzuć z lewej strony na oleju mineralnym. Nie używać ponownie oleju i wlać go z powrotem do butelki, aby zmniejszyć szanse na wprowadzenie bakterii lub innych ciał obcych do kanału słuchowego.

10 Powtórz raz dziennie przez 5 dni.

11 Pozwala ciepłą wodą z prysznica przepływać do zmienionych ucha. Gdy odwracasz głowę, aby opróżnić swoje ucho, zmiękczona woskowina powinna wypływać. Może trzeba będzie powtórzyć ten krok kilka razy, aby całkowicie wyczyścić ucho.

12 Wipe uszkodzonym uchu ściereczką do mycia.

13 Wysuszyć ucha za pomocą suszarki do włosów ustawić na niskie i odbywają się co najmniej trzy cale od ucha. Jeśli na zewnątrz ucha zaczyna się palić, trzymasz go zbyt blisko. Ciągnąc za ucho, jak w kroku 5 pozwoli powietrze krążyć lepiej.

Wskazówki

 • Jeśli doświadczasz bólu, nic nie mają zastosowania do kanału słuchowego przed wizyty lekarza.
 • Jeśli objawy nadal, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarza.
 • University of Alabama w Birmingham Medycyny i WebMD zarówno wojna z włożeniem czegokolwiek do kanału słuchowego. Nie należy używać wacików, szpilki do włosów lub inne małe przedmioty, aby usunąć woskowinę.
 • Nie używaj Waterpik lub innego urządzenia wodą pod ciśnieniem, aby usunąć woskowinę. Nadmierne ciśnienie może dziurawić błony bębenkowej.
 • Należy unikać korzystania z uszu świece. Według WebMD i Quackwatch, tylko rzetelne badania dotyczące ucha prześwietlania dowodzi, że świecowanie uszu nie ma korzystny wpływ. W rzeczywistości, badania przeprowadzone przez czasopisma laryngoskop w 1996 roku "stwierdził, że 14 z 144 do uszu, nosa, gardła i lekarze badanych pacjentów, którzy widzieli już ucierpiały na świecowanie uszu."

Jak usunąć pakiety Ear Wax

Produkcja woskowiny jest coś organizm robi naturalnie. Woskowiny, znany również jako cerumen, jest przeznaczony do smaru, przeciwbakteryjne i ochrony naturalnego materiału, aby utrzymać uszy działa prawidłowo. Brak tego wosku może doprowadzić do suchych, swędzenie uszu i potencjalnie innych objawów. Jednak czasami woskowiny może budować, co powoduje uczucie uszy są zatkane, słuchu lub dzwonienie w uszach odgłosy. Woskowiny można bezpiecznie usunąć w wielu sposobów, ale ostrożność jest koniecznością, jak masz do czynienia z bardzo wrażliwe części ciała.

Instrukcje

1 zmiękczenie spakowany woskowiny z niektórych oliwką dla dzieci, oliwy z oliwek lub oleju mineralnego. Przechylić głowę na bok, tak ucho stoi prosto. Korzystanie z zakraplacza do oczu, stosować kilka kropli oleju do ucha. Trzymaj głowę przechylił i niech siedzieć oleju na minutę lub dwie, a następnie wyprostuj głowę i pozwolić olej spłynie. Zrób to raz rano i raz w nocy do około sześciu do siedmiu dni.

2 Użyj gumy żarówki strzykawki do spłukiwania ucho wodą. Napełnić filiżankę lub zlew z wodą, dzięki czemu temperatura w pobliżu normalnej temperatury ciała (98,6 ° F), jak to możliwe. Napełnij strzykawkę z wodą, a następnie przechylić głowę nad zlewem. Umieścić koniec strzykawki tylko wewnątrz przewodu słuchowego i delikatnie przepłukać ucho wodą ze strzykawki aż woskowiny została usunięta z ucha.

3 Zastosuj kilka kropli alkoholem do ucha i pochylić głowę, aby umożliwić jej przejście przez słuchowego, odcedzić go. To wysuszyć ucha, zakończenia procesu. Wysuszyć resztki wody, oleju lub alkoholem.

Wskazówki:

 • W niektórych przypadkach nie będzie trzeba przepłukać ucho. Wiele rozwiązań oleju zmiękczyć wosk wystarczająco do których może usunąć się w sposób naturalny.
 • Wiele zatkania przewodu słuchowego są spowodowane przez przedmioty, takie jak palce lub Q wskazówek włożeniu do ucha. Unikaj przyklejania przedmiotów do wnętrza ucha, aby zmniejszyć ryzyko zablokowania.
 • Nie w ramach jakiejkolwiek próby okoliczność aby wyczyścić wosk wkładając Q-Tip i innych obiektów do kanału słuchowego. Masz może uszkodzić błony bębenkowej, a może nawet spowodować czasowe lub trwałe uszkodzenie.
 • Jeśli w dowolnym momencie podczas procedury czujesz ból, zawroty głowy lub nudności, zatrzymać to, co robisz i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Cerumen Usuwanie

Cerumen, powszechnie znany jako woskowiny, jest produkowany przez gruczoły w kanale słuchowym. Chroni głębsze obszary ucha łapiąc kurz i inne drobinki. Zazwyczaj cerumen naturalnie pracuje jego drogę do otwarcia ucha i czy wypada lub jest czyszczone się łatwo. Jednak czasami cerumen może gromadzić się w ucho i spowodować zator. Objawy to ból ucha, zatkania ucha szum (naukowo nazywa szum w uszach), zaburzenia słuchu i ciśnienia w uchu. Istnieje kilka strategii usuwania woskowiny. Chociaż niektóre mogą być wykonywane w domu, inne mogą wymagać wizyty w gabinecie lekarskim.

Home-Based Strategie usuwania

Waciki są najczęściej używane narzędzia do usuwania woskowiny. Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic, praktyka ta może potencjalnie spowodować więcej szkody niż pożytku, jeśli wymaz jest włożona zbyt głęboko do ucha. Gdy jest to przypadek, waciki woskowina może dodatkowo wcisnąć do ucha i uszkodzenia błony śluzowej przewodu słuchowego i / lub błony bębenkowej. Podczas korzystania z wacików do usuwania woskowiny, należy smarować ich wskazówki z wody lub nadtlenku wodoru, aby zapobiec uszkodzeniu i czyste tylko wokół otworów ucha, a nie wewnątrz nich.

W przypadkach cerumen zablokowania, waciki są nieskuteczne i nawadnianie (squirting płynów do ucha), może być konieczne. Osoby z blokadą może mięknąć wosk stosując kilka kropli olej mineralny, glicerynę, oleje niemowląt lub nadtlenku. Powinno to odbywać się dwa razy dziennie przez okres do 5 dni. Gdy wosk zmięknie, która może potrwać od 1 do 2 dni, można delikatnie tryskać ciepłej wody do kanału słuchowego za pomocą strzykawki z gumowym-żarówki. To powinno wypłukać z woskowiny. Jednak proces zmiękczania i płukania, konieczne może być powtarzany wiele razy na wyniki. Jeśli blokada nie poprawi, być może trzeba szukać medycznego.

Strategie usuwania lekarz

Lekarze mają dwie główne strategie usuwania woskowiny: nawadnianie i łyżeczkowanie. Nawadnianie jest więcej, często stosowana metoda. W przeciwieństwie do nawadniania z domu, lekarz może przepisać silne specjalnie zaprojektowane leki do stosowania w połączeniu ze strzykawką, takiego jak mysie, krople do uszu i Debrox. Oba te leki mają nadtlenek karbamidu jako ich główny składnik czynny.

Łyżeczkowanie jest inną strategią, która obejmuje zastosowanie długiego, zakrzywioną narzędzia zwanego skrobak. Stosując ssania, lekarze używać skrobaka do skrobania się woskowiny. Jednakże, proces ten wymaga dużych ilości umiejętności technicznych i może potencjalnie spowodować uszkodzenie błony bębenkowej i inne ucha wewnętrznego.

Jak Zmniejszyć woskowiny

Woskowiny lub cerumen, jest wytwarzana przez gruczoły w zewnętrznym obszarze kanału słuchowego. Celem woskowiny jest, aby chronić uszy przed kurzem, brudem, wodą i bakteriami. Zbyt mało woskowiny zwiększa ryzyko infekcji i ubytek słuchu. Zbyt dużo woskowiny może powodować ból, uczucie pełności, swędzenie uszu i zakażenia. Na szczęście są też kilka rzeczy do zrobienia, aby zmniejszyć ilość woskowiny masz w uchu.

Instrukcje

1 Umyj włosy szamponem. Umyciu włosów jest naturalnym sposobem, aby umyć i wypłukać powierzchnię ucha, nie stając się inwazyjne.

2 Użyj kroplomierza umieścić dwie lub trzy krople nadtlenku w kanale słuchowym. Niech to siedzieć w kanale słuchowym na kilka minut. To poluzować woskowiny.

3 Połóż ręcznik pod uchem, która zawiera nadtlenek. Nadtlenek zabraknie kanału słuchowego.

4 Nałożyć dwie lub trzy krople oleju dziecka do każdego ucha, aby zmiękczyć woskowiny.

Wskazówki:

 • Dziecko aplikacje ropy i nadtlenku powinna być wykonywana tylko dwa razy w tygodniu.
 • Istnieje również ponad recepty krople do uszu, które pomogą w taki sam sposób.
 • Generalnie, kanały uszne są samoczyszczące tylko z ruchu od szczęki podczas żucia lub ziewania.
 • Jeśli masz silny ból ucha lub gorączka, zobaczyć się z lekarzem.
 • Jeśli masz przewlekłą chorobę ucha do ucha, perforowany bęben, rury w uszach, cukrzycę lub tylko w jednym uchu, które słyszy, usunięcie wosku powinny być wykonywane wyłącznie przez lekarza.
 • Nigdy nie wkładać takich jak gaziki lub spinacze w przewodzie słuchowym. To może trwale uszkodzić słuch.

Jak naprawdę pozbyć wpływ Ear Wax

Woskowiny lub cerumen, nie jest to wosk, ale mieszanina cząstek, takich jak martwego naskórka, włosów i wydzielin ucha wody. Woskowina jest wydzielana przez gruczoły w przewodzie słuchowym. Woskowina ma samooczyszczające, przeciwbakteryjne i właściwości smarne. Zderzanie może występować, gdy woskowiny zostaje zaklinowany w uchu i rozpoczyna się blokowanie kanału słuchowego.

Instrukcje

1 Korzystanie z instrumentu medycznego nazwie curette, lekarz może przesunąć delikatnie do ucha i usunąć gromadzeniu wosku. Curette jest urządzeniem w kształcie gałką lekarz może włożyć do ucha, aby poluzować wosk. Raz, że wystąpił, lekarz za pomocą małego urządzenia ssania, aby go usunąć całkowicie.

2 Używając techniki płukania, lekarz może wypłukać wewnętrzną część ucha z roztworem, który może poluzować lub rozbicia wpływ woskowiny. Korzystanie z instrumentu, lekarz może wypłukać wosku z ucha.

3 Korzystanie z przepisaną lub zalecany środek płynny, może być w stanie umieścić kilka kropli do ucha i odczekać kilka minut, aby umożliwić rozwiązanie rozbić gromadzeniu wosku. Wosk zostanie zmiękczona przez ciekły tyle roztworu środka w celu umożliwienia łatwego demontażu.

Wskazówki:

 • To sugeruje, że nie można używać Q-Tip, aby spróbować usunąć wpływ woskowiny. Jak przesunąć końcówkę bawełny w, faktycznie wosk głębiej wcisnąć z powrotem w kanale słuchowym. Przed przystąpieniem to skonsultuj się z lekarzem.

Jak oczyść Uszy - Strona główna zadośćuczynienie

Jak oczyść Uszy - Strona główna zadośćuczynienie


Jeśli znajdziesz się prosząc innych, aby mówić i rozruchu głośności telewizora, może być gromadzenie się wosku w uszach. Woskowina, znany również jako cerumen, ma chronić uszy przed infekcjami. Jego właściwości antybakteryjne utrzymać brud i zarazki z dala od ucha wewnętrznego. Twoje uszy są samooczyszczające narządy. Stary, brudny wosk jest wypychany z uszu podczas żucia i połykania, a następnie wysycha i płatki z dala. Niewłaściwe próby czyszczenia są zazwyczaj odpowiedzialne za wosku pchnął z powrotem do uszu, gdzie wpływ i tworzy korek, który może powodować łagodny ból i utrudnić rozprawę. Mimo że pomoc lekarska jest czasami konieczne, środki do domu może być w stanie usunąć rzeczy.

Przetrzyj Your Ears

Po gorącym prysznicem, twój woskowina powinna złagodzić. Jest to idealny czas, aby łagodnie przejść nad ucha zewnętrznego i krawędzi ucha, z wacikiem. Usuwa stary wosk, co istniejące nagromadzenie mniej dotkliwe i zmniejszając prawdopodobieństwo nowych drewniaki tworzących. Nigdy nie wkładaj wacików, czy cokolwiek innego, do przewodu słuchowego. Nagromadzenie staje się gorsze, gdy wymazy i inne instrumenty przesunąć wosk w głąb ucha. Przetrzyj codziennie dla najlepszych rezultatów.

Zmiękczyć Wax olejem

Jeśli nadal wydaje zatkane uszy po swabbing, nieco więcej siły, aby zmiękczyć wosk może przynieść ulgę. Oleje do użytku domowego, takie jak olej niemowlęcym lub oleju mineralnego są bezpieczne wewnątrz uszu. Wlać olej do zakraplacza i zwolnić dwie do trzech kropli do ucha, podczas przechylić głowę. Unikaj wkładania zakraplacz do uszu. Trzymaj głowę przechyloną na jedną minutę, aby umożliwić olej do nasycenia wosku. Powtórz ten proces dwa razy dziennie przez okres do pięciu dni lub do czasu objawy są zwolnione.

Przepłukać Your Ears

Jeśli nadal są zatkane uszy po pięciu dniach włożeniu olej, być może trzeba przepłukać zmiękczonej wosku. Wypełnij żarówki strzykawki czystą ciepłą wodą. U niektórych pacjentów zgłosiło lepsze wyniki, gdy rozpuszczone szczyptę soli w wodzie, po czym wylano ją do strzykawki. Pochyl głowę i delikatnie tryskać wodę do ucha, aż ucho napełnia się płynem. Następnie przechylić głowę na drugą stronę, aby umożliwić odpływ wody na zewnątrz. Wysuszyć ucha zewnętrznego ręcznikiem lub patyczkami. Nie zmywać jeśli rury lub dziury w swoich bębenkach.

Kiedy udać się do lekarza

Start środków są często skuteczne w unclogging uszu, ale niektóre ciężkie przypadki wosku zderzanie można zaradzić wyłącznie przez lekarza. Umów się na spotkanie ze swoim lekarzem ogólnym zdrowia, jeśli nadal mają ból ucha i / lub problemów ze słuchu po kilku próbach w celu zmiękczenia i płukać wosku. Przerwać środków domu i zobaczyć się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe, jeśli ból ucha staje się więcej niż łagodnym uciążliwości, lub w przypadku utraty słuchu w jednym lub obu uszach.

Jak zmiękczyć idealna usunąć woskowina

Woskowiny, zwany także cerumen, ma ważną funkcję w ludzkie ucho. Jest on odpowiedzialny za schwytanie kurzu i innych cząsteczek, a także przygnębiające wzrost bakterii i grzybów. Nadmiar woskowiny może powodować problemy. Wpływ cerumen może utrudnić przewodu słuchowego i powodować ból, a w ciężkich przypadkach, utraty słuchu. Na szczęście zmiękczania i usuwania woskowiny może być wykonana w domu gdy wytyczne są starannie.

Instrukcje

• Ścisnąć cztery do pięciu kropel baby z oliwek lub olej mineralny do każdego ucha. Wykonać tę procedurę poniżej pójściem do łóżka na cztery lub pięć dni. To powinno pomóc złagodzić cerumen i łatwiej usunąć.

• Zmieszać pół szklanki octu z taką samą ilość alkoholu tarcie. Nie ciepła lub fajne rozwiązanie, ale pozwolić mu pozostać w temperaturze pokojowej.

• Napełnić strzykawki bańki gumowe mieszaniną octu i alkoholu.

• Położyć na boku umieszczone pod głowę ręcznikiem.

• Wyciągnąć ucha się i z powrotem w celu ułatwienia dostępu do kanału.

• Nawadniania kanału słuchowego przez przytrzymanie żarówki bezpośrednio nad ucha i ściskając go wcisnąć rozwiązanie do ucha. Utrzymania ciśnienia powolny i stabilny, jak delikatnie zalać kanału.

• Odczekać pięć minut, bez przenoszenia do pozostawić mieszaninę do pełni permeatu.

• Odrzuć wszelkie pozostałe roztworu octu i alkohol w lewo w bańce. Kartonik z ciepłej wody z kranu.

• Przemyć ucha trzy lub cztery razy z wody z kranu do usunięcia rozluźnić wosku.

• Suche ucho zewnętrzne z miękką myjką. Niektórzy ludzie lubią używać suszarki na małym ogniu do wysuszenia ucha dokładnie.

• Powtórzyć cały nawadniania na inne ucha.

Jak bezpiecznie usunąć woskowina

Jak bezpiecznie usunąć woskowina

Woskowiny, lub cerumen, wydzielany jest przez uszy do pułapki, inwazji obcych obiektów, takich jak pył, błędów i bakterii, które mogą wejść na kanały ucha. Działanie to pomaga zapobiec materiałów z idąc dalej w kanałach i powodując uszkodzenie delikatnych struktur uszy. Cerumen naturalnie zamyka twój kłos kanały około co dwa dni. Jednakże mogą wystąpić zatkania ucha przez woskowiny z powodu nadprodukcji wosku, kontur na kanał lub jakiejś sprawy, które nie może być określony przez lekarza. Do częstych wystąpień blokady lekarz może zalecić schemat domu do usuwania woskowiny.

Instrukcje

• Spadek 5 do 10 kropli nadtlenku wodoru, za pomocą pipety, do ucha zablokowanego mięknąć cerumen. Utrzymywać twój głowa przechylona tak, że krople pozostają w kanale ucha aż kipiącą ustąpi.

• Usunąć wosk zmiękczona przez przechylanie głowy na stronie przeciwnej ucha, które traktują. Za pomocą strzykawki kauczuku bańki tryskać ciepłej wody do kanału.

• Umieścić ręcznik na ramieniu po tej samej stronie jako dotkniętych ucha i przechylić głowę aby pozwolić cieczy spłynąć z ucha.

• Suche ucha za pomocą ręcznika lub kierując strumień powietrza do ucha z ręcznych suszarkę na najniższym ustawieniu.

• Powtarzaj co jeden do dwóch dni przez okres pięciu dni. Skontaktować się z lekarzem powinna nadal masz niedrożność przewodu słuchowego.