adcov.com

5-htp przedawkowanie

HTP Side Effects

5-HTP jest krótki dla 5-hydroxytrytophan. 5-HTP jest naturalny aminokwas, który ściśle przypomina serotoniny, który jest kluczowy związek chemiczny, który znajduje się w całym ciele (znany również jako neurotransmitera monoaminy). 5-HTP jest wspólnym elementem różne suplementy ziołowe i uważa się pomocne w leczeniu wielu stanów chorobowych, w tym fibromialgii, chorób (takich jak jadłowstręt psychiczny i bulimia), lęk, depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD), bóle głowy jedzenia i zaburzenia napięcia przedmiesiączkowego.

Niewielkie skutki uboczne

Możliwe są różne drobne efekty uboczne z 5-HTP. Te działania uboczne są często związane trawienie i zwykle nie są uznawane za ciężka ze względu na fakt, że zwykle odejście szybko po rozpoczęciu zastosowanie 5-HTP. Te działania niepożądane to: nudności, wymioty, niestrawność, zgaga, ból brzucha, odbijanie, biegunka i utrata apetytu. Jeśli którekolwiek z tych działań niepożądanych, jednak i one są przyczyną ci wielki dyskomfort lub nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem.

Poważne skutki uboczne

Mimo, że są one rzadkie, może wystąpić również poważne skutki uboczne 5-HTP. Te działania niepożądane mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, więc ważne jest, aby szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach, jeśli wystąpi którykolwiek z nich. Są to drgawki i silne bóle mięśni. Silne bóle mięśni jest czasem początku objawów stanu medycznego znany jako zespół eozynofilia ból mięśniowy (lub EMS), które są często związane z korzystaniem z 5-HTP.

Reakcje alergiczne

Poważne reakcje alergiczne na tego aminokwasu są bardzo rzadkie, ale czasem się zdarzają. W takich przypadkach ważne jest, aby pogotowie ratunkowe, tak szybko jak to możliwe. Niektóre objawy tego typu reakcji są kłopoty z oddychaniem, swędzenie, obrzęk gardła lub jamy ustnej, wysypka skórna, wyrwanie się do uli i świszczący oddech.

Przedawkowanie

Ważne jest tylko mieć zalecaną ilość dawkowania 5-HTP. Jeśli obawiasz się, że możesz wziąć za dużo i dlatego przedawkowania, należy natychmiast uzyskać pomoc lekarską. Niektóre objawy przedawkowania 5-HTP to skurcze mięśni, biegunka, problemy z chodzeniem, omdlenia, omamy, szybkie bicie serca (tachykardia), znany jako, pocenie się i gorączka.

Interakcje leków

Interakcje leków są czasami niebezpieczne, ponieważ mogą zmniejszać skuteczność 5-HTP. Mogą zdarzyć się wszelkich leków i suplementów diety. Niektóre leki, które mogłyby prowadzić do interakcji z 5-HTP to dziurawiec, leki przeciwdepresyjne, tryptofan, tryptany, tramadol, meperydyną i MAO (inhibitory monoaminooksydazy).

Hvordan bruke 5-HTP for Fibromyalgi Pain

Forskningsstudier viser en stadig mer klar sammenheng mellom serotonin i kroppen og smerteopplevelse. Serotonin påvirker også søvnmønster og kronisk søvnmangel mennesker opplever høyere forekomst av depresjon og smerter. Mens noen leger foreskrive antidepressiva for pasienter som lider av fibromyalgi, en revmatologisk lidelse preget av uforklarlige smerter i bløtvev (muskler, sener), andre bruker teknikker som ikke svarer på reseptbelagte legemidler. 5-HTP er en forløper for serotonin. Når pasienten tar 5-HTP, konverterer kroppen supplement til serotonin på egen hånd. Kroppen får da serotonin den trenger, uten å oppleve bivirkninger av reseptbelagte legemidler. Noen pasienter opplever at de ikke kan tolerere reseptbelagte legemidler, og for de fibromyalgipasienter, kan 5-HTP være et verdifullt verktøy i bekjempelse smerte. Lær hvordan du bruker 5-HTP for fibromyalgi smerter i denne artikkelen.

Instruksjoner

1 Les forskningsstudier slik at du forstår forholdet mellom serotonin og fibromyalgi. Se på PubMed og skriv "fibromyalgi serotonin" i søkeboksen.

2. Ta kontakt med legen som behandler fibromyalgi og spørre om det er noe narkotika eller supplement reaksjoner du bør være bekymret hvis du begynner å ta 5-HTP. Du må kanskje utdanne legen din om 5-HTP. Noen leger forstår ikke hva det er eller hvordan det er relatert til fibromyalgi. Print forskningsstudier for å ta med deg.

3 Redusere eller eliminere eventuelle medisiner eller kosttilskudd som kan være kontraindisert med 5-HTP, hvis det er nødvendig. Sørg for å gjøre dette under tilsyn av lege.

4 Spør en kontorist på din lokale helsekost butikk om 5-HTP formuleringer. Kjøp en flaske med kapsler i 50 mg doser.

5 Ta 50 mg en gang per dag for å starte. Drikk mye vann når du tar 5-HTP.

6. Legg vitamin C og vitamin B6 til 5-HTP etter en uke. Noen formuleringer av 5-HTP inkluderer vitamin C og vitamin B6. Se etter disse formuleringene på nettet eller i en helsekostbutikk.

7 Arbeid deg oppover til et nivå på 5-HTP som hjelper deg å sove og som fører til redusert smerte. Dette nivå er forskjellig for hver pasient.

Hint

  • Noen mennesker synes at 5-HTP må tas om natten.
  • Aldri overstige den anbefalte doseringen.
  • Aldri slutte å ta 5-HTP cold turkey. Avvenne av det sakte under tilsyn av lege.

Objawy Przedawkowanie naproksenu

Naproksen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), który jest stosowany w leczeniu gorączki, stanu zapalnego i bólu. Lek ten jest dostępny w ponad formie licznika, który jest sprzedawany jako Aleve. Jest on również dostępny w formule wytrzymałości receptę. Podczas Naproksen jest uważane za bezpieczne, tak jak w przypadku każdego leku, jest szansa przedawkowania.

Problemy z krążeniem

Jednym z najpoważniejszych objawów przedawkowania naproksenu mających objawy, które wskazują na udar mózgu lub zawał serca. Są to ból w lewej stronie ciała, w tym klatki piersiowej, trudności w oddychaniu, niewyraźną mowę lub skrajne osłabienie.

Nudności i wymioty

Przedawkowanie naproksenu powoduje biegunkę, nudności i wymioty. To dlatego, że lek podrażnia żołądka.

Nerek i wątroby Efekty

Naproksen, jak wszystkie NLPZ, jest filtrowany przez nerki i wątroby. Przedawkowanie NLPZ może powodować świąd i retencję płynów, co sygnalizuje problemy z nerkami i wątrobą.

Krwawienia wrzody

Naproksen ma wpływ na tempo, w jakim się zakrzepów krwi. W połączeniu z podrażnienia żołądka, wrzody krwawiące, mogą tworzyć. Objawy tego są czarne, smoliste stolce, zawroty głowy w pozycji stojącej i osłabienie kończyn.

Ciśnienie krwi

Przedawkowanie Naproxen podnosi ciśnienie krwi. Choć nie jest to najpoważniejsze z przedawkowania skutkami dla większości ludzi, jest groźne dla ludzi, którzy naturalnie cierpią na wysokie ciśnienie krwi życia.

Objawy Przedawkowanie Pill spania

Objawy Przedawkowanie Pill spania


Gdy stosowany zgodnie z zaleceniami, nasenne są bezpieczne i skuteczne. Jednakże, biorąc za dużo nasenne mogą powodować wiele efektów ubocznych, a w niektórych przypadkach śmierć. Kilka rodzajów leków na receptę są dostępne w leczeniu zaburzeń snu, w tym Ambien i Lunesta. Osoby, które mają historię narkomanii powinny rozważyć przyjęcie ponad-the-counter alternatywy, takie jak Benadryl lub Unisom. Przy podejmowaniu wszelkiego rodzaju pigułki spania, ważne jest, aby tylko wykonać tyle nasenne jako skierowane na etykietach opakowań lub receptę. Postępując zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu pomoże uniknąć przedawkowania.

Nudności

Nudności jest oznaką przedawkowania spania pill. Nudności charakteryzuje uczucia choroby, aw cięższych przypadkach, wymioty. Jeśli wystąpią nudności, biorąc tabletki nasenne, należy pić dodatkowych płynów, jak to pomoże złagodzić uczucie nudności. Inną opcją jest ulga poprosić lekarza o podanie leków przeciwwymiotnych, czyli lek stosowany w leczeniu nudności.

Senność

Przedawkowanie tabletek nasennych może prowadzić do ciężkiej senności. W większości przypadków, uczucia senności ustępują w kilka godzin po leki przyjmuje. Jednakże, jeśli trwające uczucie senności podjęcia nasenne, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie wolno uruchamiać maszyny budowlane, drogowe, a podczas podejmowania ważnych decyzji pod wpływem, czy to w ogóle możliwe środki nasenne.

Zaparcia

Nasenne mogą powodować zaparcia, jeśli zbyt wiele są podejmowane. Jeśli zaparcia występuje podczas przyjmowania tabletek nasennych, stosowanie środków zmiękczających stolec i przeczyszczających są skuteczne opcje ulgą. Ponadto, picie dużej ilości płynów pomoże również w celu łagodzenia zaparć. Zaparcia będzie zapadać się, gdy środki nasenne są całkowicie metabolizowany w organizmie.

Delirium

Przedawkowanie tabletek nasennych może prowadzić do rozwoju delirium w użytkownika. Delirium charakteryzuje się chmurzy myślenia, problemy z pamięcią, a w bardziej ekstremalnych przypadkach halucynacje. W przypadku wystąpienia delirium z przedawkowanie tabletek nasennych, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W większości przypadków, delirium ustąpi od podejmowania tylko liczbę tabletek nasennych w instrukcji dawkowania.

Drgawki i napady

Śpiąca pigułka przedawkowanie może mieć znaki wizualne, takie jak drżenie i drgawki. Intensywność drgawek lub napadów będzie zależna od tego jak wiele nasenne zostały podjęte. Jeśli jakieś drgawki lub napady padaczkowe występują z powodu przedawkowania tabletek nasennych, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli napady są ciężkie, może być konieczne kontaktowanie ratowników medycznych.

5-HTP dla Weight Loss

5-HTP dla Weight Loss


Spójrzmy prawdzie w oczy - utrata masy ciała nie zawsze jest łatwe. Jest tak wiele zastrzeżeń do "szybkiego odchudzania" i "stracić 20 funtów w 10 dni", że może być trudno pozbyć poprzez zastrzeżeń do ustaleń faktycznych. Faktem jest, że nie jest łatwy i natychmiastowy sposób stracić znaczną utratę masy ciała, ale nie są to produkty, które mogą pomóc w celu stracić tych dodatkowych kilogramów, a jeden z tych produktów jest 5htp.

Korzystanie 5HTP do utraty wagi

5 hydroksy-L-tryptofanu (5-HTP) jest formą tryptofanu, który jest utworzony przez żywności, a nie do ciała, co sprawia, że ​​podstawowym aminokwasem. Uzupełnienie z 5HTP pomaga zwiększyć poziom serotoniny w mózgu, które stymuluje "czuję się dobrze" część mózgu. Kiedy mózg czuje się dobrze, jest mniej prawdopodobne, aby pragnąć węglowodanów. Niedobory serotoniny może powodować niepokój, depresja, bezsenność, fibromialgię, bóle głowy, ataki paniki, otyłość, padaczka i bulimia. Podwójnie ślepych badaniach C. Cangiano, F. Ceci, A. Cacino w 1992 roku, opublikowanym w Journal of Clinical Nutrition, wykazały, że 5-HTP mają określony wpływ na utratę wagi.

Suplementacja 5-HTP powoduje poczucie dobrobytu i badania wykazały, że przyjmowanie 50 mg 5-HTP 20 minut przed posiłkiem zmniejsza apetyt, zwłaszcza na węglowodany. Jeśli po 10 dniach, stwierdzono, że dawki nie może być skuteczne, to może być zwiększona do 100 mg przed każdym posiłkiem, ale tylko pod opieką lekarza. Długotrwałe stosowanie 5-HTP nie badano, więc krótkotrwałe stosowanie należy rozważyć.

Dołączone są ostrzeżenia, aby przy 5-HTP. Efekty uboczne to nudności, bóle brzucha, zaparcia i uczucie zatkanego nosa i może spowodować dzikie i wyraziste sny. Odnotowano produkty tryptofan od sześciu producentów, że FDA zakazanych z powodu zanieczyszczeń. Należy użyć 5-HTP tylko pod opieką lekarza, jeśli brać leki przeciwdepresyjne, zwłaszcza inhibitorów MAO. Wpływ 5-HTP może być zwiększona przez zastosowanie witaminy z grupy B, wyciągi z imbiru, passiflory, dziurawca i Gingko Biloba.

Środki ostrożności

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować 5-HTP, ponieważ koliduje z poziomu serotoniny, co może mieć wpływ na płód.

Witamin są łatwiejsze do Przedawkowanie?

Witaminy stanowić zagrożenie

Narodowy Instytut Medycyny zapewnia zalecanego dziennego spożycia (RDA) witamin, ludzie kwota powinna dążyć do konsumpcji, jak również górny tolerowany poziom pobrania Wartość (UL), maksymalna kwota powinni spożywać ludzie. Zawierających żelazo i selen, witaminy i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach mają największy potencjał w zakresie toksyczności. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach pozostają przechowywane w organizmie, co umożliwia wysoki poziom kumulować i może spowodować jej uszkodzenie.

Wysokie dawki mogą pomóc

Niektóre witaminy, takie jak witamina D, wykazały korzyści nad RDA. Podczas gdy RDA witaminy D wynosi 400 jednostek międzynarodowych (jm), Krajowa Federacja zaleca między Osteoporozy 800 to1,000 jm. Inne witaminy, takie jak witamina C, po prostu wyeliminowane przez organizm po spożyciu w dużych poziomów, co sprawia, że ​​trudno jest przedawkowanie.

Bottom Line

Podczas gdy prawie połowa Amerykanów brać witaminy, w 2007 roku tylko 17 osób zachorowało i zmarło od 1 przedawkowania witaminy, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Krajowego Systemu Poison Poison centrach kontroli danych. Pomimo niskiego ryzyka toksyczności, wiele witamin są szkodliwe, zwłaszcza dla niemowląt i osób starszych, w dużych ilościach (WebMD). Monitorowanie górny tolerowany poziom spożycia każdego suplementu wziąć, i skonsultować się z lekarzem na temat możliwych korzyści z większych dawek.

Czy osoba Przedawkowanie na wapń?

Czy osoba Przedawkowanie na wapń?


Wapnia nie stwarza zagrożenia dla zdrowia, gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza. Chociaż wapnia jest niezbędne witaminy w celu wspierania wzrostu kości, zbyt dużo wapnia może powodować poważne skutki uboczne na organizm.

Zalecana dawka

Zalecane dzienne dawkowanie dla przyjmowania wapnia wynosi od 800 do 1200 mg dziennie dla dorosłych, jak pokazano na stronie Mayo Clinic.

Dopuszczalnych poziomów

Objawy przedawkowania wystąpią, gdy poziom wapnia przekracza tolerowane pobranie górny poziom. UL wapnia wynosi 2500 mg, która jest maksymalna dla dorosłych może przed wystąpieniem objawów toksyczności. Wapń można uzyskać z innych źródeł pokarmowych oprócz dodatków.

Wczesne objawy

Zgodnie z Mayo Clinic, początkowe objawy przedawkowania wapnia obejmują zaparcia, ból głowy, suchość w ustach, rozdrażnienie, a także inne objawy. Kamienie nerkowe mogą rozwijać jako możliwy znak przedawkowania.

Postęp przedawkowania

Przedawkowanie wapnia może powodować zmniejszenie oddawania moczu, szybko serca i nadciśnienia tętniczego. Splątanie, mogą również wystąpić senność i nadwrażliwość na światło.

Kiedy przyjmować 5-HTP

Chemiczną 5-HTP lub 5-hydroksytryptofan jest kluczowym elementem produkcji serotoniny. Serotonina jest podstawowym chemicznej regulacji nastroju w organizmie. Kiedy twoje ciało jest mało serotoniny, mózg nie otrzymuje właściwe sygnały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, co może prowadzić do depresji i wahania nastroju.

Jak to działa?

Jeśli jesteś z niedoborem serotoniny może rozważyć podjęcie uzupełnienie 5-HTP. Tryptofan jest aminokwasem obecne w żywności, ciało zużywa do 5-HTP, które następnie wykorzystuje się do serotoniny. 5-HTP nie jest obecna w żywności, ale etap chemicznego pomiędzy spożyciem tryptofanu i wytwarzania serotoniny. Przyjmując 5-HTP można pominąć etap tryptofanu i dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji chemicznych do serotoniny.

Warunki

Zaburzenia nastroju są często spowodowane niedoborem jednego z aminokwasów. Uczucia depresji są najściślej związane z niewystarczających poziomów serotoniny w organizmie. Jeśli wystąpi nasilenie łagodne do umiarkowanego depresji, dodając uzupełnienie 5-HTP może pomóc w regulacji nastroju i zapewnić mózgu z ważnych przekaźników chemicznych.

Nie tylko serotonina regulują nastrój, ale również reguluje sen i apetyt. Problemy ze snem lub nadmierny apetyt może wskazywać niski poziom serotoniny. Suplementów 5-HTP można pomóc nasenne, stymulując wytwarzanie melatoniny. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, badania pokazują, że 5-HTP może pomóc w regulacji apetytu. Tak więc, jeśli mają trudności z utratą masy ciała, można rozważyć dodanie suplementu 5-HTP do swojej diety.

Rozważania

Nie źródłem pożywienia zawiera 5-HTP. Ale tryptofan, aminokwas, z którego 5-HTP jest wykonany, jest dostępny w drobiu, mleka, nasion słonecznika, Collard Greens, wodorostów i ziemniaków. Często po prostu zwiększenie spożycia żywności bogatej tryptofanu wystarczy podnieść poziom serotoniny. Jeśli nadal brakuje można dodać dodatek. Suplementy zawierające 5-HTP są wykonane z afrykańskiego drzewa zwanego Griffonia simplicifolia. Do 5-HTP, nasiona drzewa są zbierane i przetwarzane na tabletki.

Ostrzeżenia

Przyjmowania suplementów aminokwasowych nie jest pozbawione ryzyka. Wysokie dawki 5-HTP może spowodować nudności, niestrawność i palpitacje serca. Zrobione w ilości 5-HTP może spowodować niebezpieczny poziom toksyczności w mózgu i wątrobie. Jeśli stan zdrowia lub stosuje żadnych leków, należy porozmawiać z lekarzem, aby uniknąć niebezpiecznych interakcji i skutków ubocznych.

Jakie są korzyści z 5-HTP?

L-5-hydroksytryptofanu, powszechnie zwany 5-HTP jest chemiczna organizm zużywa utworzyć neuroprzekaźnika serotoniny. 5-HTP pochodzi z aminokwasu L-tryptofan i zapewnia szereg korzyści dla zdrowia.

Dostępność

Ludzie mogą uzyskać 5-HTP, jedząc pokarmy zawierające L-tryptofan, które zawierają mięso, owoce morza, soja, ser, szpinak, orzeszki ziemne i inne źródła. Dostępne są również 5-HTP suplementy.

Odchudzanie

5-HTP jest popularny suplement odchudzania. To może sprawić, że ludzie czują się bardziej nasyceni po jedzeniu, zgodnie z University of Maryland Medical Center, więc zużywają mniej żywności. Ponadto, niskie poziomy serotoniny są związane z zachowaniem impulsywnym, który może zawierać nadmiaru żywności.

Zdrowie psychiczne

Niski poziom serotoniny są również związane z depresją, zaburzenia lękowe i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Ponieważ korpus przekształca 5-HTP do serotoniny, 5-HTP ma podobną, ale słabszy efekt jak leki przeciwdepresyjne zwane selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Rozważania

5-HTP dodatki nie działają na wszystkich, według ekspertów naturalny suplement i lekarza Ray Sahelu, prawdopodobnie dlatego, że te osoby mają zaburzeń psychicznych nie spowodowane niskim poziomem serotoniny.

Skutki uboczne

Skutki uboczne 5-HTP zazwyczaj są łagodne, takie jak bóle głowy, senność i zgaga. Biorąc bardzo wysokich dawek, albo łącząc 5-HTP z lekami przeciwdepresyjnymi, może doprowadzić do poważnego stanu zwanego zespołu serotoninowego, z objawami halucynacji i wahania tętna.

HGH vs Natural 5-HTP

HGH vs Natural 5-HTP


HGH i 5-HTP są zarówno dodatki, które jeszcze wiele pozostało do nauczyłem. HGH jest naturalny hormon produkowany w organizmie i 5-HTP jest aminokwasu występującego w pożywieniu. HGH i 5-HTP, zarówno medycyny alternatywnej, może być korzystne, gdy podjęte w zależności od potrzeb i zgodnie z zaleceniami lekarza.

Definiowanie HGH

HGH jest skrótem dla ludzkiego hormonu wzrostu i jest największą białka w organizmie. HGH jest wytwarzany w przysadce mózgowej i wytwarzanie hormonu zmniejsza się w czasie. Zgodnie z Mayo Clinic, HGH jest odpowiedzialny za rozwój w dzieciństwie, jak również utrzymanie narządów i tkanek w całym dorosłym życiu. Skutki uboczne HGH są wspólne dla wszystkich użytkowników, a to wymioty, biegunka, zaburzenia wzroku i bóle stawów.

Biorąc HGH

HGH mogą być podawane przez lekarza, na receptę. HGH zastrzyki kosztować około 15000 dolarów każdego roku, a często nie są pokrywane przez zakłady ubezpieczeń medycznych. , Mayo Clinic stwierdza jednak, że zastrzyki HGH zostały sprawdzone w celu zwiększenia gęstości kości, wydolności fizycznej i masy mięśniowej.

HGH jest również sprzedawany w pigułce i formie sprayu. Jednak dowody naukowe potwierdzające lub podważyć skuteczność pigułek i spraye jest rzadki. Detaliści swoich roszczeń na zasadzie "odwrócenia starzenia się", podczas gdy miejsca takie jak Jintropin.org twierdzą, że pigułki HGH spraye nie mają wpływu, a jedynie mogą być wchłaniane przez zastrzyki odpowiednich ilościach przepisanych przez lekarza.

Definiowanie 5-HTP

5-HTP jest skrótem 5-hydroksytryptofan, który jest aminokwasem, który pomaga w wytwarzaniu serotoniny w mózgu. Serotonina jest bezpośrednio związane z nastroju i snu człowieka. Doświadcza skutków ubocznych z 5-HTP występuje rzadko, według zdrowego Place.

Biorąc 5-HTP

5-HTP można znaleźć w wielu produktach, w tym drobiu i serów, a także sprzedawane bez recepty jako kapsułki. 5-HTP ma wiele pozytywnych wniosków. Według Zdrowe miejsce, naukowcy odkryli, 5-HTP jest korzystna w leczeniu utraty wagi, fibromyalgia, i zmniejszenia migreny.

5-HTP wykazano, aby pomóc w depresji również. Według Zdrowe Place, badaniu porównano 5-HTP w stosunku do leku antydepresyjnego fluwoksamina i stwierdził, że 5-HTP jest równie skuteczny.

HGH lub 5-HTP

HGH ma wiele korzyści, u dzieci z niedoborem HGH i niezdrowych dorosłych. Jednak stosowanie HGH odwrócić starzenie w zdrowych osób może faktycznie doprowadzić do spadku żywotności, zgodnie z "Instrukcji kompletny idiota do danego przeciwzapalne dieta". 5-HTP ma również wiele korzyści dla ludzi, którzy cierpią z powodu chorób, takich jak depresja, otyłość lub częste bóle głowy.

W zależności od objawów osoba stara się leczyć to określenia, które należy stosować, jeśli występują. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek suplementów zawsze skonsultować się z lekarzem.

Jest 5-HTP bezpieczne?

5-HTP jest stosowany u pacjentów cierpiących na stany wynikające z niskiego stężenia serotoniny. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na pewne zakłócenia i skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem 5-HTP, aby zapewnić używasz go bezpiecznie.

Znaczenie

5-HTP, lub 5-hydroksytryptofan, jest wytwarzana przez organizm z tryptofanu, aminokwasu występującego w żywności. Jeśli u pacjenta występuje niedobór serotoniny, 5-HTP może pomóc w przezwyciężaniu skutków niskiego serotoniny, takie jak depresja, zaburzenia apetytu i bezsenność.

Historia

L-tryptofan, wytwarzane aminokwasowa jest suplement diety, która podnosi poziom serotoniny i użyto w Stanach Zjednoczonych do leczenia depresji, otyłości, bezsenności i. L-tryptofan został odwołany pod koniec 1980 roku ze względu na pacjentów z wysoką gorączką, obrzęk i duszność. 5-HTP jest alternatywą dla L-tryptofanu, który zapewnia takie same korzyści bez ryzyka.

Zespół serotoninowy

Możliwe jest, że poziomy serotoniny się zbyt wysokie. Jest to tak zwany zespół serotoninowy i może powodować gorączkę, dreszcze i biegunkę. Nie należy przyjmować 5-HTP, jeśli przyjmuje recepty inhibitor MAO, a połączenie może podnieść poziom serotoniny zbyt wiele.

Skutki uboczne

Nudności mogą być skutkiem ubocznym przy 5-HTP. Można tego uniknąć, zaczynając od 50 mg na dzień i wzrost do 100 mg na dobę, po dwóch tygodniach. Również wziąć 5-HTP z żywnością.

Choroba Parkinsona

5-HTP, może być korzystne, jako dodatek stosowany w chorobie Parkinsona, w uzupełnieniu z innymi standardowymi leczenia. Nie powinny być stosowane jako jedyne leczenie, ponieważ może to pogarszać objawów. W przypadku choroby Parkinsona oraz biorąc Eldepryl, nie brać 5-HTP, ponieważ może to spowodować serotoniny, by stać się zbyt wysokie.

Czy możliwe jest przedawkowanie witamin?

Możesz być przyjmowanie witamin, aby zapewnić otrzymujesz wystarczającą ilość składników odżywczych w diecie. Ale czy to możliwe, aby przedawkować witaminy? Brane w nadmiarze, to jest możliwe do przyjęcia zbyt wielu witamin i innych suplementów.

Fakty

Jest to ilość witamin zużyta, co jest ważne. Wszystko może być toksyczne, jeśli podjęte w nadmiernej wysokości, w tym wody i tlenu. Witaminy nie są wyjątkiem.

Dzienne zapotrzebowanie

Oba produkty żywnościowe i witaminowe są oznaczone Procent dziennej wartości. Ten procent jest oparty na dietę 2000 kalorii dla dorosłych 18 i więcej lat.

Rodzaje

Witaminy rozpuszczalne w wodzie (B i C), nie mogą być przechowywane w organizmie, więc nadmiar jest po prostu wydalany. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak A, D, E i K mogą gromadzić się w ciele w czasie i w końcu doprowadzić do przedawkowania.

Przedawkowanie

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach może prowadzić do przedawkowania w przypadku wykonane w dużych dawkach przez dłuższy okres czasu. Zbyt dużo witaminy A może prowadzić do uszkodzenia układu nerwowego i wątroby. Zbyt dużo witaminy E może powodować krwawienie i zmęczenie.

Rozważania

Jeśli brać multiwitaminy codziennie, że zawiera około 100 procent zalecanej dziennej wartości większości składników odżywczych, są bezpieczne. Należy pamiętać, że więcej nie jest lepsza. Biorąc mega dawek witamin może prowadzić do przedawkowania.

Jak korzystać z 5-HTP na zwiększenie serotoniny

Jak korzystać z 5-HTP na zwiększenie serotoniny


Jeśli chcesz zwiększyć poziom serotoniny, uzupełnienie z 5-HTP może zaoferować znaczące korzyści. 5-HTP, znany również jako 5-hydroksytryptofanu jest prekursorem serotoniny naturalnie występuje w ziarnach Griffonia. Po połknięciu 5-HTP, nasze ciała są w stanie syntetyzować podnieść poziom serotoniny. Suplementacja 5-HTP w tym celu może pomóc w zmniejszeniu depresji, poprawę snu, migreny, a także kontrolowanie utraty wagi.

Instrukcje

1 rozmowy z lekarzem lub służby zdrowia, aby upewnić się, że 5-HTP jest właśnie dla Ciebie. Biorąc 5-HTP jako suplement nie jest zalecane, jeśli pacjent aktualnie przyjmuje przepisanych leków na depresję, są obecnie w ciąży, lub cierpią na zespół Downa czy choroby wątroby. 5-HTP wiadomo, że zwiększa serotoniny w organizmie, w tych sytuacjach może powodować niebezpieczne efekty uboczne.

2 Kup dodatek 5-HTP produkowany pod marką zalecanej przez lekarza, dietetyka, farmaceuty lub innego pracownika służby zdrowia. Według MedlinePlus niektóre marki z 5-HTP zawierać zanieczyszczenia, które rzekomo spowodowały zespół eozynofilia bóle mięśni. Zakup suplementów z zagranicy lub w Internecie zwiększa ryzyko zachorowania na zanieczyszczoną produkt.

3 Weź 5-HTP suplement na godzinę przed snem. James Balch, MD, autor "recepty na leki naturalne" zaleca się dawkę 100 mg do 200 mg między 5-HTP, aby zwiększyć serotoniny dla lepszego relaksu i zmniejszonym bezsenność. Zwiększenie naturalnej serotoniny do bezpiecznego poziomu będzie poprawy snu bez pozostawiając uczucie podpity rano.

4 Kombajny 5-HTP z innych pokarmów bogatych tryptofanu do wspierania działań suplementu. Tryptofan jest aminokwasem z prekursora 5-HTP i występuje w wielu źródeł pokarmu. Dobrych źródeł żywieniowych tryptofanu to tuńczyka, rybę, dorsza, Turcja, Tamari, krewetki, gorczycy, szpinak, tofu, przegrzebki, kurczak, sardynki, soja i wodorosty. Po spożyciu tych pokarmów, organizm przekształca tryptofan do endogennego 5-HTP, a następnie do aktywnego serotoniny.

5 Zmniejsz dawkę 5-HTP w przypadku wystąpienia negatywnych skutków ubocznych. Zgłaszane działania niepożądane to oparzenie serca, bóle głowy, nudności, wymioty, dolegliwości pokarmowe i paraliżujący doznania. Zaprzestać korzystania z 5-HTP i porozmawiać z lekarzem, jeśli działania niepożądane nadal. Zwiększenie dawki 5-HTP bez porozumienia z lekarzem może doprowadzić do zatrucia i powinny być traktowane z doraźnej pomocy medycznej.

Jakie są niebezpieczeństwa Przedawkowanie witaminy D?

Jakie są niebezpieczeństwa Przedawkowanie witaminy D?


Witaminy D, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, jest istotne dla zdrowia kości pochłaniania wapnia, modulowania wzrostu komórkowego, wzmocnienia układu odpornościowego i zmniejszając stan zapalny. Można uzyskać witaminy D z trzech głównych źródeł: niektóre pokarmy, takie jak tłuste ryby i wzbogacone soki lub zbóż; bezpośrednim nasłonecznieniem i suplementy. Choć przedawkowanie nie jest powszechne, nadmierne spożywanie suplementów witaminy D może prowadzić do przedawkowania. Przedawkowanie witaminy D jest potencjalnie poważne, ale medycznie leczyć, zgodnie z Mayo Clinic.

Dawkowanie

Ciało staje się o 80 do 90 procent jej witaminy D z bezpośrednim nasłonecznieniem. Jednakże, jeśli mieszkasz w Kanadzie i na północy Stanów Zjednoczonych, ograniczona ekspozycja na słońce może uzasadniać stosowanie suplementów witaminy D. Lekarze mogą również zalecić witaminy D dla osób powyżej 65, ponieważ są mniej prawdopodobne, aby spędzić czas w słońcu i mają mniej receptorów do konwersji światła słonecznego na witaminę D. Instytutu Medycyny zaleca 600 jm (jednostek międzynarodowych) witaminy D dziennie dla dzieci i dorośli do wieku 70 lat dla osób dorosłych w wieku powyżej 70, 800 jm na dobę zaleca.

Efekty

Przedawkowanie witaminy D powoduje stan zwany Hiperwitaminoza D. może produkować różne objawy, takie jak nudności, wymioty, brak apetytu, zaparcia, osłabienie mięśni, bóle głowy, brak apetytu, drażliwość i bóle kości. Zbyt dużo witaminy D może powodować wzrost stężenia wapnia we krwi, co może powodować zwapnienie naczyń krwionośnych i tkanki. Zwiększona wapnia we krwi może prowadzić do ewentualnego uszkodzenia serca, nerek i naczyń krwionośnych.

Zagrożenia

Jest to niebezpieczne witaminę D w dawkach 2000 IU dziennie przez długi czas. Może to prowadzić do kolca wapnia we krwi, co może spowodować konsekwencje zdrowotne, jak omówiono powyżej. Wysokie dawki są także bezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ może to być szkodliwe dla rozwijającego się płodu. Osób z chorobami nerek, sarkoidoza, histoplazmoza i chłoniaka mają wyższe ryzyko zwiększenia wapnia we krwi witaminy D przedawkowania. Biorąc diuretyków tiazydowych z suplementów witaminy D mogą stwarzać ryzyko przedawkowania.

Leczenie

Aby zatrzymać toksyczności witaminy D, lekarz może zalecić odstawienie leku suplementy witaminy D lub ograniczyć spożycie wapnia. W ciężkich przypadkach może wymagać hospitalizacji.

Porady ekspertów

Wskazane jest, aby nie brać większe dawki witaminy D, o ile wymagane. Lekarze mogą zalecić większe dawki witaminy D w leczeniu stanów chorobowych, takich jak niedobór witaminy D. Nawet wtedy, takie dawki należy podawać pod nadzorem lekarza.

Jak przyjmować 5-HTP Prawidłowo

Jak przyjmować 5-HTP Prawidłowo


Dodatek dietetyczny 5-hydroksytryptofan, lub 5-HTP jest metaboliczny prekursor neuroprzekaźnika serotoniny i chemicznych korpus tworzy z aminokwasu tryptofanu. University of Maryland Medical Center twierdzi, że 5-HTP suplementy diety pomaga podnieść poziom serotoniny w mózgu. Serotonina pomaga regulować nastrój i zachowanie, poprawia sen, zmniejsza niepokój, poprawia objawy bólu z chorobą, takich jak fibromyalgia, a nawet mogą pomóc ludziom schudnąć. Ważne jest, aby stosowanie 5-HTP prawidłowo, ponieważ zbyt wiele z tych substancji chemicznej może powodować niekorzystne skutki.

Instrukcje

1 Określić ilość 5-HTP, który jest właściwy dla Ciebie. Reakcja każdego człowieka na 5-HTP jest różna. Zalecane jest, aby skontaktować się z lekarzem, aby określić odpowiednią dawkę i uniknąć ewentualnych interakcji z lekami lub warunków zdrowotnych, które mogą wystąpić.

2 Uzyskanie dodatku 5-HTP w albo 50 miligramów lub 100 miligramów dawek, w zależności od indywidualnych potrzeb. Bezpieczny spożycie dodatek waha się od 50 do 400 mg dziennie. Przeczytaj wskazówki i porady na temat tego dodatku przed użyciem.

3 Ingest doustnie 01:59 kapsułki pigułki 50 miligramów 5-HTP jeden do czterech razy dziennie, w zależności od potrzeb. Użyj kapsułki 100 miligramów 5-HTP, jeśli wymagają większych dawek. Dawka ta wielkość należy jeden do trzech razy dziennie, w równo oddalonych odstępach.

5 Htp Zgodność z dna Leczenie

Skaza moczanowa jest powszechna forma zapalenia stawów określany jako dnawe zapalenie stawów. Według American College of Rheumatology, około 3 milionów Amerykanów cierpi na podagrę w 2009 roku i że liczba rosła. Przypadkowo, wykorzystanie bezpłatne zabiegi w tym ziołowych suplementów, takich jak 5-hydroksytryptofanu (5-HTP) również stale rośnie. Począwszy od 2010 roku, nie udokumentowane dowody można znaleźć w sprawie zgodności 5-HTP i wspólnych metod leczenia dny moczanowej.

Fakty

Skaza moczanowa jest spowodowane nagromadzeniem nadmiaru kwasu moczowego we krwi. Najbardziej znane objawy dny moczanowej są bolesne obrzęki stawów w nogach, szczególnie w duży palec u nogi. Istnieje wiele skutecznych sposobów leczenia ostrych, jak i przewlekłych postaci choroby. Wspólne zabiegi są niesteroidowe środki przeciwzapalne (NLPZ), kolchicyna i kortykosteroidami w ostrej dny moczanowej i kwasu moczowego leki obniżające dla przewlekłej dny.

Funkcja

5-HTP jest prekursorem serotoniny pochodzi z aminokwasu, a niektóre badania sugerują, że 5-HTP zwiększa poziom serotoniny. Istnieją ograniczone kontrolowanych badaniach klinicznych i mnóstwo niepotwierdzonych sugeruje, że 5-HTP może mieć pozytywny wpływ w leczeniu wielu chorób, w tym depresji, lęku i fibromialgii. Na przykład ocena 2007 opublikowane w American lekarza rodzinnego zbadał liczbę małych badań 5-HTP u pacjentów z zaburzeniami lękowymi i uznaliśmy je za nieprzekonujące.

Rozważania

Jak jest zalecane w przypadku stosowania jakichkolwiek leków, pacjent powinien zawsze informować swojego lekarza o wszystkich leków i suplementów jest on biorących przed rozpoczęciem leczenia dny moczanowej.

Ostrzeżenie

Istnieją obawy, że 5-HTP może być związane z wątrobą i toksyczności mózgowej i jest związane z zespołem eozynofilia, bóle mięśni (EMS). EMS jest skomplikowane i obezwładniające zaburzenia z wielu objawów, w tym silny ból mięśni.

Sugestie

Od 5-HTP może być związane z toksycznością i zaburzeń ogólnoustrojowych Każdy, kto bierze postać suplementu diety i rozpoznaniem dny powinien omówić jego dalsze stosowanie 5-HTP uzupełnienie diety i innych leków ze swoim lekarzem przed wprowadzeniem nowych leków.

Objawy Przedawkowanie cynku

Cynk jest minerałem organizm potrzebuje do wykonania różnych procesów. Możesz dostać cynk albo z jesz lub uzupełnienie codziennej. Mimo, że organizm potrzebuje odpowiedniego poziomu cynku do prawidłowego funkcjonowania, spożywanie zbyt wysoki poziom cynku może mieć poważne skutki uboczne. Przedawkowanie cynku może powodować objawy krótkoterminowe i długoterminowe szkody dla procesów ustrojowych.

Cechy

Cynk odgrywa ważną rolę w budowaniu DNA i RNA. Także cynku doradcy w gojeniu ran i jest potrzebne do smaku i zapachu. Utrzymując normalny poziom cynku pomaga chronić przed chorobami, ponieważ cynk pomaga w regulacji układu odpornościowego. Cynk znajduje się w owocach morza, chudego mięsa wołowego i wieprzowego, orzechy, jaja, ser, drób i soja. Można też dostać cynk od suplement codziennie ponad-the-counter mineralnej. Cynk jest często dodawany do ponad-the-counter leków przeciw przeziębieniu.

Ostre przedawkowanie

Przedawkowanie od jednej dużej ma cynku może powodować objawów w ciągu 30 minut. Ostre przedawkowanie może powodować nudności, wymioty, bóle głowy, zmęczenie, utrata apetytu, biegunka i skurcze brzucha. Objawy te mogą poprawić bez pomocy medycznej, ale poszukiwanie pomocy medycznej zaleca się, aby upewnić się, że nie ma uszkodzeń długoterminowe zostały wykonane.

Przewlekłe Przedawkowanie

Przewlekłe przedawkowanie występuje podczas zużywają nieco wysokie dawki cynku na bieżąco zbyt długo. Objawy przewlekłego przedawkowania to osłabiony układ odpornościowy. Jeśli układ odpornościowy jest osłabiony, ryzyko problemów układu moczowego, w tym zakażenia wzrasta. Przewlekłe przedawkowanie może prowadzić do anemii, niski poziom dobrego cholesterolu i obniżonej zdolności do wchłaniania antybiotyków i innych minerałów, takich jak żelazo.

Rozmiar

Amerykański Departament zalecanego dziennego spożycia Rolnictwa cynku dla dorosłych mężczyzn wynosi 11 mg i 8 mg dla dorosłych kobiet. Jest to minimalna kwota, musisz uzyskać od żywności i suplementów, aby upewnić się, że twój organizm ma wystarczającą ilość cynku. Według National Institutes of Health, dorośli nie powinni dostać więcej niż 40 mg cynku dziennie, od żywności lub suplementów. Wyższe poziomy cynku może prowadzić do ostrego i przewlekłego przedawkowania.

Rozważania

Przed suplementów cynku w ciąży lub karmiące piersią kobiety powinny skonsultować się z lekarzem. Jeśli masz wysoki poziom cynku można przekazać je dziecku i toksyczności przyczyny. Niski poziom cynku jest niebezpieczne, ponieważ cynk jest potrzebny do rozwoju DNA i RNA. Skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem reżimu cynku, aby zapewnić, że dawkowanie jest właśnie dla Ciebie.

Skutki uboczne skóra z 5-HTP

Skutki uboczne skóra z 5-HTP


Chemicznej 5-hydroksytryptofan lub 5-HTP znajduje się naturalnie w organizmie. Jednakże, jest również dostępny jako dodatek, produkowany z roślin Griffonia simplicifolia znajduje się w zachodniej i środkowej Afryce. 5-HTP produkowany w organizmie pochodzi od tryptofanu chemicznej, znanego jako środek do spania znajduje się w Dziękczynienia indyka. Po staje się 5-HTP, chemiczne ulega konwersji do innego się serotoniny, która reguluje zachowania i nastroje. Dodatek 5-HTP ma również skutki uboczne, które manifestują się przez skórę.

Syndrom eozynofilowe Bóle mięśni

Chociaż 5-HTP nie okazał się powodować mialgia eozynofilowe, zespół jest związany jako potencjalnego efektu ubocznego substancji. Objawy związane z EMS są nadmierne zasinienie skóry, czerwone plamy, przypominające małe guzki pęcherzowe, a możliwe, obrzęk. EMS był spowodowany zanieczyszczeniami syntetyczny prekursor 5-HTP, o nazwie L-tryptofan.

Wysypki

Reakcje alergiczne są możliwe z 5-HTP. Występują one w postaci pokrzywki i skórki wysypki. Może to być spowodowane na alergię na rośliny, która pochodzi z uzupełnieniem, więcej niż samego suplementu. Oprócz uli i wysypki, objawy alergii są 5-HTP swędzenie, obrzęk i trudności w oddychaniu.

Zespół serotoninowy

5-HTP przekształca serotoniny w organizmie. Dodawanie dodatek o tej samej substancji chemicznej może stworzyć mnóstwo serotoniny. Rezultatem może być zespół serotoninowy. To ma miejsce, gdy nie ma zbyt wiele chemicznych w ciele. Przejawia się na skórze jako gęsią skórkę. Jednakże w reszcie ciała, objawy mogą mieścić się w zakresie od dreszcze na padaczkę, gorączka i nieświadomości.

Interakcje leków

Biorąc 5-HTP niektórych leków może powodować niepożądanej reakcji na skórę. Łącząc 5-HTP z lekiem karbidopa, leczenia choroby danej Parkinsonâ € ™ S, można spowodować że skóra staje się gęsta i trudna. Skóra stanie się również stan zapalny, przypominające twardzinę choroby. Interakcje z lekami Imitrex, Maxalt, Amerge i Zomig (leki na migrenę) może spowodować zespół serotoninowy. 5-HTP dodatek wiadomo, że kilka interakcje, więc przyjmowanie leku podczas gdy pod nadzorem medycznym. Ponadto należy poinformować farmaceutę o suplement podczas wypełniania nową receptę.

Przedawkowanie Objawy Adderall

Przedawkowanie Objawy Adderall


Adderall jest lekiem stymulującym stosowane do leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Użyj Adderall, o amfetaminę, może prowadzić do nadużyć i zależności.

Nadużywanie Adderall może spowodować przedawkowanie, które mogą prowadzić do poważnych zdarzeń sercowych oraz, w niektórych przypadkach, nawet śmierć. Osób z istniejącymi serca i zaburzeniami psychicznymi, są na większe ryzyko związane z wystąpieniem poważnych zdarzeń niepożądanych Adderall jest.

Funkcja

Adderall jest lek zatwierdzone przez US Food and Drug Administration do leczenia zaburzeń z deficytem uwagi (ADHD) i narkolepsji, przewlekłe zaburzenie snu znamienny nagłe napady głęboki sen u pacjentów 6 i starszych.

Pracownicy służby zdrowia również przepisać ten lek do użytku off-label w leczeniu utraty wagi i depresji. FDA nie zatwierdziła wykorzystanie Adderall dla tych warunków.

Skutki uboczne

Najczęstsze działania niepożądane Adderall obejmują zmniejszenie apetytu, utrata masy ciała, wahania nastroju, suchość w ustach, ból głowy i ból brzucha. U pacjentów z zaburzeniami lub tic syndrom Tourette'a, Adderall może nasilać ich objawy silnika i Phonic Tic. Adderall, jak również inne amfetaminy, a także może osłabić swoich umiejętności motorycznych.

Pacjenci mogą mieć reakcję alergiczną na lek i rozwijać pokrzywka, trudności w oddychaniu i obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Długotrwałe stosowanie z Adderall może prowadzić do zmian w wzroku, niewyraźne widzenie i zamierania roślin wzrostu u dzieci.

Cechy

Pierwotnie opracowany przez Shire Pharmaceuticals, Adderall (dextroamphetamineis / amfetaminy) jest dostępny jako ogólne i jako preparat o przedłużonym uwalnianiu (Adderall XR), który jest obecnie dostępny tylko jako markowy produkt.

Adderall pomaga zwiększyć uważność i zmniejszają impulsywność i nadpobudliwość u pacjentów z ADHD. Jednak w tych bez ADHD, lek zwiększa Czujność, czujność i nadpobudliwość poprzez stymulację ośrodkowego układu nerwowego. Pacjenci z ADHD zazwyczaj brać Adderall dwa do trzech razy dziennie, w sumie 30 mg do 60 mg.

Adderall jako kombinacja dekstroamfetaminę i amfetamina jest nadużywanie leków, i potencjału przyzwyczajenia kształtowego. W rezultacie, Adderall jest Schedule II (CII), leku i Drug Agency Enforcement monitoruje recepty i dozowania leków.

Przedawkować

Ponieważ Adderall jest stymulantem, zwiększa ciśnienie krwi i tętno. W rezultacie, leki przeciwdepresyjne (w tym inhibitorów MAO), leki ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, leki zmniejszające przekrwienie, leki napadowe i leków kwasu żołądkowego może powodować poważne objawy, gdy używany w połączeniu z Adderall. W rezultacie, pracownicy służby zdrowia zazwyczaj nie określają Adderall dla osób z poważnymi chorobami serca i zaburzenia lub wysokie ciśnienie krwi. Pacjenci z tych podstawowych warunków, które biorą Adderall trzeba mieć ich tętno i ciśnienie krwi monitorowane za zmiany.

Ponieważ Adderall jest bardzo uzależnia, nadużywanie i uzależnienie są coraz bardziej powszechne. Nadużywanie leków biorąc dawki większe niż zalecane przez dostawcę opieki zdrowotnej może prowadzić nie tylko do uzależnienia, ale w dłuższej perspektywie także do śmiertelnego przedawkowania. Poważne objawy, inaczej znane jako poważnych zdarzeń niepożądanych, są związane z Adderall przedawkowania. Są to szybkie lub nierówne bicie serca, zawroty głowy, omdlenia, wzrost ciśnienia krwi, zaburzenia widzenia, problemy z koncentracją, bóle w klatce piersiowej, drętwienie, drgawki, niepokój, nietypowe zachowanie i halucynacje.

Przedawkowanie może również powodować poważne działania niepożądane, które wpływają na serce, a nawet nagłej śmierci. W przypadku przedawkowania, należy natychmiast wezwać osoby swoich lekarzy lub centrum zatruć-kontrolny.

Osoby, które korzystają z Adderall z innych powodów niż jego zatwierdzonych zastosowań są bardziej narażone na innych ryzykownych zwyczajów, takich jak nadużywanie kokainy, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i jazdę pod wpływem alkoholu. Pracownicy służby zdrowia zalecają osobom z uzależnieniem lub nadużyć kwestii Adderall zasięgnąć porady lekarza.

Rozważania

Związane z przedawkowania działania niepożądane są bardziej prawdopodobne u osób ze współistniejącymi zaburzeniami układu krążenia, inne problemy poważne serca lub zaburzeń psychicznych lub osoby z drgawkami w wywiadzie.

W 2005 roku było 20 międzynarodowych przypadki nagłej śmierci zgłaszane u dzieci i dorosłych, którzy przyjmowali Adderall lub Adderall XR. Żaden były związane z przedawkowania, nadużycia lub szkodliwe. W rezultacie, kanadyjskie władze zdrowotne tymczasowo zawieszone sprzedaży Adderall w Kanadzie.

Skutki Przedawkowanie ibuprofenu

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu, gorączki. Jest dostępny bez recepty w postaci generycznej i marek, takich jak Advil i Motrin. Lekarz może przepisać ibuprofen w większych dawkach. Maksymalna kwota dla osób dorosłych wynosi 800 mg na dawkę i 3200 mg na dobę.

Objawy ze strony przewodu pokarmowego

Objawy ze strony przewodu pokarmowego są najczęstszymi ibuprofen skutki przedawkowania. Mogą to biegunka, zgaga, nudności, wymioty i ból brzucha.

Krwawienie wewnętrzne

Ibuprofen przedawkowanie może również powodować krwawienia w żołądku i jelitach. To może spowodować zawroty głowy, osłabienie, czarnym, smoliste stolce, krew w moczu i kaszel lub wymioty krwią.

Zmiany w oddychaniu

Zmiany oddechowe może również być spowodowane przez przedawkowanie ibuprofenu. Osoba może doświadczyć świszczący oddech, trudności w oddychaniu i powolny lub płytki oddech.

Dodatkowe efekty

Dodatkowe objawy przedawkowania ibuprofenu obejmuje pobudzenie, zaburzenia widzenia, dezorientacja, zawroty głowy, senność, omdlenia, bóle głowy, brak produkcji moczu, wysypka, dzwonienie w uszach i pocenie się.

Ciężkie Przedawkowanie

Poważne przedawkowanie ibuprofenu może spowodować drgawki, utrata przytomności, śpiączki i śmierci.