adcov.com

1 mln plytek krwi

O obniżenie ciśnienia krwi

Metody do obniżenia ciśnienia krwi stały się bardzo ważne w ciągu ostatnich kilku lat. Wysokie ciśnienie krwi, nadciśnienie znane w medycynie jako znany jest również jako cichego zabójcy, ponieważ prawie żadnych objawów. Około 65 mln dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma nadciśnienie, a kolejne 59 milionów ma pre-nadciśnienie.
W przeszłości, lek został przepisany, ale to nie zawsze działa, a skutki uboczne mogą być nieprzyjemne. Teraz, medycyna nadal może być jedną z odpowiedzi na obniżenie ciśnienia krwi, ale istnieje wiele innych rzeczy, można spróbować zamiast leków.

Cechy

Wysokie ciśnienie krwi jest stanem, który pompuje krew przez ciało z siłą, która jest zbyt wysoka. Jedynym sposobem, aby powiedzieć, czy ciśnienie krwi jest zbyt wysoki jest poprzez medycznego sprawdzić, czy poprzez odczyt na monitorze ciśnienia krwi w domu. Monitor daje dwa numery. Pierwsza liczba to ciśnienie skurczowe, który mówi, ile ciśnienie serce używa do pompowania krwi przez tętnic. Druga liczba to ciśnienie rozkurczowe, które mówi, że wysokość ciśnienia w tętnicach, kiedy serce jest w stanie spoczynku, lub pomiędzy uderzeniami. Jeśli odczyt jest 140/90 lub więcej, masz wysokie ciśnienie krwi. Jeśli odczyt jest 120/80 do 139/89, masz pre-nadciśnienie. Tak czy inaczej, należy dołożyć starań, aby obniżyć ciśnienie krwi, zanim będzie wyższa i naraża swoje życie. Jedynym sposobem na to jest, aby zmienić swój styl życia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Chociaż są przyczyny wysokiego ciśnienia krwi, że nie można nic na temat, takich jak dziedziczność, rasę i starzenia się zrobić, jest o wiele więcej, że można coś zrobić. Jeden prosty sposób, że pracuje dla 60 procent ludzi jest ograniczenie spożycia soli. Unikać natychmiastowy płatki, zupy w puszkach, mięsa, ser, warzywa w puszkach obiad, kolacje i mrożonych słone przekąski. Zamiast korzystania z przetworzonej żywności, kupić świeże lub mrożone mięso, warzywa i owoce. Zamiast przypraw solą, użyć przyprawy, zioła i mieszanki wolnych od soli przyprawy.
Ograniczyć ilość alkoholu pić. Kobiety mogą mieć jeden 12 uncji Szklanka piwa lub 5 uncji kieliszek wina dziennie. Mężczyźni mogą mieć dwa. Jeśli jesteś palaczem, to powinieneś wiedzieć, że palenie buduje złogów tłuszczowych w tętnicach, które blokują krew i zwęża tętnice. Palenie jednego papierosa podnosi ciśnienie krwi za pół godziny, i palił paczkę dziennie będzie utrzymywać ciśnienie krwi wysoki większość dnia. Rzucić palenie i obniżyć poziom stresu poprzez medytację lub stosując techniki relaksacyjne.
Utrata wagi i dodanie do wykonywania codziennej rutyny obniża ciśnienie krwi. Pół godziny dziennie z działań, takich jak chodzenie, jazda na rowerze, ogrodnictwo, grabienie liści, strzelanie kosze lub szybki taniec może stanowić ogromną różnicę. Piętnaście minut dziennie z schodów wspinaczki, pływania, skakanka, gra w koszykówkę, i odgarnianie śniegu może dokonać spadek poziomu ciśnienia krwi. Pierwsze 3500 mg potasu codziennie obniża ciśnienie krwi. Potas pomaga organizmowi pozbyć się sód. Możesz również korzystać poprzez zwiększenie ilości wapnia, magnezu i oleju lnianego w diecie. Głóg jagody mogą rozszerzyć naczynia krwionośne, który zmniejsza opór przepływu krwi. Liści pietruszki poprawia przepływ krwi przez tętnice i żyły.

Korzyści

Istnieje wiele korzyści z obniżania ciśnienia tętniczego. Wysokie ciśnienie krwi może spowodować choroby serca, udar mózgu, niewydolność nerek i problemy z oczami. Według specjalisty nadciśnienie dr Samuel J. Mann, autor "Healing Hypertension: Rewolucyjna nowego podejścia", jednego z 11 zgonów u osób z nadciśnieniem tętniczym można zapobiec poprzez obniżenie ciśnienia krwi o 12 punktów i utrzymanie go tam przez co najmniej 10 lat . Obniżenie ciśnienia krwi może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niewydolności serca, w połowie i ryzyko zawału serca o 25 procent. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu może być zmniejszona o 40 procent, jeśli obniżyć ciśnienie krwi.

Nieporozumień

Zbyt wiele osób korzysta z samym do obniżenia ciśnienia krwi, ponieważ nie chcą, aby zmienić swój styl życia leków. Z drugiej strony, wiele osób zalicza innych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi gdy rzeczywiście trzeba leku. Ciśnienie krwi może być obniżona w obie strony, ale trzeba regularnie kontrolować ciśnienie tętnicze krwi, aby zobaczyć, co działa.

Beta-adrenolityki obniżają ciśnienie krwi poprzez serce bić wolniej iz mniejszą siłą. Blokery kanału wapniowego, aby ciśnienie krwi niższe o utrzymanie wapń przed przedostaniem się do komórek mięśniowych usłyszeć i naczyń krwionośnych. To rozluźnia naczynia krwionośne. Alfa-blokery niech przepustkę krwi przez naczynia krwionośne łatwiejsze poprzez zmniejszenie impulsów nerwowych. Alfa-beta-blokery zrobić to samo, ale również spowolnić bicie serca, takich jak beta-blokery. Lek może powodować działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, niskie potasu, wzdęcia, ból głowy, zaparcia, suchość w ustach, senność, depresja, i problemów z erekcją.

Expert Insight

Najnowsze badania kliniczne testowano skutki odżywczych w żywności na wysokie ciśnienie krwi. Dietary Approaches to Stop Hypertension, lub DASH, jedzenie Plan obniżone ciśnienie krwi u osób, które jadły mniej czerwonego mięsa, Gat i cukier i jadły więcej owoców, warzyw, o niskiej zawartości tłuszczu nabiał, produkty pełnoziarniste, drób, ryby i orzechy. Ludzie, którzy używali plan DASH jedzenie w drugim badaniu, a także obniżone spożycie soli do 1500 mg dziennie lub mniej miał nawet niższe ciśnienie krwi. Eksperci zalecają, aby powoli zmieniać planu DASH uniknąć wzdęć. Dodaj do warzyw i owoców na obiad i kolację, użyj połowę ilości masła, używać ziół i jeść owoce jako deser i przekąski. Stopniowo dodawać inne elementy programu.
W 21 marca 2008 Science Daily artykuł, Brigham Young University badania wykazały, że dorośli szczęśliwym małżeństwem mają niższe ciśnienie krwi niż osoby samotne. Samotne osoby powyżej 50 czytań ciśnienie krwi mają 30 punktów wyższy niż osób w wieku powyżej 50, którzy nie są samotni.

Virginia Commonwealth University eksperymentuje z urządzenia, które mogą obniżać ciśnienie krwi poprzez stymulowanie nerwów w tętnicach szyjnych. Mają nadzieję wykorzystać w przyszłości wyeliminować potrzebę medycyny.

Wysokie ciśnienie krwi Znaki ostrzegawcze

Wysokie ciśnienie krwi, zwany także nadciśnienie tętnicze, jest bez żadnych objawów, które każdy może postrzegają jako znaki ostrzegawcze. Z tego powodu dobrze jest mieć sprawdzane ciśnienie krwi rutynowo, jak wysokie ciśnienie krwi jest łatwo wykrywalna przez badanie. W ogromnej większości przypadków nadciśnienia krwi, nie stanowią one przyczyną tego, podczas gdy inne warunki mogą prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, znanych jako nadciśnienie wtórne. Poważne problemy zdrowotne mogą wynikać z wysokim ciśnieniem krwi, więc utrzymanie go pod kontrolą, gdy odkrył jest niezbędna.

Potencjał

Ciśnienie krwi jest określona jako siła wywierana przez krwi człowieka, ponieważ naciska na ściankach tętnic, jak przechodzi przez nie. Wyższe ciśnienie to jest na ścianach, wyższe ciśnienie krwi odczytu osoby będą. Wysokie ciśnienie krwi jest niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do wielu schorzeń, a niektóre z nich zagrażające życiu. Może to spowodować uszkodzenie tętnic i powoduje, że stają się grube i twarde, co może wytrącić udar mózgu lub zawał serca. Wysokie ciśnienie krwi może osłabiać naczynia krwionośne i sprawiają, tętniak możliwe, inny potencjalnie śmiertelna sytuacja. Niewydolność serca, niewydolność nerek oraz trudności w zapamiętywaniu rzeczy, to tylko niektóre z innych problemów spowodowanych przez wysokie ciśnienie krwi, z nie jednego znaku ostrzegawczego na zwrócenie się człowieka do tego, co się dzieje.

Identyfikacja

Chociaż prawie każdy miał ich ciśnienie krwi wykonane w takim czy innym czasie, wiele osób nie ma pojęcia, co w rzeczywistości oznacza, odczyty. Mankiet, który jest na ramieniu osoby nazywa ciśnieniomierza. Posiada wskaźnik odczytu ciśnienia z nim związane, który mierzy ciśnienie krwi w milimetrach słupa rtęci. Jak mankiet jest wysadzony w powietrze, ściska rękę i na chwilę zatrzymuje przepływ krwi w tętnicy. Jak jest zwolniony powietrza, przeszkolona osoba medyczny słucha z stetoskop do brzmienia krwi wraca przez tętnicę. Na tym etapie ciśnienie jest mierzone przez miernik. Ciśnienie to jest nazywany ciśnienie skurczowe. Ostatnia dźwięku oznacza ciśnienie rozkurczowe, a pozostałą część powietrza i uwalnia się ciśnienie zależy od szerokości rtęci. W istocie, ciśnienie skurczowe mierzy ciśnienie w tętnicach serce bije gdy ciśnienie rozkurczowe, że ciśnienie w naczyniach krwionośnych pomiędzy uderzeniami serca. Odczyty ciśnienia krwi są uzasadnione tylko znak ostrzegawczy z wysokim ciśnieniem krwi.

Znaczenie

W 2003 roku, National Heart, Lung, and Blood Institute wydał ścisłe wytyczne przedefiniowania znaczenia pomiarów ciśnienia krwi. Normalny pomiaru ciśnienia krwi, w którym skurczowego i rozkurczowego liczby, jedna na drugiej, odpowiednio, znajduje się poniżej 120/80 mm słupa rtęci. Osoba mówi się, że wstępne nadciśnienie skurczowe, gdy postać jest między 120 a 139 i numer rozkurczowego jest między 80 i 89. W etapie 1, gdy występuje nadciśnienie skurczowe w zakresie od 140 do 159 lub rozkurczowe 90 i 99. Etap 2 nadciśnienie skurczowe większa niż 160 lub rozkurczowe odczytu wyższy niż 100.

Ramy czasowe

Nadciśnienie tętnicze jest częstą dolegliwością, z ponad 50 mln osób w wieku powyżej 6 roku życia w Stanach Zjednoczonych, mającego pewną formę niego. Wysokie ciśnienie krwi jest bardziej rozpowszechnione wśród mężczyzn niż kobiet oraz w tych, w wieku powyżej 55 lat w porównaniu do osób młodszych. Większa niż połowa wszystkich w USA w wieku powyżej 65 mają rodzaj wysokiego ciśnienia krwi i Afroamerykanów są bardziej zagrożone, niż białych. Po 50 roku życia, skurczowe odczytu ma jeszcze większą wagę przywiązuje się do tego, ponieważ może oznaczać stan zwany izolowane skurczowe nadciśnienie, gdzie ciśnienie jest wysokie, gdy serce bije.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Osoby z bardzo wysokim ciśnieniem krwi będzie wykazywał prawie żadnych objawów, z tym tylko te, które mogłyby być zauważone jako łagodny ból głowy, zawroty głowy zaklęcie lub sporadyczne krwawienia z nosa. Ponieważ jednak są to typowe dolegliwości, trudno byłoby w najlepszym przypadku do nawiązania połączenia, które są objawy wysokiego ciśnienia krwi ostrzeżenie. Jedynym sposobem dla osoby naprawdę wiedzieć, czy mają wysokie ciśnienie krwi jest, że ich ciśnienie krwi podjęte przez personel medyczny. Raz wysokie ciśnienie krwi ustalono jako problem, jest wiele kroków, które można podjąć. Obejmują one redukcję soli i tłuszczu w diecie, zmniejszenie masy ciała, regularne ćwiczenia, rzucenie palenia i picia alkoholu i biorąc różne leki w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Jak działa Medycyna obniżyć ciśnienie krwi?

Jak działa Medycyna obniżyć ciśnienie krwi?

Wprowadzenie

Według American Heart Association, ponad 76 mln w Ameryce ponad 20 roku życia cierpi z powodu wysokiego ciśnienia krwi. Oznacza to, że około 1 na 3 dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma powyżej normalnego poziomu ciśnienia krwi. Wysokie ciśnienie może być niebezpieczne gdyż powoli osłabia ścian naczyń krwionośnych w wyniku szeregu stanów obejmujących choroby serca. Aby pomóc w zwalczaniu tej choroby, wiele leków zostały wprowadzone na rynek, aby pomóc obniżyć poziom ciśnienia krwi.

Diuretyki

Jedną z opcji na obniżenie poziom ciśnienia krwi jest klasa leków zwanych diuretyki. Jednym z czynników, które mogą przyczyniać się do wysokiego ciśnienia krwi, to ilość soli w diecie. Praca diuretyki pomagając nerki spłukiwania nadmiar sodu z organizmu.

Inhibitory ACE

Inhibitory ACE są inną formą leku ciśnienia krwi. Działają one poprzez blokowanie enzymu o nazwie angiotensyna-konwertazy angiotensyny (ACE). ACE jest odpowiedzialny za tworzenie hormonu angiotensyny II. Hormon ten powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, które ogranicza przepływ krwi przez naczynia, zwiększając ogólną ciśnienie krwi.

Alfa-blokery

Alfa-blokery są kolejne wspólne leki ciśnienie krwi. Lek ten działa się w szczególności na układzie nerwowym. Wzrost impulsów nerwowych do naczyń krwionośnych może spowodować ich skurcze, zwiększenie ciśnienia krwi w procesie. Alfa-blokery pracy poprzez zmniejszenie tych impulsów i powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Leki rozszerzające naczynia

Leki rozszerzające naczynia są również powszechną formą leki ciśnienie krwi. Działają one poprzez rozluźnienie mięśni ściany naczynia. Kiedy ściany mięśni są złagodzone, większa ilość krwi może przepływać przez nie bez zakłóceń. Skurczowe mięśni ograniczenie ilości krwi przepływającej przez statki, które zwiększa ogólną ciśnienie krwi.

Beta-blokery

Beta-blokery, takie jak alfa-blokery, pracy blokując impulsy nerwowe. Jednak zamiast blokowania nerwu pulsacji zwężają naczynia krwionośne, beta-blokery skupić się na impulsy nerwowe, które powodują serce bić. Zmniejszenie impulsów nerwowych powoduje serce bić wolniej, pomaga zmniejszyć ciśnienie zmuszany przez naczynia.

Sposoby obniżyć ciśnienie krwi bez narkotyków

Sposoby obniżyć ciśnienie krwi bez narkotyków


Wysokie ciśnienie krwi jest powszechną formą choroby układu krążenia. Według American Heart Association, ponad 73 mln dorosłych w Stanach Zjednoczonych mają wysokie ciśnienie krwi. Jest możliwe, że ten warunek nie wiedzą, dlatego wysokie ciśnienie krwi jest znany jako cichego zabójcy. To może być możliwe, aby obniżyć ciśnienie krwi poprzez zmiany w diecie, zmniejszenie masy ciała i regularne ćwiczenia fizyczne.

Dieta

DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) dieta pomaga obniżyć ciśnienie krwi w sposób naturalny. Dieta jest oparta na jedzenie warzyw, owoców, całe ziarna, fasola, nasiona, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu i chude mięso (patrz źródła). Dieta o niskiej zawartości nasyconych tłuszczów i cholesterolu, a wysokiej zawartości włókna i białka. Według Narodowego Instytutu dla zdrowia, dieta DASH może zapobiec i kontrolować ciśnienie krwi i niższy poziom cholesterolu.

Sodu

Zmniejszenie ilości sodu w diecie może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Zgodnie z University of Michigan Health System, należy ograniczyć ilość sodu w diecie do 2300 mg na dobę w celu kontroli ciśnienia krwi. Można zmniejszyć ilość soli zjeść, unikając żywności przetworzonej. Czytaj etykiety żywności i wyboru żywności, która jest uboga w sól. Sezon żywność z przyprawami, a nie przy użyciu soli przy stole.

Odchudzanie

Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia, tracąc zaledwie 10 kg. może obniżyć ciśnienie krwi. Otyli ludzie mają wysokie ryzyko nadciśnienia. Jeśli masz nadwagę i mają wysokie ciśnienie krwi, zmniejszenie masy ciała powinien być częścią planu leczenia. Zmniejszyć wielkość porcji i ograniczyć ilość tłuszczów nasyconych w diecie. Po diecie DASH natomiast ograniczenia kalorii może pomóc schudnąć jedząc pokarmy, które kontrolują ciśnienie krwi.

Ćwiczenie

Codzienne ćwiczenia odgrywa ważną rolę w obniżaniu ciśnienia krwi. Należy starać się uzyskać 30 minut umiarkowanej intensywności ćwiczeń każdego dnia. Podjąć działalność cieszyć jak chodzenie czy pływanie. Położyć większy ruch w dzień, wstać i poruszać się do spalania kalorii i wykonywać swoje serce.

Alkohol

Ogranicz spożycie alkoholu. Napoje alkoholowe dodać zbędnych kalorii w diecie i uczynić go bardziej trudne do siebie ciężar pod kontrolą. Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia, alkohol podnosi ciśnienie krwi. Zalecają ograniczenie spożycia do jednego drinka dziennie dla kobiet i dwa drinki dziennie dla mężczyzn.

Muzyka i jego wpływ na ciśnienie krwi

Nadciśnienie, powszechnie znany jako nadciśnienie krwi, jest chorobą, która dotyka ludzi w każdym wieku, w całym świecie. Według specjalisty dr Pietro A. Modesti z Uniwersytetu we Florencji, we Włoszech, prawie 56 mln osób może być zdiagnozowany stan światowej do 2025 roku lek jest dostępny w leczeniu nadciśnienia tętniczego, ale badania wykazały, że drobne sprawy mogą być skutecznie i przyjemnie traktowane z muzykoterapii.

Definiowanie wysokie ciśnienie krwi

A osoby normalnie znamionową ciśnienia krwi w obszarze 120/80 mm Hg. Nadciśnienie tętnicze rozpoznaje się, gdy ciśnienie krwi pacjenta konsekwentnie czyta 140/90 mm Hg - czyli ciśnienie skurczowe wynosi powyżej 140, a rozkurczowe wyższe niż 90. Według Centrum Kontroli Chorób (CDC), wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do chorób serca, udaru mózgu i choroby nerek, a prawie jedna trzecia tych, którzy mają warunek są tego świadomi.

Medyczne Studium związane z music

Dr Modesti przeprowadził badania we Włoszech, który obejmował 48 pacjentów z rozpoznaniem niewielkim nadciśnieniem w wieku od 45 do 70. Wszystkie były leki do kontroli stanu. Badaniami objęto także grupę kontrolną młodszych osób normalnych ocen ciśnienia krwi. Celem było zbadanie wpływu muzyki na poziom ciśnienia krwi pacjentów.

Schemat badania

Pacjentów w badaniu dr Modesti za słuchał klasycznej, celtyckiej lub indyjskiej muzyki przez słuchawki przez 30 minut dziennie, podczas gdy ich tętno, oddech i ciśnienie krwi były monitorowane przez naukowców.

Wpływ różnych stylów muzycznych

Wyniki badań dr Modesti wykazały, że muzyka grana na szybkie tempa zwiększenie przepływu krwi pacjentów i ich ceny w oddychaniu. Przemian, muzyka grana na wolniejsze tempa spadły te ceny. Stwierdzono, że tempo muzyki skorelowana z poszerzeniem lub zwężenie naczyń krwionośnych pacjenta. Muzyczne frazowanie wykazano także mieć wpływ. Melody wzory trwające około 10 sekund długo tworzone synchronizację serca i oddychania wzory pacjentów.

Dodatkowe korzyści z muzykoterapii

Wraz ze zmniejszeniem poziomu ciśnienia krwi, dr, Modesti uważa, że ​​muzykoterapia może być korzystne dla pacjentów z nieprawidłowymi tętna. Może również ułatwić niewielki ból poprzez rozrywkę i zmniejszyć lęk pacjenta.

Wpływ kawy na wysokie ciśnienie krwi

Wpływ kawy na ciśnienie krwi był przedmiotem wielu badań i kontrowersji. Eksperci w tej dziedzinie nie są w badaniach naukowych często porozumienie i wzajemnie sprzeczne temat tego, czy kawa faktycznie podnosi ciśnienie krwi, ale jedno jest uzgodnione .: Jeśli cierpisz na nadciśnienie, celem jest, aby obniżyć ciśnienie krwi i spożywanie kofeiny jest sprzeczne z tym koniec.

Nadciśnienie Defined

Nadciśnienie tętnicze dotyczy ilości krwi pompowanej przez serce i odporność jeśli twarze podróży przez tętnic. Szacunkowej 50 mln osób w Stanach Zjednoczonych mają nadciśnienie tętnicze, zwiększając ich ryzyko choroby wieńcowej serca, udaru mózgu i niewydolności serca. Nadciśnienie trwa wiele lat, aby urzeczywistnić, czasami nie widać żadnych objawów. Jest on łatwy do wykrycia i może być traktowany zmiany stylu życia.

Kawa i kofeina

Ilość kofeiny w kawie zależy od marki i producenta. Średnio, filiżanka espresso zawiera najwięcej kofeiny, około 185 mg na strzał. Drip kawy jest obok, z 115-175 mg na filiżankę, a następnie prasowane z 80-135 mg na filiżankę. Kawa zawiera około 65-100 mg na filiżankę kawy i kofeiny zawiera 3-4 mg na filiżankę, nieco mniej do natychmiastowej BEZKOFEINOWEJ.

Niepożądane działanie kofeiny

Najczęstsze skutki uboczne kofeiny tachykardię lub szybkie bicie serca, kołatanie serca, bezsenność, niepokój, nerwowość, drżenie, bóle głowy, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunkę i diurezy. Te efekty występują w różnych ilościach, w zależności od zużycia poszczególnych fizjologicznych; niektórzy ludzie są po prostu bardziej wrażliwe na ówczesnych kofeiny innych. Spożycie kofeiny ma potencjał, aby podnieść ciśnienie skurczowe od 3 do 13 mm Hg i rozkurczowego ciśnienia krwi swój od 4 do 13 mm Hg. Ludzie przyzwyczajeni do spożywania kofeiny wystąpić tymczasowy, ale Stark, wzrost ciśnienia krwi. Aby sprawdzić, czy kawa podnosi ciśnienie krwi, mają ciśnienie krwi pobrane przed i ponownie po upływie 30 minut, spożywanie kawy.

Sprzeczne badania

Długoterminowe badanie wśród białych mężczyzn wspierane przez National Institute on Aging oraz przeprowadzone przez naukowców z Johns Hopkins stwierdził, że spożycie kawy zwiększa ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, ale również, że osoby pijące kawę częściej pić alkohol i palić papierosy, co czyni go jasne, czy kawa była związek przyczynowy w rozwoju tej choroby. Naukowcy z Harvardu opublikowali wyniki badań długoterminowych kobiet w Journal of American Medical Association w 2005 roku, co wskazuje, że spożycie kawy może chronić je przed rozwoju nadciśnienia, ale spożywanie kofeiny w postaci coli zwiększa ryzyko nadciśnienia. Kobiety, które piją w nadmiarze sześciu filiżanek kawy dziennie, mieli niskie ryzyko nadciśnienia, ale ci, którzy pili mniej niż trzy miały wysokie ryzyko. Należy wziąć pod uwagę inne czynniki ryzyka w stylu życia ludzi, którzy rozwijają nadciśnienie.

Kawa vs Cola

Nie jest jasne, co składnik cola wpływa ciśnienie krwi; słodzone lub dieta cola zarówno produkują podobne wyniki. Według badań Uniwersytetu Harvarda, kobiety, które piją więcej niż jeden sody dziennie są 44 procent bardziej narażone na rozwój nadciśnienia tętniczego, a następnie kobiety, które spożywają duże ilości kawy lub mniej niż jeden sody na dobę. Największe ryzyko jest dla kobiet w wieku 43-71. Badania nie są rozstrzygające dla mężczyzn.

Wpływ soli na ciśnienie krwi

Wpływ soli na ciśnienie krwi


Są stosowane w pomiarach ciśnienia krwi dwa numery. Te dwie cyfry oznaczają, jak trudno jest przepływ krwi przez tętnice, żyły i mniejszych naczyń krwionośnych. Pierwsza liczba to ciśnienie skurczowe, co oznacza ciśnienie serca zamawiającego. Druga liczba jest ciśnienie rozkurczowe, który mierzy ciśnienie w sercu, gdy zwalnia. Wyższe spożycie soli może zwiększyć zarówno presji.

DASH

Dietary Approaches to Stop Hypertension (DASH) badania określono związek pomiędzy dietą i ciśnienia krwi. Z tego badania, dieta DASH została stworzona. Dieta jest bogata w warzywa, owoce i niskotłuszczowe produkty mleczne.

Korzyści zdrowotne

W 2001 roku, "New England Journal of Medicine" ustaliła, że ​​zmniejszenie soli w diecie oraz zmniejszenie ryzyka nadciśnienia tętniczego są przydatne z różnych powodów zdrowotnych. Obniżenia wysokiego ciśnienia krwi również zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych problemów zdrowotnych w późniejszym życiu, takich jak ataki serca i udarów mózgu.

Rozważania

Aby zmniejszyć spożycie soli, jeść mniej przetworzonej żywności i zamówić mniejsze porcje w restauracji. Rozpocząć gotowanie bez soli i dodać smaku żywności za pomocą przyprawy, sok z cytryny lub zioła.

Efekty

Canadian Cardiovascular w Kongresie w 2009 roku, lekarze zastanawiali się, jak sodu ładunkiem Zachodnia dieta została tankowania skok ciśnienia krwi dla Kanadyjczyków. W Kanadzie, szacuje się, że nadmiar spożycie sodu jest odpowiedzialny za 1 mln przypadków nadciśnienia.

Expert Insight

Według dr Denise Simons-Morton, ograniczenie sodu jest nondrug podejście do kontroli ciśnienia krwi. Lekarz dodaje również, że w przypadku dostaw żywności USA miał mniej sodu, ogół społeczeństwa będzie miał niższe ciśnienie krwi.

Dlaczego ludzie Uzyskaj wysokie ciśnienie krwi

Dlaczego ludzie Uzyskaj wysokie ciśnienie krwi


Prawie 60 mln osób w wieku 6 lat i starsze mają nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi, według KidsHealth.org. Nadciśnienie tętnicze może prowadzić do udarów mózgu i narządu i uszkodzenia tkanek. Niektóre przyczyny nadciśnienia są ze względu na genetykę, podczas gdy inne są wynikiem wyboru stylu życia.

Historia rodziny

Wysokie ciśnienie krwi może w rodzinach. Wysokie ciśnienie krwi może być przekazywane przez rodziców i bliskich krewnych.

Wiek

Zaawansowany wiek mogą przyczyniać się do wysokiego ciśnienia krwi, ponieważ tracą elastyczność naczyń krwionośnych, powodując wzrost ciśnienia w układzie ciała.

Płeć

Według American Heart Association, równość mężczyzn i kobiet w wieku 45 lat i młodsi, mężczyźni są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi. Mężczyźni i kobiety w wieku od 45 do 64 lat mają podobne procenty wysokie ciśnienie krwi. Między kobietami i mężczyznami 65 lat i starszych, kobiety są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi.

Dieta i Ćwiczenia

Zła dieta i ćwiczenia mogą prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi. Diety o wysokiej zawartości tłuszczu, soli, cukrów, kalorie lub alkoholu może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi

Waga

Nadwaga może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, ponieważ nadmiar masy ciała podnosi poziom cholesterolu we krwi i obniża HDL, "dobry" poziom cholesterolu.

Powiązania płci i osobowości Typy na wysokie ciśnienie krwi

Powiązania płci i osobowości Typy na wysokie ciśnienie krwi


Zgodnie z Texas Heart Institute, około 73 mln osób, mają wysokie ciśnienie krwi (HBP). HBP ma czynników ryzyka, które obejmują płeć, dziedziczność, stres, i diety.

Wskaźnik płci jest

Aż do wieku 45 lat, mężczyźni mają wyższe ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego niż kobiety. W wieku od 45 do 64, ryzyko to jest takie same. Po 64 roku życia, kobiety mają większe ryzyko.

Cztery typy osobowości

W 1970 roku, ludzie zaczęli mówić o osobowości (zrelaksowany) "Typ A" (napędzane) i "Typ B". Nowsze typy to "Typ C" (zamknięty w sobie) i "Typ D" (wrogi, negatywny).

Typ D Ryzyko

Osobowość typu A kiedyś myślałem, aby mieć większe ryzyko HBP, ale teraz Typ D jest uważany przez niektórych badaczy mieć większe ryzyko. Jednak badania nie są jednoznaczne, jak związek między HBP i typu osobowości.

Stres

Podczas American Heart Association twierdzi, że przewlekły stres sam prawdopodobnie nie jest związany z HBP, Texas Heart Institute twierdzi, że wysoki stres, zwłaszcza w połączeniu z innymi czynnikami emocjonalnymi, może prowadzić do nadciśnienia.

Obniżenie ryzyka

Chociaż nic nie można zrobić o ryzyku płci lub dziedziczenia, redukcji stresu może zmniejszyć ryzyko HBP, jako wola rzucenia palenia, jedzenia inteligentny diety i utrzymanie prawidłowej wagi ciała.

Różnica pomiędzy wysokimi i niskim ciśnieniem krwi

Różnica pomiędzy wysokimi i niskim ciśnieniem krwi


Główna różnica pomiędzy wysokim i niskim ciśnieniu krwi jest to, że mający wysokie ciśnienie krwi znacznie zwiększa ryzyko dla zdrowia danej osoby, a obniżone ciśnienie krwi nie. American Heart Association szacuje, że około 74,5 mln dorosłych w Stanach Zjednoczonych mają wysokie ciśnienie krwi. Trzy czynniki określają ciśnienie krwi: ilość krwi pompowana z serca, objętości krwi w naczyniach krwionośnych oraz zdolności naczyń krwionośnych.

Objawy

Niskie ciśnienie krwi może powodować zawroty głowy, omdlenia, zawroty, splątanie lub zaburzenia widzenia. Wysokie ciśnienie krwi jest znany jako "cichy zabójca", ponieważ często nie powoduje żadnych objawów, aż niezbędne narządy zostały uszkodzone. Objawy, które mogą być spowodowane przez wysokie ciśnienie krwi, ból głowy, krwotok z nosa, zawroty głowy, zaczerwienienie twarzy i zmęczenie. Jeśli wysokie ciśnienie krwi jest pozostawione bez leczenia, w czasie, może dojść do uszkodzenia mózgu, oczu, serca i nerek, co powoduje zmęczenie, nudności, wymioty, duszność, niepokój i zaburzenia widzenia.

Efekty

Jeżeli ciśnienie jest za wysoka, to może pęknąć w naczynie krwionośne, powodując krwawienie w mózgu, znany jako krwotoczny udar, lub innych powikłań. Jeżeli ciśnienie jest za niskie, krew może nie być w stanie dostarczać wystarczającą ilość tlenu i substancji odżywczych dla komórek i skutecznego usunięcia odpadów z komórek.

Naturalnej zmienności

Ciśnienie krwi zmienia się w sposób naturalny z wiekiem. Niemowlęta i dzieci zazwyczaj mają niższe ciśnienie niż dorośli. Aktywność dotyczy ponadto ciśnienie krwi, który jest wyższy, gdy osoba jest aktywny i dolnej w stanie spoczynku. Czas dnia dotyczy ponadto ciśnienie krwi, co jest najwyższą rano i najniższy w nocy, podczas snu.

Normalne wartości

Pomiar ciśnienia krwi jest zwykle podawana w dwóch numerach. To jest przedstawione w postaci ułamka, z ciśnieniem skurczowym / (nad) ciśnienia rozkurczowego, takie jak 125/85 (lub 125 na 85). Odczyt poniżej 120/80 jest uważany za prawidłowy, poniżej 95/60 jest za małe ciśnienie i większa niż 140/90 uważany jest za wysokie ciśnienie krwi, albo nadciśnienie.

Czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka rozwoju nadciśnienia tętniczego należą stres, palenie papierosów, wysoki poziom cholesterolu, brak ruchu i nadwaga. Niskie ciśnienie może być spowodowane zmniejszenia pojemności minutowej serca, zmniejszona objętość krwi lub zwiększoną zdolność naczyń krwionośnych. Każdy z tych warunków nie ma wiele możliwych przyczyn, w tym zaburzenia rytmu serca, uszkodzenia mięśnia sercowego, choroby zastawek serca, zatorowości płucnej, nadmiernego krwawienia lub pocenia się, wstrząs septyczny, oddawanie moczu, nadmierne narażenie na działanie ciepła, biegunki lub niektórych skutków ubocznych leku.

Rokowanie

Nieleczone wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko zachorowania na choroby serca, niewydolność nerek i udaru mózgu w młodym wieku. Wysokie ciśnienie krwi jest najważniejszym czynnikiem ryzyka dla regulacji skoku i jeden z trzech głównych te zawału serca. Wręcz przeciwnie, zdrowych osób z prawidłowym ciśnieniem tętniczym niskie w spoczynku żyją dłużej, według dr Roberta Berkow, autor "Merck Manual Informacji Medycznej."

Jak zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi z naturalnych suplementów

Jak zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi z naturalnych suplementów


Wysokie ciśnienie krwi jest pierwszy krok prowadzący do chorób serca i, jeśli nie jest leczone, może doprowadzić do bardziej niebezpiecznych warunkach zdrowotnych, takich jak zawał serca lub udar mózgu. American Heart Association stwierdza, że ​​74,5 mln Amerykanów ma wysokie ciśnienie krwi. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi polegać na leki na receptę, aby go kontrolować. Jednak ludzie, którzy są prehypertensive (czytanie ciśnienie krwi 130/90 lub niższy), może być w stanie obniżyć ciśnienie krwi z naturalnych środków. Oto naturalne środki obniżyć wysokie ciśnienie krwi.

Instrukcje

1 Dodaj oleju rybnego do codziennej diety. Jeść więcej ryb zimnowodnych lub biorąc suplementów oleju rybnego zmniejsza stan zapalny i rozrzedzają krew, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi. Łosoś, halibut, tuńczyk, makrela i sardynki są doskonałym źródłem żywności. Inną opcją jest wziąć 500 do 1000 mg suplementów oleju rybnego dziennie.

2 Weź Koenzym Q10 (CoQ10) suplementy. Koenzym Q10 ma serce bije mocniej, zwiększa tlenu we krwi, zwiększa przepływ krwi i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, podczas gdy rozluźnienie naczyń krwionośnych w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Biorąc CoQ10 oraz niektórych leków na receptę ciśnienia krwi zwiększa skuteczność leczenia. Zalecana dawka CoQ10 jest od 50 do 100 mg na dzień, i jest dostępny w postaci tabletki lub kapsułki.

3 Użyj liść mniszek celu obniżenia ciśnienia krwi bezpiecznie. Dandelion liści działa sam jako środek moczopędny, aby zmniejszyć objętość krwi, który obniża ciśnienie krwi. Zawiera także potas, niezbędnym składnikiem odżywczym, który jest na ogół przegrane przy użyciu syntetycznych leków moczopędnych. Mniszek liści jest dostępny w postaci kapsułki, jak herbata.

4 Weź Hawthorne kapsułek lub herbaty, aby zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi. University of Maryland Medical Center twierdzi, że Hawthorne zioło poprawia przepływ krwi, zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej w tętnicach, działa jako łagodny moczopędny i rozluźnia naczynia krwionośne.

5 Dodaj pokarmów bogatych w argininę do swojej diety. Arginina (znana również jako L-argininy) jest niezbędnym aminokwasem, który działa w celu poszerzenia tętnicy w celu poprawy przepływu krwi i krzepliwość krwi. Arginina jest składnikiem wielu produktów spożywczych, w tym orzechy, chude czerwone mięso, drób, ryby, nasiona, produkty sojowe, rośliny strączkowe oraz produkty mleczne. Jest on również dostępny w formie dodatku.

6 Uruchom program ćwiczeń, aby utrzymać zdrową wagę. AHA, że kraje korzystają na co dzień pomaga w utrzymaniu zdrowej wagi, co jest ważne w leczeniu nadciśnienia tętniczego. AHA sugeruje wykonywania co najmniej 30 minut dziennie, pięć dni w tygodniu przez co najmniej 15 minut każdego dnia jest jakaś forma ćwiczenia układu krążenia.

Wskazówki

  • Dietę bogatą w warzywa, owoce, chude mięso, orzechy i ryby, aby zmniejszyć ciśnienie krwi.
  • Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed próbą żadnych suplementów, aby zapewnić, że nie wpływa negatywnie na leki na receptę, które już zażywają.

Zabiegi dla Low krwi płytek krwi

Płytki krwi są bezbarwne, o nieregularnym kształcie ciała we krwi, 20 procent wielkości czerwonych krwinek, że forma pomocy skrzepy krwi, wraz z wapnia, witaminy K oraz białka zwanego fibryny. Gdy wystąpi uszkodzenie, płytek krwi zbiegają się na powierzchni i utworzenia skrzepu, który z kolei staje się strup. Leczenie za mała liczba płytek krwi jest stosunkowo wąski, zazwyczaj składające się z zarządzania stanu lub, w bardzo ciężkich przypadkach, przetoczenia płytek krwi.

O płytek krwi

Płytki stanowią jedną piątą wielkości czerwonych krwinek. Oni zwykle mają żywotność około 10 dni. Jeden mililitr krwi zawiera od 150-400 mln płytek. Noworodki mają mniej niż normalnej ilości płytek niż dorośli zrobić, ale przez 3 miesiąca życia zwykle mają regularne kwoty. Brak płytek hamuje proces krzepnięcia krwi, istotne dla procesu zdrowienia, nawet dla małych urazów. Ciężkie przypadki niskiej liczby płytek krwi może prowadzić osoba wykrwawić się na śmierć, jak w przypadku hemofilii. Przy bardzo niskim poziomie, krwawienie skóry zaczyna występować bez urazów.

Objawy i przyczyny zmniejszonej liczby płytek krwi

Zmniejszenie liczby płytek krwi lub trombocytopenia, może być wskazany przez krwawienia pod skórą, trudności w procesie krzepnięcia, siniaki, krew w stolcu, krwawienie z nosa i krwawienia w jamie ustnej. Często jest to spowodowane przez inne warunki lub leczenia innych chorób, takich jak promieniowanie lub chemotheraphy chemicznej, zakażenia HIV lub efektu leków bocznym. Zaburzenia krwi i szpiku może również powodować niską liczbę płytek krwi.

Threatment małopłytkowości

Głównym i tak naprawdę jedynym sposobem leczenia małopłytkowości jest wlew płytek krwi, ale to nie trwa dłużej niż kilka dni, a nie odnosi się przyczyna braku płytek krwi. Ponieważ płytki nie żyją dłużej niż dziesięć dni, aby rozpocząć, a torby płytek krwi nie zawierają absolutnie świeże płytki krwi, przetoczenie płytek krwi pomoże tylko sprawy na kilka dni, na pewno mniej niż tydzień. To dlatego wielu lekarzy niechętnie zamówić transfuzji płytek krwi. Główny nacisk kładzie się na zarządzanie stan dopóki przyczyna jest skierowana, w którym momencie trombocytopenia przestanie. Jeśli przyczyną jest zaburzenie, które powoduje, że przeciwciała zniszczyć płytki, kortykosteroidów może być przepisywany zapobiec tymczasowo. Jeśli po przerwaniu leczenia, a problem się powtarza, może być konieczne, aby kontynuować pacjenta na lek w nieskończoność. Jest to bardzo ważne, aby uzyskać medyczną, gdy wystąpią objawy choroby krwi, ponieważ może to doprowadzić do śmierci.

Zarządzanie plamica Stan

Zarządzanie stanu plamicą może być trudne, ale jest niezbędna. Pacjent z małopłytkowością należy unikać wszystkiego, co ostre, takie jak noże lub postrzępionych krawędzi mebli. Meble, które stoi na drodze osoby powinny przeniesione lub usunięte. Osoba powinna używać szczoteczki o miękkim włosiu, bardzo, bardzo delikatnie i powinny powstrzymać się od używania ręcznych maszynek (używać golarkę elektryczną). Nosić kapcie lub buty w każdym czasie, w celu ochrony stopy przed urazami, nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Stosować balsam do ust, aby utrzymać usta przed pękaniem. Użyj zmiękczania stolca, aby uniknąć zaparć. Podczas kaszlu, należy uważać, aby nie być energiczne. To samo dotyczy nosa wieje. Nie nici. Jeżeli wystąpi krwawienie, przytrzymaj mocno docisnąć do niej przez pięć minut. Jeżeli krwawienie nie ustępuje, idź na pogotowie.

Over-the-counter leki przeciwbólowe Podczas Trombocytopenia

Jeśli jesteś plamica, unikać aspiryny i ibuprofenu, ponieważ są leki rozrzedzające krew i będzie problem gorzej. Uniknąć, niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak naproksen sodowy (Aleve), jak również. Zamiast trzymać się paracetamol (Tylenol). Paracetamol nie ma wpływu rozrzedzenia krwi.

Niebezpieczeństwa transfuzji krwi

Każdego roku blisko 5 milionów osób się transfuzji krwi w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z National Heart, Lung and Blood Institute (NHLBI). Podczas transfuzji krwi, krwi od dawcy do żyły przepływa przez linię IV. Transfuzja krwi może być konieczne po operacji, urazu lub niektórych chorób. Większość ludzi się przez transfuzję krwi, bez wypadku, ale ryzyko jest zaangażowany.

Drobne Powikłania

Możliwe jest, że alergeny w krwi dawcy, aby spowodować reakcje alergiczne podczas transfuzji krwi według Harvard Medical School. Większość czasu reakcje te są łagodne i nie stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, choć cięższe reakcje są możliwe. Niektórzy ludzie mogą mieć gorączki w trakcie lub po przetoczeniu krwi, jak organizm reaguje na obcych białych krwinek.

Transmisja choroby

Krew jest badana na choroby przed podaniem pacjentowi, a bardzo rzadko do nabycia choroby przy transfuzji krwi. Według NHLBI, ryzyko poświęca skażone wirusem HIV we krwi wynosi około 1 na 2 mln. Wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, kiła, borelioza, choroba szalonych krów i innych chorób, które mogą być przenoszone przez krew mogą być nabywane poprzez transfuzję, ale ryzyko jest niskie.

Niezgodność

Chociaż badania przesiewowe jest zrobić, aby upewnić się, że dana osoba otrzymuje właściwą grupę krwi, to jest możliwe, aby wchłonąć krew, która jest niezgodna z własną. Może to spowodować reakcję hemolityczną, która występuje, gdy organizm atakuje nową krew. Większość zgonów z transfuzji krwi są wynikiem reakcji hemolizy. Jednak nie każdy, kto otrzymuje krew, która jest niezgodna z własnych matryc. Możliwe jest, aby mieć łagodną reakcji.

Infekcja bakteryjna

Możliwe jest, że krew zarazić się bakterii podczas pobierania i przenoszenia. Według Harvard Medical School, ryzyko zachorowania skażone bakteriami krwinek czerwonych jest jeden na milion, ale ryzyko wzrasta do około jedna na 10000 z przetoczenia płytek krwi. Przyjmowania krwi skażonej bakteriami może być śmiertelne.

Urazy płuc

Ludzie od czasu do czasu cierpi na uszkodzenie płuc z transfuzji krwi, choć przyczyna nie jest jasna. Powikłania płuc są rzadkie, ale mogą czasami być śmiertelne w bardzo chorych ludzi. W przypadku wystąpienia problemów płuc będą występować, zwykle powierzchnia ciągu 6 godzin od zabiegu według NHLBI.

Choroba przeszczep przeciw gospodarzowi

Osoby z osłabionym układem odpornościowym są szczególnie podatne na chorobę przeszczep vs. gospodarz, która jest zwykle śmiertelne. Gorączka, wysypka i biegunka mogą pojawić się w ciągu miesiąca po transfuzji jako białych krwinek we krwi, nowego ataku ciała. Specjalnej obróbce krwi może być podany do osób z grupy wysokiego ryzyka, aby zapobiec tego powikłania.

Jakie są Giant Płytki krwi?

Jakie są Giant Płytki krwi?


Płytki krwi, które są większe niż zwykle, do 10 procent większy niż normalnie, są uważane za gigantyczne lub stłoczonych płytek. Płytki normalnej wielkości w zakresie od 1,5 do 3,0 mikrometrów, lub jim średnicy i olbrzymich płytek, większe niż 7 ym, w zakresie od 10 do 20 mikrometrów średnicy. Zespół płytek Giant występuje również w zespół Bernard-soulier, rzadkim zaburzeniem genetycznym u chorych z tych płytek. Te nieprawidłowe płytki zakłócać procesu krzepnięcia, w wyniku zaburzeń i przedłużonym krwawień krwawienia.

Zespół Bernarda-Soulier

Bernard Soulier-Syndrome lub B-SS, występuje zwykle w okresie niemowlęcym lub we wczesnym dzieciństwie. Rzadkich chorób genetycznych krwawienie spowodowane niezwykle kształtach lub olbrzymich płytkach krwi, zespół uniemożliwia krzepnięcie w płytki krwi nie mają zdolności do przylegania do ścian uszkodzonych naczyń krwionośnych, istotnego aspektu w tworzeniu skrzepu w miejscu rany. Powoduje to nieprawidłowość nadmiernego krwawienia.

Objawy

Zespół rozpoczyna się zwykle w dzieciństwie lub wczesnym dzieciństwie i powoduje krwawienia z nosa, krwawienie z dziąseł, aw niektórych przypadkach, siniaki. Problemy, które pojawiają się później, to te związane z menstruacją, chirurgii, wrzody żołądka i traumy. Zespół podejrzewa się zwykle wcześnie, jak dzieci z zespołem mają problemy z przedłużonym krwawieniem.

Przyczyny

Gen, który prowadzi zespół jest dziedziczona i przesyła w "autosomalny recesywny wzór", co oznacza, że ​​jest rzadko i wymaga udziału obojga rodziców genu dla dziecka. Według artykułu Davida Perlstein, MD, zespół uważa się, że u mniej niż jednego na 1 mln osób, a to z powodu wady w glikoproteiny płytek.

Diagnoza

Rozpoznanie B-SS zazwyczaj występuje, gdy pacjent ma leczenia krwawień. Niemowląt chłopców z nadmiernego krwawienia po obrzezaniu lub starszych dzieci doświadczających przedłużone krwawienie po utracie zęba są najczęściej oczekuje posiadania gigantycznego zespołu płytek krwi lub B-SS. Specjalne badanie laboratoryjne potwierdzają obecność choroby.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na zespół gigant płytek lub B-SS, ale badania trwają. Ponadto, nie ma szczególnych sposobów leczenia choroby. Pacjenci z rozpoznaną B-SS należy unikać aspirynę, ibuprofen, naproksen lub jakieś leki, które wpływają na powstawanie zakrzepów. Jeśli u pacjenta wystąpi ciężkie krwawienia, wymagane są transfuzje krwi. Lekarze zalecają zdiagnozowanych pacjentów, aby uniknąć wszystkich sportów kontaktowych. Ponieważ niedokrwistość jest problemem dla osób z B-SS, dzienna dawka żelaza jest zalecane, jak również.

Normalny zakres badań krwi

Normalny zakres badań krwi


Badania krwi są tylko jednym z wielu narzędzi diagnostycznych służby zdrowia korzysta w celu oceny stanu zdrowia. Badania krwi można zmierzyć wszystko od poziomu alkoholu we krwi do ciąży do białych krwinek. Każdy test ma różne wartości normalnych lub zakresy referencyjne. Twoje wartości testowe, czy mieszczą się w granicach normy, czy nie, należy również rozważyć w kontekście swojej symptomatologii.

Zakresy referencyjne

Bo każdy jest wyjątkowy, nie ma jednego "normalnego" wartość dla badań krwi. Zamiast tego jest zakres wartości, które są uważane za normalne. Dziewięćdziesiąt pięć procent normalnej populacji wpadnie w tym zakresie. Jednak zakresy referencyjne są zmienne z wieku, płci, rasy, a nawet różnych laboratoriach przy użyciu różnych maszyn. To zawsze najlepiej niech lekarz interpretuje swoje wartości badań krwi.

Zakres zmienności

Istnieją setki badań krwi lekarz może zamówić, a każdy z nich będzie miał inny zakres referencyjny. Niektóre zakresy są wąskie, inne są szersze. Według podręcznika Merck normalny zakres wapnia wynosi 8,5 do 10,5 mg / dl, natomiast stężenie glukozy wynosi 70 do 110 mg / dL. Zakresy odniesienia czasami powoduje zmiany bardziej wrażliwe badania staną się dostępne, jak to przypadku hormon tyreotropowy, hormon lub TSH, stosowane do pomiaru czynności tarczycy. Środowisko medyczne ma teraz różne opinie na temat górnej granicy wartości TSH i, w zależności od lekarza, może być w dowolnym miejscu od 2,5 do 5 mIU / L.

Morfologii krwi (CBC)

CBC jest wspólne badanie krwi, które mierzy koncentrację komórek białe i czerwone krwi, hemoglobiny, hematokrytu oraz płytek krwi. Jest on często stosowany w celu wykrycia niedokrwistość lub infekcji. Biblioteka online Merck Podręczniki medyczne wymienia zakres odniesienia dla białych krwinek w 4300 do 10,800 / ml krwinek czerwonych, 4,2 do 5,9 mln / ml, hemoglobina 13 do 18 g / dl (mężczyzna) lub 12 do 16 g / dl (kobiety ), hematokryt 45 do 52 procent (mężczyzna) lub 37 do 48 procent (kobieta) i płytki krwi 150.000 do 350.000 / ml.

Zespół metaboliczny podstawowa (BMP)

BMP sprawdza czynność nerek, poziom cukru we krwi i równowagi elektrolitowej (minerałów we krwi z ładunku elektrycznego). Może on być stosowany do wykrywania niewydolność nerek, cukrzyca lub odwodnienie. Zakresy odniesienia dla elektrolitów są sód 135 do 145 mEq / l, potasu 3,5 do 5 mEq / l dwutlenku węgla, 35 do 45 mmHg oraz w chlorku 98 do 106 mEq / l; dla nerek, azotu mocznikowego we krwi (BUN) od 7 do 18 mg / dl i kreatyniny 0,6 do 1,2 mg / dl; i cukru we krwi, stężenia glukozy na czczo od 70 do 110 mg / dL.

Ostrzeżenia

Pamiętaj, że badania krwi powinny być interpretowane wyłącznie przez pracownika służby zdrowia. Chociaż może to być przydatne, aby wiedzieć, że poziom cholesterolu jest wysoki (zakres referencyjny mniej niż 225 mg / dl, jeśli jesteś poniżej 40 roku życia), istnieje wiele innych czynników, które należy uwzględnić w ocenie ogólny stan zdrowia. Możesz być częścią 5 procent normalnej populacji, która nie mieści się w zakresie wartości referencyjnych.

Przyczyny Wymagające transfuzji krwi

Według Heart, Lung and Blood Institute, około 5 mln osób wymagają transfuzji krwi rocznie. Transfuzje krwi są bardzo wspólne procedury i są prowadzone przez mnóstwo różnych powodów. Pacjenci z nowotworami, anemics, tych z zaburzeniami krzepnięcia oraz tych ciężko rannych w traumatycznym sposób często wymagają transfuzji krwi.

Uraz

Uraz, który wytwarza dużo krwi stracić muszą być traktowane z transfuzji krwi. Gdy dopływ krwi zanurza niebezpiecznie niskie z powodu urazu, ciało przechodzi w szoku, które mogą być śmiertelne, jeśli dopływ krwi nie zostanie przywrócony. Transfuzje krwi są używane w celu przywrócenia dopływu krwi w takich przypadkach.

Chirurgia

Pacjenci chirurgii może stracić dużo krwi podczas operacji. Aby utrzymać korpus z w szoku wielu pacjentów przetoczenia krwi, gdy są jeszcze na stole operacyjnym. Pacjenci zazwyczaj otrzymują pełne Chirurgia transfuzji krwi w celu przywrócenia dopływu krwi, podobnie jak u pacjentów urazowych obrażeń. Według American Heart, Lung and Blood Institute, prawie jeden na trzech pacjentów chirurgii serca potrzebują transfuzji podczas ich operacji.

Zaburzenia krzepnięcia

Osoby, które mają zaburzenia krzepnięcia, takie jak hemofilia często wymagają transfuzji krwi. Ponieważ ich krew nie posiada współczynnik potrzebne, aby zatrzymać krwawienie, nawet niewielkie urazy mogą powodować duże straty krwi. Chorzy na hemofilię otrzymają wiele transfuzji krwi przez całe życie, i wewnętrzne obrażenia od upadków i wypadków może być przyczyną wielkiego niepokoju. W chorych na hemofilię, świeże, zdrowe krwi służy do przywrócenia przepływu krwi i pomagają skrzep ciała w razie potrzeby.

Niedokrwistość

Niedokrwistość występuje wówczas, gdy krew nie wytwarza wystarczającej ilości żelaza i może powodować choroby i ogólne poczucie samopoczucie. Niedokrwistość jest spowodowana przez wiele różnych dolegliwości, ale tych z chorobami nerek najczęściej otrzymują transfuzje krwi, które przywracają poziom żelaza we krwi i pomóc pacjentom czuć się lepiej, jak radzić sobie z podstawową chorobą.

Rak

Chorych na raka, którzy przechodzą promieniowanie często kończy się z anemią, jako efekt uboczny. Transfuzje krwi są używane w takich przypadkach, aby przywrócić normalny poziom we krwi i tworzenia zdrowszego ciała, które można poddać i zająć się promieniowania i chemioterapii lepszego. Chorzy na raka nie mogą otrzymać pełne transfuzji krwi, lecz często są przetaczane z niektórych części krwi, takich jak płytki krwi.

Fakty na temat płytek krwi

Fakty na temat płytek krwi


Płytki są w sposób naturalny wytwarzane przez organizm człowieka, aby zapobiec utracie krwi. Pracują one z fibrynogenu białka, witaminy K i wapnia mineralnej, do tworzenia skrzepów. Krzepnięcia rozpoczyna się, gdy krew styka się z powietrzem. Strupy są zewnętrzne zakrzepy, a siniaki powstają wewnętrznie. Skrzep, który tworzy wewnątrz zdrowego naczynia może zmniejszyć przepływ tlenu przez krew i prowadzą do mózgu.

Charakterystyka

Płytki krwi, które stanowią około 20 procent czerwonych krwinek, są produkowane wewnątrz szpiku kostnego podczas megakariocyty - duże komórki w szpiku kostnym - fragment. Gdy liczba jest między 150.000 do 350.000 płytek na mikrolitr krwi.

Struktura

Normalne płytki są w kształcie płyt, czyli tam, gdzie ich nazwa pochodzi od. Technicznie nie komórki - ale raczej części komórek, które krążą - płytki są zaprojektowane specjalnie, aby zatrzymać krwawienie. Białka z płytek trzymać na ścianach naczyń krwionośnych połamanych, jak również każdy inny w ramach procesu krzepnięcia. Granulki wewnątrz płytek wydzielają białka, które pomagają plomby uszkodzone naczynia krwionośne.

Funkcja

Płytki krwi poruszać wzdłuż ścian naczyń krwionośnych, które są pokryte śródbłonka - powierzchni, która nie pozwala niczego trzymać się go. Kiedy dojdzie do obrażeń, przerywając śródbłonka, płytki zaczynają przylegającą do uszkodzonego obszaru i do siebie nawzajem. Płytki krwi są pierwszą odpowiedzią na urazy i mają zdolność do zmiany kształtu w celu pokrycia oparzone.

Wpływ aspiryny

Ze względu na swoje właściwości rozrzedzające krew, aspiryna może powodować płytki działać nieprawidłowo - nie pozwalając im trzymać się razem. W rezultacie, aspiryna jest często u pacjentów o ataki serca, ponieważ zapobiega powstawaniu płytki, umożliwiając przepływ krwi bardziej swobodnie do serca. Aspirynę, jednak może być niebezpieczne dla osób chorych na hemofilię i inne zaburzenia, które umieścić je w wysokim ryzykiem krwawienia.

Zbyt wiele płytek

W rzadkich przypadkach, ludzie wytwarzają zbyt wiele płytek krwi - czasami mln lub więcej na mikrolitra. Zwiększa to ryzyko zakrzepów, chociaż wielu pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia nie ma problemów.

Zbyt mało płytek krwi

Małopłytkowość jest określenie stanu, w ludzi, którzy mają zbyt mało płytek krwi. Chociaż niektórzy ludzie naturalnie wytwarzają mniej płytek niż normalnie, w innych przypadkach, płytki są zniszczone lub uszkodzone. Może to nastąpić, gdy szpik kostny jest uszkodzony. Innym powodem jest wytwarzanie nieprawidłowego śródbłonka, co umożliwia sklejanie płytek wzdłuż wyściółki nierozerwanych naczyń krwionośnych. Niektóre leki i leki również zniszczyć płytek.

Wynik testu krwi CBC Wyjaśnienie

Pełna morfologia krwi (CBC) to badanie laboratoryjne stosuje się do analizy liczby, rozmiaru i kształtu komórek krwi. Wartości zmierzone przez CBC obejmują liczbę czerwonych i białych krwinek, stężenia hemoglobiny i liczby płytek krwi. Doświadczeni hematologów potwierdzić to, co sprawozdanie automatyczne analizatory i wykrywania chorób krwi i zaburzeń.

Hematologia

Hematologia jest badanie krwi. Kiedyś było tak, że hematolog miał tylko mikroskopu i doświadczenie, aby polegać, jeśli chodzi o analizę krwi. Nowoczesne hematologii opiera się zarówno na sprzęt zwany automatycznych liczników komórkowych, jak to robi na ludziach w celu wykrycia chorób krwi. Liczniki komórkowe użytkowanie częstotliwości radiowych i impedancji elektrycznej policzyć komórki i zmierzyć ich wielkość. Różne chemikalia są również wykorzystywane do analizy właściwości chemicznych krwi.

Morfologia

CBC daje lekarzowi obraz tego, jak wiele czerwonych krwinek, białych krwinek i płytek krwi krążą w organizmie pacjenta. CBC pomaga wykryć nieprawidłowości. Gdy próbka krwi jest dostarczany do laboratorium hematolog jako pierwszy składa rozmazu krwi na szkiełku do obserwacji pod mikroskopem później. Próbka jest następnie podawana do analizatora. Za pomocą algorytmów komputerowych, analizator może zgłoś próbki do dalszej analizy, gdy wykryje nieprawidłowości w komórkach. Hematolog może dokonać przeglądu slajdów krwi, aby potwierdzić wyniki analizatora. Normalne wartości CBC różnią się w laboratorium do laboratorium.

Liczba krwinek czerwonych

Czerwonych krwinek (RBC) count określa wiele czerwonych krwinek w obiegu w organizmie. Normalne liczy RBC wahają się między 4,5 a 6,1 mln komórek na mikrolitr (jedna milionowa litra). Wielkość i kształt tych krwinek czerwonych mierzy się jako wartości średnie objętości krwinek (MCV) i morfologię. Średnie stężenie hemoglobiny (MCH) mierzy średnią ilość hemoglobiny w każdej z czerwonych krwinek.

Hemoglobina i hematokryt

Hemoglobina jest odpowiedzialny za przeprowadzanie tlenu wewnątrz czerwonych krwinek. Hematokryt odnosi się do proporcji krwinek czerwonych do osocza (ciecz części krwi). Mężczyźni mają zwykle stężenie hemoglobiny między 14 do 18 gramów na decylitr (dziesiąta litra). Kobiety mają wartości od 12 do 16 gramów na decylitr. Wartości hematokrytu także różnią się między kobietami i mężczyznami, z męskich wartości hematokrytu między 42 procent i 52 procent; Wartości kobiet są między 37 procent i 47 procent.

WBC

Krwinki białe (WBC) to komórki odpowiedzialne za obronę organizmu przed chorobami. Wiele z nich w obiegu zależy od stanów chorobowych, z wyższymi numerami obserwowanych w chorobie niż zdrowie. Normalne WBC waha się od około 4500 do 11500 komórek na mikrolitr.

Liczba płytek krwi

Płytki krwi są fragmenty komórek odpowiedzialnych za krzepnięcie. Liczba płytek krwi wskazuje na zdolność organizmu do tworzenia skrzepów. Normalny zakres płytek jest wszędzie od 150000 i 450000 w mililitrze (tysięczna litra).

Recenzje slajdów

Gdy analizator nie jest w stanie poprawnie zidentyfikować nieprawidłowości w komórkach krwi, hematolog użyje slajd wizualnie rozmaz krwi do identyfikacji komórek. To jest, gdy doświadczenie klucza, gdyż zaburzenia w komórkach może nie być oczywiste dla niedoświadczonych oka. Dobrze wyszkolony hematolog może zidentyfikować coś z genetycznie spowodowane zaburzeniami komórkowych pasożytów we krwi.

Pokarmy, które zwiększają poziom cukru we krwi

Według American Diabetes Association, 23,6 mln osób lub 8 procent ludności ma cukrzycę. Diabetycy muszą stale uważać na to, co jedzą, aby zapobiec ich poziom cukru we krwi staje się zbyt wysoka. Termin medyczny na wysokim poziomie cukru we krwi jest hiperglikemia. To ważne dla chorych na cukrzycę, aby zdawać sobie sprawę z żywności, które zwiększają poziom cukru we krwi gwałtownie.

Indeks glikemiczny

Według HealthyWeightForum.Com, indeks glikemiczny (GI) mierzy sposób, że poziom cukru we wzroście ciała w reakcji na spożycie żywności. Indeks glikemiczny daje foods ocenę od 0 do 100, z glukozy o ocenę 100. Foods, które są bliżej do 100 na indeksie glikemicznym, takich jak proste węglowodany, szybko zwiększyć poziom cukru w ​​organizmie. Żywności, które są bliżej 0 na indeks glikemiczny wzrośnie poziom cukru w ​​organizmie wolniej. Diabetycy muszą być świadomi, gdy żywność spadnie na indeksie glikemicznym, by kontrolować poziom cukru we krwi prawidłowo.

Pokarmy, które zwiększają poziom cukru we krwi szybko

Co do zasady, wszystko, co smakuje słodkie zawierają duże ilości glukozy, co czyni go bardzo wysoko na indeksie glikemicznym. Na przykład, Fanta ma ocenę GI z 68 i Gatorade ma ocenę GI z 78. Jednakże wielu diabetyków popełnia błąd sądząc, że napoje dla sportowców są tylko rodzaje żywności, które są bogate w skali pokarmowego. Cheerios, płatki kukurydziane i ryż są pęcherzyki węglowodanów prostych dając im ocenę GI ponad 80.

Pokarmy, które zwiększają poziom cukru we krwi powoli

Pokarmy, które miały ocenę GI poniżej 40 mają tendencję do zwiększenia poziomów glukozy we krwi wolniej, co może być korzystne dla chorych na cukrzycę. Na przykład, nasiona soi 'GI ocena tylko 18 jeden z najniższym. Soczewica, roślin strączkowych, również bardzo niski rating GI na zaledwie 28. Wielu mleczarskich żywności również mają bardzo niskie oceny GI. Na przykład, odtłuszczone mleko ma ocenę GI z tylko 32, podczas gdy pełne mleko ma ocenę GI z 27. niskotłuszczowy jogurt owocowy ma także ocena GI z tylko 33, co czyni go doskonałą alternatywą dla lodów dla diabetyków.

Nie daj się nabrać na owoce

Niektóre owoce mają bardzo wysokie oceny GI a niektóre dość niskie oceny GI. Na przykład arbuz ma ocenę GI z 72, która jest wyższa niż ocena pokarmowym Fanta. Jednak Apple ma ocenę GI z tylko 38 Fanta, niższa niż ratingu. Jeśli chodzi o skalę GI, zdrowsze pokarmy nie zawsze mają niską ocenę GI! Jeśli masz cukrzycę, jest to bardzo ważne, aby wiedzieć, gdzie żywność spadnie na skali pokarmowego, jeśli chcesz zachować bezpieczny poziom cukru we krwi!

Fakty krwi

Wszyscy ludzie wiedzą, co krew. Wszyscy widzieliśmy krwi przed, ponieważ większość z nas zostały zredukowane w jednym czasie lub innego w naszym życiu, a przynajmniej nie widziałem inne cięcia. Jednak większość z nas nie wie, jak wiele o tej ważnej części naszego życia tak, jak powinniśmy. Istnieje kilka podstawowych faktów na temat krwi, że musimy wszyscy znamy.

Definicja Krwi

Krew to życie utrzymując, że płyn krąży w całym naszym ciele. Obieg krwi zaczyna się w sercu; następnie przechodzi przez tętnice do naczyń włosowatych, a następnie wchodzi żyły być wysłany z powrotem do serca do ponownego wysłania. Jest on wysyłany do płuc, gdzie oczyszcza się, z tlenem, zanim rozpocznie wędrówkę przez korpus ponownie. Istnieją cztery główne grupy krwi: A, B, O i AB. Mogą to być albo Rh dodatni lub ujemny.

Składniki krwi

Krew ludzka jest 78 procent substancji stałych i ciekłych 22 proc. Istnieje wiele elementów, które wchodzą ze sobą w celu uzupełnienia krwi. Występuje w osoczu, który jest wykonany z białych i czerwonych krwinek i płytek krwi. Erytrocyty (czerwone krwinki) przenieść tlen z płuc do ciała i dwutlenku węgla z organizmu do płuc. Leukocyty (białe krwinki), pomoc w zwalczaniu zakażeń i wspomagać układ odpornościowy. Komórki te składają się z pięciu innych składników. Płytki krwi (trombocyty) to substancje, które pomagają krwawienie sterowania, kiedy to nastąpi.

Inne składniki

Oprócz powyższego, które są normalne, dobrze znanych części krwi, istnieją inne elementy, które również znajdują się w krwi. Są to zasadniczo substancje odżywcze i produkty odpadowe z procesów metabolicznych w ciele. Są kuleczki tłuszczu, substancje chemiczne, takie jak węglowodany, białka i hormony, które są transportowane do innych części ciała. Ponadto, istnieją pewne gazy we krwi. Są tlen, dwutlenek węgla i azot. Dwutlenek węgla jest odpadów, który jest generowany, gdy organizm spala węglowodany za pomocą tlenu do produkcji energii.

Gdzie krwinki są wykonane

Krew jest wytwarzany w szpiku kostnym, która jest miękka, gąbczasty materiał znajduje się wewnątrz kości. Około 95 procent wszystkich komórek krwi są wytwarzane w szpiku kostnym. Gdy komórki krwi są utworzone w szpiku wychodzą jako komórki macierzyste, które wstępny etap krwinek. Następnie poszczególne części krwi - czerwone i białe krwinki, a także płytki opracowanie stamtąd. Niektóre niedojrzałe komórki krwi (blastów) pozostają w szpiku kostnym, dopóki nie są starsze, podczas gdy inne migracji do innych części ciała dojrzewać.

Znaczenie Krwi

Krew może być przetaczane do wygrałem i ludzi, którzy jej potrzebują. Jest to bardzo ważny aspekt medycynie obecnie. Ludzie, którzy biorą udział w wypadkach, w których tracą wiele krwi, tych, którzy tracą krwi podczas operacji, a pacjenci zazwyczaj niedokrwistością potrzebują transfuzji krwi. Około 4,5 mln osób przyjętych do szpitala w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie potrzebują transfuzji krwi.