adcov.com

Stadia choroby wątroby

Wątroba jest ważnym organem dla utrzymania zdrowego ciała. Gdy wątroba zaczyna się pogarszać, przechodzi przez kilka etapów, zanim ostatecznie skutkuje całkowitym pogorszenia wątroby. Jeśli znaki są rozpoznawane na początku, a następnie bardziej poważne sytuacji można uniknąć. Jeśli nie zostanie złapany na początku, może to prowadzić do konieczności przeszczepu wątroby lub prowadzić do bardziej dire rezultacie - do śmierci.

Wątroba

Wątroba jest jednym z największych organów w ciele, a jeden z najciężej pracujących. Gdy działa prawidłowo, to trawi jedzenie i usuwa toksyny otrzymał od alkoholu i narkotyków z organizmu. Zdrowa wątroba syntetyzuje białka, co w przypadku braku wątroba ma duże trudności robi. Wykorzystuje również składniki odżywcze z pożywienia jako energii do wykonywania normalnych funkcji organizmu. Ten niesamowity narząd ma również zdolność do regeneracji się w razie uszkodzenia. Przechodzi przez co najmniej cztery etapy, zanim stanie się Przywiędły narządów.

Zapalenie

Zapalenie wątroby jest pierwszym stadium choroby wątroby. Zapalnym wątroby może być spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu lub narkotyków. Może być również skutkiem innej choroby, takie jak niektóre postacie zapalenia wątroby i choroby Wilsona.

Staną się powiększenie wątroby i czerwone. Czasami ból jest zaangażowana, ale często nie ma dyskomfort w tym początkowym okresie.

Jeśli odkryte w tym etapie, szanse naprawy wątroby są dobre.

Zwłóknienie

Kolejnym etapem choroby zwłóknienia wątroby. Zwłóknienia jest zasadniczo blizny, co wynika z zapalenie wątroby jest na dłuższy okres czasu.

Blizny zaczyna gromadzić i zająć miejsce zdrowej tkanki wątroby. Blizny uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie wątroby i hamuje krwi przepływającej przez niego, jak powinien.

Znowu ten etap jest jeszcze za wcześnie na tyle możliwością odzysku.

Marskość

Wątroba zostaje więc przezwyciężyć przez zwłóknienie lub tkanki bliznowatej, która rozwija się w trzecim etapie, marskość.

Często wiąże się objawy, takie jak marskość nadmiernego siniaki i krwawienia z dziąseł i cięć. Ponadto, wzdęcia brzucha występuje często. Wiele doświadczenie swędzenie skóry i oczu. Żółtaczka, stan, gdy skóra i oczy, żółte, może wystąpić.
Wreszcie, toksyny, które nie zostały odfiltrowane przez wątrobę można ostatecznie na mózg. To często powoduje trudności z koncentracją, pamięcią i snu.

Niestety, w tym etapie wątroby się tak uszkodzone, że nie może być przywrócony do pierwotnej postaci. Nawet może ewentualnie tworzyć się rak wątroby.

Niewydolność wątroby

Końcowe stadium choroby wątroby jest rak wątroby lub całkowite uszkodzenie wątroby. Gdy rozwija się rak wątroby po marskości wątroby powoli pogarsza dłuższy okres czasu.

Objawy niewydolności wątroby obejmują utratę apetytu czasami z powodu nudności. Biegunka jest powszechne w tej fazie, jak również. Kombinacja tych trzech objawów może doprowadzić do niedożywienia. Halucynacje wzrokowe i słuchowe, zarówno także inny objaw, że u pacjentów z niewydolnością wątroby doświadczenia.

Leki mogą czasem podtrzymania uszkodzone wątroby; jednak ogólnie przeszczepy wątroby są jedyną możliwością przetrwania.