adcov.com

Śruby chirurgiczne Talerze i Historia

Śruby chirurgiczne Talerze i Historia


Korzystanie z blach i śrub do stabilizacji kości jest standardowa procedura dla ortopedów dzisiaj, ale nie zawsze tak było. W przeszłości, lekarze były ograniczone do wykorzystania rozszczepienia i szelki na zewnątrz ciała, aby wspomóc spękanych i chorych kości. Badania nad wykorzystaniem blach w 1800 roku, a konstrukcja i materiały używane do płytek i śrub chirurgicznych dalsza poprawa dziś.

Wczesne wersje próbne

Ustawianie złamań kości i uszkodzonych przez choroby sięga czasów starożytnych, ale korzystanie z metalu włożona w organizmie w celu wzmocnienia struktury kości stają się możliwe po 1870 odkrycia techniki Joseph Lister antyseptycznym i wynalezieniem rentgenowskie w roku 1895. Przez 1883 chirurg Waszyngton Lane rozwinął system metalowych śrub i płytek do wewnętrznej stabilizacji kości. W 1886 roku dr H. Hansmann Niemiec został najpierw chirurgowi używać tych płyt metalowych wstawionych w organizmie. Wczesne płytki i śruby były z-wanadowej, ale materiał ten okazał się niezgodny z tkanek organizmu. Do 1926 roku, deweloperzy przełączony na nowo wynalazł ze swoich doskonałych właściwościach odpornych na korozję, zgodnie z Zimmer.com.

Postępy w Metali chirurgiczne

W 1930 roku dr Lorenz Bohler popularyzacji urządzeń do stabilizacji kości, znane jako kołek Steinman i paznokci Kirschner, a w roku 1936, kobaltu wprowadzono do chirurgii ortopedycznej, który pozostał popularna dla wielu lat. To było w 1950 roku, że stop tytanu został opracowany dla urządzeń implantów, choć ze nadal szeroko stosowane. W 1970 jednak problemy związane z korozją były obserwowane u pacjentów z urządzeniami nierdzewnej

Dzisiejsze Płyty chirurgiczne i śruby

Obecnie większość płyt chirurgiczne i śruby wykonane są ze stopu tytanu, materiału, który oferuje odporność na korozję do płynów ustrojowych i zapewnia wysoki stopień wytrzymałości na wsparcie kości lecznicze na twarzy, pleców, stóp, ramion i innych obszarów. Śruby te są jednak często muszą być usuwane w późniejszym czasie. Urządzeń inne implanty zostały dopracowane prowadzi do operacji wymiany stawu kolanowego, biodrowego operacji wymiany i chirurgii barkowych.

Problemy z Dzisiejsze materiały chirurgiczne

Chociaż todayâ € ™ s materiałów tytanowych zostały z powodzeniem stosowane na całym świecie od wielu lat, jest kontrowersja w środowisku medycznym o reakcji na metalu umieszczonego w ciele w czasie operacji. U niektórych pacjentów wywoływać reakcje skórne i zakażenia ran, wymagające badania przed zabiegiem czułości metalu.

Innowacje w materiały chirurgiczne

Naukowcy nieustannie opracowuje nowe materiały do ​​wykorzystania w wewnętrznej stabilizacji w chirurgii ortopedycznej. Rozwój biomateriałów, które nie są kompatybilne tylko z tkanek ciała i może reabsorb lub rozpuszczają przy kości uzdrowił tylko w najnowszym wynalazku. Jednym z rodzajów materiałów jest śruba z polikwasu mlekowego i hydroksyapatytu, który sprzyja wzrostowi kości wewnątrz implantu według ScienceDaily.