adcov.com

Środowiska Ogrzewanie i systemy chłodzenia

System grzewczy ogrzewa wnętrze budynku, system chłodzenia obniża temperaturę w pomieszczeniu przez ekstrakcję nadmiaru ciepła i osadzanie wewnątrz to na zewnątrz. Tradycyjne systemy ogrzewania i chłodzenia domu nie są opłacalne i wyczerpać zasoby naturalne (na przykład paliw kopalnych). Zielone systemy ogrzewania i chłodzenia nie stosować płomienia lub pożaru, więc nie zużywają paliw kopalnych. W rzeczywistości, systemy ogrzewania i chłodzenia słoneczne są szeroko stosowane zarówno w zastosowaniach mieszkalnych i komercyjnych.

Historia

Alternatywne, lub zielonej energii, systemy ogrzewania i chłodzenia używać naturalnych i odnawialnych źródeł energii, takich jak energii słonecznej i geotermalnej. Energia geotermalna jest przechowywany we wnętrzu Ziemi, energia słoneczna pochodzi ze światła słonecznego. Energia geotermalna jest stosowany w niektórych częściach Europy i Ameryki Północnej od początku 1990; Jednak technologia panel słoneczny urodził się w USA przed 1900 Kolektory płaskie dla słonecznego ogrzewania wody zostały opracowane w niektórych częściach Florydy i Kalifornii w 1920 roku.

Znaczenie

W naszym codziennym życiu, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji uwagę na największej części mieszkalnej, zużycia energii w wysokości 30 procent energii zużywanej w budynkach komercyjnych i 50 procent energii zużywanej w budynkach mieszkalnych. Zrównoważone technologie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji można wykorzystać do wyrównania część tej energii i ekologicznych źródeł energii, nie mają negatywnego wpływu na przyrodę. Na przykład, energia geotermalna wykorzystuje naturalną stabilnej ciepło zawarte w ziemi, - nie wytwarza szkodliwych emisji.

Produkty

Układ grzewczy cieplną oparte albo na ciecz (na przykład wody) lub powietrze - podgrzanego w energię słoneczną. Działa na zasadzie naturalnej konwekcji. System ma na ogół kolektor słoneczny, zbiornik dostarczania wody, izolowany zbiornik i hartowanego szkła. System chłodzenia solarnego jest klimatyzator, który wykorzystuje energię słoneczną. Inne skuteczne sposoby blokują ciepło do twojego domu są cieniowania, izolacja i odblaskowe bariery.

Geotermalnych systemu

Kolejny system naturalny, który może być używany zarówno do celów grzewczych i chłodzących jest ogrzewanie geotermiczne. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mylą ten zielony roztwór z nierealnych technik, takich jak stukanie do wulkanu lub geotermalnej wiosny. Nazwa "geotermalna" oznacza, że ​​system wykorzystuje naturalną temperaturę ziemi do regulacji zarówno gorących, jak i niskich temperaturach do domu za pomocą systemu.

Praktyczność systemów geotermalnych

Systemy geotermalne pracują wciskając szereg rur spustowych ziemi, które pomagają w tworzeniu równowagi pomiędzy temperaturami ziemi i wnętrz domu. Pierwotnie system ten został zaprojektowany do produkcji energii na dużą skalę do idealnego rozwiązania dla energooszczędnych dużych firm. Z więcej zaawansowania, stało się realną opcją dla domów też. Chociaż koszty początkowe mogą być wysokie, koszty energii konwersji systemu jest imponujący co najmniej.