adcov.com

Sprzęt adaptacyjne dla dzieci z autyzmem

Dzieci z autyzmem mają inne potrzeby niż inne, dzieci pełnosprawnych. W niektórych przypadkach, autyzm dziecko może również mieć trudności fizycznych, oprócz oczekiwanych problemów społecznych sytuacyjnych i sensorycznych. Sprzęt adaptacyjny jest coś, co może być wykorzystywane bardziej efektywnie pomóc funkcję autystyczne dziecko. To może obejmować wszystko, od specjalnych kubków lub słomki do PECS lub przedmioty, aby pomóc zatrzymać "stimming" (samo-stymulacji).

PECS

Picture Exchange Communication System (PECS) jest powszechnie stosowany system, który pozwala dzieciom z autyzmem trudności komunikacyjnych z "talk". PECS obejmuje wyżywienie (rzep) i ani zdjęć ani słowa (lub oba), które dziecko może umieścić na planszy do tworzenia zdań.

Sprzęt ważona

Z powodu problemów sensorycznych, wiele dzieci z autyzmem potrzebują dodatkowej presji na ich kończyn lub organów. Ważone koce i głębokie kamizelki ciśnienia może pomóc zapewnić, że potrzebny impuls, aby pomóc im skupić.

Pisanie Sprzęt

Wiele dzieci z autyzmem mają pisanie trudności. Chociaż terapia zajęciowa może pomóc z tym problemem, może być nadal trudne dla dziecka. Aby w tym pomóc, niektóre dzieci korzystają edytory tekstu, takie jak Neo przez Alphasmart, zarówno w szkole i domu.

Zabawki

Chociaż nie może brzmieć jak sprzęt adaptacyjne dla dzieci autystycznych, dowolną ilość zabawek może być używany w celu zatrzymania autystycznego dziecka "stimming." Wiele czasu, stres bale i inne drobne rzep ręczne manipulatives są używane, aby pomóc dziecku zachować koncentruje pozwalając mu grać z rzeczy, które zapewniają zmysłowe opinii.

Grać Sprzęt

Ze względu na konieczność poszukiwania wejścia sensorycznego, niektóre dzieci z autyzmem czuje potrzebę ruchu i ruchu. Huśtawki i inne urządzenia do zabaw w pomieszczeniach, takich jak tunele i kopalni w piłkę, może pomóc w utrzymaniu dziecko autystyczne uziemione i koncentruje. Wiele ośrodków terapii i szczególnych potrzeb sale lekcyjne mają te przedmioty dla dzieci do korzystania na co dzień.

Podkładki

Potty szkolenia jest szczególnie trudne dla niektórych dzieci autystycznych z powodu zmysłowych kwestii przetwarzania. Z tego powodu, moczu podkładki pozwalają dzieciom nosić bieliznę, nawet jeśli mają one wypadkom.

Karmienie Sprzęt

Dzieci z autyzmem mogą potrzebować pomocy karmienia się i jedzenia. Ważone widelce, łyżki i noże, sztućce z uchwytami, dużych i twardych plastikowych słomek, mogą pomóc dzieci autystycznych jeść samodzielnie.