adcov.com

Sposoby obniżyć ciśnienie krwi

Sposoby obniżyć ciśnienie krwi


Wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie, może być "cichy" choroba --- czasami nie wykazuje żadnych objawów przez wiele lat. Ale może to spowodować uszkodzenie naczyń krwionośnych i zwiększają ryzyko udaru, choroby nerek i chorób serca, a także może spowodować twardnienie tych tętnicach. Są to zarówno na receptę i naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi dostępne.

Leki

Leków na receptę jest Frontline leczenie osób już zdiagnozowano nadciśnienie. Więcej niż jeden lek jest często stosowane w celu leczenia. Typowe rodzaje leków hipotensyjnych należą leki moczopędne, beta-blokery, inhibitory ACE, blokery kanału wapniowego i alfa blokery.

Diuretyki są pigułki, które pomagają pozbyć się wody z organizmu nadmiaru sodu i płynu, a beta-blokery działają zablokować działanie adrenaliny i inhibitory ACE zapobiec naczyń krwionośnych z ciasne z chemicznego angiotensyny II. Blokery kanału wapniowego pracować blokować wapnia z wejściem komórek, zapobiegając z zwężenie naczyń krwionośnych. Alfa-adrenolityki pomóc utrzymać naczynia krwionośne otwarty.

Częste działania niepożądane leków hipotensyjnych na receptę obejmują zawroty głowy, kiedy będzie od r / siedzi do sytuacji, niskie stężenia potasu we krwi, bezsenność, senność, suchość w ustach, bóle głowy, wzdęcia, zaparcia i depresji. Seksualnych mężczyzn czasami mają działania uboczne.

Styl życia

Utrzymanie stresu na rozsądnym poziomie jest ważne w zarządzaniu nadciśnienie, jak stres powoduje poziom ciśnienia krwi wzrośnie czasowo. Jeśli cierpisz na stałym lub częstym stresem, może to stać się problematyczne. Ćwiczyć formę relaksu, takie jak medytacja czy joga, aby obniżyć poziom stresu.

Jest to także dobry pomysł, aby zachować swoją wagę na zdrowym poziomie. Osoby z nadwagą są bardziej narażone na nadciśnienie. Bardziej ciężar, większe ciśnienie korpus musi krążyć krwi przez tętnice. Śledź diety DASH (patrz niżej) oraz wykonywania na bieżąco. Układu krążenia ćwiczenie jest bardzo pomocne. Dążyć do wykonywania co najmniej pięć godzin tygodniowo. Nawet działalność w domu, takie jak ogrodnictwo, może zrobić różnicę.

Monitorować ciśnienie krwi w sposób regularny. Uważaj na wszelkie trendy. Biorąc ciśnienia krwi w domu może zapewnić, że nie cierpi na "biały płaszcz" z nadciśnieniem, lub wyższy poziom ciśnienia krwi w gabinecie lekarskim. Można zakupić ciśnieniomierz w domu z lokalnej aptece.

Dieta

Nie ma specjalnej diety, aby pomóc wysokie ciśnienie krwi zwane podejść myślnik (dietetyczna przestałem nadciśnienie tętnicze). Ten plan odżywiania zawiera osiem do dziesięciu porcji owoców i warzyw, siedem do ośmiu porcji pełnego ziarna, 02:58 porcje produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu i mniej niż dwie porcje mięsa dziennie. DASH działa na obniżenie skurczowego ciśnienia krwi (górną liczbę odczytu ciśnienia krwi) o więcej niż 11 punktów i rozkurczowego ciśnienia krwi (dolna liczba pomiaru ciśnienia krwi) przez więcej niż pięć punktów. DASH jest o niskiej zawartości tłuszczu i cholesterolu. Spożywanie czerwonego mięsa, słodyczy i cukru są ograniczone.

Kwasy tłuszczowe omega-3, również przyczyniają się do obniżenia ciśnienia krwi. Ryb lub suplementów oleju rybnego są doskonałym źródłem kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe.

Według artykułu opublikowanego przez HealthDay nowości w lipcu 2009 roku, międzynarodowe badanie diety wykazała 4,74 procent wyższe spożycie kwasu glutaminowego (aminokwasów białek roślinnych) spożywane jako część całkowitej ilości białka w diecie powodowało zmniejszenie 1,5 do 3-punktowego w średnia skurczowego ciśnienia krwi i 1 do 1,6 punktu niższe ciśnienia rozkurczowego krwi.