adcov.com

Sposoby obniżyć ciśnienie krwi bez narkotyków

Sposoby obniżyć ciśnienie krwi bez narkotyków


Wysokie ciśnienie krwi jest powszechną formą choroby układu krążenia. Według American Heart Association, ponad 73 mln dorosłych w Stanach Zjednoczonych mają wysokie ciśnienie krwi. Jest możliwe, że ten warunek nie wiedzą, dlatego wysokie ciśnienie krwi jest znany jako cichego zabójcy. To może być możliwe, aby obniżyć ciśnienie krwi poprzez zmiany w diecie, zmniejszenie masy ciała i regularne ćwiczenia fizyczne.

Dieta

DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) dieta pomaga obniżyć ciśnienie krwi w sposób naturalny. Dieta jest oparta na jedzenie warzyw, owoców, całe ziarna, fasola, nasiona, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu i chude mięso (patrz źródła). Dieta o niskiej zawartości nasyconych tłuszczów i cholesterolu, a wysokiej zawartości włókna i białka. Według Narodowego Instytutu dla zdrowia, dieta DASH może zapobiec i kontrolować ciśnienie krwi i niższy poziom cholesterolu.

Sodu

Zmniejszenie ilości sodu w diecie może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Zgodnie z University of Michigan Health System, należy ograniczyć ilość sodu w diecie do 2300 mg na dobę w celu kontroli ciśnienia krwi. Można zmniejszyć ilość soli zjeść, unikając żywności przetworzonej. Czytaj etykiety żywności i wyboru żywności, która jest uboga w sól. Sezon żywność z przyprawami, a nie przy użyciu soli przy stole.

Odchudzanie

Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia, tracąc zaledwie 10 kg. może obniżyć ciśnienie krwi. Otyli ludzie mają wysokie ryzyko nadciśnienia. Jeśli masz nadwagę i mają wysokie ciśnienie krwi, zmniejszenie masy ciała powinien być częścią planu leczenia. Zmniejszyć wielkość porcji i ograniczyć ilość tłuszczów nasyconych w diecie. Po diecie DASH natomiast ograniczenia kalorii może pomóc schudnąć jedząc pokarmy, które kontrolują ciśnienie krwi.

Ćwiczenie

Codzienne ćwiczenia odgrywa ważną rolę w obniżaniu ciśnienia krwi. Należy starać się uzyskać 30 minut umiarkowanej intensywności ćwiczeń każdego dnia. Podjąć działalność cieszyć jak chodzenie czy pływanie. Położyć większy ruch w dzień, wstać i poruszać się do spalania kalorii i wykonywać swoje serce.

Alkohol

Ogranicz spożycie alkoholu. Napoje alkoholowe dodać zbędnych kalorii w diecie i uczynić go bardziej trudne do siebie ciężar pod kontrolą. Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia, alkohol podnosi ciśnienie krwi. Zalecają ograniczenie spożycia do jednego drinka dziennie dla kobiet i dwa drinki dziennie dla mężczyzn.