adcov.com

Sposoby na pokonanie narkomanii

Narodowy Instytut on Drug Abuse (NIDA) informuje, że nadużywanie i uzależnienie od narkotyków są znaczne obciążenie społeczne, kosztuje ponad pół biliona dolarów w ciągu roku. Narkomania jest nadmierne stosowanie leków, co stwarza duży potencjał uzależnienia. Jako sprawcy narkotyków, możesz przestać nadużywać leków, ale nie wiem jak. Niezależnie od tego jak surowe konsekwencje swojej narkomanii są, można go pokonać.

Wobec Yourself

Spójrz na swoje odbicie w lustrze i zbadania wszystkich skutków narkomanii miało na swoich stanów fizycznych i psychicznych. Może mieć to znaczny spadek masy ciała lub przyrost, pogorszeniu koordynacji fizycznej, ubogich wyroku, bezsenność, drżenie, nudności, wymioty, zmiany osobowości, nastrojowość, zmniejszoną chęcią działania inaczej przyjemnych, nieregularne bicie serca, ciężką nieuczciwość i całkowite lekceważenie dla higieny osobistej . To nie jest miły widok. Sobie sprawę, że tylko Ty możesz to zmienić.

Zadaj sobie pytanie, dlaczego czujesz potrzebę nadużywania narkotyków. Jeśli są szczególnie brane z euforii uczuć leki tworzyć, pamiętaj, to jest tymczasowym rozwiązaniem. Potrzeba więcej nieuchronnie pojawia, i zanim się zorientujesz, jesteś uzależniony od narkotyków. Znaleźć coś pozytywnego w swoim życiu, coś, co lubisz robić (np twórcze sztuki lub realizujących cel kształcenia lub zatrudnienia), i skoncentrować się na tym, że centrum przyjemności życia.

Uzyskiwanie pomocy

Skorzystać z pomocy zaufanego przyjaciela lub członka rodziny. Możesz czuć się winny i wstyd za nadużywanie narkotyków. Możesz czuć się całkowicie bezwartościowe i czują, że inni zobaczyć w tym świetle, jak również. Wiem, że przyjaciel lub członek rodziny, który został zdenerwowany przez narkomanii tylko chce, aby go pokonać. Będą bardziej niż szczęśliwi, aby pomóc, jeśli pokażesz, że poważnie myślisz o uzyskanie czystości.

Zapytaj swojego lekarza, aby polecić centrum leczenia dla Ciebie. Jeśli nie masz lekarza, odwiedź nadużywania substancji i (SAMHSA) Strona Mental Health Services Administration do zlokalizowania centrum leczenia w pobliżu Ciebie. Należy pamiętać, że wiele z tych urządzeń są finansowane ze środków publicznych; w związku z tym, można otrzymać pomoc dostosowane do Twojego budżetu.

Proces odzyskiwania

Bardzo ważne jest, aby pozostać w leczeni tak długo, jak jest to konieczne. Pozostawiając leczenie wcześnie sprawia, że ​​narażone na nawroty. Leczenie często ma zasoby, aby pomóc odzwyczaić ci od narkotyków. Na przykład, jeśli jesteś heroina sprawcy i doświadczenie objawy odstawienia po zaprzestaniu ich, twój medycznego może przepisać Ci buprenorfiny w celu złagodzenia objawów. Bądź otwarty na terapii, które mogą pomóc w rozwiązaniu podstawowych powodów dla narkomanii.

Wiem, że przezwyciężenie swój narkomanii może być procesem długotrwałym. Nawet po opuszczeniu leczenia, może nadal czuć się pokusie ponownego użycia. Zmniejszyć to prawdopodobieństwo poprzez dostosowanie nowego trzeźwy zestaw znajomych, dołączenie do grupy wsparcia, takie jak Anonimowych Narkomanów, i pamiętając, nadużywania narkotyków szkody wyrządzone swoim życiu.