adcov.com

Sposoby jeść zdrowiej

Sposoby jeść zdrowiej


Z otyłością rośnie, zdrowe odżywianie jest istotną kwestią. Istnieje wiele sposobów, aby obejmować zdrowej żywności w diecie, które wciąż dobrze smakują i fala cię aż do następnego posiłku. Zdrowe odżywianie nie jest trudne, to zajmuje tylko kilka prostych zmian i poprawi jakość życia znacznie.

Dodaj pełnoziarniste

Jeść pieczywo i makarony wykonane w 100 proc pełnoziarniste. Całe ziarna mają bardzo potrzebne błonnik i są zdrowsze niż białej mąki, która miała wszystkie wartości odżywcze z niego usunięte. Spróbuj też jeść brązowy ryż zamiast białego ryżu.

Pić mniej Soda

Wymień sody z wodą. Puszka z napojem jest zwykle między 120 do 150 kalorii bez wartości odżywczej. Jeśli zastąpić go wodą jesteś zmniejszając spożycie kalorii i pomaga utrzymać zdrowsze zęby, jak również.

Jedz różnorodne owoce i warzywa

Jeść wiele różnych owoców i warzyw, w różnych kolorach, aby dodać witaminy, błonnik i przeciwutleniacze do swojej diety. Jeśli nie lubisz warzyw, spróbuj dodać je do zupy lub smażyć mieszać, aby przyzwyczaić się do nich.

Zamiast czegoś pełne cukru, jeść owoce na deser zamiast.

Jedz Umiarkowany Fragmenty

Jeść tyle, aby pozostawić zawartość tabeli. Nigdy nie powinno się rzeczy się tak pełne, że nie może chodzić. Jeść tylko tyle, że już nie jesteś głodny.

Jeść chude białko

Jeść chude białko, takie jak kurczak, ryby lub tofu. Unikaj czerwonego mięsa tłuste, boczek lub kiełbasę. Ponadto, nie smażyć ryby, kurczaka lub tofu - jeść to pieczone lub grillowane.

Ogranicz się, ale nie ograniczać się

Nie należy wyciąć wszystkie swoje ulubione potrawy, nawet jeśli nie są one zdrowe dla Ciebie. Jeść je z umiarem. Mała garść żetonów dzień jest w porządku tak długo, jak nie iść na swoje kaloryczne potrzeb.