adcov.com

Sposoby, aby sprawdzić dokładność mój licznik

Jest to istotne, że wiesz, że twój licznik energii elektrycznej działa poprawnie, ponieważ jeśli licznik jest na czytanie, może skończyć się płaci więcej za energię elektryczną, niż rzeczywiście użyto. I odwrotnie jeśli miernik mocy czytanie ty mogą mieć tańsze rachunki za energię elektryczną na chwilę, ale ostatecznie będzie to zrealizowane i może skończyć się z dużych powrotem płatności należne.

Skontaktuj się z dostawcą

Jeśli podejrzewasz, że licznik energii elektrycznej nie jest dokładne Najprostszą metodą jest skontaktować się z dostawcą. Poinformować ich o swoich obawach i proszę, że ktoś jest wysyłane do domu aby sprawdzić licznik. Twój dostawca energii elektrycznej będzie całkowicie skłonny to zrobić, bo to również w ich interesie, aby upewnić się, że płacisz za zużycie prądu poprawne.

Autotest

Łatwo można zrobić szybkie dokładności kontroli siebie. Wyłączyć wszystkie swoje urządzenia, a następnie odczytać licznik i zanotować odczyt. Wybierz urządzenie, które zużywa dużo energii, takie jak grzejnik elektryczny. Zapoznaj się z ulotką ustalenie mocy. Włączyć urządzenie na godzinę, a następnie go wyłączyć. Odczytu licznika ponownie. Odliczenia pierwsze czytanie z drugim i porównać ją z mocy urządzenie włączone przez jedną godzinę. Różnicy między dwoma odczytami powinna być równa mocy na etykiecie urządzenia jeśli licznik działa dokładnie. Oczekują odpowiedzi na różne plus lub minus 5 procent.

Multimetr Test

Odczytu licznika energii elektrycznej. Ustawić Multimetr aby przeczytać Amper. Miejsce zapięcia na koniec z kabelkami z multimetru do przewodów wyjściowych z licznika energii elektrycznej. Ząbek na koniec przewód czerwony idzie czerwony drut od licznika energii elektrycznej, i ząbek na koniec czarny drut z multimetru idzie czarny drut od licznika energii elektrycznej. Odczytać Multimetr i zanotuj. Nie włączyć lub wyłączyć wszelkie urządzenia elektryczne na godzinę. Odczytu licznika, a następnie odliczyć pierwsze czytanie z drugiego czytania. Pomnożyć amper czytania można zauważyć od Multimetr 110; odnosi się to do swojego domu energii elektrycznej napięcie. Odpowiedź będzie równa postać, którą pracował z odczytów licznika energii elektrycznej, jeśli twój licznik jest dokładne. Oczekujemy do 5 procent różnicy.

Niezależne badania

Jeśli nie, lub nie chcesz skontaktować się z dostawcą energii elektrycznej, lub jeśli nie jesteś szczęśliwy, przeprowadzanie autotest, a następnie zorganizować niezależne miernik Tester do sprawdzenia dokładności licznika energii elektrycznej. Płacisz, ale jeśli twój licznik jest niedokładne, ostatecznie mogą zaoszczędzić pieniądze.