adcov.com

Sposobów zapobiegania raka jajnika

Jajnika postacie raka w tkance jajników. Dwa rodzaje raka jajnika są raki nabłonkowe jajnika i złośliwych nowotworów germinalnych. Nabłonkowe raki rozpocząć w komórkach znajdujących się na powierzchni jajnika. Nowotworowe komórki rozrodcze tworzą w komórkach jajowych w jajniku.
Według National Cancer Institute, w 2009 roku było 21.550 nowych przypadków raka jajnika zgłaszane. Zgonów w 2009 roku odnotowano w 14600. Przerażające statystyki, ale to nie musi być. Istnieje kilka sposobów zapobiegania raka jajnika.

Wczesnego zapobiegania

Wczesna profilaktyka raka jajnika jest możliwe poprzez egzaminów przeprowadzonych przez lekarza ginekologa, zwłaszcza jeśli jest historia raka jajnika w rodzinie. Kobiety powinny zobaczyć ginekologa w ciągu roku dla PAP i egzaminy miednicy. Miednicy egzaminów może wykryć żadnych grudek, które zostały utworzone na jajnikach. Pierwsze wymaz szyjki macicy może także wykrywać nieprawidłowych komórek w obrębie szyjki macicy.

Terapeuta gen

Kobiety, które mają historię raka jajnika w ich rodzin mogą zwrócić się o pomoc do terapeuty genów. Analiza makijażu genów określić, czy przenosić zmutowanych genów BRCA1 i BRCA2, które są związane z rakiem jajnika. Kobiety, które noszą te zmutowane geny, może zdecydować się na chirurgiczne usunięcie jajników i jajowodów.

Birth Control

Biorąc tabletki antykoncepcyjne mogą zapobiec kobietę od zachorowania na raka jajnika. Pigułki antykoncepcyjne zapobiec uwolnieniu jaja z jajników i poziomy hormonów zmienia w układu rozrodczego kobiety. Biorąc tabletki antykoncepcyjne przez okres pięciu lat lub więcej zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jajnika. Dłuższe pigułki antykoncepcyjne są podejmowane, zmniejsza ryzyko raka jajnika. Kobiety powinny być ostrożnym przy pigułki, ponieważ ryzyko innych chorób zwiększyć. Ryzyka te obejmują raka piersi, zawału serca i udaru mózgu.