adcov.com

Sposobów pozyskiwania pewność siebie

Pewność siebie odgrywa dużą rolę w jaki sposób przeprowadzić z dnia na dzień działalności i interakcji z innymi. Niska samoocena może prowadzić do problemów z zachowaniem, a także mają wpływ na relacje z rodziną, przyjaciółmi i znaczących innych. Rozwijanie pewności siebie zaczyna się od pozytywnego siebie mówić i myślenia i rozwija się w czasie, jak stopniowo zastępować złe nawyki z dobrych.

Zbadaj Obie strony

Często ktoś z niską samooceną natychmiast zakłada najgorsze każdej sytuacji i bierze winę za co poszło nie tak. Jeśli nie dostać pracę, mówisz sobie, że to dlatego, że jesteś głupi, na przykład. Jeśli nie uzyskać datę, myślisz, że to dlatego, że jesteś nieatrakcyjna.

Zacznij zdała sobie sprawę z tego rodzaju myślenia i za defetyzm drugą stronę. Może nie dostał pracy, bo zamknął pozycję. Być może nie uzyskać datę, ponieważ osoba ta nie jest emocjonalnie dostępne. Podsumowując: nie zawsze należy włączać porażek w powodu bić na siebie.

Dodać do listy

Często osoby z niską samooceną zapomnieć o swoich dobrych cech, albo budować poczucie własnej wartości wokół tylko jednego aspektu ich osobowości. Jeśli ten kawałek własnej wartości nie trzymaj się, człowiek jest na straty, jeśli chodzi o nazywanie rzeczy, on lub ona ma rację. Rozważmy rozwódkę, który zbudował swoje życie żony lub matki, która miała żadnych zainteresowań oprócz swoich dzieci, które teraz opuściły gniazdo. Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu grając w roli opiekuna i czyni, że źródłem spełnienia, najczęściej nie uda się.

Zacznij teraz poprzez listę swoich cech. Jeśli już wiesz, że jesteś dobrym rodzicem, przepchnąć tego krótkiego wyjazdu i myśleć o innych dobrych cech, które masz. Czy masz uśmiech zabójcy? Wielkie poczucie humoru? Tylko poprzez uznanie tych pozytywnych rzeczy o sobie, który może urosnąć do bycia prawdziwie stanie troski o innych. Jeśli lista pojawia się krótki, rozważyć podjęcie działań, które przyczynią się do poprawy poczucia własnej wartości. Może to obejmować przystąpienie do klubu książki, począwszy zespół lub uczestnictwo w imprezie sportowej.

Ustanowienie Kotwy

Czasami wszystkie rozmowy pep z siebie lub pozytywnego myślenia w świecie nie może pomóc. To jest, gdy trzeba odwołać się do emocji i wspomnień. Na przykład, jeśli jesteś daleko od domu i nie czuje się świetnie o podróży służbowej, zachować zdjęcie swojej pięknej rodziny na nocnym stoliku. Jeśli starasz się schudnąć i posiadające w chwili słabości, utrzymać konkretny obiekt blisko ciebie, który przypomina o czasach byłeś silniejszy. Może to być bransoletka szpital od złego doświadczenia medycznego przeżyłeś lub muszli z wakacji, podczas których prowadził w górę iw dół plaży bez uzyskiwania zdyszany.