adcov.com

Sposobów, aby uzyskać Sober

Uwalniając się od nałogu może być najtrudniejszy proces osoba może podjąć, a mało może zrobić to sam. Dla tych, którzy cierpią z powodu uzależnienia, istnieje wiele możliwości leczenia dostosowane do potrzeb wszystkich ludzi, aby pomóc pozbyć się nałogu i zacząć żyć trzeźwo życie.

Leczenia szpitalnego

Dla osób cierpiących na poważne uzależnienie od narkotyków lub alkoholu, szpitalne program odzyskiwania może być konieczne. Długość leczenia może trwać od kilku dni do miesiąca, ale pozwoli pacjentów, których należy przestrzegać podczas początkowego okresu detoksykacji, gdy objawy odstawienia są najgorsze i najbardziej niebezpieczne. Podczas tego początkowego stadium chorzy zwykle otrzymują leki do zarządzania objawy abstynencyjne. Jeśli centrum odzyskiwania oferuje pacjentom pobyt dłuższy niż początkowy okres detoksykacji pacjenci zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w terapii uzależnienia od zarządzania alkoholu i narkotyków wyższego, grup wsparcia, terapii indywidualnej lub terapii zarządzania zachowanie na pozostałą część pobytu.

Grupy Wsparcia

Bez względu na to, jak człowiek staje się trzeźwy, grupy wsparcia, może odgrywać ważną rolę w ożywieniu długoterminowej oraz zapobieganie nawrotom. Najbardziej popularne wśród grup wsparcia narkotyków i alkoholu są programy do odzyskiwania 12-step jak Anonimowych Alkoholików i Anonimowych Narkomanów. Poprzez trakcie tych programów, odzyskiwanie uzależnionych przejść przez kroki, które pozwolą im stawić czoła ich uzależnienia, aby dowiedzieć się przyczyny i pozwalają ludziom dzielić się swoimi doświadczeniami i usłyszeć doświadczenia innych. Tego rodzaju grup są dostępne w większości miast USA.

Sober mieszkania wakacyjne

Dla tych, przejście z powrotem do normalnego życia po przejściu detoksykacji, rezydencje zwany trzeźwy domy mieszkalne oferują darmową narkotyków i alkoholu odzyskiwanie uzależnionych od środowiska, w którym może zapewnić sobie nawzajem wsparcia, podczas gdy ich udział w programach naprawczych. Mieszkańcy wybierając życie w trzeźwych domów żyjących może mieć pracy lub pójść do szkoły i są w większości wolne przychodzą i odchodzą, jak chcą, ale muszą przestrzegać pewnych zasad domowych. Zasady trzeźwych domów żyjących zmieniać, ale zawsze będzie to zakaz wszelkich narkotyków lub alkoholu.