adcov.com

Spirometr Metody ExperimentSpirometrzy są urządzenia służące do ilości powietrza, zazwyczaj specyficzne dla przepływu powietrza w płucach danego podmiotu, który może być używany do określenia obecności chorób dróg oddechowych lub płuc, a także inne przyczyny, niepokój pomiarowych. W zależności od konkretnej funkcji, spirometry może być na tyle duża, aby pomieścić dorosłego człowieka lub na tyle mała, która odbędzie się w dłoni. Dzięki analizie konkretnych rodzajów oddychania Spirometrzy mogą być stosowane nie tylko w celu określenia przyczyny choroby układu oddechowego, ale optymalny przebieg leczenia, jak również.

Całego ciała pletyzmografie

W pletyzmografii, przedmiot jest umieszczony w niewielkiej, zamkniętej komorze i pomiar jego oddychania, są podejmowane w celu określenia składników objętości płuc. Przepływ nosa i ruch klatki piersiowej i tułowia są połączone, aby zapewnić dokładny pomiar przepływu powietrza i się z jej płuc. Różne metody i pomiary można realizować za pomocą pletyzmografii całego ciała, w którym człowiek jest albo środki uspokajające, powstrzymane lub mogą poruszać się swobodnie, w zależności od konkretnych testów przeprowadzanych.

Pneumotachometer

A środki pneumotachometer wydychanego strumienia powietrza z obiektu, pozwalając mu oddychać świeżym powietrzem w trakcie badania. Celem z pneumotachometer jest pomiar szybkości przepływu gazów wydalanych przez osoby posiadające wydech za pośrednictwem urządzenia zawierającego drobnych oczkach. Ruchy siatek mierzono przez komputer.

Motywacyjny spirometr

Spirometry motywacyjne są przeznaczone do wykonywania i oczyścić płuca. Spirometrzy te są zazwyczaj wykorzystywane do prowadzenia płuc pacjenta za działające podczas okresów spoczynku i odzyskiwanie ze złożem z operacji, pozwalając jej w celu utrzymania takiej samej aktywności oddychania, jak gdyby była aktywna. Chociaż nie jest to urządzenie zaprojektowane specjalnie do testów lub eksperymentów, spirometr zachętą mogą być stosowane do badania skutków zwiększonej aktywności płuc u osoby.

Przepływomierz szczyt

Najczęściej używany rodzaj spirometru, przepływomierze szczyt mierzy zdolność osoby do wydechu. Przepływomierze szczytowych mogą śledzić rozwój płuc osoby lub wykryć objawy problemów z oddychaniem. Przepływomierze pików są wykorzystywane przede wszystkim jako pomoc w diagnozie leczeniu astmy i do monitorowania stanu płuc u astmatyków.

Spiropet lub Wiatrak-Type

Bardziej mobilny niż inne spirometry, spiropet (znany również jako wiatraka typu) mierzy natężonej pojemności osoby, która oddycha do urządzenia i obraca turbinę. Prędkość obrotowa turbiny jest następnie mierzona elektronicznie w celu określenia siły w wydychanym powietrzu.