adcov.com

Spastyczne porażenie mózgowe Leczenie

Porażenie mózgowe to ogólny termin używany do opisania uszkodzenia mózgu, które zmienia koordynację ruchową. Uszkodzenie mózgu może wystąpić przed, w trakcie lub po porodzie, a w szczególności położenie określa, w jaki sposób odbywa się indywidualnie. Najczęściej występującym rodzajem jest spastyczne porażenie mózgowe porażenie mózgowe, która jest wynikiem uszkodzenia mózgu występującego w korze mózgowej lub w zewnętrznej warstwie mózgu. Zróżnicowanej spastycznym porażeniem mózgowym są zależne od stopnia uszkodzenia mózgu. Stan może mieć wpływ z jednej strony ciała, nóg, ramion lub całego ciała.

Stan

Spastyczne porażenie mózgowe występuje, gdy komunikacja mózgu do nerwów do mięśni jest osłabiona. U osób bez spastyczne porażenie mózgowe, mięśni pracy z ciałem w parach, przy czym jedna para i umów z drugiej pary relaksuje prowadzi do normalnego ruchu. U osób z porażeniem mózgowym spastyczny, zakłócenia sygnałów z mózgu do nerwów do mięśni w wyniku tych par nie współpracujących, w związku z tym stworzenie niezgrabne ruchy. Mięśnie organizmu faktycznie walczą ze sobą i blokuje normalny ruch.

Progresja

Spastyczne porażenie mózgowe jest spowodowane przez uszkodzenie mózgu, a nawet jeśli więcej uszkodzenie mózgu nie występuje, może pogorszyć stan. Sztywność mięśni w połączeniu ze zwiększonym napięciem mięśni może prowadzić do braku zasięgu ruchu. Nadmierny wysiłek i lęk z trudności z ruchu może zwiększyć spastyczność w czasie. U dzieci, spastyczne porażenie mózgowe ma długoterminowe skutki, ponieważ może to spowodować deformacje, problemy wzrostu, rozwój mięśni brak i zakres ruchu. Stan wpływa na prawidłowy rozwój wzrostu i ruchu mięśni.

Rodzaje

Istnieje pięć typów spastycznym porażeniem mózgowym w zależności od części ciała, które są dotknięte. Najrzadsze są Monoplegia (jedna kończyna jest dotknięte) i Triplegia (dotyczy trzech kończyn). Quadriplegia dotyczy wszystkich kończyn i tułowia i Hemiplegia wpływa na jedną stronę ciała. Najczęściej jest porażenie mózgowe, które dotyczy dwóch kończyn, głównie kończyn dolnych.

Doustne leczenie

W zależności od stopnia objawów, Valium i baclofen zostały użyte w próbie zmniejszenia spastyczności. Ogólna zgoda, że ​​sposób ten nie jest skuteczny w tych, których objawy są znaczące. Jednakże baclofen infuzji stwierdzono skuteczna dla większości przypadków. Zabieg ten jest stosunkowo nowa i wiąże się rozkład baklofenu do wszystkich mięśni przez brzucha. Ryzyko to wlew baklofenu z przedawkowania i zapalenie opon mózgowych. Skutki długoterminowe są nieznane i spastyczność powraca raz zakończeniu leczenia.

Botox Leczenie

Botox wstrzykiwany do spastyczne mięśni osłabia grupy mięśni i zmniejsza spastyczność. Każdy zastrzyk trwa około trzech do czterech miesięcy i ma minimalne skutki uboczne.

Chirurgia

Operacja został wdrożony w celu wydłużenia ścięgna, w celu zwiększenia zakresu ruchów. Operacja nie zmniejsza spastyczność, ale zmniejsza skutki spastyczności na osoby z spastycznym porażeniem mózgowym.