adcov.com

Sorbitol jako substytut cukru

Sorbitol jako substytut cukru


Sorbitol, alkohol cukrowy pochodną glukozy występuje także naturalnie w pewnych warzyw i owoców i jest powszechnie stosowany w "bezcukrowych" cukierki, dżemy i galaretki oraz wypiekach. Sorbitol jest ogólnie uważany za bezpieczny przez FDA, i może być stosowany jako substytut cukru przez osoby z cukrzycą lub osób chcących ciąć na kalorii.

Cechy

Sorbitol jest rzeczywiście węglowodan o strukturze chemicznej, która przypomina cukier i alkohol. Jest to mniej kalorii niż zwykłego cukru, ponieważ nie jest całkowicie zaabsorbowany w organizmie. Poziom słodkości Sorbitol wynosi około 50 do 70 procent, w porównaniu z sacharozą, a każdy gram sorbitolu zawiera około 2,6 kalorii.

Zastosowania

Można znaleźć wersje bez cukru cukierki, wypieki i dżemy słodzone Sorbitol w lokalnym sklepie spożywczym. Utrzymujące wilgoć sorbitol właściwości sprawiają, że jest to dobry substytut cukru cukierków i jam receptur. Sorbitol nie jest tak dobra, jednak do pieczenia, ponieważ pieczywo i ciastka pieczone korzystania sorbitol nie będzie brązowy w piecu. Możesz być w stanie obejść problem pieczenia przez mieszanie sorbitol z cukrem. Skonsultuj się niskowęglowodanowej lub cukrzycy książkę kucharską dla informacji na zastąpienie sorbitol cukru w ​​przepisach.

Ostrzeżenie

Sorbitol może nie być odpowiedni dla osób z nietolerancją fruktozy, posiada efekt przeczyszczający w niektórych osób. Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne przestrzega, że ​​spożycie sorbitolu ponad 50 mg na dobę może powodować biegunkę. Twój lekarz lub dietetyk może pomóc podjąć decyzję, czy sorbitol jest substytutem cukru dla Ciebie prawa i doradzić bezpiecznego użytkowania.