adcov.com

Soli fizjologicznej vs. Mleczan Ringera w cukrzycy ciężarnych

Soli fizjologicznej vs.  Mleczan Ringera w cukrzycy ciężarnych


Kobiety w ciąży z cukrzycą ciążową mogą wymagać dożylnie płyny w dowolnym momencie podczas ciąży; jest bardziej prawdopodobne, gdy są one dopuszczone do szpitala na pracę lub cesarskie cięcie. Rodzaj płynu decyduje lekarza kierującego pacjenta.

Cukrzyca ciężarnych

Cukrzyca ciążowa mogą występować w każdej kobiety w ciąży, lecz wzrasta ryzyko dla niektórych kobiet ze względu na wiek lub otyłość, genetyki. Jest identyfikowany, gdy poziom glukozy we krwi jest wysoki w czasie ciąży i może być lub nie być leczona insuliną, w zależności od kobiety.

Płyny dożylne

Dożylne (IV), w czasie pracy, cięcia cesarskiego lub w dowolnym momencie w trakcie ciąży, gdy wymagane jest przyjęcie do szpitala płynów może być niezbędne. Płyny IV zwiększenie nawilżenia i, jeśli używany jest roztwór Ringera z dodatkiem mleczanu, utrzymuje regularnego równowagi elektrolitów w organizmie.

Mleczan Ringera Rozwiązanie

Roztwór Ringera z mleczanami (LRS) stanowi sterylny roztwór soli, który zawiera produkt też chlorek mleczan sodu, chlorek potasu i wapnia. To jest podana przez IV, a nie prosto soli (NaCl), gdy równowaga elektrolitów w kobiety musi być zachowana. Prawdopodobnie musi być dodany do cieczy, zgodnie z decyzją lekarza dodatkowy potasowego.

Solankowy

Roztwór soli (NaCl), stosowany dożylnie, działa po prostu do uwodnienia systemu i nie działa w celu utrzymania równowagi elektrolitowej bezpośrednio. Jeśli stężenie potasu problemem, można dodać do woreczka z solą fizjologiczną, zgodnie z zaleceniami lekarza.

IV glukozy i insuliny

W zależności od pacjenta i nasilenia cukrzycy ciążowej, lekarz może mieć glukozę dodane do płynów, jeśli jest zaniepokojony zaniechaniem poziomu glukozy we krwi (na przykład podczas cięcia cesarskiego). Również w zależności od przypadku, może być podawana na insulinę, gdy poziom glukozy we krwi jest zbyt wysoka.