adcov.com

Skutki wdychania gazu freonu

Freon jest gazem bezbarwnym freon wcześniej stosowany w układach chłodzenia. To był najbardziej powszechnie spotykane w klimatyzacji i lodówki. To zostało zakazane przez EPA w 1994 roku ze względu na kwestie ochrony środowiska. Celowe wdychanie gaz freon jest najbardziej rozpowszechnioną formą ekspozycji wziewnej gazu freonu dziś. Celowe wdychanie powoduje poważne skutki. Przypadkowe narażenie powoduje także nieprzyjemne reakcje, ale na ogół są one mniej dotkliwe.

Zaburzenia rytmu serca

Zaburzenia rytmu serca jest najbardziej niebezpieczny efekt gazu freonu i jest odpowiedzialny za większość zgonów natychmiastowych po inhalacji. Zaburzenia rytmu serca to termin stosowany do opisania różnych nieregularnych uderzeń serca. Istnieje 12 różnych rodzajów zaburzeń rytmu serca. Wdychanie gaz freon najczęściej powoduje migotanie komór arytmii. Migotanie komór jest drżenie w dolnych komorach serca. Powoduje to, że basen krwi do serca, szybko prowadzi do śmierci.

Niedrożność dróg oddechowych i Collapse

Gaz freon ma efekt chłodzenia. Po inhalacji, może powodować uszkodzenia płuc podobne do odmrożeń. Może to doprowadzić do zimnego wywołane obrzęk tkanek miękkich, która blokuje przepływ powietrza do płuc. Wysokie ciśnienie gaz freon może spowodować pęcherzyki powietrza w płucach, zwane pęcherzyki, podzielić otwarte. Gdy tak się stanie, część płuc, lub czasami nawet całego płuca, może zapaść. Zarówno niedrożność i upadek może prowadzić do wewnętrznego uduszenia.

Uszkodzenie wątroby i niewydolności

Wdychanie gazu freonową regularnie przez długi okres czasu może powodować uszkodzenia wątroby i ewentualne niewydolności wątroby. Wątroba jest odpowiedzialna za metabolizowania toksyny. Toksyny w gaz freon uszkodzić wątrobę, gdy metabolizuje je. Kiedy gaz freon jest regularnie używana, wątroba nie dostać szansę regeneracji i samoleczenia. W końcu staje się przytłaczające i uszkodzenia wątroby umiera.

Inne objawy

Wdychanie gaz freon ma kilka drobnych objawów. Wdychanie niski poziom freon, jak podczas wycieku lodówka, zazwyczaj powoduje bóle głowy, zawroty głowy i zawroty głowy. Niektórzy ludzie również wystąpić nudności i wymioty. Objawy te są najczęściej u małych dzieci po wdychania. Rzadko, ludzie doświadczają silny ból brzucha, krew w wymiocinach i krwawe stolce. Freon może powodować podrażnienia skóry i pieczenie, jeśli dostanie się na skórę.