adcov.com

Skutki Usunięcie nadnerczy

Ciało ludzkie ma wiele różnych gruczołów produkujących hormony. Nadnercza są powyżej nerek i dwie części. Wewnętrzna część jest nazywana rdzeniu nadnerczy, a zewnętrzna część jest nazywana korę nadnerczy. Każda część posiada inną funkcję i wykonuje kierunku produkcji przez przysadkę mózgową w mózgu.

Funkcja

Rdzeń nadnerczy jest odpowiedzialna za udostępnianie hormony takie jak adrenalina do strumienia krwi. Kory nadnercza wywołuje i uwalnia inne rodzaje hormonów, które kontrolują jak organizm zastosowanie tłuszczów, węglowodanów i białek. Nadnercza jest odpowiedzialny za wytwarzanie hormonu męskiego testosteronu u mężczyzn i kobiet, a także przy produkcji mineralokortykoidów hormonów. Mineralokortykoidy kontrolować ciśnienie krwi i stężenie potasu i soli.

Usuwanie

Chociaż nadnercza wytwarzają ważne hormony, możliwe jest usunięcie jednego lub obu i utrzymywania pewnego stopnia w normalności. Usunięcie jednego lub obu nadnerczy nazywa się adrenalektomii. Procedurę tę prowadzi się zwykle operacji laparoskopowych i tylko wtedy, gdy pacjent cierpi na raka nadnerczy, co jest niezwykle rzadka. Mieszka z gruczołu nadnerczowego jest możliwe bez stosowania dodatków hormonalnych. Ale hormonalne suplementy są zazwyczaj wymagane, gdy oba nadnercza są usuwane.

Wpływ całkowitego usunięcia

Częściowe lub całkowite usunięcie nadnerczy odbywa się tylko w przypadkach raka kory nadnerczy. W związku z tym, pacjent musi być przygotowany do związane nie tylko ze spadkiem istotnego wytwarzania hormonów, ale z efektami ubocznymi chemioterapii i / lub radioterapii.
Aby wymienić hormonalnej produkcji nadnerczy, pacjent często na terapii hormonalnej. Bez tego rodzaju hormonalnej, pacjent może opracować inne poważne problemy zdrowotne, takich jak cukrzyca, otyłość, wysokie ciśnienie krwi i innych objawów nonfunctioning metabolizmu. Pomimo zastąpienia hormonów, promieniowaniem i chemioterapią rokowanie pięcioletniego przeżycia nie jest korzystny. Statystyki pokazują, że 65 do 90 procent tych, którzy otrzymali leczenie nadal umiera w ciągu pięciu lat.