adcov.com

Skutki uboczne żel krzemionkowy Jeśli Jadłem

Żel krzemionkowy jest materiał silnie chłonny wykonany z krzemianem sodu. Zwykle sprzedawane w postaci granulatu lub w uszczelnionych pakietach wcześniej, żel krzemionkowy jest stosowany do pochłaniania wilgoci lub pary z produktów konsumpcyjnych, takich jak żywność, lekarstwa, wyroby skórzane i elektroniki.

Bezpieczeństwa ludzi

Chociaż sklasyfikowany przez FDA jako ogólnie uważane za bezpieczne (GRAS) produktu, wszystkie pakiety z jasnego żelu krzemionkowego nosić etykietę ostrzegawczą lub symbol zagrożenia. Chociaż technicznie nietoksyczny, właściwości absorpcji wilgoci z żelem krzemionkowym, może powodować delikatne nudności, wymioty, zaparcie i w przypadku połknięcia. Większość ośrodków kontroli zatruć nie uważają spożyciu jasnego żelu krzemionkowego być awaryjne.

Drugi typ żelu krzemionkowego o nazwie "wskaźnik" żel z powodu jego zdolności do zmiany barwy pod wpływem wilgoci. Żel wskaźnik lazurowy stosując chlorek kobaltu, toksyczne chemikalia uważane za rakotwórcze i powodować podrażnienie dróg oddechowych, okazuje różowe pod wpływem wilgoci. W przypadku spożycia, kontroli zatruć lub 911 nazwani i poinformowany o spożycie chlorku kobaltu.

Pet Bezpieczeństwo

Żel krzemionkowy spożycia przez spożywanie pakietu lub spożywanie "zbicie" żwirek najprawdopodobniej powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, które mogą obejmować nudności i wymioty. Spożywane w dużych dawkach lub wielokrotnie w czasie, żel krzemionkowy może spowodować zablokowanie jelit.

Rolnictwo Wykorzystanie

Żel krzemionkowy w postaci pyłu mogą być stosowane jako pestycyd i środka osuszającego, aby zabić błędów związanych z rosnącym i magazynowania plonów. W postaci pyłu może powodować podrażnienie błony nosa i płuc w przypadku wdychania.

Historia

Opatentowany przez profesora Uniwersytetu Johna Hopkinsa w 1919 roku i stosowane do pochłaniania oparów w maski gazowe w czasie I wojny światowej, wzmianki o żelu krzemionkowego z powrotem do połowy 1600 roku.

Zabawa Fakt

Pomimo swojej nazwy, żel krzemionkowy jest faktycznie sprzedawane jako twardej, granulowany kulki lub kurzu.