adcov.com

Skutki uboczne Zbyt dużo niacyny

Niacyna zwana jest również witaminę B3, i można go znaleźć w żywności, takich jak mięso, ryby, mleko i zielonych warzyw, a także suplementów diety i witamin. Mimo, że jest mało prawdopodobne, aby zbyt dużo niacyny od jedzenia w żywności, może być przedawkowanie jeśli suplementy lub witaminy oprócz zrównoważonej diety, a zalecane dzienne maksimum to 35 miligramów. Według National Library of Medicine i Mayo Clinic, skutki uboczne zbyt dużo niacyny obejmować zmiany skóry i uszkodzenie wątroby.

Flushing

Najczęstsze działania niepożądane mogą wystąpić od podejmowania zbyt dużo niacyny jest zaczerwienienie, zwłaszcza na twarzy i szyi.

Ciepło

Zbyt dużo niacyny może spowodować, że całe ciało czuć nieprzyjemnie ciepły, a skóra może być ciepły w dotyku, jakby masz gorączkę.

Suchość

Biorąc za dużo niacyny w dłuższym okresie czasu może powodować wysuszanie i łuszczenie skóry, a może być jeszcze gorzej, jeśli masz istniejących chorób skóry, takich jak egzema.

Rozstrój żołądka

Niacynę w ilościach większych niż maksymalna zalecana dzienna dieta może spowodować utratę apetytu i nudności, niestrawność i wymioty.

Uszkodzenie mięśni

Uszkodzenie komórek mięśni Może wystąpić przy zbyt niacyny przez długi okres czasu i może spowodować osłabienie objawów od ciężką zmęczenia.

Uszkodzenie wątroby

Nadmiar niacyny w organizmie przez długi okres czasu może być toksyczne dla wątroby i doprowadzić do uszkodzenia wątroby; Ciężkie przypadki mogą spowodować uszkodzenie wątroby.