adcov.com

Skutki uboczne worykonazol

Skutki uboczne worykonazol


Worykonazol lek na receptę, który jest sprzedawany pod handlową nazwą VFEND z w Stanach Zjednoczonych. Lekarze przepisał ten lek w leczeniu ciężkich zakażeń grzybiczych, które nie zareagowały na inne rodzaje leczenia. Jest on dostępny w formie tabletek. Worikonazol można także podawać przez iniekcję. Niektórzy pacjenci zgłaszali skutków ubocznych tego leku.

Częste działania przewodu pokarmowego

Niektórzy pacjenci zgłaszali żołądkowo-jelitowe skutki uboczne podczas stosowania worykonazolu. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy pacjenci zgłaszali bóle brzucha, utrata apetytu lub nudności. Zmniejszona oddawanie moczu, ciemne zabarwienie moczu i zwiększone pragnienie również doświadczony przez niektórych użytkowników. Niektórzy pacjenci zgłaszali nieświeży oddech, gliny kolorowe stolce lub wymioty.

Inne działania niepożądane

Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy użytkownicy worykonazolu donoszą niewyraźne widzenie, zawroty głowy lub pomyłki. Inni doświadczyli gorączka, bóle głowy, zmiany nastroju, bóle, skurcze i drżenie mięśni. Drętwienie stóp, dłoni i ust były zgłaszane przez niektórych ludzi. Pacjentów zgłaszało również nagłe pocenie się, osłabienie lub szybki niezwykły przyrost masy. Niektórzy ludzie twierdzą, że zauważyłem, że walenie w uszach podczas worykonazolu.

Rzadkie działania niepożądane

Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy pacjenci rzadko doświadczyłem niezwykłej funkcji nerek, czarne lub krwawe stolce, bóle w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu lub bolesne oddawanie moczu. Blada skóra, czerwone plamy na skórze i obrzęk węzłów chłonnych występowały u niektórych użytkowników tego narkotyku. Niektórzy pacjenci odczuwali ból oczu, ból gardła i nietypowe siniaki.

Przedawkowanie Objawy

Użytkownicy worykonazolu należy uważać na objawy przedawkowania. Zgodnie z Mayo Clinic, objawy przedawkowania to zaburzenia widzenia, które mają wpływ na wygląd kolorów. Niektóre ofiary przedawkowania zgłaszali trudności z noktowizor. Użytkownicy również, że oczy miał niewygodny wrażliwość na światło słoneczne, podczas gdy na dużą dawkę leku.

Interakcje

Niektóre leki, takie jak rifamycyn (np rifabutyna, rifampina), barbiturany (na przykład, fenobarbital, mefobarbital), sirolimus i alkaloidów sporyszu (np ergotamina, dihydroergotamina), nie należy stosować biorąc worikonazol. Skonsultować się z lekarzem, jeśli są na innych leków przed rozpoczęciem leczenia worykonazolu.