adcov.com

Skutki uboczne Skelaxin 800 mg

Skelaxin 800 mg to lek na receptę, który jest w postaci tabletek. Jest stosowany jest do leczenia, pomocy i zarządzania ból pleców i skurcze mięśni. Jest zwiotczający mięśnie, które jest często używane obok rozległego procesu leczenia, który obejmuje fizykoterapię i wystarczającą resztę. Tak jak w przypadku każdego innego rodzaju leków na receptę, istnieją pewne możliwe działania niepożądane, które mogą wynikać z korzystania Skelaxin 800 mg.

Częste działania niepożądane

Niektóre stosunkowo częste działania niepożądane Skelaxin 800 mg zastosowania obejmują senność, nudności, wymioty, zawroty głowy, zawroty głowy, drażliwość, nerwowość i niepokój. W ogólności, te efekty uboczne są traktowane jako niewielkie i ustępują same jak ciało dostosowuje się do leczenia Skelaxin.

Inne działania niepożądane

Niektóre inne, mniej częste działania niepożądane są również możliwe z Skelaxin 800 mg. Szczególnie rzadki efekt uboczny jest anafilaktoidalnej. Niektórzy ludzie mogą wystąpić żółtaczka i reakcję z układem odpornościowym, takie jak nadwrażliwość i wysypka. Ci, którzy wystąpią którekolwiek z tych działań niepożądanych należy poinformować lekarza tak szybko, jak to możliwe.

Interakcje leków

Interakcje leków mogą wystąpić, gdy więcej niż jeden lek jest przyjmowany w tym samym czasie. Mogą one prowadzić do szkodliwych skutków ubocznych, albo zmniejszyć lub zwiększyć skuteczność jednego lub więcej leków. Niektóre leki mogą powodować interakcje z Skelaxin 800 mg, w szczególności innych CNS (centralnego układu nerwowego) depresyjne, jak opioidy, benzodiazepiny i trójcykliczne antydepresanty.

Ostrzeżenia

Skelaxin 800 mg może zwiększyć wpływu alkoholu. Jeśli przyjmować z jedzeniem, leki mogą również zwiększyć depresji, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. Lek ma możliwość mieć wpływ na obie możliwości fizycznych i psychicznych, więc jest to bardzo ważne, że ci, biorąc Skelaxin być bardzo ostrożny i czujny podczas prowadzenia pojazdu lub obsługiwania ciężkich maszyn.

Kobiety w ciąży i karmiących

Nie wiadomo dokładnie, jakie działania niepożądane mogą wystąpić z kobietami w ciąży za pomocą Skelaxin 800 mg. Ponieważ nie wiadomo, czy lek może prowadzić do problemów rozwojowych z płodu, kobiety w ciąży powinny unikać leków. Ponadto, matki karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzami, rozważając lek, jak nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego (co mogłoby przynieść szkodę dla dziecka).