adcov.com

Skutki uboczne Risperdal u dzieci

Skutki uboczne Risperdal u dzieci


Risperdal doustnie dzieci w zakresie od 5 do 17 lat. Jest on stosowany w leczeniu objawów agresji, napadów złości i zmieniających szybkich nastrojów związanych z autyzmem i dwubiegunowej i zaburzeń schizofrenicznych. Oto lista możliwych skutków ubocznych dla dzieci biorących Rispolept.

Późna dyskineza (TD)

TD jest poważny efekt uboczny, który wpływa na układ neurologiczny. To powoduje mimowolne ruchy ciała i twarzy. Leczenie jest zindywidualizowane i objawy mogą pozostać po odstawieniu Risperdal. Objawy mogą poprawić lub znikają z czasem.

Objawy pozapiramidowe (EPS)

EPS jest często rzadkie grupy działań niepożądanych, które mogą powodować niespokojny ruch nóg, drżenie rąk, palców lub tasowanie chód, napięte mięśnie sztywne, lub bolesne mimowolne skurcze mięśni lub skurcze. EPS może spowodować objawy późnych dyskinez.

Złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS)

Złośliwy zespół neuroleptyczny (ZZN) jest stanem zagrażającym życiu z objawami mięśni trudności, dezorientacja, ból i zmiany tętna, tętna i ciśnienia tętniczego krwi. Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy są doświadczeni.

Hiperprolaktynemia / Cukrzyca

Hiperprolaktynemia jest stan związany ze zwiększonymi poziomami hormonów, zwanych prolaktyny. Podwyższone poziomy prolaktyny może wpływać na układ rozrodczy. Długoterminowe skutki uboczne podwyższony poziom prolaktyny są nieznane. Risperdal może też podnieść poziom cukru we krwi i może zwiększać czynniki ryzyka cukrzycy. Objawy cukrzycy obejmują nadmierne pragnienie, zmęczenie / osłabienie głód i częste oddawanie moczu.

Rozważania

Historia rodziny otyłości, hipoglikemii lub cukrzycy należy zgłaszać przed podjęciem Rispolept. Risperdal może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy.

Ramy czasowe

Zmęczenie może trwać do dwóch tygodni po rozpoczęciu leczenia. Działania niepożądane związane z Risperdal powinno rozwiązać raz przerwano i leczenie jest poszukiwane. TD mogą nadal się pojawiać po odstawieniu Risperdal.