adcov.com

Skutki uboczne Pycnogenol

Zgodnie z Mayo Clinic, Pycnogenol jest opatentowana nazwa handlowa produktu pochodzącego z kory francuskiej Sosna nadmorska (Pinus pinaster). W formie dodatku Pycnogenol ma podobne właściwości antyoksydacyjne do tych z nasion winogron i zielonej herbaty. Jest ono stosowane do leczenia różnorodnych warunkach.

Zastosowania

Według MedlinePlus, Pycnogenol może być korzystne w leczeniu astmy u dorosłych i dzieci. Może to być również użyteczne w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Podczas gdy potrzebne są dalsze badania, pycnogenol mówi się, że mają właściwości przeciwutleniające i można także okazać się użyteczne w leczeniu ADHD, cukrzyca, skurcze, zaburzeń erekcji, krwawienia dziąseł, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i niepłodności męskiej.

Skutki uboczne

Pycnogenol jest ogólnie bezpieczne i dobrze tolerowane. Pacjenci z hypogylcemia lub cukrzycy Ostrzega jako suplement może regulować poziom cukru we krwi. Istnieje także ryzyko nasilenia krwawień u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia.

Dawki

Pycnogenol jest zalecane tylko dla osób dorosłych, 18 lat i starszych. Na ogół, od 25 do 360 mg przyjmowane na dzień w podzielonych dawkach. Ponieważ marki suplementów może mają różne składniki, dawki mogą być bardzo różne. Zalecane jest, aby skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej, przed dodaniem nowego dodatku do swojej diety.

Interakcje

Według MedlinePlus, Pycnogenol może wchodzić w interakcje z lekami, które obniżają ciśnienie krwi. Należy zachować ostrożność, jeśli biorąc Pycnogenol z lekami zwiększającymi ryzyko krwawienia lub leków, które obniżają poziom cukru we krwi. Gdy podjęte z ziół i suplementów diety, Pycnogenol może zwiększyć poziom witaminy C. Przypadki krwawienia zostały zgłoszone z wykorzystaniem Gingko biloba, czosnek i Saw Palmetto.

Ostrzeżenia

Zioła i suplementy nie są ściśle regulowane przez US Food and Drug Administration (FDA). Czystość i bezpieczeństwo dodatków mogą zmieniać się, i nie ma żadnej gwarancji, skuteczności. Przed dodaniem nowego zioła lub dodatek do planu zdrowia, należy skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej. W przypadku korzystania z dodatku, jeśli masz jakiekolwiek objawy niepożądane, należy natychmiast skontaktować się z dostawcą opieki zdrowotnej.

Opinia kliniczna

Mayo Clinic informuje, że Pycnogenol może odgrywać rolę w przyszłości jako przeciwutleniacz. Jest ogólnie bezpieczna przy stosowaniu w zalecanych dawkach. Jednak niewiele wiadomo o tym, jak to działa, czy to, co należy uznać za standardowe dawki. Ponadto, Pycnogenol najprawdopodobniej zawiera niczego, co nie jest już dostępny w diecie bogatej w owoce i warzywa. Bo to jest znak towarowy do jednej firmy to również może być droższe.