adcov.com

Skutki uboczne leku Arixtra

Arixtra jest lek na receptę stosowane do leczenia ciężkiej krzepnięcia krwi znajduje się zarówno w płucach lub nóg. Jest podawany przez wstrzyknięcie. Jest to często stosowane razem z innymi lekami cieńszych krwi, takimi jak warfaryna. Lek ten jest także często stosowany do zapobiegania zakrzepicy po określonych rodzajach zabiegów, takich jak stawu biodrowego. Podobnie jak w przypadku wielu innych leków, efekty uboczne są możliwe przy zastosowaniu Arixtra, od bardzo łagodnego do poważnego.

Częste działania niepożądane

Arixtra może powodować niewielkie skutki uboczne. Te działania niepożądane są zwykle niewielkie, ale jeśli nie ustępują, czy też nasilać, należy powiadomić lekarza. Te efekty uboczne to bezsenność, wymioty, podrażnienie, krwawienie, podrażnienie lub wysypka na skórze, gdzie Arixtra został wstrzyknięty, zaparcia, biegunka, ból głowy, dreszcze i mdłości.

Poważne działania niepożądane

Istnieją również poważne skutki uboczne preparatu Arixtra. W sytuacjach następujących działań niepożądanych, uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach. Te potencjalnie szkodliwe skutki uboczne są zaburzenia mowy, rąk, stóp lub kostek stają obrzęk, zaburzenia zmęczenie, zawroty głowy lub osłabienie, zaburzenia widzenia, zaburzenia ekstremalne lub zasinienie lub krwawienie, przewlekły ból głowy, osłabienie na tylko jednej stronie ciała, smoliste, ciemne stolce, dezorientacja, splątanie i gorączka.

Reakcje alergiczne

Niektórzy ludzie mogą również wystąpić reakcje alergiczne na skrajne Arixtra. Jeśli podejrzewasz, że jesteś zauważać oznaki reakcji alergicznej, w tym leków, powinieneś dostać opieki medycznej. Niektóre znaki, aby zwrócić uwagę na to uczucie ciężkości w klatce piersiowej, obrzęk, świąd, wysypka, pokrzywka i trudności z oddychaniem.

Ostrzeżenia

Arixtra nie jest odpowiednim lekiem dla wszystkich, ze względów bezpieczeństwa. Osoby, które nie powinny stosować leku obejmują te o wadze poniżej 110 kg, osoby z niskim poziomem płytek krwi w ich krwi, osoby z czynnym krwawieniem, osoby z chorobami nerek, a te z infekcją serca znany jako bakteryjnego zapalenia wsierdzia.

Uwaga

Przed podjęciem Arixtra, należy również upewnić się, że lekarz jest świadomy wszystkich swoich dolegliwości, być na bezpiecznej stronie. Dotyczy to w szczególności stanów chorobowych, takich jak choroba wrzodowa żołądka, problemów związanych z cukrzycą oczu, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia, zaburzeń krzepnięcia krwi i chorób wątroby.